HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 22:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 12 svi 2009, 17:45 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Jedan od najuspješnijih biH klubova!

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 15 pro 2009, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 pro 2009, 18:19
Postovi: 25
Bio, nije više. Sad ćeš reći da ti kontriram na svakoj temi, ali stvarno mi to nije namjera, baš sam tražila da vidim ima li tema o ovom klubu :zubati Ovom klubu treba promjena trenera, uprava se promijenila u zadnjih godinu dana, mladi kadar je konačno došao u poziciju da igra, samo se trebaju uigrati i imati pravilne pripreme i treninge. O sponzorima da ne govorimo. Ali, sve u svemu, za 2-3 godine kad ove cure, što su ih sad doslovno odjednom doveli u tu situaciju da igraju u prvoj postavi, a godinama su sjedile na klupi i očekuju od njih neke rezultate, ojačaju, bit će to druga priča. :zrinjski

_________________
Kod nas u Mostaru od ćelopeka i asfalt puca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 15 pro 2009, 19:04 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Pa ova sezona je bila katastrofa,nadam se da će uspjet izborit ostanak u ligi,ali kako sad stvari stoje teško.Sponzori su problem svakog mostarskog kluba.Jedino HT daje nešto.

De mi reci razlog,zbog čega igračice prelaze u druge klubove ( Katarinu ) ? Bolji odnos uprave i struke prema igračicama ili nešto drugo ?

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 15 pro 2009, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 pro 2009, 18:19
Postovi: 25
U osnovi da, bolji odnos uprave prema igračicama. U Zrinjskom cure nisu primale redovno plaću. Znam ja da je tu bitna ljubav prema rukometu, ali to te može držati do 20-e. A kad uzmeš u obzir da su se neke već i udale, završile fakultete i cijeli život provele u Zrinjskom, najmanje što bi se moglo očekivati su redovne plaće (o iznosu je smiješno i razgovarati, od toga ne možeš ni stanarinu platiti). Još na to nadodaj obavezne treninge i teretanu (dakle, automatski isključuješ redovan posao), e onda...jbg. Normalno je da cure idu tamo gdje im je bolje, ne možeš ti vječno živjeti od ljubavi prema Zrinjskom. Problem je što su godinama u upravi bili ljudi koji su gutali novac. Kako je to moguće da su cure dvije godine za redom državne prvakinje, a ne odu na neko dalje natjecanje. Nema novaca, kao. A baš se pitam gdje je nestao. Mlađima je to sve zanimljivo, putuju (po Bosni, nikad se nije imalo sponzora za Italiju kao u Katarini, npr.), nekad im nešto daju, uplate u novcu ili drugačije, taman dovoljno za neki džeparac, ali života od toga nema. Neki kolektivizam i elan ih drži do 20-e, onda se to sve raspada. Evo ti samo pokazatelj da su se tri generacije Zrinjskog raspale ('88, '87 i '89), a sad '90-a godišta i mlađe igraju u prvom timu jer između njih nema nikoga. Poznato je da se pažnja pridaje samo prvotimkama i zato svaka čast Katarini, to moram priznati, nije ni njima sjajno, cure se bore, ali u svakom slučaju bolje nego u Zrinjskom.

_________________
Kod nas u Mostaru od ćelopeka i asfalt puca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 15 pro 2009, 23:08 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Vidim da si upućena,jesi li igrala i igraš li još ?

I ako znaš pomaže li grad klub i i koliko,te otprilike koliki je godišnji budžet kluba ?

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 16 pro 2009, 20:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 pro 2009, 18:19
Postovi: 25
Jesam bome, dugih 10 godina i otišla preko granice, zbog školovanja. Nemam ti pojma, takvi podaci nama nisu bili dostupni, vjeruj mi.

_________________
Kod nas u Mostaru od ćelopeka i asfalt puca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 16 pro 2009, 21:44 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Aha,

Ti podatci bi trebali bit javni jer je Zrinjski javna udruga,međutim nijednoj upravi osim HKK ne odgovara da se zna sa koliko para klub raspolaže i kako ih troši.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 16 pro 2009, 21:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 pro 2009, 18:19
Postovi: 25
Jgb, tužno je da se novac stavlja ispred sporta, ali tako ti je. Sjećam se da smo trenirali na početku s jednom jebenom loptom, o dresovima i trenirkama da ne govorim i bilo nam svejedno, nije nam nikad bolje bilo. Kad se i kako umiješa taj novac, tuga jedna. :sad A što se tiče 'javnoga', toga tamo nema. Ne odgovara čelnima.

_________________
Kod nas u Mostaru od ćelopeka i asfalt puca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 16 pro 2009, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 lip 2009, 05:17
Postovi: 330
mostarka je napisao/la:
Jesam bome, dugih 10 godina i otišla preko granice, zbog školovanja.


Mene interesira jesi li se nakon skolovanja vratila u Mostar?

mostarka je napisao/la:
Ne odgovara čelnima.


Sve dodje na svoje, nista ti ne brini. Zapamti tko je bio odgovoran za sto, pa kad dan dodje iznesi na sunce. Hvala na iskrenosti. :zrinjski1

_________________
Right


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 16 pro 2009, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 pro 2009, 18:19
Postovi: 25
Franz Ferdinand je napisao/la:
mostarka je napisao/la:
Jesam bome, dugih 10 godina i otišla preko granice, zbog školovanja.


Mene interesira jesi li se nakon skolovanja vratila u Mostar?

Još se školujem, mlada sam ja relativno. Ma šta relativno, mlada sam, jada ti :zubati Bome meni se čude kad kažem da ću biti prva koja se vraća u Mostar ako nađe posao u struci, u što čisto sumnjam, ali bila bi luda da odustanem :wink

_________________
Kod nas u Mostaru od ćelopeka i asfalt puca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 16 pro 2009, 23:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 lip 2009, 05:17
Postovi: 330
mostarka je napisao/la:
Franz Ferdinand je napisao/la:

Mene interesira jesi li se nakon skolovanja vratila u Mostar?

Još se školujem, mlada sam ja relativno. Ma šta relativno, mlada sam, jada ti :zubati Bome meni se čude kad kažem da ću biti prva koja se vraća u Mostar ako nađe posao u struci, u što čisto sumnjam, ali bila bi luda da odustanem :wink


O kojoj je struci rijec? Nadam se da nemas astronautske aspiracije.

_________________
Right


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 17 pro 2009, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 pro 2009, 18:19
Postovi: 25
Nebitno, bitno je da je moja struka u tom gradu nemoguća jer nema takve institucije koja bi me zaposlila. Jesam se uvalila. :zubati

_________________
Kod nas u Mostaru od ćelopeka i asfalt puca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 15 vel 2010, 09:40 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Intervju sa Ivanom Mlakić

Deset godina Ivana Mlakić je bila u Zrinjskom i upravo su te godine ispisane zlatnim slovima u povijesti naših rukometašica.

U tih deset godina popularne Plemkinje su tri puta osvajale titulu prvaka države, Ivana kao jedna od najboljih igračica zavrijedila je svojim igrama i poziv u reprezentaciju. Veliki klubovi širom europe nisu ostali imuni na njene igre, te je Ivana nažalost ljubitelja rukometa u Mostaru promijenila sredinu i prije šest mjeseci otišla je u Španjolsku. Danas nastupa za klub Alcobendas iz predgrađa Madrida, a u nastavku pročitajte intervju sa Ivanom u kome smo se dotakli svega pomalo iz njezine karijere.

Kao prvo kako se osjećaš u svom novom klubu i jesi li se privikla na novu sredinu?

"Pa za sada je dobro, još se privikavam na novu sredinu, što se tiče igre i načina života u Španjolskoj sve je puno drukčije nego kod nas".

Kakve tvoj klub u Španjolskoj ima ambicije?

"Ambicije kluba su da se što bolje plasiramo u prvenstvu jer nam je ekipa dosta mlada. To su uglavnom sve mlađe cure, većinom juniorke i nas 4-5 „starijih“ igračica. Tako da bi bilo nerealno očekivati izlazak u Europu ili tako nešto. Jedino nam je žao što sad ne igramo Kup Kraljice".

Kakvi su uvjeti za treniranje i imaju li španjolci problema sa dvoranama kao mi u Mostaru?

"Ma ovdje nema tih problema što se tiče dvorane ni termina. Naš klub ima na raspolaganju dvije dvorane koje su samo za rukomet, tu trenira prva muška i ženska ekipa i sve mlađe kategorije kluba".

Znam da je teško ali pokušaj povući paralelu između svog novog kluba i lige, sa Zrinjskim i Ligom BiH.

"Pa kad bi mi imali ovakve uvijete kakvi su ovdje ne bi Španjolska ili bilo koja druga država bila bolja od nas. Ja sam mišljenja da bi Zrinjski ovdje mogao biti, naravno s onom ekipom kakvu je prije imao, među prve četiri ekipe".

Iza nas je Europsko prvenstvo u rukometu za muškarce, pa možeš li ti kao vrhunska rukometašica malo prokomentirati prvo igru Hrvatske, pa zatim i ostalih reprezentacija. Tko je pozitivno, a tko negativno iznenađenje prvenstva?

"Hrvatska je pokazala da će uvijek biti u vrhu svjetskog rukometa, s pomlađenom reprezentacijom su osvojili srebro što je veliki uspjeh, i ne znam da li će druge države to uspjeti napraviti u procesu pomlađivanja. Francuska je naravno zasluženo na prvom mjestu! Na ovom prvenstvu je bilo dosta iznenađenja ako se to može tako nazvati jer je Europsko prvenstvo svaki put jače i jače".

Koliko planiraš ostati u inozemstvu?

"To ne znam,ne mogu sad još ništa reći".

Nedostaje li ti Mostar?

"To ne trebate ni pitati,naravno da mi nedostaje"!

Pratiš li igre i rezultate svog bivšeg kluba Zrinjskog?

"Pratim, ne samo svog bivšeg kluba nego sve klubove iz obitelji Zrinjski muški rukomet, nogomet, košarku. Žao mi je što se moj Zrinjski trenutno nalazi na dnu ljestvice".


Kako komentiraš da je nekada najjači klub u BiH sada zadnji na tablici?

"Mislim da bi se trebalo uraditi sve da Zrinjski ne bude tamo gdje je sad, ipak je to klub koji je bio tri puta prvak BiH".

Ima li lijeka za rukomet u Mostaru, to jeste da li će se opet vratiti titula u Mostar?

"Za sve postoji lijek, pa i za rukomet. Osnovni uvjet za to je dvorana (tko zna koji put ovo govorim), a ostalo su sitnice koje se uz samo malo volje i truda riješe".

Neću pitati hoćeš li se vratiti u Zrinjski, nego ću pitati kada ćeš se vratiti?

"Naravno da ću se vratiti u Zrinjski, ne znam kad ali ću se vratiti! Jedva čekam! :-)"

Za kraj poruka našim čitateljima ljubiteljima rukometa i navijačima Zrinjskog?

"Pa ja bih samo da pozdravim sve ljubitelje rukometa, čitatelje portala zrinjski.info i naravno Ultrase, i poručujem im da nastave podržavati Zrinjski kao što to do sada do sada činili. I svima iz obitelji Zrinjski želim što bolji plasman u drugom dijelu prvenstva, a posebno mojim rukometašicama"!

Toliko za sada od Ivane, naš portal će sa zanimanjem pratiti njene igre u inozemstvu i naravno čekati dan kada će se vratiti u Zrinjski i Mostar.

www.zrinjski.info

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 22 pro 2010, 15:30 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Svečana akademija i domijenak HŽRK Zrinjski

slika

Predstavljanje novog dresa i grba rukometašica Zrinjskog

U četvrtak u 14 sati, u Hrvatskom domu herceg Stjepan Kosača, održat će se svečana akademija i Božićni domjenak Hrvatskog ženskog rukometnog kluba Zrinjski. Tom prigodom bit će potpisan i Ugovor o suradnji kluba i Udruge prijatelja športske obitelji Zrinjski, piše bljesak.info.

Rukometašice će predstaviti novi dres i grb identičan onom HŠK Zrinjski. Poziv na akademiju i domjenak osobito vrijedi za sve članice (sadašnje i bivše) HŽRK Zrinjski, za sve (sadašnje i bivše) članove uprave HŽRK Zrinjski, kao i za sve one koji vole ovaj klub i mostarski rukomet.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 24 pro 2010, 00:57 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Rukometašice Zrinjskog najavljuju povratak na vrh: Za 20. obljetnicu titula se vraća u Mostar!

slika

Danas je u Hrvatskom domu hercega Stjepana Kosače upriličena svečana akademija Hrvatskog ženskog rukometnog kluba Zrinjski. Klub slavne prošlosti, višestruki prvak Herceg-Bosne i Bosne i Hercegovine, jedan od najboljih kolektiva u državi, prošle je natjecateljske sezone prošao teške trenutke, završio prvenstvo na posljednjem mjestu.

Samo zahvaljujući spletu okolnosti (odustajanje drugih ekipa) HŽRK Zrinjski ostao je u Premier ligi, a danas najavljuje povratak na vrh.

Predsjednik kluba Marin Raspudić kazao je kako je ekipi potrebna samo mala pomoć struktura da bi se vratio na prvo mjesto.

- Osnovna želja je povećanje kvanitete, da se cure maknu s ulice i izrastaju u odgovorne osobe, majke koje će prenositi ime Zrinjski na svoju djecu. Kvaniteta će dati i kvalitetne igračice, mišljenja je Raspudić koji je predložio osnivanje ministarstva za sport na razini županije koje bi bolje skrbilo o svim klubovima.

Trener Krunoslav Špec, koji je uspio nakon dolaska novog rukovodstva prošle jeseni podići ekipu tako da trenutno zauzima sedmo mjesto na ljestvici, najavio je povratak HŽRK Zrinjski na slavne staze.

Obećao je pokušaj proboja u Europu već u ovoj sezoni. Za to će trebati izboriti plasman među prve tri ekipe u prvenstvu ili otići do kraja u Kupu, a za taj podvig treba u četvrtzavršnici izbaciti u posljednje vrijeme najjaču ekipu lige, Borac. Da bi pokušao ostvariti ove planove, klub se već sada pojačao dovođenjem čak sedam novih igračica.

- Za 20. obljetnicu HZ Herceg-Bosne i 20. obljetnicu HŽRK Zrinjski obećajem povratak titule u Mostar!, označio je 2012. godinu kao ključnu Špec.

Predsjednik kluba Marin Raspudić i predsjednik Udruge prijatelja športske obitelji Zrinjski Mladen Bokšić potpisali su sporazum o strateškom partnerstvu. Bokšić je zahvalio HŽRK Zrinjski na prihvaćanju inicijative Udruge - svi klubovi obitelji Zrinjski s istim grbom i s lentom. Danas je tako predstavljen i novi dres u kojem će rukometašice krenuti u 2011. godinu.

Kapetanica Ivana Mlakić u ime igračica je svima prisutnima čestiala predstojeće blagdane, nakon čega je druženje nastavljeno prigodnim domjenkom. Brojni prisutni podržali su nastojanja kluba kupovinom godišnje ulaznice. (Bljesak.info)

slika

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 25 ožu 2011, 16:39 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Večeras poslastica: Rukometašice HŽRK Zrinjski dočekuju ŽRK Borac

Večeras u dvorani na Bijelom Brijegu rukometašice HŽRK Zrinjski dočekuju ŽRK Borac iz Banjaluke.

Gošće iz Banjaluke su uvjerljivo prve na ljestvici, ali i rukometašice Zrinjskog u proljetnom dijelu igraju kao preporođene. Nema sumnje da se radi o dvije najbolje ekipe trenutno u BiH, i to je poziv svim ljubiteljima rukometa da dođu na večerašnju utakmicu koja se igra u okviru 1/4 finala Kupa BiH.

Utakmica se igra večeras sa početkom u 18. sati u dvorani na Bijelom Brijegu.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 06 lip 2011, 17:15 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
NEMA PREDAHA ZA PLEMKINJE

slika

Radi se punom parom.
Iako je prvenstvena sezona završila prije dvadesetak dana, u HŽRK Zrinjski nema odmora. Plemkinje su četvrtim mjestom u prvenstvu izborile nastup u Challenge Cupu, a trenutno se radi na preustroju kluba. Novost je da je novi trener kluba Zvonimir Papak, strateg koga ne treba posebno predstavljati, a redove naših rukometašica pojačala je i Ana Papak, bivša reprezentativka Hrvatske i igračica nekoliko klubova iz Španjolske. Nakon povrede vratila se i Tina Miličević, a u planu je dovođenje još nekoliko pojačanja.

Naredne godine klub slavi 20. obljetnicu djelovanja i cilj nove ambiciozne Uprave je upravo za taj ljubilej vratiti šampionsku titulu u Mostar. Početkom rujna planirano je održavanje Skupštine kluba koja će izabrati Izvršni i nadzorni odbor.

Kako sada stvari stoje ljudi iz HŽRK Zrinjski su ozbiljno zasukali rukave, i očekujemo povratak rukometa na velika vrata u Mostar, i naravno novu titulu prvaka države.

Zrinjski.info

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 18 lip 2011, 14:46 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Citat:
Humanitarna utakmica HŽRK Zrinjski i ŽRK Katarina za pomoć oboljelom Almiru Spahaliću Pipi

U srijedu, 22. lipnja s početkom u 19.30 sati, HŽRK Zrinjski i ŽRK Katarina odigrat će humanitarnu rukometnu utakmicu u dvorani na Bijelom brijegu.
Cilj ove humanitarne akcije je pomoći teško oboljelom Almiru Spahaliću Pipi te prikupiti novac za njegovo liječenje. Kupnjom ulaznice po cijeni od 3 KM zasigurno ćete u tome pomoći.
U sklopu humanitarne utakmice, svoj nastup imat će i mostarske mažoretkinje.
Po završetku utakmice, svi koji žele mogu doći u cafe Zrinjski gdje će se prodavati jela s roštilja i pivo Bavaria te i na taj način sudjelovati i pomoći mladiću koji je, uz tešku bolest, u zaista velikoj financijskoj krizi.
Organizatori se nadaju kako će što više Mostaraca sudjelovati u ovoj humanitarnoj akciji i time pomoći svome sugrađaninu...
Za pomoć Almiru Spahaliću, novac možete uplatiti i preko UniCredit banci na broj žiro-računa 45276135000.

bljesak.info

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 20 stu 2012, 22:53 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Citat:
Rukometašice Zrinjskog izborile su prolaz u osminu finala Challenge Cupa. Mostarke su u dvije utakmice u austrijskom gradiću Korneuburgu bile bolje od domaćeg Uniona ukupnim rezultatom 54:49.

Prva utakmica odigrana je u subotu i završila je 24:24, a u drugom ogledu u nedjelju Zrinjski je slavio rezultatom 30:25. Plemkinje su tako ostvarile povijesni uspjeh za HŽRK Zrinjski. Najefikasnija u ove dvije utakmice bila je Andrea Prusina koja je postigla 16 golova.

Grad Mostar i Rukometni savez BiH nisu pomogli klubu koji je višestruki prvak Bosne i Hercegovine. Djevojke su nastupile u ovom europskom natjecanju zahvaljujući protivniku iz Austrije koji je pokrio sve troškove putovanja i odigravanja ovih utakmica. Do nastavka natjecanja ima dovoljno vremena da se barem djelomično ispravi nepravda i katastrofalan odnos prema rukometašicama, ali i većini sportaša u Mostaru. Rukomet je, kao i ostali dvoranski sportovi, već naučio na teške udarce. Grad je 2013. godine trebao biti jedan od domaćina Svjetskog prvenstva za juniore, ali od toga neće biti ništa zato što je Mostar grad koji nema pristojnu sportsku dvoranu.

''Stanje je katastrofalno. Sramota je da Mostar nije našao način da organizira uzvratnu utakmicu'', rekla je Ana Papak kojoj u teškim uvjetima polazi za rukom motivirati svoje igračice da ostvaruju zapažene rezultate.

Zrinjski je za protivnika u osmini finala dobio makedonskog predstavnika Kumanovo

rdv


slika

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 29 stu 2012, 05:24 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Postati će prvakinje iz inata!

slika

Bez osnovnih sredstava, bez termina za treniranje i bez ikakve podrške sredine, rukometašice HŽRK Zrinjski prezimit će u Europi, a u domaćoj ligi imaju velike šanse za naslov prvakinja Bosne i Hercegovine.

Da je Mostar postao neplodno tlo za sport, da nema adekvatnu sportsku dvoranu i da nikoga u gradskoj vlasti nije briga za što drugo osim vlastitih fotelja, dnevnica i regresa, puno puta je ponovljeno i postalo je naporno podsjećati na to.
Puno korisnije je isticati uspjehe sportaša i sportašica iz Mostara koji i pored toga što nemaju nikakvih uvjeta ni podrške okoline uspijevaju ostvariti zapažene rezultate na lokalnoj, državnoj, pa čak i europskoj razini.

U ovu posljednju kategoriju spadaju rukometašice ŽRK Zrinjski koje na početku ove sezone jednostavno briljiraju ili bolje reći nastavljaju s odličnim rezultatima iz prošle. Igračice Ane Papak u seriji su od osam uzastopnih prvenstvenih pobjeda, a nakon prolaza u osminu finala Challenge Cupa “prezimiti” će u Europi.
I kod njih je stanje kao u većini mostarskih klubova, nogometne ne računamo, a iako svoje obaveze izvršavaju profesionalno, one su zapravo volonterke.
“Stanje u klubu je katastrofalno, krpamo kraj s krajem i ni sama ne znam kako to izvodimo. Živimo praktično od donatora, ljudi koji bez ikakvog osobnog interesa daju svoja sredstva da bi klub preživio”, kazala je za Bljesak.info trenerica Zrinjskog Ana Papak koja je prošle sezone bila igračica, a onda preuzela mjesto šefa stručnog stožera naslijedivši oca Zvonka.
“Uvijek je bilo teških godina. Nekada je u prošlosti bilo lijepih vremena, ali i ružnijih. Međutim, zadnjih četiri ili pet godina je postalo stvarno kritično”, na nju se nadovezala igračica s najvećim iskustvom u postojećoj ekipi, Ivana Mlakić.

Nisu problem samo financijska sredstva kojih ni nema, jer ionako igračice profesionalno ispunjavaju svoje obaveze iz osobnih motiva i zbog zajedništva koje krasi ovu ekipu, koliko ostale stvari.
Najveći problem su (ne)uvjeti treniranja. ŽRK Zrinjski je spao na jednosatne termine za trening, kasno navečer koji počesto moraju dijeliti s Katarinom!
I unatoč svemu tome Zrinjski ima velike šanse da osvoji titulu prvakinja BiH. Ako uspije u tome bit će to nadljudski podvig uz sve ovo oko njih.
“I upravo iz tih razloga pokušavamo osvojiti titulu državnih prvakinja ne bi li se što pokrenulo. Lani smo bili u finalu Kupa, gdje smo iskreno bile pokradene, a prvenstvo smo izgubili za dva gola. Mislili smo da će to nešto pokrenuti, ali nije se dogodilo ništa. Evo sada idemo osvojiti titulu pa da vidimo hoće li napokon nešto krenuti na bolje”, nada se Ana Papak, iako je manje optimistična Ivana Mlakić:
“Premda ta titula po svemu sudeći samo nama znači, da imamo u CV-u da smo bili prvaci, jer neke velike koristi od nje sumnjamo da će biti”.

I dok na domaćem planu Zrinjski rezultatski stoji odlično, na široj sceni nije ništa slabiji. HŽRK Zrinjski je jedina mostarska ekipa koja je izborila i još uvijek igra Europu.
Međutim, Mostarke su austrijsku ekipu Union Korneuburga izbacili iz Challenge Cupa u obje utakmice u gostima. Jer, jednostavno je sramotno da Mostar nije bio u stanju organizirati jednu, samo jednu europsku rukometnu utakmicu.
“Klub nije mogao organizirati utakmicu jer doslovno nemamo nikakve pomoći. Zato je grad Mostar trebao stati iza i preuzeti na sebe, barem je tako bilo u mom iskustvu u drugim sredinama. No, apsolutno nitko u gradskim institucijama nije imao sluha za to i srećom Austrijanci su pristali da oni sami podnesu troškove našeg puta gore. Inače, ne znam kako bi uopće igrale te dvije utakmice”, istaknula je trenerica, a ljevokrilna igračica Andrea Prusina smatra kako je taj uspjeh u Austriji barem učinio da ŽRK Zrinjski dobije pažnju kakvu zaslužuje.
Sve se barem u medijskom tretmanu podignulo kada smo prošli u osminu finala Challenge Cupa. Da nije toga bilo možda bi bile u još većoj ‘ilegali’. Još kada smo dobili protivnika u osmini finala koji je pobjediv, još je dodatno podigao interes. Ako će to pomoći da se organizira barem jedna utakmica u Mostaru, onda super!”, rekla je Prusina.
Utakmice osmine finala protiv makedonskog Kumanova igraju se u veljači. Prva je 2. 2. u Makedoniji, a druga 9. 2. (valjda) u Mostaru. Ako bi Zrinjski prošao među osam najboljih nadmašio bi apsolutno sva očekivanja.
“Kumanovo jeste protivnik s kojim možemo igrati i kojeg možemo proći, ali meni osobno je krivo što se sada zbog toga počelo zanemarivati ono što smo napravili dosad, da smo izbacili austrijski Korneuburg i napravili najveći uspjeh u povijesti kluba. Nitko to do sad nije napravio, no imam osjećaj da se sada gleda kao da ćemo napraviti neuspjeh ako ne prođemo Kumanovo. Meni je to neshvatljivo”, zaključila je Ana Papak.

bljesak info

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 02 pro 2012, 05:38 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Plemkinje pobjedile Borac u Banja Luci sa 2 razlike i vjerojatno osvojile naslov iako još nije ni pola prvenstva.

evo malo slika plemkinja u različitim dresovima kao i intervju s curama u prostorijama kluba.

slika

slika

slika

slika

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HŽRK Zrinjski Mostar
PostPostano: 08 ožu 2013, 05:38 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
slika

slika

_________________
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO