HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 01:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Tko će biti svjetski prvak u vaterpolu 2013.
Grčka 0%  0%  [ 0 ]
Crna Gora 13%  13%  [ 1 ]
Novi Zeland 13%  13%  [ 1 ]
Španjolska 0%  0%  [ 0 ]
Kanada 0%  0%  [ 0 ]
Hrvatska 38%  38%  [ 3 ]
SAD 0%  0%  [ 0 ]
JAR 0%  0%  [ 0 ]
Australija 0%  0%  [ 0 ]
Kina 0%  0%  [ 0 ]
Srbija 13%  13%  [ 1 ]
Mađarska 13%  13%  [ 1 ]
Njemačka 0%  0%  [ 0 ]
Italija 0%  0%  [ 0 ]
Kazahstan 13%  13%  [ 1 ]
Rumunjska 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 8
Autor/ica Poruka
 Naslov: Svjetsko prvenstvo u vaterpolu 2013.
PostPostano: 05 ožu 2013, 20:15 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2843
15. SP u vaterpolu održava se u Barceloni od 22. srpnja do 3. kolovoza. Naslov brani Italija. Hrvatska, olimpijski pobjednik 2012., osvojila je na prethodna dva SP-a broncu, a 2007. jedino zlato. Od zlatnih iz Londona nema Vićana, Barača, Hinića, Burića i Boškovića, a izbornik je sada Ivica Tucak. Sustav natjecanja je promijenjen. Svi iz skupine idu dalje, u osminu završnice (1.-4., 2.-3.).

* skupina A: Grčka, Crna Gora, Novi Zeland, Španjolska
* skupina B: Kanada, Hrvatska, SAD, JAR
* skupina C: Australija, Kina, Srbija, Mađarska
* skupina D: Njemačka, Italija, Kazahstan, Rumunjska

* 22.7.: Hrvatska - SAD
* 24.7.: Hrvatska - Kanada
* 26.7.: Hrvatska - JAR

Teško će biti osvojiti zlato, ali ne osvojiti odličje bio bi neuspjeh. Hrvatska se nije uspjela kvalificirati na završni turnir Svjetske lige, ali će za pripremu poslužiti Sredozemne igre. Zanimljivo je da su Hrvatska, Srbija i Crna Gora u samom vrhu svjetskog vaterpola, a Bosna i Hercegovina (koja je njima omeđena) uopće nema reprezentaciju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svjetsko prvenstvo u vaterpolu 2013.
PostPostano: 11 srp 2013, 22:39 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2012, 22:17
Postovi: 462
Lokacija: Zemun
Italija, Srbija, Hrvatska, Crna Gora-reprezentacije koje vidim u polufinalu.

Kakva je bila postava Srbije na MI ove godine? Mi smo osvojili zlato bez nekih ključnih igrača. Nisam jedno vrijeme pratio vaterpolo. Kakvi su nam novi igrači?

Josip Pavić, Marko Bijač i Duje Jelovina, centri Nikša Dobud, Fran Paškvalin i Ivan Krapić, bekovi Andro Bušlje, Ivan i Kristijan Milaković te Luka Lončar, vanjski igrači Maro Joković, Sandro Sukno, Paulo Obradović, Petar Muslim, Anđelo Šetka, Duje Živković, Ante Vukičević i Luka Bukić.

_________________
"Gospodo, ja sam Hrvat i hrvatski nacionalist; i ne samo da sam ja Hrvat i hrvatski nacionalist, nego su bosanski muslimani kao cjelina Hrvati, dio hrvatskog naroda."-Džaferbeg Kulenović


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svjetsko prvenstvo u vaterpolu 2013.
PostPostano: 13 srp 2013, 21:24 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2843
HrvojeHrvatinic je napisao/la:
Italija, Srbija, Hrvatska, Crna Gora-reprezentacije koje vidim u polufinalu.

Kakva je bila postava Srbije na MI ove godine? Mi smo osvojili zlato bez nekih ključnih igrača. Nisam jedno vrijeme pratio vaterpolo. Kakvi su nam novi igrači?

Josip Pavić, Marko Bijač i Duje Jelovina, centri Nikša Dobud, Fran Paškvalin i Ivan Krapić, bekovi Andro Bušlje, Ivan i Kristijan Milaković te Luka Lončar, vanjski igrači Maro Joković, Sandro Sukno, Paulo Obradović, Petar Muslim, Anđelo Šetka, Duje Živković, Ante Vukičević i Luka Bukić.


Puno smo slabiji nego lani jer sada igraju samo sedmorica igrača iz Londona, a imamo i novog izbornika. Nema Vićana, Burića, Boškovića, Baraća, Hinića i Buljubašića. Treba biti zadovoljan bilo kojim odličjem. Srbija je apsolutni favorit za zlato jer je u odnosu na Lobdon jedina promjena što nema Sora na vratima. Novi izbornik je Dejan Savić koji je odveo Zvezdu do naslova prvaka Europe, dok je Partizan Beograd osvojio četvrto mjesto. Radnički je osvojio Kup LEN. Bez ijednog poraza osvojena je Svjetska liga. U završnici je Srbija razmontirala Mađarsku 12:7. Stoga držim da će se teško netko moći suprotstaviti Srbiji. Ovo je definitivno godina srbijanskog vaterpola. Na Sredozemne igre poslali su juniore koji su osvojili šesto mjesto. Nakon Srbije, po meni su favoriti za odličja Italija, Crna Gora, Mađarska i Hrvatska. Španjolska i SAD kojeg trenira bivši srbijanski izbornik Udovičić također mogu priprijetiti. U usponu su i Grčka i Australija koju je do OI 2016. preuzeo bivši Jugov trener Elvis Fatović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svjetsko prvenstvo u vaterpolu 2013.
PostPostano: 03 kol 2013, 11:51 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2843
Ne mogu vjerovati da cijelo prvenstvo nitko nije napisao ni jednog odgovora na temu! Nevjerojatno!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svjetsko prvenstvo u vaterpolu 2013.
PostPostano: 03 kol 2013, 20:43 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2012, 22:17
Postovi: 462
Lokacija: Zemun
Nije vaterpolo baš popularan sport, iako smo u samom svjetskom vrhu. Poslali smo pomlađenu repku, a donijelu broncu, što je znak da naš vaterpolo ima budućnost, a predviđam puno bolje rezultate kad se vrate Bošković i Burić. Navodno su pauzirali samo ovo prvenstvo, te se već vračaju na europskom prvenstvu u prvom mjesecu sljedeće godine.

Najžalosnije je da smo mi sami sebe protiv Mađara pobjedili, 2 promašena peterca, dosta rupa u obrani, slaba orijentacija u napadu...

_________________
"Gospodo, ja sam Hrvat i hrvatski nacionalist; i ne samo da sam ja Hrvat i hrvatski nacionalist, nego su bosanski muslimani kao cjelina Hrvati, dio hrvatskog naroda."-Džaferbeg Kulenović


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svjetsko prvenstvo u vaterpolu 2013.
PostPostano: 03 kol 2013, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2012, 22:17
Postovi: 462
Lokacija: Zemun
Dobro smo danas Talijane nadigrali, morali smo igrati protiv Talijana i protiv sudaca, što je jako žalosno.

_________________
"Gospodo, ja sam Hrvat i hrvatski nacionalist; i ne samo da sam ja Hrvat i hrvatski nacionalist, nego su bosanski muslimani kao cjelina Hrvati, dio hrvatskog naroda."-Džaferbeg Kulenović


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svjetsko prvenstvo u vaterpolu 2013.
PostPostano: 03 kol 2013, 22:26 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2012, 22:17
Postovi: 462
Lokacija: Zemun
Eto, Mađari na svjetskom tronu.

_________________
"Gospodo, ja sam Hrvat i hrvatski nacionalist; i ne samo da sam ja Hrvat i hrvatski nacionalist, nego su bosanski muslimani kao cjelina Hrvati, dio hrvatskog naroda."-Džaferbeg Kulenović


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO