HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 84734 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 851, 852, 853, 854, 855, 856, 857 ... 3390  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 23 sij 2019, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Baš me zanima jel Vujadin ima hrvatsko državljanstvo :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 23 sij 2019, 20:35 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Ja nebi srpsku uzeo sve da mi je pistolj na celu dok mi je daju,to je ispod svake casti...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 23 sij 2019, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Crni Božo je napisao/la:
Baš me zanima jel Vujadin ima hrvatsko državljanstvo :zubati


Vujadin pragmaticno glanca sahovnicu na putovnici. :zubati Svako polje individualno glanca s velikom ljubavlju. :D

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 23 sij 2019, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Diablo je napisao/la:
Ja nebi srpsku uzeo sve da mi je pistolj na celu dok mi je daju,to je ispod svake casti...

Tako su i Srbi govorili za hrvatski pasoš. Bi ti uzeo kad bi imo koristi,ko Srbi od hrvatskog.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 23 sij 2019, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Graničar18 je napisao/la:
robelec je napisao/la:
Znaš li otprilike koliko Srba u BiH, a koliko Srba u Srbiji ima hrvatsku putovnicu?

Ne znam. Ali manje više svi Srbi iz HR koji žive u Srbiji i u RS imaju hrvatsko državljanstvo. Kad se tome dodaju i ovi što žive u HR to je najmanje pola miliona,možda i više.



To sam si i mislio. Danas mediji u Hrvatskoj opet izbacili nekakve naslove o iseljavanju Hrvata iz Hrvatske, demografskoj katastrofi, a gle čuda, imat ćemo sigurno 500 više rođenih u 2018. u odnosu na 2017. godinu. Da imamo nekakvo masovno iseljavanje, pa Hrvatska bi zabilježila nikada gori natalitet. Daleko je to od lijepih vijesti, ali daleko i od "apokalipse".

Hrvatsku putovnicu ima pola milijuna Srba i sigurno 100 tisuća Bošnjaka i pomalo nervira kada mediji sve npr. iseljene u Njemačkoj trpaju pod Hrvate, zar mediji misle da Srbi i Bošnjaci ne koriste blagodati hrvatske putovnice?

Bošnjaka sa hrvatskom putovnicom ima najviše u Unsko-sanskoj županiji u BiH ( pretpostavljam 70 tisuća?) a ta BiH županija ima najveću stopu iseljavanja u 2018. godini, najveći broj ispisane djece iz škola zbog odlaska u inozemstvo, najveći pad nataliteta, međutim, oni su Hrvati za medije u Hrvatskoj kada pišu o brojci iseljenih.

Uglavnom, Hrvati nakon ulaska 2013. u EU iseljavaju u većoj mjeri nego prije, ali se na tu temu diže neviđena histerija u Hrvatskoj i pod iseljene Hrvate se trpa Srbe i Bošnjake sa hrvatskom putovnicom te se ciljano javnost obmanjuje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 23 sij 2019, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Robbie MO je napisao/la:
Vujadin pragmaticno glanca sahovnicu na putovnici. :zubati Svako polje individualno glanca s velikom ljubavlju. :D

HR pasoš nije nešto kvalitetan. Kod mene se šahovnica ne vidi,izlizala se skroz. :zubati

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 23 sij 2019, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
robelec je napisao/la:

To sam si i mislio. Danas mediji u Hrvatskoj opet izbacili nekakve naslove o iseljavanju Hrvata iz Hrvatske, demografskoj katastrofi, a gle čuda, imat ćemo sigurno 500 više rođenih u 2018. u odnosu na 2017. godinu. Da imamo nekakvo masovno iseljavanje, pa Hrvatska bi zabilježila nikada gori natalitet. Daleko je to od lijepih vijesti, ali daleko i od "apokalipse".

Hrvatsku putovnicu ima pola milijuna Srba i sigurno 100 tisuća Bošnjaka i pomalo nervira kada mediji sve npr. iseljene u Njemačkoj trpaju pod Hrvate, zar mediji misle da Srbi i Bošnjaci ne koriste blagodati hrvatske putovnice?

Bošnjaka sa hrvatskom putovnicom ima najviše u Unsko-sanskoj županiji u BiH ( pretpostavljam 70 tisuća?) a ta BiH županija ima najveću stopu iseljavanja u 2018. godini, najveći broj ispisane djece iz škola zbog odlaska u inozemstvo, najveći pad nataliteta, međutim, oni su Hrvati za medije u Hrvatskoj kada pišu o brojci iseljenih.

Uglavnom, Hrvati nakon ulaska 2013. u EU iseljavaju u većoj mjeri nego prije, ali se na tu temu diže neviđena histerija u Hrvatskoj i pod iseljene Hrvate se trpa Srbe i Bošnjake sa hrvatskom putovnicom te se ciljano javnost obmanjuje.

Nisu samo mediji u HR takvi. O nečem moraju pisat i govorit. Kad slušaš npr.Tv BN u RS reko bi da RS nema više stanovnika. Glupost. Idu ljudi van,al ne tolko kolko mediji napuhavaju.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 23 sij 2019, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Ma ja kao iseljene iz Hrvatske računam samo onih 50 000 odjavljenih što ih MUP evidentira. S razlogom su se odjavili, vjerovatno se ne vraćaju. Ovi ostali dođu pa odu, pa opet dođu. Znam osobno 3 takvih.

Najviše iseljenih Hrvata je Hrvata iz BiH. Posavci u velikom broju, ali i iz svih hrvatskih općina. Evo sad kad su bile utakmice, 80% zastava sa ispisanim imenima naselja iz Herceg-Bosne.

Jedva čekam popis


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 24 sij 2019, 18:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Crvenokosuljas je napisao/la:
U Rogatici u 2018 godini rodjeno 101 beba. U 2017 je bilo rodjeno 85. Dakle 16 vise u 2018. Do sada cijela Romanijska regija ima povecanje.


Pet beba manje je rođeno u Rogatici u odnosu na 2017. godinu.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 24 sij 2019, 19:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
https://m.vecernji.ba/vijesti/iselilo-s ... nBEZ9Njlr4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 24 sij 2019, 20:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Jedno zanimljivo pitanje...

Kakva će biti bošnjačka politika tamo iza 2025., nakon što se već poodavno otvori špina prema Njemačkoj, i njihov broj u BiH padne ispod milijuna.

Hoće li u tom slučaju očajnički tražiti odvajanje od Hrvata i vlastiti entitet/državicu, ili će biti na tragu washingtonskog sporazuma, gdje bi se FBiH pripojila Hrvatskoj (znači da će se usrat i tražit hrvatsku pomoć).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 24 sij 2019, 21:46 
Offline

Pridružen/a: 10 ruj 2018, 20:06
Postovi: 326
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 24 sij 2019, 21:46 
Offline

Pridružen/a: 10 ruj 2018, 20:06
Postovi: 326
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 24 sij 2019, 21:46 
Offline

Pridružen/a: 10 ruj 2018, 20:06
Postovi: 326
storaB je napisao/la:
Crvenokosuljas je napisao/la:
U Rogatici u 2018 godini rodjeno 101 beba. U 2017 je bilo rodjeno 85. Dakle 16 vise u 2018. Do sada cijela Romanijska regija ima povecanje.


Pet beba manje je rođeno u Rogatici u odnosu na 2017. godinu.
Pogledaj proslogodisnji bilten, to je zvanicna brojka. Dakle 85 je rodjeno u 2017. To je najvjerodostojniji dokument.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 24 sij 2019, 22:01 
Offline

Pridružen/a: 09 pro 2018, 14:00
Postovi: 44
Tih 101 su u maticne knjige, vjerovatno ima prepisa sa strane, tako kad izadju rezutati rzs bice oko 90


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 25 sij 2019, 00:20 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 23:35
Postovi: 44
Pozdrav dobri ljudi, pratim vas već nekih 6 - 7 mjeseci i odlučio sam aktivno sudjelovat u meni bliskim temama na ovom forumu. Živim u Varešu, točnije, trenutno sam u Zagrebu gdje studiram političke znanosti, a prije toga sam studirao nauke ( hahaha ) znate gdje već! Odustao sam na drugoj godini i iz Sarajeva na studij u Zagreb, Imam 28 godina i ako Bog da do 31. ću završit faks.

Toliko za sada, a da se nadovežem na temu da ne bude čisti spam; Nas Hrvata je u Varešu i njegovim selima nešto preko 2000, točnije oko 2300, svoj vrhunac smo imali od 2004 - 2007 kad nas je bilo i preko 3000, iseljavanje je bilo veliko od 2007 do 2012 negdje, kada je dobar dio mlađih obitelji otišao prvenstveno u Hrvatsku ali i u Kanadu, te manji dio u Njemačku i slične zemlje. Od kad smo ušli u EU nije toliko puno ljudi napustilo Vareš kao u to doba. Doseljavanje Hrvata je konstantno još od 1998 . ali to su većinom stariji ljudi uz iznimke nekih mlađih ljudi koji su ostvarili ovdje sebi kvalitetan život, a posebice zadnjih par godina je došlo Hrvata s određenim kapitalom koji su relativno uspjeli na ovom podneblju, čak i u zabačenim selima.

Što se tiče popisa vjernika od strane RMK za vrijeme Božića mogu reći da je dosta relevantan ali dosta obitelji i ne primi blagoslov, kao npr. moja susjeda koja od 3. do 11. mjeseca živi u Varešu ali ove zimske mjesece provodi kod djece u Osijeku ( Čepin ) i samim tim svećenik joj nikad ne posveti kuću niti je upisuje u statistiku, a ona sama sebi posveti kuću naknadno. Ima isto određeni broj obitelji koji nisu religiozne i slične stvari. Uglavnom broj vjernika sa RMK statistike uvijek uvećati za nekih 10 - 15% u Varešu.

Od ovog grada, koji je nekoć bio možda industrijski i najjače mjesto u Jugoslaviji, ostale su samo ruševine napretka, od muslimanskog osvajanja grada 93. samo je išlo naopako i nazadno. Ovo malo ekonomije što ima drže Hrvati Vareša koji opstaju i opstat će, i mogu reći da sasvim solidno živimo. Muslimani su totalno zabrljali ovdje i imaju očajan standard kao uostalom i u Brezi, Visokom, ma zapravo u cjeloj BiH, ko god je prolazio kroz BiH vidio je razliku između hrvatskih gradova, sela i njihovih, od čistoće pa nadalje, od odjeće kod ljudi pa do standarda života Hrvata iz Kiseljaka ili Bošnjaka iz Kalesije, gdje ovaj iz Kalesije valja pite krompirače po cjeli dan, a ovaj Hrvat iz Kiseljaka, mjesečno jednom ne jede meso. Uglavnom ne želim nikoga omalovažavat i sprdat ali situacija je takva i meni ih je žao.

Toliko za sad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 25 sij 2019, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
bog dade vareš pade ;)
inace nase izbjeglice su zazivale od boga da vareš padne!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 25 sij 2019, 17:03 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
CroVares je napisao/la:
Pozdrav dobri ljudi, pratim vas već nekih 6 - 7 mjeseci i odlučio sam aktivno sudjelovat u meni bliskim temama na ovom forumu. Živim u Varešu, točnije, trenutno sam u Zagrebu gdje studiram političke znanosti, a prije toga sam studirao nauke ( hahaha ) znate gdje već! Odustao sam na drugoj godini i iz Sarajeva na studij u Zagreb, Imam 28 godina i ako Bog da do 31. ću završit faks.

Toliko za sada, a da se nadovežem na temu da ne bude čisti spam; Nas Hrvata je u Varešu i njegovim selima nešto preko 2000, točnije oko 2300, svoj vrhunac smo imali od 2004 - 2007 kad nas je bilo i preko 3000, iseljavanje je bilo veliko od 2007 do 2012 negdje, kada je dobar dio mlađih obitelji otišao prvenstveno u Hrvatsku ali i u Kanadu, te manji dio u Njemačku i slične zemlje. Od kad smo ušli u EU nije toliko puno ljudi napustilo Vareš kao u to doba. Doseljavanje Hrvata je konstantno još od 1998 . ali to su većinom stariji ljudi uz iznimke nekih mlađih ljudi koji su ostvarili ovdje sebi kvalitetan život, a posebice zadnjih par godina je došlo Hrvata s određenim kapitalom koji su relativno uspjeli na ovom podneblju, čak i u zabačenim selima.

Što se tiče popisa vjernika od strane RMK za vrijeme Božića mogu reći da je dosta relevantan ali dosta obitelji i ne primi blagoslov, kao npr. moja susjeda koja od 3. do 11. mjeseca živi u Varešu ali ove zimske mjesece provodi kod djece u Osijeku ( Čepin ) i samim tim svećenik joj nikad ne posveti kuću niti je upisuje u statistiku, a ona sama sebi posveti kuću naknadno. Ima isto određeni broj obitelji koji nisu religiozne i slične stvari. Uglavnom broj vjernika sa RMK statistike uvijek uvećati za nekih 10 - 15% u Varešu.

Od ovog grada, koji je nekoć bio možda industrijski i najjače mjesto u Jugoslaviji, ostale su samo ruševine napretka, od muslimanskog osvajanja grada 93. samo je išlo naopako i nazadno. Ovo malo ekonomije što ima drže Hrvati Vareša koji opstaju i opstat će, i mogu reći da sasvim solidno živimo. Muslimani su totalno zabrljali ovdje i imaju očajan standard kao uostalom i u Brezi, Visokom, ma zapravo u cjeloj BiH, ko god je prolazio kroz BiH vidio je razliku između hrvatskih gradova, sela i njihovih, od čistoće pa nadalje, od odjeće kod ljudi pa do standarda života Hrvata iz Kiseljaka ili Bošnjaka iz Kalesije, gdje ovaj iz Kalesije valja pite krompirače po cjeli dan, a ovaj Hrvat iz Kiseljaka, mjesečno jednom ne jede meso. Uglavnom ne želim nikoga omalovažavat i sprdat ali situacija je takva i meni ih je žao.

Toliko za sad.


Odlican upis, ovo je zanimljivo procitat, iz prve ruke sa terena :palacgore2
Znas li jesu li hrvatska sela na sjeveru varesa pod ephzhb? Vidim na stranici njihovoj da imaju poslovnicu u varesu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 25 sij 2019, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
od cega zive ta sela?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 25 sij 2019, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Je li se dobro sjecam da je dosta Varesana zavrsilo u Svicarskoj?
To onda znaci da imaju natprosjecno bogatu dijasporu.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 25 sij 2019, 19:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 17:43
Postovi: 683
Lokacija: USORA! HRHB
CroVares je napisao/la:
Pozdrav dobri ljudi, pratim vas već nekih 6 - 7 mjeseci i odlučio sam aktivno sudjelovat u meni bliskim temama na ovom forumu. Živim u Varešu, točnije, trenutno sam u Zagrebu gdje studiram političke znanosti, a prije toga sam studirao nauke ( hahaha ) znate gdje već! Odustao sam na drugoj godini i iz Sarajeva na studij u Zagreb, Imam 28 godina i ako Bog da do 31. ću završit faks.

Toliko za sada, a da se nadovežem na temu da ne bude čisti spam; Nas Hrvata je u Varešu i njegovim selima nešto preko 2000, točnije oko 2300, svoj vrhunac smo imali od 2004 - 2007 kad nas je bilo i preko 3000, iseljavanje je bilo veliko od 2007 do 2012 negdje, kada je dobar dio mlađih obitelji otišao prvenstveno u Hrvatsku ali i u Kanadu, te manji dio u Njemačku i slične zemlje. Od kad smo ušli u EU nije toliko puno ljudi napustilo Vareš kao u to doba. Doseljavanje Hrvata je konstantno još od 1998 . ali to su većinom stariji ljudi uz iznimke nekih mlađih ljudi koji su ostvarili ovdje sebi kvalitetan život, a posebice zadnjih par godina je došlo Hrvata s određenim kapitalom koji su relativno uspjeli na ovom podneblju, čak i u zabačenim selima.

Što se tiče popisa vjernika od strane RMK za vrijeme Božića mogu reći da je dosta relevantan ali dosta obitelji i ne primi blagoslov, kao npr. moja susjeda koja od 3. do 11. mjeseca živi u Varešu ali ove zimske mjesece provodi kod djece u Osijeku ( Čepin ) i samim tim svećenik joj nikad ne posveti kuću niti je upisuje u statistiku, a ona sama sebi posveti kuću naknadno. Ima isto određeni broj obitelji koji nisu religiozne i slične stvari. Uglavnom broj vjernika sa RMK statistike uvijek uvećati za nekih 10 - 15% u Varešu.

Od ovog grada, koji je nekoć bio možda industrijski i najjače mjesto u Jugoslaviji, ostale su samo ruševine napretka, od muslimanskog osvajanja grada 93. samo je išlo naopako i nazadno. Ovo malo ekonomije što ima drže Hrvati Vareša koji opstaju i opstat će, i mogu reći da sasvim solidno živimo. Muslimani su totalno zabrljali ovdje i imaju očajan standard kao uostalom i u Brezi, Visokom, ma zapravo u cjeloj BiH, ko god je prolazio kroz BiH vidio je razliku između hrvatskih gradova, sela i njihovih, od čistoće pa nadalje, od odjeće kod ljudi pa do standarda života Hrvata iz Kiseljaka ili Bošnjaka iz Kalesije, gdje ovaj iz Kalesije valja pite krompirače po cjeli dan, a ovaj Hrvat iz Kiseljaka, mjesečno jednom ne jede meso. Uglavnom ne želim nikoga omalovažavat i sprdat ali situacija je takva i meni ih je žao.

Toliko za sad.

Imas li podatke o nacionalnoj strukturi rodjenih?
Ove godine ako se ne varam je povećanje u odnosu na 2017.godinu?
Upoznao sam načelnika, ne čini se los, nadam se da radi dobre stvari za ljude koji su ostali tamo

_________________
Oprošteno jest grješnima: Zulumćaru, ubojici, Oprošteno svima, svima, samo nije izdajici!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 25 sij 2019, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2017, 09:23
Postovi: 972
Amiđa je napisao/la:
Na srbadinovu i junuzovu veliku zalost, Bosnjaci nece kolonizirati Hrvatsku.


I ja navijam da vi Bošnjaci kolonizirate Hrvatsku, što vas više preseli u Hrvatsku (bauštele čekaju) to bolja situacija za Hrvate u BiH.

_________________
Hrvatska politika mora i može bolje
neka uzor bude Izrael.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 25 sij 2019, 22:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Bolje oni nego crnci i Arapi.

https://m.vecernji.hr/vijesti/zovu-sa-s ... ma-1296740

Vrijeme je da se malo odmaknemo od rata i shvatimo da se od zemalja s-h jezika u Hrvatskoj najbolje živi, i da kad ti se dijete rodi postaje građanin EU a to pruža puno više prilika od bit ponosni Bosanac i Hercegovac.

Tko zna kad će ostale zemlje Regije u EU.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 25 sij 2019, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2017, 09:23
Postovi: 972
dudu je napisao/la:
Citat:
Austrija 1.1.2018., strani državljani

1 Germany 186,891
2 Serbia 120,341
3 Turkey 117,277
4 Romania 102,242
5 Bosnia and Herzegovina 95,221
6 Hungary 77,174
7 Croatia 76,690
8 Poland 62,187
9 Syria 48,116
10 Afghanistan 45,720


Citat:
Njemačka 31.12.2017., strani državljani

Türkei 1 483 515
Polen 866 855
Italien 643 065
Rumänien 622 780
Kroatien 367 900
Griechenland 362 245
Serbien (mit/ohne Kosovo) 225 535
Kosovo 208 505
Bosnien und Herzegowina 180 950


Citat:
Švicarska 2015., strani državljani

Kosovo 99.799
Srbija 78.092
Makedonija 63.516
BIH 32.583
Hrvatska 29.940


kad se uzme u obzir da nijedna od ovih država ne tolerira dvojna državljanstva (osim možda po novom Hrvatskoj jer je dio EU) i da su ove brojke barem puta 2 u odnosu na stvarno stanje, onda je jasno da tu nema neke razlike po narodu.

kao primjer, 20000 Srba je u 4 godine prihvatilo švicarsko državljanstvo na uštrb srpskog i praktički su prestali biti stranci, a možete misliti koje su brojke za Njemačku.


Postoji još jedna bitna stvar koja je karakteristična samo za Hrvate, posebno ako se uspoređujemo sa narodima u regiji, vliki broj Hrvata je fiktivno prijavljenu Njemačkoj, odnosno posjeduje firmu u Njemačkoj a stvarno živi u Hrvatskoj, ili ima firmu u Hrvatskoj i u Njemačkoj na taj način može voziti auto Njemačkh oznaka itd.
To donekle objašnnava razliku državnog zavoda za statistiku i podataka iz Njemačke o broju useljenih/iseljenih iz Hrvatske.
Isto tako zbog dvojnog državljanstva stvarni broj iseljenih Hrvata je manji od službenog, jer nekog tko ima dvojno državljanstvo evidentira i Hrvatska i BiH kao iseljenika.

_________________
Hrvatska politika mora i može bolje
neka uzor bude Izrael.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 25 sij 2019, 23:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2017, 09:23
Postovi: 972
Crni Božo je napisao/la:
Jedno zanimljivo pitanje...

Kakva će biti bošnjačka politika tamo iza 2025., nakon što se već poodavno otvori špina prema Njemačkoj, i njihov broj u BiH padne ispod milijuna.

Hoće li u tom slučaju očajnički tražiti odvajanje od Hrvata i vlastiti entitet/državicu, ili će biti na tragu washingtonskog sporazuma, gdje bi se FBiH pripojila Hrvatskoj (znači da će se usrat i tražit hrvatsku pomoć).


Situacija će biti obrnuto proporcionalna današnjoj, ja sam za to da im nedamo entitet, pa nek se žale Erdoganu.

_________________
Hrvatska politika mora i može bolje
neka uzor bude Izrael.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 84734 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 851, 852, 853, 854, 855, 856, 857 ... 3390  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano i 271 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO