HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 09:41.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 85255 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 815, 816, 817, 818, 819, 820, 821 ... 3411  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
s one strane dinare je napisao/la:
@protein sve te ja razumim ali primjeri iz moje okoline me ne navode na iste zakljucke. Moji duvanjski baba i did imaju 6ero, znas kako su napravili prvo? Napaljeni pubertetlije sa 16 godina bez kondoma, tableta, i svega ostalog sto se danas konzumira kao keks. Drugo baba rodila sa nepunih 19, mislis da su i tu neki drugi razlozi? To je bila normala i vecina bi imala djecu vec prije 20te, znaci dok su i sami bili djeca prakticki. Ma sve je bilo potpuno drugcije svaki aspekt zivota i cijela zivotna filozofija. Nije bilo interneta, tva, auta, cijeli zivot je bio okolnih par sela i isti ljudi u njima. Znaci pricam o duvanjskoj ruralnoj sredini recimo sredinom proslog stoljeca. Mozda je u gradovima vec tada bilo drugacije. Jer je grad sam po sebi drugaciji. Evo cura iz moje srednje ima 22 i dobila drugo dijete, znas li kako je gledaju svi? Kao jadnicu koja si je upropastila zivot. Pored takvog mindseta toliko kriviti socijalnu drzavu mi bas i ne drzi vodu. Ok, sad ti mozes reci takav mindset i je zbog socijalne drzave, ali bojim se da nije tako jednostavno. Eh kad bi bar bilo. I opet ako se pogleda sira slika, u kojoj doticne globalizacija, liberalizacija, urbanizacija, edukacija, ilitiga malo po naski- cjelokupni tehnoloski napredak i promjena nacina zivota i pogleda na zivot, unistavaju fertilitet skoro svima izuzev spomenutih subsaharaca koji i kasne za ostalima par stoljeca i specijalnih slucajeva kao izrael s kojima bas i nemamo nekih poveznica (osim sto ne volimo muslimane :D )... bojim se da povratka na staro nema.
Uvijek ce biti dio neproduktivnog stanovnistva i samo da bi se njihov minus ponistio potrebno je da ostali imaju bar 2.5 djece a kako stvari stoje vjerojatno i vise... tu se vracam na gradove i stanove za koje kao sto rekoh sami procjenite koliko su kompatibilni sa troje djece... lp


To stoji, pomaknuta dob prvog djeteta smanjuje ukupan broj djece koje će par u konačnici imati. Ja međutim ne tvrdim da bi ukidanjem socijalne države tj. besplatnih penzija i zdravstva bilo moguće vratiti fertilitet na 6 djece po ženi. Tvrdim da bi ga bilo moguće vratiti na 3 bez problema, možda i malo iznad toga. To je onih 40-50% pada fertiliteta što ga demografi pripisuju državnim penzijama. Uzmimo još u obzir da je današnji vijek dulji i da je moguće da žena rađa i u četrdesetim i pedesetim i bit će to sve normalnije.

Glede kontracepcije, to je samo sredstvo. Široka i laka dostupnost kontracepcije povećava njenu potrošnju donekle, ali nije glavni uzrok potražnje za kontracepcijom. S druge strane socijalna država ima prste u tome da je kontracepcija tražena roba. Znao ga je i tvoj dida izvadit pa je ipak imao 6-ero. Imao bi vjerojatno 6-ero i da je mogao kupiti kondome na kiosku. Jer mu je bilo normalno imati ih toliko.

Spomenuo si srednjoškolsku kolegicu koja već ima dvoje i odnos društva prema njoj. Ja o tome pričam. Za to je država dobrim dijelom kriva. Pedesetogodišnjaka koji već nema barem dvoje djece društvo treba sažaljevati kako danas saželjava tu tvoju kolegicu. To je tako dragi Bog uredio, to je prirodno stanje, a država je kriva za perverziju.

Recimo da je muž spomenute tvoje srednjoškolske drugarice tvoj radni kolega, da radite u istoj firmi za istu plaću do kraja radnog vijeka, pojednostavljeno primjera radi. Njih dvoje odškoluju petero djece, ti i tvoja žena svega jedno. Pretpostavimo dalje da svih 6-ero djece zatim rade za istu, prosječnu plaću od 7000 kn.

Bez državne subvencije nerađanja djece tj. bez mirovinskog sustava, djeca tvoje drugarice mogla bi svojim roditeljima priuštiti mirovinu od 8750 kn mjesečno odvajajući svega 25% od svojih plaća, što je daleko manje od 50% plaće koje trenutno odvaja svaki radnik u RH za penzionerske potrebe. Mogli bi isto tako bez poteškoća pokriti i najbolju policu zdravstvenog osiguranja za svoje roditelje.

S druge strane tvoje dijete bi tebi i tvojoj ženi moglo priuštiti svega 1750 kn mjesečno uz isto opterećenje plaće. A ako se razbolite, morali biste žicati od rodbine i susjeda za liječenje. Vi biste tako bili primjer mnogim 30-godišnjacima da imati samo jedno dijete i živjeti hedonistički u splitskoj faveli nije najpametniji izbor.

Ne imati barem troje djece danas je društveno neodgovorno. Društvo snosi posljedice takvog hedonističkog izbora. Bez socijaliziranog zdravstva i besplatnih penzija to je osobno neodgovorno. Pojedinac sebi nanosi štetu ne imajući djecu.

Državni mirovinski sustav je prvoklasni primjer implementacije komunističke maksime "od svakoga prema mogućnostima, svakome prema potrebama". Kao što nacionalizacija tvornica rezultira neradom, nemarom i gubitcima, tako i nacionalizacija djece (plodova njihova rada) rezultira padom nataliteta. Svatko gleda živjeti na račun tuđe djece kada ostari, što svjesno što podsvijesno - država mu to obećaje. Zašto bi ulagao u vlastitu? Zašto bi se trudio, mučio, odvajao ako će plodove rada djece uživati drugi?

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ceha je napisao/la:
Komunisti ne rade djecu, jbg.


Zanimljivo, vole zato peseke: "nedavne statistike pokazale da su Dugave kvart s najviše vlasnika pasa u Zagrebu".

Količina pasa je proporcionalna broju SDP-ovaca. :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 11:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58749
Lokacija: DAZP HQ
Bobovac je napisao/la:
Misliš da kontracepcija nema ništa sa rađanjem? Vrlo zanimljivo.

Kontracepcija je samo posljedica, kao i pad natliteta, nikako uzrok. Uzroci su socio-ekonomski.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 12:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2018, 14:32
Postovi: 562
Uzrok je i nemoc muskaraca, sve vise ih se okrece politici i forumu umjesto da jure zene.
Zene su fenimizmom kastrirale muskarce. Sve manje su dominantni, a uloga ,,lovca,, se pretvorila u ,,plijen,,
A i nas mentalitet, briga o djeci je zenski posao, e pa necemo vise da budemo sluskinje :) :zubati

_________________
Nemoj se raspravljati niti sa rječitim, niti sa glupim; rječiti će te nadvladati u priči, dok će te glupi vrijeđati!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
analiza je napisao/la:
Uzrok je i nemoc muskaraca, sve vise ih se okrece politici i forumu umjesto da jure zene.


Možda si ružna? :neznam

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2018, 14:32
Postovi: 562
novovrijeme je napisao/la:
analiza je napisao/la:
Uzrok je i nemoc muskaraca, sve vise ih se okrece politici i forumu umjesto da jure zene.


Možda si ružna? :neznam

Ne uda se svaka pocesljana...

_________________
Nemoj se raspravljati niti sa rječitim, niti sa glupim; rječiti će te nadvladati u priči, dok će te glupi vrijeđati!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Definitivno je najpovezaniji problem povećanje prava žena, jednostavno ih ima puno koje ne žele rađati cijelu fertilnu dob a puno ih je i koje ne žele provesti život u tradicionalnoj obitelji (muž, žena, djeca). I to se neće promijeniti bez atomske bombe i vraćanja u kameno doba.

No, ono što me čudi je zašto nitko ne poseže za rješenjem koje je poprilično logično. Ima žena koje žele rađati, koje bi radije to radile nego neke druge stvari, samo ih treba platiti, to je 20 djece po ženi koja to želi, pa ne mora 10 rađati koje ne žele. Imamo i udomitelje koji radije udomljavaju i odgajaju djecu nego da rade nešto drugo. Proizvodnja ljudi, kao što se proizvode i druga bića koja nam trebaju.

Samo što možda za to trenutno nema potrebe jer se djece u svijetu rađa i previše. Lakše je uzet sa 18 g. kao što rade sad s migrantima.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 15:13 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
iJozo je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
@protein sve te ja razumim ali primjeri iz moje okoline me ne navode na iste zakljucke. Moji duvanjski baba i did imaju 6ero, znas kako su napravili prvo? Napaljeni pubertetlije sa 16 godina bez kondoma, tableta, i svega ostalog sto se danas konzumira kao keks. Drugo baba rodila sa nepunih 19, mislis da su i tu neki drugi razlozi? To je bila normala i vecina bi imala djecu vec prije 20te, znaci dok su i sami bili djeca prakticki. Ma sve je bilo potpuno drugcije svaki aspekt zivota i cijela zivotna filozofija. Nije bilo interneta, tva, auta, cijeli zivot je bio okolnih par sela i isti ljudi u njima. Znaci pricam o duvanjskoj ruralnoj sredini recimo sredinom proslog stoljeca. Mozda je u gradovima vec tada bilo drugacije. Jer je grad sam po sebi drugaciji. Evo cura iz moje srednje ima 22 i dobila drugo dijete, znas li kako je gledaju svi? Kao jadnicu koja si je upropastila zivot. Pored takvog mindseta toliko kriviti socijalnu drzavu mi bas i ne drzi vodu. Ok, sad ti mozes reci takav mindset i je zbog socijalne drzave, ali bojim se da nije tako jednostavno. Eh kad bi bar bilo. I opet ako se pogleda sira slika, u kojoj doticne globalizacija, liberalizacija, urbanizacija, edukacija, ilitiga malo po naski- cjelokupni tehnoloski napredak i promjena nacina zivota i pogleda na zivot, unistavaju fertilitet skoro svima izuzev spomenutih subsaharaca koji i kasne za ostalima par stoljeca i specijalnih slucajeva kao izrael s kojima bas i nemamo nekih poveznica (osim sto ne volimo muslimane :D )... bojim se da povratka na staro nema.
Uvijek ce biti dio neproduktivnog stanovnistva i samo da bi se njihov minus ponistio potrebno je da ostali imaju bar 2.5 djece a kako stvari stoje vjerojatno i vise... tu se vracam na gradove i stanove za koje kao sto rekoh sami procjenite koliko su kompatibilni sa troje djece... lp


To stoji, pomaknuta dob prvog djeteta smanjuje ukupan broj djece koje će par u konačnici imati. Ja međutim ne tvrdim da bi ukidanjem socijalne države tj. besplatnih penzija i zdravstva bilo moguće vratiti fertilitet na 6 djece po ženi. Tvrdim da bi ga bilo moguće vratiti na 3 bez problema, možda i malo iznad toga. To je onih 40-50% pada fertiliteta što ga demografi pripisuju državnim penzijama. Uzmimo još u obzir da je današnji vijek dulji i da je moguće da žena rađa i u četrdesetim i pedesetim i bit će to sve normalnije.

Glede kontracepcije, to je samo sredstvo. Široka i laka dostupnost kontracepcije povećava njenu potrošnju donekle, ali nije glavni uzrok potražnje za kontracepcijom. S druge strane socijalna država ima prste u tome da je kontracepcija tražena roba. Znao ga je i tvoj dida izvadit pa je ipak imao 6-ero. Imao bi vjerojatno 6-ero i da je mogao kupiti kondome na kiosku. Jer mu je bilo normalno imati ih toliko.

Spomenuo si srednjoškolsku kolegicu koja već ima dvoje i odnos društva prema njoj. Ja o tome pričam. Za to je država dobrim dijelom kriva. Pedesetogodišnjaka koji već nema barem dvoje djece društvo treba sažaljevati kako danas saželjava tu tvoju kolegicu. To je tako dragi Bog uredio, to je prirodno stanje, a država je kriva za perverziju.

Recimo da je muž spomenute tvoje srednjoškolske drugarice tvoj radni kolega, da radite u istoj firmi za istu plaću do kraja radnog vijeka, pojednostavljeno primjera radi. Njih dvoje odškoluju petero djece, ti i tvoja žena svega jedno. Pretpostavimo dalje da svih 6-ero djece zatim rade za istu, prosječnu plaću od 7000 kn.

Bez državne subvencije nerađanja djece tj. bez mirovinskog sustava, djeca tvoje drugarice mogla bi svojim roditeljima priuštiti mirovinu od 8750 kn mjesečno odvajajući svega 25% od svojih plaća, što je daleko manje od 50% plaće koje trenutno odvaja svaki radnik u RH za penzionerske potrebe. Mogli bi isto tako bez poteškoća pokriti i najbolju policu zdravstvenog osiguranja za svoje roditelje.

S druge strane tvoje dijete bi tebi i tvojoj ženi moglo priuštiti svega 1750 kn mjesečno uz isto opterećenje plaće. A ako se razbolite, morali biste žicati od rodbine i susjeda za liječenje. Vi biste tako bili primjer mnogim 30-godišnjacima da imati samo jedno dijete i živjeti hedonistički u splitskoj faveli nije najpametniji izbor.

Ne imati barem troje djece danas je društveno neodgovorno. Društvo snosi posljedice takvog hedonističkog izbora. Bez socijaliziranog zdravstva i besplatnih penzija to je osobno neodgovorno. Pojedinac sebi nanosi štetu ne imajući djecu.

Državni mirovinski sustav je prvoklasni primjer implementacije komunističke maksime "od svakoga prema mogućnostima, svakome prema potrebama". Kao što nacionalizacija tvornica rezultira neradom, nemarom i gubitcima, tako i nacionalizacija djece (plodova njihova rada) rezultira padom nataliteta. Svatko gleda živjeti na račun tuđe djece kada ostari, što svjesno što podsvijesno - država mu to obećaje. Zašto bi ulagao u vlastitu? Zašto bi se trudio, mučio, odvajao ako će plodove rada djece uživati drugi?


dabogda ti bio u pravu, ukinile se penzije i fertilitet bio 3.
ali evo samo da te pitam, slažeš se da danas svako dijete treba svoju sobu?
računaj koliki ti treba stan za ženu i troje djece, ne zaboravi da ti trebaju i 2 kupatila itd., za troje djece treba ti hebena stančina. znaš koliko je kvadrat u splitu npr? znaš kolika je kirija za stan od 80m2?
znaš koliki ti mjesečni prihodi trebaju za toliki stan sa režijama, hranu (u gradu si pa i tu nemaš ništa svoje), auto, i sve ostale troškove koji idu uz troje djece?
i ako uspiješ to sve financijski. znaš kakav ti je život?



pa te takav robotski i stresni život i 5-6 sati sna dnevno sustignu i odapneš prijevremeno ko i rahmetli ekrem.
itd, itd, toliko toga tu ima. ali kažem opet, dabogda ti bio u pravu i ukinile se penzije i skočio fertilitet za 50%. živio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58749
Lokacija: DAZP HQ
Kog vraga radiš u Splitu, nema smisla tamo živiti ako životariš, to je onda najgore mjesto.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Junuz Djipalo je napisao/la:
Definitivno je najpovezaniji problem povećanje prava žena, jednostavno ih ima puno koje ne žele rađati cijelu fertilnu dob a puno ih je i koje ne žele provesti život u tradicionalnoj obitelji (muž, žena, djeca). I to se neće promijeniti bez atomske bombe i vraćanja u kameno doba.


To je opet država kriva. Ukini socijalnu državu i da vidimo kako će proći one koje ne žele muža i djecu. Iako, istini za volju, puno bi se više djece rađalo da je ta odluka isključivo do žene. Djeca se ne rađaju jer ih muškarac ne želi.

Zašto se ružne žene odlučuju za feminizam? Zato što ne mogu naći muškarca koji će ih dobrovoljno uzdržavati pa posežu za državnim aparatom kako bi ih društvo uzdržavalo.

Junuz Djipalo je napisao/la:
No, ono što me čudi je zašto nitko ne poseže za rješenjem koje je poprilično logično. Ima žena koje žele rađati, koje bi radije to radile nego neke druge stvari, samo ih treba platiti, to je 20 djece po ženi koja to želi, pa ne mora 10 rađati koje ne žele. Imamo i udomitelje koji radije udomljavaju i odgajaju djecu nego da rade nešto drugo. Proizvodnja ljudi, kao što se proizvode i druga bića koja nam trebaju.


Bez socijalne države to i jest otprilike tako. Muškarac traži ženu koja će biti dobra majka, uz ostale poželjne osobine. On ju za to takoreći plaća. Proizvodnja ljudi.

Ali ti bi izgleda izmišljao toplu vodu. Socijalistički mozak centralo-planera. :)

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
iJozo je napisao/la:
Ali ti bi izgleda izmišljao toplu vodu. Socijalistički mozak centralo-planera. :)


Ono što ti propagiraš postoji i sad. Zove se: vehabijska zajednica. :D

Sumnjam da ćeš puno ljudi privući u takvo što.

Doduše, evo rastu mormoni:

https://www.bitno.net/vjera/pitajte-sve ... u-mormoni/

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 16:15 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
dudu je napisao/la:
Kog vraga radiš u Splitu, nema smisla tamo živiti ako životariš, to je onda najgore mjesto.


nemaju svi vlastite nekretnine da paratiziraju na turistima i nisu svi u jebačkim firmama ko ti, ne pričam o sebi nego o prosječnom čovjeku ovdje. ne depopulira split bez razloga. a taj sitni plus u solinu i kaštelima sigurno nije na račun "domicilnih" nego se radi o usisavanju zadnjih preostalih iz zaleđine od dugopolja do duvna.
koliko ih ti imaš šefe? financije ti nisu problem pa opet nema poklapanja. svaki aspekt života se promjenio i povratka na staro nema. živio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32127
analiza je napisao/la:
Uzrok je i nemoc muskaraca, sve vise ih se okrece politici i forumu umjesto da jure zene.
:zubati

Da, glavni uzrok svih problema su muškarci. Kilavi, mrljavi, feminizirani...

s one strane dinare je napisao/la:

svaki aspekt života se promjenio i povratka na staro nema. živio


Tko se ne bude vratio na "staro", propašće, u svim aspektima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Junuz Djipalo je napisao/la:
iJozo je napisao/la:
Ali ti bi izgleda izmišljao toplu vodu. Socijalistički mozak centralo-planera. :)


Ono što ti propagiraš postoji i sad. Zove se: vehabijska zajednica.

Sumnjam da ćeš puno ljudi privući u takvo što.


Točno. Vehabijska zajednica zbog svoje zatvorenosti nije podložna devastirajućem utjecaju socijalne države na natalitet. Ali nije vehabijska zajednica jedina. Svaka zapadna država do izuma ljevičarstva je imala pozitivan priraštaj. Kada je Bismarck osmislio program uvođenja državnih mirovina popularno nazvan tada Državni Socijalizam, postojala je opozicija koja je vidjela kuda to vodi. Nažalost, nisu bili dovoljno snažni. Progresivizam je tada skrenuo u slijepu ulicu. I danas je potreban reakcionizam. Svaka država koja je prepisala Bismarckov recept za demografsko samoubojstvo nakon toga je ubrzo zaronila po pitanju fertiliteta.

Uzor dakle nije vehabijska zajednica per se, već samo jedan aspekt kojega je ta zajednica očuvala, poradi svoje izoliranosti od modernih tokova, a druge zajednice nisu usijed izloženosti centralno-planiranim državnim redistributivnim mjerama kojima je obitelj lišena svoje ekonomske funkcije.

Uzor valja tražiti u SAD-u 18-og i 19-og stoljeća. U sustavu koji je omogućio najveći ikada zabilježeni gospodarski rast u ljudskoj povijesti. I gle čuda, budući da nije bilo socijalne države, unatoč ogromnom gospodarskom rastu fertilitet je bio iznimno visok.

Za mnoge europske države je prekasno, uključujući RH. Jer je spiralu izumiranja koju pokreće socijalna država nemoguće prekinuti. Ali nije kasno za Herceg-Bosnu jer je mirovinski sustav za nas takoreći još uvijek novotarija. Sve donedavno većina našeg naroda nije bila obuhvaćena njime.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 19:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Konzervativci žele više djece ali isključivo na tradicionalni način. Liberali ne žele puno djece ali kad ih imaju tradicija ih baš ne brine.

Rješenje sam objasnio: više djece na netradicionalni način ili imigracija.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 07 stu 2018, 20:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Sretno s tim rješenjem. Ima neke poetske pravde u tome da Erhazija svrši islamizirana, sve u skladu s programom onog redikula što ga zovete ocem domovine.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 08 stu 2018, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Evo počeli su i Bošnje cvilit:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-pet-g ... /181108074

Oni u KS žive u izoliranoj kotlini, kao Alisa u zemlji čudesa, pa se iznenade. Što će tek bit kasnije? Moja djeca pričaju engleski kao maternji, bit ću sretan ako ijedno ostane u Hrvatskoj ili BiH i ne vidim u tome ništa loše.

Mnogi bi da neki drugi preživljavaju od malina dok oni sami beru proračunske pare, no čak i oni najzaostaliji će vremenom prestat bit glupi a i od malina neke zarade baš i nema.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 09 stu 2018, 13:52 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Izasao bilten vitalne statistike za III kvartal u RS.Vise rodjenih u 3.kvartalu 2018.u odnosu na isti period 2017.Ukupno od 1.do 9.meseca 2018.god.za 14 je manje rodjenih u odnosu na 2017.god.A posto je 4.kvartal prosle godine bio jako slab,a oktobar ove godine po vestima iz porodilista izuzetno jak-sigurno cemo imati rast broja rodjenih u 2018.god.Dobro,imajuci u vidu da federacija ima za prvih 8.meseci ove godine za 320 manje rodjenih od istog perioda 2017.god.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 09 stu 2018, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69012
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Povecanje broja ucenika u HBZ i ZHZ:

U ŽZH-u i HBŽ-u ove godine više prvašića u osnovnim školama
https://www.bljesak.info/sci-tech/obraz ... ama/252860

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 09 stu 2018, 16:25 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Robbie MO je napisao/la:
Povecanje broja ucenika u HBZ i ZHZ:

U ŽZH-u i HBŽ-u ove godine više prvašića u osnovnim školama
https://www.bljesak.info/sci-tech/obraz ... ama/252860

Koliko je po tom izvestaju upisanih prvacica u federaciji ukupno za 2018/2019?To precutkuju,nigde ne pise.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 09 stu 2018, 16:36 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
20 049 je ukupno prvacica u federaciji 2018/2019 godine.A po FZS-u ukupan broj rodjenih 2011.godine je 21 230 a 2012.god. 21 472.Posteni FZS.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 09 stu 2018, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
chubura je napisao/la:
Izasao bilten vitalne statistike za III kvartal u RS.Vise rodjenih u 3.kvartalu 2018.u odnosu na isti period 2017.Ukupno od 1.do 9.meseca 2018.god.za 14 je manje rodjenih u odnosu na 2017.god.A posto je 4.kvartal prosle godine bio jako slab,a oktobar ove godine po vestima iz porodilista izuzetno jak-sigurno cemo imati rast broja rodjenih u 2018.god.Dobro,imajuci u vidu da federacija ima za prvih 8.meseci ove godine za 320 manje rodjenih od istog perioda 2017.god.


Broj rođenih bi trebao biti veći u odnosu na prošlu godinu, ali će nažalost biti i veći broj umrlih...

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 09 stu 2018, 16:59 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
storaB je napisao/la:
chubura je napisao/la:
Izasao bilten vitalne statistike za III kvartal u RS.Vise rodjenih u 3.kvartalu 2018.u odnosu na isti period 2017.Ukupno od 1.do 9.meseca 2018.god.za 14 je manje rodjenih u odnosu na 2017.god.A posto je 4.kvartal prosle godine bio jako slab,a oktobar ove godine po vestima iz porodilista izuzetno jak-sigurno cemo imati rast broja rodjenih u 2018.god.Dobro,imajuci u vidu da federacija ima za prvih 8.meseci ove godine za 320 manje rodjenih od istog perioda 2017.god.


Broj rođenih bi trebao biti veći u odnosu na prošlu godinu, ali će nažalost biti i veći broj umrlih...

Broj umrlih za prvih 9.meseci je tek za par desetina veci.Zavisi od zadnjeg kvartala.Tu je negde kao i prosle godine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 09 stu 2018, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Što kažu jedno je subjektivni osjećaj, drugo statistika. Sačekajmo zvanične. Prateći malo stopu mortaliteta u Podrinju stičem utisak da će ove godine biti rekordan broj umrlih u ovom dijelu RS-a. Nadam se da je u drugim dijelovima situacija povoljnija. ;)

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 11 stu 2018, 16:27 
Offline

Pridružen/a: 10 ruj 2018, 20:06
Postovi: 326
Ljudi, o broju umrlih ne treba voditi toliko racuna. Bitan je samo broj rodjenih. Evo vec sad je skoro izvjesan veci broj rodjenih u 2018. To je odlicno s obzirom na veliko iseljavanje. Ja primjecujem da se kod onih koji ostaju i koji radjaju povecava fertilitet, ne znam da li se jos ko slaze sa mnom. Jer nemoguce je da vec 5-6 godina imamo isti ili veci broj rodjenih Srba, ukoliko je iseljavanje veliko.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 85255 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 815, 816, 817, 818, 819, 820, 821 ... 3411  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: daramo, Naša Kvačica, Patriota, VBA2024 i 393 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO