HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 13:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 85259 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 847, 848, 849, 850, 851, 852, 853 ... 3411  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 19 sij 2019, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69023
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Inace, ukoliko se oslabe dovoljno da nisu neki faktor na Balkanu (jer ih Sarajevo koristi kao žeton), meni su zapravo dosta simpaticni ti Muslimani Sandzaka i mislim da doprinose zanimljivosti Srbije, isto kao Muslimani u Mostaru.

Mostar je puno zanimljiviji grad sa svojim orijentalnim Starim gradom, a muslimanska manjina od nekih idealnih 27-30% (ispod trecine) doprinosi stanovnistvu i raznolikosti grada. Mnoge Hrvate i ta raznolikost potajno privlaci u Mostar. :zubati Iz istog razloga su veliki gradovi zapada privlacni. Ljudi vole da nije dosadno.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 19 sij 2019, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69023
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Znaci USK, Sandzak i Centralna Bosnjakija su kombinirano u tijeku zadnjih 6 godina izgubili oko 150 000 ljudi, s tim da je pola toga u zadnje 2 godine kada je zapazeno veliko ubrzanje, jer je zadnje dvije godine prakticki na snazi evakuacija.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 19 sij 2019, 21:12 
Offline

Pridružen/a: 08 srp 2009, 20:37
Postovi: 1818
Ovo izgleda kao izbjeglicke kolone:


_________________
Federacija BiH: Sveto rimsko carstvo hrvatskog naroda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 19 sij 2019, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zanimljive vehabijske bradice.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 20 sij 2019, 10:13 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 18:32
Postovi: 582
Robbie MO je napisao/la:

Mostar je puno zanimljiviji grad sa svojim orijentalnim Starim gradom, a muslimanska manjina od nekih idealnih 27-30% (ispod trecine) doprinosi stanovnistvu i raznolikosti grada. Mnoge Hrvate i ta raznolikost potajno privlaci u Mostar. :zubati Iz istog razloga su veliki gradovi zapada privlacni. Ljudi vole da nije dosadno.


Vole da im je zanimljivo dok im je dvadesetak godina i nemaju djece. Kad dobiju djecu žele da je što manje zanimljivo i da imaju što manje kontakta s raznolikošću. Samo što to jako puno košta, moraš se preselit u skupe kvartove i trošit pola primanja na stanovanje da bi se izolirao od zanivljivosti i različitosti. Što na kraju znači da imaju jedno ili dvoje djece. Konačna cijena raznolikosti i zanimljivosti je izumiranje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 20 sij 2019, 13:21 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Dzaba se radujete nasoj blagoj stagnaciji, i da nas napusti jos 150 tisuca, FBiH ostaje cvrsto na kursu k bosnjackoj nacionalnoj drzavi. :kava

Bez obzira sta Junuz junuzario o banovstini a i ostali o "nestajanju Bosnjaka". Sve i da je tako kao sto vi kazete, a nije, opet nemate cime preuzeti jer ste 6 visestruko gorem qrrcu.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 20 sij 2019, 13:32 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
Amiđa je napisao/la:
Dzaba se radujete nasoj blagoj stagnaciji, i da nas napusti jos 150 tisuca, FBiH ostaje cvrsto na kursu k bosnjackoj nacionalnoj drzavi. :kava

Bez obzira sta Junuz junuzario o banovstini a i ostali o "nestajanju Bosnjaka". Sve i da je tako kao sto vi kazete, a nije, opet nemate cime preuzeti jer ste 6 visestruko gorem qrrcu.

Nama nije bitan vas ukupni broj jer nas Teheran,Zenica,Tuzla i ne zanimaju previse. Bitno da rapidno curite iz Hercegovine,Krajine a i Srednje Bosne. Čim od tamo nestanete vasa trenutna moc ce opasti za 50%. Dragi amiđa ceka vas sudbina bratske Palestine

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 20 sij 2019, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Odkad sam ga zajebao da se zakune allahom da su gospodari federacije Amidža počeo pisati "bit će", "na kursu".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 20 sij 2019, 13:57 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
BBC je napisao/la:
Odkad sam ga zajebao da se zakune allahom da su gospodari federacije Amidža počeo pisati "bit će", "na kursu".

Vidi ga što je agresivan, frustracija je gadna stvar :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 20 sij 2019, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Reis Sejdo je napisao/la:
Ovo izgleda kao izbjeglicke kolone:



Divan prizor.

Slični snimci i u Prištini.



Citat:
Između 2012. i 2016. KiM napustilo više od 120.000 građana što je oko 7% ukupnog stanovništva.


Citat:
2017. rođeno je 11.000 manje u odnosu na 7 godina ranije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 20 sij 2019, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Islamizacija smrdljive buljaške EU i njihov odlazak sa srpskog etničkog prostora. Dva razloga za veselje, a gospodine Vujadine :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 20 sij 2019, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Agathonikos je napisao/la:
Islamizacija smrdljive buljaške EU i njihov odlazak sa srpskog etničkog prostora. Dva razloga za veselje, a gospodine Vujadine :D


Tako je, dragi gospodine Agathonikos. 2 muve jednim udarcem.

Nadam ste da ste danas u finom porodičnom i rodbinskom okruženju proslavili Svetog Jovana.
Koliko se sjećam, istu Krsnu slavu slavimo. :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 20 sij 2019, 22:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Meni samo nije jasno zašto vi ne idete? Živite standardom kao i Kosovari ili Sandžaklije. Lošije od Bošnjaka.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 20 sij 2019, 22:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Tako je, gospodine Vujadine. Hvala i srećna krsna slava i vama :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 20 sij 2019, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Junuz Djipalo je napisao/la:
Meni samo nije jasno zašto vi ne idete? Živite standardom kao i Kosovari ili Sandžaklije. Lošije od Bošnjaka.

Goljo se malo najeo pa drži ders o nečijem siromaštvu. Srči bre pesak budalo jedna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 21 sij 2019, 00:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Junuz Djipalo je napisao/la:
Meni samo nije jasno zašto vi ne idete? Živite standardom kao i Kosovari ili Sandžaklije. Lošije od Bošnjaka.


Kvalitet zivota se kod nas ne mjeri standardom. Kvalitet zivota je u sreći. Kod Srba se uvijek kaze samo nek je zdravlja a za ostalo je lako.
To sto vi i Muslimani na zapad gledate kao na raj je do vas. Za nas su to budale, mi sebe ravnamo iznad svih, kod Srba je sramota otici u inostrnstvo (kod neprijatelja). Ide ko bas mora i to ide da uzme pare od jebenih stranaca i da se vrati. Drugi smo mi mentalitet.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 21 sij 2019, 00:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Agathonikos je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Meni samo nije jasno zašto vi ne idete? Živite standardom kao i Kosovari ili Sandžaklije. Lošije od Bošnjaka.

Goljo se malo najeo pa drži ders o nečijem siromaštvu. Srči bre pesak budalo jedna.


Baš si glup. Nisam provocirao nego to brojke pokazuju.

Očito nešto u mentalitetu.Fino je forumaš Nv pojasnio.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 21 sij 2019, 00:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ne, ja uopšte nisam glup već mi samo na *** ide ta skorojevićka nadmenost kod tebe. Kao bauštelac koji cijeli život gleda kad će otresti sa skele a onda krene pričati o bogatstvu Minhena kao da je njegovo vlasništvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 21 sij 2019, 00:52 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Slažem se sa diskutantima iz Srbije ovdje iako sumnjam da Srbi manje sele jer ih ima dosta više od Hrvata u Austriji i mislim da ih nakon Turaka ima i najviše.
Nema smisla ići raditi u Njemačku ili Austriju ako nemaš stan i raditi za šta? Provesti najbolje godine života za šta? Da kupim stan u Njemačkoj i povedem curu? Da sam kući i da ne idem na kavu ili da ne izlazim nego samo štedim?? Koji je smisao takvog života?

Svaki čovjek u Hrvatskoj sa 5.9 tisuća neto plaćom je gospodin za onoga u Njemačkoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 21 sij 2019, 01:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4352
jest ako neradi 12 sati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 21 sij 2019, 02:03 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Treba ti 350 000 eura ccca najmanje za stan u Njemačkoj, za dignuti kredit treba ti kapara od 50 000 eura.

Mnogi naši plaćaju stanarinu i štede, ne dižu kredit i onda kad uštede kupe stanove tj rade samo za stanove bezveze ili žive van gradova usamljeni što je depresivno i nema smisla.
Život je jedan


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 21 sij 2019, 06:42 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Radi se i kod nas, nije nasa baustela nista laksa od njemacke. Isto si nigdi od 6 do 6. Nema kave poslije toga. A tih laznih 5.9k je nedostizno za obicnog radnika. Ali svejedno se slazem. Bez smjestaja odlazak jednostavno nema racunice. A vecina ga nema. Tko god moze koliko toliko pristojno zivit ovdje bolje mu je nego vani. Bar si na svome. I tu dolazimo do zakljucka koji veze ovo sto govorim sa temom. Bosanski muslimani nemaju nikakvu perspektivu ovdje. Niti je drzava njihova, niti se nazire da bi mogla bit. Samim time nemaju taj osjecaj "svoj na svome" i idem pomoc gradit drustvo bez obzira na africku placu. Jok. Cije drustvo? Skutorsko vlasko? Zato je nuzno da si zacementiramo 50:50 poziciju u federaciji. Da im i zadnje snove o njihovoj vlastitoj drzavi srusimo. Federacija za par desetljeca- 200k hrvata i 600k muslimana. Gustoca naseljenost ala sibir. Veliki nacionalni park. U vladi parka 8 hrvatskih ministara.
Naravno uz to dodamo da je bejha u razini afrike po svim parametrima pogotovo muslimanski dijelovi i mladje generacije tu i ne vide nekog izbora kao sto ga i nemaju. Vani bar imaju neku nadu da ce se koliko toliko skrasit. Kad tad.
Srbi imaju RS i samo zbog toga ocekujem da ce osjetno manje selit od muslimana. A tu je bitna i povijest. Taj osjecaj ko si i sta si. Necu izdat djedovinu za koju su moji preci toliko ginuli. Nema toga kod muslimana.
Njihov pad ispod milijuna je neizbjezan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 21 sij 2019, 07:34 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
s one strane dinare je napisao/la:
Radi se i kod nas, nije nasa baustela nista laksa od njemacke. Isto si nigdi od 6 do 6. Nema kave poslije toga. A tih laznih 5.9k je nedostizno za obicnog radnika. Ali svejedno se slazem. Bez smjestaja odlazak jednostavno nema racunice. A vecina ga nema. Tko god moze koliko toliko pristojno zivit ovdje bolje mu je nego vani. Bar si na svome. I tu dolazimo do zakljucka koji veze ovo sto govorim sa temom. Bosanski muslimani nemaju nikakvu perspektivu ovdje. Niti je drzava njihova, niti se nazire da bi mogla bit. Samim time nemaju taj osjecaj "svoj na svome" i idem pomoc gradit drustvo bez obzira na africku placu. Jok. Cije drustvo? Skutorsko vlasko? Zato je nuzno da si zacementiramo 50:50 poziciju u federaciji. Da im i zadnje snove o njihovoj vlastitoj drzavi srusimo. Federacija za par desetljeca- 200k hrvata i 600k muslimana. Gustoca naseljenost ala sibir. Veliki nacionalni park. U vladi parka 8 hrvatskih ministara.
Naravno uz to dodamo da je bejha u razini afrike po svim parametrima pogotovo muslimanski dijelovi i mladje generacije tu i ne vide nekog izbora kao sto ga i nemaju. Vani bar imaju neku nadu da ce se koliko toliko skrasit. Kad tad.
Srbi imaju RS i samo zbog toga ocekujem da ce osjetno manje selit od muslimana. A tu je bitna i povijest. Taj osjecaj ko si i sta si. Necu izdat djedovinu za koju su moji preci toliko ginuli. Nema toga kod muslimana.
Njihov pad ispod milijuna je neizbjezan
.



Samo mozes sanjati o tome. Nigdje veze ovo sto si naskrabao.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 21 sij 2019, 09:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58766
Lokacija: DAZP HQ
novovrijeme je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Meni samo nije jasno zašto vi ne idete? Živite standardom kao i Kosovari ili Sandžaklije. Lošije od Bošnjaka.


Kvalitet zivota se kod nas ne mjeri standardom. Kvalitet zivota je u sreći. Kod Srba se uvijek kaze samo nek je zdravlja a za ostalo je lako.
To sto vi i Muslimani na zapad gledate kao na raj je do vas. Za nas su to budale, mi sebe ravnamo iznad svih, kod Srba je sramota otici u inostrnstvo (kod neprijatelja). Ide ko bas mora i to ide da uzme pare od jebenih stranaca i da se vrati. Drugi smo mi mentalitet.


Pa Srba je uvjerljivo najviše u zemljama njemačkog govornog područja. :ucelo

Pričamo o minimalno milijun Srba u Njemačkoj, Austriji i Švicarskoj.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2018. Krah multietniĆarsko-demografske politike bošnji
PostPostano: 21 sij 2019, 09:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
dudu je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Kvalitet zivota se kod nas ne mjeri standardom. Kvalitet zivota je u sreći. Kod Srba se uvijek kaze samo nek je zdravlja a za ostalo je lako.
To sto vi i Muslimani na zapad gledate kao na raj je do vas. Za nas su to budale, mi sebe ravnamo iznad svih, kod Srba je sramota otici u inostrnstvo (kod neprijatelja). Ide ko bas mora i to ide da uzme pare od jebenih stranaca i da se vrati. Drugi smo mi mentalitet.


Pa Srba je uvjerljivo najviše u zemljama njemačkog govornog područja. :ucelo

Pričamo o minimalno milijun Srba u Njemačkoj, Austriji i Švicarskoj.


Misli se na zadnje vrijeme. Vidimo slike egzodusa po kolodvorima gdje odlaze Hrvati, Albanci, Bošnjaci, Sandže... ali Srbi ne. Npr. ovaj primjer Novog Pazara je znakovit. Zašto Bošnje iz njega idu a Srbi ne? Ima tamo i Srba podjednako a čini mi se da su jednako i vitalni.

Kao da čekaju nešto, to je taj optimistični mentalitet o kojem NV govori. Što ne znači da se neće to jednom slomit kao brana pa će bujica krenuti.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 85259 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 847, 848, 849, 850, 851, 852, 853 ... 3411  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, mrnjav, Patriota, Teuton, Tomba17 i 397 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO