HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 17:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 84741 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 16:16 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Bolje je ići u konfederaciju RH i Federacije pa onda preuzeti sve u srednjoj Bosni kao što su Srbi u Sandzaku preuzeli sve jer su Muslimani svjesni da to nije njihova zemlja jer nema nijedan u policiji.

Naš su problem te nevladine udruge i što bi Muslimani bili skupa sa socijalistima, vjerojatno bi takijali i poklapali nas a ne mi njih ali i to mi je prihvatljivije od odricanja srednje Bosne.

"Dogovor" je nemoguć jer nema tu dogovora sa njima jer cijela BiH po njima pripada njima.
Dogovor sa Srbima oko Oluje je bio važeći, tu nije makla ni Srbija kao ni Srpska prstom jer smo tako završili rat i odgovaralo je i nama i Srbima da rat završi, Srbija je dobila nekoliko desetina tisuća ljudi koji su trebali naseliti Kosovo i opravdanje da "Olujom" i oni završe sa Albancima na Kosovu što bi sa Crnom Gorom i Srpskom koja je tada praktički priznata u Daytonu bio srpski teritorij koji bi rješio njihovo nacionalno pitanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 16:20 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... icka01.png

Na području RSK Srbi nisu nigdje bili većina u Podunavlju dok su u Dalmaciji i Lici bili raštrkani i dobili su praktički za to pola Bosne za vijeke vjekova i pogažene su sve UN konvencije kada su im uzeli Kosovo koje su trebali rješiti i zaokružiti svoje granice.

Usporedite to sa Muslimanima, ponuditi cijelu srednju Bosnu Muslimanima? Jeste li vi normalni?

Sa Muslimanima se ne možeš dogovoriti; naš je jedini problem što smo dopustili da etnički očiste 180 000 Hrvata a mi njih nismo očistili pa bi se sad kao trebali dogovoriti i naći na polovini?
Uzeti pola Mostara i ostatak Hercegovine sa Odzakom i Orašjem a srednju Bosnu im prepustiti?

Jeste li vi normalni?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
U Bosni nije ništa pušteno niz vodu osim nekih mješanih vukojebina unutar trokuta Sa-Ze-Tu.
A i taj Vareš na njemu je taj UZP Praljku prišiven, pa zeleni ponavljaju ko papagaji UZP.

Praviti centar u Srednjoj Bosni? Može, nek svi iz trokuta sele u Vitez. Samo je u Zenici 7 000 Hrvata, koji će se vremenom utopiti ne odu li u Lašvansku dolinu..
Ali to nije igrica i realnost je malo drugačija, a i Gudelj iz Viteza više voli zelene zapošljavati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 srp 2012, 00:37
Postovi: 79
gušter je napisao/la:

Svaki hrvatski gradic u Bosni je bio na prodaju. Ovisno o planu, pristajalo se na davanje Muslimanima i N. Travnika i Kiseljaka i Zepca. Ali Neum i Stolac niposto. Iako za nas nemaju strateske vrijednosti.

Zbog takve politike danas nemamo H-B. Nismo se s Muslimanima razgranicili jos.

Inzistiranje na toj erocentricnoj politici svest ce nas na pogranicnu manjinu.

To mozda odgovara nekom Zadraninu koji namjerava nsseliti svoje zaledje Hrvatima. Meni se pak ta "vizija" ne dopada.


Čestitam, probudio si me iz forumske hibernacije duge preko 5 godina sa svojom gluposti i pakosti, nije mal pothvat. Ponovno sam otvorio account da ti poručim sljedeće:

1. U gradu Jajcu su 91 Hrvati bili 14% stanovništva, u gradu Bugojnu 30%, u gradu Travniku 32%, u gradu Uskoplju 34%, u gradu Vitezu 36%, u gradu Novom Travniku 24%, u gradu Žepču 26%, Jedina dva grada (Kreševo je tada bilo malo veće selo s 1,400 stanovnika) u kojima su bili većina su Busovača (relativna, 45%) i Kiseljak (apsolutna, 60%).

Ako ćemo o općinama, Hrvati su imali 1% prednosti po popisu iz 91 u Novom Travniku, i po 4% u Vitezu i Busovači, relativna većina. Jedino apsolutna u Kiseljaku i Kreševu.

Tko ih je prodao? Novi Travnik nije bio hrvatski gradić, jer su Hrvati činili samo 24% stanovništva. Ovo je prije nego što je u Središnju Bosnu ušlo desetine tisuća Muslimanskih izbjeglica i dodatno promijenili demografsku strukturu regije u kojoj su prije rata oni bili 5% brojniji od Hrvata. Ako ne vjeruješ meni, pogledaj službeni popis iz 1991. I sada smo nekako mi Hercegovci vama krivi za nekakvu izdaju, a naši momci također ginuli po Središnjoj Bosni i ogranizirali konvoje? Pametno, nema šta.

2. Realno, danas smo pola-pola u Vitezu i Žepču (pogledaj rezultate zadnjih izbora po općinama, 49% u Vitezu i 50% u Žepču hrvatske stranke), i većina u Dobretićima (500 ljudi), Kreševu (4,000) i Kiseljaku. Jesu li i za to zli Hercegovci krivi? Moramo li mi s krša se sada seliti u Fojnicu da nam otpad kao ti ne bi prišivao izdaje?

3. Ni ti ni nitko drugi nema pravo trgovati s Neumom, koji je 98% hrvatski grad i općina. Ako hoćeš trgovat, trguj sa ženskim članovima uže obitelji. Što se tiče strateške važnosti, tu si se baš provalio. Čuli, Neum nema stratečku važnost za Hrvate (a tu ne mislim samo Hercegovce, nego i šire), ali tvoje selo u Varešu ili Fojnici ima?

4. Kad čujem ovakve komentare Bosanskih Hrvata (pod pretpostavkom da si Hrvat), kao i mitova o prodaji Posavine ili Bosne od strane Hercegovaca, pa do generalnog stava u RH o Hercegovcima, poželim da vas sve odjebemo i desno i lijevo i okrenemo se sebi. Jesi normalan, da smo htjeli Hercegovinu, uvijek smo je mogli dobiti. Mi smo tu gdje jesmo zbog borbe za vas, jer vas nismo htjeli pustiti. E hvala ti. Možda smo ista nacija, ali nismo isti narod ti i ja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vidite da Bakirov plan fercera.

Citat:
Nezaposlenost se smanjila u Federaciji BiH za 4.648 osoba (1,43 posto),


Citat:
BIH JE LANI NAPUSTILO 1,5 POSTO STANOVNIKA

Objavljeno na dan 15.08.2019 - 14:58 | Izvor: USKinfo.ba | ba.n1info.com

BiH je lani napustilo 1,5 posto stanovnika

U Evropsku uniju se prošle godine legalno doselilo 228 hiljada građana zemalja Zapadnog Balkana - Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Albanije, Sjeverne Makedonije, Srbije i Kosova - podaci su Eurostata koje u četvrtak prenosi podgorički dnevnik Vijesti.

Iz Albanije se 2018. godine u EU iselilo 62 hiljade građana što je 2,2 posto ukupne populacije te zemlje, zatim slijede Sjeverna Makedonija sa 2,1 posto ukupnog stanovništva te države (24,3 hiljade), a s Kosova je otišlo dva posto građana (34,5 hiljada). BiH je lani napustilo 1,5 posto stanovnika (53,5 hiljada), Srbiju 1,3 posto (51 hiljada) i Crnu Goru 0,5 posto (3 hiljade).

Prema podacima Eurostata stanovnici zemalja Zapadnog Balkana najradije idu u Njemačku. U tu državu se prošle godine iselilo čak 19 hiljada Kosovara, po 16 hiljada stanovnika BiH i Srbije, 11,5 hiljada građana Sjeverne Makedonije te 1,5 hiljada iz Crne Gore.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
OD JANUARA U SLOVENIJU I NJEMAČKU OTIŠLO SKORO 8.000 RADNIKA IZ BIH

Objavljeno na dan 05.08.2019 - 13:50 | Izvor: USKinfo.ba | nap.ba

Od 2013. godine bh. državljanima je izdato 43.335 radnih dozvola u Sloveniji, a samo je u prvoj polovini ove godine izdato 7.336 radnih dozvola, potvrđeno je iz Agencije za rad i zapošljavanje BiH za Novinsku agenciju Patria.

BiH i Slovenija od 2013. godine imaju međudržavni sporazum o zapošljavanju za sva zanimanja. Dok Slovenija uvozi radnu snagu iz BiH, realni sektor u BiH ostaje bez prijeko potrebnih kvalifikovanih radnika koji odlaze za boljim životom i većim plaćama. Prema strukturi radnika najviše je vozača i varilaca sa po 23%, a slijede zidari 7%, bravari 4%, te ostala zanimanja u manjim postocima, podaci su Agencije za rad i zapošljavanje.

U Sloveniju je tokom 2018. godine otišlo skoro 14.000 radnika, a ove godine taj broj bi mogao biti i veći.

Kada je riječ o zapošljavanju medicinskih sestara i njegovatelja iz BiH u Njemačkoj, od primjene Sporazuma 2013. godine do danas su izdate 4.973 radne dozvole.
Samo u prvih sedam mjeseci 2019. godine izdata je 421 radna dozvola. Zbog enormnog broja prijava, prekvalifikacije zainteresiranih kandidata, ove godine došlo je do promjene u uslovima koje kandidati moraju ispunjavati.

„SR Njemačka od februara ne prihvata diplome o završenoj medicinskoj školi za opći i pedijatrijski smjer, dobivene prekvalifikacijom bilo u državnoj ili privatnoj školi niti je moguće zasnovati radni odnos kao njegovatelj sa diplomama stečenim prekvalifikacijom“, objavila je Agencija za rad i zapošljavanje BiH.

Kandidatima se preporučuje da uz prijavu, osim odgovarajuće diplome dostave i svjedočanstva o svim završenim razredima srednje škole, prevedena na njemački jezik.
Također svi kandidati koji svoje prijave predaju u Agenciju za rad i zapošljavanje BiH moraju imati certifikat o poznavanja njemačkog jezika usaglašen sa zahtjevima Ambasade SR Njemačke u BiH.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 17:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30067
@Johnny, ne predstavlja gušter sve Bosance da na osnovu tog donosiš odluke. A na kraju krajeva, ne želim pristati na te podjele Hercegovci/Bosanci. Za mene su sve to samo hrvatski krajevi.

Nećemo se naravno odreći nijednog mjesta u Bosni. Kad nismo 1993. nećemo ni sad.

Ali ono što je potrebno je da Hrvati ostanu u tim mjestima. Ako stanovnici napuste mjesto, zašto da se netko drugi bori za njega?

@gušter, Markan je i sad u srednjoj Bosni. Jesi i ti u svom mjestu ili iz dijaspore tražiš da ti Hercegovci kuću čuvaju dok se ti skitaš? Jesi napravio bar 4 djece u Busovači?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Ove gušterove nebuloze su ravne psihijatriji i ni jedan Hrvat ovako ne razmišlja. Poistovjećujem ih s onima pojedinih forumaša koji bi u rat s Hrvatskom jer eto, nismo pristali na Z4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 18:14 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Johnny Quid je napisao/la:
gušter je napisao/la:

Svaki hrvatski gradic u Bosni je bio na prodaju. Ovisno o planu, pristajalo se na davanje Muslimanima i N. Travnika i Kiseljaka i Zepca. Ali Neum i Stolac niposto. Iako za nas nemaju strateske vrijednosti.

Zbog takve politike danas nemamo H-B. Nismo se s Muslimanima razgranicili jos.

Inzistiranje na toj erocentricnoj politici svest ce nas na pogranicnu manjinu.

To mozda odgovara nekom Zadraninu koji namjerava nsseliti svoje zaledje Hrvatima. Meni se pak ta "vizija" ne dopada.


Čestitam, probudio si me iz forumske hibernacije duge preko 5 godina sa svojom gluposti i pakosti, nije mal pothvat. Ponovno sam otvorio account da ti poručim sljedeće:

1. U gradu Jajcu su 91 Hrvati bili 14% stanovništva, u gradu Bugojnu 30%, u gradu Travniku 32%, u gradu Uskoplju 34%, u gradu Vitezu 36%, u gradu Novom Travniku 24%, u gradu Žepču 26%, Jedina dva grada (Kreševo je tada bilo malo veće selo s 1,400 stanovnika) u kojima su bili većina su Busovača (relativna, 45%) i Kiseljak (apsolutna, 60%).

Ako ćemo o općinama, Hrvati su imali 1% prednosti po popisu iz 91 u Novom Travniku, i po 4% u Vitezu i Busovači, relativna većina. Jedino apsolutna u Kiseljaku i Kreševu.

Tko ih je prodao? Novi Travnik nije bio hrvatski gradić, jer su Hrvati činili samo 24% stanovništva. Ovo je prije nego što je u Središnju Bosnu ušlo desetine tisuća Muslimanskih izbjeglica i dodatno promijenili demografsku strukturu regije u kojoj su prije rata oni bili 5% brojniji od Hrvata. Ako ne vjeruješ meni, pogledaj službeni popis iz 1991. I sada smo nekako mi Hercegovci vama krivi za nekakvu izdaju, a naši momci također ginuli po Središnjoj Bosni i ogranizirali konvoje? Pametno, nema šta.

2. Realno, danas smo pola-pola u Vitezu i Žepču (pogledaj rezultate zadnjih izbora po općinama, 49% u Vitezu i 50% u Žepču hrvatske stranke), i većina u Dobretićima (500 ljudi), Kreševu (4,000) i Kiseljaku. Jesu li i za to zli Hercegovci krivi? Moramo li mi s krša se sada seliti u Fojnicu da nam otpad kao ti ne bi prišivao izdaje?

3. Ni ti ni nitko drugi nema pravo trgovati s Neumom, koji je 98% hrvatski grad i općina. Ako hoćeš trgovat, trguj sa ženskim članovima uže obitelji. Što se tiče strateške važnosti, tu si se baš provalio. Čuli, Neum nema stratečku važnost za Hrvate (a tu ne mislim samo Hercegovce, nego i šire), ali tvoje selo u Varešu ili Fojnici ima?

4. Kad čujem ovakve komentare Bosanskih Hrvata (pod pretpostavkom da si Hrvat), kao i mitova o prodaji Posavine ili Bosne od strane Hercegovaca, pa do generalnog stava u RH o Hercegovcima, poželim da vas sve odjebemo i desno i lijevo i okrenemo se sebi. Jesi normalan, da smo htjeli Hercegovinu, uvijek smo je mogli dobiti. Mi smo tu gdje jesmo zbog borbe za vas, jer vas nismo htjeli pustiti. E hvala ti. Možda smo ista nacija, ali nismo isti narod ti i ja.

U Jajcu su Hrvati bili većina ako gledamo Jajce sa okolicom a ne sam grad što nema smisla ni malo

Kako imaš obraza spominjat Bugojno u kojem je Armija počinila genocid?
U Bugojnu je bilo cca 30.37 posto Muslimana i 30.14 posto Hrvata, oduvijek je to bio hrvatski grad i iz srednje Bosne je protjerano 180 000 Hrvata.
Hercegovina je jednonacionalan kraj, pravi sukob je bio u srednjoj Bosni.

ovo bi mogao napisati samo muslimanski trol, ovakvu takiju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
Johnny Quid je napisao/la:
gušter je napisao/la:

Svaki hrvatski gradic u Bosni je bio na prodaju. Ovisno o planu, pristajalo se na davanje Muslimanima i N. Travnika i Kiseljaka i Zepca. Ali Neum i Stolac niposto. Iako za nas nemaju strateske vrijednosti.

Zbog takve politike danas nemamo H-B. Nismo se s Muslimanima razgranicili jos.

Inzistiranje na toj erocentricnoj politici svest ce nas na pogranicnu manjinu.

To mozda odgovara nekom Zadraninu koji namjerava nsseliti svoje zaledje Hrvatima. Meni se pak ta "vizija" ne dopada.


Čestitam, probudio si me iz forumske hibernacije duge preko 5 godina sa svojom gluposti i pakosti, nije mal pothvat. Ponovno sam otvorio account da ti poručim sljedeće:

1. U gradu Jajcu su 91 Hrvati bili 14% stanovništva, u gradu Bugojnu 30%, u gradu Travniku 32%, u gradu Uskoplju 34%, u gradu Vitezu 36%, u gradu Novom Travniku 24%, u gradu Žepču 26%, Jedina dva grada (Kreševo je tada bilo malo veće selo s 1,400 stanovnika) u kojima su bili većina su Busovača (relativna, 45%) i Kiseljak (apsolutna, 60%).

Ako ćemo o općinama, Hrvati su imali 1% prednosti po popisu iz 91 u Novom Travniku, i po 4% u Vitezu i Busovači, relativna većina. Jedino apsolutna u Kiseljaku i Kreševu.


Ovo su Hrvati u BiH 1991. godine. Zagledaj se. Treba li ti legenda gdje su Neum, Stolac i Mostar, a gdje Vitez, Kiseljak i Travnik? Ako treba, nije problem dodati.

slika

Johnny Quid je napisao/la:
Novi Travnik nije bio hrvatski gradić, jer su Hrvati činili samo 24% stanovništva.


A Stolac i Mostar jesu? :smajl007

Johnny Quid je napisao/la:
I sada smo nekako mi Hercegovci vama krivi za nekakvu izdaju...


Nikada nisam optuživao Hercegovce generalno za nekakvu izdaju. Oni Hercegovci koji su Hrvati za mene su moj narod i ne pravim razlike između Hercegovaca i Bosanaca. Osuđujem isključivo ero-centričnu, perecijansku politiku koja vrednuje neku hercegovačku zabit sa 100 stanovnika više od grada u S. Bosni s nekoliko tisuća Hrvata. Nije sve u procentima. Što po tebi više vrijedi? Selo s 50 stanovnika, 100% hrvatsko (50/50) ili gradić s 10 000 Hrvata koji čine 40% stanovnika u tom gradu? Što bi nam trebao biti prioritet između to dvoje? U tom smislu osuđujem politiku forsiranja Istočnog Mostara i koncentracije ono resursa što imamo u Mostaru koji je svakako naš, dok smo drugdje puno ugroženiji.

Samo za primjer, postavio sam pitanje o EpHZHB, koliki broj zaposlenika imaju u Z. Hercegovini, a koliki u S. Bosni. Nije nitko odgovorio. Stanovništvo cijele Herceg-Bosne plaća struju toj firmi. Zar je zaista naš interes da kadar bude koncentriran u Z. Mostaru? Takvih je primjera mnogo.

Johnny Quid je napisao/la:
...naši momci također ginuli po Središnjoj Bosni i ogranizirali konvoje? Pametno, nema šta.


Izuzev Jokera u Ahmićima, hercegovačke postrojbe nisu vele sudjelovale u obrani Srednje Bosne. Ako ne računamo Gornji Vakuf gdje zadaća postrojbi nije bila S. Bosna per se (iako ih je bilo sasvim dovoljno za pothvat spajanja s Lašvom i/ili oslobađanje Bugojna), već isključivo zaustavljanje mogućeg proboja Muslimana prema Hercegovini i dalje RH.

Konvoj Bijeli Put je organizirao Židov iz Zagreba, g. Lang.

Johnny Quid je napisao/la:
Kad čujem ovakve komentare Bosanskih Hrvata (pod pretpostavkom da si Hrvat), kao i mitova o prodaji Posavine ili Bosne od strane Hercegovaca, pa do generalnog stava u RH o Hercegovcima, poželim da vas sve odjebemo i desno i lijevo i okrenemo se sebi.


Ja za razliku od tebe ne generaliziram i ne donosim sud o svim Hrvatima iz Hercegovine temeljem politike koju je provodila ili danas provodi nekolicina. Kritiziram isključivo politiku, odsustvo pro-hrvatske strategije u korist lažne lokal-patrijotske strategije koja će se na kraju obiti o glavu upravo Hercegovcima ako postanemo pogranična manjina.

Naša Kvačica je napisao/la:
@Johnny, ne predstavlja gušter sve Bosance da na osnovu tog donosiš odluke. A na kraju krajeva, ne želim pristati na te podjele Hercegovci/Bosanci. Za mene su sve to samo hrvatski krajevi.


Također, ne pristajem na te podjele. Ako čitaš moje postove otvorena uma, bez predrasuda, vidjet ćeš da kritiziram isključivo politiku, a ne nečije podrijelo.

Jedini post kada sam generalizirao je bio kada sam u afektu, vidjevši širokobriješku rulju kako psuje moj zavičaj, napisao da su širokobriježani bagra koja ne zna kako je biti Hrvat tamo gdje je teško biti Hrvat, a potkrijepljeno jednim osobnim iskustvom s pojedincima iz tog mjesta i njihovim odnosom prema Hrvatima iz Bosne. Svejedno nije u redu generalizirati. Nisu svi stanovnici Širokog bili u spomenutoj rulji.

Johnny Quid je napisao/la:
Nećemo se naravno odreći nijednog mjesta u Bosni. Kad nismo 1993. nećemo ni sad.


Nažalost odrekli smo se u ratu pojedinih mjesta. Još žalosnije je što se odričemo i danas čak i onoga što je krvlju očuvano. Svaki puta kada netko govori o forsiranju Istočnog Mostara i/ili pretvaranju Mostara u dva-tri puta veći grad nego jest, u sadašnjem odnosu snaga, odriče se hrvatske zemlje koja je pod napadom.

P.S. na pitanja koja se tiču moje privatnosti ti mogu odgovoriti preko PP


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 srp 2012, 00:37
Postovi: 79
bobanovski je napisao/la:

U Jajcu su Hrvati bili većina ako gledamo Jajce sa okolicom a ne sam grad što nema smisla ni malo

Kako imaš obraza spominjat Bugojno u kojem je Armija počinila genocid?
U Bugojnu je bilo cca 30.37 posto Muslimana i 30.14 posto Hrvata, oduvijek je to bio hrvatski grad i iz srednje Bosne je protjerano 180 000 Hrvata.
Hercegovina je jednonacionalan kraj, pravi sukob je bio u srednjoj Bosni.

ovo bi mogao napisati samo muslimanski trol, ovakvu takiju


1. Gušter je tvrdio da su Hercegovci prodavali hrvatske gradiće u Središnjoj Bosni za Hercegovačka sela, što nije točno. Ja sam mu također pokazao da ti gradići i nisu baš bili (samo) hrvatski i iznio službene podatke po popisu iz 1991. po gradovima. Ako me to čini Muslimanskim trolem, onda stvarno se moramo zamisliti na ovom forumu. Niti sam šta slagao, niti iskrivio. Tema su bili sami gradovi, a ne općine, što sam i naveo. Megalomaniju ne volim, volim samo čiste podatke. Ne dam ni pedlja našeg, ali ne valja ni preuveličavati. Usput, u Jajcu u općini su Muslimani bili relativna većina, 40% naprema 36% nas.

2. Armija etnički očistila Bugojno, sveripo ubila vojnike HVO-a i dio civila, zatočila i mučila ljude u logorima, i sada zbog toga ne smijem iznijeti podatak sa službenog popisa 1991? Jesam li ja rekao da je Bugojno trebalo biti Muslimansko ili da nije bio genocid nad Hrvatima? Nisam, samo sam rekao da je Hrvata bilo 30% u gradu. Kao i Muslimana, a kao i Srba, ako ćemo o tome. Nismo više u komunizmu da ne smijemo iznositi podatke. A moji su se borili za Bugojno, a dio dalje rodbine bio protjeran i završio u logoru. I šta sad, hoće li se oni vratiti ili zaboraviti torturu ako ja slažem da ih je u gradu bilo 60% umjesto 30% 1991? Blago nama s takvim mentalitetom.

3. Nije problem navesti i podatke za Hercegovinu po gradovima. Neum 81%, Stolac 12%, Mostar 29%, Rama 34%, Konjic 22%, Posušje 98%, Široki 99%, Grude 99% i Ljubuški 63%. Tomislavgrad 63% i Livno 35%. Ponovno navodim, sami gradovi, a ne općine. Nisam ja kriv što smo tada (a i sada) daleko najviše ruralni narod u BiH. To nam je strateški problem o kojem se premalo raspravlja.

4. Hercegovina nije jednonacionalna, osim ako u nju brojiš samo zapadnu Hercegovinu, a ne i cijeli Mostar, Konjic, Jablanicu, Stolac. Hrvati su daleko najdominantniji narod, ali nije da tu žive samo Hrvati. Također, nije protjerano 180.000 nego 144.000. Ogroman i nikada kažnjen zločin. Ali barem ne budimo kao neki drugi narodi da preuveličavamo stvari.

5. Pogledaj moj post history i vidi jesam li Musliman. Ako i dalje misliš da jesam, pošalji mi PP i odmah ću izbrisati profil.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 19:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Moj takija radar je miran. Čovjek ima prolaz.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 19:09 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Obrisa Quid pod s tobom gusteru.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Jedini razlog što neću dijeliti banove za neke postove je to što muslimani pucaju, tako da me briga kakve glupe ideje neki od vas imaju, previše sam fokusiran na promatranje kako muslimani gube oko 40 000 stanovnika godišnje.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 21:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kakva su predviđanja za sljedeću godinu kad zemlja snova za svakog muslimana otvori vrata i za bosanske?
Hoće biti barem 50 000?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Samo bih zabilježio da je završila jedna čitava višestoljetna era demografske povijesti na prostoru današnje Federacije.

Meni se čini da Federacija više nikada neće imati niti jedan mjesec sa pozitivnim prirodnim priraštajem, i da je ta era demografske povijesti završila sa prošlom godinom kada je najpozitivniji mjesec bio kolovoz sa samo +67 priraštajem.

Biti će samo minusi, i to sve dublji. Ove godine do sada je najbolji mjesec bio 5. sa -322 prirastajem, a najgori 2. sa -650 prirastajem. Mortalitet nastavlja oštro ka gore, natalitet kod Muslimana se kasapi.

Pored ogromnog iseljavanja, i gubitak stanovnika kroz negativni priraštaj postajati će sve veći faktor.

Recimo u Konjicu i Jablanici je 3 puta vise umrlih nego rodjenih, ovdje ocito prirodni prirastaj je jako bitan faktor i nisu migracije jedine bitne.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
daramo je napisao/la:
Kakva su predviđanja za sljedeću godinu kad zemlja snova za svakog muslimana otvori vrata i za bosanske?
Hoće biti barem 50 000?


2018. se iselilo u EU 53 000 ljudi (ne samo muslimana, ali oni su u toj brojci očito većina).
2019., relativno promatrajuci neke podatke koje imamo, cini mi se da se iseljavanje pojacalo oko dodatnih 20%.
Pogodio sam da ce podaci za 2018. pokazati preko 50 000, a sada predvidjam da ce podaci za 2019. pokazati preko 60 tisuca izdanih prvih boravisnih dozvola u EU.

Sto se tice 2020.
Osobno ocekujem 60-100 000 iseljenih.
Teoretski najniza granica je 50 000 (mala sansa) a teoretski najvisa granica je 200 000 (takodjer vrlo mala sansa). Ova teoretski najniza granica je u slucaju da novi njemacki zakon ustvari oteza a ne olaksa useljavanje i ukoliko se bazen onih koji zele promptno iseliti dobrim dijelom ispraznio (mala sansa za to, znamo da 80% mladih kod muslimana zeli trajno ici van, plus generacije se smjenjuju, kad se isprazni jedna za 20 godina dođe potpuno nova generacija u kojoj također 80% mladih želi van, USK i HBŽ su najbolji dokaz da iseljavanje neće tek tako prestati samo od sebe ako postoji konstantna želja za iseljavanjem u svakoj generaciji), a ova teoretski najvisa granica (200 000) je u slucaju da novi njemacki zakon iznimno olaksa useljavanje svim zanimanjima i razinama obrazovanja (trenutno daleko najlakse medicinska zanimanja mogu van) i ukoliko se pokrene histerija, jedan histerični stampedo odlaska i svi muslimanski kantoni postanu kao USK.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
Johnny Quid je napisao/la:
Gušter je tvrdio da su Hercegovci prodavali hrvatske gradiće u Središnjoj Bosni za Hercegovačka sela.


Gušter to nije tvrdio. Ne volim rasprave u kojima sugovornik izvrće moje riječi. Po meni je strawman odlika nekulture u razgovoru. Suprostavi mi se argumentima. Pobij ono što sam napisao, a ne ono što si ti zamislio.

Rekao sam da je s naše strane svaki srednjobosanski grad bio na prodaju, ali niti jedno hercegovačko selo nije. Što je istina. Dovoljno je pogledati karte mirovnih planova koje smo prihvaćali.

Iako smo odustajanjem od selendri Neuma i Stoca u zamjenu za kompaktnu Srednju Bosnu mogli povući totalno razgraničenje s Muslimanima tada i imati danas Herceg-Bosnu. No nema smisla danas plakati za mlijekom prolivenim prije četvrt stoljeća. Tada je politiku kreirao Zagreb. Njima je bitan bio pojas uz granicu i ništa drugo.

Johnny Quid je napisao/la:
Ja sam mu također pokazao da ti gradići i nisu baš bili (samo) hrvatski i iznio službene podatke po popisu iz 1991. po gradovima.


Ja te podatke znam skoro pa napamet. Dao sam ti kartu da proučiš. Iz koje se jasno vidi koliko je Hrvata živjelo gdje i koliki udio u stanovništvu (oboje je bitno). I uputio sam te da proučiš koliko nas je bilo istočno od Neretve (Mostar, Stolac, Neum), a koliko u Srednjoj Bosni. Malo koji grad u SR BiH je imao apsolutnu većinu jednog naroda. Osim par hercegovačkih selendri s manje od 5000 stanovnika, ostali su bili miješani i nismo bili većina. Kako i sam primjećuješ.
Johnny Quid je napisao/la:
Stolac 12%, Mostar 29%, Rama 34%, Konjic 22%, Livno 35%.


Nisi mi odgovorio na pitanje. Što je po tebi bitnije očuvati? Što je bitnije ne dati da padne u ruke Turcima?

a) 100% hrvatsko selo od 500 stanovnika
ili
b) gradić s 5 000 Hrvata u kojem činimo 40-50% stanovnika?

Recimo da su strateški jednako važni. Moraš birati. Ako ne izabereš, izdao si oboje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 21:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Robbie MO je napisao/la:
Pored ogromnog iseljavanja, i gubitak stanovnika kroz negativni priraštaj postajati će sve veći faktor.

Recimo u Konjicu i Jablanici je 3 puta vise rodjenih nego umrlih, ovdje ocito prirodni prirastaj je jako bitan faktor i nisu migracije jedine bitne.


Misliš obrnuto? 3x više umrlih nego rođenih?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Bobovac je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Pored ogromnog iseljavanja, i gubitak stanovnika kroz negativni priraštaj postajati će sve veći faktor.

Recimo u Konjicu i Jablanici je 3 puta vise rodjenih nego umrlih, ovdje ocito prirodni prirastaj je jako bitan faktor i nisu migracije jedine bitne.


Misliš obrnuto? 3x više umrlih nego rođenih?


Tako je.

Konjic i Jablanica su teska truba cak i samo po prirodnom prirastaju. Gube 1% stanovnika godišnje samo na priraštaj. Na to se onda dodaju migracije, prvo unutarnje (Konjic od svih općina u Federaciji ima najgori saldo sa Sarajevom, što je logično jer je susjedna općina), pa vanjske migracije.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 21:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovaj @guster je turbo naporan i glup. Poredi sela, gradove na prvoj crti borbi i iste u dubokoj pozadini. Ni on sam ne zna što hoće reći.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 kol 2019, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ono što je simptomatično je da su ovi totalno pukli i prije 2020 i otvaranja njemačkih kapija.

Preuranjena ejakulacija.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 18 kol 2019, 00:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Prvih 6 mjeseci pad od 5% u Federaciji, pritom Hrvati uglavnom stagniraju znaci pad kod Muslimana je oko 6.5%. Nastavak istog trenda od prošle godine.

Prošle godine nakon sto im je objavljen pad od -1000 sam rekao da bih potpisao i bio zadovoljn da imaju pad -400 u 2019 ali ovi vec u šest mjeseci skupili -400. Brutalno, brutalno.

2020 gube vecinu rodjenih u BiH, 70% sam uvjeren. Ove godine po svemu sudeći padaju na oko 52% rodjenih (fiktivne im ne priznajem jer ne postoje kod upisa u škole).

Ovo pokazuje koliko glupo je bio s njihove strane svu svoju sudbinu stavljati na jednu jedinu nestabilnu pretpostavku, samo žešćoj budali se može dogoditi scenarij kojeg uopće nije razmatrao. Totalno nepripremljeni ulaze u novu situaciju gdje su osim politicke manjine, teritorijalne manjine u 3 enklave, geopoliticke manjine (uzimajuci u obzir RH i SR) sada i demografska manjina, no vidimo da se SDA najbrze od svih muslimanskih stranaka prilagodjava, jer imaju i najbolju svijest o podacima.

Nije se bezveze poklopila ova demografska nakba sa SDA potezima u zadnje vrijeme gdje se čini da su trashali BiH i briga ih je za zajedničke institucije.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 18 kol 2019, 09:39 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Robbie MO je napisao/la:
Prvih 6 mjeseci pad od 5% u Federaciji, pritom Hrvati uglavnom stagniraju znaci pad kod Muslimana je oko 6.5%. Nastavak istog trenda od prošle godine.

Prošle godine nakon sto im je objavljen pad od -1000 sam rekao da bih potpisao i bio zadovoljn da imaju pad -400 u 2019 ali ovi vec u šest mjeseci skupili -400. Brutalno, brutalno.

2020 gube vecinu rodjenih u BiH, 70% sam uvjeren. Ove godine po svemu sudeći padaju na oko 52% rodjenih (fiktivne im ne priznajem jer ne postoje kod upisa u škole).

Ovo pokazuje koliko glupo je bio s njihove strane svu svoju sudbinu stavljati na jednu jedinu nestabilnu pretpostavku, samo žešćoj budali se može dogoditi scenarij kojeg uopće nije razmatrao. Totalno nepripremljeni ulaze u novu situaciju gdje su osim politicke manjine, teritorijalne manjine u 3 enklave, geopoliticke manjine (uzimajuci u obzir RH i SR) sada i demografska manjina, no vidimo da se SDA najbrze od svih muslimanskih stranaka prilagodjava, jer imaju i najbolju svijest o podacima.

Nije se bezveze poklopila ova demografska nakba sa SDA potezima u zadnje vrijeme gdje se čini da su trashali BiH i briga ih je za zajedničke institucije.

Kada Hrvati stizu na 20% u ovoj nakaradi računajući trenutne trendove??Ukljuci i malo maste slobodno jer nista vise s bosnjama nije nemoguce... :kava

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 18 kol 2019, 09:54 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Demografska slika FBiH sve gora: U prvih šest mjeseci 359 manje novorođenih
https://www.klix.ba/vijesti/bih/demogra ... /190818024

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 84741 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 1128, 1129, 1130, 1131, 1132, 1133, 1134 ... 3390  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, daramo, iprodano, Naša Kvačica, nesorta, Tomba17 i 289 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO