HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 09:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 84675 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Lucho je napisao/la:
Clint Eastwood je napisao/la:
Znači da prostor koji na karti izgleda veliko, jedva duplo manje od zapadnog dijela RS ima deset puta manje stanovnika.
Otiđi u Trebinje, izađi iz grada autom i nakon 5-10 minuta vožnje vidjet ćeš što znači.



Pa tako je već decenijama, a verovatno i pre toga, nije to ništa novo. To nema veze sa vitalnošću cele opštine već sa gustinom stanovništva. U Bileći se npr. 90% dece rodi u samom gradu i Podosoju koje je praktično spojeno sa Bilećom. U opštini Ljubinje se 85% dece rodi u samom Ljubinju, isto važi za Trebinje.


Takav je i teren.
Nece ljudi vise da piju vodu iz catrnje.
Lako je ziviti na selu oko Banja Luke. Gdje god iskopas bunar nadjes vodu.
Zivot u hercegovackim selima je tezak i nije za 21. vijek.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Clint Eastwood je napisao/la:
Istočna Hercegovina izvan samog grada Trebinja je kamena pustinja koja baca na DGG.
Baš se osjeti feeling pustinje kad izađeš iz Trebinja.


Eh šta bi najmanji narod u BiH dao da ima bar jedan grad veličine Trebinja. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2012, 23:31
Postovi: 1384
Lokacija: Hercegovina
novovrijeme je napisao/la:

Pa?
Kreni od Moskve prema Sankt Petersburgu pa ces viditi sta je pustinja.
A mozes i do Slavonije, blize ti je.
Kakav je to fetiš da svaki metar mora biti naseljen isto. Nismo Njemačka.


Slavonija ima 800 000 stanovnika na teritoriju duplo manjem od RS. Slavonija nije pusta.

Ali to prazno, nije prazno, nije ni toliko bitno. Bitno je da stanovništvo koje je tu koliko toliko opstaje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
Vujadin je napisao/la:
Clint Eastwood je napisao/la:
Istočna Hercegovina izvan samog grada Trebinja je kamena pustinja koja baca na DGG.
Baš se osjeti feeling pustinje kad izađeš iz Trebinja.


Eh šta bi najmanji narod u BiH dao da ima bar jedan grad veličine Trebinja. :D


Najmanji narod su Srbi. Hrvati su najveći prosječno. Pogotovo Hercegovci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 14:51 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 00:51
Postovi: 1877
novovrijeme je napisao/la:
Lucho je napisao/la:
Pa tako je već decenijama, a verovatno i pre toga, nije to ništa novo. To nema veze sa vitalnošću cele opštine već sa gustinom stanovništva. U Bileći se npr. 90% dece rodi u samom gradu i Podosoju koje je praktično spojeno sa Bilećom. U opštini Ljubinje se 85% dece rodi u samom Ljubinju, isto važi za Trebinje.


Takav je i teren.
Nece ljudi vise da piju vodu iz catrnje.
Lako je ziviti na selu oko Banja Luke. Gdje god iskopas bunar nadjes vodu.
Zivot u hercegovackim selima je tezak i nije za 21. vijek.


Naravno. Ne može se očekivati i nije prirodno da bude ista gustina naseljenosti u Semberiji i Istočnoj Hercegovini.
Isto kao što u Srbiji npr. ne može biti ista gustina naseljenosti u Pomoravlju i na Staroj Planini.
Zbog teških uslova za život Srbi iz Hercegovine su se i doseljavali u Srbiju još u 19. veku (najviše u Šumadiju i zapadnu Srbiju, ali se mogu naći njihova naselja i po istočnoj i južnoj Srbiji).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 14:52 
Online

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6270
chubura je napisao/la:
Koja komedija,sad optuzuju Srbe da laziraju podatke,jer im se eto ne svidja rast rodjenih u Hercegovini,valda imaju pretenzije na istocnu Hercegovinu :zubati

hahahha pretenzije, dašta :zubati . Ja sam samo izrazio svoje čuđenje jer često prođem tuda te mi taj rast nikako ne ide u glavu jer na terenu izgleda upravo suprotno. Što se mene tiče dabogda vi tamo imali 1000 rođenih te standard veći od našeg u zapadnom dijelu...

Reci mi iskreno koliko si siguran da svi narodi u bih ne varaju u ovim podacima??

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Diablo je napisao/la:
chubura je napisao/la:
Koja komedija,sad optuzuju Srbe da laziraju podatke,jer im se eto ne svidja rast rodjenih u Hercegovini,valda imaju pretenzije na istocnu Hercegovinu :zubati

hahahha pretenzije, dašta :zubati . Ja sam samo izrazio svoje čuđenje jer često prođem tuda te mi taj rast nikako ne ide u glavu jer na terenu izgleda upravo suprotno. Što se mene tiče dabogda vi tamo imali 1000 rođenih te standard veći od našeg u zapadnom dijelu...

Reci mi iskreno koliko si siguran da svi narodi u bih ne varaju u ovim podacima??


Pa i ja kad prodjem kroz Slavoniju nije mi jasno da tu ima 800.000 stanovnika (kako rece forumas iznad). Naizgled nepregledna pustinja, nigdje duha.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 15:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
novovrijeme je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
hahahha pretenzije, dašta :zubati . Ja sam samo izrazio svoje čuđenje jer često prođem tuda te mi taj rast nikako ne ide u glavu jer na terenu izgleda upravo suprotno. Što se mene tiče dabogda vi tamo imali 1000 rođenih te standard veći od našeg u zapadnom dijelu...

Reci mi iskreno koliko si siguran da svi narodi u bih ne varaju u ovim podacima??


Pa i ja kad prodjem kroz Slavoniju nije mi jasno da tu ima 800.000 stanovnika (kako rece forumas iznad). Naizgled nepregledna pustinja, nigdje duha.


Zato sto ides autocestom.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 15:03 
Online

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6270
novovrijeme je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
hahahha pretenzije, dašta :zubati . Ja sam samo izrazio svoje čuđenje jer često prođem tuda te mi taj rast nikako ne ide u glavu jer na terenu izgleda upravo suprotno. Što se mene tiče dabogda vi tamo imali 1000 rođenih te standard veći od našeg u zapadnom dijelu...

Reci mi iskreno koliko si siguran da svi narodi u bih ne varaju u ovim podacima??


Pa i ja kad prodjem kroz Slavoniju nije mi jasno da tu ima 800.000 stanovnika (kako rece forumas iznad). Naizgled nepregledna pustinja, nigdje duha.

Kao kakvo dijete si... :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 15:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29912
novovrijeme je napisao/la:
Lucho je napisao/la:


Pa tako je već decenijama, a verovatno i pre toga, nije to ništa novo. To nema veze sa vitalnošću cele opštine već sa gustinom stanovništva. U Bileći se npr. 90% dece rodi u samom gradu i Podosoju koje je praktično spojeno sa Bilećom. U opštini Ljubinje se 85% dece rodi u samom Ljubinju, isto važi za Trebinje.


Takav je i teren.
Nece ljudi vise da piju vodu iz catrnje.
Lako je ziviti na selu oko Banja Luke. Gdje god iskopas bunar nadjes vodu.
Zivot u hercegovackim selima je tezak i nije za 21. vijek.


Sad ispada da ja od Srba moram braniti istočnu Hercegovinu ali na ovo ne mogu šutjeti. :zubati

Život u hercegovačkim selima u 21. stoljeću je prekrasan. Nevesinje praktično živi od Mostara, Trebinje od Dubrovnika i mogu kako hoće. Ugodna klima, manje više normalni putevi, struja, internet, što je to loše u istočnoj Hercegovini?

Volio bih ako netko iz RS može naći statistiku i usporedimo npr. prihode u Nevesinju i Trebinju sa prihodima gradova slične veličine oko Banja Luke, recimo Prnjavor, Prijedor, Kotor Varoš i sl. Smio bih se kladiti da su prihodi u istočnoj Hercegovini viši od onih oko Banja Luke, ili u Podrinju.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

776 of 2558 - 30.34%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Naša Kvačica je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Takav je i teren.
Nece ljudi vise da piju vodu iz catrnje.
Lako je ziviti na selu oko Banja Luke. Gdje god iskopas bunar nadjes vodu.
Zivot u hercegovackim selima je tezak i nije za 21. vijek.


Sad ispada da ja od Srba moram braniti istočnu Hercegovinu ali na ovo ne mogu šutjeti. :zubati

Život u hercegovačkim selima u 21. stoljeću je prekrasan. Nevesinje praktično živi od Mostara, Trebinje od Dubrovnika i mogu kako hoće. Ugodna klima, manje više normalni putevi, struja, internet, što je to loše u istočnoj Hercegovini?

Volio bih ako netko iz RS može naći statistiku i usporedimo npr. prihode u Nevesinju i Trebinju sa prihodima gradova slične veličine oko Banja Luke, recimo Prnjavor, Prijedor, Kotor Varoš i sl. Smio bih se kladiti da su prihodi u istočnoj Hercegovini viši od onih oko Banja Luke, ili u Podrinju.


Kad kazem srpsko hercegovacko selo ne mislim da Nevesinje ili Trebinje (jer to nisu sela) nego na npr. Hrgud.
Aj u Hrgud pa kad sidjes objasni nam ljepote hercegovackog sela. :zubati

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 15:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Harun Pasalic usporedjuje današnje iseljavanje Muslimana s iseljavanjem muhadzira u Tursku za vrijeme Austro-Ugarske, navodi 6 valova migracije od kojih je zadnji poceo nedavno i mogao bi biti najviše devastirajući

https://mahalla.ba/2019/09/11/harun-pas ... austaviti/

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 15:48 
Offline

Pridružen/a: 11 ruj 2019, 14:14
Postovi: 36
Vara se u izvještajima o broju novorođenih i prvačića. Načuo sam za neke trikove kako se to legalno može provući. Neću vam reći, da ne dajem ideje, onima koji ne treba da ih imaju. Samo je pitanje koji je procenat, da se može uključiti u račun i korigirati. Za to bi trebali znati ko, gdje i tačno koji fazon koristi. Statistikom se i dalje može apsolutno sve dokazati. Ne negiram trendove iseljavanja, ali negiram tačne brojke i raspored trendova po općinama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 16:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29912
Što imaju od toga?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

776 of 2558 - 30.34%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 16:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Detox je napisao/la:
Vara se u izvještajima o broju novorođenih i prvačića. Načuo sam za neke trikove kako se to legalno može provući. Neću vam reći, da ne dajem ideje, onima koji ne treba da ih imaju.


:smijeh
Muslimani su čudo!
Jos nisam vidio Muslimana a da ne zna sve na svijetu. Sve su oni čuli i sve znaju a u praksi piju vodu sa fekalijama i udišu karbon.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 16:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
novovrijeme je napisao/la:
Detox je napisao/la:
Vara se u izvještajima o broju novorođenih i prvačića. Načuo sam za neke trikove kako se to legalno može provući. Neću vam reći, da ne dajem ideje, onima koji ne treba da ih imaju.


:smijeh
Muslimani su čudo!
Jos nisam vidio Muslimana a da ne zna sve na svijetu. Sve su oni čuli i sve znaju a u praksi piju vodu sa fekalijama i udišu karbon.


Hoće započeti pogađalicu čiji je to klon?
:biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
novovrijeme je napisao/la:
Detox je napisao/la:
Vara se u izvještajima o broju novorođenih i prvačića. Načuo sam za neke trikove kako se to legalno može provući. Neću vam reći, da ne dajem ideje, onima koji ne treba da ih imaju.


:smijeh
Muslimani su čudo!
Jos nisam vidio Muslimana a da ne zna sve na svijetu. Sve su oni čuli i sve znaju a u praksi piju vodu sa fekalijama i udišu karbon.


Kad se Muslimanima ne sviđaju podaci onda su to lažni podaci.
A kad su muljali na popisu do grotesknosti onda je sve ok.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 17:01 
Offline

Pridružen/a: 11 ruj 2019, 14:14
Postovi: 36
Naša Kvačica je napisao/la:
Što imaju od toga?


Ovdje se vodi klasični specijalni rat. Oružje je umuknulo već 24 godine, ali se rat vodi svim ostalim sredstvima. Šta imaju od toga ? Kako ko ... Uglavnom se radi o propagandnim naporima. U slučaju BH entiteta RS se pokušava proturiti teza da je Dodikov režim donio populacijski preporod srpskom narodu i neviđen napredak. Uskrsnuo ih. Pažljivo građen mit. Fake it, till you make it. Time se ušutkava opozicija, i time se šalje poruka snage i jedinstva prije svega Bošnjacima. Vidite mi jačamo ! Rađamo se. Nemojte se usuditi da pređete tih 1000 kilometara entitetske linije. Tamo vas čeka obnovljen i oporavljen srpski narod. Nemate šanse itd. Sve laž, do laži. Mamuzanje mrtvog konja ne većini te teritorije. Magarac ko im vjerovao. Nedostaju ekonomski podaci i pokazatelji koji bi podržali priču o preporodu. Preporod bi pratile mase pokazatelja, kojih nema. Ima samo medijski hype.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 17:03 
Offline

Pridružen/a: 11 ruj 2019, 14:14
Postovi: 36
Vujadin je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

:smijeh
Muslimani su čudo!
Jos nisam vidio Muslimana a da ne zna sve na svijetu. Sve su oni čuli i sve znaju a u praksi piju vodu sa fekalijama i udišu karbon.


Kad se Muslimanima ne sviđaju podaci onda su to lažni podaci.
A kad su muljali na popisu do grotesknosti onda je sve ok.


Nikome ne služi na čast što se mulja. Ja sam za tačne podatke, ali neće to niko u BiH. Neće niko svoju sramotu da pokaže. Tuđa je slađa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 17:10 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Podaci o broju rođenih u RS se poklapaju sa brojem upisanih prvačića. Podaci o prvačićima u FBiH se za 1000 razlikuju od podataka o broju rođenih 6 godina ranije. To ti govori ko mulja i ko vodi rat svim sredstvima osim direktne vojne konfrontacije.

Da RS hoće da budzi podatke pa imali bi cifru od najmanje 11.000 rođenih, a ne ispod 10.000. Bošnjaci autoprojektuju svoje ludilo, laž i megalomaniju na druga dva naroda, pripisujući im upravo ono što oni sami rade.

Najbolji dokaz toga je popis 2013 gde su popisali nepostojećih 170.000 Bošnjaka u RS iako je realan broj preko tri puta manji. Lakrdiju su napravili i u Unsko-sanskom gde su isto utrostručili broj prisutnih u pojedinim opštinama. S druge strane RS nigde nije krala na popisu, niti su Srbi u Federaciji to uradili.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2012, 23:31
Postovi: 1384
Lokacija: Hercegovina
Ugasio se forum bošnjačke histerije. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 17:21 
Offline

Pridružen/a: 11 ruj 2019, 14:14
Postovi: 36
karadzic je napisao/la:
Podaci o broju rođenih u RS se poklapaju sa brojem upisanih prvačića. Podaci o prvačićima u FBiH se za 1000 razlikuju od podataka o broju rođenih 6 godina ranije. To ti govori ko mulja i ko vodi rat svim sredstvima osim direktne vojne konfrontacije.

Da RS hoće da budzi podatke pa imali bi cifru od najmanje 11.000 rođenih, a ne ispod 10.000. Bošnjaci autoprojektuju svoje ludilo, laž i megalomaniju na druga dva naroda, pripisujući im upravo ono što oni sami rade.

Najbolji dokaz toga je popis 2013 gde su popisali nepostojećih 170.000 Bošnjaka u RS iako je realan broj preko tri puta manji. Lakrdiju su napravili i u Unsko-sanskom gde su isto utrostručili broj prisutnih u pojedinim opštinama. S druge strane RS nigde nije krala na popisu, niti su Srbi u Federaciji to uradili.


Ajd sad, uštimavate podatke. Eto vi ste bolji jer skromnije štimate i manje budžite ??? Ne sporim da se bez potrebe mulja i sa naše strane, al brate, i vi ga solite, a i HDZ klapa. Sumnjam u sve i imam pravo da sumnjam, jer imamo loše iskustvo sa tim otprije. Ne vjerujem u podatke. Nemam mogućnosti da dobijem potvrdu iz neovisnog izvora. Nema relevantne međunarodne kontrole.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 17:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 26996
Robbie MO je napisao/la:
Harun Pasalic usporedjuje današnje iseljavanje Muslimana s iseljavanjem muhadzira u Tursku za vrijeme Austro-Ugarske, navodi 6 valova migracije od kojih je zadnji poceo nedavno i mogao bi biti najviše devastirajući

https://mahalla.ba/2019/09/11/harun-pas ... austaviti/


Ovo je daleko gori val. Po aust. službenim statistikama od 1879.-1912. iselilo se 103.000 ljudi.
Dakle nešto preko 3000 prosječno godišnje. Sada je prava poplava. Nekoliko desetina tisuća godišnje.

Četvrti val i nije baš neki "val". Muslimana je u inozemstvu 1991. bilo samo 55.139, skoro pa duplo manje nego bh Hrvata. Doduše bilo ih je nešto i u Sloveniji i još manje u HR, ali većinom samo na radu, bez obitelji i u svojom zemlji.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 11 ruj 2019, 18:03 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2018, 19:35
Postovi: 169
zec je napisao/la:
Ugasio se forum bošnjačke histerije. :D


Koliko vidim radi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 12 ruj 2019, 22:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2019, 21:31
Postovi: 400
erchercog je napisao/la:
kako se to pogrešno zove "Istočna Hercegovina "

rođeni 2017 - 2018

Trebinje 304 - 300

Nevesinje 81 - 96

Bileća 90 - 108

Gacko 63 - 103

Ljubinje 30 - 26

Berkovići 12 - 15


ukupno : 580 - 648 - tj. + 68 ili 12 %


vidim ovaj post je izazvao neke komentare , evo odgovora :


Zapadno hercegovacki kanton ; rođeni 2017--2018

ukupno : 711---765 --- tj. +54 ili + 8 %

Široki ---287---313------ tj. +26
Grude ---97---111------- tj.+ 13
ljubuški ---197--196 -----tj -1
posušje---130---145----tj +15


Hercegovacko-neretvljanski kanton (hrvatske opštine ) rođeni 2017--2018

ukupno hrvatske opštine : +84 ili + 19 %

čapljina ---170---193 --- tj+ 23
čitluk ----132---155---tj+23
neum---4----15-----tj + 11
prozor---61-----90 tj. 29
ravno---2---0 ---tj. -2

Hercegovacko-neretvljanski kanton (muslimanske opštine ) rođeni 2017--2018
ukupno muslimanske opštine : -43
konjic ......190------160 ---tj -30
jablanica----93.....80-----tj - 13


Hercegovacko-neretvljanski kanton (mješovite opštine ) rođeni 2017--2018
ukupno : + 33
mostar -----977----1003 ---tj +26
stolac -----89-----96 ----tj + 7

ukuono kanton : ----- 1718----1792----tj. + 74
---------------------------------------------------------------------------
ukupno hrvatske opštine oba kantona : +128
ukupno muslimnske opstine : -43
ukuono mjesovite opstine : +33

--------------------------------------------

procjena ovog dijela hercegovine ,kako se to obicno pogrešno uzima :

Hrvati + 160 ili sa 1700 na 1860 ili +10 %
muslimani - 50 ili sa 700 na 650 ili - 8 %
Srbi + 68 ili sa 580 - 648 - tj. ili 12 % (+ rekordnik 25 Srba u HNK kantonu za 670 i drugo mjesto ,nakon dugo vremena )

( Hercegovini pripadaju i Goražde i sve do Višegrada , kao i Nikšić i Herceg Novi i Pjevlja , Priboj i Prijepolje )


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 84675 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 1169, 1170, 1171, 1172, 1173, 1174, 1175 ... 3387  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor, kily i 71 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO