HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 06:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 85259 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 22 sij 2020, 23:18 
Offline

Pridružen/a: 26 sij 2010, 11:13
Postovi: 649
dudu je napisao/la:
Upravo to, masovnih emigracija iz niskofertilnih zemalja nije bilo nikad u povijesti, a dogodio se i neki lokalni fenomen da se uspjehom smatra iseliti, da svi to pozdravljaju i hvale i da selidbom samo parsto kilometara započinješ s nekim novim, uglavnom boljim životom.

Pritom, nisi dio EU, nemaš nikakve benefite toga, ponajprije kroz financije, nego ti je samo otvorena pipa za odlazak ljudi, a nema zemlje u EU koja nije gladna ljudi, doslovno je svaka gladna u super uniji s preko 500 milijuna ljudi. Tvojih 1, 2 ili 3 milijuna poskraju sve s penzionerima za dva kvartala i to bez jebemti.


Prljava industrija koja ne može nigdje drugdje u svijetu poslovati. GIKIL, željezara u Zenici, termoelektrane koji su najveći trovači Europe. Taj prostor se punio stanovništvom dok su to financirale ostale republike, oni će se vjerojatno stabilizirati negdje oko milijuna jer će dosta dijasporaca dolazit svoje zadnje dane proživit u BiH.

Frapantno je da BiH u 2020 nije uspjela dostići BDP RH iz 1995. 25 godina nakon rata i desetak milijardi dolara oni nisu u stanju uhvatit BDP zemlje kojoj je 1/3 teritorija bila okupirana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 22 sij 2020, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
Ronaldinho je napisao/la:
Taj prostor se punio stanovništvom dok su to financirale ostale republike, oni će se vjerojatno stabilizirati negdje oko milijuna jer će dosta dijasporaca dolazit svoje zadnje dane proživit u BiH.

Tko će se vratiti tu? Mladima ne pada na pamet vratiti se pogotovo ako su odrasli u uređenom društvu a stariji se teško odvajaju od djece. To naprosto nije realno. Tko danas ode van, na 95% njih možeš zaboraviti, oni više za matičnu državu ne postoje. S vremenom više neće imati ni kome slati novac nazad, takve veze postoje samo dok postoji bliska rodbinska povezanost koja s vremenom nestaje.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 22 sij 2020, 23:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35999
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
I opet Robi ne odgovori koliko će biti Hrvata 2030.

Da ne ispadne da ja širim defitizam onaj demograf Dugandžić sa SUM-a jasno reče da će uz ove trendove Hrvati do 2025. pasti na 300 000.

Njegova je procjena da će BiH 2100. imati manje od 1,8 milijuna stanovnika.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 22 sij 2020, 23:29 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
daramo je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Nešto mi previše širiš paniku, neznam na račun čega?Dao bog da pokusaju od federacije napravit bosnjacku drzavu, meni ljepsi dan nebi svanuo...


Halo pa gdje ti živiš, to pokušavaju već trideset godina, ja samo tvrdim da će postati agresivniji nego sada.

Ako je panika tvrdnja da će Muslimana biti više od pola milijuna onda jesmo u k...
To samo znači da naćemo biti u stanju nositi se s njima ako ih bude više.
Šta da ih bude i milijun?

Eto te ko vas kim jong un načelnik, kad ga pitaju o iseljavanju jedini odgovor i rješenje je: iz Širokog se uvijek iseljavalo i iseljavat će se.
Isto ponavlja i onaj u Tomislavgradu, to moto HDZ, lako ćemo, jeb.. postali smo ko muslimani, jedina strategija čekati da će se protivnik umoriti prije tebe.

Ja sam se pogresno izrazio u prethodnom postu, naravno da pokusavaju al ja sam htio izraziti zelju da konacno uspiju jer se tada konacno rjesava ova situacija. Il ce se ovaj narod oslobodit ropstva il ce bit satran do kraja, cemu vise cekat?
Svaki tren mi mozemo skupit 50-70 000 mudonja te banut gdje nam je kurcu volja...
Samo racunaj Hrvatsku vojsku bez oznaka, njihove rezerve, obicne dobrovoljce iz Hr, navijacke skupine i nas skutore .Šta ti više treba? :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 22 sij 2020, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35999
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
weasel je napisao/la:
Ronaldinho je napisao/la:
Taj prostor se punio stanovništvom dok su to financirale ostale republike, oni će se vjerojatno stabilizirati negdje oko milijuna jer će dosta dijasporaca dolazit svoje zadnje dane proživit u BiH.

Tko će se vratiti tu? Mladima ne pada na pamet vratiti se pogotovo ako su odrasli u uređenom društvu a stariji se teško odvajaju od djece. To naprosto nije realno. Tko danas ode van, na 95% njih možeš zaboraviti, oni više za matičnu državu ne postoje. S vremenom više neće imati ni kome slati novac nazad, takve veze postoje samo dok postoji bliska rodbinska povezanost koja s vremenom nestaje.


Bome ne vraćaju se ni stari, ja znam ove svoje stare gasterbajtere što su stalno govorili da čekaju pemziju da se vrate na selo i uživaju, šipak.
Sad se izvlače, pa znaš tamo su djeca, naviko.
Čini mi se da je Njemačka udarila i poreze na mirovine onima koji ne borave u njoj.
Nema vraćanja, ko odu iz BiH u nju se jedino vraća u kovčegu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 22 sij 2020, 23:42 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
daramo je napisao/la:
I opet Robi ne odgovori koliko će biti Hrvata 2030.

Da ne ispadne da ja širim defitizam onaj demograf Dugandžić sa SUM-a jasno reče da će uz ove trendove Hrvati do 2025. pasti na 300 000.

Njegova je procjena da će BiH 2100. imati manje od 1,8 milijuna stanovnika.

300 000 je dojnja granica za Hrvate, te svaki pad ispod toga je doslovno nemoguc. Ipak imamo solidnu ekonomiju,pamet,blizinu Hr a uskoro nas ceka i ozbiljniji prihod od turizma.
Jos kad bi ova nasa bijeda igrala pametnije u srednjoj bosni,tada bi sve bilo mnogo lakse...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 22 sij 2020, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čekamo 1. Ožujak, dan nezavisnosti za muslimane iz Bosne. Stampedo za Njemačku.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 00:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
daramo je napisao/la:
I opet Robi ne odgovori koliko će biti Hrvata 2030.

Da ne ispadne da ja širim defitizam onaj demograf Dugandžić sa SUM-a jasno reče da će uz ove trendove Hrvati do 2025. pasti na 300 000.

Njegova je procjena da će BiH 2100. imati manje od 1,8 milijuna stanovnika.


Malo ispod 300 000 do 2030.
Muslimana ce tada biti oko 1 milijun.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 00:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
daramo je napisao/la:
I opet Robi ne odgovori koliko će biti Hrvata 2030.

Da ne ispadne da ja širim defitizam onaj demograf Dugandžić sa SUM-a jasno reče da će uz ove trendove Hrvati do 2025. pasti na 300 000.

Njegova je procjena da će BiH 2100. imati manje od 1,8 milijuna stanovnika.


Dugandžić nije ekspert za ništa, jedan jedini relevantni znanstveni članak nema objavljen.
A ova njegova brojka od 1.8 milijuna samo pokazuje da ne zna osnove matematike.

Već sad se ne rađa dovoljno djece u BiH da bi BiH imala 1.8 milijuna stanovnika 2010, čak ni kada bi potpuno zabranili da se itko iseli u narednih 100 godina, i kada bi ženama naredili da imaju fertilitet 2.1 od danas do kraja stoljeća.

Idiot je ako misli da će BiH imati 1.8 milijuna 2100., jer to znači da lik pretpostavlja da će BiH u prosjeku gubiti nekih 8 000 stanovnika godišnje.
Pa BiH sada ima -6000 negativni prirastaj i -60 000 migracijski saldo. Prirastaj ce za 20 godina dostici brojku od oko -15 000, a za migracije boga pitaj, znam samo da nikad nece biti pozitivne.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 00:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
Dok mi raspravljamo i čudimo se drugoj strani, muje na histerijama se čude nama. Dva različita svijeta. Njima je groteskno spomenuti da će pasti ikad ispod milion. :confused1

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 00:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
weasel je napisao/la:
Dok mi raspravljamo i čudimo se drugoj strani, muje na histerijama se čude nama. Dva različita svijeta. Njima je groteskno spomenuti da će pasti ikad ispod milion. :confused1


Mene zanimaju podaci, a ne sto skupina od 7-8 muslimanskih dijasporaca predvodjenih likom koji radi u Dunkin Donuts misli.
Ima ih 7 a ukupan IQ im je negdje 600.

Bitno je da je Eurostat objavio da je 2018. i 2019. dodijeljeno preko 100 000 boravisnih dozvola u EU gradjanima BiH, da je broj rodjenih muslimana pao za 2000 u te dvije godine, a druga dva naroda stagnirali, i da se do prije 3 godine u sarajevskim medijima nije ni pricalo o iseljavanju.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 00:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
weasel je napisao/la:
Dok mi raspravljamo i čudimo se drugoj strani, muje na histerijama se čude nama. Dva različita svijeta. Njima je groteskno spomenuti da će pasti ikad ispod milion. :confused1


Neka objasne na koji to način će im prestati padati broj stanovnika kad dodju na 1 milijun.

-Njihovih šezdesetogodišnjaka ima 25 000 po generaciji, toliki će im biti mortalitet za 15-20 godina
-fertilitet im je 1.3
-60% mladih im želi van
-2030. imati ce 25% manje majki, to je za 1/4 manja fertilna baza. Samo to im rusi broj rodjenih na 10 000 do 2030.
-najsiromasnija drzava u Europi

Čime će to "stabilizirati" broj stanovnika? Kako izgleda taj mehanizam stabilizacije????

Da bi se netko stabilizirao na 1 milijun stanovnika, od sada pa do kraja stoljeca mora imati 13 000 rodjenih po generaciji. Jer je 13 000 x 75 generacija = 970 000.
A oni su prvo pali sa 40 000 rodjenih prije rata na 23 000 poslije rata, pa onda na 13 000 danas. Takav im je trend. Kojom to magijom neće više pasti ispod 13 000 kroz slijedecih 70 godina? Pa vec ove godine idu ispod!

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 00:41 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2015, 22:58
Postovi: 540
Lokacija: Opčilište.org
daramo je napisao/la:
I opet Robi ne odgovori koliko će biti Hrvata 2030.

Da ne ispadne da ja širim defitizam onaj demograf Dugandžić sa SUM-a jasno reče da će uz ove trendove Hrvati do 2025. pasti na 300 000.

Njegova je procjena da će BiH 2100. imati manje od 1,8 milijuna stanovnika.



Ovakve dugoročne prognoze, u pravilu, je najbolje ignorirati, iz razloga što se uvijek dogodi suprotno.

Primjera je bezbroj, i navesti ću samo neke - neki od nhih neće imati absolutno nikakve veze sa demografijom, no suština je u biti...ista.

Prvi primjer je naš dobri rahmetli Alija Izetbegović (PBUH), i njegove demografske prognoze, koje su predviđale da će, na temelju tadašnjih demografskih parametara, Muslimani postati absolutna večina za par desetljeća. Jesu li se obistinile? Nisu.

Drugi primjer je neki lafo "demograf"(mislim da se zove Bojan, ne znam mu prezime) koji je, malo nakon kraja ovoga rata, predviđao da će Muslimani do xyz godine (moguće da je spominjao čak 2020-tu, iz glave pišem ovaj pasus) biti 65%+ stanovništva BiH, te da mi (nemuslimani) moramo to prihvatiti. Kao što vidimo...dogodilo se upravo suprotno - nemuslimani su postali većina u BiH (i ona će se povećavati, zbog ovog njemačkog zakona).

Treći primjer je Euro. Stručnjaci su 90-tih predvidjeli da će on za par desetaka godina biti glavna svjetska valuta. 20 godina, kasnije, još uvijek je to američki dolar.

Zadnji primjer je Japan, gdje su predviđali 70-ih i 80-ih da je samo pitanje vremena kada će oni preteći Ameriku po BDP-u. No...njihova ekonomija je neočekivano krahirala 90-tih, te su ispali iz utrke, i samim time, nisu pretekli Amerikance po BDP-u.

Dugoročna predviđanja bilo kakve vrste su smeće.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 00:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Eradicator je napisao/la:
daramo je napisao/la:
I opet Robi ne odgovori koliko će biti Hrvata 2030.

Da ne ispadne da ja širim defitizam onaj demograf Dugandžić sa SUM-a jasno reče da će uz ove trendove Hrvati do 2025. pasti na 300 000.

Njegova je procjena da će BiH 2100. imati manje od 1,8 milijuna stanovnika.



Ovakve dugoročne prognoze, u pravilu, je najbolje ignorirati, iz razloga što se uvijek dogodi suprotno.


Primjera je bezbroj, i navesti ću samo neke - neki od nhih neće imati absolutno nikakve veze sa demografijom, no suština je u biti...ista.


Prvi primjer je naš dobri rahmetli Alija Izetbegović (PBUH), i njegove demografske prognoze, koje su predviđale da će, na temelju tadašnjih demografskih parametara, Muslimani postati absolutna večina za par desetljeća. Jesu li se obistinile? Nisu.


Drugi primjer je neki lafo "demograf"(mislim da se zove Bojan, ne znam mu prezime) koji je, malo nakon kraja ovoga rata, predviđao da će Muslimani do xyz godine (moguće da je spominjao čak 2020-tu, iz glave pišem ovaj pasus) biti 65%+ stanovništva BiH, te da mi (nemuslimani) moramo to prihvatiti. Kao što vidimo...dogodilo se upravo suprotno - nemuslimani su postali većina u BiH (i ona će se povećavati, zbog ovog njemačkog zakona).


Treći primjer je Euro. Stručnjaci su 90-tih predvidjeli da će on za par desetaka godina biti glavna svjetska valuta. 20 godina, kasnije, još uvijek je to američki dolar.


Zadnji primjer je Japan, gdje su predviđali 70-ih i 80-ih da je samo pitanje vremena kada će oni preteći Ameriku po BDP-u. No...njihova ekonomija je neočekivano krahirala 90-tih, te su ispali iz utrke, i samim time, nisu pretekli Amerikance po BDP-u.


Dugoročna predviđanja bilo kakve vrste su smeće.


Dugorocna predvidjanja su ekstremno nepouzdana, ali reci da ce BiH imati 1.8 milijuna stanovnika 2100. godine moze samo netko tko nema pojma o osnovnim demografskim podacima i osnovama matematike. Jedino ako ne misli samo na autohtono stanovnistvo u BiH.

Mozda Slovenija bude imala 1.8 milijuna stanovnika tada, ali BiH ni 2050. nece imati toliko.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 01:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27395
Nego, kako bi Alija 1990. postupio da je recimo znao da će biti ovakvi katastrofalni brojevi i sveukupno stanje 2020., i inferno glede populacije i iseljavanja koji tek dolazi? Bili tada tražio podjelu i razdruživanje?

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 01:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
novem je napisao/la:
Nego, kako bi Alija 1990. postupio da je recimo znao da će biti ovakvi katastrofalni brojevi i sveukupno stanje 2020., i inferno glede populacije i iseljavanja koji tek dolazi? Bili tada tražio podjelu i razdruživanje?


Da sam bio na mjestu Alije, i imao kristalnu kuglu koja gleda u 2020., namamio bi Hrvate i Srbe time da im dam da imaju autonomiju u općinama i dijelovima općina gdje su većina ali koja bi bila teritorijalno vrlo razvedena i puna enklava, da se ne mogu odcijepiti.

Tako:

-ne bi bilo teritorijalne kompaktnosti i etnicke homogenizacije teritorija koju imamo u 2020
-dobio bi Istocnu Bosnu, Prijedor, Doboj, Mostar, Brcko, Stolac
-pristao bi na Distrikt Sarajevo, da vezem 200 000 Srba i Hrvata uz glavni grad drzave, koji ce dugorocno biti protiv odvajanja, i gurao bih ih da popunjavaju sto vise pozicije u federalnim strukturama (sto je i prirodno, jer bi kao urbana populacija sarajevski Srbi i Hrvati imali najjace kadrove)
-imao bi vrlo jaku muslimansku manjinu u srpskim i hrvatskim autonomijama, preko kojih bi otezavali odcjepljenje i glasovima utjecali na politiku u doticnim autonomijama
-potpisom sporazuma gledao bi da se sprijeci rat, te raseljavanje, razaranje i unistenje ekonomije ukljucujuci i unistenje elite (80% strucnih kadrova emigriralo u ratu) cije iseljavanje je drasticno povecalo korupciju i nesposobnost koja je izvor novog vala iseljavanja

Imao bih danas 2.3 milijuna muslimana, sve gore navedene gradove i opcine, te autonomije Srba i Hrvata koje je daleko teze odcijepiti jer su razvedene u crijeva i enklave i pune muslimana.

Alija nije htio pristati na nikakvu autonomiju Hrvata i Srba. Bacio je radije kocku da vidi koji broj ce izaci. Izašlo mu 1, u najboljem slučaju 2.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 02:33 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
BBC je napisao/la:
Čekamo 1. Ožujak, dan nezavisnosti za muslimane iz Bosne. Stampedo za Njemačku.

Možeš li objasniti šta znači 1 mart za one koji planiraju iseljenje iz BiH ? Da li to znači da je na području čitave EU otvoreno tržište rada za državljane BiH ili samo za Njemačku. Koliko vremenski će se moći boraviti u Njemačkoj sa BH pasošem ? Koliko znanje njemačkog jezika je potrebno recimo za neke prostije poslove tipa šofer ili kuhar,slastičar ? Da li će Nijemci prihvatati radnike uz BiH sa dobrim znanjem engleskog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 02:47 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
novem je napisao/la:
Nego, kako bi Alija 1990. postupio da je recimo znao da će biti ovakvi katastrofalni brojevi i sveukupno stanje 2020., i inferno glede populacije i iseljavanja koji tek dolazi? Bili tada tražio podjelu i razdruživanje?


Alija je imao 3 opcije 1991:
1. Prihvati Milosevicevu ponudu i unitarnu BiH zadrzi u krnjoj Jugoslaviji. To je bio najdirektniji put do unitarne muslimanske Bosne - otcepili bi se 2006. Ubedljivom vecinom, Srbi bi bili svedeni na 20-ak posto rastrkanih u nekoliko enklava bez ikakve autonomije.
2. Prihvati Kutiljerov plan, kantonalizacije. To mu je obezbedjivalo momentalnu nezavisnost i kontrolu nad ogromnom teritorijom. U sustini bi se svelo na isto kao opcija broj 1. Srbi bi bili svedeni na tri geta - Istocnu Hercegovinu, Bijeljinsku regiju i Banjalucku sa oko 750.000 stanovnika i jos 350 hiljada Srba talaca u muslimanskim kantonima.
3. On se opredelio za koaliciju s Tudjmanom, nelegalnu secesiju od Jugoslavije i rat protiv Srba i time zrtvovao šansu za stvaranjem muslimanske države na teritoriji cele BiH.

Republika Srpska je trajna kategorija, sada je definitivno jasno da muslimanska vlast tu nikada nece krociti. Jednostavno nemaju ni pribliznog kapaciteta za to. Jedino preostalo pitanje je sta ce biti sa Federacijom BiH.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 03:20 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
karadzic je napisao/la:
Republika Srpska je trajna kategorija, sada je definitivno jasno da muslimanska vlast tu nikada nece krociti. Jednostavno nemaju ni pribliznog kapaciteta za to. Jedino preostalo pitanje je sta ce biti sa Federacijom BiH.


Sudbina nakaradnoj tvorevini je ista kao i ovom teletu.

slika

Raskomadati će se i država, i federacija, i distrikt, i kantoni, i općine. Samo je pitanje kad i kojim redosljedom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 07:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Tuzlanski kanton do sada u 1. mjesecu 18 rodjenja vise nego u isto vrijeme prosle godine.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 08:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
dudu je napisao/la:
Sama ti računica govori koliki je trenutni potencijal za iseljavanje. Ako je BIH trenutno na nešto preko 30% prosjeka EU, nek je i 40% zbog precjenjenog broja stanovnika s popisa, ispada da je po toj studiji u BIH višak pola populacije, odnosno da uz ovako niske stope rasta tu može prosperirati do 1.5 milijun ljudi, ali dobre dobno-spolne piramide što je u BIH nemoguće jer odlaze samo mlađi od 40 i možeš misliti na što bi BIH sličila da joj sad makneš milijun ljudi mlađih od 40.

Još jedan dokaz da nema dna.


Hrvatska 1,6 milijuna zaposlenih, tj. omjer zaposlenih s ukupnim brojem stanovnika je 1:1,2,5. Njemačka omjer zaposleni:ukupni broj stanovnika 1:2.

Broj zaposlenih u BiH je 830.000. Znači, trenutno sve preko 2 milijuna je višak.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 09:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Politikant je napisao/la:
karadzic je napisao/la:
Republika Srpska je trajna kategorija, sada je definitivno jasno da muslimanska vlast tu nikada nece krociti. Jednostavno nemaju ni pribliznog kapaciteta za to. Jedino preostalo pitanje je sta ce biti sa Federacijom BiH.


Sudbina nakaradnoj tvorevini je ista kao i ovom teletu.

slika

Raskomadati će se i država, i federacija, i distrikt, i kantoni, i općine. Samo je pitanje kad i kojim redosljedom.


De skini taj avatar i predstavljaj svoj narod, ne Hrvate Misliš tu paliti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 09:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Robbie MO je napisao/la:
Tuzlanski kanton do sada u 1. mjesecu 18 rodjenja vise nego u isto vrijeme prosle godine.


Na Jackovom forumu slavlje, prijava na forum danas moguća bez e-mail adrese.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 10:11 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2019, 10:54
Postovi: 300
karadzic je napisao/la:

Alija je imao 3 opcije 1991:
1. Prihvati Milosevicevu ponudu i unitarnu BiH zadrzi u krnjoj Jugoslaviji. To je bio najdirektniji put do unitarne muslimanske Bosne - otcepili bi se 2006. Ubedljivom vecinom, Srbi bi bili svedeni na 20-ak posto rastrkanih u nekoliko enklava bez ikakve autonomije.
2. Prihvati Kutiljerov plan, kantonalizacije. To mu je obezbedjivalo momentalnu nezavisnost i kontrolu nad ogromnom teritorijom. U sustini bi se svelo na isto kao opcija broj 1. Srbi bi bili svedeni na tri geta - Istocnu Hercegovinu, Bijeljinsku regiju i Banjalucku sa oko 750.000 stanovnika i jos 350 hiljada Srba talaca u muslimanskim kantonima.
3. On se opredelio za koaliciju s Tudjmanom, nelegalnu secesiju od Jugoslavije i rat protiv Srba i time zrtvovao šansu za stvaranjem muslimanske države na teritoriji cele BiH.

Republika Srpska je trajna kategorija, sada je definitivno jasno da muslimanska vlast tu nikada nece krociti. Jednostavno nemaju ni pribliznog kapaciteta za to. Jedino preostalo pitanje je sta ce biti sa Federacijom BiH.


Bosnjaci su pobjednici rata jer su jedni ostvarili svoj ratni cilj dobili su drzavu BIH u medjunarodno priznatim granicama.Trenutno untrasnje uredjnje BIH je nebitno jer ono je podlozno promjenama ,ustav se lako moze promjeniti u parlementarnoj skupstini BIH kad bude povoljan trenutak i kad Bosnjaci budu 80% stanovnistva BIH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 23 sij 2020, 10:12 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
ABBG je napisao/la:
karadzic je napisao/la:

Alija je imao 3 opcije 1991:
1. Prihvati Milosevicevu ponudu i unitarnu BiH zadrzi u krnjoj Jugoslaviji. To je bio najdirektniji put do unitarne muslimanske Bosne - otcepili bi se 2006. Ubedljivom vecinom, Srbi bi bili svedeni na 20-ak posto rastrkanih u nekoliko enklava bez ikakve autonomije.
2. Prihvati Kutiljerov plan, kantonalizacije. To mu je obezbedjivalo momentalnu nezavisnost i kontrolu nad ogromnom teritorijom. U sustini bi se svelo na isto kao opcija broj 1. Srbi bi bili svedeni na tri geta - Istocnu Hercegovinu, Bijeljinsku regiju i Banjalucku sa oko 750.000 stanovnika i jos 350 hiljada Srba talaca u muslimanskim kantonima.
3. On se opredelio za koaliciju s Tudjmanom, nelegalnu secesiju od Jugoslavije i rat protiv Srba i time zrtvovao šansu za stvaranjem muslimanske države na teritoriji cele BiH.

Republika Srpska je trajna kategorija, sada je definitivno jasno da muslimanska vlast tu nikada nece krociti. Jednostavno nemaju ni pribliznog kapaciteta za to. Jedino preostalo pitanje je sta ce biti sa Federacijom BiH.


Bosnjaci su pobjednici rata jer su jedni ostvarili svoj ratni cilj dobili su drzavu BIH u medjunarodno priznatim granicama.Trenutno untrasnje uredjnje BIH je nebitno jer ono je podlozno promjenama ,ustav se lako moze promjeniti u parlementarnoj skupstini BIH kad bude povoljan trenutak i kad Bosnjaci budu 80% stanovnistva BIH

Kakav vam je poraz ako ovo danas smatrate pobjedom? :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 85259 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 1268, 1269, 1270, 1271, 1272, 1273, 1274 ... 3411  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 401 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO