HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 16:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 85209 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 18:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68809
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ako se sa 2150 rođenih 2013. upisuje sada 1800 učenika u osnovne škole USK (manjak 350), koliko će se upisati u škole od ovih 1600 tobože rođenih prošle godine ?

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 19:04 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2013, 16:03
Postovi: 970
Lokacija: Hilafet, Sarajevo
Upozorenja: -2
Srbi su glupi sa svojom separatističkom politikom, vidi se da nemaju mašte. Iz Dejtona izašli najbolje pozicionirani, suvereni na 49% teritorija. Danas su demografski najstabilniji narod u BiH sa snažnom tendencijom rasta u % stanovništva a oni furaju otcjepljenje.

Ovdje bih ja išao sa onom "Go Big Or Go Home" maksimom.

_________________
"Allah je naš cilj, Kur'an je naš zakon, Poslanik je naš lider, Džihad je naš način, a smrt na Allahovom putu naša najveća težnja."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 srp 2016, 21:58
Postovi: 147
Ko drugi nego ja je napisao/la:
Slobodno dodaj da su Bošnjaci dvije godine uzastupno većina među prvačićima.

Odgovorili ti već ljudi. Još jednom ćemo utvrditi gradivo.

Prvašići 2018./2019
HNP 48
BNP 36

Prvašići 2019./2020.
HNP 50
BNP 45

Nego, meni je smiješno što pojedinci koji imaju vlastiti forum i bave se sedam (!) godina demografijom BiH, a time i Stoca, ne znaju za područnu školu Masline, haha. I što se pitaju šalju li se djeca s Vidovog Polja, koga dijeli jedna ulica od grada Stoca, šalje svoju djecu u OŠ Stolac ili PŠ Masline, udaljenu od Vidovog Polja sedam kilometara!
No, neka. Čovjek se uči dok je živ.

Robbie MO je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
par zanimljivosti iz istočne srpske sa popisa 2013.

grad bileća: 7 muslimana 19 hrvata
grad ljubinje: 4 muslimana 8 hrvata
grad nevesinje: 5 muslimana 6 hrvata
grad gacko: 13 muslimana 13 hrvata
grad čajniče: 6 muslimana 6 hrvata
grad sokolac: 0 muslimana 9 hrvata
grad pale: 7 muslimana 101 hrvat
istočno novo sarajevo: 44 muslimana 107 hrvata
grad han pijesak: 0 muslimana 4 hrvata
grad milići: 4 muslimana 7 hrvata


Ovo sam i ja primjetio. Da su Hrvati brojniji od Muslimana u nizu općina Istočne Hercegovine i općenito istočne RS.


Evo još usporedbe vezano uz Hrvate istočnog dijela Republike Srpke. Navodim samo mjesta u kojima je došle do porasta broja Hrvata.
Popis stanovništva: broja Hrvata (postotak u stanovništvu grada/općine).

Bijeljina
1991: 492 (0,5%)
2013: 515 (0,5%)
Pale
1991: 125 (0,9%)
2013: 128 (0,6%)
Istočno Novo Sarajevo
1991: 43 (1,0%)
2013: 107 (1,0%)
Višegrad
1991: 32 (0,2%)
2013: 33 (0,3%)
Sokolac
1991: 19 (0,1%)
2013. 29 (0,2%)
Milići
1991: 7 (0,0%)
2013: 24 (0,2%)
Istočni Stari Grad
1991: 6 (0,4%)
2013: 7 (0,6%)
Osmaci
1991: 5 (0,1%)
2013: 9 (0,2%)
Rudo
1991: 5 (0,1%)
2013: 9 (0,2%)
Čajniče
1991: 5 (0,1%)
2013: 6 (0,1%)

Postoje još nekoliko podrinskih općina u kojima je broj Hrvata nepromijenjen (Rogatica, Han Pijesak...) ili je neznatno opao (Zvornik - 106:105, Vlasenica - 32:31, Šekovići - 11:8, Bratunac...).

I treba spomenuti dvije male općine s porastom broja Hrvata u zapadnom dijelu RS-a
Ribnik
1991: 7 (0,1%)
2013: 11 (0,2%)
Istočni Drvar
1991: 0 (0,0%)
2013: 1 (1,3%)

Zaključak: radi se većinom o suprugama Hrvaticama koje su sa svojim muževima Srbima izbjegle iz Dalmacije, Like, Korduna, Banovine, zapadne Slavonije, zapadnog dijela Bosne (Glamoč, Grahovo, Drvar), kao i iz sadašnjeg takoreći bošnjačkog (najviše) i hrvatskog dijela Federacije. Dakle, riječ je o izbjeglicama. Ako netko ima drugi zaključak neka me slobodno opovrgne.

_________________
Matija Vojsalić HRVATINIĆ (1476.) - posljednji bosanski kralj!
Vrati se vjeri svojih djedova!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 19:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68809
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ko drugi nego ja je napisao/la:
Srbi su glupi sa svojom separatističkom politikom, vidi se da nemaju mašte. Iz Dejtona izašli najbolje pozicionirani, suvereni na 49% teritorija. Danas su demografski najstabilniji narod u BiH sa snažnom tendencijom rasta u % stanovništva a oni furaju otcjepljenje.

Ovdje bih ja išao sa onom "Go Big Or Go Home" maksimom.


Pa vaš otpor samostalnosti RS će im taman kupiti par godina vremena da posljedice emigrantskog vala postanu svakome očite i da se pouzdano potvrdi trend. To i SDA čeka, prije nego što promijeni politiku za 180.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 19:15 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2013, 16:03
Postovi: 970
Lokacija: Hilafet, Sarajevo
Upozorenja: -2
Znam momka iz Istočnog Sarajeva kojem je mama hrvatica a otac srbin. On se izjašnjava kao hrvat.

Ovo nije reprezentativno ali eto, jedan primjer.

_________________
"Allah je naš cilj, Kur'an je naš zakon, Poslanik je naš lider, Džihad je naš način, a smrt na Allahovom putu naša najveća težnja."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Robbie MO je napisao/la:
Ko drugi nego ja je napisao/la:
Srbi su glupi sa svojom separatističkom politikom, vidi se da nemaju mašte. Iz Dejtona izašli najbolje pozicionirani, suvereni na 49% teritorija. Danas su demografski najstabilniji narod u BiH sa snažnom tendencijom rasta u % stanovništva a oni furaju otcjepljenje.

Ovdje bih ja išao sa onom "Go Big Or Go Home" maksimom.


Pa vaš otpor samostalnosti RS će im taman kupiti par godina vremena da posljedice emigrantskog vala postanu svakome očite i da se pouzdano potvrdi trend. To i SDA čeka, prije nego što promijeni politiku za 180.

U kom smislu? Težiće otcepljnju FBiH od BiH i pretvaranje FBiH u unitarnu muslimasku državu? To će da im bude cilj, jel sam dobro shvatio?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
Miroljub123 je napisao/la:
Zaključak: radi se većinom o suprugama Hrvaticama koje su sa svojim muževima Srbima izbjegle iz Dalmacije, Like, Korduna, Banovine, zapadne Slavonije, zapadnog dijela Bosne (Glamoč, Grahovo, Drvar), kao i iz sadašnjeg takoreći bošnjačkog (najviše) i hrvatskog dijela Federacije. Dakle, riječ je o izbjeglicama. Ako netko ima drugi zaključak neka me slobodno opovrgne.


Hrvati islamske vjere razočarani izdajom Alije Izmetbegovića?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 19:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ko drugi nego ja je napisao/la:
Srbi su glupi sa svojom separatističkom politikom, vidi se da nemaju mašte. Iz Dejtona izašli najbolje pozicionirani, suvereni na 49% teritorija. Danas su demografski najstabilniji narod u BiH sa snažnom tendencijom rasta u % stanovništva a oni furaju otcjepljenje.

Ovdje bih ja išao sa onom "Go Big Or Go Home" maksimom.

Flamanci su ubedljiva većina u Belgiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ko drugi nego ja je napisao/la:
Srbi su glupi sa svojom separatističkom politikom, vidi se da nemaju mašte. Iz Dejtona izašli najbolje pozicionirani, suvereni na 49% teritorija. Danas su demografski najstabilniji narod u BiH sa snažnom tendencijom rasta u % stanovništva a oni furaju otcjepljenje.

Ovdje bih ja išao sa onom "Go Big Or Go Home" maksimom.

Flamanci su ubedljiva većina u Belgiji.

Ali je frankofoni Brisel u sredistu Flandrije.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 19:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68809
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Carmello Šešelj je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Pa vaš otpor samostalnosti RS će im taman kupiti par godina vremena da posljedice emigrantskog vala postanu svakome očite i da se pouzdano potvrdi trend. To i SDA čeka, prije nego što promijeni politiku za 180.

U kom smislu? Težiće otcepljnju FBiH od BiH i pretvaranje FBiH u unitarnu muslimasku državu? To će da im bude cilj, jel sam dobro shvatio?


Ne znam sto će, možda zablokiraju BiH i isprovociraju rat ako vide da slabe i da će dobiti manje sto duže čekaju.
Možda obnove priču o distriktima u povratničkim enklavama “u zamjenu za nešto sto Srbi hoće” i tako neizravno nuditi razmjenu teritorija itd.
Možda počnu sa terorističkim napadima.
Iako, teško je očekivati da će postati razumni, to nikada u nijednoj situaciji nisu bili.

Do sada su se vecinom kockali.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
volvoks je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Flamanci su ubedljiva većina u Belgiji.

Ali je frankofoni Brisel u sredistu Flandrije.

Da, veliki problem. Srećom, muslimansko Sarajevo nije deo RS.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 19:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68809
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Možda vam preko Erdogana ponude samostalnost u zamjenu za pola tog sela od Srebrenice, luku Brcko (ne grad, nego luku) i najvažnije od svega za ove u Sarajevu, da im predate sve kote oko Sarajeva (Trebevic Itd) i povučete se još par stotina metara dalje.

Ili otvorena ponuda Sandžak za RS, sto je za vas onda u tom slučaju apsolutno neprihvatljivo (ja bih im eventualno Novi Pazar dao, i to samo grad).

I da im to bude početna pregovaracka pozicija. Jer ako se ovako nastavi još 10 godina onda će oni vama morati davati Petrovac, u zamjenu da ne dirate u Fildžan.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 20:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68809
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Sto se Srba tiče, ako je vrijeme na tvojoj strani, onda ne trebas ništa dirati.

Idealno moment za Srbe je tek ako se trend opet obrne. Do tada samo dobijaju.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Robbie MO je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
U kom smislu? Težiće otcepljnju FBiH od BiH i pretvaranje FBiH u unitarnu muslimasku državu? To će da im bude cilj, jel sam dobro shvatio?


Ne znam sto će, možda zablokiraju BiH i isprovociraju rat ako vide da slabe i da će dobiti manje sto duže čekaju.
Možda obnove priču o distriktima u povratničkim enklavama “u zamjenu za nešto sto Srbi hoće” i tako neizravno nuditi razmjenu teritorija itd.
Možda počnu sa terorističkim napadima.
Iako, teško je očekivati da će postati razumni, to nikada u nijednoj situaciji nisu bili.

Do sada su se vecinom kockali.

Ova druga stvar koju si napisao mi se čini najverovatnijom, ako uopšte budu menjali politiku, u šta nisam baš siguran. Nešto u smislu "može otcepljenje, ali ne 49% teritorije". Nešto kao Vučić oko Kosova.

I ne verujem da će da isprovociraju rat, njihova elita nije baš toliko retardirana da nije svesna da nemaju nikskve šanse u pokušaju osvajanja ni RS ni vaših kantona. Scenario u kojem Srbija ili Hrvatska to mirno gledaju i ne odgovore vojno je nemoguć.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 20:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Robbie MO je napisao/la:
Možda vam preko Erdogana ponude samostalnost u zamjenu za pola tog sela od Srebrenice, luku Brcko (ne grad, nego luku) i najvažnije od svega za ove u Sarajevu, da im predate sve kote oko Sarajeva (Trebevic Itd) i povučete se još par stotina metara dalje.

Ili otvorena ponuda Sandžak za RS, sto je za vas onda u tom slučaju apsolutno neprihvatljivo (ja bih im eventualno Novi Pazar dao, i to samo grad).

I da im to bude početna pregovaracka pozicija. Jer ako se ovako nastavi još 10 godina onda će oni vama morati davati Petrovac, u zamjenu da ne dirate u Fildžan.

Novi Pazar mogu samo da gledaju na razglednici. Čak i kada bi hteli da im ga damo, to je tehnički neizvodljivo iz geografskih razloga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Ko drugi nego ja je napisao/la:
Srbi su glupi sa svojom separatističkom politikom, vidi se da nemaju mašte. Iz Dejtona izašli najbolje pozicionirani, suvereni na 49% teritorija. Danas su demografski najstabilniji narod u BiH sa snažnom tendencijom rasta u % stanovništva a oni furaju otcjepljenje.

Ovdje bih ja išao sa onom "Go Big Or Go Home" maksimom.


A sta je "Big"?
Necemo mi vasih 24% da nam dzaba dajete.
A ni vas.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 srp 2016, 21:58
Postovi: 147
Uočio sam kako nije na forumu objavljen broj prvašića po hrvatskom nastavnom planu i programu u Sarajevu, iako su podatci bili dostupni u svibnju.

Katolički školski centar "sv. Josip" u Sarajevu ima dvije osnovne škole:
1. Matična škola na Banjskom Brijegu (naselje Mejtaš, općina Centar). Ovdje se nalazi i Crkva Kraljice Sv. krunice.
2. Područna škola na Stupu gdje je bio najkoncetriraniji broj Hrvata u Sarajevu 1991. godine, kao i tijekom suvremene povijesti. Poznato je Svetiše Gospe Stupske u sarajevskih Hrvata.

Od školske godine 2019./2019. KŠC ima po četiri odjela prvašića, odnosno dva odjela u matičnoj i dva u područnoj školi.
Objava o prijemu prvašića 2018./2019. u kojoj možete više iščitati o odjelima: http://ksc-sarajevo.com/index.php/14-vi ... prvasica-2


Matična škola upisala je 56 učenika u dva odjela. Učinilo mi se kako ova "podjela" na dokumentu znači kako je samo njih 31 učenika upisano od 56 koliko ih je apliciralo No, čini se kako nije tako jer se po fotografijama vidi kako imaju velike odjele. Dokument: http://ksc-sarajevo.com/index.php/14-vi ... ski-brijeg

Zanimljivo je kako upisanih djeca nose imena Lejla, Mak, Kerim Eniz, Azer, Adi (dvojica) i Azer s tipičnim muslimanskim prezimena. Iskreno, to me malo i veseli! Napominjem, nastava je isključio na hrvatskom nastavnom planu i programu, djeca maturu polažu isključivo na hrvatskom jeziku, kao što svi polažu jezični predmet Hrvatski jezik. Asimilacija usred Sarajeva! :zubati

Poznato je kako je KŠC na glasu kao vrhunska odgojno-obrazovna ustanova u Sarajevu, ako ne i broj 1. Ne čudi to jer katoličko školstvo ima dugu tradiciju kao najbolje u BiH, što vuče svoje korijene u prošlosti. Dok su pravoslavni završavali svoje studije u bogoslovijama, što bi danas maksimalno predstavljalo prvostupnika (VSS), a muslimani u mektebama i medresama, naši fratri su završavali školovanje i doktorirali u Rimu, Beču, Bologni i Budimu, a tek dolaskom Austro-ugarske dolazi pravi procvat katoličkog školstva! No, ne ću više u povijest, nije tematski u redu.

Područna škola je upisala 54 prvašića. Također, upisana je Džan (njih dvojica, nisam nikada čuo za ovakvo ime, vjerojatno je u trendu), Umma, Emin i Zara. Namjerno nisam navodio prezimena istih, iako na stranici KŠC-a možete naći sve crno na bijelo: http://ksc-sarajevo.com/index.php/14-vi ... -2019-2020

Dakle, za školsku godinu 2019./2020. KŠC "Sv. Josip" ima upisano 110 prvašića.

_________________
Matija Vojsalić HRVATINIĆ (1476.) - posljednji bosanski kralj!
Vrati se vjeri svojih djedova!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58630
Lokacija: DAZP HQ
Robbie MO je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
USK i TK izdominirali, evo apdejt sa zadnjim podacima za USK samo za 2018. da ne zatrpavam temu.

slika


Na temelju medijskih natpisa još smo prije špekulirali da je TK drugi muslimanski kanton koji je pukao. Mapa potvrdjuje naše špekulacije.

U TK čak 6 opcina ima smedju nijansu, a još je preostalo nekoliko opcina za obraditi. Ovako odokativno bacajući pogled na brojke, mogu najaviti da Banovici neće biti smedji.


nije teško zaključiti da je prošle godine TK imao više iseljenih nego svi Hrvati u BIH zajedno, i to značajno više, a i USK je na nivou TK-a u totalu.

slijedeći puca ZDK bez daljnjeg, a onda je na redu SBK.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 20:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30364
dudu je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Na temelju medijskih natpisa još smo prije špekulirali da je TK drugi muslimanski kanton koji je pukao. Mapa potvrdjuje naše špekulacije.

U TK čak 6 opcina ima smedju nijansu, a još je preostalo nekoliko opcina za obraditi. Ovako odokativno bacajući pogled na brojke, mogu najaviti da Banovici neće biti smedji.


nije teško zaključiti da je prošle godine TK imao više iseljenih nego svi Hrvati u BIH zajedno, i to značajno više, a i USK je na nivou TK-a u totalu.

slijedeći puca ZDK bez daljnjeg, a onda je na redu SBK.


Sasvim je moguće da Sarajevski kanton pukne zajedno sa ZDK. Ni sam ne mogu vjerovati u ovo što pišem, ali ono za Ilidžu ako je istina samo će se pogoršavati eksponencijalno.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 srp 2016, 21:58
Postovi: 147
Ko drugi nego ja je napisao/la:
Znam momka iz Istočnog Sarajeva kojem je mama hrvatica a otac srbin. On se izjašnjava kao hrvat.
Ovo nije reprezentativno ali eto, jedan primjer.

Jedan od indikativnih primjera. Posebno je bio veliki broj mješovitih brakova u Sarajevu. Zanimljivo je kako je najveći pojedinačni porast Hrvata na području čitave RS upravo u Istočnom Novom Sarajevu!

Inače, znam jedan mladi bračni par iz Rame koji odnedavno radi u Sarajevu, a stanuje u Istočnom Sarajevu. Novopridošlim Hrvatima je više-manje svejedno glede okoline, a nekretnine u Istočnom Sarajevu su puno jeftinije.

Anti-Zlobnjak je napisao/la:
Miroljub123 je napisao/la:
Zaključak: radi se većinom o suprugama Hrvaticama koje su sa svojim muževima Srbima izbjegle iz Dalmacije, Like, Korduna, Banovine, zapadne Slavonije, zapadnog dijela Bosne (Glamoč, Grahovo, Drvar), kao i iz sadašnjeg takoreći bošnjačkog (najviše) i hrvatskog dijela Federacije. Dakle, riječ je o izbjeglicama. Ako netko ima drugi zaključak neka me slobodno opovrgne.


Hrvati islamske vjere razočarani izdajom Alije Izmetbegovića?
Čista fikcija, haha.

@RobbieMo
@s one strane dinare
Samo radite posao koji ste započeli. Ovo je nešto najprofesionalnije što se radi po pitanju demografije na ovom forumu, barem u nekoliko zadnjih godina koliko sam član. Sve ostalo pripada običnom prikupljanju podataka, što isto zna biti mukotrpno, no ono je teško mjerljivo s ovakvim usporedbama i analizama.

_________________
Matija Vojsalić HRVATINIĆ (1476.) - posljednji bosanski kralj!
Vrati se vjeri svojih djedova!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27348
Negdje je bilo riječ s kojim brojem se množi, tj. veličina obitelji.
Ovo je iz popisa.

Prosječan broj članova domaćinstva

BIH 3.04
FEDERACIJA 3.09
RS 2.96
------------
USK 3.49
TK 2.95
ZDK 3.00
BPK 2.73
SBŽ 3.25
HNŽ 3.24
ZHŽ 3.77
KS 2.76
HBŽ 3.53
PŽ 3.25

http://www.popis.gov.ba/popis2013/doc/K ... 1-1_B.xlsx


Imamo i "Broj domaćinstava prema broju članova u inostranstvu"
http://www.popis.gov.ba/popis2013/doc/K ... _T3_H.xlsx

no sumnjam u točnost. Ali se zato može iščitati prosječan broj, tj. %
broja članova po općini. Ako ništa orjentacijski.

Ostale tablice. Neke rade, neke one, probati sve jezične verzije.
http://www.popis.gov.ba/popis2013/knjige.php?id=3

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 21:25 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6283
Miroljub123 je napisao/la:
Uočio sam kako nije na forumu objavljen broj prvašića po hrvatskom nastavnom planu i programu u Sarajevu, iako su podatci bili dostupni u svibnju.

Katolički školski centar "sv. Josip" u Sarajevu ima dvije osnovne škole:
1. Matična škola na Banjskom Brijegu (naselje Mejtaš, općina Centar). Ovdje se nalazi i Crkva Kraljice Sv. krunice.
2. Područna škola na Stupu gdje je bio najkoncetriraniji broj Hrvata u Sarajevu 1991. godine, kao i tijekom suvremene povijesti. Poznato je Svetiše Gospe Stupske u sarajevskih Hrvata.

Od školske godine 2019./2019. KŠC ima po četiri odjela prvašića, odnosno dva odjela u matičnoj i dva u područnoj školi.
Objava o prijemu prvašića 2018./2019. u kojoj možete više iščitati o odjelima: http://ksc-sarajevo.com/index.php/14-vi ... prvasica-2


Matična škola upisala je 56 učenika u dva odjela. Učinilo mi se kako ova "podjela" na dokumentu znači kako je samo njih 31 učenika upisano od 56 koliko ih je apliciralo No, čini se kako nije tako jer se po fotografijama vidi kako imaju velike odjele. Dokument: http://ksc-sarajevo.com/index.php/14-vi ... ski-brijeg

Zanimljivo je kako upisanih djeca nose imena Lejla, Mak, Kerim Eniz, Azer, Adi (dvojica) i Azer s tipičnim muslimanskim prezimena. Iskreno, to me malo i veseli! Napominjem, nastava je isključio na hrvatskom nastavnom planu i programu, djeca maturu polažu isključivo na hrvatskom jeziku, kao što svi polažu jezični predmet Hrvatski jezik. Asimilacija usred Sarajeva! :zubati

Poznato je kako je KŠC na glasu kao vrhunska odgojno-obrazovna ustanova u Sarajevu, ako ne i broj 1. Ne čudi to jer katoličko školstvo ima dugu tradiciju kao najbolje u BiH, što vuče svoje korijene u prošlosti. Dok su pravoslavni završavali svoje studije u bogoslovijama, što bi danas maksimalno predstavljalo prvostupnika (VSS), a muslimani u mektebama i medresama, naši fratri su završavali školovanje i doktorirali u Rimu, Beču, Bologni i Budimu, a tek dolaskom Austro-ugarske dolazi pravi procvat katoličkog školstva! No, ne ću više u povijest, nije tematski u redu.

Područna škola je upisala 54 prvašića. Također, upisana je Džan (njih dvojica, nisam nikada čuo za ovakvo ime, vjerojatno je u trendu), Umma, Emin i Zara. Namjerno nisam navodio prezimena istih, iako na stranici KŠC-a možete naći sve crno na bijelo: http://ksc-sarajevo.com/index.php/14-vi ... -2019-2020

Dakle, za školsku godinu 2019./2020. KŠC "Sv. Josip" ima upisano 110 prvašića.

Nemora se raditi o kvaliteti obrazovanja kad se bosnjaci upisuju,mozda to rade zbog cinjenice da i dan danas postoje oni koji se smatraju Hrvatima islamske vjere u sto nisam vjerovao dok mi se nije javio jedan takav iz Sarajeva te iznio neke cinjenice i dokaze...
On tvrdi da takvih ima sigurno 20 000 u Sarajevu al nemogu doci do izrazaja sto ja ipak nevjerujem, malo mi je velika brojka al da ih ima ,to sigurno...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 21:31 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13446
Lokacija: ZG
Ima ih al to su promili populacije - nekoliko stotina do koja tisuca. Sigurno ih u SA nema 20.000 to su gluposti.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58630
Lokacija: DAZP HQ
Ima ih u Mostaru i u Srednjoj Bosni, ali to su promili kako kaže PCM.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 17 srp 2019, 21:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68809
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Miroljub123 je napisao/la:
Ko drugi nego ja je napisao/la:
Znam momka iz Istočnog Sarajeva kojem je mama hrvatica a otac srbin. On se izjašnjava kao hrvat.
Ovo nije reprezentativno ali eto, jedan primjer.

Jedan od indikativnih primjera. Posebno je bio veliki broj mješovitih brakova u Sarajevu. Zanimljivo je kako je najveći pojedinačni porast Hrvata na području čitave RS upravo u Istočnom Novom Sarajevu!

Inače, znam jedan mladi bračni par iz Rame koji odnedavno radi u Sarajevu, a stanuje u Istočnom Sarajevu. Novopridošlim Hrvatima je više-manje svejedno glede okoline, a nekretnine u Istočnom Sarajevu su puno jeftinije.

Anti-Zlobnjak je napisao/la:

Hrvati islamske vjere razočarani izdajom Alije Izmetbegovića?
Čista fikcija, haha.

@RobbieMo
@s one strane dinare
Samo radite posao koji ste započeli. Ovo je nešto najprofesionalnije što se radi po pitanju demografije na ovom forumu, barem u nekoliko zadnjih godina koliko sam član. Sve ostalo pripada običnom prikupljanju podataka, što isto zna biti mukotrpno, no ono je teško mjerljivo s ovakvim usporedbama i analizama.


Dodao bih da se dudu sjetio metode, ne uzimam kredit za nju.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 85209 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 1089, 1090, 1091, 1092, 1093, 1094, 1095 ... 3409  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Fredericktown, Naša Kvačica, Robbie MO i 118 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO