HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 06:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 85255 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 15 lis 2019, 23:42 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
PCM je napisao/la:
Super su vam rijesenja pametni ste u tri picke materine. Boli te noga - odrezi je pa nece. Eto to je ta razina.

Jesi to brabonjas pa se nasao uvrijeđen? Reci mi kako na ostale nase sredine ne djeluje ta uređena njemacka i njeno drustvo kao na "Hrvate" HBŽ? Kakvi su vam junaci padali da bi vi bili na slobodi, kakva se krv prosula da bi garib ponizno slusao ženicu i sprasio u geto zvani njemacka?Preci vam se u grobu okreću jer oni prezivise 100 puta gora vremena i stvarno nisu zasluzili ovo sto danas radite. Poštujem obrazovanije ljude, mozda se vrate nekad s novim znanjem,kapitalom al onu fukaru sto je otisla na baustelu dok mu zena cisti svapska prkna stvarno nemogu razumit...

Šta tek reći o vasima koji imaju ogroman kapital a zaboravili na svoj rodni kraj? Ulazu po njemackoj u stanove, kupuju po hrvatskoj apartmane samo nece u djedovinu pisljivog boba? Bezosjecajni gadovi...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 15 lis 2019, 23:43 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13476
Lokacija: ZG
bobanovski je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Super su vam rijesenja pametni ste u tri picke materine. Boli te noga - odrezi je pa nece. Eto to je ta razina.

Rješenje je da Hrvatska nametne koeficijent niski Hrvatima iz BiH da imaju najniže doprinose a ne u kmečanju o kraju svijeta itd.

Jebala vas Njemačka, koju budućnost ti dijete ima u tom getou?
Tu državu kao i ostatak zapada u budućnosti čekaju krize i građanski ratovi


Ja nisam u Njemackoj niti bi gore ikad zivio jer mi ne odgovaraju ljudi i mentalitet, a da ne pricam jos o navali Merkelinih inzenjera i kirurga. Eventualno za neku brutalnu brutalnu paru a ni to nisam siguran.

Al znam ljude koji su otisli gore ko sljakeri i financijski su se preporodili i prilagodili sustavu, sljaka se nema zajebancije al prosjecan sljaker si moze dosta toga priustit i to je to.

Mene iz Hrvatske moze samo neka zestoko nemoralna ponuda maknut :D

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 15 lis 2019, 23:45 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13476
Lokacija: ZG
Diablo je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Super su vam rijesenja pametni ste u tri picke materine. Boli te noga - odrezi je pa nece. Eto to je ta razina.

Jesi to brabonjas pa se nasao uvrijeđen? Reci mi kako na ostale nase sredine ne djeluje ta uređena njemacka i njeno drustvo kao na "Hrvate" HBŽ? Kakvi su vam junaci padali da bi vi bili na slobodi, kakva se krv prosula da bi garib ponizno slusao ženicu i sprasio u geto zvani njemacka?Preci vam se u grobu okreću jer oni prezivise 100 puta gora vremena i stvarno nisu zasluzili ovo sto danas radite. Poštujem obrazovanije ljude, mozda se vrate nekad s novim znanjem,kapitalom al onu fukaru sto je otisla na baustelu dok mu zena cisti svapska prkna stvarno nemogu razumit...

Šta tek reći o vasima koji imaju ogroman kapital a zaboravili na svoj rodni kraj? Ulazu po njemackoj u stanove, kupuju po hrvatskoj apartmane samo nece u djedovinu pisljivog boba? Bezosjecajni gadovi...


Jesi ti izaso iz puberteta vise?
Aj bar citaj neki *** pa onda komentiraj.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 15 lis 2019, 23:51 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
PCM je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Jesi to brabonjas pa se nasao uvrijeđen? Reci mi kako na ostale nase sredine ne djeluje ta uređena njemacka i njeno drustvo kao na "Hrvate" HBŽ? Kakvi su vam junaci padali da bi vi bili na slobodi, kakva se krv prosula da bi garib ponizno slusao ženicu i sprasio u geto zvani njemacka?Preci vam se u grobu okreću jer oni prezivise 100 puta gora vremena i stvarno nisu zasluzili ovo sto danas radite. Poštujem obrazovanije ljude, mozda se vrate nekad s novim znanjem,kapitalom al onu fukaru sto je otisla na baustelu dok mu zena cisti svapska prkna stvarno nemogu razumit...

Šta tek reći o vasima koji imaju ogroman kapital a zaboravili na svoj rodni kraj? Ulazu po njemackoj u stanove, kupuju po hrvatskoj apartmane samo nece u djedovinu pisljivog boba? Bezosjecajni gadovi...


Jesi ti izaso iz puberteta vise?
Aj bar citaj neki *** pa onda komentiraj.

Šta sam slagao od navedenog? Al nek samo nastave, svejedno zive na manje bitnom terenu u kojem nema neke ugroze...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 15 lis 2019, 23:55 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13476
Lokacija: ZG
bobanovski je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Pa nisu svi u Hrvatskoj konobari i kuhari genije.
Lijecnici ni uz mito ne dodju ni blizu njemackih kolega a kamoli da prebace.
O placame lijecnika specijalista i zdravstvenog sektora u Njemackoj ne bih, ne potezi me za jezik.

Najviše je otišlo neobrazovanih, liječnici nisu ni otišli jer ionako RH nedostaje liječnika i ne isplati im se plaćati stan u drugoj državi.

Pravnike mogu razumiti kao i ekonomiste ako za njih nema posla ali ljude sa srednjom ne.


Tako je, najvise je otislo neobrazovanih tj.sljakera ili ovih koji su pozavrsavali kojekakve kurceve studije filozofskog i politickih znanosti,fonetike, ukrajinski i swahili te komparativnu knjizevnost. Ti su otisli na 4-6 puta veca primanja za sljakerske poslove konobarenja, gradjevine i pranja guzica u domovima penzionera.

I sad vi sokirani sto je netko otisao na 5 puta vecu placu...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 15 lis 2019, 23:57 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13476
Lokacija: ZG
Diablo je napisao/la:
PCM je napisao/la:

Jesi ti izaso iz puberteta vise?
Aj bar citaj neki *** pa onda komentiraj.



Šta sam slagao od navedenog? Al nek samo nastave, svejedno zive na manje bitnom terenu u kojem nema neke ugroze...


Jedino si dobro napisao za ove koji su se namlatili love, a u rodni kraj ni kunu nebi dali.
To su ***. Sljakerima se nema sta zamjerit.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 06:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Robbie MO je napisao/la:
Dudu, da otvorimo podforum Živorođeni :zubati ( :smijeh ) , kao tribute istoimenom jackovom podforumu koji je u zadnje vrijeme postao praktički neaktivan uslijed izuzetno loših podataka po muslimane.


Misliš Živorođeni Bosne, Balkana, svijeta i univerzuma?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 07:47 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
dudu je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Dudu, da otvorimo podforum Živorođeni :zubati ( :smijeh ) , kao tribute istoimenom jackovom podforumu koji je u zadnje vrijeme postao praktički neaktivan uslijed izuzetno loših podataka po muslimane.


Misliš Živorođeni Bosne, Balkana, svijeta i univerzuma?

Prebrojavajte krscane na bliskom istoku, kopte, muslimansku katastrofu u izraelu, masovno pokrstavanje kine,pad nataliteta kod neke njihove brace a mi ostali ćemo likovat :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 09:12 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
PCM je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Rješenje je da Hrvatska nametne koeficijent niski Hrvatima iz BiH da imaju najniže doprinose a ne u kmečanju o kraju svijeta itd.

Jebala vas Njemačka, koju budućnost ti dijete ima u tom getou?
Tu državu kao i ostatak zapada u budućnosti čekaju krize i građanski ratovi


Ja nisam u Njemackoj niti bi gore ikad zivio jer mi ne odgovaraju ljudi i mentalitet, a da ne pricam jos o navali Merkelinih inzenjera i kirurga. Eventualno za neku brutalnu brutalnu paru a ni to nisam siguran.

Al znam ljude koji su otisli gore ko sljakeri i financijski su se preporodili i prilagodili sustavu, sljaka se nema zajebancije al prosjecan sljaker si moze dosta toga priustit i to je to.

Mene iz Hrvatske moze samo neka zestoko nemoralna ponuda maknut :D

Odakle si doselio u Zagreb i kada?

Šljaker sebi ne može u Njemačkoj ništa priuštiti, bolje je i kvalitetnije raditi u turizmu 7 mjeseci i 5 mjeseci primati plaću.
Naši ljudi masovno idu u Njemačku kao varioci i ne ostane im ništa, žive sa Arapima dok u Hrvatskoj nemaš ispos 1500 eura neto plaću po otocima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 10:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40
Postovi: 1785
Lokacija: Strateška autonomija
Varioci sigurno nemaju tamo ispod 2000 eura. S 1500 eura se vjerojatno radi o nekom početniku.Ako imaš iskustva i par položenih certifikata,naravno tu je i terenski rad mogu se okrenuti poprilični novci.Soma i pol eura ima ova fizikala,konobari,čistači i slično,ali kvalificirani majstori nisu tamo nikakva bijeda(kao ni bilo gdje,ali to što smo mi obezvrijedili zanate je ipak drugi par karata).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 10:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Flamel je napisao/la:
Varioci sigurno nemaju tamo ispod 2000 eura. S 1500 eura se vjerojatno radi o nekom početniku.Ako imaš iskustva i par položenih certifikata,naravno tu je i terenski rad mogu se okrenuti poprilični novci.Soma i pol eura ima ova fizikala,konobari,čistači i slično,ali kvalificirani majstori nisu tamo nikakva bijeda(kao ni bilo gdje,ali to što smo mi obezvrijedili zanate je ipak drugi par karata).


Jebo 2.000 evra za varenje cisterne iznutra.
Ove nase regionalce stave da vare ono sto niko normalan ne bi vario i što mašine ne mogu variti. Nece niko od njih doziviti 40u.
I onda uporedi varenje cisterne iznutra u nekoj industrijskoj zoni Klagenfurata :blink sa konobarisanjem na Jadranu. :thumbup

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 10:30 
Online

Pridružen/a: 23 lip 2009, 18:32
Postovi: 582
bobanovski je napisao/la:
PCM je napisao/la:

Ja nisam u Njemackoj niti bi gore ikad zivio jer mi ne odgovaraju ljudi i mentalitet, a da ne pricam jos o navali Merkelinih inzenjera i kirurga. Eventualno za neku brutalnu brutalnu paru a ni to nisam siguran.


Odakle si doselio u Zagreb i kada?

Šljaker sebi ne može u Njemačkoj ništa priuštiti, bolje je i kvalitetnije raditi u turizmu 7 mjeseci i 5 mjeseci primati plaću.
Naši ljudi masovno idu u Njemačku kao varioci i ne ostane im ništa, žive sa Arapima dok u Hrvatskoj nemaš ispos 1500 eura neto plaću po otocima

Sezona u velikoj vecini mjesta ne traje dulje od 4 mjeseca, ko ima 5 sretan je. Ostatak godina dosta ljudi ne dobiva nista, ovi stalni sezonci dobiju 1 600 kuna mjesecno ili tako nesto izvan sezone. Vise se ne sjecam tocno, mozda sam i falio to. Ali place sigurno nisu od 1500 eura navise. Ja sam na recepciji imao oko 5 000 kuna mjesecno za 6 dana tjedno i 10 nocnih smjena mjesecno. To je bilo prosle godine. Sezonci zive u sobama ili cesto i garazama. Nije to nimalo ugodno rjesenje, posebno za malo starije. Aj kad ti je 20 godina, pa te nije briga. Ove godine sam bio u njemackoj na bausteli i kao totalni nkv radnik imao 11 eura po satu neto. Nisam izlazio ispod 1 800 eura mjesecno, znalo je bit i 2 600. Tako da ko god ti kaze da mu ne ostane nista ili laze ili spicka sve na automatima. Sa mnom je u firmi bilo ljudi koji su za 2-3 godine napravili kuce, a bilo je i onih koji rade 5 godina, nemaju feninga u dzepu i 5 dana nakon place pitaju sefa za avans, ali to su bili rumunji i jedan poljak. Jugosi ili salju familiji ili stede za kucu/stan.

Ja isto mislim da njemacka nema nikakvu buducnost, ali ta buducnost jos nije stigle. Kad stigne, ljudi ce spakirat kufere i doma. Ali dotada ce ljudi radit i zaradjivat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 10:48 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
bobanovski je napisao/la:
PCM je napisao/la:

Ja nisam u Njemackoj niti bi gore ikad zivio jer mi ne odgovaraju ljudi i mentalitet, a da ne pricam jos o navali Merkelinih inzenjera i kirurga. Eventualno za neku brutalnu brutalnu paru a ni to nisam siguran.

Al znam ljude koji su otisli gore ko sljakeri i financijski su se preporodili i prilagodili sustavu, sljaka se nema zajebancije al prosjecan sljaker si moze dosta toga priustit i to je to.

Mene iz Hrvatske moze samo neka zestoko nemoralna ponuda maknut :D

Odakle si doselio u Zagreb i kada?

Šljaker sebi ne može u Njemačkoj ništa priuštiti, bolje je i kvalitetnije raditi u turizmu 7 mjeseci i 5 mjeseci primati plaću.
Naši ljudi masovno idu u Njemačku kao varioci i ne ostane im ništa, žive sa Arapima dok u Hrvatskoj nemaš ispos 1500 eura neto plaću po otocima


U Zagrebu se plaće nenormalno dižu za šljakere, radnike po obrtima, građevince itd., do preko tisuću € jer fali radnika, keramičari zarađuju više od doktora. Da ne kažem da konobari koji rade preko godine u Zg-a i odu na sezonu samo dva mjeseca isto u prosjeku imaju primanja 900 €. Treba nam i STEM-ovaca, doktora, svih visokoobrazovanih osim društvenjaka, sve dobro plaćeni poslovi u ponudi. Radi se i u fušu, prima na ruke (kao 80000 na "minimalcu") itd., na stotine tisuća tako radi, statistike o nezaposlenosti su teška smijurija, kao i burza za nezaposlene gdje je preko 65% ljudi iz sektora s najviše sive ekonomije (prijavljeni da imaju prava/privremene naknade, a rade sa strane) i gdje samo 5% aktivno traži posao. Stotine tisuća prethodno maknuli iz registra jer uopće ne traže posao, a većina ih se niti ne prijavi opet kasnije kad imaju mogućnost (rade na crno cijelo vrijeme ionako). Siva ekonomija nije dobra, treba smanjit poreze/doprinose, olakšat poslodavcima da mogu dat manje, a da radnik dobi više nego prije pa onda ne bi toliko tog bilo. Nije idealno, ali nije da fali, ima se šta radit i dobri su novci. Ajde neki dijelovi RH, to razumijem, treba decentralizirat, poticat, ali ko se žali na život u ZG-u i misli da će drugdje prema zapadu bolje proć, pogotovo s pričama da ide van prat tanjure, taj je skrenuo. Zašto bi naši išli u Njemačku? Ima Njemačka svojih problema, kao i mi. U Zagrebu se dobro živi, većina tu ima neku rodbinu, zemljake, u slobodno vrijeme se može pojest, popit, u kafiće, di to ima u Njemačkoj na dnevnoj bazi ko ovdje, tamo se jede pašteta da bi se uštedilo (to možete i ovdje, živit na kruhu i vodi, nabijat prekovremene i štedit).

Netko je na jednoj temi, čini mi se ovdje spomenuo ekonomiste. Ima onih koji završe ekonomiju (najčešće se to na engleskome zove "business studies", a ne "economics"), ali izbjegavaju privatni sektor, ne padaju im na pamet start-upovi, oni bi posao u banci (ne na šalteru) ili u javnom sektoru, početna plaća 7500kn s bonusima, mogućnostima napredovanja, slobodnim danima kako bi mogli putovati i da sigurno rade taj posao do penzije. Ako tog nema onda idu u Njemačku (misle da će se tamo proveselit). Isto specijalci svoje vrste.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 11:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Diablo je napisao/la:
dudu je napisao/la:

Misliš Živorođeni Bosne, Balkana, svijeta i univerzuma?

Prebrojavajte krscane na bliskom istoku, kopte, muslimansku katastrofu u izraelu, masovno pokrstavanje kine,pad nataliteta kod neke njihove brace a mi ostali ćemo likovat :zubati


Paket također uključuje likovanje nad svim vrstama nesreća uključujući prometne, obiteljske tragedije, terorističke napade i sukobe raznih vrsta (recimo da svaki dan brojimo i likujemo koliko muslimana pogine u Siriji). :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40
Postovi: 1785
Lokacija: Strateška autonomija
Purger111 je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Odakle si doselio u Zagreb i kada?

Šljaker sebi ne može u Njemačkoj ništa priuštiti, bolje je i kvalitetnije raditi u turizmu 7 mjeseci i 5 mjeseci primati plaću.
Naši ljudi masovno idu u Njemačku kao varioci i ne ostane im ništa, žive sa Arapima dok u Hrvatskoj nemaš ispos 1500 eura neto plaću po otocima


U Zagrebu se plaće nenormalno dižu za šljakere, radnike po obrtima, građevince itd., do preko tisuću € jer fali radnika, keramičari zarađuju više od doktora. Da ne kažem da konobari koji rade preko godine u Zg-a i odu na sezonu samo dva mjeseca isto u prosjeku imaju primanja 900 €. Treba nam i STEM-ovaca, doktora, svih visokoobrazovanih osim društvenjaka, sve dobro plaćeni poslovi u ponudi. Radi se i u fušu, prima na ruke (kao 80000 na "minimalcu") itd., na stotine tisuća tako radi, statistike o nezaposlenosti su teška smijurija, kao i burza za nezaposlene gdje je preko 65% ljudi iz sektora s najviše sive ekonomije (prijavljeni da imaju prava/privremene naknade, a rade sa strane) i gdje samo 5% aktivno traži posao. Stotine tisuća prethodno maknuli iz registra jer uopće ne traže posao, a većina ih se niti ne prijavi opet kasnije kad imaju mogućnost (rade na crno cijelo vrijeme ionako). Siva ekonomija nije dobra, treba smanjit poreze/doprinose, olakšat poslodavcima da mogu dat manje, a da radnik dobi više nego prije pa onda ne bi toliko tog bilo. Nije idealno, ali nije da fali, ima se šta radit i dobri su novci. Ajde neki dijelovi RH, to razumijem, treba decentralizirat, poticat, ali ko se žali na život u ZG-u i misli da će drugdje prema zapadu bolje proć, pogotovo s pričama da ide van prat tanjure, taj je skrenuo. Zašto bi naši išli u Njemačku? Ima Njemačka svojih problema, kao i mi. U Zagrebu se dobro živi, većina tu ima neku rodbinu, zemljake, u slobodno vrijeme se može pojest, popit, u kafiće, di to ima u Njemačkoj na dnevnoj bazi ko ovdje, tamo se jede pašteta da bi se uštedilo (to možete i ovdje, živit na kruhu i vodi, nabijat prekovremene i štedit).

Netko je na jednoj temi, čini mi se ovdje spomenuo ekonomiste. Ima onih koji završe ekonomiju (najčešće se to na engleskome zove "business studies", a ne "economics"), ali izbjegavaju privatni sektor, ne padaju im na pamet start-upovi, oni bi posao u banci (ne na šalteru) ili u javnom sektoru, početna plaća 7500kn s bonusima, mogućnostima napredovanja, slobodnim danima kako bi mogli putovati i da sigurno rade taj posao do penzije. Ako tog nema onda idu u Njemačku (misle da će se tamo proveselit). Isto specijalci svoje vrste.


Neki idu napamet,no nažalost masu ljudi nije imalo drugog izbora...no kad već spominješ nezaposlene VSS društvenjake,ne bih baš sve trpao u isti koš.Najgoru perspektivu zapošljavanja imaju humanisti (svi smjerovi filozofskog osim stranih jezika),tu možeš raditi jedino u znanosti i obrazovanju,tu su presudne političke i rodbinske veze,a i zbog demografske situacije je potreba za nastavničkim kadrom sve manja.Što se pak ekonomije tiče...računovodstvo i financije su pak najtraženiji,a ako se specijaliziraš za to možeš otići i bez problema vani (znam par slučajeva ).Ili ako znaš pisati projekte za EU fondove (za to moraš završiti poseban tečaj ,to ne predaju na našim pravnim i ekonomskim fakultetima,a trebali bi),možeš dobro proći...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 11:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7467
Rođeni kolovoz Hrvatska
2018---3.463
2019---3.096

Rođeni I-VIII Hrvatska
2018---24.431
2019---23.637

Zaključak: Svi odlaze sa ovih prostora. Ne samo Bošnjaci.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 11:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nebula je napisao/la:
Rođeni kolovoz Hrvatska
2018---3.463
2019---3.096

Rođeni I-VIII Hrvatska
2018---24.431
2019---23.637

Zaključak: Svi odlaze sa ovih prostora. Ne samo Bošnjaci.


Jest samo sto najmanja lokva prva presuši. :thumbup1
A najmanja lokva ste vi Muslimani.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 11:41 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Flamel je napisao/la:
Neki idu napamet,no nažalost masu ljudi nije imalo drugog izbora...no kad već spominješ nezaposlene VSS društvenjake,ne bih baš sve trpao u isti koš.Najgoru perspektivu zapošljavanja imaju humanisti (svi smjerovi filozofskog osim stranih jezika),tu možeš raditi jedino u znanosti i obrazovanju,tu su presudne političke i rodbinske veze,a i zbog demografske situacije je potreba za nastavničkim kadrom sve manja.Što se pak ekonomije tiče...računovodstvo i financije su pak najtraženiji,a ako se specijaliziraš za to možeš otići i bez problema vani (znam par slučajeva ).Ili ako znaš pisati projekte za EU fondove (za to moraš završiti poseban tečaj ,to ne predaju na našim pravnim i ekonomskim fakultetima,a trebali bi),možeš dobro proći...


Slažem se da se to odnosi na humaniste. S računovodstvom i financijama se odlično zarađuje, ima posla ko u priči. To su najtraženiji smjerovi. Žalosno je kada ljudi odbijaju poslove od 2000 € (tu mogu živit ko bubreg u loju) da bi išli van za 3000 €. Ima ljudi kod nas u Zagrebu na sveučilištu koji se razumiju u EU fondove garantiram.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7467
Najmanja lokva su BH Hrvati a zatim BH Srbi

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 11:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40
Postovi: 1785
Lokacija: Strateška autonomija
Purger111 je napisao/la:
Flamel je napisao/la:
Neki idu napamet,no nažalost masu ljudi nije imalo drugog izbora...no kad već spominješ nezaposlene VSS društvenjake,ne bih baš sve trpao u isti koš.Najgoru perspektivu zapošljavanja imaju humanisti (svi smjerovi filozofskog osim stranih jezika),tu možeš raditi jedino u znanosti i obrazovanju,tu su presudne političke i rodbinske veze,a i zbog demografske situacije je potreba za nastavničkim kadrom sve manja.Što se pak ekonomije tiče...računovodstvo i financije su pak najtraženiji,a ako se specijaliziraš za to možeš otići i bez problema vani (znam par slučajeva ).Ili ako znaš pisati projekte za EU fondove (za to moraš završiti poseban tečaj ,to ne predaju na našim pravnim i ekonomskim fakultetima,a trebali bi),možeš dobro proći...


Slažem se da se to odnosi na humaniste. S računovodstvom i financijama se odlično zarađuje, ima posla ko u priči. To su najtraženiji smjerovi. Žalosno je kada ljudi odbijaju poslove od 2000 € (tu mogu živit ko bubreg u loju) da bi išli van za 3000 €. Ima ljudi kod nas u Zagrebu na sveučilištu koji se razumiju u EU fondove garantiram.


Mogu pretpostaviti da imaju ljude koji su u dodiru s fondovima.No koliko znam,rad s EU projektima ne postoji kao predmet koji predaju studentima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 11:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nebula je napisao/la:
Najmanja lokva su BH Hrvati a zatim BH Srbi


A najmanja grupa u Čajniču su Muslimani a zatim Hrvati. :smijeh
Mujo, da nema Srbije i Hrvatske druga bi se pjesma pjevala. Tebi ako je lakše da zamišljaš tzv. BiH kao ostrvo na Pacifiku, zamišljaj. Tvoja volja.
Kad još opadnete (a opadate svaka vam čast, ni za šta vas bog nije stvorio nego za paraolimpijske sportove i demografsko opadanje) i kad se okolnosti poklope, Srbi i Hrvati će rastrgati tzv. BiH ko krmača masnu vreću. Plakaćete iz Ontarija što niste uzeli Republiku 24% kad ste bili u prilici.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 11:54 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Flamel je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:

Slažem se da se to odnosi na humaniste. S računovodstvom i financijama se odlično zarađuje, ima posla ko u priči. To su najtraženiji smjerovi. Žalosno je kada ljudi odbijaju poslove od 2000 € (tu mogu živit ko bubreg u loju) da bi išli van za 3000 €. Ima ljudi kod nas u Zagrebu na sveučilištu koji se razumiju u EU fondove garantiram.


Mogu pretpostaviti da imaju ljude koji su u dodiru s fondovima.No koliko znam,rad s EU projektima ne postoji kao predmet koji predaju studentima.


Stručnjaci i profesori (kao mentori) surađuju sa studentskim udrugama na raznim konferencijama, edukacijama, projektima vezanim za EU fondove, tako da se ljudi (od studenata do svih drugih zainteresiranih) informiraju o tome, a rješavaju se i slučajevi kada građani/poduzetnici traže konkretne korake i pomoć.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
novovrijeme je napisao/la:
Kad još opadnete (a opadate svaka vam čast, ni za šta vas bog nije stvorio nego za paraolimpijske sportove i demografsko opadanje) i kad se okolnosti poklope, Srbi i Hrvati će rastrgati tzv. BiH ko krmača masnu vreću. P



Samo preko njega mrtvog :bih


slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
Bejbi bum u Banjaluci

U Banjaluci je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=354559


U BL za jedan dan rodi ko u Tuzli za 10 dana :smijeh

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 16 lis 2019, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40
Postovi: 1785
Lokacija: Strateška autonomija
Netko ovdje je povukao paralelu između Tuzle i Rijeke (privrženost istoj političkoj opciji i depopulacija).Ovo prvo stoji kao kuća,ali glede stanovništva,treba istaknuti činjenicu da je negdašnja velika općina Rijeka razbijena na par manjih,iako je bilo iseljavanja,čitava aglomeracija relativno dobro stoji a i zemljopisni smještaj pruža priliku novog uzleta.A Tuzlaci bi u nekoj budućnosti mogli dobiti jedino granične prijelaze sa Srbijom na Majevici.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 85255 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 1189, 1190, 1191, 1192, 1193, 1194, 1195 ... 3411  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 372 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO