HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 10:58.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 85258 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 19:29 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Ova je rasprava bespredmetna. Važnije je koliko se koga rađa, nego to koliko sada ima. Važno je prema čemu brojevi tendiraju:

Srba se rađa za populaciju od 750 000, Hrvata za 250 000, a Muslimana i ostalih za 950 000.

Naravno, tp je da nitko ne odseli, što neće biti slučaj, ali ti su omjeri i brojevi važni. Uzeo sam u obzir nešto dulji životni vijek kršćana od muslimana u BIH.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 srp 2012, 00:37
Postovi: 79
Ne vidim razloge za svađu kada su vam svima procjene blizu.

Danas BiH ima tek 2,6 M stanovnika.

Od toga:

- Bošnjaci (skupa sa svim Bosancima, Muslimanima i ostalim "Ostalim" koji nisu istinska nacionalna manjina) - oko 1,26 M
- Hrvati - oko 0,35 M
- Srbi - oko 0,95 M
- Ostali (istinske nacionalne manjine, prvenstveno Romi, ali i Albanci, Ukrajinci, Židovi, ...) - oko 0,04 M

Ovo je sve u maksimalno +/- 2%. Srba i Hrvata zajedno ima malo više od Bošnjaka.

Da je Bošnjaka više od 1,3 M i da je Srba manje od 0,9 M je bošnjački wishful thinking, kao i wishful thinking forumaša iz RH da je Hrvata više od 0,35M. Crkveni popis je dao podatak od 353 tisuće, nema šanse da nas je preko 350 tisuća danas.

Jedini efekt je da je bošnjačka strategija "demokratske većine" propala. Što se tiče teritorija, danas postoji možda tri do četiri općine koje nemaju jasnu etničku većnu na razini cijele BiH, i da li je Bošnjaka 45% ili 49% na razini BiH, a Srba 36% ili 39%, to neće ništa bitno promijeniti. Sve je jasno.

Jedino što može promijeniti situaciju je da Bošnjaci prestanu igrati na kartu "demokratske većine" ali svi znamo da neće, pa zaista ne znam zašto se svađate oko par tisuća gore/dolje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Da si rekao 2000. bilo kome ove podatke kao predviđanje, nitko ne bi vjerovao. Tako ćemo i za 20 g. govorit kako ovo i nisu loše brojke. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 19:42 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
"Srba i Hrvata zajedno ima malo više od Bošnjaka." Ovo je poJenta.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 20:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
Tako je, dobra analiza. Samo sto je Hrvata 340k. Dakle i ispod 350k apsolutno sigurno. Mislim na katolike, s tim da mozes odbit katolike Sarajeva i Hrvate ateiste ubrojati halal Hrvatima. Isto je sa Srbima. Dakle, Hrvata je sada 340k.

A ne bih rekao da je Probosanaca ispod 1.3mil. Nemoguce je. Bosnjaka, Bosanaca, Hercegovaca, Muslimana, Turaka, Arapa, Siptara, Zidova, halal Hrvata, halal Srba i ostalih Ostalih (bez Roma i bez Abdicevaca) sada ima 1.35 mil. Mozda cak i blizu 1.4mil. Izmedju te 2 brojke.

Sto se tice Srba, ja sam isto na prosloj stranici obznanio da je Srba trenutno 950k, mozda idemo na 960k ili tako nesto, ali sigurno, sigurno ispod milijun Srba u BiH.

Omjer je prakticki 50:50. Vjerujem da su Probosanci ipak malo, samo malo, iznad 50%. S tim da smo im ubrojali sve zivo.

No, tu je i krscanska vecina medju rodjenima. Hrvata i Srba vjerojatno ima preko ili tocno oko 1.3mil trenutno u BiH. Probosanaca mrvicu vise, s tim da sam optimistican u korist njih ovdje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Šta ti glumiš.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Što fali točno i halal Hrvatima? On bi njih pribrajao probosancima. Kao i neke ne baš inteligentne Ere.

Čim ima Hr državljanstvo, Hrvat je. To je pravo, ali i obveza. Nemoj mislit da se ti osjećaju kao stranci kad dođu u RH. Ja ih više vidim kao klicu koja mijenja dojučerašnje umaltalibane.

Pa F. Topić je 'pokrstio' valjda milijun Muslimana. Ta naša ekipa radi soft metodama čuda.

Njihov glavni posao je da promijene ex Muslimane u nešto slično Hrvatima, bar većini.

Jednog dana kada se krene šuškat o pripajanju Federacije ili BiH Hrvatskoj, vidjet ćeš tko jest a tko nije. Kao i u ratu uostalom.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 21:04 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
U Predstavničkom domu BiH pet srpskih lista + HDZ dobile su više glasova od svih probosanskih listi zajedno, što je važan podatak na koji se nedovoljno obraća pažnja. Da nema fiksne entitetske podele mandata u razmeri 28:14 i da ukupno ima 200 ili 250 poslanika u BiH, većinu bi mogle da formiraju srpske i hrvatske stranke, bez ijedne probosanske.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Crvenokosuljas je napisao/la:
Ajde nemojte da diskreditujete ovaj forum sa ovim glupih procjenama broja stanovnika.
Nebulozna procjena od 2.2 miliona stanovnika, jos nebuloznija da hrvata ima 400 000, a bosnjaka 1 000 000 . Stvarno neozbiljno.
Ljudi, trenutno u Bih ima oko 2.7 miliona stanovnika, i to je cinjenica. Gledajuci broj rodjenih, broj umrlih, drzave u okruzenju, starosnu strukturu stanovnistva. Mislim da se svi mozemo sloziti da je tenutni natalitet Srba u Bih oko 9 promila, kao i u Srbiji. Hrvata oko 9,5 zahvaljujuci nesto mladjem stanovnistvu i vitalnijoj hercegovini, a bosnjaka 10, jer imaju jos dosta mladje stanovnistvo.
Dakle realnost je takva da je danas Bosnjaka oko 1.32
Srba 950 000, Hrvata 330 000( katolicka crkva je rekla 350 000), i oko 80-100 k ostalih.
Svako ko je iole ozbiljan i ko prati paramrtre ce potvrditi ove moje informacije.

Dao sam ti brojke po županijama, od kuda bi izbrisao 70 tisuća stanovnika?
Misliš da u Hercegovini nema 200 tisuća Hrvata?
U HBŽu 50, posavini 20 i još 100 u srednjoj Bosni (od Usore do Uskoplja) ?
Nešto još imaš pod muslićima od Tramošnice i Tuzle do Sarajeva i Bihaća.
A nešto sitno ima i u RSu, npr Pelagićevo.
Gdje bi ti uzeo 70 tisuća ljudi?
Po tebi HBŽ ima 30 tisuća Hrvata, Posavina 10, srednja Bosna 80, Hercegovina 200, a izvan HBa ih nema?

Gdje bi nabio još 300ak tisuća muslimana?
Tuzla po tvome ima 400 tisuća, Sarajevo 300, Zenica 200, Bihać 200 i još 200 vas je po Hercegbosni od Travnika do Stoca?
=))
Po tvojoj računici bi u Hercegbosni 200 vs 300 trebalo uskoro više biti muslimana nego Hrvata =))
Ti se ponašaš kao da iseljavanja nije bilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 23:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Politikant je napisao/la:
Cehin zadnji post kao da čitaš nekakav program, i puno ti je tu tih "cca" :D

Citat:
U Bosni i Hercegovini je potkraj 2019. godine živjelo nešto više od 353 tisuće osoba koje su se izjašnjavale kao katolici, što je 11 tisuća manje nego godinu dana ranije


Imajte na umu da i u ovih 353 tisuće ima nešto dijaspore, npr. u mojoj župi doslovno moraju nadodat 20-30% fiktivnih da nam ne ugase župu i pripoje susjednoj... A sad da ima 50 tisuća Hrvata ateista u Bejha, kako da ne...

Muslimani su isto pukli ali da ih već ima samo 1.0- 1.1m, to mi je ipak previše za progutati.
Kad bi omjer H i M bio 0.4 : 1.0 to bi bilo off the charts dobro.

To je cca.
Hrvata ima i ateista, odmetnutih župa...

Probaj to malo rasporediti po županijama, bit će ti sve jasnk.

Zašto bi muslimana moralo biti 300ak tisuća više?
Di su ti ljudi?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
novovrijeme je napisao/la:
weasel je napisao/la:
To su prošli izbori od tada je krenulo iseljavanje i kod vas. Vidjet ćemo koliko će biti glasova na sljedećim izborima.


Bas tad krenulo iseljavanje?
A godinu dana nakon izbora mi imali povećanje živorođenih.
To što ti lupaš bez ikakvih podataka se naziva Wishful thinking, ko ovaj Ceha, lupa ko Musliman, ko da mu je Singer brat.

https://www.jabuka.tv/u-bih-zivi-samo-2 ... tanovnika/

https://centralna.ba/potpuni-slom-u-bos ... tanovnika/

2,2 milijuna stanovnika je procjena Svjetske banke, ne moja...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 23:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Lutorčina je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Lazete kao i muslimani, 1991 vas je bilo 1.366.104 na prostoru cijele bejha. Sami tvrdite da vas je iz federacije protjerano 600 000 ( https://www.novosti.rs/vesti/planeta.30 ... cka-greska). Pola od ovog je moralo otic u srbiju a gdje je jos negativni prirodni prirastaj, iseljavanje(glavni ste u austriji,ima vas masa u njemackoj,svedskoj) i vi tvrdite da vas danas ima milijun?? =))
Nakon Oluje,juznog poteza,skokova vecina izbjeglickog vala se kretala prema Beogradu, neznam jel vas 30% ostavalo u RS-u al samo vi tvrdite...

Meni su najbitniji sljedeci lokalni izbori koji ce mnogo toga otkriti, naravno ako se isti odrze...

Na popisu 1991 bilo nas je 1,36 miliona,ali isto veliki broj Srba se deklarisao kao Jugosleveni. Ja imam dosta takvih u familiji koji su vjerovali u petokraku i u Jugoslaviju. Danas se takvi deklarišu kao Srbi ili su u inostranstvu. Istina veliki broj nas je bio u Srbiji tokom rata,ali veliki broj nas se i vratio. Srbija možda tek danas ide uzlaznom putanju,ali plate su im u javnom sektoru manje od naših. Imaš prilike vidjeti da je kompletno Šipovo i Mrkonjić grad 1995 potpuno u Srbiju iselio,a danas se njih 99% vratilo iz Srbije. Kapaciteti su 1995 bili već puni u RS,tako da im je Srbija bila utočište. Ima nas punu u Austriji ali to nisu sve Srbi iz Bosne,ima ih dosta iz Srbije,Crne Gore,Kosova,Makedonije i Hrvatske. Naravno tu je i druga treća generacija koja je rođena tamo pa se čini da ih je dosta iselilo. Ja imam nećaka koji je rođen i živi u Beču ima 22 god i jedva njemački natuca :zubati . Pomislio bi da je juče došao iz Bosne.

?
Pogledaj koliko stanovnika fali po popisu 2013. u Mrkonjiću i Šipovu...

Www.statistika.ba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 23:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Naša Kvačica je napisao/la:
Ako jedni tvrde da je Srba preko milijun, a drugi ispod milijun, onda je vjerojatno broj Srba - milijun.

Manje ih je.
Ako svjetska banka kaže da bih ima 2,2 milijuna stanovnika, ne može ih nikako biti milijun.
Ima ih 0,8
A federacija ima 1,4 što bi bilo 1,75 puta više.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 23:26 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
Nbgd88 je napisao/la:
"Srba i Hrvata zajedno ima malo više od Bošnjaka." Ovo je poJenta.

Oko 55 - 60 % hrišćani, 45 - 40% muslimani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Lutorčina je napisao/la:
Nbgd88 je napisao/la:
"Srba i Hrvata zajedno ima malo više od Bošnjaka." Ovo je poJenta.

Oko 55 - 60 % hrišćani, 45 - 40% muslimani.

Rekao bih 55-45 (možda čak i malo više za njih), ali s time da je očiti trend 60-40, da...
Muslimani bi kroz neko vrijeme trebali pasti na 30ak posto bih stanovništva...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 23:33 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
Ceha je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
Na popisu 1991 bilo nas je 1,36 miliona,ali isto veliki broj Srba se deklarisao kao Jugosleveni. Ja imam dosta takvih u familiji koji su vjerovali u petokraku i u Jugoslaviju. Danas se takvi deklarišu kao Srbi ili su u inostranstvu. Istina veliki broj nas je bio u Srbiji tokom rata,ali veliki broj nas se i vratio. Srbija možda tek danas ide uzlaznom putanju,ali plate su im u javnom sektoru manje od naših. Imaš prilike vidjeti da je kompletno Šipovo i Mrkonjić grad 1995 potpuno u Srbiju iselio,a danas se njih 99% vratilo iz Srbije. Kapaciteti su 1995 bili već puni u RS,tako da im je Srbija bila utočište. Ima nas punu u Austriji ali to nisu sve Srbi iz Bosne,ima ih dosta iz Srbije,Crne Gore,Kosova,Makedonije i Hrvatske. Naravno tu je i druga treća generacija koja je rođena tamo pa se čini da ih je dosta iselilo. Ja imam nećaka koji je rođen i živi u Beču ima 22 god i jedva njemački natuca :zubati . Pomislio bi da je juče došao iz Bosne.

?
Pogledaj koliko stanovnika fali po popisu 2013. u Mrkonjiću i Šipovu...

http://Www.statistika.ba

Ne mogu da otvorim link,ali sam našao podatke za Mrkonjić grad. Na popisu 1991 imao je 21 050 Srba,a danas 16 570 Srba. Što je oko 80% od predtratnog brojs. Malo ga i pretjarah priznajem.Fali nas 5000 naravno,ali opet dobar dio se vratio. Većina znači. Oni koji se nisu vratili,dobar dio je u Banja Luci,manji broj u Srbiji i inostranatvu. Za Šipovo ne mogu naći podatke. Infrastruktura Mrkonjić grada bila je potpuno uništena 1995,a danas je sve obnovljeno ko da rata nikad nije ni bilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 23:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Junuz Djipalo je napisao/la:
Što fali točno i halal Hrvatima?


To je isto kao da mi kažemo "Šta fali Srbima Ustašama."
Ne konatam vas nikako, izdajicama se jebe majka izdajnička, ne toleriše ih se, ako ih tolerišeš imaćeš ih sve više.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 23:44 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
Ceha je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
Oko 55 - 60 % hrišćani, 45 - 40% muslimani.

Rekao bih 55-45 (možda čak i malo više za njih), ali s time da je očiti trend 60-40, da...
Muslimani bi kroz neko vrijeme trebali pasti na 30ak posto bih stanovništva...

Bosna ima sve atribute da postane hrišćanska zemlja. Hrišćani drže veći dio zemlje pod svojom kontrolom oko 77%. Ako su muslimani skocentrisani na 23% logično da imaju toliki udjel u stanovništvu. Jedino ako od Tuzle i Sarajeva počnu praviti Hong Kong i naseljavati Pakije i Bengalce,pa onda probiju limit od 50%. :zubati
Oni jednostavno više nemaju teren za širenje. Sarajevo je ispucalo svoje kapacitete,jedino uz brdo da orave zgrade. Nešto malo imaju ravnice od Ilidze prema Hadžićima i prema Hrasnici. Sa Zenicom je završena bilo kakva novogradnja. Za Tuzlu ne znam. Istočni Mostar napravili su svega dvije nove zgrade ono što sam vidio prošle godine. Očekivao sam da je istočni Mostar podjednako veličine ko zapadni,ali to je neka mini kasaba i sa par zgradica i par stotina kuća.Znači totalni ćorak u nekoj teritorijalnoj ekspanziji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Lutorčina je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
?
Pogledaj koliko stanovnika fali po popisu 2013. u Mrkonjiću i Šipovu...

http://Www.statistika.ba

Ne mogu da otvorim link,ali sam našao podatke za Mrkonjić grad. Na popisu 1991 imao je 21 050 Srba,a danas 16 570 Srba. Što je oko 80% od predtratnog brojs. Malo ga i pretjarah priznajem.Fali nas 5000 naravno,ali opet dobar dio se vratio. Većina znači. Oni koji se nisu vratili,dobar dio je u Banja Luci,manji broj u Srbiji i inostranatvu. Za Šipovo ne mogu naći podatke. Infrastruktura Mrkonjić grada bila je potpuno uništena 1995,a danas je sve obnovljeno ko da rata nikad nije ni bilo.


Pusti zgrade, niste donjovakufski muslimani...
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Mrkonjić_Grad
Nedostaje četvrtina, a to je brojka prije iseljavanja.
Trebao bi odbiti još koju trećinu broja, dakle ukupno polovica dole
..
Za Šipovo vrijedi slično 12 i 10, ali svi stanovnici nisu Srbi
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Šipovo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 23:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Lutorčina je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Rekao bih 55-45 (možda čak i malo više za njih), ali s time da je očiti trend 60-40, da...
Muslimani bi kroz neko vrijeme trebali pasti na 30ak posto bih stanovništva...

Bosna ima sve atribute da postane hrišćanska zemlja.


I onda bi se mi i Hrvati pobili. :smijeh
Ja nisam za uništenje Muslimana, neka hin, samo hin treba natjerati da prihvate ono što je najbolje za hin. Republika Bosna 24%.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 05 tra 2020, 23:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Lutorčina je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Rekao bih 55-45 (možda čak i malo više za njih), ali s time da je očiti trend 60-40, da...
Muslimani bi kroz neko vrijeme trebali pasti na 30ak posto bih stanovništva...

Bosna ima sve atribute da postane hrišćanska zemlja. Hrišćani drže veći dio zemlje pod svojom kontrolom oko 77%. Ako su muslimani skocentrisani na 23% logično da imaju toliki udjel u stanovništvu. Jedino ako od Tuzle i Sarajeva počnu praviti Hong Kong i naseljavati Pakije i Bengalce,pa onda probiju limit od 50%. :zubati
Oni jednostavno više nemaju teren za širenje. Sarajevo je ispucalo svoje kapacitete,jedino uz brdo da orave zgrade. Nešto malo imaju ravnice od Ilidze prema Hadžićima i prema Hrasnici. Sa Zenicom je završena bilo kakva novogradnja. Za Tuzlu ne znam. Istočni Mostar napravili su svega dvije nove zgrade ono što sam vidio prošle godine. Očekivao sam da je istočni Mostar podjednako veličine ko zapadni,ali to je neka mini kasaba i sa par zgradica i par stotina kuća.Znači totalni ćorak u nekoj teritorijalnoj ekspanziji.

Nemaju oni kuda, a nemaju ni s čim.
Djecu treba hraniti, a nestalo sadake.
20% im je održiv postotak, bar sa sadašnjeg stajališta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 06 tra 2020, 00:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69020
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
TK, četvrti mjesec, zasada

Ove godine 17
Prošle godine 30

Novih -13 na našem putu skupljanja "-1000" albuma.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 06 tra 2020, 00:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69020
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ove godine sam im predviđao pad za 500 u čitavoj Federaciji, moj totalni fail.
Izgleda da će ove godine imati novu najgoru godinu ikad.

3 nakbe za redom. Ouch, ouch, ouch.

Ovakvi padovi su zapisani jedno u biblijskim pričama. :zubati Ove tri godine imat će pad koji odgovara broju rođenih u Kantonu Sarajevo, demografska šteta ekvivalentna padu asteroida na KS.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 06 tra 2020, 00:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69020
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Čemu točno pripisati ove padove kod komšija zadnje 3 godine?
Tri su glavna efekta:
-egzodus
-stanjivanje piramide i sve manja brojnost svake slijedece generacije majki (to moze objasniti oko 2-3% godisnjeg pada)
-promjena fertiliteta

Izgleda kao da je i fertilitet pao za bar 0.1 bod, što ima smisla ako im vlada beznađe a po Sarajevu i Tuzli zadnjih godina zavladale Instagramuše i TikTok.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 06 tra 2020, 07:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
novovrijeme je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Što fali točno i halal Hrvatima?


To je isto kao da mi kažemo "Šta fali Srbima Ustašama."
Ne konatam vas nikako, izdajicama se jebe majka izdajnička, ne toleriše ih se, ako ih tolerišeš imaćeš ih sve više.


Treba bit inkluzivan. Mogao je Tuđman malo promijeniti uvjete za hr državljanstvo pa ga većina nas tu ne bi imala. Etnicki elitizam dovodi do toga da uokolo imaš načelno dobre Hrvate, pa tako dobiješ evo na čelu bolnice u Mostaru onog lika koji jest dobar Hrvat ali vidi se da je pogrešan.

Mi bi mozda doista bili Srbi da su Srbi inkluzivni bili u povijesti i Srbija bi bila sila a ne šupak Europe. O RS tek da ne pricam.

Ne treba se olako odricat ljudi, dapače. Ovi instagram i tik-tok Muslimani kako ih Robi definira meni nisu prijetnja nego materijal za asimilaciju.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 85258 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 1366, 1367, 1368, 1369, 1370, 1371, 1372 ... 3411  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, Karabaja, mrnjav i 495 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO