HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 13:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 85382 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 19:37 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4148
Hrasno_novosarajevo je napisao/la:
Glavna doktorica u bolnici Kasindolo za infektivne bolnice ,dok. Žanka Eranovic,Hrvatica iz Kiseljaka zivi 15 godina tamo i radi kao ljekar

Znam Žanku ,ali nisam ni znao da je Hrvatica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 19:39 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4148
saskia je napisao/la:
Hrasno_novosarajevo je napisao/la:
Glavna doktorica u bolnici Kasindolo za infektivne bolnice ,dok. Žanka Eranovic,Hrvatica iz Kiseljaka zivi 15 godina tamo i radi kao ljekar


Ima i jedna Srpkinja iz Drvara udata u Posušje :neznam

Nije isto Sarajevo i Kiseljak

Da se udala u Mostar,ajde i nekako ali Posušje :zubati
na isto joj dođe,samo bogatija opština. Varoš ko varoš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 19:41 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
novovrijeme je napisao/la:
Takijaš odjebi i ne citiraj me.
To što ti ovdje širiš laži neće promjeniti situaciju na terenu.
Misija ti je uzaludna ko i sve što radite.


Lutorčina nije takijaš. Njegova priča o Istočnom Sarajevu nije ni od kakve koristi za Muslimane, naprotiv, kompromituje njihovu poziciju i njihovu takiju o "multietničkom Sarajevu". Jedino sa čim se ne slažem jeste podrška opoziciji u RS i pljuvanje po Dodiku, ali imaš ogroman broj Srba iz RS koji tako razmišljaju, čak je i onaj ludak Vlado Rus iskren u tome.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 19:43 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4148
novovrijeme je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
Eto ti bolje znaš od mene. Čitav ti je svijet od Banja Luke do Laktaša. Za dalje i ne znaš. Hrvati koji žive i rade u Sarajevu imaju sasvim pristojne plate nego većina stanovnika Bijeljine ili Mostara. Pored stranih kompanija (hrvatskih)u kojima su na boljim pozicijama zarađuju po 2000 - 3000KM ili državnim institucija u kojima je plata bolja nego u entitetskim institucijama,nije problem izdvojiti 100 000KM. Najmanje 400 je popisano na ove dvije opštine gdje sam ja,a ima ih još isto toliko u mješovitim brakovima ili se deklarišu kao Srbi hrvatskog porijekla. Sasvim drugačiji su srpsko hrvatski odnosi na području Srednje Bosne nego u Posavini ili Hrvatskoj.
Imaš slučajeva da pojedini Hrvati iz Dubrovnika kupe stan u Trebinju i borave u njemu tokom ljeta,a izdaju stan u Dubrovniku.Poznato je da su Trebinjci i Dubrovčani vjekovni rivali i da su se kroz istoriju rijetko miješali,l. Ipak ima nekih stvari koje se mjenjaju u pozitivnom smjeru.
Takođe ima nekoliko penzionera koji su se iz Zagreba vratili u Istočno Sarajevo,jer sa hrvatskim penzijama je teško živjeti u ZG,a u I. Sarajevo mogu komotno zadovoljiti svoje potrebe.


Takijaš odjebi i ne citiraj me.
To što ti ovdje širiš laži neće promjeniti situaciju na terenu.
Misija ti je uzaludna ko i sve što radite.

Moram te citirati,zato što ništa ne vidiš ništa dalje od Banja Luke. Pored Banja Luke koja nije reprezent Republike Srpske postoje i mnogi drugi gradovi koji su zadnja rupa na sviralu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Lutorčina je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Takijaš odjebi i ne citiraj me.
To što ti ovdje širiš laži neće promjeniti situaciju na terenu.
Misija ti je uzaludna ko i sve što radite.

Moram te citirati,zato što ništa ne vidiš ništa dalje od Banja Luke. Pored Banja Luke koja nije reprezent Republike Srpske postoje i mnogi drugi gradovi koji su zadnja rupa na sviralu.


Ma jel? Ti ćeš mi reći.
Aj takijaj nekom drugom.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 19:50 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4148
saskia je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Kakav crni popis. Pa po popisu imaš 550.000 Hrvata.
Gledaj izbore. Ne da mi se provjeravati al sumnjam da hrvatske stranke imaju i jedan glas.
Ne znam od koga si saznao za taj "fenomen"? Od onog takijaša Lutogkjkbvcgchv što glumi da je iz I. Sarajeva. Ne obraćaj pažnju na budalu. Nemaš na ovoj planeti Hrvata koji će iz Sarajeva preseliti u RS. Onaj Hrvat koji bježi iz Sarajeva ide ili u HB ili preko grane, zadnje mjesto na planeti u koje ce uložiti minimalno 100.000 KM je RS.


Htjeli mi to priznati ili ne, postoji razlika u razmišljanju između Hrvata od Usore na dole i onih koji su bili u Sarajevu ili Posavini za vrijeme rata, oni jednostavno unatoč svemu nemaju taj otpor naspram muslimanskih gluposti i Hrvat iz Sarajeva neće bježati od islamista u istočno Sarajevo.

Neki Hrvati koji žive u Sarajevu su halal Hrvati tipa Komšića,a neki su Hrvati koji ne piju muslimanske gluposti. Žele da odgajaju djecu u hrišćanskoj sredini,bez nezgodnih situacija da im se na ulici neko okreće zato što se zove Marija,Luka,Ivan...jednostavno šanse da dožive neku neprijatnost u I. Sarajevu su ravne nuli.
Imaju katoličku crkvu na među entitetskoj liniji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
karadzic je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Takijaš odjebi i ne citiraj me.
To što ti ovdje širiš laži neće promjeniti situaciju na terenu.
Misija ti je uzaludna ko i sve što radite.


Lutorčina nije takijaš. Njegova priča o Istočnom Sarajevu nije ni od kakve koristi za Muslimane, naprotiv, kompromituje njihovu poziciju i njihovu takiju o "multietničkom Sarajevu". Jedino sa čim se ne slažem jeste podrška opoziciji u RS i pljuvanje po Dodiku, ali imaš ogroman broj Srba iz RS koji tako razmišljaju, čak je i onaj ludak Vlado Rus iskren u tome.


Takijaš i to lojavi, skontao sam ga davno al ignorišem budalu
Npr.

Lutorčina je napisao/la:
Istina je da mnogi u Ist. Sarajevu nisu zainteresivani za nezavisnu RS jer imaju dobre poslove u Sarajevu

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 20:17 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4148
Šta je problem moj post ? Prosječan stanovnik Istočnog Sarajeva bolje živi nego većina od Zvornika do Trebinja. Imaš tabelu BDP Republike Srpske i primjeti se da su Pale,I. Sarajevo i Trebinje u vrhu mjesečnih primanja. Naši ministri u vijeću ministara su obično i biznismeni,samo iza njih vodi neku tu firmu. Plata ministra u vijeću ministara je 7000KM. Za mandat sebe obezbjede do kraja života. Plus zaposleni pri mnogim agencijama kojih imamo masu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 20:31 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
novovrijeme je napisao/la:
karadzic je napisao/la:

Lutorčina nije takijaš. Njegova priča o Istočnom Sarajevu nije ni od kakve koristi za Muslimane, naprotiv, kompromituje njihovu poziciju i njihovu takiju o "multietničkom Sarajevu". Jedino sa čim se ne slažem jeste podrška opoziciji u RS i pljuvanje po Dodiku, ali imaš ogroman broj Srba iz RS koji tako razmišljaju, čak je i onaj ludak Vlado Rus iskren u tome.


Takijaš i to lojavi, skontao sam ga davno al ignorišem budalu
Npr.

Lutorčina je napisao/la:
Istina je da mnogi u Ist. Sarajevu nisu zainteresivani za nezavisnu RS jer imaju dobre poslove u Sarajevu


Pa realno, ako ti masa ljudi tamo radi u tim centralnim institucijama, nametnutim od Ešdauna i ostalih zlikovaca, moguće da su kod nekih oportunizam i kratkoročna korist preče od dugoročnog nacionalnog interesa. Zato sam ja rekao da je Sokolac bio bolja varijanta za pravljenje grada, da nema nikakvih kontakata sa Islamabadom. Iako bi Istočno Sarajevo procvetalo u punom kapacitetu tek nakon otcepljenja od Federacije, jer bi tad država uložila ozbiljlnije u sektor privrede i obrazovanja, verovatno bi IS bilo sedište većeg broja institucija RS ili u slučaju ujedinjenja neke Romanijsko-hercegovačke oblasti u Srbiji.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 20:31 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4148
Direktorica osnovne škole u Istočnoj Ilidži je Hrvatica Zdenka Perendija. Ja imam prijatelje koji su miješanog porijekla ali osjećaju se više kao Srbi. Savjetujem ih da se deklarišu kao Hrvati,bolje radno mjesto da zauzmu kada su konkursi. Veće su šanse su da će biti primljeni. Mentalitetom su Srbi,mada su operisani od bilo kakve religije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Lutorčina je napisao/la:
Šta je problem moj post ? Prosječan stanovnik Istočnog Sarajeva bolje živi nego većina od Zvornika do Trebinja. Imaš tabelu BDP Republike Srpske i primjeti se da su Pale,I. Sarajevo i Trebinje u vrhu mjesečnih primanja. Naši ministri u vijeću ministara su obično i biznismeni,samo iza njih vodi neku tu firmu. Plata ministra u vijeću ministara je 7000KM. Za mandat sebe obezbjede do kraja života. Plus zaposleni pri mnogim agencijama kojih imamo masu.


Takijaš nisu Srbi dobili posao u zajedničkim institucijama od "Bosne" nego od SNSDa.
Kako su od SNSDa dobili posao u zajedničkim institucijama tako ce sutra dobiti u institucijama RS kad nestane jebene BiH.
Da se "Bosne" pita ne bi ni jedan Srbin radio tamo.
Ta vaša takija kako Srbi rade u intitucijama BiH zahvaljujuci "Bosni" i kako zbog tbog nisu za nezavisnu RS ne prolazi dalje od granica na Dobrinji i Kozije cuprije. Možda možeš zajebati nekog iz HR ili SRB ali mi iz RS i HB znamo kako dišete. Dovoljno je da se registuješ na forum, napišeš 2 slova i prosječno inteligentan Srbin i Hrvat će vas skontati. Džaba krečite.
Aj sad jedno mjesec dana jebi mater Muslimanima po forumu da se ha opereš pa onda opet udri po takiji kako nadiru Muslimani u Lukavicu i Jahorinu.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 20:35 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4148
karadzic je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Takijaš i to lojavi, skontao sam ga davno al ignorišem budalu
Npr.



Pa realno, ako ti masa ljudi tamo radi u tim centralnim institucijama, nametnutim od Ešdauna i ostalih zlikovaca, moguće da je kod nekih oportunizam preči od dugoročnog nacionalnog interesa. Zato sam ja rekao da je Sokolac bio bolja varijanta, da nema nikakvih kontakata sa Islamabadom. Iako bi Istočno Sarajevo procvetalo u punom kapacitetu tek nakon otcepljenja od Federacije, jer bi tad država uložila ozbiljlnije u sektor privrede i obrazovanja, verovatno bi IS bilo sedište većeg broja institucija RS ili u slučaju ujedinjenja neke Romanijsko-hercegovačke oblasti u Srbiji.

Da Istočno Sarajevo ima privredu kao Derventa,Kotor Varoš ili kao Inđija kod vas u Srbiji,ali nažalost nema. Ima par nekih izvozno orjentisanih fabrikica ali to je malo. Druga bi priča bila. Uglavnom strane investicije završe u Prijedor,Laktaše,Derventu... Ima tu i naše lokalne nesposobnosti samodovoljnosti poslom u javnim službama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 20:36 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
@novovijreme To je tačno, svi iz Srpske zaposleni u centralnim institucijama, zaposleni su po kvotama RS. Sigurno da ne bi niko bio ostavljen na cedilu usled osamostaljenjea.

@Lutorcina Ne bih baš rekao da sve investicije idu na Zapad. Naprotiv, s obzirom na broj stanovnika, Istok RS je generalno povlašćeni deo Srpske, što je delom logično, jer se radi o velikom prostoru na meti Bošnjaka. Istočno Sarajevo i Univerzitet u Istočnom Sarajevu su najbolji primer ulaganja Srpske u taj deo. RTRS neprestano promoviše Jahorinu, Višegrad, Trebinje, izuzetno puno se vodi računa o Istoku, baš zato što je retko naseljen. Ja čak smatram da bi u narednom periodu to trebalo smanjiti i više novca preusmeriti Tesliću i Prijedorskoj regiji, koja je ugrožena siromaštvom i iseljavanjem.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4148
novovrijeme je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
Šta je problem moj post ? Prosječan stanovnik Istočnog Sarajeva bolje živi nego većina od Zvornika do Trebinja. Imaš tabelu BDP Republike Srpske i primjeti se da su Pale,I. Sarajevo i Trebinje u vrhu mjesečnih primanja. Naši ministri u vijeću ministara su obično i biznismeni,samo iza njih vodi neku tu firmu. Plata ministra u vijeću ministara je 7000KM. Za mandat sebe obezbjede do kraja života. Plus zaposleni pri mnogim agencijama kojih imamo masu.


Takijaš nisu Srbi dobili posao u zajedničkim institucijama od "Bosne" nego od SNSDa.
Kako su od SNSDa dobili posao u zajedničkim institucijama tako ce sutra dobiti u institucijama RS kad nestane jebene BiH.
Da se "Bosne" pita ne bi ni jedan Srbin radio tamo.
Ta vaša takija kako Srbi rade u intitucijama BiH zahvaljujuci "Bosni" i kako zbog tbog nisu za nezavisnu RS ne prolazi dalje od granica na Dobrinji i Kozije cuprije. Možda možeš zajebati nekog iz HR ili SRB ali mi iz RS i HB znamo kako dišete. Dovoljno je da se registuješ na forum, napišeš 2 slova i prosječno inteligentan Srbin i Hrvat će vas skontati. Džaba krečite.
Aj sad jedno mjesec dana jebi mater Muslimanima po forumu da se ha opereš pa onda opet udri po takiji kako nadiru Muslimani u Lukavicu i Jahorinu.

Pa na Jahorini je više Muslimana ljeti ali i zimi,više nego Srba ? Šta je to čudno ? Oni kod nas u prirodu,mi kod njih u grad. U Lukavici ljeti izlaze u bašte,jeftinije piće nego u Sarajevu. Eto pitaj patriotkinju Sanju Vulić perjanicu SNSD-a što ne radi kao novinarka za 1000KM već gospodski u vijeću ministara uzima 7000KM ? Što ti Srbi ne smanje sebi plate ? Uzmi samo pogledaj oglase za posao i konkurse koji gradovi nude najviše radnih mjesta. I ja bi bio za nezavisnu Republiku Srpsku odmah sutra,da živim u Bijeljini,Bileći ili Banja Luci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Lutorčina je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Takijaš nisu Srbi dobili posao u zajedničkim institucijama od "Bosne" nego od SNSDa.
Kako su od SNSDa dobili posao u zajedničkim institucijama tako ce sutra dobiti u institucijama RS kad nestane jebene BiH.
Da se "Bosne" pita ne bi ni jedan Srbin radio tamo.
Ta vaša takija kako Srbi rade u intitucijama BiH zahvaljujuci "Bosni" i kako zbog tbog nisu za nezavisnu RS ne prolazi dalje od granica na Dobrinji i Kozije cuprije. Možda možeš zajebati nekog iz HR ili SRB ali mi iz RS i HB znamo kako dišete. Dovoljno je da se registuješ na forum, napišeš 2 slova i prosječno inteligentan Srbin i Hrvat će vas skontati. Džaba krečite.
Aj sad jedno mjesec dana jebi mater Muslimanima po forumu da se ha opereš pa onda opet udri po takiji kako nadiru Muslimani u Lukavicu i Jahorinu.

Pa na Jahorini je više Muslimana ljeti ali i zimi,više nego Srba ? Šta je to čudno ? Oni kod nas u prirodu,mi kod njih u grad. U Lukavici ljeti izlaze u bašte,jeftinije piće nego u Sarajevu. Eto pitaj patriotkinju Sanju Vulić perjanicu SNSD-a što ne radi kao novinarka za 1000KM već gospodski u vijeću ministara uzima 7000KM ? Što ti Srbi ne smanje sebi plate ? Uzmi samo pogledaj oglase za posao i konkurse koji gradovi nude najviše radnih mjesta. I ja bi bio za nezavisnu Republiku Srpsku odmah sutra,da živim u Bijeljini,Bileći ili Banja Luci.


:smijeh
Opet si pretakijo Mujo.
Aj sad zaveži ne kvari temu.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2019, 21:31
Postovi: 400
Lutorčina je napisao/la:
Direktorica osnovne škole u Istočnoj Ilidži je Hrvatica Zdenka Perendija. Ja imam prijatelje koji su miješanog porijekla ali osjećaju se više kao Srbi. Savjetujem ih da se deklarišu kao Hrvati,bolje radno mjesto da zauzmu kada su konkursi. Veće su šanse su da će biti primljeni. Mentalitetom su Srbi,mada su operisani od bilo kakve religije.


drugo su mjesani brakovi . to se ne racuna .

za fenomen doseljavanja Hrvata u Srpsko Sarajevo cuo sam prie 10 godina , e sada koliko e to istina i masovno ? Hrvatima u Sarajevu je kao Srbima u Mostaru , nikome ne smetaju . samo je pitanje gde oni zele , vjerovatno su to zaposleni u saveznim iinstitucijama ili ljudi zeljni mirnijeg zivota .
Citat:
ne mogu ja sa njima
, i odmah te vole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 23:47 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
Robbie MO je napisao/la:
Planina je napisao/la:

Ovo je baš brutalno. 99% ljudi nema pojma da su muslimani na Balkanu ovako pukli, treba to malo dijeliti.


Dijelio ne dijelio, to je tako.

Bolje šutiti i diskutirati samo na marginama.

E da, nisam dodao makedonske Albance jer nemam nadohvat ruke te podatke, ali ne bi se ukupna slika mnogo promijenila.

Makedonski Siptari rodjeni:
1994. 12.010.
2018. 7.546.
Zanimljivo da se tamo odnos Makedonci-Siptari nije promenio i 1994. i 2018. je odnos rodjenih bio 50:35%.
Sto se muslimana uopste tice ovi beli u Aziji i severnoj Africi su dosta pali, Avganistan jedini ima fertilitet iznad 4, Egipat, Irak, Jemen i Libija 3-4, ostali ispod tri a mnogi (zanimljivo Turska, Iran i Saudijska Arabija) i ispod dva. Brojcano rastu zato sto sad radjaju generacije rodjenje pre nekoliko decenija kad je fertilitet bio duplo veci ali za 20 godina ce doci na nivo razvijenog sveta i rast ce skoro prestati. Ali podsaharski crnci (i muslimani i hriscani) su problem jer je kod njih fertilitet i dalje iznad 4 ili cak 5. Do 2050. ce kod svih kontinenata sem Afrike prestati rast stanovnistva, a u Africi tek oko 2100.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 28 svi 2020, 23:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69291
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Tuzlanski kanton, centralni i najveći sunitski kanton, podaci iz rodilišta.

Do 28.5.

Ove godine 201
Prošle godine 240

Pad za 39 rođenih ili -16%.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 29 svi 2020, 00:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2019, 21:31
Postovi: 400
Robbie MO je napisao/la:
Tuzlanski kanton, centralni i najveći sunitski kanton, podaci iz rodilišta.

Do 28.5.

Ove godine 201
Prošle godine 240

Pad za 39 rođenih ili -16%.


:smijeh centralni ugao trougla .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 29 svi 2020, 01:14 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
zec je napisao/la:
U BiH je sve laž, sve je takija. Ne mogu se ni pratiti demografski pokazatelji.
Popis je laž
Broj rođenih je laž
Broj učenika je laž
Izbori su festival sendvičara, mrtvih i dijaspore

Netko s histerija je poslao mail FZS-u ubrajaju li oni dijasporu u rođene, i ovaj iz FZS-a napiše da djelomično ubrajaju dijasporu??? To je bilo prije možda pola godine, ne prije 10 godina. Volio bih naći taj post, ali sam baniran s histerija.


Raspad i samo raspad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 29 svi 2020, 03:21 
Offline

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 01:28
Postovi: 416
Robbie MO je napisao/la:
Tuzlanski kanton, centralni i najveći sunitski kanton, podaci iz rodilišta.

Do 28.5.

Ove godine 201
Prošle godine 240

Pad za 39 rođenih ili -16%.


Bummer, prosli 200


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 29 svi 2020, 03:58 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
I meni Lutorcina smrdi na neSrbina

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 29 svi 2020, 04:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pustite čovjeka na miru, isto ste tako otjerali Metemmu, a njega kao Srbina sam znao 25 godina.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 29 svi 2020, 06:05 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
NSOS je napisao/la:
Makedonski Siptari rodjeni:
1994. 12.010.
2018. 7.546.
Zanimljivo da se tamo odnos Makedonci-Siptari nije promenio i 1994. i 2018. je odnos rodjenih bio 50:35%.
Sto se muslimana uopste tice ovi beli u Aziji i severnoj Africi su dosta pali, Avganistan jedini ima fertilitet iznad 4, Egipat, Irak, Jemen i Libija 3-4, ostali ispod tri a mnogi (zanimljivo Turska, Iran i Saudijska Arabija) i ispod dva. Brojcano rastu zato sto sad radjaju generacije rodjenje pre nekoliko decenija kad je fertilitet bio duplo veci ali za 20 godina ce doci na nivo razvijenog sveta i rast ce skoro prestati. Ali podsaharski crnci (i muslimani i hriscani) su problem jer je kod njih fertilitet i dalje iznad 4 ili cak 5. Do 2050. ce kod svih kontinenata sem Afrike prestati rast stanovnistva, a u Africi tek oko 2100.


Za nas je važno da je taj visoki fertilitet što dalje, jer se time šanse za ilegalnu imigraciju prema nama smanjuju.
Ono što je nama veća opasnost je da se zemlje u okružju Europe destabiliziraju (kako je učinjeni s Irakom, Libijom i Sirijom) i da kojekakvi diktatorčići skupo naplaćuju ulogu europske granične straže, poput Erdogana.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2020. Krah multietniĆarsko-demografske politike Bošnjaka-baznian muzlims
PostPostano: 29 svi 2020, 06:48 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2013, 10:02
Postovi: 716
Lutorčina je napisao/la:
Direktorica osnovne škole u Istočnoj Ilidži je Hrvatica Zdenka Perendija. Ja imam prijatelje koji su miješanog porijekla ali osjećaju se više kao Srbi. Savjetujem ih da se deklarišu kao Hrvati,bolje radno mjesto da zauzmu kada su konkursi. Veće su šanse su da će biti primljeni. Mentalitetom su Srbi,mada su operisani od bilo kakve religije.


Dakle, asimilirate nas?
Zanima me zašto misliš da bi neki deklarirani Hrvat bolje prošao na natječaju u Istočnom Sarajevu, nego da se deklarira kao Srbin?

Inače, moja potpora za tvoje pisanje, i mene su ovdje sumnjičili da sam musliman. Ovdje na ovom forumu je prevladavajuća hrvatskosrpska idila posebnog tipa, koja se Hrvatskoj teško može razumjeti. Naličje te idile se nakratko otkrije npr. na pitanjima vezanima za Drvar i slično, ali se brzo sakrije.

_________________
lifetime ignore: 3 members (reason: personal insults). Since 24.11.2021. one less


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 85382 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 1455, 1456, 1457, 1458, 1459, 1460, 1461 ... 3416  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: mrnjav, Naša Kvačica, Patriota, Rika sv Vida, Robbie MO, Srpsčanin i 516 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO