HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 kol 2024, 23:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 87957 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 11:20 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2024, 15:49
Postovi: 111
korne je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ne znam zašto vam je to teško povjerovati, Srbi u RS imaju sličnu tvrdoglavost i zatucanost kao zapadna Hercegovina, totalno neimpresionirani zapadnim vrijednostima, bolje rečeno osjećaju samo prezir prema toleranciji.

Sele oni itekako pogledaj malo vijesti na bntv koji je opzicijoni sele i u Srbiju masovno Novi Sad im je postala Meka imam i komšiju koji radi u Njemačkoj sa njima i kune mi se da su Srbi bolji ljudi od nas malo je falilo da mu zbog toga lupim šamar :zubati



A gde se sele baki? :D

Bijeljina - Beograd sat vremena i to autobusom... oni rade po Srbiji (Beograd najvise) i vracaju se u Srpsku.. I nije isto kad neko ode u Nemacku i totalno se odrodi i kad je neko na sat vremena do rodne kuce u drugoj matici... To je migracija kao i u Srbiji selo - grad, provincija - prestonica, nista neobicno, ali za mujgurski plan neosmanizma vrlo pogubno :D

I nemas ti nama sta nama da poklanjas nase, vec u toj recenici si pokazao svojatanje kao normalni habitat mujgurskog mozga... pazite sta radite, opasne su kore od banane ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 11:51 
Offline

Pridružen/a: 21 vel 2024, 12:55
Postovi: 80
KOST je napisao/la:
korne je napisao/la:
Sele oni itekako pogledaj malo vijesti na bntv koji je opzicijoni sele i u Srbiju masovno Novi Sad im je postala Meka imam i komšiju koji radi u Njemačkoj sa njima i kune mi se da su Srbi bolji ljudi od nas malo je falilo da mu zbog toga lupim šamar :zubati



A gde se sele baki? :D

Bijeljina - Beograd sat vremena i to autobusom... oni rade po Srbiji (Beograd najvise) i vracaju se u Srpsku.. I nije isto kad neko ode u Nemacku i totalno se odrodi i kad je neko na sat vremena do rodne kuce u drugoj matici... To je migracija kao i u Srbiji selo - grad, provincija - prestonica, nista neobicno, ali za mujgurski plan neosmanizma vrlo pogubno :D

I nemas ti nama sta nama da poklanjas nase, vec u toj recenici si pokazao svojatanje kao normalni habitat mujgurskog mozga... pazite sta radite, opasne su kore od banane ;)

Tu priču možeš prodavt nekom drugom meni ne manje se selite za Beograd pošto vam je skuplji ali Novi Sad je vaša Meka , kažeš iz Bjeljine za 1 sat ste u Beogradu sve i da je to tačno koliko vam treba iz Banja Luke , Prijedora , Trebinja itd da stignete u Srbiju , imam rodicu u Sloveniji kaže da vas i tu ima dosta , selite vi itekako da nije tako ne bi vas Mile pozivo da se vratite i da je u rs-u bolje nego u Njemačkoj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 12:06 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2024, 15:49
Postovi: 111
Tu pricu ja ne prodajem nikom, ta prica je realnost, mujgur ne moze poverovati u realnost jer ga to boli :D

evo da cu ti jos jedan hint, u Srbiji imas 800.000 ljudi koji su poreklom iz BiH, a dosli su nakon 1945. Bijeljina je primer, za sat si autobusom u BG, kolima si jos brze. Sa kraja na kraj Beograda ti treba 40-60min autom. iz Banja Luke i Prijedora stizes brze do Novog Sada i Beograda, nego neko iz Juzne Srbije, a radimo i auto-put :D

Ta bahlijska sranja o demografskom krahu Srba su cisto mujgursko mentalno onanisanje, ali na vasu zalost, to nema veze sa realnoscu. Nas ima puno ili jos bitnije ima nas dovoljno, vise nego dovoljno za vas. Postoje podaci za jezik u nemackoj, popeli ste se sa 30k na preko 200k, to je smrt, a gde su ostale zemlje? :D

Imate te tri rupacage, Sarajevo, Zencu i Tuzlu, to vam je dovoljno za muslimanski rezervat u Evropi, steta samo sto ste kukavice, pa necete nista uraditi kad odrzimo uskoro referendum :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 12:18 
Offline

Pridružen/a: 21 vel 2024, 12:55
Postovi: 80
KOST je napisao/la:
Tu pricu ja ne prodajem nikom, ta prica je realnost, mujgur ne moze poverovati u realnost jer ga to boli :D

evo da cu ti jos jedan hint, u Srbiji imas 800.000 ljudi koji su poreklom iz BiH, a dosli su nakon 1945. Bijeljina je primer, za sat si autobusom u BG, kolima si jos brze. Sa kraja na kraj Beograda ti treba 40-60min autom. iz Banja Luke i Prijedora stizes brze do Novog Sada i Beograda, nego neko iz Juzne Srbije, a radimo i auto-put :D

Ta bahlijska sranja o demografskom krahu Srba su cisto mujgursko mentalno onanisanje, ali na vasu zalost, to nema veze sa realnoscu. Nas ima puno ili jos bitnije ima nas dovoljno, vise nego dovoljno za vas. Postoje podaci za jezik u nemackoj, popeli ste se sa 30k na preko 200k, to je smrt, a gde su ostale zemlje? :D

Imate te tri rupacage, Sarajevo, Zencu i Tuzlu, to vam je dovoljno za muslimanski rezervat u Evropi, steta samo sto ste kukavice, pa necete nista uraditi kad odrzimo uskoro referendum :)

Očekivao sam baš ovakav odgovor pun mržnje , mitomanije i bez argumenata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 12:24 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2024, 14:42
Postovi: 22
Stvarno nema potrebe za uvredama i prizemnim nivoom komunikacije. Pretpostavke za sumnju u brojke iz naseg entiteta postoje, i meni je sumnjivo jer svi ostali u okruzenju padaju. Jeste da primjecujem da je sve vise ljudi sa troje pa i vise djece ali opet ima iseljavanja i odavde.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 12:29 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2024, 15:49
Postovi: 111
Vegas je napisao/la:
Stvarno nema potrebe za uvredama i prizemnim nivoom komunikacije. Pretpostavke za sumnju u brojke iz naseg entiteta postoje, i meni je sumnjivo jer svi ostali u okruzenju padaju. Jeste da primjecujem da je sve vise ljudi sa troje pa i vise djece ali opet ima iseljavanja i odavde.


Pa palo je za duplo, sa 18 000 na 9000. u Srbiji je za to vreme palo sa 80,000 na 60-ak hiljada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 12:32 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2024, 14:42
Postovi: 22
Jeste ali u poslednjih 6-7 godina stagnira.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 12:36 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2024, 15:49
Postovi: 111
Vegas je napisao/la:
Jeste ali u poslednjih 6-7 godina stagnira.


oscilira za par stotina u tom vremenskom periodu, sto je sasvim normalno. Mi smo strmoglavi pad zaustavili, to je pohvalno, dok bosanski muslimani ne koce, medjutim, vole da upiru prstom u nas da mi eto lazemo, kako je to moguce da njih nece biti 65% u BiH? :D

Pa nece, jer Bog ne voli izdajnike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 12:44 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2024, 14:42
Postovi: 22
KOST je napisao/la:
Vegas je napisao/la:
Jeste ali u poslednjih 6-7 godina stagnira.


oscilira za par stotina u tom vremenskom periodu, sto je sasvim normalno. Mi smo strmoglavi pad zaustavili, to je pohvalno, dok bosanski muslimani ne koce, medjutim, vole da upiru prstom u nas da mi eto lazemo, kako je to moguce da njih nece biti 65% u BiH? :D

Pa nece, jer Bog ne voli izdajnike.

Bojim se da je Bog tu neutralan. Da ima mogucnost intervencije ne bi dozvolio da nas okupator iz Azije terorise 500 godina, da se desavaju bratoubilacki ratovi i da se i dan danas vuku repovi te okupacije.

Inace uzeo sam od pocetka ovog mjeseca da biljezim agencijske izvjestaje o broju rodjenih prethodnog dana. Za ovih 17 dana rodjeno je 407 djece, prosjek 24 dnevno. To mu dodje malo ispod 9 hiljada za godinu ako bi bio taj prosjek. Na to onda kad se dodaju rodjeni iz RS u Brckom, Srbiji pa i Federaciji (neke zene iz Bijeljine npr. idu u privatne klinike u Tuzlu na porodjaj) to izadje na to. Sad je samo pitanje koliko je ovaj mjesec relevantan za vadjenje prosjeka jer se sa ovih mjeseci i radja ponajvise.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 12:55 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2024, 15:49
Postovi: 111
Treba organizovati nesto preko SPC, da se uplate pare iz budzeta Srbije i Srpske, a da se donira pravoslavnim porodicama novac ili mesecna primanja po rodjenom detetu. U Srbiji se isplacuje 150e 10 godina za trece dete, a jos 200e za cetvrto dete na isto 10 godina. Zatim se daje do 20 000 evra za kupovinu stana/kuce + pomoc lokalne samouprave/opstine. Za drugo dete se daje 3 hiljade evra, i valjda za svako sledece po jos hiljadu + ovo mesecno. Na sve ovo nam treba neka organizacija poput SPC da deli nasima podsticaje... vidimo kako muslimanski faktor racuna na tu demografiju kao oruzje, idu kvantitetom protiv kvaliteta, primeri gorepomenutih bosanskih muslimana ili siptara. Red je odgovoriti reciprocno, praviti agencije za olaksano zaposljavanje u nemackoj za radnike iz fbih i sa kosova i metohije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 13:04 
Offline

Pridružen/a: 21 vel 2024, 12:55
Postovi: 80
Nebula je napisao/la:
Nebula je napisao/la:
slika


Eveo zašto sumnjam u proteklih 10 godina ravna linija neznatne oscilacije dok su svi drugi u slobodnom padu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 13:09 
Offline

Pridružen/a: 21 vel 2024, 12:55
Postovi: 80
Vegas je napisao/la:
KOST je napisao/la:

oscilira za par stotina u tom vremenskom periodu, sto je sasvim normalno. Mi smo strmoglavi pad zaustavili, to je pohvalno, dok bosanski muslimani ne koce, medjutim, vole da upiru prstom u nas da mi eto lazemo, kako je to moguce da njih nece biti 65% u BiH? :D

Pa nece, jer Bog ne voli izdajnike.

Bojim se da je Bog tu neutralan. Da ima mogucnost intervencije ne bi dozvolio da nas okupator iz Azije terorise 500 godina, da se desavaju bratoubilacki ratovi i da se i dan danas vuku repovi te okupacije.

Inace uzeo sam od pocetka ovog mjeseca da biljezim agencijske izvjestaje o broju rodjenih prethodnog dana. Za ovih 17 dana rodjeno je 407 djece, prosjek 24 dnevno. To mu dodje malo ispod 9 hiljada za godinu ako bi bio taj prosjek. Na to onda kad se dodaju rodjeni iz RS u Brckom, Srbiji pa i Federaciji (neke zene iz Bijeljine npr. idu u privatne klinike u Tuzlu na porodjaj) to izadje na to. Sad je samo pitanje koliko je ovaj mjesec relevantan za vadjenje prosjeka jer se sa ovih mjeseci i radja ponajvise.

I ja pratim te podatke ljeti se uvijek rađa najviše djece oni nisu relevantni za uzimanje prosjeka


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 13:18 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2024, 15:49
Postovi: 111
porodilista ne lazu, Srbi nemaju motiv na svojoj homogenoj teritoriji koja je pod 100% srpskom kontrolom da se igraju brojeva. u Crnoj Gori koja ima 300,000 manje stanovnika od Republike Srpske radja se 7000 dece... Takodje, u CG je broj ravan duzi niz godina.

Jos malo pa prestizemo muslimane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 13:29 
Offline

Pridružen/a: 21 vel 2024, 12:55
Postovi: 80
KOST je napisao/la:
porodilista ne lazu, Srbi nemaju motiv na svojoj homogenoj teritoriji koja je pod 100% srpskom kontrolom da se igraju brojeva. u Crnoj Gori koja ima 300,000 manje stanovnika od Republike Srpske radja se 7000 dece... Takodje, u CG je broj ravan duzi niz godina.

Jos malo pa prestizemo muslimane.

Daj podatke od 2014 do 2023 godine za Crnu Goru da uporedimo kolike su oscilacije


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 13:43 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2024, 15:49
Postovi: 111
korne je napisao/la:
Daj podatke od 2014 do 2023 godine za Crnu Goru da uporedimo kolike su oscilacije


Naravno, obozavam da razbijam muslimanske mitove :D

Nakon toga, broj novorođenih se spušta na nivo oko devet hiljada, da bi u posljednjih deset godina ta brojka bila između 7.200 do 7.500 novorođenih. Najmanji broj rođenih evidentiran je 2011. godine, kada je prijavljeno rođenje 7.215 beba.

Uskoro vas prestizemo i to je realnost...

https://www.aa.com.tr/ba/balkan/brojni- ... du/2961728


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 14:02 
Offline

Pridružen/a: 21 vel 2024, 12:55
Postovi: 80
KOST je napisao/la:
korne je napisao/la:
Daj podatke od 2014 do 2023 godine za Crnu Goru da uporedimo kolike su oscilacije


Naravno, obozavam da razbijam muslimanske mitove :D

Nakon toga, broj novorođenih se spušta na nivo oko devet hiljada, da bi u posljednjih deset godina ta brojka bila između 7.200 do 7.500 novorođenih. Najmanji broj rođenih evidentiran je 2011. godine, kada je prijavljeno rođenje 7.215 beba.

Uskoro vas prestizemo i to je realnost...

https://www.aa.com.tr/ba/balkan/brojni- ... du/2961728

Znači ima takvih slučajeva ko u rs-u gdje duži niz godina broj je stabilan i neznatno oscilira ja sam čovjek realan i kada me suočiš sa činjenicama spreman sam da to prihvatim , nikada više neću dovest u pitanje podatke iz rs-a


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 14:12 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2024, 15:49
Postovi: 111
i ima slucajeva gde su brojke katastrofalne kao kod vas, npr na Kosovu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 14:22 
Offline

Pridružen/a: 21 vel 2024, 12:55
Postovi: 80
KOST je napisao/la:
i ima slucajeva gde su brojke katastrofalne kao kod vas, npr na Kosovu...

Kosovo me ne zanima previše to malo bošnjaka ili goranaca će se svakako asimilirat ali Sandžak me itekako zanima e tu smo ko beton kad bi bošnjaci iz BiH imali njihov mentalni sklop za 10 godina bi poklopili cjelu državu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 14:36 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2024, 15:49
Postovi: 111
korne je napisao/la:
KOST je napisao/la:
i ima slucajeva gde su brojke katastrofalne kao kod vas, npr na Kosovu...

Kosovo me ne zanima previše to malo bošnjaka ili goranjaca će se svakako asimilirat ali Sandžak me itekako zanima e tu smo ko beton kad bi bošnjaci iz BiH imali njihov mentalni sklop za 10 godina bi poklopili cjelu državu



to su siptari i delom islamizovani Srbi. Vidim da hoces na taj presmesni nacin da mi pariras RS- Sandzak, nije ti dobra paralela i ispadas smesan. To se moze porediti sa Savezom srpskih opstina u federaciji, Grahovo, Glamoc, Drvar i Petrovac.

Sandzak ne postoji, ni teritorijalno kao celina, niti se takav termin sluzbeno koristi igde, vec ga iskljucivo koriste muslimani kao reminescencija na Turke i period bezvlasca i totalne anarhije u kojoj su oni ziveli nekih par decenija dok taj deo nije oslobodjen. Srbija je izdeljena na opstine i na okruge i grad Beograd, zatim na centralnu Srbiju i dve pokrajine. Nikakav sandzak ne postoji. Broj Bosnjaka u Srbiji je 150k u moru od 7 miliona Srba, bas beton :D

Budzet Novog Pazara - 37 miliona evra, budzet Cacka - 80 mliona evra.
ilustrativno, evo, to je tvoj beton.
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 14:46 
Offline

Pridružen/a: 21 vel 2024, 12:55
Postovi: 80
KOST je napisao/la:
korne je napisao/la:
Kosovo me ne zanima previše to malo bošnjaka ili goranjaca će se svakako asimilirat ali Sandžak me itekako zanima e tu smo ko beton kad bi bošnjaci iz BiH imali njihov mentalni sklop za 10 godina bi poklopili cjelu državu



to su siptari i delom islamizovani Srbi. Vidim da hoces na taj presmesni nacin da mi pariras RS- Sandzak, nije ti dobra paralela i ispadas smesan. To se moze porediti sa Savezom srpskih opstina u federaciji, Grahovo, Glamoc, Drvar i Petrovac.

Sandzak ne postoji, ni teritorijalno kao celina, niti se takav termin sluzbeno koristi igde, vec ga iskljucivo koriste muslimani kao reminescencija na Turke i period bezvlasca i totalne anarhije u kojoj su oni ziveli nekih par decenija dok taj deo nije oslobodjen. Srbija je izdeljena na opstine i na okruge i grad Beograd, zatim na centralnu Srbiju i dve pokrajine. Nikakav sandzak ne postoji. Broj Bosnjaka u Srbiji je 150k u moru od 7 miliona Srba, bas beton :D

Budzet Novog Pazara - 37 miliona evra, budzet Cacka - 80 mliona evra.
ilustrativno, evo, to je tvoj beton.
slika

Nije mi to namjera bila da išta poredim samo sam konstatovo da ljudi iz Sandžaka (ja drugi naziv za taj kraj ne znam) imaju dobar natalitet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36620
Lokacija: Gl. grad regije
Sumnjate u srpske brojeve djece koja se pojave i u školi a ne sumnjate u FZS kojem poumiru djeca do osnovne. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 15:02 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2024, 15:49
Postovi: 111
korne je napisao/la:
Nije mi to namjera bila da išta poredim samo sam konstatovo da ljudi iz Sandžaka (ja drugi naziv za taj kraj ne znam) imaju dobar natalitet



Imaju Srbi sa Kosova mnogo bolji, evo da svi Srbi imaju takav natalitet Balkan bi bio srpski Tropolj. Nista vi ne poklapate u Bosni, vas demografski uspon u BiH mozete zahvaliti porazima Turaka na teritorijama oko BiH i cinjenici da je konvertovano stanovnistvo na islam u tim oblastima proterano ili preseljeno u BiH, sad se odvija suprotan proces.

Nakon rata vi ste dobili 1/4 teritorije BiH za zivot, jednostavno lebensraum vam je mali da vas ima mnogo, dok Srbi imaju dovoljno prostora, zbog mase drugih stvari, vasih licnih karakteristika neorganizovanosti, jednostavno iseljavanje je logican i laksi nacin za lagodniji zivot. I nista to ne bi bio problem, da niste toliko deluzivni, pa umisljate da vas je izmedju 55 i 60% u BiH, sa tendecijom ka daljem rastu.. pa onda pozivi na rat i ovladavanje tudjim teritorijama....

Je l znas da su vasi muslimani 30-ih i 40-ih godina 19. veka govorili da ce napasti Srbiju i da ce je izdeliti na spahiluke? :D
Eto, desilo se suprotno, porazeni ste i u BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 15:14 
Offline

Pridružen/a: 21 vel 2024, 12:55
Postovi: 80
KOST je napisao/la:
korne je napisao/la:
Nije mi to namjera bila da išta poredim samo sam konstatovo da ljudi iz Sandžaka (ja drugi naziv za taj kraj ne znam) imaju dobar natalitet



Imaju Srbi sa Kosova mnogo bolji, evo da svi Srbi imaju takav natalitet Balkan bi bio srpski Tropolj. Nista vi ne poklapate u Bosni, vas demografski uspon u BiH mozete zahvaliti porazima Turaka na teritorijama oko BiH i cinjenici da je konvertovano stanovnistvo na islam u tim oblastima proterano ili preseljeno u BiH, sad se odvija suprotan proces.

Nakon rata vi ste dobili 1/4 teritorije BiH za zivot, jednostavno lebensraum vam je mali da vas ima mnogo, dok Srbi imaju dovoljno prostora, zbog mase drugih stvari, vasih licnih karakteristika neorganizovanosti, jednostavno iseljavanje je logican i laksi nacin za lagodniji zivot. I nista to ne bi bio problem, da niste toliko deluzivni, pa umisljate da vas je izmedju 55 i 60% u BiH, sa tendecijom ka daljem rastu.. pa onda pozivi na rat i ovladavanje tudjim teritorijama....

Je l znas da su vasi muslimani 30-ih i 40-ih godina 19. veka govorili da ce napasti Srbiju i da ce je izdeliti na spahiluke? :D
Eto, desilo se suprotno, porazeni ste i u BiH.

Iz tebe sija frustracija i mržnja prema bošnjacima a najača je ova rečenica pa onda pozivi na rat i ovladavanje tuđim teritorijama ahahah pa cjela istočna Bosna je imala bošnjačku većinu prije etničkog čišćenja i genocida dodaj tu Prijedor , Doboj itd


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 15:22 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2024, 15:49
Postovi: 111
korne je napisao/la:
Iz tebe sija frustracija i mržnja prema bošnjacima a najača je ova rečenica pa onda pozivi na rat i ovladavanje tuđim teritorijama ahahah pa cjela istočna Bosna je imala bošnjačku većinu prije etničkog čišćenja i genocida dodaj tu Prijedor , Doboj itd



Nisam frustriran, samo pricam vasim jezikom. Tu je to bilo sa populacijom, pre toga je tu pocinjen pravi genocid nad Srbima u WW2, a imamo i doseljavanje Muslimana iz Srbije koji su promenili malo demografsku sliku u vasu korist. Uostalom, neophodno je to bilo da bi Republika Srpska bila teritorijalno povezana, to je posledica vaseg zapocinjanja rata i poraza u istom. Svakako vam je predato Sarajevo, kao i Drvar, Grahovo, Glamoc i Petrovac, koji su imali srpsku vecinu, pa i dan danas imaju. Radi se o teritoriji iste velicine.

Demografija Prijedora je direktna posledica genocida na Kozari u Drugom svetskom ratu.

Prijedor
Popis 1991.
ukupno: 112.543

Muslimani[a] - 49.351 (43,85%)
Srbi - 47.581 (42,27%)
Hrvati - 6.316 (5,61%)
Jugoslaveni - 6.459 (5,73%)
ostali, neopredijeljeni i nepoznato - 2.836 (2,51%)

Gde ste vi ovde vecina? I sto je vecina uopste bitna? Mozda je 1 Srbin vise zeleo da zivi u Prijedoru ili nekom drugom mestu nego 2 muslimana.

Evo ti ga Doboj

Popis 1991.
ukupno: 102.549

Muslimani[a] - 41.164 (40,14%)
Srbi - 39.820 (38,83%)
Hrvati - 13.264 (12,93%)
Jugoslaveni - 5.765 (5,62%)
ostali, neopredijeljeni i nepoznato - 2.536 (2,48%)
Popis 1981.
ukupno: 99.548[2]

Srbi - 39.224 (39,40%)
Muslimani[a] - 35.742 (35,90%)
Hrvati - 14.522 (14,58%)
Jugoslaveni - 8.064 (8,10%)
ostali, neopredijeljeni i nepoznato - 1.996 (2,02%)

Popis 1971.
ukupno: 88.985[3]

Srbi - 39.884 (44,82%)
Muslimani[a] - 32.418 (36,43%)
Hrvati - 14.754 (16,58%)
Jugoslaveni - 1.124 (1,26%)
ostali, neopredijeljeni i nepoznato - 805 (0,91%)

I gde ste vi tu vecina? izgubili ste i raus, niko vas nije terao da zapocinjete rat. Za vas je Jugoslavija bila dobra, tu ste uspeli demografski da prestignete Srbe nakon sto ste pocinili genocid za koji niste kaznjeni u Drugom svetskom ratu. E cim ste postali relativna vecina, e ajde sad da budemo nezavisni, vise nam Srbi ne trebaju :D

i eto ti sad, raus u nemacku, bosna je srpska


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2024. Demografska Santa Barbara
PostPostano: 17 srp 2024, 15:38 
Offline

Pridružen/a: 21 vel 2024, 12:55
Postovi: 80
KOST je napisao/la:
korne je napisao/la:
Iz tebe sija frustracija i mržnja prema bošnjacima a najača je ova rečenica pa onda pozivi na rat i ovladavanje tuđim teritorijama ahahah pa cjela istočna Bosna je imala bošnjačku većinu prije etničkog čišćenja i genocida dodaj tu Prijedor , Doboj itd



Nisam frustriran, samo pricam vasim jezikom. Tu je to bilo sa populacijom, pre toga je tu pocinjen pravi genocid nad Srbima u WW2, a imamo i doseljavanje Muslimana iz Srbije koji su promenili malo demografsku sliku u vasu korist. Uostalom, neophodno je to bilo da bi Republika Srpska bila teritorijalno povezana, to je posledica vaseg zapocinjanja rata i poraza u istom. Svakako vam je predato Sarajevo, kao i Drvar, Grahovo, Glamoc i Petrovac, koji su imali srpsku vecinu, pa i dan danas imaju. Radi se o teritoriji iste velicine.

Demografija Prijedora je direktna posledica genocida na Kozari u Drugom svetskom ratu.

Prijedor
Popis 1991.
ukupno: 112.543

Muslimani[a] - 49.351 (43,85%)
Srbi - 47.581 (42,27%)
Hrvati - 6.316 (5,61%)
Jugoslaveni - 6.459 (5,73%)
ostali, neopredijeljeni i nepoznato - 2.836 (2,51%)

Gde ste vi ovde vecina? I sto je vecina uopste bitna? Mozda je 1 Srbin vise zeleo da zivi u Prijedoru ili nekom drugom mestu nego 2 muslimana.

Evo ti ga Doboj

Popis 1991.
ukupno: 102.549

Muslimani[a] - 41.164 (40,14%)
Srbi - 39.820 (38,83%)
Hrvati - 13.264 (12,93%)
Jugoslaveni - 5.765 (5,62%)
ostali, neopredijeljeni i nepoznato - 2.536 (2,48%)
Popis 1981.
ukupno: 99.548[2]

Srbi - 39.224 (39,40%)
Muslimani[a] - 35.742 (35,90%)
Hrvati - 14.522 (14,58%)
Jugoslaveni - 8.064 (8,10%)
ostali, neopredijeljeni i nepoznato - 1.996 (2,02%)

Popis 1971.
ukupno: 88.985[3]

Srbi - 39.884 (44,82%)
Muslimani[a] - 32.418 (36,43%)
Hrvati - 14.754 (16,58%)
Jugoslaveni - 1.124 (1,26%)
ostali, neopredijeljeni i nepoznato - 805 (0,91%)

I gde ste vi tu vecina? izgubili ste i raus, niko vas nije terao da zapocinjete rat. Za vas je Jugoslavija bila dobra, tu ste uspeli demografski da prestignete Srbe nakon sto ste pocinili genocid za koji niste kaznjeni u Drugom svetskom ratu. E cim ste postali relativna vecina, e ajde sad da budemo nezavisni, vise nam Srbi ne trebaju :D

i eto ti sad, raus u nemacku, bosna je srpska

Na trenutak sam pomislio da si ozbiljan sagovornik ali samo na trenutak , poslije si otklonijo sve moje sumnje


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 87957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3501, 3502, 3503, 3504, 3505, 3506, 3507 ... 3519  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Fredericktown, hoblatopla i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO