HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 11:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 188 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:17 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Inkvizitor je napisao/la:
horus je napisao/la:

kako god okrenes gore nije moglo ispast, to sto vi pusite podvale crvenih bandita kako bi nas sve "izgenocidisali", to je vas problem, da ironije bude jos veca tu podvalu su plasirali upravo oni koju pocinili najveci pokolj nad hrvatima u poviesti... cak su u tome daleko nadmasili serbalje i turcina...

o kakvim mogucnostima ti pricas? ajde ne serendaj, imo je mogucnost primit sve cetnike iz serbaljistana u partizane, a nije mog'o dati aboliciju cak niti domobranima... :-rigam



Ali pazi ti teorije, nakon iskustva sa četničkom borbenom vrijdnošću u ovom ratu, za onaj rat ne govorim, oni su uvjereni da bi nas četnici izgenocidisali.. :-ucelo

Znaš kako izgleda sukob ustaša i četnika u onom ratu..sastanu se dva ustaška zdruga i tri četnička korpusa koja su jedina vojnički vrijedila..sandžačko-limski, crnogorski i Drinski pod vodstvom najsposobnijeg četničkog komandanta pavkla Đurišića na Lijevče polju i šta se desi.

Četnici zbrisani do zadnjeg. 5-6 000 mrtvih četnika, još toliko zarobljenih što Draža na suđenju naziva najvećom tragedijom četničkog pokreta.

takvo nesamopouzdanje ja još ne vidjeh.


ma da,sam pavelic bi zaustavlja srbe koji bi tako zahrlili u cetnike kao sto su u partizane.i to bi ih u buenos airesu zaustavlja. :-oleole

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
puntar je napisao/la:
pa o cemu mi tu onda pricamo?o opstanku NDH?e,covice,pa NDH se zadnja borila na strani njemaca.znas ti sto to znaci?jesi ti tome svjestan?meni se cini da nisi. :-ujko


jebo vas vise ndh tko uobce o njemu prica... :-ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:19 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
horus je napisao/la:
[

pa o cemu mi tu pricamo onda?znaci sve bi bilo bolje nego onaj zagorac,ali nikakva drugacija opcija nije moguca? :-ujko haha,dobar si mi.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23303
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
cromwell je napisao/la:


Važno je da ima zakonodavnu izvršnu i sudbenu vlast,i svoj Ustav.Moderne države funkcioniraju na ovom principu.Ali kod nas je to složeno pitanje,jer BiH kao država je složena(blizu federacije),a FBIH bi onda bila federacija u federalnoj državi,a to je onda vrlo komplicirano.Zato se u ustavnopravnoj teoriji ovaj protektorat posebno proučava.


Ja bih rekao da je Federacija BiH samo nominalno i deklarativno federacija s par tih "federalnih" rješenja (ko biva ustav županija), koja su šminka.
U stvari i u praksi samofinanciranje i nadležnosti talijanskih provincija je na sličnom nivou kao u FBiH, a oni su nominalno Republika Italija.
Nek u BiH tri entiteta imaju sadašnje nadležnosti RS-a ili veće, što se mene tiče može se deklarativno zvati i Republika BiH.


Odnos RS i Federacije BiH ima puno konfederalnih elemenata.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
puntar je napisao/la:

pa o cemu mi tu onda pricamo?o opstanku NDH?e,covice,pa NDH se zadnja borila na strani njemaca.znas ti sto to znaci?jesi ti tome svjestan?meni se cini da nisi. :-ujko



svjestan sam ja svjestan ali ovdje je opcija u igri da bi četnici nas izgenocidisali, samo ne znam ko bi to obavio jer oni za to ne da nisu bili sposobni, nego je to priča iz lošeg filma.

dakle, tko bi to obavio..Englezi, Rusi, tko.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Inkvizitor je napisao/la:


Ali pazi ti teorije, nakon iskustva sa četničkom borbenom vrijdnošću u ovom ratu, za onaj rat ne govorim, oni su uvjereni da bi nas četnici izgenocidisali.. :-ucelo

Znaš kako izgleda sukob ustaša i četnika u onom ratu..sastanu se dva ustaška zdruga i tri četnička korpusa koja su jedina vojnički vrijedila..sandžačko-limski, crnogorski i Drinski pod vodstvom najsposobnijeg četničkog komandanta Pavla Đurišića na Lijevče polju i šta se desi.

Četnici zbrisani do zadnjeg. 5-6 000 mrtvih četnika, još toliko zarobljenih što Draža na suđenju naziva najvećom tragedijom četničkog pokreta.

takvo nesamopouzdanje ja još ne vidjeh.


zar cetnici nisu tu bitku nazavali drugim kosovom...? :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
puntar je napisao/la:
pa o cemu mi tu pricamo onda?znaci sve bi bilo bolje nego onaj zagorac,ali nikakva drugacija opcija nije moguca? :-ujko haha,dobar si mi.


sve je bolje od zlocinackog bravara, jer bi dovelo do manje mrtvih i protjeranih Hrvata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
horus je napisao/la:

zar cetnici nisu tu bitku nazavali drugim kosovom...? :-zubati



Draža ju na suđenju naziva najvećom tragedijom, gdje pogibe cvijet četničkog pokreta.

To su ti što bi nas genocidisali, biž..s kim mi raspravljamo.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:27 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
horus je napisao/la:
cromwell je napisao/la:

Pogrešno,to može biti Republika,Republika može imati viši nivo decentralizacije,a federacija podrazumjeva postojanje srednjeg nivoa vlasti,obično između države i općina,jer ako nema srednjeg nivoa onda to nije federacija, koji ima svoj Ustav i njime zagarantirane ovlasti.Dakle imamo USTAV države kao takve i Ustav federalnih jedinica,a to u Republikama nećeš naći.Sad je stvar u tome što Ustav federalne države može ali i nemora dopuštat neovisnost federalnih jedinica,ali Ustav SFRJ iz 1974.g. je to dopuštao,i upravo na osnovu njega Hrvatska je stekla svoju nezavisnost.
Teorija države i prava uopće nije mjerodavna nego ustavno pravo.


mjerodavna je posto ti pokusavas provuci tezu o nekakvoj drzavnost republika... sto je apsurd... drzava unutar drzave nemoze postojati, jer bi jedna drugu negirale, tj suverenitet.



Pobogu više kako ništa ne razumiješ.Ako ima Ustav,onda ima i sustav vlasti teritorij,stanovništvo ,jer što će joj Ustav ako nema to.Kažem ti federalna jedinica ima veliki broj ELEMENATA DRŽAVNOSTi,ona nema PUNU državno st kao što to ima međunarodno priznata država,dakle federalna jedinica u praksi veliki ima broj toga,a od onoga što nema što ne posjeduje kao najvažnije se ističe VANJSKI SUVERENITET koji pripada državi kao takvoj ,a ne fedralnim jedinicama.Dakle stanovnici federalne jedinice mogu biti državljani iste,mogu imati njenu Putovnicu,federalne jedinice ponegdje mogu imati svoje sportske reprezentacije,imaju svoj grb imaju svoju himnu,imaju nezavisni pravni poredak(koji mora biti u skladu s poretkom države)ali njima ne pripadaju službeni međunarodni odnosi jer tu nastupa država kao SUVEREN.
Hravtska je u SFRJ imala svoju državnost jer da je nije imala onda ne bi valjda postojalo ono SR-SAVEZNA REPUBLIKA.Pa valjda ste u Povijesti učili da Hrvatska svoju državnost izgubila jedino u periodu 1918-1939.Zašto?Zato što nije imala Ustav,nije imala Parlament,niti je imala teritorija -bila je podjeljena na više banovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
cromwell je napisao/la:
horus je napisao/la:

mjerodavna je posto ti pokusavas provuci tezu o nekakvoj drzavnost republika... sto je apsurd... drzava unutar drzave nemoze postojati, jer bi jedna drugu negirale, tj suverenitet.



Pobogu više kako ništa ne razumiješ.Ako ima Ustav,onda ima i sustav vlasti teritorij,stanovništvo ,jer što će joj Ustav ako nema to.Kažem ti federalna jedinica ima veliki broj ELEMENATA DRŽAVNOSTi,ona nema PUNU državno st kao što to ima međunarodno priznata država,dakle federalna jedinica u praksi veliki ima broj toga,a od onoga što nema što ne posjeduje kao najvažnije se ističe VANJSKI SUVERENITET koji pripada državi kao takvoj ,a ne fedralnim jedinicama.Dakle stanovnici federalne jedinice mogu biti državljani iste,mogu imati njenu Putovnicu,federalne jedinice ponegdje mogu imati svoje sportske reprezentacije,imaju svoj grb imaju svoju himnu,imaju nezavisni pravni poredak(koji mora biti u skladu s poretkom države)ali njima ne pripadaju službeni međunarodni odnosi jer tu nastupa država kao SUVEREN.
Hravtska je u SFRJ imala svoju državnost jer da je nije imala onda ne bi valjda postojalo ono SR-SAVEZNA REPUBLIKA.Pa valjda ste u Povijesti učili da Hrvatska svoju državnost izgubila jedino u periodu 1918-1939.Zašto?Zato što nije imala Ustav,nije imala Parlament,niti je imala teritorija -bila je podjeljena na više banovina


Po toj teoriji ni Srbija nije imala državnost. I ona je bila podijeljena na banovine.

kakve to ima veze i sa čim. federalna republika je *** na kiši. da se nismo obranili, mogao bi s tim Ustavom iz 74-te obrisati rit

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Inkvizitor je napisao/la:

Draža ju na suđenju naziva najvećom tragedijom, gdje pogibe cvijet četničkog pokreta.

To su ti što bi nas genocidisali, biž..s kim mi raspravljamo.


kad ljudi vole ziviti u basnama i bajkama na razini onih od brace grimm...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:33 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
lider30 je napisao/la:
cromwell je napisao/la:


Važno je da ima zakonodavnu izvršnu i sudbenu vlast,i svoj Ustav.Moderne države funkcioniraju na ovom principu.Ali kod nas je to složeno pitanje,jer BiH kao država je složena(blizu federacije),a FBIH bi onda bila federacija u federalnoj državi,a to je onda vrlo komplicirano.Zato se u ustavnopravnoj teoriji ovaj protektorat posebno proučava.


Ja bih rekao da je Federacija BiH samo nominalno i deklarativno federacija s par tih "federalnih" rješenja (ko biva ustav županija), koja su šminka.
U stvari i u praksi samofinanciranje i nadležnosti talijanskih provincija je na sličnom nivou kao u FBiH, a oni su nominalno Republika Italija.
Nek u BiH tri entiteta imaju sadašnje nadležnosti RS-a ili veće, što se mene tiče može se deklarativno zvati i Republika BiH.


Odnos RS i Federacije BiH ima puno konfederalnih elemenata.[/quote]


Tu si u pravu,jer ako je FBIH federacija,onda bi se nekom logikom odnos između RS i FBIH mogao nazvati konfederacijom.Međutim to je već dio unutrašnjeg uređenja BiH kao države koje je extra komplicirano(jedan entitet Republika,drugi federacija, zamisli koja glupost,ovo nigdje u svijetu nema.
Što se tiče FBIH donekle si u pravu,ali inače kod nas je dosta toga nominalno i deklarativno kao što si i sam rekao,s tim da je velik broj nadležnosti Županija prepušten Federaciji BiH,što ide na dušu našem vodstvu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23303
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
cromwell je napisao/la:

Tu si u pravu,jer ako je FBIH federacija,onda bi se nekom logikom odnos između RS i FBIH mogao nazvati konfederacijom.Međutim to je već dio unutrašnjeg uređenja BiH kao države koje je extra komplicirano(jedan entitet Republika,drugi federacija, zamisli koja glupost,ovo nigdje u svijetu nema.
Što se tiče FBIH donekle si u pravu,ali inače kod nas je dosta toga nominalno i deklarativno kao što si i sam rekao,s tim da je velik broj nadležnosti Županija prepušten Federaciji BiH,što ide na dušu našem vodstvu.


Ne. Ne gotivim naše vodstvo, ali tu najveću krivicu snose i najveće transfer nadležnosti je bio za vrijeme Petritscha i Ashdowna.

Može se našim političarima puno toga zamjeriti, ali ovo konkretno baš i ne.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:38 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
Inkvizitor je napisao/la:
cromwell je napisao/la:


Pobogu više kako ništa ne razumiješ.Ako ima Ustav,onda ima i sustav vlasti teritorij,stanovništvo ,jer što će joj Ustav ako nema to.Kažem ti federalna jedinica ima veliki broj ELEMENATA DRŽAVNOSTi,ona nema PUNU državno st kao što to ima međunarodno priznata država,dakle federalna jedinica u praksi veliki ima broj toga,a od onoga što nema što ne posjeduje kao najvažnije se ističe VANJSKI SUVERENITET koji pripada državi kao takvoj ,a ne fedralnim jedinicama.Dakle stanovnici federalne jedinice mogu biti državljani iste,mogu imati njenu Putovnicu,federalne jedinice ponegdje mogu imati svoje sportske reprezentacije,imaju svoj grb imaju svoju himnu,imaju nezavisni pravni poredak(koji mora biti u skladu s poretkom države)ali njima ne pripadaju službeni međunarodni odnosi jer tu nastupa država kao SUVEREN.
Hravtska je u SFRJ imala svoju državnost jer da je nije imala onda ne bi valjda postojalo ono SR-SAVEZNA REPUBLIKA.Pa valjda ste u Povijesti učili da Hrvatska svoju državnost izgubila jedino u periodu 1918-1939.Zašto?Zato što nije imala Ustav,nije imala Parlament,niti je imala teritorija -bila je podjeljena na više banovina


Po toj teoriji ni Srbija nije imala državnost. I ona je bila podijeljena na banovine.

kakve to ima veze i sa čim. federalna republika je *** na kiši. da se nismo obranili, mogao bi s tim Ustavom iz 74-te obrisati rit



Bravo,tako je,u tom periodu ni Srbija nije imala državnost.Da se nismo odbranili ne bi ništa od nas bilo,ja sam to i naglasio u svom prvom postu na ovu temu.Ali Ustav iz 74 NAM JE PRAVNO DOPUSTIO i OMOGUĆIO DA LEGITIMNO STEKNEMO svoju nezavisnost.Jer teoretski gledano da nam to nije dozvoljeno tim USTAVOM naše akcije po pitanju nezavisnosti bi bile nelegitimne.Ali ovako Hrvatsko rukovodstvo je poštivalo Ustav SFRJ iiz 74,dok ga je Srbijansko i Jugoslavensko grubo prekršilo,dakle njihove akcije protiv hrvatske i protiv drugih republika su bile NELEGITIMNE i grubo su kršile propis.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:39 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Inkvizitor je napisao/la:
puntar je napisao/la:

pa o cemu mi tu onda pricamo?o opstanku NDH?e,covice,pa NDH se zadnja borila na strani njemaca.znas ti sto to znaci?jesi ti tome svjestan?meni se cini da nisi. :-ujko



svjestan sam ja svjestan ali ovdje je opcija u igri da bi četnici nas izgenocidisali, samo ne znam ko bi to obavio jer oni za to ne da nisu bili sposobni, nego je to priča iz lošeg filma.

dakle, tko bi to obavio..Englezi, Rusi, tko.

a sto ti mislis koju opciju bi izabrali oni srbi koji su dotad bili u partizanima,da su vidili sto se sprema,i da ce englezi i ameri podrzati cetnike.a jesi li pogleda onu kartu koju su crtali drazini ideolozi,kako bi tribala izgledati poslijeratna kraljevina jugoslavija.sto vidis tamo sto se zove hrvatska?pricas o samopouzdanju,pa ko bi organizira otpor?da nebi vodstvo ndh koje se razbizalo po juznoj americi i ostavilo svoju vojsku.da nebi oni mozda iz argentine organizirali otpor cetnicima.pa ozbiljno te pitan,pa kome normalnon moze biti opcija da drazini cetnici zavladaju draza nego titina jugovina?pa to nije moguce.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:41 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
horus je napisao/la:
puntar je napisao/la:
pa o cemu mi tu pricamo onda?znaci sve bi bilo bolje nego onaj zagorac,ali nikakva drugacija opcija nije moguca? :-ujko haha,dobar si mi.


sve je bolje od zlocinackog bravara, jer bi dovelo do manje mrtvih i protjeranih Hrvata.

ovo je glupost.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:42 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
lider30 je napisao/la:
cromwell je napisao/la:

Tu si u pravu,jer ako je FBIH federacija,onda bi se nekom logikom odnos između RS i FBIH mogao nazvati konfederacijom.Međutim to je već dio unutrašnjeg uređenja BiH kao države koje je extra komplicirano(jedan entitet Republika,drugi federacija, zamisli koja glupost,ovo nigdje u svijetu nema.
Što se tiče FBIH donekle si u pravu,ali inače kod nas je dosta toga nominalno i deklarativno kao što si i sam rekao,s tim da je velik broj nadležnosti Županija prepušten Federaciji BiH,što ide na dušu našem vodstvu.


Ne. Ne gotivim naše vodstvo, ali tu najveću krivicu snose i najveće transfer nadležnosti je bio za vrijeme Petritscha i Ashdowna.

Može se našim političarima puno toga zamjeriti, ali ovo konkretno baš i ne.



Mogli su se usprotivit i trebali su se usprotivit.
A što se tiče Međunarodne zajednice,nikog nisu toliko uništili koliko BiH Hrvate.Svojim ovlaštenjima doslovno su uništili Županije koje su tada imale velike nadležnosti i skojima smo puno toga mogli napraviti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:45 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23303
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
cromwell je napisao/la:


Mogli su se usprotivit i trebali su se usprotivit.
A što se tiče Međunarodne zajednice,nikog nisu toliko uništili koliko BiH Hrvate.Svojim ovlaštenjima doslovno su uništili Županije koje su tada imale velike nadležnosti i skojima smo puno toga mogli napraviti.


Pa bome još se nismo oporavili od prošlog protivljenja iz 2001. godine. MZ je bila tada spremna tenkove slati na nas. SFOR je bio još u punoj snazi u BiH.

Koliko je realno protiviti se i joguniti se, a više nemaš ničiju zaleđinu, nisam siguran.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
puntar je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:


svjestan sam ja svjestan ali ovdje je opcija u igri da bi četnici nas izgenocidisali, samo ne znam ko bi to obavio jer oni za to ne da nisu bili sposobni, nego je to priča iz lošeg filma.

dakle, tko bi to obavio..Englezi, Rusi, tko.

a sto ti mislis koju opciju bi izabrali oni srbi koji su dotad bili u partizanima,da su vidili sto se sprema,i da ce englezi i ameri podrzati cetnike.a jesi li pogleda onu kartu koju su crtali drazini ideolozi,kako bi tribala izgledati poslijeratna kraljevina jugoslavija.sto vidis tamo sto se zove hrvatska?pricas o samopouzdanju,pa ko bi organizira otpor?da nebi vodstvo ndh koje se razbizalo po juznoj americi i ostavilo svoju vojsku.da nebi oni mozda iz argentine organizirali otpor cetnicima.pa ozbiljno te pitan,pa kome normalnon moze biti opcija da drazini cetnici zavladaju draza nego titina jugovina?pa to nije moguce.


Opcija je da nema partizana.

A za bonus dajem im sve srpske partizane u četnike a sve hrvatske partizane u hrvatsku vojsku.

Šta mene briga kakve su karte crtali četnički ideolozi :-umirem , crtali su oni i u zadnjem ratu svakakve karte.. :-umirem

haloo ljudi koji vam je..

Gle, u opciji da nema partizanića, o tom pričamo..nigdje Pavelić niti vojska ne idu, capisci..ostaju tu i tamane četnike kao što su to radili tamo gdje su s njim sudarili..

Pred kim bi to Antiša bježao u Argentinu..pred četaljima..od četalja bržeg konja..nisi to znao..

ja vas pitam ko bi to potmaanio Hrvate..jer nemojmo se zajebavat u situaciji gdje smo u oružju al pari..jedini ishod tog rata bi bio..ogromni pokolji prema kojima bi ovi zadnjeg rata bili sitnica, ogromna pomjeranja stanovništva..i naijizglednije nestanak svih srba s ove strane Drine a vjerovatno ni Srbija ne bi ostala pošteđena.

Iz hrvatske prespektive..možemo samo žaliti što do hrvatsko-srpskog raskusurivanja nije došlo 45-te nego 91-ve kad su Srbi stekli deset puta bolju poziciju i veeeliku prednost.

Pa si vi mislite šta hoćete i valjajte idiotske scenarije..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
lider30 je napisao/la:
cromwell je napisao/la:


Mogli su se usprotivit i trebali su se usprotivit.
A što se tiče Međunarodne zajednice,nikog nisu toliko uništili koliko BiH Hrvate.Svojim ovlaštenjima doslovno su uništili Županije koje su tada imale velike nadležnosti i skojima smo puno toga mogli napraviti.


Pa bome još se nismo oporavili od prošlog protivljenja iz 2001. godine. MZ je bila tada spremna tenkove slati na nas. SFOR je bio još u punoj snazi u BiH.

Koliko je realno protiviti se i joguniti se, a više nemaš ničiju zaleđinu, nisam siguran.



tema?????????

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23303
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Inkvizitor je napisao/la:


tema?????????


Digresija na temu je još pod kontrolom. Fedralne jedinice i državnost. :-zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 23:54 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 22:10
Postovi: 458
Lokacija: Mostar
lider30 je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:


tema?????????


Digresija na temu je još pod kontrolom. Fedralne jedinice i državnost. :-zubati



Vidim da ostatak forumaša preferira malo više političku i zbiljsku stranu odnosa u bivšoj SFRJ,dok sam ja više tumačio sam papir odnosno pravo točnije ustavno pravo pa dolazi do nesuglasica.Ali sve u svemu tadašnja SR Hrvatska je bila federalna jedinica u sastavu SFRJ sa svim pravima i ovlaštenjima koja joj kao takvoj pripadaju,među ostalim i pravo na otcjepljenje koje joj je garantirao Ustav SFRJ,Hrvatska je to iskoristila,ali nakon toga je rekao bih prevldala brutalna zbilja tj.agresija na međunarodno priznatu RH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 23 lip 2009, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Naravno ništa od ovoga što sam gore napričao se ne bi dogodilo. Vratio bi se kralj, s njime vodstvo HSS-a, Draža bi bio degažiran u penziju, jer ionako ničemu nije vrijedio. Kralj bi dobio instrukcije da napravi funkcionalnu državu, stabilnu i mirnu. Opcija da bi Britanci i tek Amerikanci dali njima i podržali ih u pokoljima i uništavanju Hrvata je ravna nuli. Prvo zato jer Srbi to ne bi bili u stanju a drugo, Europi je pun *** rata i svak želi mir a ne višegodišnje naganjanje balkanskih plemena u koje bi opet zainteresirane strane umješale prste.

teorija po kojoj bi Britanci dopustili Srbima da se eto osvete i kaznili nacističke Hrvate je bedasta jer oni nisu kažnjavali ni malo jače nacističke saveznike nego što su to bili Hrvati a za osvetu, dobili bi objašnjenje,,mi Britanci znamo sve, nit ste vi toliko stradali ko što pričate..naša Intelidžens zna sve, nemojte nas muljat, osim toga su stradali i drugi od vas..

I zato mir mir nitko nije kriv..ava ava nitko nije krava..doviđenja vaše veličanstvo King Piter bilo je zadovoljstvo ugostiti vas..

jedino što u tom slučaju ne bi bilo BiH, što ne znači naravno da ne bi bilo muslimana ali BiH kao teritorijalne jedinice ne, i zato muslimani jedino mogu biti zahvalni Titu a i zato tamo ima najviše Titoista, sasvim logično.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 23 lip 2009, 05:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2009, 20:17
Postovi: 101
Lokacija: Marijin Dvor, Sarajevo
Inkvizitor je napisao/la:
Pa si vi mislite šta hoćete i valjajte idiotske scenarije..


Srećom je 23.lipnja :-zubati pa nostalgija za drugačijim scenarijem prolazi,kao i tvoj sentimentalni monolog.
Hrvatska je tu gdje je, pliva sasma uspješno, sa sve susjednom i prijateljskom Bosnom und Hercegovinom i pripadajućim Hrvatima,Srbima i Bošnjacima iste,s različitim putovnicama.

Ocvali ljevičari će nastaviti slaviti 22-i kao državno podsjećanje, a desnica će da snuje da to bude 10-travnja.
I ne insinuiraj tolikom broju ljudi da su idioti, barem dok diskutiraš sa njima,nije fino.

_________________
Daruj krv, spasi život!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 23 lip 2009, 06:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2009, 20:17
Postovi: 101
Lokacija: Marijin Dvor, Sarajevo
Inkvizitor je napisao/la:
jedino što u tom slučaju ne bi bilo BiH, što ne znači naravno da ne bi bilo muslimana ali BiH kao teritorijalne jedinice ne, i zato muslimani jedino mogu biti zahvalni Titu a i zato tamo ima najviše Titoista, sasvim logično.



Ovo je napisao Mile Budak u povodu potpisivanja sporazuma Cvetković - Maček 1939. godine.

,,Danas se čuje mnogo glasova o autonomiji Bosne i Hercegovine u njezinom historijskom obliku. Ako momentano ne može biti za našu muslimansku braću drugog boljeg rješenja, treba i na to pristati. Mi banovinski Hrvati, kao dio jednog naroda, moramo izaći u susret ovim željama muslimanskih Hrvata, jer je njihov opstanak najuže povezan s našim. Sadašnji položaj bosanskih muslimana ne garantira im nikakav razvitak, a ni sigurnost za opstanak; oni nisu u državi danas nikakav faktor, ni politički ni ekonomski. Kad se ne bi riješilo pitanje autonomije Bosne, budućnost bosanskih muslimana bila bi jednaka onoj njihove braće - koje više nema. Autonomna Bosna i Hercegovina, u svojim historijskim granicama, imala bi jaču riječ pri daljnjoj evoluciji i približavanju Banovini Hrvatskoj, a tu mogućnost treba Bosni pružiti.''


Šta je Boodak mislio pod ovim, vizija Daytona :-umirem ili što..i gdje je uopće nestala natruha o Hrvatima muslimanima u posljednje vrijeme :-zubati ?

_________________
Daruj krv, spasi život!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 188 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, mrnjav, Naša Kvačica, potocnj i 503 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO