HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 06:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 188 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 15:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
boogyman je napisao/la:
činjenica o Ustaško-četničkoj suradnji tijekom rata također baca prilično svijetla na cijeli ww2 u Hrvatskoj.
Zašto IV. ili potpuno novi XVIII. ustaški stajaći djelatni zdrug (oba iz XI. hrvatske divizije pod zapovjedništvom sposobnog Juraja Rukavine, sa 2 topničke bitnice (!)) nisu napali i uništili Dinarsku četničku diviziju na putu kroz Liku prema hrvatskom i slovenskom Primorju?
Ili zajedno sa dijelovima XVII. ustaškog i 13. domobranskog zdruga?
Treba li podsjećati kako su upravo dinarski četnici počinili stravične zločine nad hrvatskim stanovništvom Kninske i Drvarske krajine & Dalmacije općenito, pokolj u Gatima kod Omiša jest jedan od najjasnijih primjera navedenoga. Ono što su Đurišićevi četnici radili u istočnoj i jugoistočnoj Bosni & Sandžaku, Đujićevi četnici su radili u Dalmaciji.
E sad ....ustaše ih nisu razbili,ali netko drugi je!



to nije tema ali..

nedvojbeno je pod njemačkim pritiskom Pavelić dao slobodan prolaz Đujićevim četnicima. NDH nije bila samostalna o tome nema dvojbe. Dakle, morao je. Druga stvar, propustili su ih i partizanske jedinice na Kordunu. Nitko ih nije uništio. Toliko o tome.

Stravične zločine nad Hrvatima Drvarske krajine i okoline počinili su partizani i četnici zajedno. Dakle?' I to se slavilo kao dan ustanka.

prve dvije godine rata u Bosni i Hrvatskoj bilo je ovako..kokarda u džepu, petokraka na kapi i obrnuto. I zato je najmanje što mogu, ustašama predbacivati ono što su oni nemjerljivo više radili.

četnički pukovi koji su poklali muslimane uz Drinu bivaju obrijani i prevedeni u partizane. nakon zauzimanja Srbije od strane CA i partizana desetine tisuća četnika biva na isti način prevedeno u partizane. Šta je to. Antifašizam.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 15:51 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:33
Postovi: 36
Tulkas je napisao/la:
Dobro Inkvi.. A sta je to bilo pozitivno u NDH rezimu.. Eto, sem tzv. "samostalnosti" Hrvatske, sta je to bilo pametno??
Mi ovako, kao Hrvati, mozemo o tome malo porazgovarati.. Necemo ni Srbadiju niti Bosnje da nam se mjesaju...


A ti si jedan od onih kojima smeta Hrvatska samostalnost. :-neznam Dal se to pitaš i sad??? Što je to pozitivno u ''samostalnosti'' RH??? :-neznam Ustaše su se borile za samostalnu Hrvatsku isto kao što se većina nas i 91. borila za samostalnu Hrvatsku.Ali se to izgleda tebi ne sviđa kad samostalnost stavljaš pod ''

_________________
...đes ba Maro...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 16:29
Postovi: 382
Lokacija: Dalmacija
Živo me zaboli neka stvar za fašiste, komuniste, antifašiste, "antifašiste", partizane, ustaše i njihove praznike i obljetnice i tulipane koji ih slave i na njima nalaze svoje nadahnuće.
Da je itko od njih čemu vridilja ne bi se ja mora četiri godine 'zajebavat' i ispravljat njihove greške.
Jer, nisu ovu Hrvatsku oni stvorili i izborili se za našu slobodu, nego mi, ova sadašnja generacija. (doduše, jedan dio mog naroda ni sada nije u potpunoj slobodi, ali se nadam da će se i to relativno brzo ispraviti političkim, mirnim putem)

Ekipi iz WW II (pa tako i mojin didovima od kojih je jedan bija ustaša a drugi partizan) pokoj vječni, a praznik koji ja slavin je 05. kolovoza svake godine.
...druge obljetnice me ni najmanje ne zanimaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
stvorenje je napisao/la:
Živo me zaboli neka stvar za fašiste, komuniste, antifašiste, "antifašiste", partizane, ustaše i njihove praznike i obljetnice i tulipane koji ih slave i na njima nalaze svoje nadahnuće.
Da je itko od njih čemu vridilja ne bi se ja mora četiri godine 'zajebavat' i ispravljat njihove greške.
Jer, nisu ovu Hrvatsku oni stvorili i izborili se za našu slobodu, nego mi, ova sadašnja generacija. (doduše, jedan dio mog naroda ni sada nije u potpunoj slobodi, ali se nadam da će se i to relativno brzo ispraviti političkim, mirnim putem)

Ekipi iz WW II (pa tako i mojin didovima od kojih je jedan bija ustaša a drugi partizan) pokoj vječni, a praznik koji ja slavin je 05. kolovoza svake godine.
...druge obljetnice me ni najmanje ne zanimaju.


Svaka čast na tome ali nažalost moramo malo o tome jer nam serviraju pod nos i čine cirkus. Da toga nema, ma ko bi obraćao pažnju više na to.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:08 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Inkvizitor je napisao/la:
boogyman je napisao/la:
činjenica o Ustaško-četničkoj suradnji tijekom rata također baca prilično svijetla na cijeli ww2 u Hrvatskoj.
Zašto IV. ili potpuno novi XVIII. ustaški stajaći djelatni zdrug (oba iz XI. hrvatske divizije pod zapovjedništvom sposobnog Juraja Rukavine, sa 2 topničke bitnice (!)) nisu napali i uništili Dinarsku četničku diviziju na putu kroz Liku prema hrvatskom i slovenskom Primorju?
Ili zajedno sa dijelovima XVII. ustaškog i 13. domobranskog zdruga?
Treba li podsjećati kako su upravo dinarski četnici počinili stravične zločine nad hrvatskim stanovništvom Kninske i Drvarske krajine & Dalmacije općenito, pokolj u Gatima kod Omiša jest jedan od najjasnijih primjera navedenoga. Ono što su Đurišićevi četnici radili u istočnoj i jugoistočnoj Bosni & Sandžaku, Đujićevi četnici su radili u Dalmaciji.
E sad ....ustaše ih nisu razbili,ali netko drugi je!



to nije tema ali..

nedvojbeno je pod njemačkim pritiskom Pavelić dao slobodan prolaz Đujićevim četnicima. NDH nije bila samostalna o tome nema dvojbe. Dakle, morao je. Druga stvar, propustili su ih i partizanske jedinice na Kordunu. Nitko ih nije uništio. Toliko o tome.

Stravične zločine nad Hrvatima Drvarske krajine i okoline počinili su partizani i četnici zajedno. Dakle?' I to se slavilo kao dan ustanka.

prve dvije godine rata u Bosni i Hrvatskoj bilo je ovako..kokarda u džepu, petokraka na kapi i obrnuto. I zato je najmanje što mogu, ustašama predbacivati ono što su oni nemjerljivo više radili.

četnički pukovi koji su poklali muslimane uz Drinu bivaju obrijani i prevedeni u partizane. nakon zauzimanja Srbije od strane CA i partizana desetine tisuća četnika biva na isti način prevedeno u partizane. Šta je to. Antifašizam.



Hm,dal' su im Nijemci naredili i da partizane propuste?...ne vjerujem,ali svatko to može tumačiti na svoj način.
O partizanskim zločinima nad civilnim hrvatskim stanovništvom prvi puta čujem,ali kao što rekoh....svašta se može izreći ako se to želi.Iako....dozvoljavam da se tu radi o nekoj dugo skrivanoj tajni o kojoj ja nemam pojma.Ali tim više,ako je to točno,zašto se više o tome ne priča,zašto i danas o tome svi šute?...kako to Fumić pravda,što struka o tome kaže?
Ako je to točno,onda takve stvari zaista bacaju novo svjetlo na cijelu priču,ali to mi sve prolazi nekako nezapaženo.....a to mi je uistinu čudno!
Kažeš četnici su prelazili u partizane....jesu.Nisu li to masovno činili i domobrani?...u puno manjem broju,ali ipak...čak i neki ustaše....
Ali ok.....neka to bude tvoj primjer,a ja ću još malo "svojih" primjera nabaciti.....

Najeklatantniji jest onaj Davida Sinčića, od listopada 1941. Velikog Župana i ujedno Stožernika Velike ustaške Župe Bribir-Sidraga sa sjedištem u Kninu, koji je sklopio jasni sporazum sa četničkim vođama, vojvodom Momčilom Đujićem, Brankom Bogunovićem i Manom Rokvićem, dogovorivši snabdijevanje hranom, oružjem, streljivom. Ustaški pukovnik Vjekoslav Servatzy čak šalje 10 puškomitraljezaca. Cijena svega - naravno, borba s partizanima.
Ne moram ni napominjati da su dinarski četnici najviše okrvavili noževe krvlju Hrvata Dalmacije, Dalmatinske Zagore, Kninske i Drvarske krajine, tj. Hrvata katoličke vjeroizpoviesti, za neke ovdje prisutne.
Nadalje, tu su sporazumi sa četničkim vojvodama Urošom Drenovićem (zabilježeno i slikama), Cvijetinom Todićem, Cvijetinom Đurićem, Brankom Stakićem, popom Savom Božićem itd.
Od saveza u vojno-taktičkoj domeni to su istodobni napadi V. ustaškog stajaćeg djelatnog zdruga Rafaela Bobana iz pravca Bugojna u pravcu Prozora za vrijeme trajanja Unternehmen Weiss, ili za neke ovdje Bielog podhvata, istovremeno napadi i borbe s četničkim skupinama koje su pristizale iz Mostara i utvrđivale obranu na postavima uz obale Neretve.
U Lici je to primjer talijansko-ustaških napada na partizanske postave, uz istovremene napade medačkih četnika, naravno, bez ikakvih sukoba prvo i zadnje spomenutih.

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2009, 21:46
Postovi: 176
Za mene je ustasstvo kao pojam nesto pozitivno ali djela ustasa i vrijeme je pokazalo da je NDH bila jedna tvorevina osnovana na krvlju nevinih ljudi i to je to sto mi se nesvidja da sam ja sada u ratu 41.bio bi ustasa koji se bori za svoje ideale i slobodnu hrvatsku ali kada bih vidio o cemu se tu radi presao bi u partizane da sucuvam svoju Hrvatsku ko to nerazumije jebi ga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 svi 2009, 21:25
Postovi: 139
Inkvizitor je napisao/la:
jationo je napisao/la:

U usporedbi sa Švabama, ili bilo kojom ozbiljnijom vojskom, Titova je ekipa uistinu bila smiješna. Ali bilo je i manje ozbiljnih od njih. Recimo one ekipice bradatih ili lijepo izbrijanih koje su podvijenog repa bježale prema austrijskoj granici, za Argentinu spremni.. Njih nije rasturio ni Staljin ni Čerčil, već upravo bravarovi odrpanci...



nisu oni nikoga rasturili nego je to bila stihija povlačenja kao i uvijek kad jedna strana gubi rat. Povlači se Njemačka, logično da se povlače i njemački saveznici. To je sistem domina. da CA nije ušla u Srbiju, ko zna šta bi bilo. U Srbiji 44-te uopće nije bilo partizana.

Sve do kraja 45-te partizani nigdje nisu potukli vojsku NDH u tom smislu da su je porazili. U svakodnevnim bitkama, negdje su dobijali a negdje dobijali po repu.

dakle, sve si promašio.


Bihaćka operacija?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:10 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
E sad....da niti ja ne ispadnem crno-bijeli demagog,postoji i druga strana priče ili medalje,kako želite.....

Jure Francetić, kakav god da je bio, je patio za svojom rodnom Likom i onime što su četnici u njoj radili. U nekoliko navrata je isticao Anti Paveliću svoju duboku frustraciju neangažiranjem ustaško-domobranskih postrojbi u oružane sukobe s četnicima. Navodno (ne znam postoji li izvor za navedeno) jest u jednom pismu (zadnjem?) Poglavniku najavio odlazak u svoju rodnu Liku i priključivanje partizanima u borbi protiv četnika. Jure Francetić jest zapravo bio jedan od onih rijetkih ustaških zapovjednika koji uistinu JESU ratovali sa četnicima. Njegov pohod na Drinu u prvoj trećini travnja 1942. jest primjer toga.

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Nije ti poznato da su partizani ubijali civile. I onda netko treba raspravljati s tobom.

napočetku rata, partizansko-četnička koalcija napada od Glamoča preko Drvara do Like i ubija hrvatsko civilno stanovništvo. To je slavljeno kao dan ustanka.

A tko će o tome pisati kad su mediji u rukama..zna se koga i zna se tko skače na spomen toga..da je to napad na antifašizma koji se ne smije tolerirati. I onda ti cinično pitaš..kako da se o tome ne govori i kako ja o tome ne znam ništa.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5926
Ne znam što se ovdje ljudi pjene oko-za mene-povijesnih tričarija.

1. u našem su civilizacijskom krugu postojale 3 ideologije:
liberalno-demokratsko kapitalistička, fašistička i komunistička.

2. povijest je pokazala da liberalno-demokratska daje najbolje rezultate
za život (zapadna Njemačka, južna Koreja,..). Problem suočavanja
s demografskom poplavom trećega svijeta nov je izazov koji nije ovdje tema.

3. nacizam/fašizam i komunizam bile su slijepe ulice zapadne civilizacije.
Globalno, komunizam je bio gori (pobio više ljudi, uništio više toga, prošao
praktički nekažnjen..)

4. u ovom našem slučaju NDH i 2. svj.rata, demokratska opcija nijeimala
šanse, pa su se kod Hrvata kao aktivne sile iskristalizirale dvije sile:
jedna uz Hitlera i Mussolinija, druga uz Staljina. Ona uz Staljina bila
je na strani pobjednika.

5. i nije bilo treće opcije. U tom kontekstu, ovi komunisti
i njihova federalna Hrvatska u okviru komunističke Jugoslavije
bila je najmanje zlo kao rješenje za rat i poraće.

Tu je jedina razvodnica, koliko vidim, u čem se ja bitno ne
slažem s negatorima "lika i djela" J.B.Tita. On, rekoh, za mene ostaje
ratni zločinac, no naš ratni zločinac koji zaslužuje ne jedan, negoviše
trgova, jer bismo bez njega na kraj urata završili s gaćama
na štapu i raseljeni bez nacionalne države.

I tu se četnici i njihovi ideološki sudrugovi slažu samnom, za
razliku od forumaša koji misle da se po Hrvate ne bi ništa bitno loše
zbilo da su pobijedili Draža Mihailović i njegovi četnici.

I tu, baš tu, je ključna stvar u neslaganju do kojeg-koliko vidim- ne može
doći. Za mene je očito za koga bih glasao u "izborima" između Tita i Draže,
kao apsolutno jedinih realnih konkurenata za vlast na ozemlju koje bi
uključivalo veći dio Hrvatske.

I ne vidim da sve dalje ima previše smisla. Sve je rečeno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 svi 2009, 21:25
Postovi: 139
Hroboatos je napisao/la:
Ne znam što se ovdje ljudi pjene oko-za mene-povijesnih tričarija.

1. u našem su civilizacijskom krugu postojale 3 ideologije:
liberalno-demokratsko kapitalistička, fašistička i komunistička.

2. povijest je pokazala da liberalno-demokratska daje najbolje rezultate
za život (zapadna Njemačka, južna Koreja,..). Problem suočavanja
s demografskom poplavom trećega svijeta nov je izazov koji nije ovdje tema.

3. nacizam/fašizam i komunizam bile su slijepe ulice zapadne civilizacije.
Globalno, komunizam je bio gori (pobio više ljudi, uništio više toga, prošao
praktički nekažnjen..)

4. u ovom našem slučaju NDH i 2. svj.rata, demokratska opcija nijeimala
šanse, pa su se kod Hrvata kao aktivne sile iskristalizirale dvije sile:
jedna uz Hitlera i Mussolinija, druga uz Staljina. Ona uz Staljina bila
je na strani pobjednika.

5. i nije bilo treće opcije. U tom kontekstu, ovi komunisti
i njihova federalna Hrvatska u okviru komunističke Jugoslavije
bila je najmanje zlo kao rješenje za rat i poraće.

Tu je jedina razvodnica, koliko vidim, u čem se ja bitno ne
slažem s negatorima "lika i djela" J.B.Tita. On, rekoh, za mene ostaje
ratni zločinac, no naš ratni zločinac koji zaslužuje ne jedan, negoviše
trgova, jer bismo bez njega na kraj urata završili s gaćama
na štapu i raseljeni bez nacionalne države.

I tu se četnici i njihovi ideološki sudrugovi slažu samnom, za
razliku od forumaša koji misle da se po Hrvate ne bi ništa bitno loše
zbilo da su pobijedili Draža Mihailović i njegovi četnici.

I tu, baš tu, je ključna stvar u neslaganju do kojeg-koliko vidim- ne može
doći. Za mene je očito za koga bih glasao u "izborima" između Tita i Draže,
kao apsolutno jedinih realnih konkurenata za vlast na ozemlju koje bi
uključivalo veći dio Hrvatske.

I ne vidim da sve dalje ima previše smisla. Sve je rečeno.


:-top

Odlično rečeno, sa ovim se i ja slažem (ako išta znači).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
Inkvizitor je napisao/la:
jationo je napisao/la:
Pa ne baš. CA u Hrvatsku nije ulazila, tako da ona i nije mogla ona poraziti ove klaunove. Vidi se kolika je bila njihova vojna vrijednost po tome što od povlačenja Švaba nisu uopće uspjeli uspješno suprostavljat Titu. Lako je bilo dobivat bitke dok su partizani izolitrani u brdima, a njihovi gazde iz Njemačke i Italije im daju svu moguću vojnu podršku (jest da podrška ovih drugih baš i nije posebno korisna). Čim su ostali sami, bježanija. Crvena armija nije ni prismrdila Zagrebu, već je Titova vojska ulazila u njega. To jednostavno ne bi bilo moguće da nisu bili jači od :-ujko ...


Ti očigledno nema š pojma o ničemu ili samo trolaš, što nećemo dopustiti. Fino ti je objašnjeno, logički čega je to slijed. Partizani su dobili po repu u bici za Koprivnicu neposredno pred kraj rata i to od par ustaških bojni. Na stotine mrtvih i tisuće ranjenih. Nigdje nisu dobili neku veću bitku. Dobijali su po repu sve do Bleiburga. Druga je stvar što se ustaško vodstvo pogrešno vodilo mišlju da će nastati sukob izmđeu saveznika i komunista pa će se oni vratiti sa ovim prvima. Prvotno je bila ideja da se brani Zvonimirova linija ali se pod utjecajem one iluzije odustalo. Da se znalo da će ih britanci predati, drugačije bi se odigralo.

partizanija bez CA je bila ništa. Povlačila se i grupa armija E iz Grčke pa su i njih partizani zarobili..da nisu i njih partizani potukli..njih čijih je par pukova držalo u šahu cijelu Titovu vojsku..to je smiješno..

Ako ti je do rasprave daj neke argumente a ako ne...pali..


Na koji način trolam? Razmisli malo o čemu govorimo. Nema potrebe sad spominjati ovu ili onu bitku. Usporedimo cijelu situaciju. Jel Tito ušao u Jugoslaviju 45. na sovjetskom tenku (kao što je Pavelić doletio u talijanskom avionu)? Nije. Bio je tu cijelo vrijeme i više-manje uspješno se suprostavljao ustašama i četnicima i bježao od Švaba. Pazi, ja nisam ni rekao da je njegova vojska usporediva s njima. Ali ustaše sami im nisu mogli nanijeti teži poraz. A oni su za razliku od partizana na raspolaganju imali državu i sve oružje koje im je bilo potrebno. To je situacija u vrijeme kad su saveznici Pavelića jači od Titovih.

A kakva je situacija bila kad se omjer snaga obrnuo. Je li Pavelićeva vojska uspješno 4 godine preživljavala protiv Sovjeta i partizana kombinirano? Nije, već je pobjegla, prije no što su Sovjeti uopće ušli na njihov teritorij. Dakle, nema neke usporedbe. Mislim, možeš reći da je Tito smiješan, ali njega Švabe 4 godine nisu uspjeli uhvatit. Dok je Pavelić zbrisao prije no što se ijedan ruski vojnik približio Zagrebu. Možeš to pokušavat opravdavat na ovaj ili onaj način, ali ostaje činjenica da su pobjegli. To bi bilo kao da je Tito 41. pobjegao u Moskvu i očekivao da se omjer snaga promijeni...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:17 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
stvorenje je napisao/la:
Živo me zaboli neka stvar za fašiste, komuniste, antifašiste, "antifašiste", partizane, ustaše i njihove praznike i obljetnice i tulipane koji ih slave i na njima nalaze svoje nadahnuće.
Da je itko od njih čemu vridilja ne bi se ja mora četiri godine 'zajebavat' i ispravljat njihove greške.
Jer, nisu ovu Hrvatsku oni stvorili i izborili se za našu slobodu, nego mi, ova sadašnja generacija. (doduše, jedan dio mog naroda ni sada nije u potpunoj slobodi, ali se nadam da će se i to relativno brzo ispraviti političkim, mirnim putem)

Ekipi iz WW II (pa tako i mojin didovima od kojih je jedan bija ustaša a drugi partizan) pokoj vječni, a praznik koji ja slavin je 05. kolovoza svake godine.
...druge obljetnice me ni najmanje ne zanimaju.


E jebiga sad!...Znaš dobro da ćemo ovo svi potpisati.Uostalom koje slavlje,čega!?
Cijelo jebeno vrijeme i pokušavam ukazati kako se radi o povijesti.Povijesti Hrvatskog naroda, koja baš kao i sve druge "narodne povjesnice" nije crno-bijela!Glupo je tu išta posebno slaviti,ali nije loše se povremeno sjetiti,pa malo i porazgovarati o tome.

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:17 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:33
Postovi: 36
boogyman je napisao/la:
E sad....da niti ja ne ispadnem crno-bijeli demagog,postoji i druga strana priče ili medalje,kako želite.....

Jure Francetić, kakav god da je bio, je patio za svojom rodnom Likom i onime što su četnici u njoj radili. U nekoliko navrata je isticao Anti Paveliću svoju duboku frustraciju neangažiranjem ustaško-domobranskih postrojbi u oružane sukobe s četnicima. Navodno (ne znam postoji li izvor za navedeno) jest u jednom pismu (zadnjem?) Poglavniku najavio odlazak u svoju rodnu Liku i priključivanje partizanima u borbi protiv četnika. Jure Francetić jest zapravo bio jedan od onih rijetkih ustaških zapovjednika koji uistinu JESU ratovali sa četnicima. Njegov pohod na Drinu u prvoj trećini travnja 1942. jest primjer toga.


Ti meni nisi jasan koji si demagog?? :-neznam :-klanjam Ovdje vidim da ima u tebi domoljubnih ideja a onda prosipaš neku komunističku nebulozu da čovjek ostane bez daha.Ali natrag na temu.Iz ovoga što si napisao se dobro vidi tko su bili ustaše i njihov cilj-slobodna Hrvatska.A ovi čobani slave današnji dan,dan kad su dobili depešu iz komiteta da dižu bunu.Ustaše su ako ništa drugo znali tko su i koji cilj imaju.A banditi:-halo Moskva,jel mogu na WC??

_________________
...đes ba Maro...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Draža Mihailović ni po najluđoj teoriji nije mogao biti pobjednik, čak i da su ga saveznici instalirali na kraju rata, igrao bi po njihovim pravilima a to ni u ludilu ne bi bilo rasijanje Hrvata.

To je opcija koja služi samo kao plašt komunističkom teroru. kao eto, da nije bilo nas nestalo bi Hrvata.

To je budalaština prve vrste.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 svi 2009, 21:25
Postovi: 139
Inkvizitor je napisao/la:
Draža Mihailović ni po najluđoj teoriji nije mogao biti pobjednik, čak i da su ga saveznici instalirali na kraju rata, igrao bi po njihovim pravilima a to ni u ludilu ne bi bilo rasijanje Hrvata.

To je opcija koja služi samo kao plašt komunističkom teroru. kao eto, da nije bilo nas nestalo bi Hrvata.

To je budalaština prve vrste.


Možda to vrijedi u Hrvatskom slučaju, Bošnjaci bi u slučaju pobjede rojalista nestali, kao i BiH.
A Kralj tj. Draža i ta ideologija su bili Čerčilovi i Ruzveltovi favoriti.

Inače ne odgovori mi za Bihaćku operaciju?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:27 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Inkvizitor je napisao/la:
Nije ti poznato da su partizani ubijali civile. I onda netko treba raspravljati s tobom.

napočetku rata, partizansko-četnička koalcija napada od Glamoča preko Drvara do Like i ubija hrvatsko civilno stanovništvo. To je slavljeno kao dan ustanka.

A tko će o tome pisati kad su mediji u rukama..zna se koga i zna se tko skače na spomen toga..da je to napad na antifašizma koji se ne smije tolerirati. I onda ti cinično pitaš..kako da se o tome ne govori i kako ja o tome ne znam ništa.


Čuvaj demagogiju za nekoga kome se da tako razgovarati.Naravno da mi je poznato,ali mi nije poznat konkretan slučaj koji ti navodiš.Pokušao sam googlati,ali stranice mi izbacuju poslijeratne zločine ili slučaj Dubrovnika gdje su partizani pobili nekoliko stotina civila.
U slučaju koji ti navodiš važno bi bilo znati dali je zločin bio usmjeren isključivo na Hrvatske civile zbog njihove nacionalnosti.E onda je to skroz druga stvar!I tko su u tom slučaju bili ti "partizani"!?
I u čijim su to rukama mediji?...komunističkim?...pa,možda si u pravu!

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
jationo je napisao/la:

Na koji način trolam? Razmisli malo o čemu govorimo. Nema potrebe sad spominjati ovu ili onu bitku. Usporedimo cijelu situaciju. Jel Tito ušao u Jugoslaviju 45. na sovjetskom tenku (kao što je Pavelić doletio u talijanskom avionu)? Nije. Bio je tu cijelo vrijeme i više-manje uspješno se suprostavljao ustašama i četnicima i bježao od Švaba. Pazi, ja nisam ni rekao da je njegova vojska usporediva s njima. Ali ustaše sami im nisu mogli nanijeti teži poraz. A oni su za razliku od partizana na raspolaganju imali državu i sve oružje koje im je bilo potrebno. To je situacija u vrijeme kad su saveznici Pavelića jači od Titovih.

A kakva je situacija bila kad se omjer snaga obrnuo. Je li Pavelićeva vojska uspješno 4 godine preživljavala protiv Sovjeta i partizana kombinirano? Nije, već je pobjegla, prije no što su Sovjeti uopće ušli na njihov teritorij. Dakle, nema neke usporedbe. Mislim, možeš reći da je Tito smiješan, ali njega Švabe 4 godine nisu uspjeli uhvatit. Dok je Pavelić zbrisao prije no što se ijedan ruski vojnik približio Zagrebu. Možeš to pokušavat opravdavat na ovaj ili onaj način, ali ostaje činjenica da su pobjegli. To bi bilo kao da je Tito 41. pobjegao u Moskvu i očekivao da se omjer snaga promijeni...


trolanje zato što je trolanje. bez argumenata, bacanje nekih provokacija. Ovo gore već nije trolanje.

Tita Švabe nisu uspjele uhvatiti prvenstveno zato jer im je bio nebitan. Šta je bila njegova vojska, hrpa odrpanaca koja nije imala frontalni sukob a kad ga je prvi put imala, izginuli su ko muhe.

paralela ti nije najbolja jer se Nijemci nikad nisu angažirali kako su trebali a kad su se malo ozbiljnije angažirali Tita nitko nije mogao stići.

jel ti znaš da u tijeku operacije Weiss, Tito šalje Đilasa, Popovića i Velebita u Zagreb da ponude Nijemcima prekid svih neprijateljstava. Prvi put kad im je ozbiljnije zaprašilo oko guzice.

Ni ustaše se ne bi tek tako povukle, da nisu imali pogrešnu pretpostavku da će doći do sukobsa saveznika i komunista i da će se oni vratiti sa Britancima nazad.

A i bez toga, jedna je stvar početak rata i razne opcije, druga je stvar kraj rata i kapitulacija tvoga saveznika. Šta bi se dogodilo da je Hitler zgromio SSSR, a malo je falilo. Šta bi se dogodilo sa partizanima u Jugoslaviji. ma nestali bi za pet minuta.

A to da je NDH imala oružja koliko je htjela..haha..dobivali su na kapaljku..od Italijana..ništa..zero, nula, oni su četnike opskrbljivali, čak i partizane, što milom što silom..a ustaše od Nijemaca, tek toliko da nisu goli i bosi..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
stožerni brigadir je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Dobro Inkvi.. A sta je to bilo pozitivno u NDH rezimu.. Eto, sem tzv. "samostalnosti" Hrvatske, sta je to bilo pametno??
Mi ovako, kao Hrvati, mozemo o tome malo porazgovarati.. Necemo ni Srbadiju niti Bosnje da nam se mjesaju...


A ti si jedan od onih kojima smeta Hrvatska samostalnost. :-neznam Dal se to pitaš i sad??? Što je to pozitivno u ''samostalnosti'' RH??? :-neznam Ustaše su se borile za samostalnu Hrvatsku isto kao što se većina nas i 91. borila za samostalnu Hrvatsku.Ali se to izgleda tebi ne sviđa kad samostalnost stavljaš pod ''


Halo decko, ne vrijedjaj bez veze. To ti mene prozivas o stajanju na braniku jel :-zubati
E moj mili i dragi, nemas ti pojma. Stajao sam na branki mozda i vise no ti i vjeruj, ne moras biti ustasa da bi volio svoj dom i svoj Hrvatski narod, razumi.. Nemam pojma zasto i trosim tipke na takve, samo me nazivcira da bi te najradije poslo, da ni ne kazam gdje

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5926
Inkvizitor je napisao/la:
Draža Mihailović ni po najluđoj teoriji nije mogao biti pobjednik, čak i da su ga saveznici instalirali na kraju rata, igrao bi po njihovim pravilima a to ni u ludilu ne bi bilo rasijanje Hrvata.

To je opcija koja služi samo kao plašt komunističkom teroru. kao eto, da nije bilo nas nestalo bi Hrvata.

To je budalaština prve vrste.


Dobro- jesi li ti svjestan ovoga što pišeš ?
Jesi li svjestan da su "saveznici" (Englezi) itekako dopustili
Titu i njegovima da napravi ideološki pokolj nakon rata u kojem
je stradalo više Hrvata od ostalih ? A ne bi to, kao, napravili u slučaju četnika, kad
su Hrvati- bez komunista i Tita- bili percipirani kao ustaše i nacisti ?

Pa znamo što se zbivalo suradnicima (i "suradnicima") nacista u poratnom razdoblju.
Nisu se "veliki" miješali u unutarne stvari, dapače- isporučili su Staljinu na milijune
sovjetskih zarobljenika i bivših "bijelih" koji su poubijani. Staljin je
neposredno nakon rata, u koje jedne-tri godine dao poubijati i raseliti
od bar 3 milijuna ljudi unutar SSSR-a.

Znamo da je istjerano 13 milijuna Njemaca, i da im je
nacionalni prostor iz doba Versailleske Njemačke smanjen za oko 25%.

Znamo da bi u slučaju pobjede saveznika Draža Mihailović, kao "heroj"
Jugoslavije imao (i njegovi ideolozi) odriješene ruke za preuređenje zemlje.
Ak ose u mirnodopsko vrijeme 1991. dopustilo Srbima da naprave
onakav pokolj i nasilje- što bi tek bilo 1945 ? A 1993. im se već htjela priznati
velika Srbija, što je tek Tuđman spriječio šakom o stol.
http://www.hic.hr/domov-rat13.htm

OK, tu je jasno. Postoje dvije struje:

a) oni koji misle da bi pobjeda Mihailovića (jer nekog trećeg nije bilo)
značila katastrofu za Hrvate

b) oni koji misle da se ništra bitno ne bi promijenilo, jer bi Mihailović bio
pod paskom saveznika (valjda zapadnih), pa nekih ubojstava i čišćenja
ne bi bilo

Ja sam pristaša opcije a), i ne vidim, na temelju iznesenih
dokaza, potrebu da mijenjam mišljenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:31 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
stožerni brigadir je napisao/la:
boogyman je napisao/la:
E sad....da niti ja ne ispadnem crno-bijeli demagog,postoji i druga strana priče ili medalje,kako želite.....

Jure Francetić, kakav god da je bio, je patio za svojom rodnom Likom i onime što su četnici u njoj radili. U nekoliko navrata je isticao Anti Paveliću svoju duboku frustraciju neangažiranjem ustaško-domobranskih postrojbi u oružane sukobe s četnicima. Navodno (ne znam postoji li izvor za navedeno) jest u jednom pismu (zadnjem?) Poglavniku najavio odlazak u svoju rodnu Liku i priključivanje partizanima u borbi protiv četnika. Jure Francetić jest zapravo bio jedan od onih rijetkih ustaških zapovjednika koji uistinu JESU ratovali sa četnicima. Njegov pohod na Drinu u prvoj trećini travnja 1942. jest primjer toga.


Ti meni nisi jasan koji si demagog?? :-neznam :-klanjam Ovdje vidim da ima u tebi domoljubnih ideja a onda prosipaš neku komunističku nebulozu da čovjek ostane bez daha.Ali natrag na temu.Iz ovoga što si napisao se dobro vidi tko su bili ustaše i njihov cilj-slobodna Hrvatska.A ovi čobani slave današnji dan,dan kad su dobili depešu iz komiteta da dižu bunu.Ustaše su ako ništa drugo znali tko su i koji cilj imaju.A banditi:-halo Moskva,jel mogu na WC??



Ili...halo Moskva,kako brat?.... :-zubati

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Kina je napisao/la:

Možda to vrijedi u Hrvatskom slučaju, Bošnjaci bi u slučaju pobjede rojalista nestali, kao i BiH.
A Kralj tj. Draža i ta ideologija su bili Čerčilovi i Ruzveltovi favoriti.

Inače ne odgovori mi za Bihaćku operaciju?


BiH svakako ne bi postojala kao ni ostale republike, a muslimani, sumnjam da bi nestali. Nisu nestali ni u onom zamahu nakon 1. svj. rata kad je bila ozbiljno opcija u igri..ili glavu na panj ili na veru pradedovsku.

Ljudi moji da su britanci instalirali Dražu šta mislite da bi rekli..eto Draža dragi, ti si kokošario s Nijemcima 4 godine, duvanili su te, nisi se borio,hehe znamo da nisi..ali nema veze..eto ti muslimani i Hrvati pa ih kolji, ubijaj radi šta te volja.

Dali bi mu vlast ali pdo strogo kontroliranim uvjetima, kao što su to uradili i nakon WW1 kad je Srbija imala neki kredit.

U 2 svj. ratu ga nije imala. Bila je pacificirana, bez ikakvog otpora Nijemcima. i zašto bi njima onda saveznici dali takav placet.

Šta te zanima za Bihaćku operaciju, nisam vidio pitanje..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
hib je napisao/la:
Za mene je ustasstvo kao pojam nesto pozitivno ali djela ustasa i vrijeme je pokazalo da je NDH bila jedna tvorevina osnovana na krvlju nevinih ljudi i to je to sto mi se nesvidja da sam ja sada u ratu 41.bio bi ustasa koji se bori za svoje ideale i slobodnu hrvatsku ali kada bih vidio o cemu se tu radi presao bi u partizane da sucuvam svoju Hrvatsku ko to nerazumije jebi ga.


Ma potpisujem 100%...
I u ovom ratu sam bio protiv "nasih" junaka koji su radije zajebavali civile po sigurnim mjestima nego pokazivali muda po prvoj crti.
Ustastvo kao pokret za Hrvatsku slobodu apsolutno podrzavam, ali ustastvo kao sljedbu naci Svapskog sistema konc logora i osalih pizdarija, nisam..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 16:29
Postovi: 382
Lokacija: Dalmacija
boogyman je napisao/la:
stvorenje je napisao/la:
Živo me zaboli neka stvar za fašiste, komuniste, antifašiste, "antifašiste", partizane, ustaše i njihove praznike i obljetnice i tulipane koji ih slave i na njima nalaze svoje nadahnuće.
Da je itko od njih čemu vridilja ne bi se ja mora četiri godine 'zajebavat' i ispravljat njihove greške.
Jer, nisu ovu Hrvatsku oni stvorili i izborili se za našu slobodu, nego mi, ova sadašnja generacija. (doduše, jedan dio mog naroda ni sada nije u potpunoj slobodi, ali se nadam da će se i to relativno brzo ispraviti političkim, mirnim putem)

Ekipi iz WW II (pa tako i mojin didovima od kojih je jedan bija ustaša a drugi partizan) pokoj vječni, a praznik koji ja slavin je 05. kolovoza svake godine.
...druge obljetnice me ni najmanje ne zanimaju.


E jebiga sad!...Znaš dobro da ćemo ovo svi potpisati.Uostalom koje slavlje,čega!?
Cijelo jebeno vrijeme i pokušavam ukazati kako se radi o povijesti.Povijesti Hrvatskog naroda, koja baš kao i sve druge "narodne povjesnice" nije crno-bijela!Glupo je tu išta posebno slaviti,ali nije loše se povremeno sjetiti,pa malo i porazgovarati o tome.


Slažem se s time da o prošlosti Hrvatskog naroda treba razgovarati, i u tom razgovoru o povijesti pronaći pouke da bi tom istom narodu, nama, bilo bolje.
No, ne slažem se kada se još i dan-danas šezdeset i koju godinu poslije WW II suptilno radi na razjedinjavanju Hrvatskog naroda, prikazujući dio naroda kao fašiste a drugi dio kao komuniste (pravi antifašizam je ipak izvan tih jadnih kategorija) a sve se provodi sa nekakvim pričicama na nekakvim obljetnicama. Danas su po šumama i gorama tamburali partizani, komunisti i "antifašisti" i njihovi sljedbenici na čelu sa 'precjednikom', a nedavno su ustaše i nihovi sljedbenici tamburali po Bleiburgu. Naravno, svatko od njih udara u svoje glazbalo i ovi drugi su im najveći, krvni neprijatelji.
Mislim da je vrime da se to što se događalo za vrijeme WW II konačno već ostavi po strani, i da ova država i naš narod krene naprijed na, pazi sad ovo; tekovinama Domovinskog rata.
Nadam se da svi shavaćamo da smo tada bili jedinstveni.
Prema tome, ove budalaštine koje uporno provodi 'precjednik' i njegova kamarila, te s druge strane budalaštine koje će sutra graktati 'mjerači visine kukuruza' i njihova svita, nisu nam ni najmanje potrebne.
Žalosti me da je tako, jer ovaj narod može i zna puno bolje.
I bez U, i bez srpa i čekića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 22.lipnja-šta oni slave
PostPostano: 22 lip 2009, 16:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Hroboatos je napisao/la:

Dobro- jesi li ti svjestan ovoga što pišeš ?
Jesi li svjestan da su "saveznici" (Englezi) itekako dopustili
Titu i njegovima da napravi ideološki pokolj nakon rata u kojem
je stradalo više Hrvata od ostalih ? A ne bi to, kao, napravili u slučaju četnika, kad
su Hrvati- bez komunista i Tita- bili percipirani kao ustaše i nacisti ?

Pa znamo što se zbivalo suradnicima (i "suradnicima") nacista u poratnom razdoblju.
Nisu se "veliki" miješali u unutarne stvari, dapače- isporučili su Staljinu na milijune
sovjetskih zarobljenika i bivših "bijelih" koji su poubijani. Staljin je
neposredno nakon rata, u koje jedne-tri godine dao poubijati i raseliti
od bar 3 milijuna ljudi unutar SSSR-a.

Znamo da je istjerano 13 milijuna Njemaca, i da im je
nacionalni prostor iz doba Versailleske Njemačke smanjen za oko 25%.

Znamo da bi u slučaju pobjede saveznika Draža Mihailović, kao "heroj"
Jugoslavije imao (i njegovi ideolozi) odriješene ruke za preuređenje zemlje.
Ak ose u mirnodopsko vrijeme 1991. dopustilo Srbima da naprave
onakav pokolj i nasilje- što bi tek bilo 1945 ? A 1993. im se već htjela priznati
velika Srbija, što je tek Tuđman spriječio šakom o stol.
http://www.hic.hr/domov-rat13.htm

OK, tu je jasno. Postoje dvije struje:

a) oni koji misle da bi pobjeda Mihailovića (jer nekog trećeg nije bilo)
značila katastrofu za Hrvate

b) oni koji misle da se ništra bitno ne bi promijenilo, jer bi Mihailović bio
pod paskom saveznika (valjda zapadnih), pa nekih ubojstava i čišćenja
ne bi bilo

Ja sam pristaša opcije a), i ne vidim, na temelju iznesenih
dokaza, potrebu da mijenjam mišljenje.


ja sam svjestan šta pišem ali ti nisi očigledno. To što se Titu dopustio pokolj, to nema veze s tvojom teorijom. Jedno je kad ubija internacionalist sve narode a drugo je kad jedan narod zatire druge narode. Uostalom oni su zgrozili nad tim pokoljem i tvrdili da nisu znali šta će se dogoditi tim ljudima.

A Srbima bi dali odrješene ruke..

i to narodu koji je bio pacificiran i nije se uopće borio protiv Hitlera..haloooo.

Šta ti misliš da Britanci nisu znali Dražinu i općenito srpsku "borbu" protiv nacista.

Niakvog razloga nema da britanci kažu, eto ti pa pobije sve nesrbe, šta bi time dobili, ništa, kaos, nerede.

prvo Srbi to ne bi bili u stanju, nit ih ima dovoljno nit su jači od ostalih. Jedino da dođu britanske trupe i da odrade posao za njih.

u toj tvojoj teoriji, Hrvati ko ovce čekaju da dođu četnici, isti oni četnici koje su oni vijali 4 godine i satirali gdje su se goid sreli, da čekaju i kažu..pa eto koljite..

Povoljniji je omjer za Hrvate u hrvatsko-srpskom srazu bio 45-te nego 91-ve. uvijek bi se mijenjao.

nikakva ti usporedba nije SSSR i Balkan. Britance nije brigalo a nisu ni smjeli da ih je brigalo miješati se u unutrašnje stvari SSSR-a. Balkan je drugo. Preblizu, Njihova interesna zona.

A predavanje zarobljenih Crvenoarmejaca iz njemačkih logora, kakve tek to ima veze i sa čim.

britanci su dobro znali da Srbi nemaju nit vojne, niti demografske, niti kulturne, niti ekonomske snage da dobiju balkan. Inače bi im ga dali već 1918-te

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 188 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Tomba17, Velocidad i 209 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO