HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 08:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 11:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Šta mislite da li bi bilo moguće da se u Mostaru recimo, ili na području cijele Hrcegovine izbodu 3 Muslimana i da se to ne pripiše medjunacionalnoj netrpeljivosti i progonu Muslimana ?


U Sarajevu je to moguće... Posvadili se ko zbog "trebe".


http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/crna ... stajalistu

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 12:20 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 12:19
Postovi: 596
Ovo je stvarno prevršilo svaku mjeru.
Ja neznam kako vi, ali ja imam osjećaj da je i u BiH potreban jedan mirni skup navijača koji će prošetati Sarajevom i pokazati da mi Hrvati nismo ničije lutke koju svaki ****** može nožem bosti.
Ovo je stvarno strašno.
Nadam se da će se dečki izvući, i da neće biti nikakvih problema kasnije sa njima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Ne bi moglo, čim se neka glupost napravi kod nas ispada da mi nismo multietnični.

Sjedim jučer na kavi sa trojicom kolega, jeda iz Hadžića, drugi iz Goražda, treći iz Visokog. I nešto smo o moru krenuli razgovarati i ovaj iz Hadžića prepričava događaj od prošle godine u Neumu, a dogodilo se njegovom prijatelju. Uglavnom došli su u Neum i u nekom su kafiću zapili, bilo ih je 4 ili 5. I u jednom trenutku padne napamet ovom jednom da pođe, kako ovaj kolega kaže pjevati "balinske pjesme"( a i on je Bošnjak, sad što je koristio ovaj izraz ja mu ne znam). Ovi ostali su ga pokušali ušutkati, no nisu uspjeli, i izvuku ga iz kafića brže-bolje i odu u hotel. No eto ubrzo naše garde i razlupa im, odnosno smrska golfa 4. Prema njegovim riječima, u životu se nisu prepali kao tada, premrli su od straha.

I eto tu priču priča kao primjer kako smo mi Hrvati nacionalisti i nemultietnični!? :? A namjerno su izazvali sukob i znali su šta će biti. Samo neka dragi Bog pomognem onim našim u Neumu šta oni trpe. Ne opravdavam ovaj postupak naših, ali kad prvi đavla zazivaš nikada ne znaš kako će završiti.

A isti taj mi nedavno priča, sličnu priču koju je njegov susjed izazvao u Beogradu, no u kafiću je bila neka mafijoza pa je se počelo iz pištolja pucati. Umalo glavu izgubio nije, a isto je bio sa ekipom, pa su ga odmah izvukli iz kafića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 13:40 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2009, 03:05
Postovi: 138
Citat:
Darko Polunić zboden nožem
Policija uhapsila 15-godišnjeg Nedima Dž., koji je nanio povrede dvije godine starijem mladiću...
17.06.2009. 13:15

Sedamnaestogodišnji Darko Polunić zadobio je teške povrede kada je preksinoć na Trgu oslobođenja - Alija Izetbegović u centru Sarajeva uboden nožem.

Prema podacima iz sarajevskog MUP-a, incident se desio oko 21.40 sati, a povrijeđeni mladić prevezen je u Klinički centar Univerziteta u Sarajevu.

- Pacijent je dovezen s ubodnom ranom na lijevoj strani grudnog koša i na lijevoj nadlaktici. Zbrinut je na Ortopediji i Torakalnoj hirurgiji i nije životno ugrožen - kazala nam je Biljana Jandrić, portparol KCUS-a.

Iako je tužilac u prvi mah slučaj tretirao kao pokušaj ubistva, nakon uviđaja događaj je prekvalificiran i sada se tretira kao nanošenje teških povreda, saznajemo u policiji.

Policija je jučer oko 11 sati uhapsila 15-godišnjeg Nedima Dž. iz Srebrenice, nastanjenog u Sarajevu, za kojeg se sumnja da je nanio povrede dvije godine starijem mladiću.

Prema nezvaničnim informacijama, na trgu je izbila tuča između više osoba i u jednom trenutku Nedim Dž. je izvukao nož i ubo Darka Polunića. Jučer je, pored 15-godišnjaka, navodno privedena još jedna osoba.

O slučaju je obaviješten kantonalni tužilac, a policija nastavlja rasvjetljavati slučaj i traga za ostalim akterima u incidentu.

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/crna ... oden-nozem


Kadija te tuži, kadija ti sudi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 13:49 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2009, 03:05
Postovi: 138
DaniKU je napisao/la:
Bilo je puno ljudi, a terasa odmah ispred faksa, pa sam se smirio(samo dragi Bog zna kako).


Pa vjerojatno si se brzo smirio obzirom da je bilo puno ljudi ali malo Hrvata, odnosno Srba... :-zubati

Al stvarno zamišljam situaciju da je Bošnjak "izboden" nožem od strane nekoga Hrvata, recimo u zapadnom Mostaru... Jao, koja bi to medijska kampanja bila... Hayat, Federalna, BHT, Avaz... Digla bi se "kuka i motika"...

Bio bi to još jedan dokaz o genocidnosti Hrvata i dokaz da je Herceg Bosna zločinačka tvorevina... :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Mali Hrvat je napisao/la:
[

Pa vjerojatno si se brzo smirio obzirom da je bilo puno ljudi ali malo Hrvata, odnosno Srba... :-zubati


A nisam baš, cijeli dan sam "kuhao u sebi", ali uvijek imam napameti tko živi ovdje, pa si ne dopuštam da me previše isprovociraju. Ispočetka sam branio nonstop, ali kad sam skužio da to namjerno i često rade, samo pametno temu promjenim. A to sam i jučer uradio, no on opet, oko neke knjige koju napisana u Zagrebu, kao Hrvati se uvijek pametni naprave, ali opet sam okrenuo priču, pa je ušutio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 14:07 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2009, 03:05
Postovi: 138
DaniKU je napisao/la:
A to sam i jučer uradio, no on opet, oko neke knjige koju napisana u Zagrebu, kao Hrvati se uvijek pametni naprave, ali opet sam okrenuo priču, pa je ušutio.


Nevjerojatno je koliko Bošnjaci imaju potrebu da stalno potenciraju takve teme... Nitko ih ne vuče za jezik, no uvijek im kao nešto smeta... Nevjerojatno je koliko su opterećeni međunacionalnim odnosima, da ne kažem mržnjom, pogotovo ta kako oni kažu "mlađa raja"...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2009, 20:17
Postovi: 101
Lokacija: Marijin Dvor, Sarajevo
Samo se u krug vrtite.Crna kronika i policijsko izvješće kao podloga za oberdebilnu temu.

daniKU, nemogu na rende kora što bi puk rekao, radiš sa ljudima kojima truniš iza leđa ono za šta nemaš muda u kafani.Licemjerno.Ono što ti smeta reci, kome se ne sviđa nek ide u tri lijepe.Kome smeta tvoja argumentirana opaska o nekoj gluposti, nek također ide u tri lijepe.Živiš u Bosni a ne u toru.Kako je njihova , tako je i tvoja.

Što prije to pojme i prihvate, više će te cijeniti.Ako kriješ mišljenje zaradi udobnosti ili paranoje, onda si licemjer i kukavica.Uz sve to ne govoriš o čemu ti kolege zapravo komentiraju, već ih opanjkavaš na internet stranici poput...ma nije bitno..

Ako imaš posla sa ljudima koji sisaju Avaz uz jutarnju kafu, onda te čak štaviše ohrabrujem.Samo ne koristi iste obrasce prema glupostima koje ti serviraju.

Uostalom, sjedi i naruči kafu i popij je sam, budi iskren barem-ovako je i više nego snishodljivo.

_________________
Daruj krv, spasi život!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2009, 20:17
Postovi: 101
Lokacija: Marijin Dvor, Sarajevo
Mali Hrvat je napisao/la:
Nevjerojatno je koliko Bošnjaci imaju potrebu da stalno potenciraju takve teme... Nitko ih ne vuče za jezik, no uvijek im kao nešto smeta... Nevjerojatno je koliko su opterećeni međunacionalnim odnosima, da ne kažem mržnjom, pogotovo ta kako oni kažu "mlađa raja"...


Kvragu boldirao sam i mučki ubacio u tvoj tekst ono što mu logički nedostaje.
Nesrećo jedna kritičarska :-umirem


ovaj put smo samo pobrisali, drugi put ćeš biti sankcioniran za intervencije u postove koje citiraš..

_________________
Daruj krv, spasi život!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 14:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
dr.gog je napisao/la:
Samo se u krug vrtite.Crna kronika i policijsko izvješće kao podloga za oberdebilnu temu.

daniKU, nemogu na rende kora što bi puk rekao, radiš sa ljudima kojima truniš iza leđa ono za šta nemaš muda u kafani.Licemjerno.Ono što ti smeta reci, kome se ne sviđa nek ide u tri lijepe.Kome smeta tvoja argumentirana opaska o nekoj gluposti, nek također ide u tri lijepe.Živiš u Bosni a ne u toru.Kako je njihova , tako je i tvoja.

Što prije to pojme i prihvate, više će te cijeniti.Ako kriješ mišljenje zaradi udobnosti ili paranoje, onda si licemjer i kukavica.Uz sve to ne govoriš o čemu ti kolege zapravo komentiraju, već ih opanjkavaš na internet stranici poput...ma nije bitno..

Ako imaš posla sa ljudima koji sisaju Avaz uz jutarnju kafu, onda te čak štaviše ohrabrujem.Samo ne koristi iste obrasce prema glupostima koje ti serviraju.

Uostalom, sjedi i naruči kafu i popij je sam, budi iskren barem-ovako je i više nego snishodljivo.


Bolesno je društvo i bolesna sredina, gdje trebaš skupiti hrabrost da nešto politički/nacionalno kažeš. A to što misliš reći ne izražava nikakvu mržnju prema drugima.

I to je osnovni problem u ovom postu. Ostali problemi su manji.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2009, 20:17
Postovi: 101
Lokacija: Marijin Dvor, Sarajevo
Kontam , ne da je bolesno nego je prebolesno, ali nisam navikao da šutim, čak ni tamo gdje je preporučljivo..ali valja kruh zaraditi i ostati pribran..mislim, ne treba ispasti ni glup, ali treba čuvati dostojanstvo.

_________________
Daruj krv, spasi život!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 14:47 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2009, 03:05
Postovi: 138
dr.gog je napisao/la:
Mali Hrvat je napisao/la:
Nevjerojatno je koliko Bošnjaci(HRVATISRBI) imaju potrebu da stalno potenciraju takve teme... Nitko ih ne vuče za jezik, no uvijek im kao nešto smeta... Nevjerojatno je koliko su opterećeni međunacionalnim odnosima, da ne kažem mržnjom, pogotovo ta kako oni kažu "mlađa raja"...


Kvragu boldirao sam i mučki ubacio u tvoj tekst ono što mu logički nedostaje.
Nesrećo jedna kritičarska :-umirem


Naravno... Lakše je editirati točnije relativizirati tuđe postove, nego pružiti bilo kakve kontraargumete...

Stoga ti nađi slične primjere gdje su nastradali Bošnjaci, a gdje to nije prikazano kao međunacionalni incident...

Nesrećo jedna "multietnička"... :-umirem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
dr.gog je napisao/la:
Samo se u krug vrtite.Crna kronika i policijsko izvješće kao podloga za oberdebilnu temu.

daniKU, nemogu na rende kora što bi puk rekao, radiš sa ljudima kojima truniš iza leđa ono za šta nemaš muda u kafani.Licemjerno.Ono što ti smeta reci, kome se ne sviđa nek ide u tri lijepe.Kome smeta tvoja argumentirana opaska o nekoj gluposti, nek također ide u tri lijepe.Živiš u Bosni a ne u toru.Kako je njihova , tako je i tvoja.

Što prije to pojme i prihvate, više će te cijeniti.Ako kriješ mišljenje zaradi udobnosti ili paranoje, onda si licemjer i kukavica.Uz sve to ne govoriš o čemu ti kolege zapravo komentiraju, već ih opanjkavaš na internet stranici poput...ma nije bitno..

Ako imaš posla sa ljudima koji sisaju Avaz uz jutarnju kafu, onda te čak štaviše ohrabrujem.Samo ne koristi iste obrasce prema glupostima koje ti serviraju.

Uostalom, sjedi i naruči kafu i popij je sam, budi iskren barem-ovako je i više nego snishodljivo.


Ja im govorim iza leđa!? Gdje im ja to govorim!!? Iznio sam iskustva, koja su izvađena iz svakodnevnih rasprava po kavama i ulici . Sve što sam napisao, to sam im i rekao i svakodnevno im govorim i raspravljam s njima.

Pa ne radi se o jednoj osobi, radi se o desecima ljudi koji istu stvar potenciraju i uvijek me uvuku u raspravu. Sve sam ja njima rekao šta me smeta, ali ne sjedim uvijek s istim osobama. S masom ljudi se družim i od svih njih jedino jedan uvijek stane na moju stranu. No uvijek i kad sjedimo zajedno mi koji se znamo, bude netko meni nepoznat i kad se krene o politici, eto ti vraga uvijek iz njih izađe pljuvanje po Hrvatima. To je toliko učestalo da više nemam volje niti želje raspravljati, nego mijenjam teme, kao što sam napisao.

Jednostavo sam naučio kako se s tim nositi. Nemoj mi molim te govoriti da im ja pričam iza leđa, nisam, jer nisam licemjeran. Što reći o ljudima koji znaju da sam Hrvat i u lice mi iznesu uvredu(koju sam gore najprije napisao, pa sam ju obrisao) i to ne samo jedan nego većina njih.

Znam ja da ima ljudi koji tako ne misle, ali govorim ti što doživaljavam od osoba koji prvi put sjednu s nama, a ne znaju da sam Hrvat, odnosno o onima koji znaju da sam Hrvat pa me provociraju. Ja svakodnevno doživaljavam neprijatnosti na svoj račun, ali nikom ništa ne govorim, pokušavam razumijeti ljude i tako godinu za godinom. No kakvo razumijevanje može biti već toliko vremena i u iskustvu sa toliko ljudi. Nikakvo, i tu nema mjesta za bilo kakvo razumijevanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 svi 2009, 21:25
Postovi: 139
Ah ti studenti šumarstva.

:-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Kina je napisao/la:
Ah ti studenti šumarstva.

:-zubati


Nisam ja student šumarstva. :-boks :-ujko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Kina je napisao/la:
Ah ti studenti šumarstva.

:-zubati


čemu služe ovakvi postovi.

Izbjegavati ubuduće..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 15:17 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
DaniKu, uvijek imaj u vidu da se radi o iskompleksiranoj i prostorno jasno i bolno ogranicenoj sredini koja ocito pati od kompleksa nize vrijednosti.

Oni ni sami ne znaju hoce li Hrvatsku i Hrvate mrziti ili im/joj se diviti.

To uvijek imaj u vidu, i ignoriraj.

Nije slucajno piramida izmisljena i nije slucajno bosnjacka mitomanija toliko intenzivna, sve se cini nebi li se bar virtualno Bosna (bar onakva kakvim je Bosnjaci svojataju) i Bosnjaci predstavili vecim nego jesu.
Nije slucajno toliko potenciran "bosanski film", nije slucajno toliko izlizana prica o dusevnim Bosancima, sarajevskoj raji, merhametli muslimanima i ksenofobicnim fasistoidnim susjedima.

Nije slucajno gog spomenuo uljudbu Ante Pavelica, a propustio odgovoriti o kakvoj se uljudbi radi na primjerima kojima sam naveo na drugoj temi.



Sto se tice teme, da se vratim na temu, ne vjerujem da to ima ikakve veze sa nacijom, osim ako napadnuti to ne potvrde. Ovako ipak zvuci kao neko jalijasko razracunavanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Crni bombarder je napisao/la:
.
Sto se tice teme, da se vratim na temu, ne vjerujem da to ima ikakve veze sa nacijom, osim ako napadnuti to ne potvrde. Ovako ipak zvuci kao neko jalijasko razracunavanje.


Tu treba biti oprezan sa donošenjem suda , jer kod nas svaki odnos nosi nacionalnu konotaciju , a možda nema veze sa tim , ali eto kod nas su i kokoši "naše" i "njihove".U slučajevima poput ubistva u Konjicu za Božić i sl. , nek' se zna tko je i iz kakvih pobuda napravio zlodjelo.
Ako su jalijaši , nek hebu mater jedni drugima , ali ako nisu...Sud bi to trebao rigorozno kazniti , ali nažalost iskustvo nas uči - kadija...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Crni bombarder je napisao/la:
DaniKu, uvijek imaj u vidu da se radi o iskompleksiranoj i prostorno jasno i bolno ogranicenoj sredini koja ocito pati od kompleksa nize vrijednosti.

Oni ni sami ne znaju hoce li Hrvatsku i Hrvate mrziti ili im/joj se diviti.

To uvijek imaj u vidu, i ignoriraj.

Nije slucajno piramida izmisljena i nije slucajno bosnjacka mitomanija toliko intenzivna, sve se cini nebi li se bar virtualno Bosna (bar onakva kakvim je Bosnjaci svojataju) i Bosnjaci predstavili vecim nego jesu.
Nije slucajno toliko potenciran "bosanski film", nije slucajno toliko izlizana prica o dusevnim Bosancima, sarajevskoj raji, merhametli muslimanima i ksenofobicnim fasistoidnim susjedima.

Nije slucajno gog spomenuo uljudbu Ante Pavelica, a propustio odgovoriti o kakvoj se uljudbi radi na primjerima kojima sam naveo na drugoj temi.



Sto se tice teme, da se vratim na temu, ne vjerujem da to ima ikakve veze sa nacijom, osim ako napadnuti to ne potvrde. Ovako ipak zvuci kao neko jalijasko razracunavanje.


Lijepo si to rekao Crni bombarder-u. Kako vrijeme prolazi ustvari sve više izlazi na površinu upravo to što si napisao. Imam masu primjera kojima bih mogao sve ovo tvoje potkrijepiti, ali ne želim to iznositi, nije primjereno.

Zaključak je da je se stvorila pogrešna kolektivna svijest u društvu, tj, društvu koje ne poznaje što znači biti multietničan sa nekim tko priča čisto hrvatski, nekim tko prakticira svoje običaje, netko tko voli prvenstveno Hrvatsku, ali i BiH,ali ne onakvu kakvom je oni žele, nekim tko priča o uspjehu (i) hrvatskog sporta.

Oni poznaju multietničnost sa nekim tko priča kao oni, s nekim tko ne spominje ništa hrvatsko(ili srpsko) u razgovoru, nekim koji prihvaća Bosnu kakvu oni nameću, nekim tko se ne razlikuje ama baš po ničemu od njih osim možda vjerom. I s takvim žele graditi (svoju) Bosnu i Hercegovinu.

Pa kad sam ja došao gledali su me kao da sam iz Hrvatske, a ne kao da sam rođen i živio u BiH. A zašto zato što sam im bio potpuno drukčiji od svih drugih kako oni kažu katolika u okruženju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Mar-kan je napisao/la:
Tu treba biti oprezan sa donošenjem suda , jer kod nas svaki odnos nosi nacionalnu konotaciju , a možda nema veze sa tim , ali eto kod nas su i kokoši "naše" i "njihove".U slučajevima poput ubistva u Konjicu za Božić i sl. , nek' se zna tko je i iz kakvih pobuda napravio zlodjelo.
Ako su jalijaši , nek hebu mater jedni drugima , ali ako nisu...Sud bi to trebao rigorozno kazniti , ali nažalost iskustvo nas uči - kadija...


Ja naprimjer uvijek to naglašavam i na to se treba uvijek paziti, a ne ići "grlom u jagode" i zaključiti nešto i nekoga prerano osuditi, a da mu krivica nije dokazana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 16:01 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
DaniKU je napisao/la:
Lijepo si to rekao Crni bombarder-u. Kako vrijeme prolazi ustvari sve više izlazi na površinu upravo to što si napisao. Imam masu primjera kojima bih mogao sve ovo tvoje potkrijepiti, ali ne želim to iznositi, nije primjereno.

Zaključak je da je se stvorila pogrešna kolektivna svijest u društvu, tj, društvu koje ne poznaje što znači biti multietničan sa nekim tko priča čisto hrvatski, nekim tko prakticira svoje običaje, netko tko voli prvenstveno Hrvatsku, ali i BiH,ali ne onakvu kakvom je oni žele, nekim tko priča o uspjehu (i) hrvatskog sporta.

Oni poznaju multietničnost sa nekim tko priča kao oni, s nekim tko ne spominje ništa hrvatsko(ili srpsko) u razgovoru, nekim koji prihvaća Bosnu kakvu oni nameću, nekim tko se ne razlikuje ama baš po ničemu od njih osim možda vjerom. I s takvim žele graditi (svoju) Bosnu i Hercegovinu.

Pa kad sam ja došao gledali su me kao da sam iz Hrvatske, a ne kao da sam rođen i živio u BiH. A zašto zato što sam im bio potpuno drukčiji od svih drugih kako oni kažu katolika u okruženju.


To ti je isto kao kad liberalni demokrata iz Zagreba zapjeni kad cuje da je neko iz Hercegovine.

Kuzis, koliko je on liberalan, toliko su oni multietnicni.

Ksenofobi i jedni i drugi, samo uspjesno lazu sami sebe. Kao sto lazu sami sebe da su samo Hercegovci za treci entitet, a ko biva Hrvati iz Kiseljaka ili sa Stupa nisu. Pa kad se umore od laganja samih sebe, onda mrze i Hrvate iz Kiseljaka i sa Stupa.

Ja pretpostavljam da se radi o mentalitetu onog turskog vakta, valjda je to do one navike "mi smo begovi, vi ste raja", valjda jos ne mogu shvatiti da Bosna vise nije osmanska prcija u kojoj se priznaje misljenje samo onog ko proda vjeru za veceru.

A dobar Hrvat je onaj ko spusti glavu dok beg prolazi sa svitom i bavi se svojim internim problemima na njivi i u stali.

Ne znam drugo objasnjenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 16:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Također oprezno sa obračunima mladih. Tko zna što je na stvari. Može biti i nacionalna pozadina, može i nešto drugo.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Crni bombarder je napisao/la:

To ti je isto kao kad liberalni demokrata iz Zagreba zapjeni kad cuje da je neko iz Hercegovine.

Kuzis, koliko je on liberalan, toliko su oni multietnicni.

Ksenofobi i jedni i drugi, samo uspjesno lazu sami sebe. Kao sto lazu sami sebe da su samo Hercegovci za treci entitet, a ko biva Hrvati iz Kiseljaka ili sa Stupa nisu. Pa kad se umore od laganja samih sebe, onda mrze i Hrvate iz Kiseljaka i sa Stupa.

Ja pretpostavljam da se radi o mentalitetu onog turskog vakta, valjda je to do one navike "mi smo begovi, vi ste raja", valjda jos ne mogu shvatiti da Bosna vise nije osmanska prcija u kojoj se priznaje misljenje samo onog ko proda vjeru za veceru.

A dobar Hrvat je onaj ko spusti glavu dok beg prolazi sa svitom i bavi se svojim internim problemima na njivi i u stali.

Ne znam drugo objasnjenje.


Ne znam ni ja drugo objašnjenje, vjeruj mi. Izgrađuju mišljenje prema onome što im se servira u medijima, i misle da je Bosne samo ono što je u Sarajevu, a oni u Hercegovini samo prave sranje i njih je jako malo i da će ubrzo nestati, sami od sebe.

Ne shvaćaju da su i ti predjeli dio te iste Bosne i Hercegovine(bez obzira što tamo nikad nisu bili), samo što tamo nije ista situacija kao i kod njih u trokutu Ze,Tz i Sa gdje ih je većina koncentirana.

Pa ja ih neprestano zovem da dođu kod mene, da malo proputuju i tim djelom, pričam im kako je tamo, ali ispadam kao papagaj, jer njih to slabo interesira, gledaju me kao budalu kad im to predlažem. I kad ti kreneš pričati o Hercegovini odmah te u početku sasijeku da je tamo kamenjar, lopovi...itd. no hvala Bogu uvijek se netko nađe pa i prihvati ono što ja kažem.

Hercegovci su lopovi i oni koji rade probleme, pa neće ni da idu auta da dolje kupuje jer eto čuli su da to Hercegovci najprije nekom ukradu, pa onda preprodaju(slučaj kolege koji je nedavno auto kupovao). Ima masu tih pogrešnih uvriježenih mišljenja, jer većina njih je slabo putovala dalje od svojih baza(pogotovo mlađi), pa ne znaju kako je tamo i tko su ti ljudi što dolje žive.

I ne treba mi nitko reći da ovo nije istina, nego neka lijepo promisle šta se servira u novinama i drugim medijima uz koje mladi rastu i preko kojih izgrađuju svoje mišljenje.

No treba naglasiti da ovi komentari nisu nikakva netrepeljivost ili mržnja prema Bošnjacima, nego samo iznošenje stvarne situacije koja nažalost prevladava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 16:35 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2009, 03:05
Postovi: 138
DaniKU je napisao/la:
Ne znam ni ja drugo objašnjenje, vjeruj mi. Izgrađuju mišljenje prema onome što im se servira u medijima, i misle da je Bosne samo ono što je u Sarajevu, a oni u Hercegovini samo prave sranje i njih je jako malo i da će ubrzo nestati, sami od sebe.

Ne shvaćaju da su i ti predjeli dio te iste Bosne i Hercegovine(bez obzira što tamo nikad nisu bili), samo što tamo nije ista situacija kao i kod njih u trokutu Ze,Tz i Sa gdje ih je većina koncentirana.

Pa ja ih neprestano zovem da dođu kod mene, da malo proputuju i tim djelom, pričam im kako je tamo, ali ispadam kao papagaj, jer njih to slabo interesira, gledaju me kao budalu kad im to predlažem. I kad ti kreneš pričati o Hercegovini odmah te u početku sasijeku da je tamo kamenjar, lopovi...itd. no hvala Bogu uvijek se netko nađe pa i prihvati ono što ja kažem.

Hercegovci su lopovi i oni koji rade probleme, pa neće ni da idu auta da dolje kupuje jer eto čuli su da to Hercegovci najprije nekom ukradu, pa onda preprodaju(slučaj kolege koji je nedavno auto kupovao). Ima masu tih pogrešnih uvriježenih mišljenja, jer većina njih je slabo putovala dalje od svojih baza(pogotovo mlađi), pa ne znaju kako je tamo i tko su ti ljudi što dolje žive.

I ne treba mi nitko reći da ovo nije istina, nego neka lijepo promisle šta se servira u novinama i drugim medijima uz koje mladi rastu i preko kojih izgrađuju svoje mišljenje.

No treba naglasiti da ovi komentari nisu nikakva netrepeljivost ili mržnja prema Bošnjacima, nego samo iznošenje stvarne situacije koja nažalost prevladava.


Ma kakvi... Ti lažeš... Ma šta se javljaš više, ti si bosanac katolik... Ti si jedan nacionalista... Ma šta nacionalista, ti su ustaša... Živjela multietnička BiH... :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 3 izbodena ćafira !
PostPostano: 20 lip 2009, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Mali Hrvat je napisao/la:

Ma kakvi... Ti lažeš... Ma šta se javljaš više, ti si bosanac katolik... Ti si jedan nacionalista... Ma šta nacionalista, ti su ustaša... Živjela multietnička BiH... :-zubati


:-umirem :-umirem :ymapplause:


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Robbie MO i 340 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO