HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 01:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
teranova je napisao/la:
Citat:
Vama Srbima stvarno fali kritičke svijesti, to vas je skupo koštalo.



Nisi mi odgovorio na pitanje.
Da li su prikazane one stvari ili nisu?
Kakve veze tu ima kritička svest, moja ili tvoja?


Ma šta će se zapadni novinari pentrat po Vozući? Izvještaji i "glavne teme" iz BiH su se svodili na otprilike 3 stvari:

1. Izvještaji iz Sarajeva (tu se nalazio gro novinara), granatiranje, snajperi, stradanja civila itd
2. Logori 92, Omarska, Manjača
3. Srebrenica 95

Eto kako recimo nisu pokazali nesretne pogubljene srpske vojnike na Vozući, tako recimo uglavnom nisu pokazali ni ono što su Srbi napravili u Podrinju u proljeće i ljeto 92.

Jednostavno su pokrili glavne događaje i uvelike izvještavali iz i o Sarajeva. Ti si uzela činjenicu da nisu izvjestili o neka 2-3 "manja" događaja i oko toga razvila teoriju zavjere.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 13:14 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
teranova je napisao/la:
caporegime je napisao/la:

istina, nisu baš naglašavali te pojave ali tko se mača laća od mača i pogiba.
da niste u startu počeli s klanjem, paljenjem, silovanjem, protjerivanjem, pljačkom i da niste dugo prakticirali navedenu praksu nebi se možda ni glave sjekle ni krstovi lomili.
dok ste bili jači nimalo niste skrivali takve pojave, kad ste postali slabiji počeli ste plakati ko pičkice zbog istih stvari koje ste vi radili drugima samo koje su vas dotakle u puno manjoj mjeri.



Zašto ste onda vi ratovali sa muslimanima?
Onda su vaše poklane žrtve i srušene crkve zaslužene isto kao i naše?
Pazi šta pričaš, ulećeš na tanak led.


ja nikad ne ulijećem na tanak led.
kako su srbi uveli u modu pod normalno činjenje zločina, vidili i drugi da to tako može ići.
a treba reći da ni naši nisu bili baš cvijeće, vidili i oni da je otvorena sezona.
možda ti to malo zvuči banalno ali je tako.
poslije vukovara, dubrovnika, poslije svih zločina koje su srbi s gadljivim užitkom činili po hrvatskoj, poslije tako lakog prihvaćanja svih tih zločina od strane običnih ljudi srba koji su nazdravljali svakoj srušenoj crkvi, spaljenom selu i da ne nabrajam dalje, ja iskreno, koliko god to s moralne strane bilo neprihvatljivo, nemam niti malo suosjećanja za srpske žrtve.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Mar-kan je napisao/la:
teranova je napisao/la:


Zašto ste onda vi ratovali sa muslimanima?
Onda su vaše poklane žrtve i srušene crkve zaslužene isto kao i naše?
Pazi šta pričaš, ulećeš na tanak led.


Zakon spojenih posuda.Srbija je pokrenula lavinu,događaje...


Vi i muslimani od saveznika :zivili do neprijatelja :smajl037 ...
Ne vidim srpsku ulogu u tom preokretu.
Nit smo vas spajali nit smo vas svađali. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 13:55 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
teranova je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Zakon spojenih posuda.Srbija je pokrenula lavinu,događaje...


Vi i muslimani od saveznika :zivili do neprijatelja :smajl037 ...
Ne vidim srpsku ulogu u tom preokretu.
Nit smo vas spajali nit smo vas svađali. :kava


spojila nas nužda u početku a u razdvajanju su dobru ulogu imali oni koji su vas cijelo vrijeme držali za ovratnik da se ne udavite.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Srpska taktika je u ovom ratu. Izjednačiti ubijanje 10 000 ili 10 ljudi.

tako kad se krene priča o zločinima u Hrvatskoj..onda oni i naši levičari..kriknu, a obitelj Zec..??

to je perfidna, pokvarena politika koju radi većina , to što radi teranova, naravno da je bilo i Srba stradalih ali omjer brojeva je bitan. Nije isto ako u Srebrenici pobiju 7-8 000 tisuća ljudi za par dana i ako cijeli rat pogine 2-3 000 Srba civila.

sad im odjednom brojke nisu bitne a kad su napumpavali Jasenovačke , onda su im bile bitne.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Primjera radi..
Niko vise ne spominje kako je nastala ona tzv. RSK, vec samo kako je razvaljena.. To je nedopustivo, ali desava se...

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 14:05 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
kad opanak prilijepiš na obraz onda i nije čudno da ne smatraš groznim onolike zločine koje su počinili ali ako se u osveti kojem srbinu zalomilo..eeee to je onda milenijski zločin.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 14:17 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 22:08
Postovi: 347
Hrvatska još uvijek trpi štetu od umobolne komunističke propagande koju je velikosrpska propaganda uredno prihvatila i na nju nadogradila još nevjerojatnije idiotarije.

David M. Kennedy, Margaret E. Wagner, Linda Barrett Osborne, Susan Reyburn, The Library of Congress World War II Companion (Simon and Schuster, 2007), pages 640, 646-47, page 683:
At Jasenovac, a series of camps in Croatia, the ultranationalist, right-wing Ustasha murdered Serbs, Jews, Gypsies, Muslims, and political opponents not by gassing, but with hand tools or the infamous graviso or srbosjek (literally, "Serb cutter") - a long, curved knife attached to a partial glove and designed for rapid, easy killing.


Dakle u ovome djelu štampanom 2007. godine grupa stranih autora mrtvo-hladno izjavljuju da je famozno poljoprivredno oruđe koje se koristi po svoj prilici par stoljeća u Europi(Švabe ga zovu Garbenmesser), a koju su komunistički bolesnici nazvali Srbosjekom, zapravo oružje koje je specijalno dizajnirano od strane ustaša kako bi njime klali Srbe. :ujko

Trebalo je čekati 21.stoljeće da bi strane organizacije vezane uz Holokaust napustile cirkusantnih 700.000 jasenovačkih žrtava. I to samo djelomično jer se ta brojka još i dan danas ponegdje koristi.

Što se tiče 90ih, ne znam o čemu ova teranova halucinira...najučinkovotija propaganda protiv Srba je bila da se snime i prikažu njihovi zločini.
Kakve hebene urote...sada su valjda Hrvati, Bošnjaci, Albanci i belosvetski masoni odgovorni što su samo Srbi radili divljaštva poput Vukovara, Sarajeva ili Srebrenice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 14:29 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 22:08
Postovi: 347
Inkvizitor je napisao/la:
to je perfidna, pokvarena politika koju radi većina , to što radi teranova, naravno da je bilo i Srba stradalih ali omjer brojeva je bitan.


Naravno da omjer brojeva nije bitan, budući da su Srbi počinili neusporedivno najviše zločina, čak neusporedivo više od svih ostalih zajedno.

Ali kada se spomene NDH, i ustaša onda je pitanje masovnosti ustaških zločina prva i osnovna stvar.
:smajl007


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
bonislav je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:
to je perfidna, pokvarena politika koju radi većina , to što radi teranova, naravno da je bilo i Srba stradalih ali omjer brojeva je bitan.


Naravno da omjer brojeva nije bitan, budući da su Srbi počinili neusporedivno najviše zločina, čak neusporedivo više od svih ostalih zajedno.

Ali kada se spomene NDH, i ustaša onda je pitanje masovnosti ustaških zločina prva i osnovna stvar.
:smajl007


pa to sam htio dati primjer al me mrzilo..jer kome..nema tu pomoći.

kao da kad Srbi krenu s Jasenovcem, ja kažem ali slušajte....možda, ali u tom selu su Srbi ubili deset Hrvata

i ne želim uopće pričati o Jasenovcu, nego samo gudim o tom selu..

Eto to je srpska taktika..kad su njihove žrtve brojnije, bitna je samo brojnost a kad su oni brojniji zločinci onda udri obrnutu teoriju..onda 1 njihov vrijedi okoliko i 1000 tuđih.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Tesko je i naprorno sa Srbima razgovarat o ratu.. Jednostavno nece da shvate neke stvari koliko god to ocito bilo..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 14:43 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 22:08
Postovi: 347
Tulkas je napisao/la:
Tesko je i naprorno sa Srbima razgovarat o ratu.. Jednostavno nece da shvate neke stvari koliko god to ocito bilo..


A kako će?
Desničarske srpske stranke krivnju svaljuju na ostale samo ne na Srbe, dok kakti demokratske snage u Srbiji tvrde da su svi jednako krivi.

Euro-parlament izglasa Dan sjećanja na Srebrenicu, a Tadićeva stranka reagira priopćenjem "Mi Srbi obilježavamo neke druge datume,Oluju primjerice..."

A to su demokrati i borci protiv Miloševića. Oni priznaju svoje zločine. Ali i drugi su činili zločine i po tome smo svi krivi. :zubati
Ali nismo bili svi krivi tijekom WW2. U WW2 Srbi su isključivo žrtve.

Nema tu kruha, da ih se bombardiralo i razvalilo kao Švabe, onda možda...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
bonislav je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Tesko je i naprorno sa Srbima razgovarat o ratu.. Jednostavno nece da shvate neke stvari koliko god to ocito bilo..


A kako će?
Desničarske srpske stranke krivnju svaljuju na ostale samo ne na Srbe, dok kakti demokratske snage u Srbiji tvrde da su svi jednako krivi.

Euro-parlament izglasa Dan sjećanja na Srebrenicu, a Tadićeva stranka reagira priopćenjem "Mi Srbi obilježavamo neke druge datume,Oluju primjerice..."

A to su demokrati i borci protiv Miloševića. Oni priznaju svoje zločine. Ali i drugi su činili zločine i po tome smo svi krivi. :zubati
Ali nismo bili svi krivi tijekom WW2. U WW2 Srbi su isključivo žrtve.

Nema tu kruha, da ih se bombardiralo i razvalilo kao Švabe, onda možda...


Ne lupetaj Bonislave.
Ovo je po meni jako bezobrazna teza, koju ti ne provlačiš prvi put, a to je da stavljaš znak jednakosti između Srbije i Srba i sa druge strane, Nemaca u WW2.
Šta je to nego najbezočnija propaganda, koja i dalje traje, 15 godina nakon završetka rata!?
I onda još imaš obraza da se buniš kada isto to rade ostrašćeni ludaci sa srpske strane u vezi sa ustaškim režimom, paranoišući o povratku i osvežavanju te ideologije krajem 20. veka u Hrvatskoj. Ko se od koga brani, ti od njih, ili oni od tebe, u ovoj konotaciji nije ni bitno, jer su vam krajnji efekti isti - destruktivni.

Čitava plejada građanskih stranaka i NVO-a obeležava Srebrenicu, čak je bilo obeležavanja i podsećanja raznim akcijama krajem devedesetih, kada je to bilo poprilično neugodno i/ili opasno. LDP predlaže Deklaraciju o Srebrenici u skupštini.
Boris Tadić je bio na komemorativnom skupu i desetogodišnjici, izvinio se za zločine u ime srpskog naroda (nije li malo bezveze optuživati Tadića za zločinačku politiku bivšeg režima protiv koga se i on borio?).
Iako, meni lično ne leži bilo kakva politička igra "ja tebi-ti meni", pa bi mi mnogo draže bilo da on ili neko drugi ko predstavlja Srbiju, zvanično poseti mesta stradanja i susedovog, a i svog naroda i da u trenutku obraćanja javnosti priča isključivo o stradalnicima tog mesta. Dakle, u Srebrenici nema potrebe da traži reciprocitet, pozivajući se na Bratunac, a u Bratuncu ne treba da naknadnom pameću traži uzroke za Srebrenicu.
Nažalost, zbog ljudi u koje i ti spadaš očigledno, mi nikada nećemo uspeti (bar masovnije) da izađemo iz vrzinog kola imaginarnih prizivanja osveta, a u stvari običnog politikanstva i nedostojanstvenog odnosa prema žrtvama. U međuvremenu, ostatak malo razvijenijeg sveta će nas i dalje gledati kao divljake.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
bonislav je napisao/la:
Hrvatska još uvijek trpi štetu od umobolne komunističke propagande koju je velikosrpska propaganda uredno prihvatila i na nju nadogradila još nevjerojatnije idiotarije.

David M. Kennedy, Margaret E. Wagner, Linda Barrett Osborne, Susan Reyburn, The Library of Congress World War II Companion (Simon and Schuster, 2007), pages 640, 646-47, page 683:
At Jasenovac, a series of camps in Croatia, the ultranationalist, right-wing Ustasha murdered Serbs, Jews, Gypsies, Muslims, and political opponents not by gassing, but with hand tools or the infamous graviso or srbosjek (literally, "Serb cutter") - a long, curved knife attached to a partial glove and designed for rapid, easy killing.


Dakle u ovome djelu štampanom 2007. godine grupa stranih autora mrtvo-hladno izjavljuju da je famozno poljoprivredno oruđe koje se koristi po svoj prilici par stoljeća u Europi(Švabe ga zovu Garbenmesser), a koju su komunistički bolesnici nazvali Srbosjekom, zapravo oružje koje je specijalno dizajnirano od strane ustaša kako bi njime klali Srbe. :ujko

Trebalo je čekati 21.stoljeće da bi strane organizacije vezane uz Holokaust napustile cirkusantnih 700.000 jasenovačkih žrtava. I to samo djelomično jer se ta brojka još i dan danas ponegdje koristi.
To nije samo srpska propaganda. Da je u pitanju samo srpska propaganda, to bi se puno lakše ogolilo.

Problem je u tome što su mit o Jasenovcu i "genocidnim Hrvatima" širile i židovske skupine.
Recimo ovi iz Simon Wiesenthal centra, a i drugi.

Na primjer, židovski marksistički filozof Ernst Bloch je izjavio: "Svi Hrvati su fašisti, ili barem polufašisti." (u intervjuu 1975. za Der Spiegel)

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 17:23 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
naravno da Tadić neće priznati da su Srbi najveći i jedini krivci za rat.

i zašto bi kada ta tzv. MZ inzistira na podjeli krivnje, "svi ste jednako krivi za rat, nema loših ni dobrih", tako MZ amnestira svoju krivicu u ratu (embargo na oružje), što naravno Srbima odgovara, jer nisu prikazani kao agresori, ostaju pošteđeni plaćanja ratne oštete.

neki dan kada je Tadić rekao da je na prostorima ex YU vođen "građanski rat" ne vidjeh da je netko iz RH reagirao?

dapače, Jugoslavenima u RH odgovara politika MZ "podjela krivnje"....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 17:24 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 22:08
Postovi: 347
Real gone je napisao/la:
Ne lupetaj Bonislave.
Ovo je po meni jako bezobrazna teza, koju ti ne provlačiš prvi put, a to je da stavljaš znak jednakosti između Srbije i Srba i sa druge strane, Nemaca u WW2.Šta je to nego najbezočnija propaganda, koja i dalje traje, 15 godina nakon završetka rata!?


Teza stoji. Srbi su baš kao i Nijemci skrivili rat i najteže zločine, i jedni i drugi su dobili po piksi.
Srbi neadekvatno, Švabe su prošle neusporedivo teže, ali svejedno ne izjednačuju svoje zločine sa zločinima saveznika. Jako dobro znaš da je ključni protuhitlerovski saveznik bio Staljin, notorni koljač u rangu Hitlera, ali i usprkos tome Švabe znaju što su napravile, i ne izjednačavaju zločine.

Citat:
I onda još imaš obraza da se buniš kada isto to rade ostrašćeni ludaci sa srpske strane u vezi sa ustaškim režimom, paranoišući o povratku i osvežavanju te ideologije krajem 20. veka u Hrvatskoj. Ko se od koga brani, ti od njih, ili oni od tebe, u ovoj konotaciji nije ni bitno, jer su vam krajnji efekti isti - destruktivni.


Za razliku od Srba tijekom 90ih godina, Hrvati su tijekom WW2 imali vojne i civilne žrtve na obje strane i to otprilike jednako, po 100.000 na svakoj strani, dakle 50:50. Ostavljali su kosti i na Sutjesci, i u Jasenovcu, i po raznim jamama koje su punili fašisti. Dapače, u relativnim su brojevima imali više žrtava fašizma od većine europskih naroda.
Što se tiče Hrvata na strani NDH, zna se što im se desilo 45.


Citat:
Čitava plejada građanskih stranaka i NVO-a obeležava Srebrenicu, čak je bilo obeležavanja i podsećanja raznim akcijama krajem devedesetih, kada je to bilo poprilično neugodno i/ili opasno. LDP predlaže Deklaraciju o Srebrenici u skupštini.


Koje to, kada, i koliko su te stranke zastupljene u parlamentu? 5%?

Citat:
Boris Tadić je bio na komemorativnom skupu i desetogodišnjici, izvinio se za zločine u ime srpskog naroda (nije li malo bezveze optuživati Tadića za zločinačku politiku bivšeg režima protiv koga se i on borio?).
Iako, meni lično ne leži bilo kakva politička igra "ja tebi-ti meni", pa bi mi mnogo draže bilo da on ili neko drugi ko predstavlja Srbiju, zvanično poseti mesta stradanja i susedovog, a i svog naroda i da u trenutku obraćanja javnosti priča isključivo o stradalnicima tog mesta. Dakle, u Srebrenici nema potrebe da traži reciprocitet, pozivajući se na Bratunac, a u Bratuncu ne treba da naknadnom pameću traži uzroke za Srebrenicu.
Nažalost, zbog ljudi u koje i ti spadaš očigledno, mi nikada nećemo uspeti (bar masovnije) da izađemo iz vrzinog kola imaginarnih prizivanja osveta, a u stvari običnog politikanstva i nedostojanstvenog odnosa prema žrtvama. U međuvremenu, ostatak malo razvijenijeg sveta će nas i dalje gledati kao divljake.


Pa jel Tadić lijepo uoči Oluje pozvao hrvatski vrh da se ispriča za Oluju baš kao što se on ispričao za Srebrenicu?
Jest.
To je čisto izjednačavanje.
Ne trebamo se muljat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
bonislav je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
Ne lupetaj Bonislave.
Ovo je po meni jako bezobrazna teza, koju ti ne provlačiš prvi put, a to je da stavljaš znak jednakosti između Srbije i Srba i sa druge strane, Nemaca u WW2.Šta je to nego najbezočnija propaganda, koja i dalje traje, 15 godina nakon završetka rata!?


Teza stoji. Srbi su baš kao i Nijemci skrivili rat i najteže zločine, i jedni i drugi su dobili po piksi.
Srbi neadekvatno, Švabe su prošle neusporedivo teže, ali svejedno ne izjednačuju svoje zločine sa zločinima saveznika. Jako dobro znaš da je ključni protuhitlerovski saveznik bio Staljin, notorni koljač u rangu Hitlera, ali i usprkos tome Švabe znaju što su napravile, i ne izjednačavaju zločine.
.


Nakon ovoga "teza stoji" i "Švabe su prošle neusporedivo teže" (pogotovo pojedini istaknuti nacisti i njihovi naučnici.. =)) ), ne bih te dalje zadržavala.
Plitkoća, koju možda i namerno forsiraš u bilo kakvoj hr-sr političkoj raspravi, pokazuje da sa uspehom možeš nastaviti porodičnu tradiciju u HNK-u.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 18:15 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 22:08
Postovi: 347
Real gone je napisao/la:
Nakon ovoga "teza stoji" i "Švabe su prošle neusporedivo teže" (pogotovo pojedini istaknuti nacisti i njihovi naučnici.. =)) ), ne bih te dalje zadržavala.
Plitkoća, koju možda i namerno forsiraš u bilo kakvoj hr-sr političkoj raspravi, pokazuje da sa uspehom možeš nastaviti porodičnu tradiciju u HNK-u.


Ok, ja sam za HNK.

Nego, daj reci što ćemo sa Tadićevim pozivom hrvatskim vlastima da se ispričaju za Oluju kao što se on ispričao za Srebrenicu? Nije li to izjednačavanje?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 18:29 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Real gone je napisao/la:
bonislav je napisao/la:

Teza stoji. Srbi su baš kao i Nijemci skrivili rat i najteže zločine, i jedni i drugi su dobili po piksi.
Srbi neadekvatno, Švabe su prošle neusporedivo teže, ali svejedno ne izjednačuju svoje zločine sa zločinima saveznika. Jako dobro znaš da je ključni protuhitlerovski saveznik bio Staljin, notorni koljač u rangu Hitlera, ali i usprkos tome Švabe znaju što su napravile, i ne izjednačavaju zločine.
.


Nakon ovoga "teza stoji" i "Švabe su prošle neusporedivo teže" (pogotovo pojedini istaknuti nacisti i njihovi naučnici.. =)) ), ne bih te dalje zadržavala.
Plitkoća, koju možda i namerno forsiraš u bilo kakvoj hr-sr političkoj raspravi, pokazuje da sa uspehom možeš nastaviti porodičnu tradiciju u HNK-u.


e da se vama bar dogodilo ono što se dogodilo nijemcima pred kraj 2 svj.rata.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 27 lis 2009, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
bonislav je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
Nakon ovoga "teza stoji" i "Švabe su prošle neusporedivo teže" (pogotovo pojedini istaknuti nacisti i njihovi naučnici.. =)) ), ne bih te dalje zadržavala.
Plitkoća, koju možda i namerno forsiraš u bilo kakvoj hr-sr političkoj raspravi, pokazuje da sa uspehom možeš nastaviti porodičnu tradiciju u HNK-u.


Ok, ja sam za HNK.

Nego, daj reci što ćemo sa Tadićevim pozivom hrvatskim vlastima da se ispričaju za Oluju kao što se on ispričao za Srebrenicu? Nije li to izjednačavanje?


To je politika za koju sam u prethodnom postu napisala da mi se gadi, pa nema potrebe da mi postavljaš ponovo to pitanje. Jedino mi je drago da to nije izjavio na komemoraciji. Kakve veze imaju Srebrenica i Oluja..
Ali nisam baš sigurna da je bilo ko od političara iz drugih zemalja imun na to.
Tebe to s pravom vredja, kao što neke Srbe vređa kada se na bilo koji pomen Jasenovca, izvuče Blajburg kao argument. Isto tako, od zvaničnika.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 28 lis 2009, 08:30 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 22:08
Postovi: 347
Real gone je napisao/la:
To je politika za koju sam u prethodnom postu napisala da mi se gadi, pa nema potrebe da mi postavljaš ponovo to pitanje. Jedino mi je drago da to nije izjavio na komemoraciji. Kakve veze imaju Srebrenica i Oluja..
Ali nisam baš sigurna da je bilo ko od političara iz drugih zemalja imun na to.
Tebe to s pravom vredja, kao što neke Srbe vređa kada se na bilo koji pomen Jasenovca, izvuče Blajburg kao argument. Isto tako, od zvaničnika.


Tko je iz hrvatskog političkog vrha zatražio od Srbije, na bilo koji datum, ikada, da se ispriča za zločine četnika ili partizana nad Hrvatima u WW2? Ili na dan Jasenovca rekao "Mi Hrvati imamo neke druge datume za obilježavanje", kao što je to za Srbe poručila Tadićeva stranka povodom Dana sjećanja na Srebrenicu?
Prosvijetli me. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Agitacija i propaganda
PostPostano: 28 lis 2009, 16:10 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
bonislav je napisao/la:

Tko je iz hrvatskog političkog vrha zatražio od Srbije, na bilo koji datum, ikada, da se ispriča za zločine četnika ili partizana nad Hrvatima u WW2?
:kava




Srbija i partizani!!!! Niđe veze.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 382 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO