HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 10:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 547 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 17 vel 2017, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Piramida s manje fotografiranih strana


Privitak/ci:
IMG_2280.JPG
IMG_2280.JPG [ 2.35 MiB | Pogledano 5520 put/a. ]
IMG_2279.JPG
IMG_2279.JPG [ 591.9 KiB | Pogledano 5524 put/a. ]

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 17 vel 2017, 23:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Krenulo ih pravo. Odšteta od Srbije. Sad i intergalaktičke Internet veze.
Zamisli klislam u rubrici "Svemir", naslov: Vanzemaljci sa Kepler-186f zainteresovani da investiraju u muzej genocida u Sarajevu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 18 vel 2017, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Čak i da postoje te piramide kakve one imaju veze s baznian muslims nakon 1643. godine? Da ih nije neki beg sagradio možda?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 18 vel 2017, 12:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nepostojeće piramide u Visokom su bile zamišljene kao kohezivni element za graDŽansku državu i naciju "Bosanaca".
Nije im ispalo kako us planirali.

Danas su nepostojeće piramide izvor financiranja Osmananagićeve obitelji, njegovih jarana. A i da se okane toga više ga nigdje ne bi zvali na predavanja, jer je svu karijeru uložio u tu ublehu.

Ahmed Bosnić je velika faca u toj ublehi. Nekad davno sam sve njegove knjige kupio i naručio poštom. Nisam nikad žalio jer je zanimljivo pisao.
Prije nekoliko godina odem na njegovu web stranicu (ne znam postoji li više) i vidim priče o misterijama iz tih starih knjiga. Mala provjera i testiranje informacija preko Interneta i vidiš da je tip pretjerano izmišljao i fantazirao. Ubacivao "teorije" koje se nigdje u svijetu ne spominju da ne znam kako keywords obrneš, i tim teorijama davao glavno mjesto u misterijama i enigmama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 18 vel 2017, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58697
Lokacija: DAZP HQ
strašno BBC koliko si ranije vjerovao muslimanima, bio si prava Alica u zemlji čudesa. islamofil na najjače. dug je još put do iskupljenja, pogotovo nedavno kad sam pročitao da si ih i preko nišana žalio (astaghfirullah).

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 21 vel 2017, 15:56 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35925
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Piramida u Bosni – nema!

Časopis “Archaeology” kojeg izdaje američki Institut za arheologiju u tri članka piše o “bosanskim piramidama”. Opisuju Osmanagića kao filmskog arheologa koji je slatkoriječivošću uvjerio lokalno stanovništvo u svoju priču. Osvrću se na njegovu biografiju u kojoj samoprozvani arheolog tvrdi da su Maje potomci izvanzemaljaca. Također pobijaju njegovu ideju o 12.500 godina starim bosanskim piramidama konstatirajući da su u to vrijeme na našim prostorima živjeli rijetki paleolitski ljudi koji nisu znali izgraditi ni kuću, a kamoli najveću svjetsku piramidu. Tadašnji lovci i sakupljači su se skrivali u spiljama pred vrhuncem ledenog doba.

“Piramide u Bosni može vidjeti samo apsolutni autsajder po pitanju arheologije, povijesne znanosti, a i zdrave logike, pogotovo ako ih vremenski smješta u razdoblje od 10000 godina prije Krista. Ne radi se tu o nikakvoj ljubomori već o znanstvenoj istini. Potrebno je tu ipak malo znanja, ali mnogo više no što ga ima gospodin Osmanagić, koji vrlo često koristi izraze poput visoko-sofisticirana oprema, megalitičke strukture, civilizacija, paleolitik, neolitik itd., a da je pritom potpuno bjelodano da termine koje koristi uopće ne razumije. Služeći se kvaziznanstvenim kvazijezikom na prosječnog slušatelja ostavlja dojam vrhunskog stručnjaka. Nikad ni na jednom mjestu nije objasnio koja je to visokosofisticirana oprema korištena, niti je znanstvenoj javnosti podastro rezultate istraživanja u pisanom obliku."

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 21 vel 2017, 15:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35925
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Problemi u gradnji bosanskih piramida


1. Koja je bila namjena piramide ili piramida u Bosni?

2. Tko je gradio, ne jednu, ne dvije, već tri piramide? Pritom ne mislim na narod ili civilizaciju, već na populaciju. Egipatske piramide, koje su, usput, prema Osmanagiću, oko 7000 godina mlađe od egipatskih, gradilo je brojno stanovništvo mnogoljudnog Egipta u doba Stare države. Ako je vjerovati Herodotu, Keopsovu je piramidu gradilo 100000 ljudi dvadeset godina. Bosna nikad u povijesti, do novijih vremena, nije mogla prehranjivati toliko stanovništvo (uslijed geoloških i klimatoloških uvjeta). Gradnja građevina poput piramida, koje nemaju nikakvu konstruktivnu funkciju u životu zajednice, i zbog kojih je, usput rečeno, propala Stara država, podrazumijeva visokorazvijenu civilizaciju i dobro organiziranu upravu,brojno stanovništvo, a i pismenost, o čemu nikakvih arheoloških dokaza s prostora današnje Bosne i Hercegovine nema.

3. Bosna i Hercegovina može se podičiti brojnim arheološkim lokalitetima, od prapovijesti, protopovijesti, antike i srednjeg vijeka. Umjesto da se ta nalazišta i znanstvene spoznaje valoriziraju i znanstveno i turistički, poseže se za kojekakvim nadriteorijama i nadrimišljenjima.

4. Kakav je to antički beton korišten u izgradnji piramida prije 12000 godina?“

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 21 vel 2017, 16:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35925
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
slika

Za početak, valjalo bi se zapitati koja je bila namjena tih bosanskih građevina. Zadržavajući se na strogo znanstvenoj razini, konstatirajmo da su egipatske piramide građene kao grobnice faraona, dok su piramide Maja imale funkciju hramova. Koja je bila namjena bosanskih piramida Osmanagić, do sada nije odgovorio.

Razdoblje u koje taj arheolog amater datira svoja “otkrića” geološki i klimatološki pripada završnom razdoblju glacijacije Wűrm, što će laički reći ledenom dobu. Mogućnost nastanka i razvoja visoke civilizacije u to doba otprilike je jednaka mogućnosti da gospodin Osmanagić u Bosni doista otkrije piramidu i spada u sferu znanstvene fantastike.

Osim toga, prihvate li se Osmanagićeva fantaziranja, prostor Visokog, a o ostatku Bosne naš arheolog ne govori ništa, bio bi napredniji i od Bliskog Istoka, što će reći prostora na kojem je otpočela neolitička revolucija, gdje je čovjek po prvi puta počeo koristiti metal, gdje je nastalo prvo pismo, civilizacija i država. Vratimo li se na trenutak konstataciji kako su Egipat i Meksiko bili mnogoljudna i bogata područja, što je, a mislim da to ne treba posebno dokazivati, jedan od glavnih preduvjeta za gigantski pothvat poput gradnje piramida, moramo se zapitati gdje je u Bosni živjela tako brojna populacija. Tako je brojno stanovništvo moralo ostaviti izuzetno mnogo tragova svog bivstvovanja na spomenutom prostoru, ali materijalnih tragova takve civilizacije u Bosni se nikada nije našlo. Koliko bi tragova morala ostaviti tako visoka civilizacija imamo li u vidu veliku količinu arheoloških nalaza s lokaliteta na kojima su boravile po broju članova ne naročito brojne neolitičke zajednice?

Je li prostor Bosne i Hercegovine uopće mogao prehranjivati tako brojno stanovništvo? U svezi s time, poslužimo se jednom malom komparacijom. Prema Herodotovim riječima Keopsovu je piramidu dvadeset godina gradilo 100.000 ljudi, a visoka je 147 metara. Koliko je ljudi, pod pretpostavkom da su oko 7.000 godina prije Keopsova doba raspolagali istim sredstvima, trebalo graditi Osmanagićevu piramidu visoku 650 metara? Prema matematičkom izračunu ispada da ih je moralo biti 442.000.

1. Piramida u Bosni nema niti ih je ikada bilo jer ih nije imao tko sagraditi
2. Zašto bi itko u Visokom gradio tri piramide, čija bi gradnja, trajala zamalo jedno stoljeće, da bi im vrhovi činili jednakostraničan trokut s kutovima od 60 stupnjeva
3. Kojim bi mjernim sredstvima ti ljudi, ma kako visokoj civilizaciji pripadali, uspjeli izmjeriti precizan kut u takvim razmjerima
4. Kad bi piramide u Visokom teoretski i postojale, koja bi bila njihova namjena?

slika

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 21 vel 2017, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jesu to tvoje riječi ili kopiraš od nekud ? Daj link.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 14 ožu 2017, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Moroni ratuju sa Wikipedia, jer neće da napišu da je dokazano da u Bosni postoje piramide.
Svađaju se s njima, ovi im brišu accounts.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 14 ožu 2017, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tunele zovu "predhistorijskim". A kopaju ih kako Osmanagić pokaže rukom.
"Čini mi se da je tamo bio neki stari tunel sad zatrpan. Ajde malo tamo kopajte". Poslije nekoliko mjeseci kopanja ukaže se "predhistorijski tunel". Baš tamo gdje je Osmanagić pokazao. :laugh

Citat:
The discovery of Tesla’s standing waves at the top of the Bosnian Pyramid of the Sun prove the existence of something referred to as a cosmic web or cosmic internet which allow for a immediate intergalactic communication throughout the universe.
Semir Osmanagić

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 17 tra 2017, 22:38 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13472
Lokacija: ZG
Prije dan-dva sam gledao dokumentarac na national geographicu par americkih geologa koji su dosli znanstveno procesljati famozne "piramide u Visokom".
Tako brutalno su se posrali po faci tom semiru osmanagicu da to nisu istine, to je bilo tuzno za gledati, znaci tesko ruganje, bas tesko.

Slika i prilika Bosnjakistana danas - piramide u Visokom, 100% Bosna, RS ce ukinut a Hrvate izbrisat sa lica zemlje. Realnost je dijametralno suprotna.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 22 tra 2017, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6229
Lokacija: Izvan sebe
PCM je napisao/la:
Prije dan-dva sam gledao dokumentarac na national geographicu par americkih geologa koji su dosli znanstveno procesljati famozne "piramide u Visokom".
Tako brutalno su se posrali po faci tom semiru osmanagicu da to nisu istine, to je bilo tuzno za gledati, znaci tesko ruganje, bas tesko.

Slika i prilika Bosnjakistana danas - piramide u Visokom, 100% Bosna, RS ce ukinut a Hrvate izbrisat sa lica zemlje. Realnost je dijametralno suprotna.

Ta bi iskopavanja trebalo zabraniti. Ko od naucnika o osmanagicu kaze jednu blagu dobru rijec trebalo bi mu anulirati titulu i izbaciti ga sa fakulteta, ako ima bilo kakvu ulogu u obrazovanju mladih.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 22 tra 2017, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Sve je stvar vere , pa ako postoji Međugorje i razni manastiri i crkve gde se "čuda# događaju" zašto ne bi dozvolili da u javnom diksursu budu i Piramide u Visokom jednako tretirane.
To što se Osmanagić i još neki predstavljaju kao naučnici njije uopšte važno , jer nisam video da se naučna javnost bori protiv međugroske laži i crkvenih čuda.

Zipa ovo:

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/cudo-u-srbiji-otkrivene-dve-piramide-u-arilju-clanak-1624206

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 22 tra 2017, 11:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To će vjerojatno završiti urušavanjem i velikom pogibijom ljudi.
Čak i profesionalni rudari u Bosni muku muče sa tim. Ovi amateri kopaju sve dublje i dublje u brdo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 22 tra 2017, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
joe enter je napisao/la:
Sve je stvar vere , pa ako postoji Međugorje i razni manastiri i crkve gde se "čuda# događaju" zašto ne bi dozvolili da u javnom diksursu budu i Piramide u Visokom jednako tretirane.
To što se Osmanagić i još neki predstavljaju kao naučnici njije uopšte važno , jer nisam video da se naučna javnost bori protiv međugroske laži i crkvenih čuda.

Zipa ovo:

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/cudo-u-srbiji-otkrivene-dve-piramide-u-arilju-clanak-1624206


Zato glupane jer to šteti čitavoj arheološkoj BiH zajednici. Više nitko neće da financira iskopavanja u Bosni, muzeje, itd.... Uvaženi svjetski arheolozi je izbjegavaju čak i kad preliću zrakopolovom.

Jel tebe mama "ispustila" na beton kad si bio mali pa si glavom lupio od beton. Hebeni zomby.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 22 tra 2017, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mislim da islamska zajednica kipti zbog ovog harama, i šuti zbog novca. Koliko dugo će šutjeti ne znam baš.

Citat:
Terezina spirala

Na povratku Ermin i Suad pričaju nam o nekakvoj Theresi iz Australije, koja, navodno, vodi sektu od 20 miliona pripadnika iz cijelog svijeta. Kažu da je tamo, iza hotela i vikendica, "gdje se nalaze dva energetska kamena", kupila zemlju i da čeka dozvolu za gradnju lječilišta. "To morate vidjeti", nagovaraju nas.

Ovdje je izravnano cijelo brdo i obilježena spirala. Djeluje misteriozno. Na usječenoj kosini kamenjem je, kao kada se posvuda pisalo TITO, ispisano HUESA. U akšam, kada se spustimo u Arheološko-turistički park "Ravne 2", saznajemo da je to skraćenica za "Human Universal Energy and Spirituality Academy", koju je u Australiji osnovala izvjesna dr. Theresa. Ideja im je da podignu objekat za meditaciju, odmor i jogu.

Dolje, u arheološko-turističkom parku, vidjeli smo nešto slično. Na službenom sajtu Fondacije piše da je riječ o spiralnom aromatičnom i ljekovitom vrtu, djelu hrvatskog inženjera agronomije Vehida Ibrakovića. Vidjeli smo i pet betonskih kugli u pijesku pored puta, koje podsjećaju na jaja divovskog dinosaura. I još mnogo toga.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 22 tra 2017, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Doslovce nekoliko mjeseci je bilo potrebno da se park koji je nedavno izgrađen od strane Osmanagića i dragovoljaca (poredali masu kamenja u geometrijske oblike), proglasi kantonalnim "Arheološko-turističkim parkom “Ravne 2" "od značaja".

Koji lud narod, to je nemoguće za povjerovati.

Citat:
Visočki zastupnik u Skupštini ZDK Kemal Mušinbegović (SDA) podnio je inicijativu prema Kolegiju Skupštine ZDK da formira delegaciju zastupnika koji će službeno posjetiti Arheološko turistički park “Ravne 2” i da Skupština ZDK donese zaključak kojim će se Arheološki turistički park “Ravne 2” proglasiti parkom od značaja za ZDK.

“Naglasio sam da je sve veća posjećenost turista na navedenoj lokaciji te smatram da mi zastupnici kao najveće zakonodavno tijelo treba da posjetimo Arheološko turistički park “Ravne 2”, da se upoznamo sa kojim to turističkim potencijalima raspolažemo i da navedenu lokaciju proglasimo od posebnog značaja za ZDK” – izjavio je za Visoko.co.ba Mušinbegović.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 22 tra 2017, 13:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Ja sam zbog te piramide izgubio prijatelja, diskusija nas odvela u svađu, nije htio prihvatiti moje negiranje, stavljao mi dokaze, a ja njemu primjere iste geološke strukture iz čitavog svijeta.

Na kraju me proglasio neprijateljem Bosne.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 22 tra 2017, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Županija je Osmanagiću (njegova fondacija je privatno vlasništvo) poklonila 40.000 kv.metara zemlje, ili prodala jeftino.
Sad će izgleda pristati i na to da pokrivaju mjesečne troškove održavanja, security, renoviranja, koja su pozamašna cifra.

No nebitno, sve dok troše županijski novac.

Posijekli oko 1000 stabala šume zbog tog parka.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 22 tra 2017, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
ManInBlack je napisao/la:
Ja sam zbog te piramide izgubio prijatelja, diskusija nas odvela u svađu, nije htio prihvatiti moje negiranje, stavljao mi dokaze, a ja njemu primjere iste geološke strukture iz čitavog svijeta.

Na kraju me proglasio neprijateljem Bosne.


Ne može slikovitiji primjer koliko su propucali i u kurcu.
Zaradio si ne brini, što će ti takav "prijatelj".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 22 tra 2017, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6229
Lokacija: Izvan sebe
BBC je napisao/la:
Županija je Osmanagiću (njegova fondacija je privatno vlasništvo) poklonila 40.000 kv.metara zemlje, ili prodala jeftino.
Sad će izgleda pristati i na to da pokrivaju mjesečne troškove održavanja, security, renoviranja, koja su pozamašna cifra.

No nebitno, sve dok troše županijski novac.

Posijekli oko 1000 stabala šume zbog tog parka.

Jednostavno, da proglasis da si tamo vidio male zelene ima ljudi koj bi dosli da to vide.
Mislim da ce na kraju samo biti steta za sve.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 22 tra 2017, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6229
Lokacija: Izvan sebe
joe enter je napisao/la:
Sve je stvar vere , pa ako postoji Međugorje i razni manastiri i crkve gde se "čuda# događaju" zašto ne bi dozvolili da u javnom diksursu budu i Piramide u Visokom jednako tretirane.
To što se Osmanagić i još neki predstavljaju kao naučnici njije uopšte važno , jer nisam video da se naučna javnost bori protiv međugroske laži i crkvenih čuda.

Zipa ovo:

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/cudo-u-srbiji-otkrivene-dve-piramide-u-arilju-clanak-1624206

Takvih slicnosti ces vjerovatno otkriti na puno mjesta, uvijek postoji silueta koja na nesto lici ili podsjeca.
Na primjer u blizini Salzburga silueta jednog brda podsjeca na glavu i ta slicnost je prilicno uocljiva.
Mislim da se iz toga nemoze izvuci zakljucak da je to neka okamenjena uspavana ljepotica, stvari pobuduju mastu i to je dovoljno, da dodes pogledas i odes. Ostalo je samo igra elemenata, kretanja zemljine kore, erozija itd.
Vidio sam na primjer u Bosni, ogomne kugle promjera veceg od metra i vjerovatno preko tone teske, vjerovatno od kamena, cije porjeklo i nastank je interesatnije ispitati od tih kvazi piramida.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 22 tra 2017, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
https://cybermikan-sungazing.org/senzac ... -piramidu/
Verovatno odavde crpe inspiraciju.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Are there lost pyramids in Bosnia? Probably not.
PostPostano: 22 tra 2017, 17:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
slikaI naravno srpska je najveća. :D

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 547 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Tomba17 i 310 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO