HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 07:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 196 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 01 lip 2018, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2018, 20:06
Postovi: 211
Citat:
Normalno da ima u drugim sustavima, daleko naprednijim, razvijenijim i bogatijim državama članicama EU.

Kad ti musliman objašnjava demokraciju =))
Dobro si priznao da to nije vaš sustav, vaš sustav je hilafet, islamska država i šerijat.
Normalno da vaš sustav nije europski federalizam naroda na kojem počiva i EU, za vas je vrhunac anadolijska "demokracija" diktatora Erde kojeg dočekujete po Saraybosni.
Taj vaš Miloševićev sustav će srušiti državu kao što je i bivšu, čak niste dovoljno pametni niti da učite na greškama, samo idiot ponavlja iste.


Otiđi u Ameriku, najdemokratskiju državu svijeta pa počni pričat da su Meksikanci, Indijanci, i Crnci konstitutivni. Pa fino konsocijacija ... pa jednakopravnost naroda ... I tamo je jedva 50 % bijelaca ...
Otićeš u zatvor do kraja života, ako te FBI "slučajno" ne izrešeta prije ...

Hoš reć da BiH treba biti demokratskija od Amerike, a katoličkija od Pape i Vatikana ...

_________________
Bošnjo - još više Bosanac. Biram koaliciju DF-GS na izborima. Drugovima iz SDP-a vrata su uvijek otvorena. Aj zdravo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 01 lip 2018, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
daramo je napisao/la:
Tko vam je branio, da pogodim opet Hrvati?
Mogli ste JNA dočekati s kolačima kao u Stocu a ne pucati na nju sa zelenim beretkama.


Zajebali se.
Vidila zaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 01 lip 2018, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
DF Sarajevo je napisao/la:
Citat:
Normalno da ima u drugim sustavima, daleko naprednijim, razvijenijim i bogatijim državama članicama EU.

Kad ti musliman objašnjava demokraciju =))
Dobro si priznao da to nije vaš sustav, vaš sustav je hilafet, islamska država i šerijat.
Normalno da vaš sustav nije europski federalizam naroda na kojem počiva i EU, za vas je vrhunac anadolijska "demokracija" diktatora Erde kojeg dočekujete po Saraybosni.
Taj vaš Miloševićev sustav će srušiti državu kao što je i bivšu, čak niste dovoljno pametni niti da učite na greškama, samo idiot ponavlja iste.


Otiđi u Ameriku, najdemokratskiju državu svijeta pa počni pričat da su Meksikanci, Indijanci, i Crnci konstitutivni. Pa fino konsocijacija ... pa jednakopravnost naroda ... I tamo je jedva 50 % bijelaca ...
Otićeš u zatvor do kraja života, ako te FBI "slučajno" ne izrešeta prije ...

Hoš reć da BiH treba biti demokratskija od Amerike, a katoličkija od Pape i Vatikana ...


Kad su u Americi ratovali crnci protiv meksikanaca ili bijelaca?
Mi ratujmo svakih 50 godina unazad 600 godina.
Pucas na Srbe pa se pravis mutav, ajmo ispocetka, mrš!

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 01 lip 2018, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
DF Sarajevo je napisao/la:
Citat:
Tko vam je branio, da pogodim opet Hrvati?
Mogli ste JNA dočekati s kolačima kao u Stocu a ne pucati na nju sa zelenim beretkama.


Nisu naravno. Jebali nam Velikosrbi i Milošević majku, pokrali oružje i krenuli svojim putem. Po 25 % Hrvata i Slovenaca, i 50 % Bošnjaka htjelo silom braniti SFRJ, al *** ...
Profesor Dejan Jović je to egzaktno dokazao ...
Da je u Srbiji bio Stambolić, ne bilo tako, i 50 % Srba je htjelo SFRJ, ali ...
Neće SANU, SPC, i velikosrpska opcija ... Zajebali su se do nebesa ...


Bre ko nas zavadi =))

Ne znam šta je Dejan dokazao ali ja znam za koga je na prvim demokratskim izborima glasalo više od 50% Muslimana, više od 50% Srba i više od 25% Hrvata.
Kao i što znamo kakav je bio politički program tih stranaka.

Da netko tko je galsao za SDA je bio za SFRJ, daj sramotiš se u takiji =))
Netko tko je glasao za SDS je bio za SFRJ
Netko tko je glasao za HDZ je bio za SFRJ

Normalno da je više od 50% Srba htjelo SFRJ u kojoj će vrijediti jedan čovjek jedan glas, ukidanje republika i autonomnih pokrajina, ukidanje konstitutivnosti naroda i narodnosti, ukidanje reciprociteta itd.
Ček ovo mi nešto poznato.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 01 lip 2018, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2018, 20:06
Postovi: 211
Citat:
Kad su u Americi ratovali crnci protiv meksikanaca ili bijelaca?
Mi ratujmo svakih 50 godina unazad 600 godina.
Pucas na Srbe pa se pravis mutav, ajmo ispocetka, mrš!


Neobrazovan i arogantan kao i uvijek. Nisi stariji od 20 godina.
1926 su crnci htjeli svoju republiku u Kaliforniji i formirali miliciju. Američka vojska došla, izbombardovala ih i sve pobila ...

Ko ratuje ... vaša velikosrpska elita ratuje za svoj groš. Uništavate svoj vlastiti narod.
Pucali su i neki Srbi na mene, i to jako mnogo, ali interes mira i saradnje je jači od vaših ekstremista.

_________________
Bošnjo - još više Bosanac. Biram koaliciju DF-GS na izborima. Drugovima iz SDP-a vrata su uvijek otvorena. Aj zdravo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 01 lip 2018, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2018, 20:06
Postovi: 211
Citat:
Bre ko nas zavadi =))

Ne znam šta je Dejan dokazao ali ja znam za koga je na prvim demokratskim izborima glasalo više od 50% Muslimana, više od 50% Srba i više od 25% Hrvata.
Kao i što znamo kakav je bio politički program tih stranaka.

Da netko tko je galsao za SDA je bio za SFRJ, daj sramotiš se u takiji =))
Netko tko je glasao za SDS je bio za SFRJ
Netko tko je glasao za HDZ je bio za SFRJ

Normalno da je više od 50% Srba htjelo SFRJ u kojoj će vrijediti jedan čovjek jedan glas, ukidanje republika i autonomnih pokrajina, ukidanje konstitutivnosti naroda i narodnosti, ukidanje reciprociteta itd.
Ček ovo mi nešto poznato.


Previše mrziš i jednostrano gledaš. SFRJ je bila pozitivna. 10x bolja od tvoje pljačkaške i razbojničke RH upravo za Hrvate ...
Budućnost će pokazat... a sadašnjost vam je prilično tamna...

Mnogi ljudi su bili zavedeni propagandom. Kad su došli sebi ... bilo je kasno ...

Podržavate SNSD i Dodika, a vamo mrzite Srbe ...

Ja barem otvoreno kažem, mrzim Velikosrbe, ali Srbe partizane, protitoističke i lijeve orijentacije gledam ko svoj narod ...

Nego jesu li svi ljudi u osnovnim pravima jednaki ili nisu ???

_________________
Bošnjo - još više Bosanac. Biram koaliciju DF-GS na izborima. Drugovima iz SDP-a vrata su uvijek otvorena. Aj zdravo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 01 lip 2018, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
DF Sarajevo je napisao/la:
Citat:
Normalno da ima u drugim sustavima, daleko naprednijim, razvijenijim i bogatijim državama članicama EU.

Kad ti musliman objašnjava demokraciju =))
Dobro si priznao da to nije vaš sustav, vaš sustav je hilafet, islamska država i šerijat.
Normalno da vaš sustav nije europski federalizam naroda na kojem počiva i EU, za vas je vrhunac anadolijska "demokracija" diktatora Erde kojeg dočekujete po Saraybosni.
Taj vaš Miloševićev sustav će srušiti državu kao što je i bivšu, čak niste dovoljno pametni niti da učite na greškama, samo idiot ponavlja iste.


Otiđi u Ameriku, najdemokratskiju državu svijeta pa počni pričat da su Meksikanci, Indijanci, i Crnci konstitutivni. Pa fino konsocijacija ... pa jednakopravnost naroda ... I tamo je jedva 50 % bijelaca ...
Otićeš u zatvor do kraja života, ako te FBI "slučajno" ne izrešeta prije ...

Hoš reći da BiH treba biti demokratskija od Amerike, a katoličkija od Pape i Vatikana ...


Opet se sramotiš u takijanju i pokušaju da musliman shvati demokraciju?

Je li građanska većina u SAD-u izabrala Trumpa?

Nije, većina građana glasala za Hilary.
Trumpa izabra demokratska volja većine saveznih država i njihovih predstavnika elektora.

Nije naš problem što o konstitutivnosti nemaništa u kuranu za razliku od Ustava BiH.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 01 lip 2018, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
DF Sarajevo je napisao/la:
Citat:
Kad su u Americi ratovali crnci protiv meksikanaca ili bijelaca?
Mi ratujmo svakih 50 godina unazad 600 godina.
Pucas na Srbe pa se pravis mutav, ajmo ispocetka, mrš!


Neobrazovan i arogantan kao i uvijek. Nisi stariji od 20 godina.
1926 su crnci htjeli svoju republiku u Kaliforniji i formirali miliciju. Američka vojska došla, izbombardovala ih i sve pobila ...

Ko ratuje ... vaša velikosrpska elita ratuje za svoj groš. Uništavate svoj vlastiti narod.
Pucali su i neki Srbi na mene, i to jako mnogo, ali interes mira i saradnje je jači od vaših ekstremista.


Hoces da kazes kako smo i mi trebali vas izbombardovati i sve pobiti?
Ili vi nas?
Nije problem, dodjite, pobijte nas i uvedite demokratiju kako mislite da treba. Ne mozete? Pa sta vam mi tu mozemo pomoci. Misis da cemo dobrovoljno svoju sudbinu predati u ruke neprijateljima? U kojem svijetu vi zivite?

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 01 lip 2018, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
DF Sarajevo je napisao/la:
Citat:
Bre ko nas zavadi =))

Ne znam šta je Dejan dokazao ali ja znam za koga je na prvim demokratskim izborima glasalo više od 50% Muslimana, više od 50% Srba i više od 25% Hrvata.
Kao i što znamo kakav je bio politički program tih stranaka.

Da netko tko je galsao za SDA je bio za SFRJ, daj sramotiš se u takiji =))
Netko tko je glasao za SDS je bio za SFRJ
Netko tko je glasao za HDZ je bio za SFRJ

Normalno da je više od 50% Srba htjelo SFRJ u kojoj će vrijediti jedan čovjek jedan glas, ukidanje republika i autonomnih pokrajina, ukidanje konstitutivnosti naroda i narodnosti, ukidanje reciprociteta itd.
Ček ovo mi nešto poznato.


Previše mrziš i jednostrano gledaš. SFRJ je bila pozitivna. 10x bolja od tvoje pljačkaške i razbojničke RH upravo za Hrvate ...
Budućnost će pokazat... a sadašnjost vam je prilično tamna...

Mnogi ljudi su bili zavedeni propagandom. Kad su došli sebi ... bilo je kasno ...

Podržavate SNSD i Dodika, a vamo mrzite Srbe ...

Ja barem otvoreno kažem, mrzim Velikosrbe, ali Srbe partizane, protitoističke i lijeve orijentacije gledam ko svoj narod ...

Nego jesu li svi ljudi u osnovnim pravima jednaki ili nisu ???


Možda za tebe u Sarajevu, probranu komunističku elitu i njihovu djecu, za ljude u zapadnoj Hercegovini nije i tada morali kruh zarađivati na njemačkim bauštelama, toliko dobra bila.
Sadašnjost je da su Hrvati državljani EU, da je RH članica EU, NATO saveza, da Hrvati mogu zaraditi za život na otvorenom EU tržištu rada.
Kakva je vaša, životarenje kao najsiromašniji narod Europe i čekanje građanske (islamske) države u kojoj ćete biti još gladniji.

U BiH nisu dok se Hrvatima sudi po jednom zakonu a Muslimanima po drugom za iste zločine.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 01 lip 2018, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Bistrik Baron DF .. ..Sad si bio i učesnik u ratu? Ahhahahah..koje si ti lažljivo ***. =))

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 01 lip 2018, 23:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
DF Sarajevo je napisao/la:
Nisu naravno. Jebali nam Velikosrbi i Milošević majku, pokrali oružje i krenuli svojim putem. Po 25 % Hrvata i Slovenaca, i 50 % Bošnjaka htjelo silom braniti SFRJ, al *** ...


Jel' to ono kad ste je branili na referendumu za izlazak iz SFRJ? Ili sam ja previdio taj dio kad muslimani brane a Srbi blentavi navalili da se otcjepe po cijenu rata?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 01 lip 2018, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2018, 20:06
Postovi: 211
Citat:
Sad si bio i učesnik u ratu? Ahhahahah..koje si ti lažljivo ***.


Koji si ti neotesani i neodgojeni Velikosrbin ...
Imao 15 godina kad je počeo rat. Proveo rat u Sarajevu.
Nije nama falilo vojske, već oružja, ja im nisam trebo, ali nisam bježo od vojske ...
Jednostavno me nisu trebali, o poslijeratnom služenju vojnog roka se ne bih izjašnjavao, jer nisam dužan tebi da polažem račun ...
Svaki Sarajlija je bio učesnik u ratu, htio ne htio tada...

_________________
Bošnjo - još više Bosanac. Biram koaliciju DF-GS na izborima. Drugovima iz SDP-a vrata su uvijek otvorena. Aj zdravo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 01 lip 2018, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2018, 20:06
Postovi: 211
Citat:
Jel' to ono kad ste je branili na referendumu za izlazak iz SFRJ? Ili sam ja previdio taj dio kad muslimani brane a Srbi blentavi navalili da se otcjepe po cijenu rata?


Mi smo htjeli da se borimo za SFRJ od Đerdapa pa do Triglava, a 1992 je nuđena BiH ili SR Jugoslavija + SAO pizdarije ... Neka hvala ...
Ja sam se rodio kao Jugosloven, a ne Velikosrbin ...

SFRJ. Tito. SKJ. - a ne SRJ. Milošević. SPS-JUL

Što se vi volite praviti budale ...

_________________
Bošnjo - još više Bosanac. Biram koaliciju DF-GS na izborima. Drugovima iz SDP-a vrata su uvijek otvorena. Aj zdravo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 01 lip 2018, 23:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
DF Sarajevo je napisao/la:
Citat:
Jel' to ono kad ste je branili na referendumu za izlazak iz SFRJ? Ili sam ja previdio taj dio kad muslimani brane a Srbi blentavi navalili da se otcjepe po cijenu rata?


Mi smo htjeli da se borimo za SFRJ od Đerdapa pa do Triglava, a 1992 je nuđena BiH ili SR Jugoslavija + SAO pizdarije ... Neka hvala ...
Ja sam se rodio kao Jugosloven, a ne Velikosrbin ...

SFRJ. Tito. SKJ. - a ne SRJ. Milošević. SPS-JUL

Što se vi volite praviti budale ...


Ok, jasno sve. Niste htjeli bez Hrvata i Slovenaca da ostajete.
Sad kad ti rece da si imao 15 godina pocetkom rata jasno mi je sto mi nisi odg na pitanja iz rata. Ako imas nekog ko je bio u ratu a znas da ne preuvelicava, pitaj ga molim te. Ima kod vas dosta realnih ljudi koji su svjesni da rat nije poceo sa Olujom. Pitaj to sto sam prije nabrojao i pitaj koliko je kostala civilna odjeca u Bihacu 04.12.94-e u Bihacu? Kad je VRS povucena od Bihacke bolnice (ne odbacena kontranapadom nego naredbom za povlacenje). Pitaj pa ce ti dosta toga biti jasnije. Ja znam posto je bila ali ces ti uz cijenu saznati i razlog poskupljenja ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 02 lip 2018, 00:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
Ne kazemo mi da nisu svi ljudi jednaki. Ima ih ovakvih i onakvih, ali po pravima su jednaki.

Ono sto kazemo je da nisu svi narodi jednaki, a narod je jedna velika interesna skupina.

Stoga, jedini nacin da se na teritoriji danasnje BejHa uspostavi gradjanska drzava je taj da Hrvati budu dio hrvatske politicke administrativno-teritorijalne jedinice (bila to RH ili HRHR entitet), Srbi srpske, a Bosnjaci bosnjacke.

A sto se tice kapaciteta, toga imamo na pretek. I u smislu teritorijalne zaokruzenosti, zelje naroda koji zivi na tom teritoriju da se to ostvari, hr komponente OSBIH koja se nalazi na tom prostoru, policije, civila itd. Pa dan danas se na tom podrucju viore zastave HRHB, u ucionicama i javnim ustanovama stoji grb HRHB, u skolama se radi po hr programu i uci da je Zagreb glavni grad, racuni se placaju EP HZHB itd. Samo fali da se registarske oznake vrate kakve su bile.

Rasplest ce se ova situacija u narednom periodu, na ovaj ili onaj nacin. I ono sto nama ide u prilog je kompleksnost situacije i cinjenica da Srbi koji su u puno boljoj poziciji zele vise od ovoga sto imaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 02 lip 2018, 00:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Jednaci su jedan Amerikanac i jedan Juznoafrikanac, jesi u teoriji i na papiru, zenevske konvencije, ali da li su.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 02 lip 2018, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2018, 20:06
Postovi: 211
Citat:
Je li građanska većina u SAD-u izabrala Trumpa?

Nije, većina građana glasala za Hilary.
Trumpa izabra demokratska volja većine saveznih država i njihovih predstavnika elektora.


Jesi našo primjer. Dva bijela kandidata. Lijevi i desni. Pa ko pobijedi. Izbor između Džaferovića i Bećirovića.

I jedan i drugi bitno ne mijenjaju status quo tanke bijelačke većine u SAD.

Da SAD imaju predsjedništvo pa ajde ... nemaju i niti će imati, jer je to nespojivo sa demokratijom.

_________________
Bošnjo - još više Bosanac. Biram koaliciju DF-GS na izborima. Drugovima iz SDP-a vrata su uvijek otvorena. Aj zdravo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 02 lip 2018, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2018, 20:06
Postovi: 211
Citat:
Ne kazemo mi da nisu svi ljudi jednaki. Ima ih ovakvih i onakvih, ali po pravima su jednaki.


Ako smo jednaki pred zakonom i imamo ista prava onda svaki glas vrijedi isto, tj. onda je demokratski način odlučivanja. Jedan čovjek - jedan glas.

Citat:
Ono sto kazemo je da nisu svi narodi jednaki, a narod je jedna velika interesna skupina.


Ako su svi ljudi jednaki, onda su i svi narodi jednaki po pravima i obavezama. Nema logike to što govoriš.

Citat:
Stoga, jedini nacin da se na teritoriji danasnje BejHa uspostavi gradjanska drzava je taj da Hrvati budu dio hrvatske politicke administrativno-teritorijalne jedinice (bila to RH ili HRHR entitet), Srbi srpske, a Bosnjaci bosnjacke.


Aha, tu smo ... treći entitet predzadnji korak ka disoluciji BiH. Hrvati ne žele da žive u državi gdje nisu većina. Gdje god je hrvatski grob, kuća ili crkva, tu je i hrvatska zastava i hrvatska država. Ma na što li me to podsjeća ?

Citat:
A sto se tice kapaciteta, toga imamo na pretek. I u smislu teritorijalne zaokruzenosti, zelje naroda koji zivi na tom teritoriju da se to ostvari, hr komponente OSBIH koja se nalazi na tom prostoru, policije, civila itd. Pa dan danas se na tom podrucju viore zastave HRHB, u ucionicama i javnim ustanovama stoji grb HRHB, u skolama se radi po hr programu i uci da je Zagreb glavni grad, racuni se placaju EP HZHB itd. Samo fali da se registarske oznake vrate kakve su bile.


Nedostaje vam homogenost teritorija i solidniji broj ljudi. Samo bi Hrvatska mogla napraviti nešto ozbiljnije u BiH.

Citat:
Rasplest ce se ova situacija u narednom periodu, na ovaj ili onaj nacin. I ono sto nama ide u prilog je kompleksnost situacije i cinjenica da Srbi koji su u puno boljoj poziciji zele vise od ovoga sto imaju.


Normalno da će se rasplest, ne isključujem ni iznenađenja.

_________________
Bošnjo - još više Bosanac. Biram koaliciju DF-GS na izborima. Drugovima iz SDP-a vrata su uvijek otvorena. Aj zdravo ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 02 lip 2018, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
Usporedbe BIH Balkanskog etnickog cumeza s drzavama "novog svijeta" koje su u sustini "melting pot" kolonizatorske drzave je izvan SVAKE pameti. Ima milion i jedan razlog zasto je to neusporedivo, a ja cu samo dati primjere... Belgija i Spanjolska. Ima tamo i Kineza i crnaca, ali oni se u te odnose ne mjesaju. Oni su pridoslice i slabo razumiju, pa ih cak i ne zanimaju, odnosi medju narodima na tom podrucju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 02 lip 2018, 14:11 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
DF Sarajevo je napisao/la:
Ako su svi ljudi jednaki, onda su i svi narodi jednaki po pravima i obavezama. Nema logike to što govoriš.


Nisu, jer ako jedan narod čini 25% stanovništva onda ne može nikad ostvariti svoje interese.

Cijela poanta demokratskog procesa, prava i obveza, je da jedna nacija, narod ili kako god želiš nazvati skupinu koja osjeća zajedničku pripadnost, baštini zajedničku prošlost, kulturu i ima zajedničke poglede na budućnost ostvari svoje najbolje interese.

Mi s vama nemamo dodirnih točaka po tim pitanjima, dakle ni pod razno ne spadamo pod istu naciju gdje bi bio primjenjiv koncept "jedan čovjek, jedan glas".

Stabilne države su stvorene samo tamo gdje se na omeđenom teritoriju nalazi stanovništvo sa tom karakteristikom zajedničke pripadnosti. U Europi su to u pravilu etničke države, u Americi se to zajedništvo temeljilo na nečem drugom. U BiH se nema na čemu temeljiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 02 lip 2018, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
DF Sarajevo je napisao/la:

Ako su svi ljudi jednaki


Nisu svi ljudi jednaki.
Ti si Musliman ja sam Srbin.
Razliciti narodi imaju razlicite drzave.
Da su svi ljudi jednaki ne bi postojala razlicite drzave.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 02 lip 2018, 14:24 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Ali zato imaju kapacitet da kmece.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 02 lip 2018, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Amiđa je napisao/la:
Ali zato imaju kapacitet da kmece.

kad ih hanuma stisne nogama okolo pasa ;)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 02 lip 2018, 15:03 
Offline

Pridružen/a: 06 lis 2015, 23:34
Postovi: 216
korrisnik je napisao/la:
nosferatu je napisao/la:


"Stari Abdulah ga je cuteci pazljivo slusao. Grickao je
travku krajem zuba zagledan negdje u daljinu.
Kad Safet zavrsi, Abdulah uzdahnu:
- Sve ja to znam, moj Safo. Oni nas preziru ko da smo gubavi,
jer ne pristajemo ni na jednu bandu. Nijesmo niciji.
- Kako to, deda, nijesmo niciji. Zar mi nijesmo Turci iz
Anadolije, kako babo prica.
- Nijesmo, moj Safo. Odrastao si, treba da znas istinu.
Nema Turaka u Hercegovini. Nema ih ni u Bosni, ni u Sandzaku.
Turci su otisli u Tursku, a mi smo ovdje ostali.
- Pa ko smo onda mi? - cudi se Safet.
- Mi poticemo od njih.
- Od koga?
- Od njih. Od vlaha.
Safetu se javi neka mucnina u stomaku, bijes ga obuze.
- Ja nijesam Vlah! necu da budem krmski Vlah. Oni se krste
i idu u crkvu, a mi u dzamiju. Mrzim Vlahe. Ja nijesam Vlah.
- Smiri se, Safo moj - pomilova ga Abdulah po kosi. Nijesmo
mi Vlasi no je muka sto ne znamo ko smo. S njima necemo,
a Turci nijesmo. Mi smo se, moj Safo, nekad prezivali Miljanici.
Zivjeli smo dolje blizu Bilece i slavili smo svetog Nikolu. Babo mog
babe, sucur Alahu, Muslimani i dosao ovamo. Sa sobom je kandilo donjeo,
eno ga jos na tavanu.
- Je li to ono s lancima sto stoji u starom sanduku?
Jeste. To je nase kandilo, moj Safo.
Glas starog Abdulaha je podrhtavao. Bilo je u njemu neke
tuge i gorcine.
- A sto to ne bacimo, djedo, no nam pogani kucu - pita
Safet.
Abdulah gricka travku, pogledom luta po plavom nebu iznad Hercegovine.
- Jos si ti mali, Safo. Jednog dana ces razumjeti.
- Sto mi ne objasnis, djedo?
- Ne znam hoces li razumjeti, moj Safo. Jos si mali da to
razumijes. Veliki si da znas ko smo, a mali da razumijes da nijesmo
ni Srbi ni Turci. i da kandilo ne smije da se baci.
- Ja cu kad porastem da ga bacim.
Cuti Abdulah. Ispljunu izvakanu travku, ubra drugu i stavi je
medju zube, pa poslije duzeg cutanja veli:
- Mozda. Mozda ces i da ga bacis. Safo moj. Mozda hoces,
a mozda neces.
- Hocu, djedo. Bacicu ga sigurno.
- Mozda. Mozda, Safo moj. Mozda hoces, a mozda neces.
Samo Alah sve zna.
- Alah ne voli kandilo, djedo. On ne voli ni Vlahe.
- Ko ce to znati, Safo moj. Bog je jedan i nas i njihov.
Safet ga gleda zbunjeno.
- Kako to, djedo. Oni ne vole Alaha.
- Sve ces ti to jednog dana shvatiti, Safo moj.
- Molim te, djedo, baci ono sa tavana.
Abdulah uzdahnu.
- Necu. Necu, Safo moj. Dok sam ja ziv necu, a vi poslije cinite
sta hocete. Dace Alah da ja umrem da vam zla ne vidim.
Safet je uporan.
- A sto, djedo? Objasni mi. Zasto neces da bacis ono sa
tavana?
Cuti Abdulah. Gricka travku, zmirka ocima.
- Slusaj dobro, Safo moj - kaze napokon. Slusaj dobro i
upamti. Dobro upamti, ne moras sada da razumijes, razumjeces
kad bude trebalo. Ova dva rata su nam, isla na ruku. Alah
nam je pomogo pa smo Vlahe u oba rata razrijedili. Ali, opet
ih je puno ostalo. Nece nam zaboraviti, a ne zna se sta nosi
dan, a sta noc. Moze i njihovo da dodje. Zato nam, treba ono
kandilo. Safo moj. Ako njihovo dodje, uzmi kandilo i ikonu
svetog Nikole, ima na tavanu i ikona, Safo moj, upali kandilo
i prozovi se Stojan. Tako ces glavu da sacuvas. Jesi li
utuvio, Safo moj?
- Jesam. djedo, ali ja necu da budem Stojan.
- E moj Safo - opet uzdahnu Abdulah, vakat kule po
primorju gradi, vakat gradi, vakat razgradjuje.
- Sta ti to znaci, djedo?
- Moli se Alahu da nikada ne saznas sta to znaci.
Razumije sada Safet-beg poruku starog Abdulaha."



Podsjeća me na ovo



slika




slika



Nažalost ova priča je vrlo moguće istinita, mada mi nije jasno kakvo je to ime Gojan i kako je srpsko mada nebitno. Proklet je taj kraj, granica sa Srbijom, Drina je prokleta rijeka i tamo se Srbi i Muslimani ubijaju kroz vijekove. U drugom svjetskom ratu su tu Muslimani klali hiljade Srba i tek na naredbu njemačke jedinice je to prekinuto. Dakle, Nijemci od svih prekinuli ubijanje. To sve govori kolika je mržnja među 2 naroda dole.

I vidim opet se vodi glupava rasprava o ratu. Kao što se na naredbu 'odozgo' povukao VRS iz Bihaća 1994. i Goražda 1992, tako se desilo 1995. kada ste vi krenuli na Banjaluku. Tako da je rat dobrim dijelom bio stvar dogovora, busati se u prsa oko toga je besmisleno.

@DFSarajevo shvatam tvoju potrebu i želju za nekom građanskom BiH, gdje su svi jednaki, nema mržnje, suživot. Ali to je nerealno, nama je bolje da ganjamo sistem poput Belgije. Bez otcijepljenja bilo kojeg entiteta ali i bez diranja entiteta. Pa možda za 50, 100 godina se stvore uslovi da se zaobiđu barijere i da živimo u suživotu. Danas to može biti samo pogibeljno za sve nas. Zato svaki put kad gurate unitarnu BiH vi rasturate BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BH Hrvati nemaju kapacite da stvore sebi drzavu
PostPostano: 02 lip 2018, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Na Drini se Srbi i Muslimani nisu ubijali vjekovima, naprotiv bili su saveznici od kako srbin mehmet pasa sokolovic premosti drinu i dozvoli svojim janjicarima muslimanima da dovedu rodjenu bracu pravoslavce na opustjelu od katolika bosansku zemlju, da budu pod njihovom zastitom. Sto je par stoljeca poslije krenulo po zlu medju rodjacima dvije vjere tesko je sada protumaciti.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 196 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano i 516 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO