HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 17:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 159 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 15 ožu 2017, 16:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bakir će im jebat mater ako pokušaju još jednom "proljećariti". Kupila se i nova oprema, od novca "boraca".

slika

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 12 tra 2017, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Recite vi meni jel Bakir svoje muslimane doživljava kao nevjernike ako ih ovako gadno takija ? Zabranjeno je da musliman muslimanu laže.

Ne znam na koju statistiku se poziva, ali dobije se dojam da se hvali sa radnim mjestima u RS. Bar ako bi čovjek bio lud da mu vjeruje.

Ovo je službena statistika federalnog zavoda. Smio bih se okladiti da su i ovaj blagi rast zaposlenih oni studenti koje je par dana na praksu uvaljivao pa ih skida sa biroa i statistike.

2015 = 450.121
2017 = 461.375


11254 zaposlen u federaciji, ni blizu njegovih 50.000 kao što on valja. Nitko gadno kao Turčin ne laže. Ali zašto svoje, gdje će mu duša. Čak je i za razinu BiH prasac debelo slagao.
2016 = 737.954 zaposlenih.

Citat:
Kada je riječ o obećanih 100.000 radnih mjesta, Izetbegović je kazao da je ostvareno pola od toga i da je zaposleno 50.000 ljudi za dvije godine. Pozvao s ena zvanične podatke Agencije za statisku BiH.

"Tražio sam zvanične podatke. Dakle u februaru 2015. godine bilo je nešto je ispod 700 hiljada zaposlenih u BiH, a u januaru ove godine je skoro 750 hiljada, tačnije 749 hiljada i nešto. To je skoro 50.000 novozaposlenih.


Puno više su Dodik i ovi u RS zaposlili ljudi. Opet nisu prizemni kao Bakir da se time hvale i ljudima guraju pod bos, jer nije nešto posebna stvar svakako.

2015 = federacija 450.121. BiH = 715.425. BiH - federacija = 265.304 zaposlenih u RS.
2017 = federacija 461.375. BiH = 749.566. BiH - federacija = 288.191 zaposlenih u RS.
Razlika 22.887 zaposlenih. Ravno dvostruko više nego je Bakir svojima "stvorio", 11254 . Pod navodnike.

Dodik zaposlio više ljudi nego Bakir. No nebitno, samo zanimljivo za pokazati kako Bakir grdo laže svoje muslimane. Tretira ih kao debile.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 13 tra 2017, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
zasto kao?
to jesu

za bilo kakvu revoluciju potrebno je i pameti... obrezani je ima toliko da su mu i drustvene igre poput preferansa velika matura


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 14 tra 2017, 17:07 
Online

Pridružen/a: 02 stu 2009, 21:36
Postovi: 1785
novem je napisao/la:
Sastojci za bošnjačko-proljetni lonac.

- Primjer iz druge zemlje. Ima. Rumunjska.
- Podrška većine medija. Ima, posebice elektronskih.
- Neki zastoji u usvajanju zakona. Ima. PIO...
- Neka nova povišnica za političare. Ima. http://poskok.info/wp/nova-povecanja-po ... eni-zivot/
- Podrška nekih diplomata. Viđeno.
- Opće nezadovljstvo. Po običaju, ima.
...


zaboravio si neke bitne sastojke, gdje je najbitnija, do or die glede 2.0
- podrska najdrazeg velep.....

_________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 08 lip 2017, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dragan Mektić na dobrom putu da muslimane napali na reprizu "Bošnjačkog proljeća". Samo ako bude još malo uporan.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 08 lip 2017, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
BBC je napisao/la:
Dragan Mektić na dobrom putu da muslimane napali na reprizu "Bošnjačkog proljeća". Samo ako bude još malo uporan.


Šta napraviše od Radovanove stranke majku im šupačku...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 08 lip 2017, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27392
:zubati Ljudi im se iseljavaju, nemaju što jesti, stalno prosvjeduju, pizde na sve strane..., a ovi
kukaju da su izgubili pozicije. =)) Kad jednom pukne među muslimanima, biti će hebeno do daske.
Toliko su im se predstavnici odnarodili. Lonac kuha. TV1 i ostali o ovome ništa. Potrpaj i šuti.

Citat:
VRIJEME POBUNE PARLAMENTARACA: Pobunilo se još 14 tuzlanskih parlamentaraca; napisali pismo Izetbegoviću


POLITIKA

Grupa od četrnaest nezadovoljnih visopozicioniranih članova SDA iz Tuzlanskog kantona uputila je otvoreno pismo Bakiru Izetbegoviću, predsjedniku SDA

Grupa od četrnaest nezadovoljnih visopozicioniranih članova SDA iz Tuzlanskog kantona uputila je otvoreno pismo Bakiru Izetbegoviću, predsjedniku SDA, u kojem javno iznose stav i neslaganje sa zvaničnom politikom koju provodi Kantonalni odbor SDA TK.

Među potpisnicima pisma, koji od Izetbegovića zahtijevaju da se aktivno uključe u pronalaženje rješenja za prevladavanje krize u SDA TK-a, su parlamentarci ove stranke od kantonalnog do državnog nivoa, predsjednici općinskih organizacija, članovi Glavnog odbora SDA BiH i drugi visokopozicionirani članovi SDA iz Tuzlanskog kantona.

Radio Feral objavio je sadržaj pisma u cijelosti:

slika

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 08 lip 2017, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Metemma je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Dragan Mektić na dobrom putu da muslimane napali na reprizu "Bošnjačkog proljeća". Samo ako bude još malo uporan.


Šta napraviše od Radovanove stranke majku im šupačku...


Pišu na net-u, od danas glasuju samo za SDS. Kakav Bakir, SDA i ti lopovi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 10 lip 2017, 16:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nekadašnji tekbirovci krenuli prema Sarajevu da nešto kažu Bakiru. Od nacionalizma se ne može živjeti.
Malo ih, ali svako proljeće krene sa prohladnim danima.

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 10 lip 2017, 16:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bakire, drži zrakoplovnu kartu za Tursku ažuriranom i pod jastukom.

Citat:
Adnan Mejrić Ovo treba ići protestovat pred tužilaštvo BiH jer moraju iznijet informacije pred narod koliko predmeta ne smiju procesuirat zbog politike npr. PANDORA ukradeno 2 milijarde maraka i nikom ništa a nek iznesu sve podatke i nek hapse i plijene imovinu i novac tim političkim kriminalcima koji nas jašu preko 20 godina a mi kao narod staćemo u odbranu zakona i tužilaštva a onda taj novac koji je pokraden od donacija,namještenih tendera,korupcija ubrizgat u izgradnju i zapošljavanje u BiH
See Translation
Like · Reply · 8 mins
Damir Baotic
Damir Baotic Eto ovce(ne mislim na borce) pa opet na iducim izborima zaokruziti IzMetbegovica,Covica i Dodika,a nasi prijatelji,rodbina i braca ce umirati od gladi. Bas ste ovce za sisanje..
See Translation
Like · Reply · 6 · 30 mins
Ehlimana Elma Mušić
Ehlimana Elma Mušić Da je kakve srece svi bi na ulicu i ove parazite skinuti..Borci su ti koji to mogu,ali naravno i svi da ih podrzimo...
See Translation
Like · Reply · 3 · 37 mins
Aljović Jasminka
Aljović Jasminka Svaka pohvala za demobilisane borce, a drzavnici neka se stide boracke populacije.
See Translation
Like · Reply · 1 · 48 mins
Safet Kurjakovic Safet
Safet Kurjakovic Safet Moji saborci oni nama nista nikad nista nece dati sto nam sleduje Jedina opcija isjerati vladu za uvjek prvo Supka Bakira kriminaca
See Translation
Like · Reply · 1 · 27 mins
Edin Edin
Edin Edin A kakva prava? Jel se moze dobit penzija, da trazim i ja
See Translation
Like · Reply · 25 mins
Adnan Mejrić
Adnan Mejrić Daj nemoj budelesat jer da si ti na njihovom mijestu a oni na tvom možda nebi tako pisali kao ti
See Translation
Like · Reply · 5 mins
Edin Edin
Edin Edin Sta je Adnane. Ja sam bio u Armiji od prvog do zadnjeg dana,isto ko i oni. Jel to meni ne treba,a njima treba
See Translation
Like · Reply · 1 min
Hepti Hepti

Write a reply...

Jasminka Jakubova
Jasminka Jakubova TOOOOO NARODEEEE. SAD NEK DODJU I GRADJANI U PONEDELJAK U 12 SATI I OMLADINA I SVI. SKIDAJTE OVU MAFIJU SA VLASTI..!!!
See Translation
Like · Reply · 5 · 47 mins
Elvedin Belegic
Elvedin Belegic Hajmo ih rusit mater im jebem freki
See Translation
Like · Reply · 2 · 43 mins
Stana Djuric
Stana Djuric Sretno.
See Translation
Like · Reply · 1 · 36 mins
Refika Halilagic
Refika Halilagic Sretno
See Translation
Like · Reply · 1 · 32 mins
Fahira Avdic
Fahira Avdic Nek imaju Hodze SDA sefovi dimijasi i ostali
See Translation
Like · Reply · 27 mins
Elvedin Belegic
Elvedin Belegic Kolko drzava postuje branitelje da ljudi pjeske idu a u ponedjeljak bice tu branioci iz SBK
See Translation
Like · Reply · 50 mins
Zeljko Zelja Borasovic
Zeljko Zelja Borasovic Vjesat za semafore ništa od mirnih prosvjeda samo se ljudi blamiraju
See Translation
Like · Reply · 3 mins
Nexan Nex
Nexan Nex ma dzaba idu...nek se naoruzaju...nema milom..samo silom
See Translation
Like · Reply · 26 mins

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 12 lip 2017, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27392
Ovima i "dva svjedoka" bilo puno posla.

Citat:
Demobilisani borci pred zgradom Vlade FBiH: Tražimo 326 KM mjesečno, nećemo pregovarati

Grupa demobilisanih boraca Armije RBiH, koja je danima pješačila iz nekoliko bh. gradova do Sarajeva, stigla je pred zgradu Vlade FBiH, gdje namjeravaju ostati do ispunjenja zahtjeva.
A blizu 300 boraca koji se trenutno nalaze ispred zgrade Vlade FBiH traži zakonsko regulisanje svog statusa i mjesečnu naknadu u iznosu minimalne penzije u FBiH, a to je 326 KM.

Borci koji se na ovaj način bore za svoja prava uglavnom dolaze s područja Tuzlanskog kantona, a neki od njih su danima pješačili kako bi iskazali nezadovoljstvo i bunt trenutnim statusom i položajem u kojem se nalaze.

Poručuju kako su se i ranije borili za svoja prava, ali kako kažu, nisu došli na red.

"U Armiji RBiH proveo sam cijeli rat. Za ovu zemlju sam dao sve što sam mogao. Ovo je sramota šta smo doživjeli, ja imam troje djece i nijedno ne radi. Preživljavam zahvaljujući pomoći prijatelja i saboraca", kazao je Ihdija Husejnović.

Još u četvrtak su iz Teočaka, Zavidovića i drugih mjesta krenuli ka Sarajevu gdje će ostati do ispunjenja svojih zahtjeva. Put do Sarajeva bio je težak, morala je intervenirati i hitna pomoć, ali nisu odustali.

Ibrahim Hasanović, predsjednik Patriotske lige Teočak, kaže da su došli tražeći 326 KM za svakog borca Armije RBiH i regulisanje njihovog statusa zakonski. Također su poručili da neće pregovarati ni sa kim iz Vlade FBiH te da ministar za boračka pitanja Salko Bukvarević treba izaći pred borce i saslušati njihove zahtjeve.

"Ovdje ćemo se i naseliti ako treba ukoliko ne udovolje našim zahtjevima. Mi se dugo borimo za svoja prava, zato ih sada pozivamo da ispune naše zahtjeve", poručila je Emira Đulić iz Gračanice.

Predstavnici okupljenih boraca zaključili su da je većina prisutnih pred zgradom Vlade FBiH na rubu egzistencije te da je žalosno što sada na ovaj način moraju "prositi" od vlasti.

"Tražimo minimum od vlasti, najbolje godine života smo dali za ovu zemlju i mi iz Sarajeva nećemo ići dok se ne udovolji našim zahtjevima", zaključio je Damir Džafo iz Gračanice.

Još uvijek nije poznato da li će im se obratiti neko iz Vlade FBiH.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 12 lip 2017, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dijelili bi oni i bez "svjedoka", ali nestalo novca. Puno grupa i ljudi vuče za rukav i moli za novac, kome dati. Kako kad je nestalo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 12 lip 2017, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Hrpa majmuna o kojima mi ovdje ćakulamo čitavo vrijeme. Ne znaju ni gdje žive. Onaj nosi majicu "Republika" BiH.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 13 lip 2017, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tekbir branitelji pozivaju narod da im se priključi u prosvjedima i pomogne im. Što čekate, sad je vrijeme, sad. Sad se Bosna brani od dijelitelja, fašista, nacista, četnika i ustaša, nacionalnih torova. Narode izađite na ulice, lijep je dan.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 19 lip 2017, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dragane Mektiću, zovi ovaj napaćeni narod na ulice, dosta nam je. Ti si naš jedini predsjednik, ne želimo nacionalne torove.

slika

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 22 lip 2017, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ma dajte....malo sabura, sad će IMF kredit stići.

Citat:
Branitelji: Spaljujemo se za Bajram ako ne ispunite naše zahtjeve

lip 22, 2017
dnevnik.ba

Jedanaesti dan je kako demobilizirani branitelji borave u šatorima ispred zgrade Vlade FBiH zahtijevajući formiranje jedinstvenog registra branitelja FBiH, te braniteljski dohodak od 326 KM.
Nadležni se pravdaju kako Vlada ta sredstva nema.

Kako javlja reporter N1 Edib Bajrović, koji se nalazi sa braniteljima ispred zgrade Vlade, branitelji su postali očajni te imaju poruku za nadležne.

“Do petka ispunite naše zahtjeve, inače se za Bajram spaljujemo”, naglasili su.

Uvjeti u kojima borave demobilizirani branitelji su jako loši, te nakon razlika u temperaturama proteklog i ovog tjedna, pogoršalo se njihovo zdravstveno stanje.

Hitna pomoć svakodnevno intervenira.

Dnevnik.ba

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 22 lip 2017, 19:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
treba li benzina ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 23 lip 2017, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jel netko zna što ovi hoće ?
Već 20 godina glasuju za bošnjačke radikale i problematične političare. Nestalo novca, sami ste krivi.

Citat:
Borci: Ako ne bude sluha, možda se i cijeli kamp spali

Demobilisani borci koji 12. dan borave u šatorima ispred Vlade Federacije BiH jučer su najavili mogućnost samospaljivanja, u slučaju da se do nedjelje ne ispune njihovi osnovni zahtjevi.

Eniz Paščaninović, demobilisani borac gostovao je u Danu uživo na N1, kazavši da tu nije u pitanju samo jedna osoba.

"Ako ne bude sluha, možda se i cijeli kamp spali. Dvadeset godina neko gazi naše dostojanstvo. Mi smo pokrenuli da se to dostojanstvo vrati", kazao je Paščaninović.

Za danas, u 12 sati bil je rečeno da će ih posjetiti premijer FBiH, Fadil Novalić. "Mi smo čekali do 14:00 sati, niko nije došao. Mi ne znamo šta su oni spremni da nam ponude", kazao je.

Inače, za sutra je u Sarajevu zakazana sjednica Vlade FBiH, gdje će se raspravljati o ovom protestu boraca.

Paščaninović je u razgovoru sa Miom Bojičić u Danu uživo kazao da borci ispred Vlade FBiH nemaju svojih predstavnika, a njihovi pregovarači su zahtjevi na papiru koje su dostavili svim relevantnim institucijama još u januaru ove godine, uključujući i ured OHR-a, odnosno visokom predstavniku Valentinu Inzku.

Paščaninović je kazao da od 1.600 boračkih udruženja oni nemaju ništa.

"Ko zna gdje ti novci idu. Vidite kako borci žive pred zgradom vlade. Zar se može dopustiti da se onako zlopate", pitao je Paščaninović, koji je istakao da niko od boraca ne želi da bude socijalni slučaj - niti žele socijalnu pomoć, samo svoja prava.

"Ministar Bukvarević je ponudio neka rješenja, ponudio je borački dohodak, od preraspoređenih sredstava. 100, 50 KM socijalne pomoći - ovi ljudi neće da budu socijalni slučaj. Ovi ljudi traže samo mrvu za preživljavanje", potvrdio je gost N1.

Podsjećamo, borci traže jedinstveni registar boraca, ukidanje postojećih udruženja, koja po riječima Paščaninovića nisu ništa učinili u proteklih 20 godina, te borački dohodak od 326 KM.

"Gospodo, ako nema para za borce, nema para ni za koga. Ili svima, ili nikome. Idemo onda svi na kazan u Javnu kuhinju, mi nećemo odustati od zahtjeva", kazao je Paščaninović sa porukom svih boraca: "Dozlogrdilo nam je".

Za N1 je izjavio da su borci pozvali postojeća udruženja, i da se utvrdi koga oni predstavljaju i ko je od njih imao korist.

Samospaljivanje boraca najavljeno je za najveći praznik pripadnika islamske vjeroispovjesti, Bajram - koji nastupa u nedjelju, 25. juna.

"Za nas je Bajram kada ostvarimo svoja prava. Kada naša djeca budu imala marku za sednvič. Ja sam čovjek koji ima invalidsku penziju 326 KM, znam kako preživljavam. Stavljam se u situaciju ljudi koji nemaju niti jednu marku", pojasnio je Paščaninović, napomenuvši da oni neće odstupiti od svojih zahtjeva, te su spremi da pred Vladom FBiH borave i godinu ako treba.

Inače, zahvaljuju se građanima Sarajeva i durgih gradova koji ih posjećuju, donose im hranu, piće, i šatore. N1 ekipa i danas je obišla borce.

Pogledajte šta je zabilježila Nejra Selimović.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 24 lip 2017, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69023
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
A kome ce oduzeti da bi dali "borcima"?

Ili dici kredit pa na ledja navaliti jos i kamate?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 24 lip 2017, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
Tamo je Tito još živ.Msm kad su u pitanju pare.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 25 lip 2017, 23:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kad netko ima onda ima, kad zna onda zna. Muslimani neka čekaju Bakira i zlatne kašike od njegovog babe.

Još se nisu zapalili ?

Citat:
HRVATSKA: Proširuju se prava braniteljima iz HVO

Objavljeno 23.06. - 20:52

Ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved najavio je da se novim Zakonom o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji prvi put uvodi naknada za nezaposlene branitelje i njihove obitelji, koja zamjenjuje nekadašnju opskrbninu, od 1. rujna se ukida smanjenje mirovina za deset posto ostvarenih po posebnim propisima, a Registar hrvatskih branitelja više neće biti javan.

“Izradi novog zakona pristupili smo kako bi se objedinila statusna i materijalna prava svih branitelja i stradalnika, koja su niz godina bila disperzirana u druge zakone, što je stvorilo pravnu i egzistencijalnu nesigurnost korisnika”, istaknuo je Medved na konferenciji za novinare pri čemu nije rekao koliko će ta prava stajati proračun već je poručio kako je novac za ovu godinu osiguran.

Naknada za nezaposlene branitelje

U izradi nacrta novog zakona po prvi put sudjelovali su branitelji i stradalnici kroz rad projektnih timova, a međuresornom suradnjom pronađeni su novi načini rješavanja problema braniteljsko-stradalničke populacije, rekao je Medved i pozvao sve zainteresirane da tijekom javne rasprave ponude konstruktivna rješenja za poboljšanje zakona.

Medved je istaknuo da, po podacima o starosnoj i statusnoj strukturi hrvatskih branitelja, od 442.749 živih branitelja njih 205.653 je u radnom odnosu.

Posebno ranjivom skupinom ocijenio je 82.889 branitelja koji nisu zaposleni niti primaju mirovinu. Stoga se uvodi naknada za nezaposlene branitelje i njihove obitelji, koja zamjenjuje nekadašnju opskrbninu, a iznos naknade ovisi o broju dana provedenih u obrani. Uz to, novim zakonom osigurava se i viši iznos najnižih mirovina, što ovisi o broju dana provedenih u borbenom sektoru.

Medved je naglasio da su za oko 33.000 nezaposlenih branitelja, koji su najpodložniji pobolu i smrtnosti, osigurali preventivne medicinske preglede u svim županijskim bolnicama i KBC-ima, za što je osigurano 25 milijuna kuna. Ministar je najavio da u suglasju s Ministarstvom financija očekuju prestanak primjene Zakona o smanjenju mirovina, usvojenog 1. siječnja 2014., kojim su za 10 posto smanjene mirovine ostvarene po posebnim propisima.

“Prestanak smanjenja tih mirovina očekujemo od 1. rujna”, kazao je. Medved je najavio da će se prvo čitanje prijedloga novog zakona u Hrvatskom saboru naći već tijekom sadašnjeg zasjedanja, u srpnju.

Proširena prava pripadnika HVO-a

Načelnik Sektora za upravno-pravne poslove Ivica Akmadža rekao je da su proširena prava pripadnika Hrvatskog vijeća obrane (HVO) i članova njihovih obitelji, za što će u idućoj godini biti potrebno 14 milijuna kuna.

Dio prava HVO-a bit će reguliran dopunom međunarodnog zakona iz 2006., o čemu se treba pregovarati s BiH. Također, po novom zakonu Registar hrvatskih branitelja više neće biti javan. Otvoreni su rokovi za nove statuse hrvatskih ratnih vojnih invalida po osnovi bolesti, te za nove statuse hrvatskih branitelja, detaljnije se regulira status pripadnika Narodne zaštite tako što će pripadnicima naoružanih odreda koji su bili izravno angažirani u borbenom sektoru minimalno sto dana od 30. srpnja 1991. do 31. prosinca 1991. biti priznat status branitelja.

Voditelj Projektnog tima za objedinjavanje svih braniteljskih i stradalničkih prava u jedinstveni zakon Đuro Glogoški, govoreći o snižavanju dobne granice za odlazak u starosnu mirovinu, rekao je da će branitelji koji su u borbenom sektoru proveli od sto dana do pet mjeseci moći otići u mirovinu četiri mjeseca prije roka po općim uvjetima, a svi ostali branitelji sukladno vremenu provedenom u Domovinskom ratu.

Za to je u proračunu predviđeno 26 milijuna kuna.

Također se braniteljima omogućuje rad uz mirovinu, čime žele se sačuvati stečena prava pripadnika HVO-a i ispraviti nepravdu prema ratnim vojnim invalidima iz BiH koji zbog vremenskog roka nisu uspjeli ostvariti pravo na mirovine./Hina/HMS/

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 20 pro 2017, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dobro je ovo, mogu i Hrvati doći u Sarajevo praviti nered. Sve legitimno i niko i ne zna da su oni u masi.

Eto HNS-u prilike da Bakiru život crnim napravi. Samo ne popuste uvjetima policijskog sindikata.

Citat:
SARAJEVO: Okončan prosvijed policajaca, premijer Novalić nije bio u zgradi Vlade FBiH

Objavljeno 18.12. - 14:27

Mirza Hadžiabdić, predsjednik Sindikata policije Sarajevske županije, nakon sat vremena provedenog u zgradi Vlade FBiH, kazao da niti premijer Fadil Novalić, niti resorni ministar Vesko Drljača nisu ih primili na razgovor, odnosno da čak nisu ni bili u zgradi.

– Uzalud smo čekali, oni se nisu pojavili, kazao je Hadžiabdić te naglasio kako je ovo najbolji pokazatelj kakav odnos premijer ima prema policijskim službenicima. Zamolio je prisutne kolege da se raziđu, kako građani ne bi trpili zbog blokade prometa u Alipašinoj ulici u Sarajevo, javlja “Oslobođenje”.

Na kraju je najavio da će i sutra organizirati prosvijede pred zgradom Parlamenta FBiH, ali kako je kazao, u znatno manjem broju jer nisu sigrni da će Zakon o MIO biti uvršten u dnevni red.

Prosvijed Saveza sindikata policije i uposlenika Ministarstava unutarnjih poslova u FBiH organizirani su ispred zgrade Vlade FBiH u Sarajeva, gdje se, kako javlja N1 televizija, okupilo oko 1.500 policajaca, koji su stigli, kako navode organizatori, iz svih 10 županija.

Ponovili su da su pristali na prijedlog Vlade FBiH da ne traže ništa dodatno već samo ovo što su dogovorili da bude ozvaničeno. Preciznije da se u zakon ubaci ključna rečenica koja će biti jamac da će Zakon u budućnosti poštovati, te da ga netko u budućnosti ne bi mogao proglasiti neustavnim.

Sindikat policije ranije je tražio da se u novi zakon uvrsti amandman prema kojem će način obračuna mirovina policijskih službenika biti reguliran posebnim zakonom, ali njihov zahtjev nije uvažen.

Zakon u formi nacrta ranije ovog mjeseca usvojen u oba doma parlamenta Federacije BiH.

Ukoliko ne budu ispunjeni njihovi zahtjevi, kazali su da će početkom naredne godine organizirati i opći štrajk.

Podsjećamo, policija je prosvjedovala i 21. studenog ispred zgrade Parlamenta FBiH./HMS/

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 28 vel 2018, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sve više se zakuhava. Bakir će uskoro imati priliku da provjeri kvalitet posebne opreme koju je kupio običnim i specijalnim policajcima. Više neće da prepusti stihiji i narodu da mu mlate organe reda.
A valjaju i ako masa krene na Poljine.

Citat:
Udruženje poslodavaca poručilo borcima i radnicima: Blokirajte institucije koje su uzrok vaših problema

prije 21m

Udruženje poslodavaca Federacije Bosne i Hercegovine poziva nezadovoljne borce i radnike da probleme i opravdane zahtjeve koje imaju, rješavaju sa i u institucijama sistema koje su im uzrokovale probleme zbog kojih je njihov status neriješen, navodi se u saopćenju.
Iz Udruženja poslodavaca FBiH pozivaju obespravljene borce i radnike da svoje opravdane proteste organiziraju na način da blokiraju rad institucija koje su im onemogućile ostvarivanje njihovih zakonima zagarantiranih prava.

"Udruženje poslodavaca FBiH apeluje na nezadovoljne borce da ne blokiraju saobraćajnice, jer na taj način otežavaju neometano odvijanje radnih procesa u kompanijama u kojima su zaposleni članovi njihovih porodica, prijatelji i kolege, čija prava poštivaju njihovi poslodavci", navodi se u saopćenju.

Pozivajući na radničku i kolegijalnu solidarnost, Udruženje poslodavaca FBiH ukazuje na štete koje zbog blokada saobraćajnica trpe uposlenici kompanija, a koje će se u konačnici mogu odraziti na ispunjavanje preuzetih obaveza prema klijentima i dobavljačima, što opet ima direktan utjecaj na očuvanje postojećih i otvaranje novih radnih mjesta.

Udruženje poslodavaca FBiH u cijelosti podržava opravdane zahtjeve obespravljenih boraca i radnika i podržava konačno rješavanje njihovog statusa, ali naglašavaju da blokada saobraćajnica neće doprinijeti rješavanju tih problema.

"Naprotiv, blokadom saobraćajnica najčešće se ometa rad i nanosi šteta kompanijama koje uredno izmiruju svoje obaveze prema uposlenicima i državi, budžetima iz kojih se jedino mogu osigurati sredstva za izmirenje obaveza prema nezadovoljnim borcima i radnicima", zaključeno je u saopćenju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 01 ožu 2019, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
PRAVDA ZA BORCE!!
Sarajevo gori od frustracija i nezadovoljstva.

Citat:
Blokiran centar Sarajeva: ​Nekoliko boraca ušlo u zgradu Parlamenta FBiH
VIJESTI
velj 28, 2019

Nekoliko predstavnika razvojačenih boraca ušlo je u zgradu Parlamenta FBiH gdje se održava prva radna sjednica Zastupničkog doma Parlamenta FBiH.

Nekoliko stotina boraca stiglo je pred zgradu Parlamenta FBiH gdje se održava sjednica ZD PFBiH a na čijem dnevnom redu bi se trebao naći i Prijedlog Zakona o pravima razvojačenih boraca i članova njihovih obitelji čiji je predlagač Klub zastupnika DF – GS.

Kako javlja N1, raskrsnica u centru Sarajeva kod Higijenskog zavoda bila je blokirana, a razvojačeni borci su u koloni stigli pred zgradu Parlamenta FBiH gdje od ranih jutarnjih sati vlada pojačano policijsko prisustvo.

Dnevnik.ba

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačko proljeće 2.0?
PostPostano: 04 tra 2021, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mi građani podržavamo ovaj napaćeni narod. Dosta je!! Klan Izetbegovića mora pasti!!!

Citat:
Dodao je da Građanska inicijativa za BiH broji 30.000 članova te da ne moraju oni svi izaći na ulice.

- Izvest ću ih 500. Evo za 500 garantujem. 500 građana s 500 automobila je sasvim dovoljno da se blokira Sarajevo. Blokirat ću ga u srijedu ako Tužilaštvo ne uđe u Klinički centar. Ja nemam šta izgubiti. Niti ovisim od SDA, niti od Bakira, niti Sebije Izetbegović. Sve su srozali na najniži mogući nivo. Mi smo u sistemu gdje ljudi doslovno umiru, a nama niko ne dozvoljava da uđemo na KCUS. Ne mora podnijeti ostavku. Ali hajmo ući da vidimo činjenično stanje kako je na jednom Kliničkom centru i zašto o njemu svi pričaju, dok oni tvrde da je sve OK. Tužilaštvo je dobilo već nekoliko prijava, a dobit će i od Građanske inicijative. Tužilaštvo će sutra dobiti prijavu koju je već potpisalo više od 3.000 građana - kazao je Musić.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 159 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 390 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO