HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 04:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 192 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 09:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lip 2009, 08:42
Postovi: 2112
Lokacija: Beograd
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
daxt je napisao/la:

madjare i nemce je 1945 odradila Crvena Armija, Rusi su im sapnuli nesto na uvce, zbog staljingrada i istocnog fronta :palacgore1


Odradili su ih i prvi susjedi, novopečeni Jugoslaveni... Puno je nedužnog svijeta moralo napustiti svoje domove. Jer su to što jesu, to im je bio jedini zločin. Biti Nijemac, ili Mađar.
O masovnim grobnicama Mađara koje su pravili komunisti, da ne pričam. Nije tema. Demografska slika Vojvodine se nije promijenila prirodnim priraštajem Srba, već progonom nesrba, i dovođenjem kojekakvih Kordunaša u stočnim vagonima!


madjari su ubili oko 4 000 Srba 1941-1945, rusi i partizani su likvidirali 40 000 madjara, za svakog ubijenog srbina-platilo je deset madjara, da utuve sebi u glavu da se ne isplati .....

_________________
Čevo ravno, gnjijezdo junačko,
a krvavo ljudsko razbojište,
mnoge li si vojske zapamtilo,
mnoge li si majke ojadilo!
Ljudske su te kosti zatrpale,
ljudskom si se krvlju opjanilo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 11:33 
Offline

Pridružen/a: 17 kol 2012, 23:33
Postovi: 84
jopa_od je napisao/la:
papperlapapp je napisao/la:
Poznata su mi nacionalna budjenja, tj. ti procesi u Evropi. Ali isto tako i cinjenica da je zapadni Balkan kasnio za Evropom i u tom pogledu, kao sto kasni i danas kada Evropa polako ali sigurno prevazilazi nacionalne torove i tezi ka ujedinjenjima na jednoj visoj civilizacijskoj razini.

Laku noc.


Opet greška Hrvatski narodni preporod je jednako tekao kao i drugih manjih naroda. Ništa nije kasnilo u Hrvata. Samo što su osim filovanja ljudi narodnim zajedništvom filovali ih panslavenstvom i bratskim narodom Srbima.

A što se tiče Europe, nisam neki eurofil. I opet te moram ispraviti, sve više ljudi u EU od sjevera do juga glasa za nacionalne stranke. Ovdje moram biti realan i reći da tu malo kasnimo.


...sto ce Evropu odvesti na istu onu autostradu pakla i stradanja kojom su otisle nekoc Hrvatska i BiH...

EU je jedini dugorocni garant da nam se nece ponoviti katastrofa u koju su nacionalna razmisljanja i pretenzije Evropu vec odvele dva puta. I to znaju Evropljani i uprkos tome sto je u pojedinim zemljama ojacala desnica zbog krize - uvijek u krizi jedno drustvo na povrsinu izbacuje talog s dna, ali to ne znaci da EU nece prebroditi tu krizu i dalje nastaviti put ka ujedinjenju gradjana na jednom visem civilizacijskom stupnju. Mi, kao i uvijek, cemo kasniti. Kasnili smo i s nacionalnim identitetima, kasnicemo i kasnimo s prebrodjavanjem istih - htio ti to priznati ili ne.


ZlatkoZG:

Samo da dodam u vezi moje tvrdnje da je do mutnih spominjanja Bosnjaka isto tako dolazilo u proslosti, kao i do mutnih spominjanja Hrvata ili Srba. Sto ne znaci je vecina stanovnistva u to vrijeme tu vrstu identiteta zaista i prakticirala.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
papperlapapp je napisao/la:
EU je jedini dugorocni garant da nam se nece ponoviti katastrofa u koju su nacionalna razmisljanja i pretenzije Evropu vec odvele dva puta. I to znaju Evropljani i uprkos tome sto je u pojedinim zemljama ojacala desnica zbog krize - uvijek u krizi jedno drustvo na povrsinu izbacuje talog s dna, ali to ne znaci da EU nece prebroditi tu krizu i dalje nastaviti put ka ujedinjenju gradjana na jednom visem civilizacijskom stupnju. Mi, kao i uvijek, cemo kasniti. Kasnili smo i s nacionalnim identitetima, kasnicemo i kasnimo s prebrodjavanjem istih - htio ti to priznati ili ne.




Okani se EU i brini se o onim bošnjačkim desničarima koji su u Sarajevu isplivali na površinu u oblkiku SDPBiH i SDA & Comp.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Citat:
...sto ce Evropu odvesti na istu onu autostradu pakla i stradanja kojom su otisle nekoc Hrvatska i BiH...


Nemoj mi Karađićeve parole, nacionalizam nije nešto pogubno. Svaki dan vas ližu sa riječi nacionalizam, riječ je jednostavno postala sinonim za nešto strašno. Moram je usporediti sa rječi Baba Roga koja malu djecu plaše. Nacionalizam nije ono što danas predstavljaju u medijima.

Citat:
EU je jedini dugorocni garant da nam se nece ponoviti katastrofa u koju su nacionalna razmisljanja i pretenzije Evropu vec odvele dva puta. I to znaju Evropljani i uprkos tome sto je u pojedinim zemljama ojacala desnica zbog krize - uvijek u krizi jedno drustvo na povrsinu izbacuje talog s dna, ali to ne znaci da EU nece prebroditi tu krizu i dalje nastaviti put ka ujedinjenju gradjana na jednom visem civilizacijskom stupnju. Mi, kao i uvijek, cemo kasniti. Kasnili smo i s nacionalnim identitetima, kasnicemo i kasnimo s prebrodjavanjem istih - htio ti to priznati ili ne.


O kakvom talogu ti govoriš. Znaš li šta je demokracija koliko zastupnika ima EU parlamenat i koja je koncetracija stranaka. Pa u EU parlamentu imaš nacionalne stranke, najpoznatiji od njih je Nigel Farage i njegova stranka UK Independence Party koja je u koaliciji sa drugim strankama i zajedno tvore političku grupu Europe of Freedom and Democracy.
Pusti Balkanska poimanja nacionalizma, svima je nacionalizam = nacizmu.
Ovakve stranke će u budućnosti sve više dobivati poklonika, pogotovo nakon što se EU transformira u federaciju.

A da ne znaš o Stjepanu Radiću to mogu progutati, ali da ne znaš o EU i njezinu ustroju e to ne mogu progutati. Da svi u EU parlamentu plješću Borrosu kada on nešto predloži. Pa EU je sa ovakvim vodstvom tiranija jer ni jedan predstavnik Europske komisije nije izabran voljom naroda nego nametnut od strane sila i ti to nazivaš civilizacijskom stečevinom..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 20:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:

Kakvog referenduma?


Opšteg. Samo Mađari i Nijemci su te 1918 činili oko 60% populacije Vojvodine. A jedva da su bili zastupljeni na Novosadskoj skupštini, 25. novembra, 1918. Što misliš kako bi se izjasnili na referendumu, slobodnom voljom? Tu se ne može govoriti o proporcionalnosti u odlučivanju...


Nijedan narod nije imao natpolovičnu većinu u Vojvodini 1918. S obzirom na štetu nanijetu Srbiji i Srbima od strane Austrije i Mađarske, Vojvodina je mala odšteta. A s obzirom na broj pripadnika bilo koje nacije, Vojvodina nije ništa više pripadala Mađarskoj ili Austriji nego Srbiji.

Citat:
Mada ovo nije tema, Vojvodina se nije pripojila ni ujedinila (jer nikad prije nija ni bila dio Srbije), oduzeta je.


To što prije nije bila dio Kraljevine Srbije (već autonomna srpska država, Vojvodstvo) ne znači da ne može s istom da se ujedini, odnosno istoj da se pripoji. Ni ujedinjenje ni pripajanje ne zahtijevaju nekadašnje pripadanje.

Citat:
Ali vama čovjek ako da autonomiju, vi mislite da je to de fakto vaše.


O čemu pričaš?

Citat:
A kad Srbi daju autonomiju, taj film smo već gledali... Uzimala davala. Malo po zakonu, pa malo van zakona. Malo po ustavu, pa malo po leđima na ulici.


Nisu Srbi dali autonomiju već je komunistička diktatura nametnula podjelu Srbije na tri paradržave. Kad Hrvatska vrati u svoje društveno uređenje sve što su joj komunisti uveli, onda prigovaraj Srbiji jer je neke stvari izmijenila.

Citat:
Kako bi Srbija reagirala danas da 30% građana pokrajine želi samostalnost, ili ponovno ujedinjenje s Mađarskom? Ne bi se pomirili ni s postotkom od 70%, a ne s 30%... Imali ste više sreće nego pameti.


Nikakvog argumenta nisu imali Mađari ili Nijemci da im Vojvodina pripada više nego Srbima.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
Opšteg. Samo Mađari i Nijemci su te 1918 činili oko 60% populacije Vojvodine.


Mađari i Nemci su 1910. činili 49.5% stanovništva "Vojvodine" (uslovno rečeno), a 1921. 46.4%.

vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
A jedva da su bili zastupljeni na Novosadskoj skupštini, 25. novembra, 1918. Što misliš kako bi se izjasnili na referendumu, slobodnom voljom? Tu se ne može govoriti o proporcionalnosti u odlučivanju... Mada ovo nije tema, Vojvodina se nije pripojila ni ujedinila (jer nikad prije nija ni bila dio Srbije)


Ma nemoj. Pošto su inače i Nemci i Mađari bili poznati po tome što su u A-U za puno toga pitali slovenske narode. Pa da se setimo mađarizacije, mađarske kolonizacije, nemačke kolonizacije... Ili se to ne računa?

vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
oduzeta je. Ali vama čovjek ako da autonomiju, vi mislite da je to de fakto vaše.


Rat Vrilo, rat. Pobednička strana, mirovni ugovor, priznanje. Kraj priče.

vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
A kad Srbi daju autonomiju, taj film smo već gledali... Uzimala davala. Malo po zakonu, pa malo van zakona. Malo po ustavu, pa malo po leđima na ulici. Kako bi Srbija reagirala danas da 30% građana pokrajine želi samostalnost, ili ponovno ujedinjenje s Mađarskom? Ne bi se pomirili ni s postotkom od 70%, a ne s 30%... Imali ste više sreće nego pameti.


Čemu Srbi da daju autonomiju, sami sebi? Jel' isto ovo zagovaraš na drugim mestima ili samo u ovom slučaju? Ustav, kraj priče.

vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
Odradili su ih i prvi susjedi, novopečeni Jugoslaveni... Puno je nedužnog svijeta moralo napustiti svoje domove. Jer su to što jesu, to im je bio jedini zločin. Biti Nijemac, ili Mađar.


Evo baš ih žalim. Proterivanje Nemaca je deo šireg procesa.

Mađari 1931. - 413 000
Mađari 1948. - 429 000
Mađari 1953 - 435 000

vrilo_pridaka_1686 je napisao/la:
O masovnim grobnicama Mađara koje su pravili komunisti, da ne pričam. Nije tema. Demografska slika Vojvodine se nije promijenila prirodnim priraštajem Srba, već progonom nesrba, i dovođenjem kojekakvih Kordunaša u stočnim vagonima!


Etnička slika Vojvodine se promenila na razne načine.

Nego da te pitam, odakle su tvoji došli u ravnicu? Ili su možda kao amebe nastali u okolini Subotice pa su autohtona vrsta? OK, nije bilo stočnih vagona u to vreme ali...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
E jebiga, ne da mi se vući paralelu s Kosovom, baš mi se ne da. Ali, nekad mi se čini kako Srbi naprosto ne razumiju bilo koji argument koji nije oružjem potpomognut.

Ajde malo se preobrazite bogamu, ako prigovaramo nekima što nas vraćaju u otomanski vakat onda i vi ne bi trebali razmišljat na način prikladan 19 st.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Junuz Djipalo je napisao/la:
E jebiga, ne da mi se vući paralelu s Kosovom, baš mi se ne da. Ali, nekad mi se čini kako Srbi naprosto ne razumiju bilo koji argument koji nije oružjem potpomognut.


Hajde bili, izvoli.

Citat:
Ajde malo se preobrazite bogamu, ako prigovaramo nekima što nas vraćaju u otomanski vakat onda i vi ne bi trebali razmišljat na način prikladan 19 st.


Da uporedimo promjene u etničkoj strukturi Republike Srbije i Republike Hrvatske u periodu 91-01?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Junuz Djipalo je napisao/la:
E jebiga, ne da mi se vući paralelu s Kosovom, baš mi se ne da. Ali, nekad mi se čini kako Srbi naprosto ne razumiju bilo koji argument koji nije oružjem potpomognut.

Ajde malo se preobrazite bogamu, ako prigovaramo nekima što nas vraćaju u otomanski vakat onda i vi ne bi trebali razmišljat na način prikladan 19 st.


Pa i ne mož' vući paralelu sa Kosovom, sve i da hoćeš.

Nego koji je način prikladan (na stranu što je "Vojvodina" prišla Srbiji na izmaku "dugog 19. veka" pa je logično da razmišljamo prikladno 19. veku). Baš me zanima kako bi reagovala masa da pokrenemo sličnu priču o Hrvatskoj. Hm...

Na stranu što je Vrilo u dva posta uspeo da iznese gomilu netačnih podataka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Svakom svoje, što se mene tiče, meni Srbi u Krajini ne smetaju. Niti ikome više, bolje i oni nego niko. RH javnost je se po tom pitanju promijenila, cilj je preživjeti a ne se oko sranja prepucavat do iznemoglosti.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Metemma je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
E jebiga, ne da mi se vući paralelu s Kosovom, baš mi se ne da. Ali, nekad mi se čini kako Srbi naprosto ne razumiju bilo koji argument koji nije oružjem potpomognut.


Hajde bili, izvoli.



Bi on, ali ne umije. Ne zna napuniti okvir od Kalašnjikova.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Junuz Djipalo je napisao/la:
Svakom svoje, što se mene tiče, meni Srbi u Krajini ne smetaju. Niti ikome više, bolje i oni nego niko. RH javnost je se po tom pitanju promijenila, cilj je preživjeti a ne se oko sranja prepucavat do iznemoglosti.


To se javnost promenila kad su Kerumu krivi Srbi za sve što ne valja u Hr ili onda kad HRT radi intervju sa maturantima u Zagrebu o završetku škole i upisu faksa, a iza likovi iz čista mira počinju da pevaju "Ubi, ubi Srbina"?

Lepo je što si ti humanista i sve to... ali te realnost jebe.

Vrilo može da bude nezadovoljan sa ekonomskim stanjem, može da se zalaže za autonomiju Vojvodine... ali kad krene sa šovinjarskim pričama o stočnim vagonima (a nije mu prvi put), stvarno se čovek zapita WTF!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
A šta ti tu ima nejasno gospodine Brigada, kad ti je oko Keruma sve jasno?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:32 
Offline

Pridružen/a: 26 sij 2010, 11:13
Postovi: 649
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Svakom svoje, što se mene tiče, meni Srbi u Krajini ne smetaju. Niti ikome više, bolje i oni nego niko. RH javnost je se po tom pitanju promijenila, cilj je preživjeti a ne se oko sranja prepucavat do iznemoglosti.


To se javnost promenila kad su Kerumu krivi Srbi za sve što ne valja u Hr ili onda kad HRT radi intervju sa maturantima u Zagrebu o završetku škole i upisu faksa, a iza likovi iz čista mira počinju da pevaju "Ubi, ubi Srbina"?

Lepo je što si ti humanista i sve to... ali te realnost jebe.

Vrilo može da bude nezadovoljan sa ekonomskim stanjem, može da se zalaže za autonomiju Vojvodine... ali kad krene sa šovinjarskim pričama o stočnim vagonima (a nije mu prvi put), stvarno se čovek zapita WTF!?


Sa mnom je u Beogradu za Novu Godinu bio momak kojem su spaljene dvije kuće u šibenskom zaleđu 1991.g. (istina da je laga svojima di ide), ali večinu svita realno boli kuki za te stvari, to je više dio folklora. :D

P.S. Sry, šta upadan iznenada, ali moram braniti zlatnu mladost...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
BBC je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Hajde bili, izvoli.



Bi on, ali ne umije. Ne zna napuniti okvir od Kalašnjikova.


Pa ja nisam rekao da nikako nisam bio u HVO-u, samo sam zbrisao kad se ukazala prilika, jebiga, Tarik i ja, kad njemu niko ne zamjeri zašto bi meni, a ja imao 18 a on 20 mislim...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Kerum, reprezentativni Hrvat, više ih ima koji bi vikali: Ubij Keruma nego ubij Srbina. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Junuz Djipalo je napisao/la:
BBC je napisao/la:

Bi on, ali ne umije. Ne zna napuniti okvir od Kalašnjikova.


Pa ja nisam rekao da nikako nisam bio u HVO-u, samo sam zbrisao kad se ukazala prilika, jebiga, Tarik i ja, kad njemu niko ne zamjeri zašto bi meni, a ja imao 18 a on 20 mislim...


Doduše, nisi rekao ni da nikako nisi bio u 7. muslimanskoj :zubati

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
A 18 si imao.

Poznavao sam 3 Zeničanina koji su bili logoraši u muzičkoj školi u Zenici. Kad bi njima u lice rekao neke stvari koje ovdje napišeš probudio bi se u bolnici sa puno šavova na glavi. Prvu stvar pri ruci bi ti razvalili od glavu.

A i oni koji nisu bili u logoru ti baš ne bi prešutjeli većinu stvari koje ovdje napišeš. Dobro bi se zakačili sa tobom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Junuz Djipalo je napisao/la:
Kerum, reprezentativni Hrvat, više ih ima koji bi vikali: Ubij Keruma nego ubij Srbina. :D


Eh da je Kerum jedini. Zar ne slušamo svaki dan sličnu, mada nešto uljudniju priču. Pusti ti to Junuze. Uostalom, ja Vrilu nisam rekao da su Bunjevci, Mađari, Slovaci ili ko već uzrok svih problema u Srbiji. Sa druge strane, on je čovek mišljenja da je "stoka" iz "stočnih vagona" uzrok svih problema u inače finoj Voši.

Ronaldinho je napisao/la:
Sa mnom je u Beogradu za Novu Godinu bio momak kojem su spaljene dvije kuće u šibenskom zaleđu 1991.g. (istina da je laga svojima di ide), ali večinu svita realno boli kuki za te stvari, to je više dio folklora. :D

P.S. Sry, šta upadan iznenada, ali moram braniti zlatnu mladost...


Slažem se da je više deo folklora kod najvećeg broja ljudi, ali je ipak tu negde, makar u pozadini. Kao i na ovoj strani.

Ali odlutasmo od teme pričom o severnoj srpskoj pokrajini... pa da se vratimo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Metemma je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Pa ja nisam rekao da nikako nisam bio u HVO-u, samo sam zbrisao kad se ukazala prilika, jebiga, Tarik i ja, kad njemu niko ne zamjeri zašto bi meni, a ja imao 18 a on 20 mislim...


Doduše, nisi rekao ni da nikako nisi bio u 7. muslimanskoj :zubati


Ovo nije šala, i nije nimalo smiješno. Uopće.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Junuz Djipalo je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Doduše, nisi rekao ni da nikako nisi bio u 7. muslimanskoj :zubati


Ovo nije šala, i nije nimalo smiješno. Uopće.


Šala je, čak nije ni zlonamjerna. A jeste bar malo... ono, fazoni, prozivanje Junuza i tako to, na tom fonu...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
BBC je napisao/la:
A 18 si imao.

Poznavao sam 3 Zeničanina koji su bili logoraši u muzičkoj školi u Zenici. Kad bi njima u lice rekao neke stvari koje ovdje napišeš probudio bi se u bolnici sa puno šavova na glavi. Prvu stvar pri ruci bi ti razvalili od glavu.

A i oni koji nisu bili u logoru ti baš ne bi prešutjeli većinu stvari koje ovdje napišeš. Dobro bi se zakačili sa tobom.


Ajde ovako mamlaze, sutra da se tebe posluša, i napravi ono što se da iščitati iz tvojih postova, imao bi New Herzegovina negdje oko Skradina i pitao bi se ko te proda: Zegejci, ********, ratni profiteri, ili nesposbno vodstvo.

Ja ne pišem ono što pišem zato što sam neki bošnjakofil, ili srbofob, već zato što mislim da je to najbolje za Hrvate BiH. E sad, koliko uspijevam uvjerit ljude u to, to je sad drugi par rukava.

No, ionako sam prestao pametovat. Mislim kako trebam prijeći s riječi na djela, ili šutit.

Zasad šutim.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:45 
Offline

Pridružen/a: 26 sij 2010, 11:13
Postovi: 649
Junuz Djipalo je napisao/la:
Kerum, reprezentativni Hrvat, više ih ima koji bi vikali: Ubij Keruma nego ubij Srbina. :D



Jebiga, prije 3 godine su se tiskali oko njega dok je gura svakom lapanu u gradu lovu u ruke. :hajduk

Iako, lik je notorna seljačina i budala, ali narod ima pamčenje i obraz zlatne ribice, uostalom nije sam doša na vlast...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Junuz Djipalo je napisao/la:

Ajde ovako mamlaze, sutra da se tebe posluša,


Mene se ne sluša. Mene se ne treba slušati. Ali ima da jebemo nanu svima koji neće da slušaju političare koje velika većina Hrvata bira.
Trenutni krivci su SDA i SDP, što znači bošnjački narod, većina njihovih birača.

Žao mi ako ti nije jasno, ne mogu crtati. Možda probam sa pastrvama nacrtati nešto.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjaci jedini autohtoni narod u Evropi bez nacionalne države"
PostPostano: 17 ruj 2012, 21:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Junuz Djipalo je napisao/la:
bošnjakofil, ili srbofob


Mada, nije da nisi. :wink


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 192 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 462 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO