HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 14:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 19 ožu 2019, 23:24 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
U sukobu na ovoj temi imamo dve struje:
Stinger = SDP, Nasa, Komsic (takija sa sekularizmom i pokusaj svojatanja srednjovekovne hriscanske Bosne)
Amiđa = SDA, Bajrovic, Suljagic - Islam je centralno mesto naseg identiteta, hocemo obnovu Osmanskog carstva.

Amiđa je iskreniji :)

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 19 ožu 2019, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4368
amiđa je još nekako cijenjen na ovom forumu a i sam kaze da se ovdije njega manje gazi nego na klixu i da mu se postuje pravo na slobodu govora


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 19 ožu 2019, 23:35 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Eminencija je napisao/la:
amiđa je još nekako cijenjen na ovom forumu a i sam kaze da se ovdije njega manje gazi nego na klixu i da mu se postuje pravo na slobodu govora



Pamtis li da sam se zauzeo za tebe kada su te nepravedno gonili organi foruma? A opet Amida, vakav, Amida nakav... :glare

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 00:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Kako u isto vrijeme zvati svojim bosanskog kralja koji se borio protiv Turaka i Turke koji su uništili bosansko kraljevstvo?

Kako istodobno može biti tvoj npr. Zmaj od Bosne koji se borio za autonomiju i Turska koja je tu autonomiju ugasila uz pomoć Srba i za odmazdu poubijala bošnjačku inteligenciju?

Turci su vas prodali Austriji za novac, na kraju krajeva Turci su naselili Srbe u BiH.

Turska vam nije pomagala u prošlom ratu.

Na osnovu čega Tursku smatrate saveznikom? Nemate se ni za što konkretno uhvatit osim što je Erdogan rekao da vas voli, a Bakir da je božji poslanik.


pa oni gledaju na kraljeve i banove kao na inovjernike, dakle ne vole ih, a oni im stvorili drzavu bosnu. nezahvalni psi. turci su okupator i neprijatelj, bili i ostali, za njihove vlasti su nam iz ruku izbili jadransku obalu od stona do brela, najvrjednije sto smo imali. nikad se vise oporavili nismo. obicni muslimanski zombiji istrenirani da vole samo bracu muslimane. izdajnicki otpadnici bosnjackog naroda.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 00:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
Ti si onda garant mUjo odnosno Hrvatsko cvijeće, vidim i za patriote koristiš termin "domoljub"


nisam ja nicije cvijece. ali hrvati su nam blizi od turaka, doduse samo oni evropski pravi, sto nisu garavi. bolje hrvat nego turcin. ali, kad vec imamo svoju naciju, nema potrebe za mimikrijom. bosnjak 4ever.


Pa Bosnjak je turski naziv za stanovnike Bosne. :smijeh
Moras u Holidej in pa smisliti novi naziv za Muslimani.
Vi ako raskinete veze sa Turcima niste niko i nista. Morate se i Hislama odreci.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 00:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
U sukobu na ovoj temi imamo dve struje:
Stinger = SDP, Nasa, Komsic (takija sa sekularizmom i pokusaj svojatanja srednjovekovne hriscanske Bosne)
Amiđa = SDA, Bajrovic, Suljagic - Islam je centralno mesto naseg identiteta, hocemo obnovu Osmanskog carstva.

Amiđa je iskreniji :)


ma nije amidja iskreniji, vec ti smeta stingerova bosna u kojoj bi mogao zivjeti u slobodi od svakoga pa i muslimanskog sranja. uvijek je bosna bila zemlja slobode, dok je srbi, hrvati i ovo alijasi ne okupirase. nemam ja sta svojatati, potomci nemanjica i subica svojataju moje, a ne ja njihovo. ne bojim se dnk analizu uraditi. moje pradjedovi su pod steccima. uostalom zaboli me sta mislis, kao i sta amidja idriz misli.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 00:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Pa Bosnjak je turski naziv za stanovnike Bosne. :smijeh
Moras u Holidej in pa smisliti novi naziv za Muslimani.
Vi ako raskinete veze sa Turcima niste niko i nista. Morate se i Hislama odreci.


ma nije, kao sto nije ni poljak, slovak, a onda ide i bosnjak u istu grupu. jedna zapadno-slovenska varijanta bosanca. zivis u iluzijama i lazima ko i svaki srbin. prije svega kupi sapuna, ima pola marke komad, pa se operi, makar po licu, i ruke poslije wc-a, lakse ces mislit. raskinuli smo vezu sa turcima, barem evropski dio odavno. da nam vjera zatreba nase je krscanstvo starije nego ono kod srba sto je sava slago da ste autokefalni. ne treba nama nista sem nase bosne. ona je pocetak i kraj svega za nas.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 00:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
U sukobu na ovoj temi imamo dve struje:
Stinger = SDP, Nasa, Komsic (takija sa sekularizmom i pokusaj svojatanja srednjovekovne hriscanske Bosne)
Amiđa = SDA, Bajrovic, Suljagic - Islam je centralno mesto naseg identiteta, hocemo obnovu Osmanskog carstva.

Amiđa je iskreniji :)


ma nije amidja iskreniji, vec ti smeta stingerova bosna u kojoj bi mogao zivjeti u slobodi od svakoga pa i muslimanskog sranja. uvijek je bosna bila zemlja slobode, dok je srbi, hrvati i ovo alijasi ne okupirase. nemam ja sta svojatati, potomci nemanjica i subica svojataju moje, a ne ja njihovo. ne bojim se dnk analizu uraditi. moje pradjedovi su pod steccima. uostalom zaboli me sta mislis, kao i sta amidja idriz misli.


Aj ne seri.
Ja Muslimane ne mogu ocima gledati al bar ljudi guraju neki svoj film.
Drugaciji su od nas i bar to postujem.
Sta ste vi nacisti? Ovi se bar hvataju za Tursku, vi se nemate za sta uhvatiti. Gdje ti je bosnjacka crkva? Nema vas ni 0.1%. Hamiđa je čovjek debil, ko i skupina mu al i to je neka karatkeristika. Vi niste ni deblii, ni ste nista. Ostavstina Hustaša koji ni Ustaše ne žele.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 00:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Stinger19 je napisao/la:
ali ljudi sute jer nece otvorenih sukoba. trpimo jer moramo.

Kada je neko primoran da ćuti i trpi da ne bi izazvao sukob, to je siguran znak da je u debeeeeloj manjini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 00:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Aj ne seri.
Ja Muslimane ne mogu ocima gledati al bar ljudi guraju neki svoj film.
Drugaciji su od nas i bar to postujem.
Sta ste vi nacisti? Ovi se bar hvataju za Tursku, vi se nemate za sta uhvatiti. Gdje ti je bosnjacka crkva? Nema vas ni 0.1%. Hamiđa je čovjek debil, ko i skupina mu al i to je neka karatkeristika. Vi niste ni deblii, ni ste nista. Ostavstina Hustaša koji ni Ustaše ne žele.


zaboli me sta ti mislis i koga ti mozes ili ne mozes. previse si glup da shvatis da je ovo 2019 godina, a ne 1389 i da stvari nisu bas onakve kakvima ti je propaganda i pop utuvio u glavu. sta su bosnjaci koji nisu islamski orijentirani ? nacisti ? pa bilo ih je daleko vise komunista. drugo, naravno sekularni ljudi svog vremena razlicitih razmisljanja. pola naroda glasa za gradjanske stranke, nije 0.1 %, a glasalo bi i vise da nije stanje kako jeste. srbima i hrvatima trebaju islamisti i turkofili, ima da svi budu nasilu ako treba.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 00:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Kada je neko primoran da ćuti i trpi da ne bi izazvao sukob, to je siguran znak da je u debeeeeloj manjini.


naravno da nije tako, ali islamisti su nasilni i ko s njima otvori sukob mora da puca i da ubija. s njima se ne razgovara, niti se ima sta razgovarati, kao i sa cetnicima uostalom. i sta bi ti sada da bosnjaci zarate medju sobom, a da srbi i hrvati kupe kokice i gledaju. pa ko pobijedi, da ga dotuku ? radje cu trpiti muslimanske budalastine, nego raditi na korist srbije i hrvatske, i tako ce ostati dok te dvije drzave budu tiranije i pljackaske despotije. uzasni su to izbori, izmedju dva i vise zala.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 00:47 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
aj ne rise stigneru, jučer si pričao o milijunima muslimanske braće iz arabije, irana, turske, a sad kao ne valjaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 00:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa šta se onda kurčiš Srbima i Hrvatima iz sigurnosti interneta kad se svojih islamista bojiš i primoran si da budeš miran kao bubica u njihovom prisustvu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 00:51 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
bez islama bošnjaci ne postoje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 00:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Jel možeš da zamisliš da te je sramota koje si vere? I da to smeš da kažeš samo kao anonimni nik na internetu. A u isto vreme se kurči kako će Srbima i Hrvatima jebati sve po spisku. Kakav očajni jadnik. Skoro da mi ga je žao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 00:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
aj ne rise stigneru, jučer si pričao o milijunima muslimanske braće iz arabije, irana, turske, a sad kao ne valjaju.


kad koristis forum manje se drogiraj, a vise citaj sta se pise. ne postoji nijedan moj post kojim zazivam bilo kakvu "muslimansku bracu" bilo odakle. i naravno da kurca ne valjaju za ono sto nama u bih treba.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 01:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Pa šta se onda kurčiš Srbima i Hrvatima iz sigurnosti interneta kad se svojih islamista bojiš i primoran si da budeš miran kao bubica u njihovom prisustvu?


ne bojim se islamista. u mom prisustvu i drustvu njih nema, niti ce biti. bosnjaci nazalost ne mogu birati zbog ratne opasnosti u kojoj zive. i ruski oficiri crvene armije moraju da trpe kozake i razne pravoslavne idiote kad vode rat. kamo srece da ih nema. i trebalo bi izgraditi svijet u kome ih nema.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 01:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Citat:
naravno da kurca ne valjaju za ono sto nama u bih treba.


Vama u BiH treba mozga, pre svega.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 01:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
bez islama bošnjaci ne postoje.


bez pravoslavlja srbi ne postoje. bez katolicanstva hrvati ne postoje.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 01:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Jel možeš da zamisliš da te je sramota koje si vere? I da to smeš da kažeš samo kao anonimni nik na internetu. A u isto vreme se kurči kako će Srbima i Hrvatima jebati sve po spisku. Kakav očajni jadnik. Skoro da mi ga je žao.


jel mozes da zamislis da svi ljudi ne zele da se definiraju iskljucivo preko vjerske tradicije koja postoji tamo gdje su se rodili. pa nije sfrj bila prije 100 godina da se pravis da to nije moguce. nije me sramota javno reci da ne podrzavam islam ni u kom obliku, ali ja nisam javna licnost i to nikoga ne zanima. bosnjaci su, uz sva svoja posrnuca, stasali u ozbiljan narod koji moze ostvariti bolji rezultat nego u prethodnom ratu. ne borimo se za neke velike pobjede i dominaciju, ali doci ce vrijeme kada cemo u jednom dijelu bosanskih brda biti apsolutni vojni gospodari. to je nama dovoljno.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 01:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Vama u BiH treba mozga, pre svega.


u necemu se i slazemo.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 03:35 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6815
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
Jel možeš da zamisliš da te je sramota koje si vere? I da to smeš da kažeš samo kao anonimni nik na internetu. A u isto vreme se kurči kako će Srbima i Hrvatima jebati sve po spisku. Kakav očajni jadnik. Skoro da mi ga je žao.


jel mozes da zamislis da svi ljudi ne zele da se definiraju iskljucivo preko vjerske tradicije koja postoji tamo gdje su se rodili. pa nije sfrj bila prije 100 godina da se pravis da to nije moguce. nije me sramota javno reci da ne podrzavam islam ni u kom obliku, ali ja nisam javna licnost i to nikoga ne zanima. bosnjaci su, uz sva svoja posrnuca, stasali u ozbiljan narod koji moze ostvariti bolji rezultat nego u prethodnom ratu. ne borimo se za neke velike pobjede i dominaciju, ali doci ce vrijeme kada cemo u jednom dijelu bosanskih brda biti apsolutni vojni gospodari. to je nama dovoljno.

Bistriče,Muslimana je danas u bejha manje od milijun i to pretežito starijih .1991 bilo je bezmalo dva milijuna Muslimana.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 09:36 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6287
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
bez islama bošnjaci ne postoje.


bez pravoslavlja srbi ne postoje. bez katolicanstva hrvati ne postoje.

Hrvate i Srbe islamske vjere imamo i dan danas a gdje su bošnjaci katolicke ili pravoslavne?? Sto se tice bosne na jadranu reci mi u kojoj ste bitki porazili Hrvate pa da im uzmete taj dio obale il su vam isti dali na poklon jer ste bili Hrvati u dvije drzave??

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 09:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30450
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
Kada je neko primoran da ćuti i trpi da ne bi izazvao sukob, to je siguran znak da je u debeeeeloj manjini.


naravno da nije tako, ali islamisti su nasilni i ko s njima otvori sukob mora da puca i da ubija. s njima se ne razgovara, niti se ima sta razgovarati, kao i sa cetnicima uostalom. i sta bi ti sada da bosnjaci zarate medju sobom, a da srbi i hrvati kupe kokice i gledaju. pa ko pobijedi, da ga dotuku ? radje cu trpiti muslimanske budalastine, nego raditi na korist srbije i hrvatske, i tako ce ostati dok te dvije drzave budu tiranije i pljackaske despotije. uzasni su to izbori, izmedju dva i vise zala.


Ako već tako dobro poznaješ islamiste, onda znaš da sa islamistima nema izbjegavanja sukoba.

Za islamiste jedino postoje dvije vrste sukoba:

1. Otvoreni sukob, kada te mrze i stvari se riješavaju nasiljem
2. Prikriveni sukob, kada te i dalje mrze, ali će šutit ako napreduju vremenom. Istina ne puca se ali oni malo po malo idu naprijed. Šire se mic po mic, i tu nema pomoći. Alternativa otvorenom sukobu je da se islamizirate polako. To naravno ide polako, ali ako pogledaš duži vremenski period vidi se jasna razlika. Usporedimo npr. Bošnjake prije rata i danas, razlika je očigledna. Tako će i u budućnosti Bošnjaci se sve više islamizirati. Možete se vi sekularni malo otimat ali realno nema tu pomoći. Oni će uzimati malo po malo, vi ćete malo po malo popuštat i to je gotova priča.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

808 of 2558 - 31.59%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjaci podigli spomenik u čast pobjede Osmanlija nad Bosnom
PostPostano: 20 ožu 2019, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Stinger19 je napisao/la:
koga zanima sta ti imas za reci. nije ti ovo vaz u dzamiji da ti stavljas tacke na nesto. bosne je bilo i prije turaka i islama, i bit ce je i kad jednog dana nijedna dzamija ne bude postojala u bih. islam nije dio mog identiteta, i nije dio identiteta znacajanog broja bosnjaka, ali ljudi sute jer nece otvorenih sukoba. trpimo jer moramo. bosnjacki identitet postoji uprkos islamu, jer islam ponistava svaki identitet sem muslimanskog. opstali smo i opstajemo uprkos islamu. kola za tvoju vjeru su krenula nizbrdo, ali nas necete povuci sa sobom. ako zatreba, bit cete otkaceni, pa kud koji mili moji.

Najkontradiktorniji čovjek na forumu. Pravi suncokret, ovisno s kim se raspravlja mjenja osobnost.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: hoblatopla, Tomba17 i 226 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO