HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 08:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11137 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 446  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 25 lip 2012, 22:47 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
bumbar92 je napisao/la:
zlatni_ljiljan je napisao/la:

znam da je nas Ibro de facto umjetnik,ali bila su to lijepa vremena,a valjda je to neka nostalgija za tim vremenima sta li je ,jebem li ga bilo je lijepo...


a bilo je lijepo što smo bili mladi, inače ratna jeza i gomila crnjaka, baš se ne volim ni sjetit ali povuče priča...hajvanska


sad zvucim kao i svi starci kad misle za "svoje" vrijeme da je bilo najljepse,da se u "nase" vrijeme slusala najbolja mjuza,da su bile najljepse trebe,da se najbolje pushilo da je i mak bio drugachiji jachi,sad je ostalo samo da se prisjecamo tih lijepih dana i zivimo ove produzetke dokle nam dozvoli ON koji stvara i rastvara....

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 25 lip 2012, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
zlatni_ljiljan je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:

a bilo je lijepo što smo bili mladi, inače ratna jeza i gomila crnjaka, baš se ne volim ni sjetit ali povuče priča...hajvanska


sad zvucim kao i svi starci kad misle za "svoje" vrijeme da je bilo najljepse,da se u "nase" vrijeme slusala najbolja mjuza,da su bile najljepse trebe,da se najbolje pushilo da je i mak bio drugachiji jachi,sad je ostalo samo da se prisjecamo tih lijepih dana i zivimo ove produzetke dokle nam dozvoli ON koji stvara i rastvara....


pa znamo da nije bilo tako,... mjuza, ganja, slobode i trebe iz 60&70ih, ali onih američkih, a mi kao generacija koja je čeznula i borila se za to slobodnije i ljepše društvo to ne može doživjeti u 40im, još uz to nismo se do kraja ni izborili, čak smo klonuli u toj borbi i pustili se u kolotečinu i kaljužu koja je na kraju ispala iz svega toga...

život ne bih mijenjao, ali smo najebali, bar koji smo ostali na grudi, morebit da ti sad potežeš kakvu marokansku nargi guzlu i bludnicu tamo iza alpa ali ovde je i dalje tamni vilajet.

dobro, ko je u zamahu uvijek su more i koke u dobrom điru bile, vjerujem i sada, ustvari vidim da je tako, ali čim se pređe grana iza dinara opet isti mračni vilajet ko nekada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Nebula je napisao/la:
osa je napisao/la:
onda se ni komad oružja nije mogao ni trebao u ratu uvesti u bih i hrvatsku jer je važio zakonit,međunarodni embargo, pusti te priče nebula....


Pa upravo zato napisah da je "penal kad ga sudija svira". Nije bitno da li je zaista bilo prekršaja i da li je bio u kaznenom prostoru. Bitno je da li je sudija svirao penal. ;)


osa je napisao/la:
zakonito se ni jedna republika nije mogla otcijepiti od juge,jer je trealo slaganje i svih ostalih....


Zar ima još neko ko to msili? Vjerovao sam da je to davno završena tema. Badinterova komisija? http://hr.wikipedia.org/wiki/Badinterova_komisija

U svakom slučaju onog momenta kada se odvojila Slovenija i kada je to međunarodno priznato prestala je da postoji i Jugoslavija tako da se BiH i nije odvajala od nečega. Sve ostalo je ispoštovano i nema nikakvih nejasnoća. Nakon toga su krenule pobune i građanski rat.


ma nitko zakonito, jer relevantniji od badintera je ustav sfrj, jedino moguće izdvajanje je bilo protuustavno i mi smo to s apetitom odradili....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 13:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7470
osa je napisao/la:
ma nitko zakonito, jer relevantniji od badintera je ustav sfrj, jedino moguće izdvajanje je bilo protuustavno i mi smo to s apetitom odradili....


Pa i revolucija je nezakonita osim ako ne pobjede revolucionari. Državni urgan je protuustavan ali ako uspije onda nova vlast govori šta je protuustavno a šta nije. Jednom rječju "sila zakon ne pita". Uostalom šta je ustav/zakon ako ne sila jačih nad slabijim. Onog momenta kada se "sila" mijenja mijenjaju se i zakoni.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Nebula je napisao/la:
osa je napisao/la:
ma nitko zakonito, jer relevantniji od badintera je ustav sfrj, jedino moguće izdvajanje je bilo protuustavno i mi smo to s apetitom odradili....


Pa i revolucija je nezakonita osim ako ne pobjede revolucionari. Državni urgan je protuustavan ali ako uspije onda nova vlast govori šta je protuustavno a šta nije. Jednom rječju "sila zakon ne pita". Uostalom šta je ustav/zakon ako ne sila jačih nad slabijim. Onog momenta kada se "sila" mijenja mijenjaju se i zakoni.


toliko o tvojoj priči o zakonitostima, poštivanju odluka međunarodnih sudova i organizacija, vratismo se na meritum, zakone podržavqmo kad nam koriste, ako ne koriste, jebo zakone.....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nebula se samo drži naslova teme.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Ocigledno je covjek za zakon jacega.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 15:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7470
Jači kači

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Nebula je napisao/la:
Jači kači


Pa tako reci. :palacgore1

Mi bi nadodali. Mislili su i Srbi da su jači. A sad mislite vi. Istina mnogo je razlike između vas.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tako se brzo zaboravi da su Hrvati izdržali 450 godina Osmanlija i znali da će im jednom gledati u leđa. Pa 45 godina hebenih komunista.

I sad se šaka jada u Sarajevu fura da može bolje. Ne možeš vjerovati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 15:27 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
bumbar92 je napisao/la:
zlatni_ljiljan je napisao/la:

sad zvucim kao i svi starci kad misle za "svoje" vrijeme da je bilo najljepse,da se u "nase" vrijeme slusala najbolja mjuza,da su bile najljepse trebe,da se najbolje pushilo da je i mak bio drugachiji jachi,sad je ostalo samo da se prisjecamo tih lijepih dana i zivimo ove produzetke dokle nam dozvoli ON koji stvara i rastvara....


pa znamo da nije bilo tako,... mjuza, ganja, slobode i trebe iz 60&70ih, ali onih američkih, a mi kao generacija koja je čeznula i borila se za to slobodnije i ljepše društvo to ne može doživjeti u 40im, još uz to nismo se do kraja ni izborili, čak smo klonuli u toj borbi i pustili se u kolotečinu i kaljužu koja je na kraju ispala iz svega toga...

život ne bih mijenjao, ali smo najebali, bar koji smo ostali na grudi, morebit da ti sad potežeš kakvu marokansku nargi guzlu i bludnicu tamo iza alpa ali ovde je i dalje tamni vilajet.

dobro, ko je u zamahu uvijek su more i koke u dobrom điru bile, vjerujem i sada, ustvari vidim da je tako, ali čim se pređe grana iza dinara opet isti mračni vilajet ko nekada.



Buraz,to i jeste nas problem ,upravo to sto vi koji ste ostali mislite da je to zajeb ostati,a mi koji smo zapalili mislimo isto da smo se sjebali ...ja se svaki dan probudim sa mislima da li sam napravio dobar potez i digao sidro,pa se tjesim sam da sam dobro napravio, jelte pa kazem sebi imam redovna primanja,stan, novo auto,kasko osiguranje i jos 16 drugih osiguranja,idem dva puta na godisnji u egzoticne zemlje ,nosim markirne gace ...ali majku mu jebem sve imam osjecaj da sam se nekako zajebo i to pravo...sladja mi je bila ona jeftina cuga sa rajom na klupi u refi ,nazicana pljuga filter 57 ,moje sangajke i Yassa trenerka nego sve ovo sto danas imam,ipak mislim da sam se zajebo i blago onima koji su ostali na rodnoj grudi... :palacgore2

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
zlatni_ljiljan je napisao/la:
Buraz,to i jeste nas problem ,upravo to sto vi koji ste ostali mislite da je to zajeb ostati,a mi koji smo zapalili mislimo isto da smo se sjebali ...ja se svaki dan probudim sa mislima da li sam napravio dobar potez i digao sidro,pa se tjesim sam da sam dobro napravio, jelte pa kazem sebi imam redovna primanja,stan, novo auto,kasko osiguranje i jos 16 drugih osiguranja,idem dva puta na godisnji u egzoticne zemlje ,nosim markirne gace ...ali majku mu jebem sve imam osjecaj da sam se nekako zajebo i to pravo...sladja mi je bila ona jeftina cuga sa rajom na klupi u refi ,nazicana pljuga filter 57 ,moje sangajke i Yassa trenerka nego sve ovo sto danas imam,ipak mislim da sam se zajebo i blago onima koji su ostali na rodnoj grudi... :palacgore2


Mrzim dijasporu bez obzira na vjeru i naciju....

bumbar92 je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

A ti naivan dotad vjerovao da je to multietnička vojska RBiH?


šta vjerovao,...zajedno ratovao protiv JNA agresora, naoružavao i dopremao...


Šta te je najviše nagnalo da pomisliš da je SDA ustvari stranka švedskih socijaldemokrata? Mladi muslimani u vođstvu? Hodže, ahmedije, tekbiri i astronomija po zastavama na skupovima?
Ili je bilo sve jasno, al se svjesno ignorisalo zbog euforije oko povaljivanja agresora?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
Metemma je napisao/la:
zlatni_ljiljan je napisao/la:
Buraz,to i jeste nas problem ,upravo to sto vi koji ste ostali mislite da je to zajeb ostati,a mi koji smo zapalili mislimo isto da smo se sjebali ...ja se svaki dan probudim sa mislima da li sam napravio dobar potez i digao sidro,pa se tjesim sam da sam dobro napravio, jelte pa kazem sebi imam redovna primanja,stan, novo auto,kasko osiguranje i jos 16 drugih osiguranja,idem dva puta na godisnji u egzoticne zemlje ,nosim markirne gace ...ali majku mu jebem sve imam osjecaj da sam se nekako zajebo i to pravo...sladja mi je bila ona jeftina cuga sa rajom na klupi u refi ,nazicana pljuga filter 57 ,moje sangajke i Yassa trenerka nego sve ovo sto danas imam,ipak mislim da sam se zajebo i blago onima koji su ostali na rodnoj grudi... :palacgore2


Mrzim dijasporu bez obzira na vjeru i naciju....

bumbar92 je napisao/la:

šta vjerovao,...zajedno ratovao protiv JNA agresora, naoružavao i dopremao...


Šta te je najviše nagnalo da pomisliš da je SDA ustvari stranka švedskih socijaldemokrata? Mladi muslimani u vođstvu? Hodže, ahmedije, tekbiri i astronomija po zastavama na skupovima?
Ili je bilo sve jasno, al se svjesno ignorisalo zbog euforije oko povaljivanja agresora?


nagnali su me suborci Muslimani koji su ginuli i stali u obranu Hrvatske i BiH iako je Alija rekao da to nije njihov rat, ali nisam vjerovao u stranke, jer sam znao odmah da nema ništa od te demokracije dok se ganjaju oni koji su robijali sa onima koji su ih hapsili.

I o kakvom povaljivanju govoriš u početku rata, tada su bradate spodobe sa jna oficirima mogli skoro šta god hoće, ali se pokazalo da ne mogu dokle hoće.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
bumbar92 je napisao/la:
nagnali su me suborci Muslimani koji su ginuli i stali u obranu Hrvatske i BiH iako je Alija rekao da to nije njihov rat, ali nisam vjerovao u stranke, jer sam znao odmah da nema ništa od te demokracije dok se ganjaju oni koji su robijali sa onima koji su ih hapsili.


Pa stranke su bile vlast, zar ne?

Citat:
I o kakvom povaljivanju govoriš u početku rata, tada su bradate spodobe sa jna oficirima mogli skoro šta god hoće, ali se pokazalo da ne mogu dokle hoće.


Pa neke euforije je moralo da bude, ne diže se tako lako na "petu silu u Evropi", nekog duha, neke petlje...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
Metemma je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:
nagnali su me suborci Muslimani koji su ginuli i stali u obranu Hrvatske i BiH iako je Alija rekao da to nije njihov rat, ali nisam vjerovao u stranke, jer sam znao odmah da nema ništa od te demokracije dok se ganjaju oni koji su robijali sa onima koji su ih hapsili.


Pa stranke su bile vlast, zar ne?

Citat:
I o kakvom povaljivanju govoriš u početku rata, tada su bradate spodobe sa jna oficirima mogli skoro šta god hoće, ali se pokazalo da ne mogu dokle hoće.


Pa neke euforije je moralo da bude, ne diže se tako lako na "petu silu u Evropi", nekog duha, neke petlje...


stranke su tada bile igrokaz, znalo se da balvanaši idu žariti i paliti i da se moraju urazumiti silom jer su političke muze nemoćno zašutile pred četničkim kanonadama i tenkovima.

bolan kakva euforija može biti nakon cjelodnevnog pražnjenja četničkih topova po gradu? nema je jaro, nego gledaš kad će pijani izmigoljiti na puškomet da im se "nadaješ delova", kako jedared reče jedan Zemo iz Bosne...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Pa eto, sad vidimo da stranke nisu bile igrokaz.

Aman, ne tvrdim da je ratovanje bilo pjesma i uživanje, ali nešto te je moralo motivisati... ta odlučnost da se balvanaško zlo zaustavi, i to.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
Metemma je napisao/la:
Pa eto, sad vidimo da stranke nisu bile igrokaz.

Aman, ne tvrdim da je ratovanje bilo pjesma i uživanje, ali nešto te je moralo motivisati... ta odlučnost da se balvanaško zlo zaustavi, i to.


politika je mogla tada samo propagandno maštati jer se to nije moglo sprovesti na terenu, kako ne kontaš, Šešelj, Sloba i ekipa su zacrtali granice od Virovitice do Karlobaga, ali sada vidimo da je to bio samo četnički krvavi igrokaz. Ono što se nije puškom odradilo džaba je bilo tarlahat memorandumima i političkim programima.

Kud ćeš većeg motiva od obrane domovine i kućnog praga, a da ne spominjem lomljenja kičme komunističkoj aždaji sa kokardom na čelu.
Ima tu čak natruha rock&rolla i punka... :punk


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Razumijem, razumijem, naravno.

E, o tome govorim, morao se spašavati ugroženi narod jel. A da se malo stalo sa strane i razmislilo, vidjelo bi se šta će biti kad se SDA jednom bude pitala oko nečega, te da to nije nikakva švedska stranka već neka mješavina najgoreg iz Kemalizma i islamizma... i da to neće nestati samo od sebe kad se rat završi.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 20:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
Metemma je napisao/la:
Razumijem, razumijem, naravno.

E, o tome govorim, morao se spašavati ugroženi narod jel. A da se malo stalo sa strane i razmislilo, vidjelo bi se šta će biti kad se SDA jednom bude pitala oko nečega, te da to nije nikakva švedska stranka već neka mješavina najgoreg iz Kemalizma i islamizma... i da to neće nestati samo od sebe kad se rat završi.


da se tada stalo sa strane i razmišljalo o SDA i danas bi se Beograd pitao u koliko će sati zasvirati sirena za opću opasnost u Zagrebu.
Tada se jednostavno nije imalo vremena niti smisla razmišljati o Sarajevu kad je i Zagreb bio pod vatrom, koliko god tebi preko Drine to bilo patetično i trivijalno, a da je tada Slobo stao i razmislio ne bi mu sijevao tomahowk iznad Čačka i Avale...

Refleksna reakcija je trenutna i ne preveč razumna kod svih strana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 20:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
osa je napisao/la:
Nebula je napisao/la:

Pa i revolucija je nezakonita osim ako ne pobjede revolucionari. Državni urgan je protuustavan ali ako uspije onda nova vlast govori šta je protuustavno a šta nije. Jednom rječju "sila zakon ne pita". Uostalom šta je ustav/zakon ako ne sila jačih nad slabijim. Onog momenta kada se "sila" mijenja mijenjaju se i zakoni.


toliko o tvojoj priči o zakonitostima, poštivanju odluka međunarodnih sudova i organizacija, vratismo se na meritum, zakone podržavqmo kad nam koriste, ako ne koriste, jebo zakone.....


Možda protuustavno, ali to, iz perspektive međunarodnog prava, ionako nije bitno.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
bumbar92 je napisao/la:
da se tada stalo sa strane i razmišljalo o SDA i danas bi se Beograd pitao u koliko će sati zasvirati sirena za opću opasnost u Zagrebu.
Tada se jednostavno nije imalo vremena niti smisla razmišljati o Sarajevu kad je i Zagreb bio pod vatrom, koliko god tebi preko Drine to bilo patetično i trivijalno, a da je tada Slobo stao i razmislio ne bi mu sijevao tomahowk iznad Čačka i Avale...

Refleksna reakcija je trenutna i ne preveč razumna kod svih strana.


Razumijem, razumijem. Mislim, ne dijelim naravno pogled na dešavanja, ali razumijem situaciju.

Inače, kako god okreneš, rijeku preko si promašio :)

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Što se ovih 103 sarajevske džamije tiče a bilo je o tome riječ na temi, IZ BiH ili već neko ko stoji iza toga, opasno prećerava. Sarajevo je relativno malen grad, uz to je i kao glavni grad tzv. biH i u evropskim okvirima glavnih gradova, jedva da je prigradsko ili gradsko naselje gradova kao što su Moskva, London, Pariz i sl.

103 džamije u jednom evropskom glavnom gradu kakav valjda želi biti je podatak koja bi iznenadio i one koji ne pripadaju desnim pol. opcijama u Evropi, pa je valjda i čuđenje da takvu državu sa takvim glavnim gradom, neko od njenih žitelja ne prihvata kao svoju, time manje i to neprihvatanje se da shvatiti, jer grad = država i većina ljudi a većina je neupućena, kroz glavni grad neke države posmatra i čitavu državu. Znači, 103 džamije u glavnom gradu države u kojoj živi 50% hrišćana i nije neki mudar potez IZ ili već koga, jer ne vjerujem da su u EU, mislim na njene žitelje, ludi od želje da im se prišlepa neko ko u glavnom gradu ima toliko džamija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
A jednu crkvu kad hoćeš na Zlatištu da podigneš, eto ti frke ko da je 1512... valjda treba opet potplaćivati kao kad je proširivana stara crkva na Čaršiji...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12340
Agathonikos je napisao/la:
Što se ovih 103 sarajevske džamije tiče a bilo je o tome riječ na temi, IZ BiH ili već neko ko stoji iza toga, opasno prećerava. Sarajevo je relativno malen grad, uz to je i kao glavni grad tzv. biH i u evropskim okvirima glavnih gradova, jedva da je prigradsko ili gradsko naselje gradova kao što su Moskva, London, Pariz i sl.

103 džamije u jednom evropskom glavnom gradu kakav valjda želi biti je podatak koja bi iznenadio i one koji ne pripadaju desnim pol. opcijama u Evropi, pa je valjda i čuđenje da takvu državu sa takvim glavnim gradom, neko od njenih žitelja ne prihvata kao svoju, time manje i to neprihvatanje se da shvatiti, jer grad = država i većina ljudi a većina je neupućena, kroz glavni grad neke države posmatra i čitavu državu. Znači, 103 džamije u glavnom gradu države u kojoj živi 50% hrišćana i nije neki mudar potez IZ ili već koga, jer ne vjerujem da su u EU, mislim na njene žitelje, ludi od želje da im se prišlepa neko ko u glavnom gradu ima toliko džamija.


103 dzamije nije puno na broj stanovnika, uzevši u obzir da moja općina ima 33 dzamije i mesdzida(to su valjda mjesta gdje se klanja, tako pise na internetu).

Mnogo je za površinu Sarajeva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjakistan, želje i pozdravi
PostPostano: 26 lip 2012, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
Metemma je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:
da se tada stalo sa strane i razmišljalo o SDA i danas bi se Beograd pitao u koliko će sati zasvirati sirena za opću opasnost u Zagrebu.
Tada se jednostavno nije imalo vremena niti smisla razmišljati o Sarajevu kad je i Zagreb bio pod vatrom, koliko god tebi preko Drine to bilo patetično i trivijalno, a da je tada Slobo stao i razmislio ne bi mu sijevao tomahowk iznad Čačka i Avale...

Refleksna reakcija je trenutna i ne preveč razumna kod svih strana.


Razumijem, razumijem. Mislim, ne dijelim naravno pogled na dešavanja, ali razumijem situaciju.

Inače, kako god okreneš, rijeku preko si promašio :)


naravno da ne djeliš kad si potezao konop na balvan haubici što je bubala po Hrvatskoj i BiH, totalno različit pogled. :wink

pa znaš na šta se misli kad se kaže "preko Drine",...Bugarska. :zubati


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11137 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 446  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica, Patriota, VBA2024 i 393 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO