HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 07:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 09 lip 2009, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
boogyman je napisao/la:
Uhhh...vidim počele su uporedbe nečeg neuporedivog....Kao prvo...ovi tekstovi koje smo citirali su tekstovi koje je valjalo uglazbiti i otpjevati u određenom ritmu....
nekome se to može sviđati ili ne,ali da se radi o glupim tekstovima,nikako!
Thopson kao prvo ne pjeva vlastite uratke i nije autor velike većine svojih pjesama,također se u melodijskom i ritmičkom smislu uglavnom radi o plagijatima.Opet,niti to nije važno jer se i to može nekome sviđati ili ne.
U stvari evo...koji k. se sad ja ....koji thompson sad opet!?

Štulić je otišao u Nizozemsku i rekao da ga boli *** za balkansku bagru.To je njgov stav i danas.jebe mi se za njega kao osobu jednako kao i njemu za mene.Al ono su jebeno dobri tekstovi i to je poanta svega!
Ako ne želi doći to je njegova stvar i glupšlji od njega su samo oni koji ga na to mole!


Mislim da je Štulić isto veliki plagijator. Masa pjesama su tek prepjevi.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 09 lip 2009, 20:25 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
boogyman je napisao/la:

Štulić je otišao u Nizozemsku i rekao da ga boli *** za balkansku bagru.To je njgov stav i danas.jebe mi se za njega kao osobu jednako kao i njemu za mene.Al ono su jebeno dobri tekstovi i to je poanta svega!
Ako ne želi doći to je njegova stvar i glupšlji od njega su samo oni koji ga na to mole!

nije mu to jedina fora bila,vec je i pisa neki prijevod grckog djela.pitali ga neki nasi novinari,jel to pise na hrvatski.odgovor stulic:"kakav hrvatski,pa to je najcistija srpska stokavica".sad ce neko reci to mu je samo provokacija,pa sigurno kao i onaj odgovor sta njemu triba hrvatska putovnica,kao da je to komad ***.pa da,sigurno je to provokacija,ali cemu tolika medijska paznja takvoj fukari.sto mu se vise paznje daje,to umisljeno kopile ce se vise smatrati genijalcem,a sto posto misli da je on nesto kao "balkanski homer".odvratna ********.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 09 lip 2009, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
najobicniji izrod...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 09 lip 2009, 20:41 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
puntar je napisao/la:
boogyman je napisao/la:

Štulić je otišao u Nizozemsku i rekao da ga boli *** za balkansku bagru.To je njgov stav i danas.jebe mi se za njega kao osobu jednako kao i njemu za mene.Al ono su jebeno dobri tekstovi i to je poanta svega!
Ako ne želi doći to je njegova stvar i glupšlji od njega su samo oni koji ga na to mole!

nije mu to jedina fora bila,vec je i pisa neki prijevod grckog djela.pitali ga neki nasi novinari,jel to pise na hrvatski.odgovor stulic:"kakav hrvatski,pa to je najcistija srpska stokavica".sad ce neko reci to mu je samo provokacija,pa sigurno kao i onaj odgovor sta njemu triba hrvatska putovnica,kao da je to komad ***.pa da,sigurno je to provokacija,ali cemu tolika medijska paznja takvoj fukari.sto mu se vise paznje daje,to umisljeno kopile ce se vise smatrati genijalcem,a sto posto misli da je on nesto kao "balkanski homer".odvratna ********.


Da...ko fol je prevodio "Ilijadu"....poanta je u tome da njegovi odgovori vrište...."Jebe mi se za vas i pustite me na miru!"....ali upravo je tim odgovorima priskrbio još veće zanimanje medija jer u nedostatku aktualnih zvijezda,novinari iz naftalina izvlače njega,a ekipa to čita i sa zanimanjem prati svaku njegovu bilo provokaciju,bilo odjebavanje.Zato u ovom slučaju niti ne krivim toliko njega koliko naše novinarske "profiće"
Sjetite se samo one tragikomedije sa famoznim reunionom Azre kada su čak išli na turneje sa njegovom bistom za mikrofonom.I oderani Stublić je sudjelovao,a ovaj ga je opjevao kao totalnog luzera i morona.....
Kad su ga pitali što misli o tome rekao je u svom stilu....lako tuđim kurcem nabijati po plotu i užasno ih sve izvrijeđao što su u stvari i zaslužili jer su zaista ispali totalni jadnici.
Tip je čudak i egocentrik.Ko ga jebe, ali da se radi o važnoj figuri hrvatskog rocknrolla to definitivno!....

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 09 lip 2009, 20:45 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
lider30 je napisao/la:
boogyman je napisao/la:
Uhhh...vidim počele su uporedbe nečeg neuporedivog....Kao prvo...ovi tekstovi koje smo citirali su tekstovi koje je valjalo uglazbiti i otpjevati u određenom ritmu....
nekome se to može sviđati ili ne,ali da se radi o glupim tekstovima,nikako!
Thopson kao prvo ne pjeva vlastite uratke i nije autor velike većine svojih pjesama,također se u melodijskom i ritmičkom smislu uglavnom radi o plagijatima.Opet,niti to nije važno jer se i to može nekome sviđati ili ne.
U stvari evo...koji k. se sad ja ....koji thompson sad opet!?

Štulić je otišao u Nizozemsku i rekao da ga boli *** za balkansku bagru.To je njgov stav i danas.jebe mi se za njega kao osobu jednako kao i njemu za mene.Al ono su jebeno dobri tekstovi i to je poanta svega!
Ako ne želi doći to je njegova stvar i glupšlji od njega su samo oni koji ga na to mole!


Mislim da je Štulić isto veliki plagijator. Masa pjesama su tek prepjevi.


O to da.Bilo je tu mnoštvo prepjeva,ali prepjeva(obrada),ne plagijata.....
Hm,kad smo kod prepjeva....."zadovoljština"..."satisfaktion".... :-zubati

Zadovoljstina

kada guzim staru koku
i kada mrzim smrdljivi radio
na kome stalno traze harac
a uz to mi opet daju krivu informaciju
samo da mi sjebu imaginaciju
I can't get no
oh no no
kada gledam na tv
i kada cujem iz prve ruke
kako kondom glavu cuva
i kako kancer vise nitko ozbiljno ne fura
jer svi su presli u sidase
I can't get no
oh no no
kada uzmem telefon
i kad mi jebu sve po spisku jer sam fin
i jer molim za njenu adresu
nesto kao baby baby come back maybe next week
zar ne vidis da si ista ka oni
eh hej
that's what I say

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 09 lip 2009, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:37
Postovi: 371
Bio sam dijete kad Johny počeo sa Azrom i sa vremenom sam bio žestoki ljubitelj Azre i Johny-a, a nakon početka rata taj isti je postao jedno veliko razočarenje i ništa i onda mi se zgade kad u Zagrebu se okupe ostaci Azre i u Johny-ju u čast ne bili ga odobrovoljili da im se javi ili ih podrži a on ne hebe ni pet posto i već su tako nekoliko puta radili isto i valjda su se već dozvali pameti neka ga doživotno odhebu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 09 lip 2009, 22:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Ponavljam- de gustibus. Meni je on kao pjesnik
osrednji i te njegove pjesme su mi bile dobre jedino
na tulumima kad smo već bili pod gasom (da se otkačim, i to je sve).

Pročitavši, a i poslušavši na lokalnim stanicama, veći dio
njegova opusa mi je ne bogznašto. Nije bio ni prije, a sad
je još i više "zdošel". No, spreman sam priznati- nekima je to dobro, i
gotova priča. Zašto bi se itko uopće slagao s mojim ukusom
o bilo čem ?

Glede politike i ostaloga, Štulić je gnoj, jasno i glasno.
Nije se on samo "opredijelio" znamo za koju stranu
(bio je i ostao u kontaktu s Bg scenom, tamo je bio i
izdavao knjige), nego je i totalna neistina da je taj tip
nezainteresitan za RH i sve oko nje.

Naprotiv.

Točno je da su se neki tupsoni (Mirković i njeki
muzikaši iz Zg) nedostojno ponijeli, idući "njegovim stazama"
u tamo neku nizozemsku prčvarnicu. Koji su
njihovi motivi za takovo ponižavajuće ponašanje, znaju
valjda oni sami.

No, isto je istina da je taj Štulić-koliko je do
mene nezainteresiranoga doprlo- stalno ubacivao neke
informacijske bombice; da ga se, kao nezainteresiranoga, ipak
ne zaboravi totalno, a i te provokacije su pizdarije za
skretanje pozornosti ove, hrvatske javnosti.

Što se mene tiče, mogu samo citirati srpsku izrijeku:
Daleko mu lepa kuća.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 08:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Hroboatos je napisao/la:
+ od glazbenjaka kao poete ostat će jedino Arsen (sabrana djela
oko 20 knjiga) i možda još netko. Štulić je zamorno isti- čovjek
bi ševio komade i to nam neprestano ponavlja u svojim nezgrapnim stihovima.
Pa dobro, ajde, da mu je i krenulo, da je uspio sad-tad,
no to su pjesmice za curice i nedojebane dečke- kako
mali Ivica zamišlja sex i Ženu upakirane u spleen i frustraciju
neusmjerena (još) života, prije nego se pretvori u trbušastoga Iveka
s buljukom kmečeće djece i ženetine koja dodijava
oko roleta i (sada) pilatesa i ostalih primozgovnih sranja.


Pa o tome se radi, Štulića i dan danas slušaju najviše oni od 13-16 godina, to je jednostavno taj period kad njegove fore pale.

Nije to toliko ni loše, pa mora mladost biti buntovna i zbunjena pa i glupava inače ne bi bila mladost. Neće dite od 14 godina slušati Arsena, jel? :-zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 08:08 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Naša Kvačica je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:
+ od glazbenjaka kao poete ostat će jedino Arsen (sabrana djela
oko 20 knjiga) i možda još netko. Štulić je zamorno isti- čovjek
bi ševio komade i to nam neprestano ponavlja u svojim nezgrapnim stihovima.
Pa dobro, ajde, da mu je i krenulo, da je uspio sad-tad,
no to su pjesmice za curice i nedojebane dečke- kako
mali Ivica zamišlja sex i Ženu upakirane u spleen i frustraciju
neusmjerena (još) života, prije nego se pretvori u trbušastoga Iveka
s buljukom kmečeće djece i ženetine koja dodijava
oko roleta i (sada) pilatesa i ostalih primozgovnih sranja.


Pa o tome se radi, Štulića i dan danas slušaju najviše oni od 13-16 godina, to je jednostavno taj period kad njegove fore pale.

Nije to toliko ni loše, pa mora mladost biti buntovna i zbunjena pa i glupava inače ne bi bila mladost. Neće dite od 14 godina slušati Arsena, jel? :-zubati


Neće Arsena,al bome neće više niti Štulića....dare bubamare,pere detlići,bore drljače....to su hitovi danas!....kad ih šokiran pitaš...dobro kako,zašto,što vidiš i čuješ u tome?....odgovor je obično...pa kad narodnjaci kuže spiku,kao oni pjevaju direktno o životu,u njihovim se pjesmama prepoznaju.....
Jbte,pa kakve to živote onda klinci danas žive kad se u tome prepoznaju!? :(

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 08:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Hroboatos je napisao/la:
Što se mene tiče, mogu samo citirati srpsku izrijeku:
Daleko mu lepa kuća.


Na volju,...ali ja još čuvam traper jaknu bez rukava, flomasterom ispisano "Azra" i slika sa Štule "fazana".
Ako si bio u JNA znaš šta su "fazani", Džoni mi je taj period uljepšao ako ništa da lakše istrpim. Uglavnom, ja to gledam nostalgično i sa zahvalom i ne mogu si pomoći, a on nikad nije bio "u suru" pa neće ni sada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 10:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Naša Kvačica je napisao/la:

Pa o tome se radi, Štulića i dan danas slušaju najviše oni od 13-16 godina, to je jednostavno taj period kad njegove fore pale.

Nije to toliko ni loše, pa mora mladost biti buntovna i zbunjena pa i glupava inače ne bi bila mladost. Neće dite od 14 godina slušati Arsena, jel? :-zubati


iz ovoga bi se dalo zaključiti da su Štulićeve pjesme plitke. daleko od toga. nije da nije imao i jednostavnih stihova ali mislim da dijete od 15 godina osim u pjesmi Balkan i fa-fa-la nema što tražiti, niti njega tu ima što privući.

mene su tjerali da slušam Štulića i godinu dana se nisam mogao natjerati da preslušam album jer mi je djelovalo totalno bezveze. tek kad ti to uđe u uho i kreneš razmišljati, Štulić legne..

vi pričate o njemu kao da je Hari Mata Hari ili nedajbože Plavi orkestar

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 14:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Inkvizitor je napisao/la:
iz ovoga bi se dalo zaključiti da su Štulićeve pjesme plitke. daleko od toga. nije da nije imao i jednostavnih stihova ali mislim da dijete od 15 godina osim u pjesmi Balkan i fa-fa-la nema što tražiti, niti njega tu ima što privući.


Pa eto, u prvoj fazi mi je pjesma "A šta da radim" bila najbolja pjesma svih vremena. :mrgreen:

Inkvizitor je napisao/la:
mene su tjerali da slušam Štulića i godinu dana se nisam mogao natjerati da preslušam album jer mi je djelovalo totalno bezveze. tek kad ti to uđe u uho i kreneš razmišljati, Štulić legne..


Pa je, i ja sam najprije jedno godinu dana govorio da je bezveze.


Inkvizitor je napisao/la:
vi pričate o njemu kao da je Hari Mata Hari ili nedajbože Plavi orkestar


Dobro nije Plavi Orkestar (đeš to reć :mrgreen: ), ali jednostavno čovjek ide dalje.

Kasnije sam počeo otkrivati i Haustor, koji je za mene osobno ipak iznad Štulića, ha možda je to ipak samo stvar ukusa. :roll:

A onda sam zaključio da je za mene osobno daleko najbolji domaći bend EKV. Dobro, nije više domaći, a nije više ni bend pošto su pomrli skoro svi :roll: , ali da je najbolji ex-Yu bend svih vremena..., za mene jest. :-top

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 16:25 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Kako je tema stavljena na politiku, mogu samo reci da je Branimir ili poludio, ili je samo bolesno iskren... mislim na one izjave da on nije Hrvat, da govori srpskim jezikom i da mu putovnica ne treba, da je zadovoljan starom jugoslovenskom (dok je jos vazila)

O njemu kao glazbeniku nemam sto reci, nisam ga nikad slusao, ja jednostavno ne cujem rijeci pjesme od onog krestavog glasa. Mozda ako bi procitao tekstove, mozda bi prepoznao to nesto... genijalno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Naša Kvačica je napisao/la:
Dobro nije Plavi Orkestar (đeš to reć :mrgreen: ), ali jednostavno čovjek ide dalje.

Kasnije sam počeo otkrivati i Haustor, koji je za mene osobno ipak iznad Štulića, ha možda je to ipak samo stvar ukusa. :roll:

A onda sam zaključio da je za mene osobno daleko najbolji domaći bend EKV. Dobro, nije više domaći, a nije više ni bend pošto su pomrli skoro svi :roll: , ali da je najbolji ex-Yu bend svih vremena..., za mene jest. :-top

Haustor :-klanjam :-klanjam
EKV također :-top2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Pessimus dux je napisao/la:
Haustor :-klanjam :-klanjam
EKV također :-top2


jel bio jos neko na rundeku u zadnjih par godina?
sada mu je u bandu neki stari francuski tranzic zvan isabel... :-rigam :-umirem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 17:05 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Naša Kvačica je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:







Kasnije sam počeo otkrivati i Haustor, koji je za mene osobno ipak iznad Štulića, ha možda je to ipak samo stvar ukusa. :roll:

A onda sam zaključio da je za mene osobno daleko najbolji domaći bend EKV. Dobro, nije više domaći, a nije više ni bend pošto su pomrli skoro svi :roll: , ali da je najbolji ex-Yu bend svih vremena..., za mene jest. :-top



Haustor tj Rundek su genijalci ali imaju ipak daleko manji opus od Azre,a i oni su prije svega genijalni glazbenici dok je kod Štulića primaran tekst.

Ali EKV......ufffffffffff.....R.I.P.

http://www.youtube.com/watch?v=Kq38TaRm ... re=related

to mi je teško uopće i komentirati....definitivno najkompletniji bend iz bivše...i totalno ispred svog vremena.....

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 18:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
horus je napisao/la:
Pessimus dux je napisao/la:
Haustor :-klanjam :-klanjam
EKV također :-top2


jel bio jos neko na rundeku u zadnjih par godina?
sada mu je u bandu neki stari francuski tranzic zvan isabel... :-rigam :-umirem

Cijenim Rundeka, ali ne kao Haustor. Na njegovom koncertu nisam bio, a ako se ukaže prilika, skoknit ću i na to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
boogyman je napisao/la:
Haustor tj Rundek su genijalci ali imaju ipak daleko manji opus od Azre,a i oni su prije svega genijalni glazbenici dok je kod Štulića primaran tekst.

Prilično netočno, ali ne ću lamentirati o Haustoru, ipak je tema Štulić...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 18:24 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Pessimus dux je napisao/la:
boogyman je napisao/la:
Haustor tj Rundek su genijalci ali imaju ipak daleko manji opus od Azre,a i oni su prije svega genijalni glazbenici dok je kod Štulića primaran tekst.

Prilično netočno, ali ne ću lamentirati o Haustoru, ipak je tema Štulić...


Ako se ne varam Haustor je izdao sedam albuma,azra devet,a štulić solo još pet.No nebitno i nije da sam previše siguran u ovaj podatak.Iako volim Haustor,čini mi se da je Azra ostavila dublji trag na sceni,a možda je to i stvar percepcije jer su se oko njih uvijek ispreplitale neka kontroverze....najviše zbog samog Štulića,pa se o njima možda više pričalo...
Ali mislim da uopće ovo netreba uspoređivati,tako da.....

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 23:37 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 19:19
Postovi: 32
boogyman je napisao/la:
Sjetite se samo one tragikomedije sa famoznim reunionom Azre kada su čak išli na turneje sa njegovom bistom za mikrofonom.I oderani Stublić je sudjelovao,a ovaj ga je opjevao kao totalnog luzera i morona.....
Kad su ga pitali što misli o tome rekao je u svom stilu....lako tuđim kurcem nabijati po plotu i užasno ih sve izvrijeđao što su u stvari i zaslužili jer su zaista ispali totalni jadnici.
Tip je čudak i egocentrik.Ko ga jebe, ali da se radi o važnoj figuri hrvatskog rocknrolla to definitivno!....


Naravno da je egocentrik.

Većina ljudi koji su bili, haj'mo reći – veliki umjetnici, jesu bili egocentrici.

Njihov je posao da osjećaju i doživljavaju svijet i da taj svoj osjećaj izražavaju.
Sve je drugo totalno nevažno. Faulkner je o tome napisao:

"The writer's only responsibility is to his art. He will be completely ruthless if he is a good one. He has a dream. It anguishes him so much he must get rid of it. He has no peace until then. Everything goes by the board: honor, pride, decency, security, happiness, all, to get the book written. If a writer has to rob his mother, he will not hesitate; the "Ode on a Grecian Urn" is worth any number of old ladies."

To je Štulićev program, on ljubomorno čuva svoju poziciju u kojoj nije član nikakve zajednice. Jedan od njegovih ključnih stihova je i

noći su ovdje ravnodusne sjene
kada spavam zaklanjam lice
................................
i nikom ne dam
da mi u snove udje


Ja zato blijedo gledam svakog tko ga prikazuje kao dio nekakvog "novog vala" i stavlja u istu grupu sa bilo kim na našoj sceni.
Zato je Štulić toliko pun cinizma, otvorenih uvreda, zato neće postati intimus ni sa kim, osim možda s nekom ženom koja će ga ostaviti na miru. Uvrijedit će i hrvatstvo, ako osjeti da ga se u to želi uklopiti.
Inače, Štulić je zadnja osoba koja bi se, ako ga se ispravno shvaća, trebala pojaviti na forumu Politika. Šerbedžija je, recimo, milijun put politiziraniji od njega i važni su mu ideologija i nacija.

Čak ni onih par stihova koji su bili, kao, malo konkretniji kao "anđeli, kao krv crveni, brutalni ..." ili "Poljska u mom srcu,... papa Voytila i ja..." nije nikakva angažirana poezija nego stvar doživljaja.

Meni njegova omiljena pjesma, najbolji primjer jednog od njegovih arhetipova – usamljenog, urbanog, neprilagođenog, pomalo paranoičnog individualca:

ODLAZAK U NOĆ

uz tihu kletvu jurim kroz grad
kaput na ramenu normalna stvar
novine u ruci jucerasnji broj
ne izgledam lijepo briga me za to
zalazim u svaku birtiju
tamo trgnem vino rakiju
a onda zurim da ne zakasnim
i prije nego sto se pozdravim s njom
dodirnut cu joj usne lagano
odlazimo zajedno u noc
ona zeli da joj govorim tiho
da ne velicam svoje probleme
hoce da zivi s onim koga voli
gleda u druge a misli na mene
priznaje mi da je udata
da ne ljubi svoga covjeka
a ja cutim mudro razmisljam
njeni prsti kao da traze krivca
samo lete oko moga lica
hajde zeno koji ti je vrag
diskretno sapuce, spominje mi kino
vani je tuzno a unutra fino
skupe pare za dosadne sate
ne zalosti se srce mislim ja na te
kupuje mi tada kokice
kikiriki slane kostice
stvarno se trudi da mi ugodi
a oko nas sve neki gladni ljudi
suste papiri odozada nam smrdi
jao gospode kako grozan film
ponoc se blizi predstava traje
sjedamo u kola idemo dalje
izvan grada ima parcela
lijepo mjesto na kraju sela
vodimo ljubav zagusljiv je zrak
snazno svijetlo pada ravno na nas
nije normalno pa to je vlak
grabim volan i dodajem gas
hladan znoj mi curkom nagriza vrat
paranoja
bjezimo u mrak



I, da – njegov odlazak i nestanak s naše scene vidim samo kao posljedicu njegove spoznaje da je eksplozija koju je imao u mladosti (do cca '84.) prošla i da više nema taj osjećaj da nešto mora reći.
To je sve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 23:43 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
A ništa....za analizu jedino mogu.... :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 23:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Lucky Jim je napisao/la:


I, da – njegov odlazak i nestanak s naše scene vidim samo kao posljedicu njegove spoznaje da je eksplozija koju je imao u mladosti (do cca '84.) prošla i da više nema taj osjećaj da nešto mora reći.
To je sve.


Kao pametan čovjek je skužio da poslije 1990. godine to nije više to i nastavio je raditi mistifikaciju od svog lika i djela.

A pubertetlije i mladi buntovni ljudi će uvijek tražiti nove junake i on će biti često jedan od njih.

Odlazak u noć je i meni u to vrijeme bila jedna od dražih. :-top

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 lip 2009, 23:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
boogyman je napisao/la:
Ako se ne varam Haustor je izdao sedam albuma,azra devet,a štulić solo još pet.No nebitno i nije da sam previše siguran u ovaj podatak.Iako volim Haustor,čini mi se da je Azra ostavila dublji trag na sceni,a možda je to i stvar percepcije jer su se oko njih uvijek ispreplitale neka kontroverze....najviše zbog samog Štulića,pa se o njima možda više pričalo...
Ali mislim da uopće ovo netreba uspoređivati,tako da.....


Ali kakvih. Azra je imala najprije jednostruki album, pa dvostruki, pa trostruki a onda četverostruki :mrgreen: , ja ne znam da je to itko napravio. :-top2

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 tra 2016, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Sutra Štulić 63 godine. :zubati Stari se burazeru...

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Branimir Štulić
PostPostano: 10 tra 2016, 20:54 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
puntar je napisao/la:
cudan lik

Dobro ti velis.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Navodni Poslanik i 415 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO