HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 08:38.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 633 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 03:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Politikant je napisao/la:
Tampon zona prema zlim četnicima. :D
Ali da, to je plus vraćanja Mrkonjića i Šipova Srbima, nema ništa od spajanja Zelenih i Bihać nema gdje nego nazad u Maticu kod bilo kojeg budućeg kusuranja.

A i na što bi to sličilo?
Islamistan po šumama =))
Prije će Bihać u Sloveniji završiti nego biti pod Sarajevom.
Oni ti eventualno mogu dobiti dva poteza, Sarajevo-Zenica i oko Tuzle;
https://imgur.com/a/jwGbpod
Možda ih čak i povezati, ali iber toga...
Što će im, Doboj je srpski...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nek crtaju deca, šta fali, podstiče kreativnost.

Bitno je ono što je potpisano od strane ovlašćenih potpisnika, a ostalima nije zabranjeno da sanjaju ili igraju video igre.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 14:56 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
Ceha je napisao/la:

Iako, uzmi u obzir da je federacija sada na 51%, a RS na 48, 1% je Distrikt Brčko, za koga je Milošević bio spreman dati 5% teritorija....

Jel tako sa procentima? Koliko ja znam taj nelegalni distrikt je napravljen otkidanjem delova i od Republike Srpske i od FBiH, tj. od onoga sto su drzali po zavrsetku rata. Cak izgleda da je veci deo uzet od Federacije nego od Srpske.


Privitak/ci:
Brcko_1995_2000-sr.png
Brcko_1995_2000-sr.png [ 154.26 KiB | Pogledano 2125 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
NSOS je napisao/la:
Ceha je napisao/la:

Iako, uzmi u obzir da je federacija sada na 51%, a RS na 48, 1% je Distrikt Brčko, za koga je Milošević bio spreman dati 5% teritorija....

Jel tako sa procentima? Koliko ja znam taj nelegalni distrikt je napravljen otkidanjem delova i od Republike Srpske i od FBiH, tj. od onoga sto su drzali po zavrsetku rata. Cak izgleda da je veci deo uzet od Federacije nego od Srpske.

Tacno tako! Proglasenjem Brckog za Distrikt, vise je izgubila Federacija BiH, negoli Republika Srpska, s obzirom da je 1995 Federaciji pripalo 51 odsto teritorije prijeratne opstine Brcko, dok Republici Srpskoj pripalo je 49 odsto.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Može li neko da mi objasni, please, ovo što Ceha odavno piše, a nema mi nikakvog smisla?!
Dakle, pre uspostavljanje Distrikta, RS i FBiH su bili u odnosu 49:51%.
Distrikt je uzeo malo teritorije i RS i efbihu, pa kako to da je sad, kako ceha tvrdi, efbih ostao na 51%, a RS je na 48,1%?

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Osnovnoškolska matematika. Uzmu se iznosi u kvadratnim kilometrima i pretvore u procente.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Osnovnoškolska matematika. Uzmu se iznosi u kvadratnim kilometrima i pretvore u procente.


Ajde ne brabonjaj, nego usitni malo to objašnjenje ako znaš. Korak po korak.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
google.com


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Da preformulišem pitanje:
Može li neko, ko nije budala Carmello (koji uopšte nije razumeo pitanje), da mi objasni, please, ovo što Ceha odavno piše, a nema mi nikakvog smisla?!
Dakle, pre uspostavljanje Distrikta, RS i FBiH su bili u odnosu 49:51%.
Distrikt je uzeo malo teritorije i RS i efbihu, pa kako to da je sad, kako ceha tvrdi, efbih ostao na 51%, a RS je na 48,1%?

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Problem je što samo pitanje nema smisla jer polazi od pogrešne pretpostavke da je odnos tačno 51/49, a dokaz da je pretpostavka pogrešna se izračuna za par minuta kada se pogleda broj kvadratnih kilometara RS i FBiH i ti brojevi konvertuju u procente. Iliti narodno rečeno, zajebali su nas za 0,9%. Verovatno su u našoj delegaciji ili doveli matematičare istog nivoa inteligencije kao postavljač pitanja, ili je naša delegacija namerno pustila tih 0,9%.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Problem je što samo pitanje nema smisla jer polazi od pogrešne pretpostavke da je odnos bio tačno 51/49, a dokaz da je pretpostavka pogrešna se izračuna za par minuta kada se pogleda broj kvadratnih kilometara RS i FBiH i ti brojevi konvertuju u procente. Iliti narodno rečeno, zajebali su nas za 0,9%. Verovatno su u našoj delegaciji ili doveli matematičare istog nivoa inteligencije kao postavljač pitanja, ili je naša delegacija namerno pustila tih 0,9%.


O, hvala Bogu i Svetom Savi da i ovaj nekad ogovori kako treba.
Eto, hvala i tebi na odgovoru.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A toliko teško je bilo izračunati sam te na sekund javno dostupne podatke, pa je moralo tako dramatično da se zahteva da odgovor bude istranžiran na francusku obradu. Ne pričamo o visokoj matematici, to se uči u osnovnoj školi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
A toliko teško je bilo izračunati sam te na sekund javno dostupne podatke, pa je moralo tako dramatično da se zahteva da odgovor bude istranžiran na francusku obradu. Ne pričamo o visokoj matematici, to se uči u osnovnoj školi.


Magarac, da si se pretvaro da si normalan i odmah odgovorio kako treba na pitanje, potrošili bismo samo dva posta, jedan tvoj i jedan moj.
Ovako si opet napravio svinjac od pet-šest nepotrebnih upisa, a daj Bože da se zaustavi na tome.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Citat:
Uzmu se iznosi u kvadratnim kilometrima i pretvore u procente.

Ovo je sasvim dovoljan odgovor svakom ko ima gram mozga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Citat:
Uzmu se iznosi u kvadratnim kilometrima i pretvore u procente.

Ovo je sasvim dovoljan odgovor svakom ko ima gram mozga.


Ko ima gram mozga, jednostvano pita one koji već imaju informacije, i tako sebi uštedi vreme, umesto da se sam bavi procentima i km2. :D Ali kako to magarcu objasniti. :cool

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Samim tim je prvobitni dodatni odgovor i bio google.com. Ali jbg kad imaš ljude koji su toliko lenji da ne žele da žuljaju mozak ni za vrlo prost izračun, pa mora da ih se hrani kašikom jer ih mrzi da pomeraju ruke. Potrebno je manje od minut da se to izračuna.

Više vremena je potrošeno na smišljanje i pisanje tog posta o uštedi vremena, nego što bi bilo da se samo računalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Samim tim je prvobitni dodatni odgovor i bio google.com. Ali jbg kad imaš ljude koji su toliko lenji da ne žele da žuljaju mozak ni za vrlo prost izračun, pa mora da ih se hrani kašikom jer ih mrzi da pomeraju ruke. Potrebno je manje od minut da se to izračuna.

Više vremena je potrošeno na smišljanje i pisanje tog posta o uštedi vremena, nego što bi bilo da se samo računalo.


Ma nije glupsone, jer i razlika u procentima, nakon izračunavanja, bi trebalo da bude objašnjena (prevarom u Dejtonu), a to bi zahtevalo dodatne pretrage.
To što neko neće da žulja mozak time, ne znači da ga ne žulja nečim drugim. Ali tvoji vidici su baš zbog tog uski, jer gubiš svoje i trošiš tuđe vreme na trivijalnosti.
Tvoj odgovor na moje pitanje bi bio uporediv sa sledećom situacijom: Neko te na ulici pita "Koliko je sati?", a ti kažeš "Pa to je vrlo jendostavno ustanoviti. Odeš u radnju kupiš sat, i onda pogledaš u displej...". I ti bi verovao da si otkrio nešto što taj čovek sam već nije znao, a ustvari si samo mentol za kojeg više nema nade.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Citat:
Uzmu se iznosi u kvadratnim kilometrima i pretvore u procente.

Štaviše, neko ko stvarno ima gram mozga bi iz ovog odgovora i bez računanja shvatio o čemu se radi (pod pretpostavkom da veruje da onaj koji mu to kaže barata tačnim podacima, ako ne veruje, računa sam).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 16:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nema dodatnih pretraga nakon što si potpisao, osim beskorisnih i jalovih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 21:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Imam ja bolje pitanje. Zašto je uopće bitan postotak? Što znači bilo kojem entitetu koji postotak gore dole?

Ja bih odma prihvatio da novi hrvatski entitet ima i 15% teritorija ako on obuhvaća kvalitet teritoriji npr. Posavinu ili Bugojno umjesto kamenja i šuma DGG.

Ili iz srpske perspektive, zašto inzistirati na 49%? Jel nije bolje nemati Mrkonjić Grad i Šipovo, a imati Goražde ili Odžak ili još koji kvart Sarajeva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 29 sij 2020, 00:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Citat:
Uzmu se iznosi u kvadratnim kilometrima i pretvore u procente.

Štaviše, neko ko stvarno ima gram mozga bi iz ovog odgovora i bez računanja shvatio o čemu se radi (pod pretpostavkom da veruje da onaj koji mu to kaže barata tačnim podacima, ako ne veruje, računa sam).


Ti baš voliš da tvoja glupst bude izložena oku javnosti? OK. :)
Na ovo pitanje:
Citat:
Može li neko da mi objasni, please, ovo što Ceha odavno piše, a nema mi nikakvog smisla?!
Dakle, pre uspostavljanje Distrikta, RS i FBiH su bili u odnosu 49:51%.
Distrikt je uzeo malo teritorije i RS i efbihu, pa kako to da je sad, kako ceha tvrdi, efbih ostao na 51%, a RS je na 48,1%?


- ovo je odgovor:
Citat:
zajebali su nas za 0,9%.


A ovo:
Citat:
Uzmu se iznosi u kvadratnim kilometrima i pretvore u procente.

- nije odgovor, nego instrukcija kako da se do odgovora dođe. Otuda onaj primer sa pitanjem "Koliko je sati". Ali ti si naravno glup da bi uočio razliku.

Drugo, instrukcija je idiotska jer zahteva gubitak vremena veći od običnog čitanja onog što sam naveo kao odgovor, i idiotska je jer uopšte ne dovodi do odgovora čak i kad bi se sledila.

Dakle, kad bi se sledila podrazumevala bi proveravanje koliko km2 ima RS, koliko BiH, pa pravljenje proporcije za izračunavanje procenta. A onda kad dobijem procente, i dalje se ne zna zašto se govori o 51:49, a matematika kaže da i nije baš tako. Pa onda bi trebalo da se proverava da wiki nije pogrešila, i ko zna šta još, da bi se na kraju, ko zna kako, uglavnom ne oslanjajući se na tvoju instukciju, došlo do kratkog i jasnog "zajebali su nas za 0,9%." I samo idiot misli da se jednostavnije stiže do odgovora prateći tvoju instrukciju nego odmah tražiti direktan odgovor.

Zašto tvoja instrukcija ne dovodi do odgovora? Pa verovao ili ne, u odgovoru na ovo pitanje:
Citat:
Može li neko, ko nije budala Carmello (koji uopšte nije razumeo pitanje), da mi objasni, please, ovo što Ceha odavno piše, a nema mi nikakvog smisla?!
Dakle, pre uspostavljanje Distrikta, RS i FBiH su bili u odnosu 49:51%.
Distrikt je uzeo malo teritorije i RS i efbihu, pa kako to da je sad, kako ceha tvrdi, efbih ostao na 51%, a RS je na 48,1%?

- nikakve km2 i procente nije potrebno meriti niti izračunavati, jer to nije ni traženo. Traženo je da se ustanovi zašto postoji diskrepancija između onoga što figurira u javnosti kao procenat BiH teritorije koja pripada RS-u i Cehinih tvrdnji, a to se rešava prosto rečima: U Dejtonu su nam dali nešto manje nego što se priča. I to je sve.

Stvarno, većeg degenerika nisam sreo, sposobnog da u toliko malo reči koncentriše toliko gluposti i beslovesnosti, a pri tome da misli da govori nešto mudro. Pa onda se potroši toliko vremena da bi se ta glupost rastavila na sastavne delove i da bi se pokazalo koliko besmisla i odsustva logike tu ima.

Znači, kad se sledeći put nađeš ozlojeđen kad te dezintegrišem kao u par navrata na pitanjima jezika, pa ti poželiš da se osvetiš - napravi neki dobar plan osvete, konsultuj nekog, sve dobro isproveravaj, a ne da opet na kraju ispadne da si ti taj koji nema mozga koliko kolibri. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 29 sij 2020, 01:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20854
1986 je napisao/la:
Imam ja bolje pitanje. Zašto je uopće bitan postotak? Što znači bilo kojem entitetu koji postotak gore dole?

Ja bih odma prihvatio da novi hrvatski entitet ima i 15% teritorija ako on obuhvaća kvalitet teritoriji npr. Posavinu ili Bugojno umjesto kamenja i šuma DGG.

Ili iz srpske perspektive, zašto inzistirati na 49%? Jel nije bolje nemati Mrkonjić Grad i Šipovo, a imati Goražde ili Odžak ili još koji kvart Sarajeva.

Kako bi ti s 15% teritorija obuhvatio sva Hrvatska područja? Daj nam pokaži taj čarobni štapić? Neki minimum bi bio 20% , ne vidim kako bi ispod toga zaokružio neku cjelinu.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 29 sij 2020, 01:53 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
1986 je napisao/la:
Imam ja bolje pitanje. Zašto je uopće bitan postotak? Što znači bilo kojem entitetu koji postotak gore dole?

Ja bih odma prihvatio da novi hrvatski entitet ima i 15% teritorija ako on obuhvaća kvalitet teritoriji npr. Posavinu ili Bugojno umjesto kamenja i šuma DGG.

Ili iz srpske perspektive, zašto inzistirati na 49%? Jel nije bolje nemati Mrkonjić Grad i Šipovo, a imati Goražde ili Odžak ili još koji kvart Sarajeva.

Kad ti neko ko odlucije, a to su velike sile obeca 49%, onda insistiras na tih 49%. Naravno da bi se Republika Srpska odrekla nekih pustih planincuga, ako joj se za uzvrat ponudi nesto bolje, pa makar izgubila nekoliko procenata. Ali ako joj se ne nudi nista onda se drzi procenata pa makar u pitanju bile prasume sa medjedima. Za podebljanje tih uskih grla kod Gorazda i Brckog, ili bar za ukidanje tog nelegalnog distrikta, bi se verovatno odrekla celog tog dela jugozapadno od Mrkonjic Grada.
Uzgred pisao je Nenad Kecmanovic u Istoriji Republike Srpske da je ona malo zakinuta u Dejtonu tj. da je dobila malo manje od 49%, negde 0,4%, pa kad je na silu pravljen taj distrikt, jedno od opravdanja je bilo da se tako Srpskoj dodaje tih 0,4% jer je distrikt kao zajednicki.
Navodno je Kontakt grupa 1994. do te formule od 49% dosla jer su Srbi tad drzali 66% BiH a cinili su po procenama 33% stanovnistva a sredina izmedju toga je 49.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 29 sij 2020, 03:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Za ovo oko postotaka, da.
Dogovor je bio 49 vs 51, ali se do njega nije držalo.
Da su Muslimani bili pametniji, vjerojatno bi postotak bio drugačiji, jer su trebali dobiti Prijedor i Novi, valjda i Doboj...
Mislim da u svojoj knjizi Holbrooke piše da su navukli omjer na 58:42, ali da je onda uletio Milošević, rekao da nije znao da je toliko dao i da se to mora skrižati.
Rekao je da bi na toliko pristao, ali da cijelo Brčko bude srpsko...
A onda su to išli namiriti na Hrvatima, odnosno na Mrkonjiću, pa je Tuđman nažicao Odžak i komad Šamca i rekao da i Muslimani moraju nešto dati.
Na kraju je ispalo 48,5 za Srbe, 51,5 za fBiH (ugrubo).
Distrikt Brčko je cca 1%, kad se on izuzeo, ispalo je 48 vs 51.

weasel je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Imam ja bolje pitanje. Zašto je uopće bitan postotak? Što znači bilo kojem entitetu koji postotak gore dole?

Ja bih odma prihvatio da novi hrvatski entitet ima i 15% teritorija ako on obuhvaća kvalitet teritoriji npr. Posavinu ili Bugojno umjesto kamenja i šuma DGG.

Ili iz srpske perspektive, zašto inzistirati na 49%? Jel nije bolje nemati Mrkonjić Grad i Šipovo, a imati Goražde ili Odžak ili još koji kvart Sarajeva.

Kako bi ti s 15% teritorija obuhvatio sva Hrvatska područja? Daj nam pokaži taj čarobni štapić? Neki minimum bi bio 20% , ne vidim kako bi ispod toga zaokružio neku cjelinu.


Nemoguće je.
Ako muslimanije zauzimaju 23% (a u tome su i Žepče s 1 i Usora s 0,1%, o Varešu da ne pričam), u fBiiH se nalazi još 28%.
Od toga je
10% HBŽ (pola od njega, dakle 5% je DGG)
6% SBŽ
Pola posto PŽ
9% HNŽ
3% ZHŽ
Sve skupa cca, zaokružene su brojke.

Samo pola HBŽa (Livno, TG i Kupres) čini 5% + 4 u ZHŽu i PŽu je 9.
Neka je pola SBŽa naše, to je već 12.
Sa Žepčem 13.
Što bi onda iz HNŽa mogli dobiti samo Neum, Ravno, Čitluk i Stolac?

Ajmo još jednom;
Od 51% koliko drži federacija, 23% su Muslimani (a i tu je 1% u hr općinama), 15% je miješano, 13% je su hrvatske županije (opet cca).
Od ovog miješanog, Hrvati drže 3% u SBŽu i kojih 5% u HNŽu (i to ako se dijeli Mostar). Drže i 1% u ZDKu.
Dakle, na ovih 13, to je dodatnih 9%, odnosno 22.
Muslimani, kada bi se pripojilo pola SBŽa (3%) i 4% u HNŽu (dakle s pola Mostara, Jablanice i većinom Konjica), te odbili Žepče i Usora (no ne i Vareš) bi imali 29%.
To je cca trenutni odnos snaga, posto manje-više.
Kada se radila fBiH smo mi 5% oko Mrkonjića mijenjali za njihovih 5% oko Sarajeva i Goražda.
Dakle, fBiH je rađena pola-pola.
Doslovce.
Da nam vrate tih 5%, dobili bi drugu polovicu SBŽu, IstoĆi i Jablanicu, cca, možda još koje selo u Konjicu.
Ako bi gledali cca, da nam to vrate, mješovite županije bi trebale postati hrvatske. 28 kontra 23.

NSOS je napisao/la:
Kad ti neko ko odlucije, a to su velike sile obeca 49%, onda insistiras na tih 49%. Naravno da bi se Republika Srpska odrekla nekih pustih planincuga, ako joj se za uzvrat ponudi nesto bolje, pa makar izgubila nekoliko procenata. Ali ako joj se ne nudi nista onda se drzi procenata pa makar u pitanju bile prasume sa medjedima. Za podebljanje tih uskih grla kod Gorazda i Brckog, ili bar za ukidanje tog nelegalnog distrikta, bi se verovatno odrekla celog tog dela jugozapadno od Mrkonjic Grada.
Uzgred pisao je Nenad Kecmanovic u Istoriji Republike Srpske da je ona malo zakinuta u Dejtonu tj. da je dobila malo manje od 49%, negde 0,4%, pa kad je na silu pravljen taj distrikt, jedno od opravdanja je bilo da se tako Srpskoj dodaje tih 0,4% jer je distrikt kao zajednicki.
Navodno je Kontakt grupa 1994. do te formule od 49% dosla jer su Srbi tad drzali 66% BiH a cinili su po procenama 33% stanovnistva a sredina izmedju toga je 49.


Ne.
Formula ti je išla tako da su Srbi bili većina u naseljima koji su pokrivala 49% BiH.
To su bila većinom pusta i polupusta naselja, ali su osigurala površinu.

Uzmi recimo predratnu općinu Ključ (cca današnji Ključ i Ribnik).
Srbi i Muslimani su bili otprilike pola-pola u njoj, ali Srbi su držali 3/4 površine.
Držali su skoro sva naselja u današnjoj općini Ribnik, i cca pola naselja u današnjoj općini Ključ.
Kužiš?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 29 sij 2020, 08:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Štaviše, neko ko stvarno ima gram mozga bi iz ovog odgovora i bez računanja shvatio o čemu se radi (pod pretpostavkom da veruje da onaj koji mu to kaže barata tačnim podacima, ako ne veruje, računa sam).


Ti baš voliš da tvoja glupst bude izložena oku javnosti? OK. :)
Na ovo pitanje:
Citat:
Može li neko da mi objasni, please, ovo što Ceha odavno piše, a nema mi nikakvog smisla?!
Dakle, pre uspostavljanje Distrikta, RS i FBiH su bili u odnosu 49:51%.
Distrikt je uzeo malo teritorije i RS i efbihu, pa kako to da je sad, kako ceha tvrdi, efbih ostao na 51%, a RS je na 48,1%?


- ovo je odgovor:
Citat:
zajebali su nas za 0,9%.


A ovo:
Citat:
Uzmu se iznosi u kvadratnim kilometrima i pretvore u procente.

- nije odgovor, nego instrukcija kako da se do odgovora dođe. Otuda onaj primer sa pitanjem "Koliko je sati". Ali ti si naravno glup da bi uočio razliku.

Drugo, instrukcija je idiotska jer zahteva gubitak vremena veći od običnog čitanja onog što sam naveo kao odgovor, i idiotska je jer uopšte ne dovodi do odgovora čak i kad bi se sledila.

Dakle, kad bi se sledila podrazumevala bi proveravanje koliko km2 ima RS, koliko BiH, pa pravljenje proporcije za izračunavanje procenta. A onda kad dobijem procente, i dalje se ne zna zašto se govori o 51:49, a matematika kaže da i nije baš tako. Pa onda bi trebalo da se proverava da wiki nije pogrešila, i ko zna šta još, da bi se na kraju, ko zna kako, uglavnom ne oslanjajući se na tvoju instukciju, došlo do kratkog i jasnog "zajebali su nas za 0,9%." I samo idiot misli da se jednostavnije stiže do odgovora prateći tvoju instrukciju nego odmah tražiti direktan odgovor.

Zašto tvoja instrukcija ne dovodi do odgovora? Pa verovao ili ne, u odgovoru na ovo pitanje:
Citat:
Može li neko, ko nije budala Carmello (koji uopšte nije razumeo pitanje), da mi objasni, please, ovo što Ceha odavno piše, a nema mi nikakvog smisla?!
Dakle, pre uspostavljanje Distrikta, RS i FBiH su bili u odnosu 49:51%.
Distrikt je uzeo malo teritorije i RS i efbihu, pa kako to da je sad, kako ceha tvrdi, efbih ostao na 51%, a RS je na 48,1%?

- nikakve km2 i procente nije potrebno meriti niti izračunavati, jer to nije ni traženo. Traženo je da se ustanovi zašto postoji diskrepancija između onoga što figurira u javnosti kao procenat BiH teritorije koja pripada RS-u i Cehinih tvrdnji, a to se rešava prosto rečima: U Dejtonu su nam dali nešto manje nego što se priča. I to je sve.

Stvarno, većeg degenerika nisam sreo, sposobnog da u toliko malo reči koncentriše toliko gluposti i beslovesnosti, a pri tome da misli da govori nešto mudro. Pa onda se potroši toliko vremena da bi se ta glupost rastavila na sastavne delove i da bi se pokazalo koliko besmisla i odsustva logike tu ima.

Znači, kad se sledeći put nađeš ozlojeđen kad te dezintegrišem kao u par navrata na pitanjima jezika, pa ti poželiš da se osvetiš - napravi neki dobar plan osvete, konsultuj nekog, sve dobro isproveravaj, a ne da opet na kraju ispadne da si ti taj koji nema mozga koliko kolibri. :D

Ali trebalo je samo malo staviti prst na čelo da se iz moje preporuke da se provere procenti, shvati da procenti nisu u skladu sa onim koji su prezentovani javnosti, iz čega se ne dobija odgovor "zajebali su nas", to je samo jedna od mogućnosti, pod uslovom da smo u delegaciji imali ljude koje je takođe mrzelo da stave prst na čelo, druga mogućnost je da smo svesno pristali na to, dakle namerno smo im dali malo više, da bi druga strana pristala na sporazum, a ne zato što nas je neko zajebao. Vidiš kako je lako samo kada se stavi prst na čelo.

A kada se ne stavi na čelo, zejebe se i pri potpuno sažvakanom odgovoru i samo jedna od mogućnosti (i to ona manje verovatna) prepozna i pihvati kao rešenje. Ne treba biti lenj. Treba staviti prst na čelo.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 633 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano i 222 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO