HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 17:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 633 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 14 sij 2020, 01:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Ako je šala, neslana je šala.
Sa takvim stvarima se ne šali.
Valjda smo svi do sad shvatili kolika je važnost granica i koliko se teško brišu avnojevske granice. A olako smo ih nacrtali. Koliko Hrvati imaju problema jer nemaju granice HB a olako su ih izbrisali.
Sa granicama se ne šali.
Nema promjene granica. Sutra da nam ponude Sarajevo - ne želimo. Vrijednije su granice RS nego 10 Sarajeva. Lako je napraviti novo Sarajevo. Umješaš cement i napraviš ga al granice se prave od krvi, 30.000 ljudi je dalo krv za granice RS samo u zadnjem ratu. Sa tim se ne šali.

X

O tome se ni ne razmišlja, a kamoli razgovara (i nije se šalio, ja ga znam malo duže od tebe).


Naravno da se razmišlja. Ali magarac ne može da zamisli da postoje uslovi pod kojima je poželjno menjati granice.
Npr. kad nove granice budu povoljnije od starih. Po idiotima poput tebe, pogrešno je bilo što je kralj Milan pripojio Niš, jer je prethodno nego ginuo da bi se granica utvrdila severnije.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 14 sij 2020, 01:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Lutorčina je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Mostar je praktično na granici RS i HB, a Banjaluka je u dubini teritorije RS. Da bi HB ustupila Mostar Srpskoj, ne mora da da ništa više od Mostara, budući da je isti tu uz granicu. A kad bi RS ustupala Banjaluku Hrvatskoj mora još dosta teritorije da ustupi da bi Hrvatska došla do Banjaluke. Najmanje sve zapadno od Banjaluke, zapadno od Vrbasa.

Što nas dovodi do zaključka da se mora dati šire područje oko Mostara u zamenu za područje Banjaluke i zapadno od nje. A to šire područje oko Mostara je od Prevlake do Cetine i da granica ide na sever rekom Vrbas.

U tom slučaju bi istočna bošnjačka enklava bila sa svih strana okružena Srbijom, a zapadna Hrvatskom. :D

Tako sam nešto i mislio. To je trebalo raditi odmah iza 1918. Povući granicu između Srbije i Hrvatske na potezu od Cetine ili Omiša do Brčkog. Mi nima ustupimo kompletnu Krajinu za kompletnu Hercegovinu i Srednju Bosnu i dijelove Dalmacije. Time bi kako oni kažu kifila bila podebljena i automatski bi se mogao Split i Zadar kraće povezati sa Zagrebom. Međutim sad je to kasno. Ni ti bi se Krajišnici navikli na vrućine Hercegovine ni ti Hercegovci na zime Bosne. Mijenjamo Prijedor za Dubrovnik :zubati
Srbe iz Like,Korduna,Slavonije trebalo je naseliti na Kosovo,a Albance uputiti za Tursku. Time ne bi bilo zločina u II Svjetskom ratu i ovome između nas u Hrvata. Bili bi ko braća.


Pa mnogo im je od ušća Cetine do Brčkog, ali negde oko ušća Vrbasa, ili između Vrbasa i Bosne, to je već interesatno.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 14 sij 2020, 01:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
X

O tome se ni ne razmišlja, a kamoli razgovara (i nije se šalio, ja ga znam malo duže od tebe).


Naravno da se razmišlja. Ali magarac ne može da zamisli da postoje uslovi pod kojima je poželjno menjati granice.
Npr. kad nove granice budu povoljnije od starih. Po idiotima poput tebe, pogrešno je bilo što je kralj Milan pripojio Niš, jer je prethodno nego ginuo da bi se granica utvrdila severnije.

Kralj Milan je pripojio Niš nakon rata.

Da bi proširio granice RS-a, potreban ti je rat. Nema uslova za rat, niti će ih biti još par decenija, ako i tada. Znam ja da bi neki hteli da anektiraju DGG, ali to ni danas ni u doglednoj budućnosti nije tehnički izvodljivo. Osim ako bi nas neki bodrili iz Amerike da izdržimo ekonomske sankcije, možda i vojnu intervenciju NATO, dok bi svo vreme i današnja RS bila na kocki. Ali uz podršku dijaspore iz Amerike, nema teškoća koje Srbin ne može da izdrži. Pa čak i kada mu vojska broji bednih 30.000 pripadnika.

Nema razgovora o granicama, a dijaspora neka razmišlja o forsiranju Rio Grande-a i pripajanju Meksiko Sitija otadžbini, a naše teritorijalne dobitke na kraju dvadesetog veka nek ostavi na miru. Mi smo njima zadovoljni i ne želimo da ih rizikujemo zbog par brda u kojima živi jednak broj Srba i mrkih medveda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 14 sij 2020, 02:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kralj Milan je pripojio Niš nakon rata.

Da bi proširio granice RS-a, potreban ti je rat. Nema uslova za rat, niti će ih biti još par decenija, ako i tada. Znam ja da bi neki hteli da anektiraju DGG, ali to ni danas ni u doglednoj budućnosti nije tehnički izvodljivo. Osim ako bi nas neki bodrili iz Amerike da izdržimo ekonomske sankcije, možda i vojnu intervenciju NATO, dok bi svo vreme i današnja RS bila na kocki. Ali uz podršku dijaspore iz Amerike, nema teškoća koje Srbin ne može da izdrži. Pa čak i kada mu vojska broji bednih 30.000 pripadnika.

Nema razgovora o granicama, a dijaspora neka razmišlja o forsiranju Rio Grande-a i pripajanju Meksiko Sitija otadžbini, a naše teritorijalne dobitke na kraju dvadesetog veka nek ostavi na miru. Mi smo njima zadovoljni i ne želimo da ih rizikujemo zbog par brda u kojima živi jednak broj Srba i mrkih medveda.


Kako ti uspevaš po više osnova da ispadneš idiot u jednom izlajavanju, to je za divljenje... Trebalo bi uvesti orden za tu veštinu, samo za tebe... Evo kako:
1. Od izričitog "nema menjanja granica" došao si toga da je "potreban rat da bi se menjale", a u perspektiivi ćeš da stigneš do toga da ih je moguće i uz dogovor promeniti. Svejedno, magarac se nikad ne bi vratio i rekao "pogrešio sam kad sam izrekao izričitu tvrdnju, ipak postoje uslovi kada je to moguću/poželjno"!
2. Koliko danas si rekao da nećeš odgovarati na upise koji nisu u akademskoj formi, dakle, držiš se svoje reči nekoliko sati.
3. Pominješ argument lokacije iako si ne tako davno rekao da to nećeš više raditi. Ali dobro, tu se radi o nedeljama, pa ti nećemo zameriti. Kad ne pamtiš ono što izlaješ pre par sati, kako ćeš ono što si pre par nedelja.
4. Predsednik države ti govori o razgraničenju, promeni granica (sa Albancima) a ti poput konja, a mislim da i magarci isto imaju takvu opremu, koji nosi ono što im ne da da gledaju levo i desno, vidiš samo da je to rečeno na forumu. I uz to si ranije još rekao da da nas srećom predvode mudri ljudi koji ne razmišljaju o promenama granica.

Dakle, em si neinformisan, em glup, a zauzimaš takvu autoritativnu pozu nekog ko je pametan kao Ajnštajn, pa drugima zvocaš, koriguješ, opominješ itd. Karakter ti je za drame Duška Kovačevića. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 14 sij 2020, 02:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kralj Milan je pripojio Niš nakon rata.

Da bi proširio granice RS-a, potreban ti je rat. Nema uslova za rat, niti će ih biti još par decenija, ako i tada. Znam ja da bi neki hteli da anektiraju DGG, ali to ni danas ni u doglednoj budućnosti nije tehnički izvodljivo. Osim ako bi nas neki bodrili iz Amerike da izdržimo ekonomske sankcije, možda i vojnu intervenciju NATO, dok bi svo vreme i današnja RS bila na kocki. Ali uz podršku dijaspore iz Amerike, nema teškoća koje Srbin ne može da izdrži. Pa čak i kada mu vojska broji bednih 30.000 pripadnika.

Nema razgovora o granicama, a dijaspora neka razmišlja o forsiranju Rio Grande-a i pripajanju Meksiko Sitija otadžbini, a naše teritorijalne dobitke na kraju dvadesetog veka nek ostavi na miru. Mi smo njima zadovoljni i ne želimo da ih rizikujemo zbog par brda u kojima živi jednak broj Srba i mrkih medveda.


Kako ti uspevaš po više osnova da ispadneš idiot u jednom izlajavanju, to je za divljenje... Trebalo bi uvesti orden za tu veštinu, samo za tebe... Evo kako:
1. Od izričitog "nema menjanja granica" došao si toga da je "potreban rat da bi se menjale", a u perspektiivi ćeš da stigneš do toga da ih je moguće i uz dogovor promeniti. Svejedno, magarac se nikad ne bi vratio i rekao "pogrešio sam kad sam izrekao izričitu tvrdnju, ipak postoje uslovi kada je to moguću/poželjno"!
2. Koliko danas si rekao da nećeš odgovarati na upise koji nisu u akademskoj formi, dakle, držiš se svoje reči nekoliko sati.
3. Pominješ argument lokacije iako si ne tako davno rekao da to nećeš više raditi. Ali dobro, tu se radi o nedeljama, pa ti nećemo zameriti. Kad ne pamtiš ono što izlaješ pre par sati, kako ćeš ono što si pre par nedelja.
4. Predsednik države ti govori o razgraničenju, promeni granica (sa Albancima) a ti poput konja, a mislim da i magarci isto imaju takvu opremu, koji nosi ono što im ne da da gledaju levo i desno, vidiš samo da je to rečeno na forumu. I uz to si ranije još rekao da da nas srećom predvode mudri ljudi koji ne razmišljaju o promenama granica.

Dakle, em si neinformisan, em glup, a zauzimaš takvu autoritativnu pozu nekog ko je pametan kao Ajnštajn, pa drugima zvocaš, koriguješ, opominješ itd. Karakter ti je za drame Duška Kovačevića. :D

1. Navedi mi jedan slučaj (osim Čehoslovačke 1938) u poslednjih 500 godina, kada su granice u Evropi promenjene dogovorom. Ujedinjenja manjih u veće države se ne računaju (Nemačka, Čehoslovačka, Jugoslavija...), mada su i neka od njih sprovedena ratom (ujedinjenje Italije).

2. To je bila imitacija tebe, to jest, tvoje eskivaže da mi odgovotiš na ona dva posta. Ti si mislio da ti se ja ozbiljno obraćam onako!? To je bilo sprdanje, jer da nije bilo, sa svima bih pričao na taj način, ne samo sa tobom.

3. Naravno da pominjem argument lokacije. Nisam hteo da ga pominjem zato što sam mislio da je ono bio izolovan ekces, ali pošto si ti ničim izazvan, ponovo počeo da se ponašaš jako bezobrazno prema meni, ni moje obećanje da ti neću prebacivati da si gastarbajter više ne važi, jer sam mislio da ćemo nastaviti normalnu komunikaciju. Ali pošto se ti opet ponašaš nenormalno iako te ja ni jednim gestom nisam izazvao, trudiću se da činjenicu da si Amerikanac koji je odustao od Srbije i čija deca će biti čisti Amerikanci provučem kroz što je više rečenica moguće. Ako ti nisi u stanju da držiš reč i ponašaš se normalno, onda neću ni ja. Ajde da sam te izazvao nečim, nego si opet iz čista mira počeo da se ponašaš kao ludak. Američki ludak. Izgubljen za Srbiju, ali sa potrebom da joj deli lekcije iako neće deliti sudbinu njenih stanovnika. Klasično gastarbajtersko kenjalo. Isti ste kao da vas je jedan *** pravio. Amerikanac si, nisi više Srbin, oladi sa svojim neinformisanim savetima, ne zanimaju nas.

4. A ja obožavam predsednika Srbije i podržavam ga u svemu što radi i misli....


I aj sad stvatno laku noć. Siguran sam da ću ujutru naići na još gomilu neinformisanih gastarbajterskih gluposti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 14 sij 2020, 03:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
1. Navedi mi jedan slučaj (osim Čehoslovačke 1938) u poslednjih 500 godina, kada su granice u Evropi promenjene dogovorom. Ujedinjenja manjih u veće države se ne računaju (Nemačka, Čehoslovačka, Jugoslavija...), mada su i neka od njih sprovedena ratom (ujedinjenje Italije).

2. To je bila imitacija tebe, to jest, tvoje eskivaže da mi odgovotiš na ona dva posta. Ti si mislio da ti se ja ozbiljno obraćam onako!? To je bilo sprdanje, jer da nije bilo, sa svima bih pričao na taj način, ne samo sa tobom.

3. Naravno da pominjem argument lokacije. Nisam hteo da ga pominjem zato što sam mislio da je ono bio izolovan ekces, ali pošto si ti ničim izazvan, ponovo počeo da se ponašaš jako bezobrazno prema meni, ni moje obećanje da ti neću prebacivati da si gastarbajter više ne važi, jer sam mislio da ćemo nastaviti normalnu komunikaciju. Ali pošto se ti opet ponašaš nenormalno iako te ja ni jednim gestom nisam izazvao, trudiću se da činjenicu da si Amerikanac koji je odustao od Srbije i čija deca će biti čisti Amerikanci provučem kroz što je više rečenica moguće. Ako ti nisi u stanju da držiš reč i ponašaš se normalno, onda neću ni ja. Ajde da sam te izazvao nečim, nego si opet iz čista mira počeo da se ponašaš kao ludak. Američki ludak. Izgubljen za Srbiju, ali sa potrebom da joj deli lekcije iako neće deliti sudbinu njenih stanovnika. Klasično gastarbajtersko kenjalo. Isti ste kao da vas je jedan *** pravio. Amerikanac si, nisi više Srbin, oladi sa svojim neinformisanim savetima, ne zanimaju nas.

4. A ja obožavam predsednika Srbije i podržavam ga u svemu što radi i misli....


I aj sad stvatno laku noć. Siguran sam da ću ujutru naići na još gomilu neinformisanih gastarbajterskih gluposti.


1. Glupsone, granice Banovine Hrvatske su 1939. uspostavljene dogovorom. Ali ne skreći diskusiju na tu stranu, nego kaži lepo "ipak je granice moguće menjati pod određenim okolnostima, čak i dogovorom". Pokušaj savladati sebe, ispašćeš pametniji. Mislim, ne pametniji, nego moralniji.

2-3. Molim te, fokusiraj se, jer ovako ispadaš beznadežno glup. Još će ti oznaka "magarac" biti kompliment. Pod 3. kažeš da sam ničim izazavan počeo da se bezobrazno ponašam prema tebi, a pod 2. kažeš da si se sprdao sa mnom. Naravno, ti si se prvi obratio meni tom sprdnjom. I glup čovek može da bude pošten, pa pokušaj makar to, pa reci kad sam ja se to tebi obratio na bilo kakav način posle one svađe, dok ti nisi prvi nanjušio moj upis o granicama i počeo po običaju da demonstriraš da si idiot?!

4. Ako ti predsednik nešto kaže, voleo ga ti ili ne, to je politički relevantno. Meni je sigurno manje drag nego tebi...

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 14 sij 2020, 04:24 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
[/quote]
Objasni mi kako će to Srbi uzeti Brčko? Ne mogu nikako. Brčko je zaseban pravni entitet i tu stare linije čije je šta više ne postoje kao ni linije razdvajanja u SBK. Vrijedi samo dayton a tamo kaže da je Brčko zajednički distrikt. Srbi sutra ako hoće mogu se otcjepiti ali bi za Brčko morali pregovarati. Ista stvar kao i s srednjom Bosnom. Čije je šta nekad bilo to zaboravi. Sad se ne zna čije je šta dok se dogovorom ne utvrdi. A dogovora nema i neće ga biti nikad. Eto žao mi je ako vam rušim bratstvo i jedinstvo s Srbima ali činjenice su činjenice. Briga mene za Banja Luku to je bilo čisto hipotetsko pitanje, kad se već raspravljalo o svakakim zamjenama pa me jako zanimao odgovor komšija nam preko Drine.[/quote]


Brčko je većinski srpsko. Ako računaš ono što je RS držala u tom ratu i danas su Srbi tu ubjedljiva većina. Bošnjaci naseljavaju neke južne dijelove Brčkog sela neka koja su i prije bila njihova. Kompletan distrikt je većinski srpski preko 50%. Popis koji sam gledao ne izgleda baš uvjerljiv. U gradu se osjeti dominatno srpski duh i prisustvo. Više Mostar djeluje kao neki multietnički distrikt nego Brčko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 14 sij 2020, 05:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
1. Navedi mi jedan slučaj (osim Čehoslovačke 1938) u poslednjih 500 godina, kada su granice u Evropi promenjene dogovorom. Ujedinjenja manjih u veće države se ne računaju (Nemačka, Čehoslovačka, Jugoslavija...), mada su i neka od njih sprovedena ratom (ujedinjenje Italije).

2. To je bila imitacija tebe, to jest, tvoje eskivaže da mi odgovotiš na ona dva posta. Ti si mislio da ti se ja ozbiljno obraćam onako!? To je bilo sprdanje, jer da nije bilo, sa svima bih pričao na taj način, ne samo sa tobom.

3. Naravno da pominjem argument lokacije. Nisam hteo da ga pominjem zato što sam mislio da je ono bio izolovan ekces, ali pošto si ti ničim izazvan, ponovo počeo da se ponašaš jako bezobrazno prema meni, ni moje obećanje da ti neću prebacivati da si gastarbajter više ne važi, jer sam mislio da ćemo nastaviti normalnu komunikaciju. Ali pošto se ti opet ponašaš nenormalno iako te ja ni jednim gestom nisam izazvao, trudiću se da činjenicu da si Amerikanac koji je odustao od Srbije i čija deca će biti čisti Amerikanci provučem kroz što je više rečenica moguće. Ako ti nisi u stanju da držiš reč i ponašaš se normalno, onda neću ni ja. Ajde da sam te izazvao nečim, nego si opet iz čista mira počeo da se ponašaš kao ludak. Američki ludak. Izgubljen za Srbiju, ali sa potrebom da joj deli lekcije iako neće deliti sudbinu njenih stanovnika. Klasično gastarbajtersko kenjalo. Isti ste kao da vas je jedan *** pravio. Amerikanac si, nisi više Srbin, oladi sa svojim neinformisanim savetima, ne zanimaju nas.

4. A ja obožavam predsednika Srbije i podržavam ga u svemu što radi i misli....


I aj sad stvatno laku noć. Siguran sam da ću ujutru naići na još gomilu neinformisanih gastarbajterskih gluposti.


1. Glupsone, granice Banovine Hrvatske su 1939. uspostavljene dogovorom. Ali ne skreći diskusiju na tu stranu, nego kaži lepo "ipak je granice moguće menjati pod određenim okolnostima, čak i dogovorom". Pokušaj savladati sebe, ispašćeš pametniji. Mislim, ne pametniji, nego moralniji.

2-3. Molim te, fokusiraj se, jer ovako ispadaš beznadežno glup. Još će ti oznaka "magarac" biti kompliment. Pod 3. kažeš da sam ničim izazavan počeo da se bezobrazno ponašam prema tebi, a pod 2. kažeš da si se sprdao sa mnom. Naravno, ti si se prvi obratio meni tom sprdnjom. I glup čovek može da bude pošten, pa pokušaj makar to, pa reci kad sam ja se to tebi obratio na bilo kakav način posle one svađe, dok ti nisi prvi nanjušio moj upis o granicama i počeo po običaju da demonstriraš da si idiot?!

4. Ako ti predsednik nešto kaže, voleo ga ti ili ne, to je politički relevantno. Meni je sigurno manje drag nego tebi...

1. Pa mislim na nezavisne države. Znaš, kao granica između SAD iz Kanade ili SAD i Meksika, ne granica između Teksasa i Oklahome ili Kalifornije i Oregona. Da, znam da ni RS nije nezavisna i pogotovo zato ne treba otvarati pianje granica, jer su unutrašnje granice milion puta podložčnije promeni od državnih, a tebi ako se kocka, radi to sa svojim vlasništvom, jer otvaranje već zatvorenog pitanja granica RS ne znači automatski da će RS postati veća, može lako da se desi i suprotno i zato to pitanjje ni slučajno ne treba otvarati i to će ti reći svaki žitelj RS-a ovde. Probaj da nađeš podršku za tu ideju među žiteljima RS ovde. Videćeš šta će ti svi stanovnici RS-a reći na tu zamisao. Moja prognoza je da ćeš od njih sto, možda eventualno naći dvoje koji bi možda uzeli pitanje u razmatranje, ne pristali, nego pristali da razmisle o tome. Nemoj meni da veruješ, pitaj ljude.

2.3. Ja sam se prvi obratio formalno (mada je i to bila sprdnja, ali ne reaktivna i ne zlonamerna ), da, ali to je bila dobronamerna zajebancija i parodija na tvoje insistiranje u prethodnom razgovoru da ti se tako obraćam jer si želeo da izvrdaš odgovaranje na ona dva posta. Nakon što si ti iz nekog razloga krenuo iz čista mira da me zasipaš sa uvredama, bez da sam ja tebe ičim napao i uvredio, ja, nakon toga nastavljam u tom stilu, ali ovaj put kao sprdjnju, a ne kao dobronamernu zajebajnciju, (kao reakciju i cinično ismevanje, znači od drugog posta, jer u prvom postu nisam imao razloga da budem ciničan jer nisam očekivao tako ludačku reakciju od tebe, mislio sam da smo prevazišli to, ali ti kao da imaš nešto lično protiv mene, pa imaš problem da se suzdržiš i ostaneš pristojan). Znači ismevanje počinje od drugog posta, koji bi inače bio normalno sročen da si ti bio normalan, kao što sam očekivao. Pošto si, ni sad mi nije jasno zašto, reagovao kao da sam ti opsovao i užu i širu familiju, odlučio sam da nastavim u tom stilu, ali ovaj put zlonamerno i sprdalački. Jel sad jasan uzročno posledični sled ili je potrebno da nacrtam šematski prikaz?

4. Da, bitno je, ali šta ti meni to prebacuješ i kakve veze ja imam sa njegovim idejama i zamislima. Jel ja tebi prebacujem poteze Donalda Trampa ili sam dovoljno normalan da zaključim da ti na njih ne možeš da utičeš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 14 sij 2020, 06:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

1. Glupsone, granice Banovine Hrvatske su 1939. uspostavljene dogovorom. Ali ne skreći diskusiju na tu stranu, nego kaži lepo "ipak je granice moguće menjati pod određenim okolnostima, čak i dogovorom". Pokušaj savladati sebe, ispašćeš pametniji. Mislim, ne pametniji, nego moralniji.

2-3. Molim te, fokusiraj se, jer ovako ispadaš beznadežno glup. Još će ti oznaka "magarac" biti kompliment. Pod 3. kažeš da sam ničim izazavan počeo da se bezobrazno ponašam prema tebi, a pod 2. kažeš da si se sprdao sa mnom. Naravno, ti si se prvi obratio meni tom sprdnjom. I glup čovek može da bude pošten, pa pokušaj makar to, pa reci kad sam ja se to tebi obratio na bilo kakav način posle one svađe, dok ti nisi prvi nanjušio moj upis o granicama i počeo po običaju da demonstriraš da si idiot?!

4. Ako ti predsednik nešto kaže, voleo ga ti ili ne, to je politički relevantno. Meni je sigurno manje drag nego tebi...

1. Pa mislim na nezavisne države. Znaš, kao granica između SAD iz Kanade ili SAD i Meksika, ne granica između Teksasa i Oklahome ili Kalifornije i Oregona. Da, znam da ni RS nije nezavisna i pogotovo zato ne treba otvarati pianje granica, jer su unutrašnje granice milion puta podložčnije promeni od državnih, a tebi ako se kocka, radi to sa svojim vlasništvom, jer otvaranje već zatvorenog pitanja granica RS ne znači automatski da će RS postati veća, može lako da se desi i suprotno i zato to pitanjje ni slučajno ne treba otvarati i to će ti reći svaki žitelj RS-a ovde. Probaj da nađeš podršku za tu ideju među žiteljima RS ovde. Videćeš šta će ti svi stanovnici RS-a reći na tu zamisao. Moja prognoza je da ćeš od njih sto, možda eventualno naći dvoje koji bi možda uzeli pitanje u razmatranje, ne pristali, nego pristali da razmisle o tome. Nemoj meni da veruješ, pitaj ljude.

2.3. Ja sam se prvi obratio formalno (mada je i to bila sprdnja, ali ne reaktivna i ne zlonamerna ), da, ali to je bila dobronamerna zajebancija i parodija na tvoje insistiranje u prethodnom razgovoru da ti se tako obraćam jer si želeo da izvrdaš odgovaranje na ona dva posta. Nakon što si ti iz nekog razloga krenuo iz čista mira da me zasipaš sa uvredama, bez da sam ja tebe ičim napao i uvredio, ja, nakon toga nastavljam u tom stilu, ali ovaj put kao sprdjnju, a ne kao dobronamernu zajebajnciju, (kao reakciju i cinično ismevanje, znači od drugog posta, jer u prvom postu nisam imao razloga da budem ciničan jer nisam očekivao tako ludačku reakciju od tebe, mislio sam da smo prevazišli to, ali ti kao da imaš nešto lično protiv mene, pa imaš problem da se suzdržiš i ostaneš pristojan). Znači ismevanje počinje od drugog posta, koji bi inače bio normalno sročen da si ti bio normalan, kao što sam očekivao. Pošto si, ni sad mi nije jasno zašto, reagovao kao da sam ti opsovao i užu i širu familiju, odlučio sam da nastavim u tom stilu, ali ovaj put zlonamerno i sprdalački. Jel sad jasan uzročno posledični sled ili je potrebno da nacrtam šematski prikaz?

4. Da, bitno je, ali šta ti meni to prebacuješ i kakve veze ja imam sa njegovim idejama i zamislima. Jel ja tebi prebacujem poteze Donalda Trampa ili sam dovoljno normalan da zaključim da ti na njih ne možeš da utičeš.


1. Britansko Carstvo ustupilo je Hong Kong NR Kini. Ranije je Rusko Carstvo prodalo Aljasku SAD-u. Eto ti mirnih i dogovorenih promena granica.

2-3. Nisi počeo normalno nego si koristeći taj, kako kažeš, formalni pristup, počeo da govoriš provokativne stvari "neko se pravi pametan, misli da zna šta je najbolje, pa bi menjao granice, srećom, politčari su pametniji..." onda moralisanje "ljudi su ginuli, a nekoga baš briga za to" i sl. Dakle, napravio si provokaciju i dramu a mogao si jednostavno ovako, čak i citirajući me, i ubaciti malo direktnog obraćanja: Aleksije, ja mislim da ne bi bilo pametno otvarati pritanje promena granica zbog toga i toga... I ja bih s tobom polemisao normalno, kao što i sa drugim polemišem kad su uljudni. Ali ti ne, hoćeš iz nekog razloga da izigravaš kretena, pa si onda naivan kao "pa šta sam rekao" i sl. Ajde, bre, nismo deca.

4. Ono što on kaže relevantno je celo društvo, pa i za tebe kao pojednica. Niko ne kaže da ga ti savetuješ ili podržavaš.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 14 sij 2020, 06:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
1. Britansko carstvo nije ustupilo Hong Kong Kini. Britansko carstvo je vratilo Hong Kong Kini jer je Britansko carstvo iznajmilo Hong Kong od Kine na 99 godina. 1997. je tih 99 godina isteklo. Nego, iako si u pravu za Aljasku, molim te pročitaj pažljivije moje pitanje. Citiram i podebljavam bitno: Navedi mi jedan slučaj (osim Čehoslovačke 1938) u poslednjih 500 godina, kada su granice u Evropi promenjene dogovorom. Ujedinjenja manjih u veće države se ne računaju (Nemačka, Čehoslovačka, Jugoslavija...), mada su i neka od njih sprovedena ratom (ujedinjenje Italije).

2.3. Dobro, pošto si osetljiva ljubičica, onda nemoj da pričaš sa mnom, tako ćeš me kazniti, jer na drugoj temi tvrdiš da ja čeznem da pričam sa tobom. Idi kod psihijatra, treba ti, bez zezanja.

4. Da relevantno je za celo društvo. I šta time hoćeš da kažeš dok razgovaraš sa mnom koji nisam predsednik?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 14 sij 2020, 06:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
1. Britansko carstvo nije ustupilo Hong Kong Kini. Britansko carstvo je vratilo Hong Kong Kini jer je Britansko carstvo iznajmilo Hong Kong od Kine na 99 godina. 1997. je tih 99 godina isteklo. Nego, iako si u pravu za Aljasku, molim te pročitaj pažljivije moje pitanje. Citiram i podebljavam bitno: Navedi mi jedan slučaj (osim Čehoslovačke 1938) u poslednjih 500 godina, kada su granice u Evropi promenjene dogovorom. Ujedinjenja manjih u veće države se ne računaju (Nemačka, Čehoslovačka, Jugoslavija...), mada su i neka od njih sprovedena ratom (ujedinjenje Italije).

2.3. Dobro, pošto si osetljiva ljubičica, onda nemoj da pričaš sa mnom, tako ćeš me kazniti, jer na drugoj temi tvrdiš da ja čeznem da pričam sa tobom. Idi kod psihijatra, treba ti, bez zezanja.

4. Da relevantno je za celo društvo. I šta time hoćeš da kažeš dok razgovaraš sa mnom koji nisam predsednik?


1. Od Banovine Hrvatske ti smišljaš nove i nove kriterijume da bi se smanjila mogućnost pronalaska primera uspostavljanja novih granica mirnim putem. Eto, unutar sovjetske granice su postale državne dogovorom, tj. mirnim putem. CG se odvijila mirnim putem, Makedonija takođe.

2-3. OK, samo ne znam od kojeg trenutka te ignorišem? Odmah ili nakon odgovora na tvoje sledeće obraćanje? Tebi ni psihijatar ne može pomoći. Možda ona lopata po leđima u manastiru Crna Reka.

4. Tebi kažem, ukazujući na Vučićev primer, da ipak nisi u pravu da političari ne potežu pitanje granica. I budući da ga potežu, da nisi u pravu da je to tabu tema u društvu kako ti želiš da sugerišeš rečima "ne sme ni da se pomisli, a kamoli da se diskutuje". Eto, nacrtano ti je, valjda si skapirao.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 14 sij 2020, 07:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
1. Ne smišljam nove kriterijume. Čak je odlično što si pomenuo granice sovjetskih republika. Mada bolje da si pomenuo granice SFRJ republika, u svim slučajevima su poštovane AVNOJ granice. Tako će i, kad dođe vreme, biti poštovane granice RS. I ne zanosi se da možeš da je povećaš mirnim putem, čudo je i ovih 49% što smo dobili. I ti bi to čudo stavljao u pitanje (da ne kažem, kockao bi se sa tim)!? Ogromna većina Srba iz RS to ne želi. Imaš ih i ovde gomilu, pa ih pitaj šta misle o tvom paklenom planu proširenja mirnim sredstvima.

2. Od kojeg god hoćeš. Ali molim te, kumim te, preklinjem te, pronađi nekog na ovom forumu sem vas trojice ranije navedenih, koji me mrze. Nećemo pričati, ali ću te svaki dan smarati sa pitanjem da li si našao nekog.

3. Ti to sad meni otkrivaš toplu vodu da je Vučić izdajnik? Šteta samo što se rešavanje problema KiM vodi u okviru EU. Da se vodi u okviru UN, možda bi Rusija mogla da pomogne. Ovako se ne pita, Sve se rešava u okvirima evropske porodice čiji smo mi deo, kako je svojevremeno izjavio bivši predsednik koji nije bio izdajnik....

Kako te bre nije sramota da mi prebacuješ što neću da glasam!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 14 sij 2020, 07:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nećemo pričati, ali ću te svaki dan smarati sa pitanjem da li si našao nekog.

=)) Kakav idiot, Gospode... Vidiš li ti ovu svoju rečenicu? Nećemo pričati, ali ćeš me smarati? Pa kako to smaranje bez pričanja misiš da izvedeš?
I vidiš da sam u pravu kad kažem da očajnički želiš komunikaciju sa mnom, da si spreman da budeš idiot ako treba!

Citat:
Kako te bre nije sramota da mi prebacuješ što neću da glasam!


SzS je pozvao na bojkot. Nemoj da glasaš.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 14 sij 2020, 07:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Objasnio sam ti na drugoj temi kako moje svakodnevno smaranje neće ometati našu nekomunikaciju. Pročitaj tamo, da se ne ponavljam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 15 sij 2020, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 17:55
Postovi: 245
Lokacija: Banja Luka
weasel je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Naporni ste sa tim debilnim argumentima, pogotovo ti Weasel s tim oko Banja Luke.

Stvaraš probleme di ih nema, nikakva zamjena teritorija Hrvata i Srba ne postoji osim ako ćemo mijenjati neko pogranično selo kada budemo jedni i drugi nezavisni.

Srpska je spojena, 95 posto stanovnika su Srbi i uz Hrvatsku je etnički sigurna tj to joj je jedino zajedničko sa RH.

Mi Hrvati ćemo teško ostvariti HRHB jer je HRHB podijeljena, Srbi sutra mogu uzeti Brčko cijelo jer su većina u njemu

Objasni mi kako će to Srbi uzeti Brčko? Ne mogu nikako. Brčko je zaseban pravni entitet i tu stare linije čije je šta više ne postoje kao ni linije razdvajanja u SBK. Vrijedi samo dayton a tamo kaže da je Brčko zajednički distrikt. Srbi sutra ako hoće mogu se otcjepiti ali bi za Brčko morali pregovarati. Ista stvar kao i s srednjom Bosnom. Čije je šta nekad bilo to zaboravi. Sad se ne zna čije je šta dok se dogovorom ne utvrdi. A dogovora nema i neće ga biti nikad. Eto žao mi je ako vam rušim bratstvo i jedinstvo s Srbima ali činjenice su činjenice. Briga mene za Banja Luku to je bilo čisto hipotetsko pitanje, kad se već raspravljalo o svakakim zamjenama pa me jako zanimao odgovor komšija nam preko Drine.


Ne kaze.

Dejton kaze da ce arbitraza da razmatra pitanje entitetske linije na teritoriji predratne opstine Brcko, a ne status predratne opstine Brcko.

U formalno-pravnom smislu, arbitrazna odluka je null & void jer je izasla iz okvira arbitraznog spora, a samim tim i formiranje Brcko Distrikta.

To sto RS to nepravno stanje trenutno tolerise, je pitanje geopolitickih odnosa i nase strategije kada cemo izvrsiti ponistenje nepravnoe situacije. Kad jednom dodje vrijeme, RS ce odbaciti odluku Arbitrazne komisije za Brcko, vratiti dio Brckog u sastav RS-a a ostatak prepustiti F BiH. Ovaj scenario su uostalom i najavili zvanicnici RS-a vise puta, a sto pokazuje i nezvanicno tretiranje Brckog kao dijela RS-a od institucija RS-a.

Isto se odnosi i na Arbitraznu komisiju za dio Srpskog Sarajeva, u kojoj je predsjednik komisije primio oko 150,000 USD za donosenje odluke u korist muslimana, sto odluku Komisije cini nevalidnom.

_________________
Venac besmrtne slave
srpska ti vila plete,
nad tvojim grobom, Vojo,
komitske plaču čete.

Voja Tankosić 1880-1915


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 15 sij 2020, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20859
KristijanBL je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Objasni mi kako će to Srbi uzeti Brčko? Ne mogu nikako. Brčko je zaseban pravni entitet i tu stare linije čije je šta više ne postoje kao ni linije razdvajanja u SBK. Vrijedi samo dayton a tamo kaže da je Brčko zajednički distrikt. Srbi sutra ako hoće mogu se otcjepiti ali bi za Brčko morali pregovarati. Ista stvar kao i s srednjom Bosnom. Čije je šta nekad bilo to zaboravi. Sad se ne zna čije je šta dok se dogovorom ne utvrdi. A dogovora nema i neće ga biti nikad. Eto žao mi je ako vam rušim bratstvo i jedinstvo s Srbima ali činjenice su činjenice. Briga mene za Banja Luku to je bilo čisto hipotetsko pitanje, kad se već raspravljalo o svakakim zamjenama pa me jako zanimao odgovor komšija nam preko Drine.


Ne kaze.

Dejton kaze da ce arbitraza da razmatra pitanje entitetske linije na teritoriji predratne opstine Brcko, a ne status predratne opstine Brcko.

U formalno-pravnom smislu, arbitrazna odluka je null & void jer je izasla iz okvira arbitraznog spora, a samim tim i formiranje Brcko Distrikta.

To sto RS to nepravno stanje trenutno tolerise, je pitanje geopolitickih odnosa i nase strategije kada cemo izvrsiti ponistenje nepravnoe situacije. Kad jednom dodje vrijeme, RS ce odbaciti odluku Arbitrazne komisije za Brcko, vratiti dio Brckog u sastav RS-a a ostatak prepustiti F BiH. Ovaj scenario su uostalom i najavili zvanicnici RS-a vise puta, a sto pokazuje i nezvanicno tretiranje Brckog kao dijela RS-a od institucija RS-a.

Isto se odnosi i na Arbitraznu komisiju za dio Srpskog Sarajeva, u kojoj je predsjednik komisije primio oko 150,000 USD za donosenje odluke u korist muslimana, sto odluku Komisije cini nevalidnom.

U formalno pravnom smislu puno toga je zapravo null and void. Pogotovo zbog načina na koji su odluke donešene. Ali ovo tvoje objašnjenje je do sada najsmisleniji odgovor...

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 20 sij 2020, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
I dalje cure dokumenti...

Citat:
Ešdaun BiH nazivao "Muslimanskom domovinom"
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=366681


Pseto raspalo.
Dobro smo mi prošli kakava sve *** su vladala nad nama.

Argument više za povrat nadležnosti RS.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 22 sij 2020, 10:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27471
Još da se s Baba Vanginih arhiva skine oznaka tajnosti. :zubati

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 27 sij 2020, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27471
Nakon donošenja Rezolucije 819, Butros Ghali je poslao direktivu komadantu Unprofora Wahlgrenu, gdje mu je
napisao da "po njegovom mišljenju Rezolucija ne podrazumjeva vojnu obavezu po kojoj bi
Unprofor trebao da formira i osigurava sigurnosnu zonu"
.

Zanimjivo je da ta Rezolucija nije tražila demiliterizaciju Srebrenice. Komadant Unfrofora zapravo je od
Muslimana nakon njegog donešenja iznudio "Sporazum o demiliterizaciji Srebrenice".

I Rezolucija i ne izvršena demiliterizacija zapravo su bile čiste farse. Show za svjetsku javnost
bez ikakve garancije i dobijanje na vremenu Muslimana, što se na kraju pokazalo sve uzaludnim.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 27 sij 2020, 17:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27471
Ceha je napisao/la:
A Žepa je nakon toga pala sama od sebe?
27.7. dva tjedna nakon Srebrenice?

Put o kojem se priča kao "vitalnoj srpskoj komunikaciji" je put između Srebrenice i Žepe.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... y_1995.jpg

Nizozemski UNPROFORci su oni kaj su pili i kurvali se s lokalnim Srbima? :D
https://www.ejiltalk.org/dutch-supreme- ... rebrenica/

Ajmo ne prodavati bajke.

Srebrenica i Žepa su davno prodane i zaboravljene od muslimana, kao što se ovdje piše da su htjeli nešto tamo, pokušavali bi se s njima povezati iz pravca Tuzle, a ne bi ratovali s nama po srednjoj Bosni i sjevernoj Hercegovini.
Ovo su bili zadnji "okršaji" odnosno pljačke pred dogovorenu evakuaciju/zamjenu teritorija.
Ratni zapovjednik Srebrenice je inače bivši tjelohranitelj Slobodana Miloševića.
I sve bi vjerojatno prošlo ok da se tamo nije stvorio Mladić koji je odlučio "namiriti neke stare račune".
A Muslimanima je odgovarao novi "đenosajd".
U toj priči nema nevinih, samo oni kaj su bezveze poginuli.
Inače, da Mladić nije izveo to kaj je izveo, vjerojatno bi se i Goražde evakuiralo, iako je ono bilo malo tvrđi orah od Srebrenice ili Žepe.
Zauzvrat su muslimani dobili Sarajevo, u Goraždu je još 1% BiH teritorija, možda bi dobili zauzvrat Doboj (Prijedor je prevelik za to).
Ili bi nama uzeli manji komad u Mrkonjiću...


Da, Goražde se odlučilo vojno s NATO-m braniti tek kad je bila Londonska konferencija, 21.7.1995., gdje je donesen takav zaključak minstara vanjskih poslova i ministara za obranu zemalja članica NATO.
Da nije bilo tog pokolja i odjeka u javnosti po svemu sudeći bi Muslimani i Goražde mogli zaboraviti, jer je stajalo na listi na otpis.
Srbi su svojim ponašanjem dakle (sebi)ukakili dvije stvari.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 00:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
novem je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
A Žepa je nakon toga pala sama od sebe?
27.7. dva tjedna nakon Srebrenice?

Put o kojem se priča kao "vitalnoj srpskoj komunikaciji" je put između Srebrenice i Žepe.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... y_1995.jpg

Nizozemski UNPROFORci su oni kaj su pili i kurvali se s lokalnim Srbima? :D
https://www.ejiltalk.org/dutch-supreme- ... rebrenica/

Ajmo ne prodavati bajke.

Srebrenica i Žepa su davno prodane i zaboravljene od muslimana, kao što se ovdje piše da su htjeli nešto tamo, pokušavali bi se s njima povezati iz pravca Tuzle, a ne bi ratovali s nama po srednjoj Bosni i sjevernoj Hercegovini.
Ovo su bili zadnji "okršaji" odnosno pljačke pred dogovorenu evakuaciju/zamjenu teritorija.
Ratni zapovjednik Srebrenice je inače bivši tjelohranitelj Slobodana Miloševića.
I sve bi vjerojatno prošlo ok da se tamo nije stvorio Mladić koji je odlučio "namiriti neke stare račune".
A Muslimanima je odgovarao novi "đenosajd".
U toj priči nema nevinih, samo oni kaj su bezveze poginuli.
Inače, da Mladić nije izveo to kaj je izveo, vjerojatno bi se i Goražde evakuiralo, iako je ono bilo malo tvrđi orah od Srebrenice ili Žepe.
Zauzvrat su muslimani dobili Sarajevo, u Goraždu je još 1% BiH teritorija, možda bi dobili zauzvrat Doboj (Prijedor je prevelik za to).
Ili bi nama uzeli manji komad u Mrkonjiću...


Da, Goražde se odlučilo vojno s NATO-m braniti tek kad je bila Londonska konferencija, 21.7.1995., gdje je donesen takav zaključak minstara vanjskih poslova i ministara za obranu zemalja članica NATO.
Da nije bilo tog pokolja i odjeka u javnosti po svemu sudeći bi Muslimani i Goražde mogli zaboraviti, jer je stajalo na listi na otpis.
Srbi su svojim ponašanjem dakle (sebi)ukakili dvije stvari.


Jesu.
Ma išlo se na logične granice, ne ovo.
Goražde ima 1%, vjerojatno bi umjesto njega Pounje bilo u fBiH.
Možda i Prijedor i malo drugačiji postotak.

Nešto ovog tipa;
https://imgur.com/a/GoAXhYH

Možda i ovo;
https://imgur.com/a/2Aj03Gf

Ili po postotku nešto ovakvo;
https://imgur.com/a/ylhDBwZ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 01:33 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
Ceha je napisao/la:

Jesu.
Ma išlo se na logične granice, ne ovo.
Goražde ima 1%, vjerojatno bi umjesto njega Pounje bilo u fBiH.
Možda i Prijedor i malo drugačiji postotak.

Nešto ovog tipa;
https://imgur.com/a/GoAXhYH

Možda i ovo;
https://imgur.com/a/2Aj03Gf

Ili po postotku nešto ovakvo;
https://imgur.com/a/ylhDBwZ

Ne bi. Sto se procenata tice sama enklava Gorazde je bila mnogo manja od sadasnjeg Podrinjskog kantona. Kanton cini 1% teritorije BiH, sama enklava je bila mozda 0,3%. Da je enklava usla u Republiku Srpsku, HVO bi zadrzao jos jedno brdo tamo negde kod Sipova, i ne bi vratio jos dva/tri druga brda, koje je Tudjman vratio u Dejtonu u zamenu za koridor do Gorazda. I to je to. Mada mozda je bolje ovako. Sad Muslimani (a i Hrvati koji to vole) mogu da kazu da im je granica na Drini. Cak i preko Drine nekih 200/300 metara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 01:53 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Ceha je napisao/la:
novem je napisao/la:

Da, Goražde se odlučilo vojno s NATO-m braniti tek kad je bila Londonska konferencija, 21.7.1995., gdje je donesen takav zaključak minstara vanjskih poslova i ministara za obranu zemalja članica NATO.
Da nije bilo tog pokolja i odjeka u javnosti po svemu sudeći bi Muslimani i Goražde mogli zaboraviti, jer je stajalo na listi na otpis.
Srbi su svojim ponašanjem dakle (sebi)ukakili dvije stvari.


Jesu.
Ma išlo se na logične granice, ne ovo.
Goražde ima 1%, vjerojatno bi umjesto njega Pounje bilo u fBiH.
Možda i Prijedor i malo drugačiji postotak.

Nešto ovog tipa;
https://imgur.com/a/GoAXhYH

Možda i ovo;
https://imgur.com/a/2Aj03Gf

Ili po postotku nešto ovakvo;
https://imgur.com/a/ylhDBwZ


https://imgur.com/M1CnKvk


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 02:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
NSOS je napisao/la:
Ceha je napisao/la:

Jesu.
Ma išlo se na logične granice, ne ovo.
Goražde ima 1%, vjerojatno bi umjesto njega Pounje bilo u fBiH.
Možda i Prijedor i malo drugačiji postotak.

Nešto ovog tipa;
https://imgur.com/a/GoAXhYH

Možda i ovo;
https://imgur.com/a/2Aj03Gf

Ili po postotku nešto ovakvo;
https://imgur.com/a/ylhDBwZ

Ne bi. Sto se procenata tice sama enklava Gorazde je bila mnogo manja od sadasnjeg Podrinjskog kantona. Kanton cini 1% teritorije BiH, sama enklava je bila mozda 0,3%. Da je enklava usla u Republiku Srpsku, HVO bi zadrzao jos jedno brdo tamo negde kod Sipova, i ne bi vratio jos dva/tri druga brda, koje je Tudjman vratio u Dejtonu u zamenu za koridor do Gorazda. I to je to. Mada mozda je bolje ovako. Sad Muslimani (a i Hrvati koji to vole) mogu da kazu da im je granica na Drini. Cak i preko Drine nekih 200/300 metara.


Pa da, to je tih 1%.
Kao što sam nacrtao.

Iako, uzmi u obzir da je federacija sada na 51%, a RS na 48, 1% je Distrikt Brčko, za koga je Milošević bio spreman dati 5% teritorija....
Politikant je napisao/la:

Kaj će ti Islamistan na većini granice?
Nama nimalo nije u interesu da se Sarajevo i Bihać spoje, zato i jesmo zauzimali Jajce.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Britanska vlada: RS nije planirala osvajanje Srebrenice, akcija isprovocirana napadima muslimana
PostPostano: 28 sij 2020, 02:42 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 00:14
Postovi: 780
Tampon zona prema zlim četnicima. :D
Ali da, to je plus vraćanja Mrkonjića i Šipova Srbima, nema ništa od spajanja Zelenih i Bihać nema gdje nego nazad u Maticu kod bilo kojeg budućeg kusuranja.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 633 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 233 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO