HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 02:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2984 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 120  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 12:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ne, dugo sam imao to u glavi, prvenstveno jer sam relativno impresioniran Montijem u Italiji, no nisam želio biti prvi nacionalni izdajnik koji predlaže odbacivanje "suvereniteta", a s obzirom da se to pitanje otvorilo, a da se SDP/HNS pokazao u potpunosti potrošenom alternativom HDZ-u.

Mislim da je to nužno, jer nijedna stranka sama po sebi ima snagu sprovesti korjenite reforme jer to nužno znači i gubitak izbora, i rat sa oporbom, medijima, društvom. To može napraviti samo široka lepeza stručnjaka iza kojih bi stale obje stranke, a pri tome nitko ne bi snosio krivicu jer bi se sve loše stvari mogle svaliti na apstraktni "Brisel".

To je nažalost suspenzija demokracije, ali ja sam ionako mišljenja da je prosvijećeni apsolutizam (hint: Singapur) najefektivnija forma vladavine.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ministry of Sound je napisao/la:
Ne, dugo sam imao to u glavi, prvenstveno jer sam relativno impresioniran Montijem u Italiji, no nisam želio biti prvi nacionalni izdajnik koji predlaže odbacivanje "suvereniteta", a s obzirom da se to pitanje otvorilo, a da se SDP/HNS pokazao u potpunosti potrošenom alternativom HDZ-u.

Mislim da je to nužno, jer nijedna stranka sama po sebi ima snagu sprovesti korjenite reforme jer to nužno znači i gubitak izbora, i rat sa oporbom, medijima, društvom. To može napraviti samo široka lepeza stručnjaka iza kojih bi stale obje stranke, a pri tome nitko ne bi snosio krivicu jer bi se sve loše stvari mogle svaliti na apstraktni "Brisel".

To je nažalost suspenzija demokracije, ali ja sam ionako mišljenja da je prosvijećeni apsolutizam (hint: Singapur) najefektivnija forma vladavine.


Monti je dobar primjer istina. Vidjet ćemo kako će biti, ukoliko dođe MMF zapravo ćeš imati sličnu situaciji gdje će se masovno rezati sva primanja, sve beneficije itd..... ali će se kriviti MMF te posredno i Vlada (mada će ostati pošteđeni većih sranja jer je svatko svjestan da ne može protiv volje MMFa) također valja napomenuti da službeni Bruxelles (doduše ne treba okolišati slobodno možemo reči službeni Berlin tj. Merkelica) intervenira na taj način samo u slučaju izuzetno visoke prijetnje eurozoni, da podsjetim RH nije još u eurozoni tako da ne predstavlja prijetnju, a i da je u eurozoni maksimum intervencije EU bio bi onakav sličan Grčkoj (gdje bi se nametnula na kratko vrijeme Vlada nacionalnog jedinstva) zbog toga što ni kad bi bili u eurozoni ne bi bili dovoljno velik faktor te naš kolaps i izlazak iz eurozone ne bi predstavljao prijetnju kolapsa iste.

Naprotiv Italija je puno veći (treći po redu) igrač u eurozoni, njen kolaps zaprijetio bi ne samo kolapsu eurozone (to bi bilo sigurno) već i njemačkom gospodarstvu . Merkelica je ovo spriječila kroz Montija, dok ako primjetiš na Španjolsku koja je u još goroj situaciji (gospodarstvo nezdravije od našega, građevinska industrija propala u potpunosti, a na njoj se temeljio cijeli rast Španjolske ovih godina) nije primjenjena ista metoda (a četvrta je po snazi u eurozoni nakon Njemačke, Francuske i Italije) .

Tako da Vlada kakvu predlažeš u RH je mission impossible, prvenstveno jer EU nije briga. Jedina moguća alternativa je Vlada nacionalnog jedinstva.

Da napomenem za kraj ovo u vezi kadrova :
Citat:
jer nijedna stranka sama po sebi ima snagu sprovesti korjenite reforme jer to nužno znači i gubitak izbora, i rat sa oporbom, medijima, društvom


Ne nužno, vidiš da su kukurikavci proveli takve reforme u prvih šest mjeseci imali bi sigurno rast za dvije godine i izbjegli bi MMF. Umjesto toga prva tri mjeseca su bila mjeseci uhljebljivanja i odbacivanja starih projekata (jedan ministar kada je došao u svoje ministarstvo i sastao se sa dotadašnjim zaposlenicima je rekao ovako : "Vaše vrijeme je prošlo, počnite kupiti stvari." ) te se time izgubio kontinuitet gospodarskih mjera koje su uspjele donekle polučiti rezultat zbog čega nam je u prošloj godini BDP rastao 0.2%. Ovu godinu će nam padati od -1 do -2% .

Dakle summa summarum stranka koja osvoji sljedeće izbore ima ponovno prvih 6 mjeseci da "bolne" rezove provede relativno bezbolno. Odnosno moja je predikcija bila da će prvih 6 mjeseci ove godine odrediti budućeg izbornog pobjednika,kako se ovi nisu iskazali štoviše još su više zasrali stvari znaš što po toj logici slijedi, vidjet ćemo jesam li u pravu za 3 godine i 4 mjeseca, ako ne i prije.

Singapur dobro funkcionira, no problem je na dugim stazama, čak i takvi blagi autoritarni režimi imaju tendenciju pretvaranja u demokracije u punom smislu na milu ili na silu.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sve jasno, pogotovo jer intimno poznajem i pratim situaciju u Eurozoni. Nijedna situacija nije ista, a Španjolska (ni Irska ni Portugal) čak i nema tehnomenadžersku vladu - ta je "privilegija" zapala samo Italiju i do skora Grčku - no ni tu monitoring nije isti. Grčka je pod budnom paskom trojke (ECB, MMF i EK).

Ono što bi zapalo Hrvatsku pod eventualnom aražmanom sa MMF bi bio samo njihov mandat i nadgledanje, ali ja predlažem samoinicijativno sastavljanje tehnomenadžerske vlade, i traženje pomoći EK (ne ECB, jer oni sa tim nemaju ništa). Ovo se naravno odnosi na doba nakon ulaska u EU.

Mislim da bi se samo na taj način mogao dobiti bjanko ček za prave strukturne reforme, osigurati maksimalno povlačenje sredstava iz EU fondova, kao i veća sigurnost za investitore, jer ovo što imamo sad jednostavno ne funkcionira.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ministry of Sound je napisao/la:
Sve jasno, pogotovo jer intimno poznajem i pratim situaciju u Eurozoni. Nijedna situacija nije ista, a Španjolska (ni Irska ni Portugal) čak i nema tehnomenadžersku vladu - ta je "privilegija" zapala samo Italiju i do skora Grčku - no ni tu monitoring nije isti. Grčka je pod budnom paskom trojke (ECB, MMF i EK).

Ono što bi zapalo Hrvatsku pod eventualnom aražmanom sa MMF bi bio samo njihov mandat i nadgledanje, ali ja predlažem samoinicijativno sastavljanje tehnomenadžerske vlade, i traženje pomoći EK (ne ECB, jer oni sa tim nemaju ništa). Ovo se naravno odnosi na doba nakon ulaska u EU.

Mislim da bi se samo na taj način mogao dobiti bjanko ček za prave strukturne reforme, osigurati maksimalno povlačenje sredstava iz EU fondova, kao i veća sigurnost za investitore, jer ovo što imamo sad jednostavno ne funkcionira.


Nije ne moguće no također je i nepotrebno jer se odričemo demokratskih vrijednosti, štoviše samoj demokraciji dajemo pljusku. Ono što bi bilo najbolje jest da jedna od dvije najveće stranke doživi temeljitu obnovu dovođenjem stručnijih u prvi plan. Nakon toga se slažem sa time da zatražimo pomoć. Inače što se tiče ovoga :
Citat:
maksimalno povlačenje sredstava iz EU fondova

dovoljno je kopirati Poljski model.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 vel 2012, 00:16
Postovi: 532
Nama su jednostavno potrebni stručni ljudi u vladi kojima je primaran državni interes. Osobno zaboli me hoće li to biti i diktatura, monarhija ili bilo koji drugi oblik vladavine ako se počnu povlačiti pravilni ekonomski potezi i počnu osiguravati prava i dostojanstvo radnika u ovoj zemlji.

Imamo lijep primjer Grčke. U nas postoje dvije kaste ljudi - oni koji rade u realnom i oni koji su u javnom sektoru. Odmah treba početi otpuštanje raznih savjetnika i činovnika u državnim službama, ukidanje dobrog dijela općina, temeljita revizija braniteljskih penzija i invalidnina, kao i dijela privatizacije (onih manjih tvrtki, jer veliki igrači neće dopustiti petljanje oko banaka, HT-a itd, nažalost).

Osobno bih još volio nacionalizaciju INE, lijepo poslat vojsku u zagrebačku centralu i nabit nogom šugavi MOL. Isto su napravili Argetinci neki dan sa njihovom naftnom kompanijom koja je bila privatizirana od strane Španjolaca nekim mutnim poslovima. Jedino što su naši političari jadi pa neće to učinit.

Ta ušteda na plaćama zaposlenika nek iskompenzira manjim nametima, porezima na dobit, tvrtku itd kako bi se olakšalo otvaranje biznisa i poticanje poduzetništva što bi dovelo do većih stranih investicija i radnih mjesta. Naravno, to je sve lijepo i krasno ali kad imaš tipove poput Ribića i ostalih sindikalista koji ne daju ni kune od plaća onda je to druga priča i zato nam upravo treba MMF odnosno tehnička vlada koja će moći donijeti takve odluke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja bih prodao Istru za dobru lovu. :laugh

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 17:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68926
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Bušatlija je hohštapler, prevarant, kopač piramida, travar, i bošnjački arheološko-historijski Mengele.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2009, 19:58
Postovi: 149
Lokacija: Mostar,Herceg-Bosna
jedan fin tekst



Neumska mornarica tvrdi: Ta prokleta kifla ne da BiH da postane Švicarska
Kad imate teritorijalnog mora za poveći bokal, a država vam postoji samo na papiru, onda se obično jave nerealni apetiti. Naročito ako i taj bokal mora kontrolira lokalna zajednica kojoj je milija susjedna država nego ona papirnata u kojoj Sarajevo glumi glavni grad. Ne čudi stoga da je sarajevski politički kružok zinuo na Neum.
Autor: Odlikaš| Photo: Stiv Cinik | Nedjelja, 22.07.2012 18:55


Ponovna aktualizacija izgradnje Pelješkog mosta podigla je prašinu u nama susjednoj državi. Budući tamo sarajevski politički kružok vodi politiku konfrontacije sa susjedima, drugo nije bilo ni za očekivati. Problematičnost granice kod Neuma službeno bi Sarajevo željelo višestruko naplatiti, a bezobrazluk je očito došao do epohalnih razina pa je i dvoprezimeni ministar iz jugoidne vlade RH odlučio reći 'ne'. Ako padne povoljan dogovor s EU oko financiranja, Pelješki most će se graditi i oko toga napokon postoji konsenzus u domaćim političkim krugovima. Dovoljan je to razlog da u zemlji BeHaziji nastane potpuno ludilo, koje je u prvi plan kratkoročno izbacilo neke opskurne likove poput nekog Ibrahima koji vodi Pomorski institut u Sarajevu, gradu s velikom pomorskom tradicijom.

Neum će biti velegrad razvijenog turizma, pomorstva, brodogradnje i trgovine

Kad imate teritorijalnog mora za poveći bokal, a država vam postoji samo na papiru, onda se obično jave nerealni apetiti. Naročito ako i taj bokal mora kontrolira lokalna zajednica kojoj je milija susjedna država nego ona papirnata u kojoj Sarajevo glumi glavni grad. Ne čudi stoga da je sarajevski politički kružok zinuo na Neum, još od neuspjele vojne akcije Neretva '93, kojom su bošnjački velikodržavni ideolozi željeli demolirati hrvatski nacionalni korpus u Hercegovini i izaći na more. Danas to pokušavaju ostvariti drugim sredstvima pa je Neum, pored toliko zabiti koje podsjećaju na srednji vijek i u koje bi valjalo uložiti koju konvertibilnu marku, predodređen postati velegrad. I dalje će se raditi o turističkom gradu, ali u planu je i izgradnja velike luke. Gdje ima luke ima i trgovine, a gdje ima makar bokal mora po Božjim zakonima treba biti i brodogradnje. Ibrahim iz Pomorskog instituta u Sarajevu je oduševljen planovima, Sindikat zaposlenih u teškoj metalurgiji sa sjedištem u Olovu također. Žestoki protivnici ovog megaprojekta su eko udruge iz Travnika i Institut za ispitivanje kakvoće zraka iz Prozora te najavljuju masovne prosvjede. Bojeći se nemira, ministar sigurnosti BiH Sadik Ahmetović zatražio je hitnu sigurnosnu procjenu od ministra unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona. Nekim čudom, ona mu do dan danas nije dostavljena, makar bi u Zenici trebali znati sve o situaciji u tom nekom Neumu.

Ustaško-škutorska zavjera koči razvoj Neuma

Službeno Sarajevo uvjereno je da je moguće zatvoriti financijsku konstrukciju i napraviti od Neuma Rotterdam kroz narednih nekoliko godina. Planove su pokvarile ustaše s tim svojim mostom i sasvim izvjesna realizacija projekta pala je u vodu. Naime, visina Pelješkog mosta uvelike će kočiti razvoj BeHazije kao, ne samo pomorske, nego općenito velesile. Ako most bude nizak, najnoviji model Titanik-a (Turska internacionalna topničko-avionosačka implodirajuća krstarica, op.a.) neće moći uploviti u prijateljsku luku. Ako most, pak, bude previsok, rastuća behazijska zrakoplovna flota naći će se pred nezaobilaznom branom koja predstavlja agresiju na njihov zračni prostor. Sve i da oproste ustašama, kojima ovo nije prva agresija na BeHaziju, i preorijentiraju se na razvijanje podmornica, politički ideolozi susjedne nam države nailaze na nove probleme. Zahvaljujući domaćim izdajnicima i ustaškim kolaboracionistima, namjerno je nasipan i Neumski zaljev, podmornice oružanih snaga BeHazije ne mogu ni pošteno zaroniti. Dodamo li svemu tome i konstantne pritužbe Instituta za marikulturu iz Kalesije na visoku temperaturu mora, koja onemogućava uzgoj brojnih ribljih vrsta u zaljevu, frustracije su zapravo u potpunosti razumljive.

Hrvatska konstantno izvršava geografsku agresiju na BiH

Ako stanete pa malo promislite, naši susjedi su u potpunosti u pravu. Još otkad su davnih dana, poslije oslobođenja od Turaka, uspostavljene ovakve granice između Hrvatske i BiH, Hrvatska svakodnevno vrši agresiju na susjednu državu. Ta prokleta kifla od države kao obruč stišće najperspektivniji državu Europe, koja bi uz bolje susjede bila nova Švicarska. Radi se o eklatantnom primjeru geografske agresije i to treba jasno reći. Nažalost, ustaški tumor koji stišće BeHaziju izvana metastazirao je i unutar njenih granica. Tako domaći ustašoizdajnici namjerno blokiraju sve pozitivne procese u državi kao što su kukanje, plakanje, zapomaganje, ajmekanje, bezgranična patnja i ćerdanje međunarodnih donacija. Iako sam i sam sve do maloprije živio u zabludi, smatram kako bismo se trebali vratiti državotvornoj politici Stjepana Mesića, otkačiti ustašoizdajnike, a zatim otići na ćevape u lijepi Saraj grad. Jer, što je za jednog Hrvata Stradun u usporedbi s Baščaršijom? Zašto bismo mi uopće željeli biti prometno povezani s tim nekim Dubrovnikom?
:herceg_bosna :herceg_bosna :herceg_bosna

_________________
S Mostarom je drugačije,snjim se nikad ne opraštam.Jer,Mostar možeš napustiti ,al on ne napušta tebe.Uvuče ti se pod kožu,protiče ti kroz vene i sjedini s tobom,a da nisi ni svjestan toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
http://www.dnevno.hr/vijesti/komentari/ ... 65734.html

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
mostarac_1991 je napisao/la:
Još otkad su davnih dana, poslije oslobođenja od Turaka, uspostavljene ovakve granice između Hrvatske i BiH,


khm khm

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
pozitivac je napisao/la:
hinterland je napisao/la:
Ne znam kako vi govorite u Bosni nije ni bitno. Ja u BIH nisam bio 10 godina i nemam veze s BIH osim podrijetlom. Liturgija/sveta misa/euharistija to ti je isto. Tako smo mi bar učili na vjeronauku i tako svećenici gvoore.


Govore moj ***, i ja sam u Hrvatskoj, to je službeni naziv, a inače od običnih ljudi ga upotrebljavaju pravoslavci...

zar se ne sjećaš kako su te ismijavali zbog toga upravo Hrvati iz Hrvatske?


u sisku može na liturgiju, ali u hram svete petke, taj dečko nema pojma, da je srbin a predstavlja se hrvatom nikad ne bi napravio ovakvu grešku, dakle bošnjak, ali ne naručit vjernik, jer i svaki musliman zna gdje se ide na liturgiju...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Icebreaker je napisao/la:
Nama treba ovo što je Ministar rekao, tehnička vlada. Ali s domaćim stručnjacima, domoljubima. To je jedino rješenje po meni. I kampanja KUPUJMO HRVATSKO.


ma bježi od ovih kao vrag od tamjana, iz osobnog iskustva znam da su većina takvih ispali obični lopovi, mislim na domoljube iz politike i biznisa....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
mostarac_1991 je napisao/la:
jedan fin tekst



Neumska mornarica tvrdi: Ta prokleta kifla ne da BiH da postane Švicarska
Kad imate teritorijalnog mora za poveći bokal, a država vam postoji samo na papiru, onda se obično jave nerealni apetiti. Naročito ako i taj bokal mora kontrolira lokalna zajednica kojoj je milija susjedna država nego ona papirnata u kojoj Sarajevo glumi glavni grad. Ne čudi stoga da je sarajevski politički kružok zinuo na Neum.
Autor: Odlikaš| Photo: Stiv Cinik | Nedjelja, 22.07.2012 18:55


Ponovna aktualizacija izgradnje Pelješkog mosta podigla je prašinu u nama susjednoj državi. Budući tamo sarajevski politički kružok vodi politiku konfrontacije sa susjedima, drugo nije bilo ni za očekivati. Problematičnost granice kod Neuma službeno bi Sarajevo željelo višestruko naplatiti, a bezobrazluk je očito došao do epohalnih razina pa je i dvoprezimeni ministar iz jugoidne vlade RH odlučio reći 'ne'. Ako padne povoljan dogovor s EU oko financiranja, Pelješki most će se graditi i oko toga napokon postoji konsenzus u domaćim političkim krugovima. Dovoljan je to razlog da u zemlji BeHaziji nastane potpuno ludilo, koje je u prvi plan kratkoročno izbacilo neke opskurne likove poput nekog Ibrahima koji vodi Pomorski institut u Sarajevu, gradu s velikom pomorskom tradicijom.

Neum će biti velegrad razvijenog turizma, pomorstva, brodogradnje i trgovine

Kad imate teritorijalnog mora za poveći bokal, a država vam postoji samo na papiru, onda se obično jave nerealni apetiti. Naročito ako i taj bokal mora kontrolira lokalna zajednica kojoj je milija susjedna država nego ona papirnata u kojoj Sarajevo glumi glavni grad. Ne čudi stoga da je sarajevski politički kružok zinuo na Neum, još od neuspjele vojne akcije Neretva '93, kojom su bošnjački velikodržavni ideolozi željeli demolirati hrvatski nacionalni korpus u Hercegovini i izaći na more. Danas to pokušavaju ostvariti drugim sredstvima pa je Neum, pored toliko zabiti koje podsjećaju na srednji vijek i u koje bi valjalo uložiti koju konvertibilnu marku, predodređen postati velegrad. I dalje će se raditi o turističkom gradu, ali u planu je i izgradnja velike luke. Gdje ima luke ima i trgovine, a gdje ima makar bokal mora po Božjim zakonima treba biti i brodogradnje. Ibrahim iz Pomorskog instituta u Sarajevu je oduševljen planovima, Sindikat zaposlenih u teškoj metalurgiji sa sjedištem u Olovu također. Žestoki protivnici ovog megaprojekta su eko udruge iz Travnika i Institut za ispitivanje kakvoće zraka iz Prozora te najavljuju masovne prosvjede. Bojeći se nemira, ministar sigurnosti BiH Sadik Ahmetović zatražio je hitnu sigurnosnu procjenu od ministra unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona. Nekim čudom, ona mu do dan danas nije dostavljena, makar bi u Zenici trebali znati sve o situaciji u tom nekom Neumu.

Ustaško-škutorska zavjera koči razvoj Neuma

Službeno Sarajevo uvjereno je da je moguće zatvoriti financijsku konstrukciju i napraviti od Neuma Rotterdam kroz narednih nekoliko godina. Planove su pokvarile ustaše s tim svojim mostom i sasvim izvjesna realizacija projekta pala je u vodu. Naime, visina Pelješkog mosta uvelike će kočiti razvoj BeHazije kao, ne samo pomorske, nego općenito velesile. Ako most bude nizak, najnoviji model Titanik-a (Turska internacionalna topničko-avionosačka implodirajuća krstarica, op.a.) neće moći uploviti u prijateljsku luku. Ako most, pak, bude previsok, rastuća behazijska zrakoplovna flota naći će se pred nezaobilaznom branom koja predstavlja agresiju na njihov zračni prostor. Sve i da oproste ustašama, kojima ovo nije prva agresija na BeHaziju, i preorijentiraju se na razvijanje podmornica, politički ideolozi susjedne nam države nailaze na nove probleme. Zahvaljujući domaćim izdajnicima i ustaškim kolaboracionistima, namjerno je nasipan i Neumski zaljev, podmornice oružanih snaga BeHazije ne mogu ni pošteno zaroniti. Dodamo li svemu tome i konstantne pritužbe Instituta za marikulturu iz Kalesije na visoku temperaturu mora, koja onemogućava uzgoj brojnih ribljih vrsta u zaljevu, frustracije su zapravo u potpunosti razumljive.

Hrvatska konstantno izvršava geografsku agresiju na BiH

Ako stanete pa malo promislite, naši susjedi su u potpunosti u pravu. Još otkad su davnih dana, poslije oslobođenja od Turaka, uspostavljene ovakve granice između Hrvatske i BiH, Hrvatska svakodnevno vrši agresiju na susjednu državu. Ta prokleta kifla od države kao obruč stišće najperspektivniji državu Europe, koja bi uz bolje susjede bila nova Švicarska. Radi se o eklatantnom primjeru geografske agresije i to treba jasno reći. Nažalost, ustaški tumor koji stišće BeHaziju izvana metastazirao je i unutar njenih granica. Tako domaći ustašoizdajnici namjerno blokiraju sve pozitivne procese u državi kao što su kukanje, plakanje, zapomaganje, ajmekanje, bezgranična patnja i ćerdanje međunarodnih donacija. Iako sam i sam sve do maloprije živio u zabludi, smatram kako bismo se trebali vratiti državotvornoj politici Stjepana Mesića, otkačiti ustašoizdajnike, a zatim otići na ćevape u lijepi Saraj grad. Jer, što je za jednog Hrvata Stradun u usporedbi s Baščaršijom? Zašto bismo mi uopće željeli biti prometno povezani s tim nekim Dubrovnikom?
:herceg_bosna :herceg_bosna :herceg_bosna


vrhunski.....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 22:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Izgleda da je istina da Bošnjaci traže luku Ploče kao skoro bošnjački teritorij. U zamjenu za brzu cestu.
Pogledajte samo naslov u Avazu. Pizda im materina bezobrazna.

Naredne sedmice završni pregovori o neumskom koridoru: Hrvati ponovo prijete pelješkim mostom

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 22:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68926
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
BBC je napisao/la:
Izgleda da je istina da Bošnjaci traže luku Ploče kao skoro bošnjački teritorij. U zamjenu za brzu cestu.
Pogledajte samo naslov u Avazu. Pizda im materina bezobrazna.

Naredne sedmice završni pregovori o neumskom koridoru: Hrvati ponovo prijete pelješkim mostom


Najveća smijurija je da više od pola prometa koji BiH radi luci u Ploče, je ustvari Aluminij Mostar (egzaktan podatak koji se može pročitati na službenoj stranici aluminija).

Dakle i Ploče su pitanje pretežito između Hrvatske i Hercegbosne.

Ništa od ovoga, ni Ploče, ni Neum, ni most, ni koridor, nema nikakve veze s Muslimanima. =))

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zar netko od vas na forumu stvarno misli da će se Bošnjaci promijeniti i uvidjeti svoje greške ?

Realnija je opcija da Dodik kao umjeren političar za 10 godina dobije Nobelovu nagradu. Malo šale, ako opstane to toliko godina.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 22:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68926
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Austrija 75 km od Jadranske obale, najjužnija bošnjačka općina Jablanica 80 km od mora. I Austrija nema pretenzije, a bošnjački nacifašistički redikuli imaju. =))

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 22 srp 2012, 22:33 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
=)) ... eh taj Nehum... :osama

Jeste l' čuli, djeco,
Vjerujte, bez šale -
Otvara se škola
Za pačiće male

Tako je i bilo,
Vjerujte, bez šale -
Otvorila se škola
Za pačiće male....
________________
Učio ih, učio
Od srijede do petka,
Al' se nisu odmakli
Dalje od početka


Ništa više ne nauči
Pačurlija ta,
Nego što je i prije znala:
Ga, ga, ga, ga, ga!
:evotigana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 23 srp 2012, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Zadar1993 je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Sve jasno, pogotovo jer intimno poznajem i pratim situaciju u Eurozoni. Nijedna situacija nije ista, a Španjolska (ni Irska ni Portugal) čak i nema tehnomenadžersku vladu - ta je "privilegija" zapala samo Italiju i do skora Grčku - no ni tu monitoring nije isti. Grčka je pod budnom paskom trojke (ECB, MMF i EK).

Ono što bi zapalo Hrvatsku pod eventualnom aražmanom sa MMF bi bio samo njihov mandat i nadgledanje, ali ja predlažem samoinicijativno sastavljanje tehnomenadžerske vlade, i traženje pomoći EK (ne ECB, jer oni sa tim nemaju ništa). Ovo se naravno odnosi na doba nakon ulaska u EU.

Mislim da bi se samo na taj način mogao dobiti bjanko ček za prave strukturne reforme, osigurati maksimalno povlačenje sredstava iz EU fondova, kao i veća sigurnost za investitore, jer ovo što imamo sad jednostavno ne funkcionira.


Nije ne moguće no također je i nepotrebno jer se odričemo demokratskih vrijednosti, štoviše samoj demokraciji dajemo pljusku. Ono što bi bilo najbolje jest da jedna od dvije najveće stranke doživi temeljitu obnovu dovođenjem stručnijih u prvi plan. Nakon toga se slažem sa time da zatražimo pomoć. Inače što se tiče ovoga :


U prilog mojoj tvrdnji, da će vremenom i naši ljudi odabrati diktat Brisela nego "naše", evo iz dijela članka o Montiju u FT-u koji sam pročitao danas.

Citat:
Italy remains, at heart, a europhile country. Widespread mistrust towards an ineffective, often corrupt domestic political class means that Italians are typically more willing than most to hand over powers to Brussels. And in many instances, Brussels has delivered. External constraints such as the Maastricht treaty and the stability and growth pact have brought order to the country’s public finances. European regulations have helped to shake up sectors such as banking or telecoms, with tangible benefits for consumers.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 23 srp 2012, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Ministry of Sound je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Nije ne moguće no također je i nepotrebno jer se odričemo demokratskih vrijednosti, štoviše samoj demokraciji dajemo pljusku. Ono što bi bilo najbolje jest da jedna od dvije najveće stranke doživi temeljitu obnovu dovođenjem stručnijih u prvi plan. Nakon toga se slažem sa time da zatražimo pomoć. Inače što se tiče ovoga :


U prilog mojoj tvrdnji, da će vremenom i naši ljudi odabrati diktat Brisela nego "naše", evo iz dijela članka o Montiju u FT-u koji sam pročitao danas.

Citat:
Italy remains, at heart, a europhile country. Widespread mistrust towards an ineffective, often corrupt domestic political class means that Italians are typically more willing than most to hand over powers to Brussels. And in many instances, Brussels has delivered. External constraints such as the Maastricht treaty and the stability and growth pact have brought order to the country’s public finances. European regulations have helped to shake up sectors such as banking or telecoms, with tangible benefits for consumers.


To stoji, ali ipak treba shvatiti kakvo je političko stanje bilo u Italiji. Imaju parlamentarnih stranaka more, Vlada je padala svako malo dok se Berlusconi nije pojavio (po drugi put). A i kada se Berlusconi pojavio odmah je iscurilo u medijima (tiskanim, ne na dalekovidnici pošto on kontrolira više-manje sve postaje dalekovidnice preko SkyTVa :zubati) njegovo razvratno ponašanje i masovne orgije koje je organizirao na svojim vilama, što je uzrokovala padanjem popularnosti Forza Italie i rast popularnosti Sjeverne Lige koja pak unatoč tome što je koalicijski partner Berlusconija sada ima moć rasturiti Vladu.

Takva Berlusconijeva Vlada je dočekala krizu, duboko podjeljena iznutra, bez agilnosti zaustaviti krizu , a opet bez valjanog političkog oponenta u oporbi koji bi mogao sastaviti jednu stabilnu Vladu.

Tada je reagirao Bruxelles uz sve ono što sam napisao gore (o gospodarskoj važnosti Italije) treba uzeti i političku različitost između nas i njih koja je drastična, RH je ipak jedna stabilna višestranačka država 2+ sustava koji teži dvostranačju.

Tako da se taj scenarij za koji se zalažeš može dogoditi pod sljedećim okolnostima :
a) Kukuriku Vladi se treba dogoditi ono što se dogodilo Berlusconijevo (ovo se doduše događa sa obzirom na Čačićeve vratolomije i Linićevu agresivnost).
b) Hrvatska mora postati dovoljno bitan gospodarski faktor unutar eurozone.
c) HDZ se istovremeno mora raspasti na 10ak stranaka .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 23 srp 2012, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Jedna mala ispravka, drugi Berlusconijev kabinet se sastojao od Il Popolo della Libertà (unija Forza Italije i Nacionalne Alijanse) i Sjeverne Lige .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 23 srp 2012, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 15:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Icebreaker je napisao/la:
I ja bih se složio. Linić je obećao krcato stranih investicija a od toga ništa. Da ne govorim o ministrima u vladi, to su klauni i šprdnje od kojih je pola bez dana radnog iskustva izvan nekakvih ministarstava i vlade. Inače je potpuno promašena investicijska politika vlade od osamostaljenja pa nadalje, da ne ispada da samo napadam ove sad. Mi umjesto da smo ulagali u industriju smo goleme pare utukli u cestovnu infrastrukturu koja se jedino može opravdati jakom industrijom, a industrije u RH praktički i da nema.

Mi tu na jugu smo prilično ogorčeni politikom Zagreba. Uzeli su nam carinu, HZZO, Trgovački sud, a da ne govorim o pričama kako nam most ne treba itd. Mi smo kao nekakvo jadno dijete koje poteže hladnu majku za skute da ga uzme u naručje. Zvuči patetično ali tako je.


Linić je jedan kriminalac koji je htio uništiti riječku luku doš prije 10 godina i pretvoriti je u kockarnicu i nautički centar. Išao je u SAD posudit pare da živimo još 6 mjeseci a poslije ništa nije sigurno.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 23 srp 2012, 16:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
hinterland je napisao/la:
Icebreaker je napisao/la:
I ja bih se složio. Linić je obećao krcato stranih investicija a od toga ništa. Da ne govorim o ministrima u vladi, to su klauni i šprdnje od kojih je pola bez dana radnog iskustva izvan nekakvih ministarstava i vlade. Inače je potpuno promašena investicijska politika vlade od osamostaljenja pa nadalje, da ne ispada da samo napadam ove sad. Mi umjesto da smo ulagali u industriju smo goleme pare utukli u cestovnu infrastrukturu koja se jedino može opravdati jakom industrijom, a industrije u RH praktički i da nema.

Mi tu na jugu smo prilično ogorčeni politikom Zagreba. Uzeli su nam carinu, HZZO, Trgovački sud, a da ne govorim o pričama kako nam most ne treba itd. Mi smo kao nekakvo jadno dijete koje poteže hladnu majku za skute da ga uzme u naručje. Zvuči patetično ali tako je.


Linić je jedan kriminalac koji je htio uništiti riječku luku doš prije 10 godina i pretvoriti je u kockarnicu i nautički centar. Išao je u SAD posudit pare da živimo još 6 mjeseci a poslije ništa nije sigurno.


Linić ima prste u prvoj privatizaciji INAe (kada su predana upravljačka prava MOLu unatoč tome što je imao samo 25% dionica) i u Plivi . Da ne govorim o određenim hotelima koji se nalaze kraj bisera hrvatskog Jadrana.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 23 srp 2012, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
PORUKA IZ BIH
Šok za Hajdaša Dončića: ‘Sarajevo neće dopustiti gradnju Pelješkog mosta dok ne riješimo granice’

“Nadam se da je Vlada Zorana Milanovića dovoljno pametna da neće i treći put postavljati kamen temeljac za Pelješki most bez postignutog dogovora sa Bosnom i Hercegovinom. Suverenitet BiH ne može biti ugrožen i kao suverena zemlja i tražimo ispunjenje dva uvjeta bez kojih se ne može graditi Pelješki most. To je dogovor o granicama i poštivanje međunarodnih konvecije UN-a o pravu na nesmetan pristup otvorenom moru. Kada se ta pitanja riješe Hrvatska može slobodno graditi most Pelješac”, kazao je jučer u Zagrebu pomalo nediplomatskim riječnikom ministar prometa BiH Damir Hadžić nakon razgovora sa hrvatskim ministrom prometa Sinišom Hajdašem Dončićem.

http://www.zabranjeni.hr/-sarajevo-nece-d ... -/1042982/

Ne daju! :ohmy

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bušatlija: Izgradnja Pelješkog mosta je napad na Bosnu
PostPostano: 23 srp 2012, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Eh da su muslimani većina u neumu nikad vi taj most očima ne bi vidili, ovako možda ako vam se smilujemo, ipak ja bi vam dozvolio pod uslovom da ona gej ministar doda još jedno prezime.

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2984 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 120  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Teuton i 215 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO