HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 15:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 930 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ajmo ljudi. Što mislite o temeljnim postavkama pregovora?

Ako sam dobro shvatio:

    Ide glavni grad Federacije u Mostar;
    Pretpostavljam da će i statut se ukinut;
    Dobili bi TV;
    Jačanje BH zajedničkih institucija donosi i veći utjecaj Hrvata te nas više neće moći mimoilaziti;
    Čini se da se hoće koliko toliko zadovoljit formu i da nas žele gurnut u EU zajedno s Hrvatskom, a to znači ukidanje mrske nam granice i zajedničku valutu;

E sad ovo nečim treba i "platit", jer će i drugi plaćat štošta. Doduše ne daju nam ništa što i nismo već prije imali, pa su nam uzeli, pa sad vraćaju. No licemjerje nije čudno kad je MZ u pitanju a mi se sad moramo pragmatički postavit.

Meni se sve čini da će nas Hrvate sad natjerat na ukidanje kantona i da će to bit cijena koju trebamo platit za ovo. Meni se čini da ako bi sve ovo dobili i nije cijena prevelika.
No iskustvo s Federacijom i RS-om od 95. i nije baš ohrabrujuće za ići u bilo što zajedničko.

A opet, ko zna, možda im samo diktiraju: tako će bit kakomi kažemo; pa tu i nemapuno vrdanja od strane hrvatskih političara. U svakom slučaju bi se situacija trebala popravit, ako Bošnjake/Bosance konačno neko klepi malo i po nosu, da BiH ipak nije samo njihova prčija.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
- Mostar kao glavni grad federacije - ne znači mi puno
- Ukidanje Statuta - korak u pravom smjeru
- TV - korak u pravom smjeru
- Nemogučnost mimoilaženja Hrvata - korak u pravom smjeru (ukoliko je točno a da se ne radi o još jednom mrtvom slovu na papiru)

- Ukidanje kantona - sa tim gubimo zadnju mogućnost "povlačenja kočnice" (kako su to rekli Slovenci)...


Sve u svemu - bojim se da će se stvar zakomplicirati ukoliko se ovo ostvari... U biti mi i ne dobivamo ništa posebno (TV bi trebali imati i bez pritiska sa strane i kao nekakvu monetu za potkusurivanje).

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 10:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30081
Mostar kao glavni grad Federacije je protivno hrvatskom interesu.

Ukidanje kantona ne dolazi u obzir, može samo smanjenje broja na dva. Vjerujem da Čović i Ljubić znaju da ne mogu izaći pred Hrvate sa izjavom da su potpuno ukinuli kantone. Onda bolje da su pristali na tzv. "Aprilski paket".

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 10:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30081
Junuz Djipalo je napisao/la:
E sad ovo nečim treba i "platit", jer će i drugi plaćat štošta. Doduše ne daju nam ništa što i nismo već prije imali, pa su nam uzeli, pa sad vraćaju. No licemjerje nije čudno kad je MZ u pitanju a mi se sad moramo pragmatički postavit.


Pragmatično plaćamo time što nećemo razjebat državu prvom prilikom nego ćemo je prihvatit pod uvjetom da u BiH budemo ravnopravni. I neka budu zadoljni velikodušnošću i što nismo zlopamtila. Naravno kršćanski je praštati ako se griješnik pokaje. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
U Butmiru vjerojatno ništa neće biti dogovoreno.

Sastanak treba iskoristiti samo da damo do znanja međunarodnim čimbenicima da Hrvati žele svoj hrvatski entitet.

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Naša Kvačica je napisao/la:
Mostar kao glavni grad Federacije je protivno hrvatskom interesu.

Ukidanje kantona ne dolazi u obzir, može samo smanjenje broja na dva. Vjerujem da Čović i Ljubić znaju da ne mogu izaći pred Hrvate sa izjavom da su potpuno ukinuli kantone. Onda bolje da su pristali na tzv. "Aprilski paket".


Još je Prlić tražio da Mostar bude glavni grad Federacije. Ne mora nužno bit protivno našim interesima.

Pa i reduciranje kantona nam ne ide baš u prilog. Jer ujedinjavanjem mješovitih, Bošnjaci postaju većina u njemu, a Posavski bi vjerojatno pripao Tuzli, jedino što bi nastala kombinacija HB i ZHŽ što nam opet ništa ne znači što u 7-8 gradova imamo hrvatski kanton koji imamo i sad.

Doduše, bolje imat i mješoviti kanton nego nikakav.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 10:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Hrvat je napisao/la:
U Butmiru vjerojatno ništa neće biti dogovoreno.

Sastanak treba iskoristiti samo da damo do znanja međunarodnim čimbenicima da Hrvati žele svoj hrvatski entitet.


Ja baš mislim da će sve bit dogovoreno. Ono što bi se mi mogli izborit jest stvaranje jednog kantona na osnovi Kreševske deklaracije, ne entiteta. Nešto mi se čini da je to maximum koji možemo izvući. Ako to uspiju naši lideri skidam kapu do poda i prestajem pljuvat po njima.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 10:43 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
Junuz Djipalo je napisao/la:
Meni se sve čini da će nas Hrvate sad natjerat na ukidanje kantona i da će to bit cijena koju trebamo platit za ovo. Meni se čini da ako bi sve ovo dobili i nije cijena prevelika.
Ti nisi normalan. Znaci, Hrvati bi dobili ono sto im po daytonu ionako pripada...stim da bi izgubili kantone.

Ovo je smrtna presuda.

Hrvatima se ovime sto ja do sada vidim ne nudi apsolutno nista. Najdraze mi je "tv kanal"...oko toga uopce ne treba pregovarati. To je Hrvatsko pravo, i hrvatima treba takav sustav da im nitko ne treba "dati" tv kanal.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 10:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 14:21
Postovi: 556
Lokacija: na rijeci
Ukinu li se županije(kantoni) bi značio egzodus Hrvata BiH. Ako na to pristanu "naši" predstavnici, ne trebaju se vraćat u Mostar nikako,a Hrvati ne bi imali nikakvih opcija osim iseljavanja ili znaš već čega drugog, jer ne bih više bili nikakav faktor u ovoj smijuriji od "države".

_________________
"Teško domu bez ljubavi bratske, ko i Bosni bez zemlje Hrvatske"
Tiocfaidh ár lá


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 10:52 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
goLLe je napisao/la:
Ukinu li se županije(kantoni) bi značio egzodus Hrvata BiH. Ako na to pristanu "naši" predstavnici, ne trebaju se vraćat u Mostar nikako,a Hrvati ne bi imali nikakvih opcija osim iseljavanja ili znaš već čega drugog, jer ne bih više bili nikakav faktor u ovoj smijuriji od "države".
Upravo tako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
josip je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Meni se sve čini da će nas Hrvate sad natjerat na ukidanje kantona i da će to bit cijena koju trebamo platit za ovo. Meni se čini da ako bi sve ovo dobili i nije cijena prevelika.
Ti nisi normalan. Znaci, Hrvati bi dobili ono sto im po daytonu ionako pripada...stim da bi izgubili kantone.

Ovo je smrtna presuda.


Čuj, ja ne navijam za to. Samo pokušavam dobiti slijed događaja. Ne tako davno Doris Pack je spominjala tu mogućnost.

No postoje dvije stvari koje ne mirišu na potpuno ukidanje kantona:

Prva je što ako se ukine entitetsko glasanje i državna imovina skine sa entiteta na državu i kad se vide najavljene ostale mjere jačanja BiH kao države, entiteti praktički postaju nepotrebni tj. pretvaraju se u ono što je danas kanton. Tako da ako naši izvuku kanton po Kreševskoj d. praktički smo obilazno došli do trećeg.

Druga je što MZ uvijek ostavi sebi backdoor koji može aktivirat kad joj zatreba.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 10:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
goLLe je napisao/la:
Ako na to pristanu "naši" predstavnici


Mislim da nema šanse za to, u pregovore se ulazi sa stavom da ovakva BIH sa dva entiteta ne odgovara Hrvatima, ne pristaje se niti na sadašnje stanje, kamoli da se pristane na dodatno narušavanje položaja Hrvata u BIH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 10:58 
Offline

Pridružen/a: 21 ruj 2009, 22:48
Postovi: 4
Lokacija: Brod na Savi
Pozdrav svima! Eto da se i ja javim po prvi put, tema je odlična.
Moje je mišljenje da ništa osim čvrstog usmjeravanja prema trećem entitetu Hrvatima ne vrijedi koliko ni kifla od prekjučer.Čuj, TV i sjedište federacije u Mostaru...ostvarenje hrvatskog sna željno čekanog od 1995. Ako bude treći, sjedište države mogu stavit i u Ćesim, who gives a damn!?! Tri entiteta, labava konfederacija, svako u svojoj bašči i MIRNA BOSNA!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 11:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
Ako sada nećemo tražiti hrvatski entitet, kada ćemo???

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 11:11 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
Starfucker226 je napisao/la:
goLLe je napisao/la:
Ako na to pristanu "naši" predstavnici


Mislim da nema šanse za to, u pregovore se ulazi sa stavom da ovakva BIH sa dva entiteta ne odgovara Hrvatima, ne pristaje se niti na sadašnje stanje, kamoli da se pristane na dodatno narušavanje položaja Hrvata u BIH.
Bilo bi super ako bi ih itko ista uopce pitao. Nakraju ce ih samo izvjestiti : evo' dacemo vam onu Tv sto trazite....usput, nema vise kantona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 11:12 
Offline

Pridružen/a: 21 ruj 2009, 22:48
Postovi: 4
Lokacija: Brod na Savi
Osobno mi je nevjerovatno zvuci kako se Zapad protivi trećem hrvatskom entitetu jer ne vjeruju muslimanima, odnosno, isključivo zasebnoj muslimanskoj jedinici zbog straha od stvaranja kakvog islamskog terorističkog poligona na pragu središnje Europe! A mi bi Hrvati eto trebali biti antiteroristički osigurač, osigurač ukomponiran u ovo sranje od federacije. Gledam ovaj skup u Širokom, impresivno nema šta. Jel itko ima podatke o broju okupljenih?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 11:13 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
Junuz Djipalo je napisao/la:
No postoje dvije stvari koje ne mirišu na potpuno ukidanje kantona:

Prva je što ako se ukine entitetsko glasanje i državna imovina skine sa entiteta na državu i kad se vide najavljene ostale mjere jačanja BiH kao države, entiteti praktički postaju nepotrebni tj. pretvaraju se u ono što je danas kanton. Tako da ako naši izvuku kanton po Kreševskoj d. praktički smo obilazno došli do trećeg.

Druga je što MZ uvijek ostavi sebi backdoor koji može aktivirat kad joj zatreba.
Ukidanje enitetskih glasovanja nece proci jer Dodik nije budala pa da pristane na to. Nemoj biti naivan. Na razini Bih se nista bitnog nece promjeniti, mozda bude kozmetickih promjena. A onda ce "kozmeticki" preurediti i FBih, ukinuti kantone jelte....a Hrvatima ce dati neku usranu Tv ( na koju ionako imaju pravo i koju ce za koju godinu ukinuti cim MZ okrene glavu )...i usput sa figama u dzepu kazati "a mozda glavni grad FBiH jednom bude u Mostaru...i to zapadnom!"...Nakon toga ti na sljedecem gostovanju u Sirokom dolazi i specijalna policija iz "glavnog grada"...da nebi tko slucajno ometao "navijace" dok razbijaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 11:24 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2009, 21:52
Postovi: 152
btw. Zar za ukidanje statuta Mostara koji je potpuno protuustavan treba ista dati???
Koje su to price?...kao vi nama dajte nesto, a vi cete zauzvrati biti ravnopravni u Mostaru!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 11:29 
Offline

Pridružen/a: 21 ruj 2009, 22:48
Postovi: 4
Lokacija: Brod na Savi
[quote="Junuz Djipalo"]




Jačanje BH zajedničkih institucija donosi i veći utjecaj Hrvata te nas više neće moći mimoilaziti;


Kad god čujem ovu "zajedničke institucije", pomrači mi se u glavi. Kada su nama takve institucije ikada išta dobro donijele? Upravo suprotno, ovakve institucije bi trebalo maksimalno marginalizirati, jer u dosadašnjoj praksi nisu bile ništa drugo nego sredstva centralizacije Sarajeva i muslimanskog unitarizma nad ostatkom BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 11:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
treba biti realan, tražiti nemoguće.

pitanje je koliko naši mogu napraviti. Često ih pljujemo, i s razlogom ali da se stavim ili stavimo u kožu jednog od njih kad mu kauboj tresne šakom o stol i kaže..ne dam.

Šta bi napravili.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Kakvo te kurčevo ukidanje kantona junuz spopalo?
Kantoni se uopće ne spominju u informacijama koje je dobio Avaz.
Federacija bez kantona nije federacija.

Kantoni su 10 puta krupnija stvar i od entitetskog glasanja, i od odlučivanja u vladi federacije i kanala itd.
Pa jel ti znaš da kantoni imaju više ovlasti nego federacija?

Hrvati ništa nemaju dat osim podrške opstanku BiH, a mogu dobit samo ono što im ionako pripada, i što ne uzimaju od nikoga.
Pričekajmo konferenciju.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Naježim se od raznih futurizama, kao..."bit ćemo ravnopravni", odma se sjetim one hauške što su uvalili Tuđmanu priču "u doglednoj budućnosti bit će Konfederacija RH-FBiH",... :evotigana

"Kreševska klika" se nema šta dogovarati ako se neće status Hrvata u BiH izjednačiti sa ostalim narodima, za svako drugo nametanje "rješenja" na uštrb Hrvata, znaju da će narod biti uz njih "do kraja" i da lansiraju odjeb, ako baš hoće neka to urade kurtoazno, u maniri kako "zapad" zavrće ruke, isto kurtoazno uz osmijeh... :evotigana

Pored mastercarda, za sve ostalo tu je... :HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 11:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32062
Ma samo prebaciti akcize,carine,pdv na račun HB,pa da vidiš kako se pregovara...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 11:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Robbie MO je napisao/la:
Kakvo te ukidanje kantona junuz spopalo?
Kantoni se uopće ne spominju u informacijama koje je dobio Avaz.
Federacija bez kantona nije federacija.

Kantoni su 10 puta krupnija stvar i od entitetskog glasanja, i od odlučivanja u vladi federacije i kanala itd.
Pa jel ti znaš da kantoni imaju više ovlasti nego federacija?

Hrvati ništa nemaju dat osim podrške opstanku BiH, a mogu dobit samo ono što im ionako pripada.
Pričekajmo konferenciju.


Spominjalo se ukidanje kantona..ohoh..ho-ho itekako.

čak neki tvrde da je to gotova stvar..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 09 lis 2009, 11:58 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Ne znam ni zasto se stalno govori kako je Tudjman prevaren u Washingtonu ili kako je prodao BiH Hrvate.... sumnjam da je njega itko ista pitao, puk`o kauboj sakom o stol pa ti reci necu.

Nije Franjo bezveze govorio o tome kako zapad zeli Hrvate kao nekakav osigurac islamskog fundamentalizma... jedino ne kuzim kakav je to osigurac kojem nedas ni osnovna prava, pa Dejton je vise ucinio da Hrvati zamrze Bosnjake, nego itko i ista drugo. I onaj ko je simpatizirao Bosnjake, danas ih jednostavno ne voli, najblaze receno.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 930 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Tomba17 i 476 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO