HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 05:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 930 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 34, 35, 36, 37, 38
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 28 stu 2009, 01:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ministry of Sound je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Nije alternativa imat, baš po svaku cijenu hrvatsku jedinicu koju će pljačkat naš. Imali smo sličnu. Zato su nam je i ukinuli. Da je bilo reda u njoj u ratu i nakon njega, opstala bi ona.


Junuze, ovo ti je u konkurenciji za "shit godine" foruma, čestitam. :zivili

Al eto, reći ćemo da je izvučeno iz konteksta i predstavljalo neku vrstu karikiranja, jel tako :palacgore1


Pa nije baš pametno HB.org govorit išta protiv nje ali priznat ćete da su raznorazni čudni likovi izbijali u prvi plan po svim mjestima, u vojsci hajde de ali u politici gdje treba imat mozga i takta nemaju što ljudi bez dana škole radit a takvih je bilo na tone. No najveća krivnja za to je što nismo imali nikad veći grad od Širokog u kojem smo bili većina pa da nam se pametni ljudi tamo skupljaju kao što je sad donekle u Mostaru. Ovako ih je većina zaglavila u Sarajevu ili Zagrebu. Istovremeno sam vidio ljudi što je inače karakteristično za ovo podneblje, koji su bogatstva stjecali dok su drugi kuće gubili i nisu brašna imali, o životima da ne pričam.

Važnija mi je uredna država, ja bi HB najradije, Hrvatsku nakon nje, no ako ću bit sluga u vlastitoj kući mulcima onda mi je i Njemačka draga. Samo naglašavam da nam ne smije bit cilj samo dobit treći entitet nego i kakav je. Ono što sam svojedobno vidio i nije bilo baš reprezentativno, bolje od sadašnje situacije kad nas bošnjački lopovi deru. No ipak nismo pružili otpor ukidanju kakav smo mogli. Jedan od razloga je što mnogi i nisu bili baš zadovoljni sa načinom na koji je vođena i funkcionirala.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 28 stu 2009, 01:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Junuze, ovo ti je u konkurenciji za "shit godine" foruma, čestitam. :zivili

Al eto, reći ćemo da je izvučeno iz konteksta i predstavljalo neku vrstu karikiranja, jel tako :palacgore1


Pa nije baš pametno HB.org govorit išta protiv nje ali priznat ćete da su raznorazni čudni likovi izbijali u prvi plan po svim mjestima, u vojsci hajde de ali u politici gdje treba imat mozga i takta nemaju što ljudi bez dana škole radit a takvih je bilo na tone. No najveća krivnja za to je što nismo imali nikad veći grad od Širokog u kojem smo bili većina pa da nam se pametni ljudi tamo skupljaju kao što je sad donekle u Mostaru. Ovako ih je većina zaglavila u Sarajevu ili Zagrebu. Istovremeno sam vidio ljudi što je inače karakteristično za ovo podneblje, koji su bogatstva stjecali dok su drugi kuće gubili i nisu brašna imali, o životima da ne pričam.

Važnija mi je uredna država, ja bi HB najradije, Hrvatsku nakon nje, no ako ću bit sluga u vlastitoj kući mulcima onda mi je i Njemačka draga. Samo naglašavam da nam ne smije bit cilj samo dobit treći entitet nego i kakav je. Ono što sam svojedobno vidio i nije bilo baš reprezentativno, bolje od sadašnje situacije kad nas bošnjački lopovi deru. No ipak nismo pružili otpor ukidanju kakav smo mogli. Jedan od razloga je što mnogi i nisu bili baš zadovoljni sa načinom na koji je vođena i funkcionirala.


Čudi me da si rekao da nisi katolik, sa obzirom da ti je ova spika na tragu "katoličke krivnje" - mea culpa, mea maximus culpa. Preuveličavanje vlastitih grešaka i njihovo uzdizanje na pijedestal. Lamentiranje za nepostojećim uglađenim intelektualcima koji su eto mogli izborit HB nekom ekonomsko-multi-etnićkom spikom.

Ja se u potpunosti slažem sa tobom da je to ideal kome treba težiti, no ne treba krivotvorit povijest.

Utapanje HB i fantomske "Republike BiH" u novostvorenu Federaciju BiH je produkt ratne situacije, želja Hrvatske kao i međunarodne zajednice, i da nas je vodio Nino Raspudić i njegovih 9 klonova, rezultat bi vjerojatno bio identičan. Zapravo, možda i ne bi, da smo bili vojno/brojno jači, i da Hrvatska nije imala teret "Krajine", Herceg-Bosna bi danas blistala u punom sjaju, pa bila ona vođena krkanima ili ljudima "bečke škole".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 28 stu 2009, 01:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Cudna razmisljanja...Pripisacu ih utjecaju sredine iz koje jesi.Ti bi Svicarsku u BiH?I ja bih Junuze-al prvo HB.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 28 stu 2009, 01:40 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Junuze, ovo ti je u konkurenciji za "shit godine" foruma, čestitam. :zivili

Al eto, reći ćemo da je izvučeno iz konteksta i predstavljalo neku vrstu karikiranja, jel tako :palacgore1


Pa nije baš pametno HB.org govorit išta protiv nje ali priznat ćete da su raznorazni čudni likovi izbijali u prvi plan po svim mjestima, u vojsci hajde de ali u politici gdje treba imat mozga i takta nemaju što ljudi bez dana škole radit a takvih je bilo na tone. No najveća krivnja za to je što nismo imali nikad veći grad od Širokog u kojem smo bili većina pa da nam se pametni ljudi tamo skupljaju kao što je sad donekle u Mostaru. Ovako ih je većina zaglavila u Sarajevu ili Zagrebu. Istovremeno sam vidio ljudi što je inače karakteristično za ovo podneblje, koji su bogatstva stjecali dok su drugi kuće gubili i nisu brašna imali, o životima da ne pričam.

Važnija mi je uredna država, ja bi HB najradije, Hrvatsku nakon nje, no ako ću bit sluga u vlastitoj kući mulcima onda mi je i Njemačka draga. Samo naglašavam da nam ne smije bit cilj samo dobit treći entitet nego i kakav je. Ono što sam svojedobno vidio i nije bilo baš reprezentativno, bolje od sadašnje situacije kad nas bošnjački lopovi deru. No ipak nismo pružili otpor ukidanju kakav smo mogli. Jedan od razloga je što mnogi i nisu bili baš zadovoljni sa načinom na koji je vođena i funkcionirala.


U ratu uvijek ispliva najgore smeće. Kao da je u Sarajevu bilo išta bolje. Još se ti Sandžaklije međusobno kolju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Butmir
PostPostano: 02 pro 2009, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
Citat:
Stajnberg dolazi da spasi butmirski proces

Zamjenik američkog državnog sekretara Džejms Stajnberg (James Steinberg) doputovat će danas u Sarajevo, gdje će održati sastanke s političkim liderima iz BiH.

Da Stajnberg dolazi potvrđeno je "Dnevnom avazu" jučer i iz Ambasade SAD u Sarajevu, ali više detalja o njegovoj posjeti nije bilo dostupno. Nezvanično, radi se o jednom od posljednjih pokušaja da se postigne bilo kakav dogovor o ustavnim promjenama ili ispunjavanju uvjeta za zatvaranje OHR-a u okviru procesa koji su u Butmiru pokrenule Sjedinjene Države i Evropska unija.

Skora odluka

Nova runda pregovora, nezvanično, bit će održana u rezidenciji američkog ambasadora u Sarajevu, a zvaničnik Stejt departmenta će s liderima stranaka razgovarati pojedinačno.

Prema informacijama našeg lista iz diplomatskih izvora u Briselu, koji je aktivno uključen u sve pregovore, Stajnbergova posjeta je sada više vezana za skoru odluku o tome da će BiH biti pozvana u Akcioni plan za članstvo (MAP), koji bi našu državu uveo u predvorje NATO saveza, nego za dogovor o ustavnim promjenama koji, kako se cijeni, ima sve manje šansi za uspjeh.

Kako saznajemo, visoki američki diplomata će u Sarajevu ipak pokušati spasiti što se spasiti može iz butmirskog procesa, kako BiH ne bi dobila negativan odgovor članica NATO saveza, koje će uskoro na ministarskom samitu odlučivati o pozivnicama za MAP.

Švedski ambasador u BiH Bose Hedberg rekao je za naš list da je Stajnbergova posjeta nastavak butmirskog procesa te da će razgovorima u ime EU prisustvovati i švedski politički direktor Lars Valund (Wahlund), ali da će biti riječi i o NATO-u.

Pozicija SAD

- Razgovarat će se sa svim liderima da vidimo gdje stojimo u razgovorima, da li i koliko ima saglasnosti o rješenjima reformi i šta dalje. Mi smo dobili neke prijedloge za modifikaciju, i vidjet ćemo o čemu će biti moguće postići saglasnost - kazao je Hedberg.

Na naše pitanje gdje je u ovom momentu butmirski proces i prijeti li mu neuspjeh imajući u vidu izjave bh. političkih lidera, Hedberg kaže da još ne može biti donesena konačna ocjena, naglasivši da "ima pozitivnih odgovora, ali i oklijevanja". Govoreći o razgovorima o MAP-u, Hedberg je ocijenio kako se može očekivati da Stajnberg pokrene i to pitanje.

- Ne mogu to isključiti, imajući u vidu poziciju Sjedinjenih Država koje mogu utjecati na druge članice NATO-a i one su više zainteresirani za to nego mi kao predstavnici predsjedništva EU - kaže Hedberg.

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/aktu ... /komentari

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 930 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 34, 35, 36, 37, 38

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Tomba17 i 459 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO