HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 07 lis 2024, 12:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 610 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 25  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 03 ruj 2020, 09:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38471
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Koje je to ljudsko dno, dok nariče nad sudbinom svoje rodbine u CG isto to priželjkuje Hrvatima u BiH.
Niti spomena da je ta pročetnička politika u CG Hrvatima radi isto što i proturska Hrvatima u BiH.
Ali karma je čudo sve što želi malobrojnijima u BiH na svojoj koži će osjetiti njegova rodbina u CG, oni će prvi osjetiti njegovu nacističku politiku huškanja i poklapanja malobrojnijih.
Sad će demokratska većina građana CG nametnuti volju njegovima.
Da ne spominjem ovo licemjerjno miješanje u unutarnje stvari CG dok to isto stalno spotiču susjedima.
Gadnije i indokriniranije zajednice nema u Europi, stalno rat na pameti i uništavanje drugih, ovakvo ludilo je rangu nacista, ali šta drugo očekivati od bošnjačke nacionalsocijalističke strančice.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 03 ruj 2020, 09:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32582
Ovo je zanimljivo kako su rezultate izbora teže podnijeli bosanski muslimani nego DPS ili čak i sam Milo.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

974 of 2558 - 38.08%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 03 ruj 2020, 09:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38471
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Zaista zanimljivo izbore u CG komentiraju od bošnjačkih članova Predsjedništva, SDA do IZ.
Kao da je SDA spušila izbore u CG a Milo bio njihov kandidat.
Ovoliko miješanje u demokratske izbore u susjednoj državi a onda će kerovi lajati na Hrvatsku koja lobira za provođenje presude Ustavnog suda te iste države.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 03 ruj 2020, 09:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38471
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Krenulo miješanje hodža, reis Kavazović pisao veleposlanicima u BiH.
Tko gubi ima pravo da se ljuti, SPC dobila IZ na neutralnom terenu u CG.
Sad ima da demografska pravoslavna većina vlada, ne znam čemu sad ljutnja kad tu istu demografsku većinu IZ koristi u BiH za nametanje volje i preglasavanje katolika.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna opcina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 01:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23773
Grumpy je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Vjerojatno računaju da će ušetati u Goražde, pa da neće trebati :D


Ušetaće sebi u grobove. Tamo je Pobjeda i Bekto Preciza. Jedni proizvode streljivo, a drugi puške, pištolje, automate ...
Neka krenu... :biceovodobro


Ma da ih je 500, koja korist ako nema ljudi?
Srpsčanin je napisao/la:
Goražde će biti prvo veće oslobođeno mjesto na teritoriji današnje Federacije.

Goražde je teško obranjivo, da....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 02:08 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 02:53
Postovi: 4212
daramo je napisao/la:
Krenulo miješanje hodža, reis Kavazović pisao veleposlanicima u BiH.
Tko gubi ima pravo da se ljuti, SPC dobila IZ na neutralnom terenu u CG.
Sad ima da demografska pravoslavna većina vlada, ne znam čemu sad ljutnja kad tu istu demografsku većinu IZ koristi u BiH za nametanje volje i preglasavanje katolika.

Čini mi se da sam na klixu pročitao da IZ BiH ide ovih dana u posjetu IZ Crne Gore da vide položaj Bošnjaka.
Čitaj između redova ; IZ BiH ide da vide na čemu su pogriješili prilikom lobiranja za Mila. Da li je problem što neke hodže nisu dovoljno držali predavanje u džamijama ili nije se dosta odazvalo Sandžaklija da ide na glasanje autobusima za Crnu Goru.
Tu je i da se vrši pritisak na bošnjačke političke partije da ne idu u savez sa srpskim strankama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 08:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
Koliko upisa o nečemu što nas ne bi trebalo interesirati
Tako mi bar govorite na drugoj temi
Šta nas ima bolit qrac za te dvije šovinističke vjerske zajednice

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 10:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 14:26
Postovi: 7263
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Tulkas je napisao/la:
Koliko upisa o nečemu što nas ne bi trebalo interesirati
Tako mi bar govorite na drugoj temi
Šta nas ima bolit qrac za te dvije šovinističke vjerske zajednice


Tako je.

Do jučer nisam ni znao da su Bošnjaci nekakav faktor u CG. :neznam

Znam za Hrvate iz Boke Kotorske,Crnogorce mahom sa Cetinja te doseljene Srbe ,ponajviše iz Herceg-Novog,Budve i Nikšića...
I to je to što bi Hrvati iz BiH trebali znati,ako i toliko, o političkoj situaciji u crnoj Gori,osim naravno barbarske agresije sa početka 90ih godina i uništavanja svjetskog bisera,grada Dubrovnika...

Osim toga, ''Do istrebljenja vašeg ili našeg'' je izvorno srpska mantra,a prvi put je javno objavljena 1902. godine u listu Srbobran,i to usred Zagreba,nota bene.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ RH jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 12:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38471
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Upravo su crnogorski Muslimani predvodili zapovjedno agresiju na Hrvate u BiH.
Šta se bunite, baš zanimljiva tema, ja eto nisam znao da su čak s teritorija CG izvodili agresiju na BiH.
Neprijatelja treba upoznati, a Hrvati veoma malo znaju i iskorištavaju činjenicu da su zločine nad njima predvodili Muslimani iz CG i Srbije.
Misliš da Hrvati ne trebaju znati tko su Safer Halilović, Selmo Cikotić, Ejub Ganić, Senad Hadžifejzović, Arif Pašalić, Zulfikar Ališpago pa i danas Reuf Bajrović i Emir Suljagić?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 12:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 14:26
Postovi: 7263
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
daramo je napisao/la:
Upravo su crnogorski Muslimani predvodili zapovjedno agresiju na Hrvate u BiH.
Šta se bunite, baš zanimljiva tema, ja eto nisam znao da su čak s teritorija CG izvodili agresiju na BiH.
Neprijatelja treba upoznati, a Hrvati veoma malo znaju i iskorištavaju činjenicu da su zločine nad njima predvodili Muslimani iz CG i Srbije.
Misliš da Hrvati ne trebaju znati tko su Safer Halilović, Selmo Cikotić, Ejub Ganić, Senad Hadžifejzović, Arif Pašalić, Zulfikar Ališpago pa i danas Reuf Bajrović i Emir Suljagić?


Nažalost,Hrvati su upoznali sve te navedene vojne i medijske jurišnike na bolan način,ali ih,barem ja,ne doživljavam na taj način,explicitno kao crnogorske Bošnjake,nego mi je svaki onaj koji je namjerno nanio zlo Hrvatima podjednak,bez obzira sa koje strane svijeta dolazio i kojoj vojsci pripadao.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ RH jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 12:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38471
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Upravo na toj politici Srbobrana su i odgojeni ovi i provode je nad Hrvatima u BiH.
Zar nas ne treba zanimati i zar ne trebamo znati da "hrvatski" član Predsjedništva brani i brine za Muslimane ali ne i Hrvate u CG?
Zar im ne trebamo nabiti na nos miješanje u unutarnje stvari CG svaki put kad napadnu Hrvatsku da se miješa u unutarnja pitanja BiH.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 14:26
Postovi: 7263
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
daramo je napisao/la:
Upravo na toj politici Srbobrana su i odgojeni ovi i provode je nad Hrvatima u BiH.
Zar nas ne treba zanimati i zar ne trebamo znati da "hrvatski" član Predsjedništva brani i brine za Muslimane ali ne i Hrvate?
Zar im ne trebamo nabiti na nos miješanje u unutarnje stvari CG svaki put kad napadnu Hrvatsku da se miješa u unutarnja pitanja BiH.


Nije ni to zgorega,sve što si naveo,ali trenutno su nam puno bitniji predstojeći lokalni izbori u BiH.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ RH jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 12:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38471
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Pa i ova događanja u CG Sarajevo koristi za dizanje morala i mobilizaciju pred izbore.
Dok Hrvati šute Sejdo, Šefik i Reuf huškaju.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 21:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74041
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Sarajevo: Kolona podrške Muslimanima u Crnoj Gori

https://vijesti.ba/clanak/505838/saraje ... -crne-gore

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 21:18 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5739
Lokacija: planina
Robbie MO je napisao/la:
Sarajevo: Kolona podrške Muslimanima u Crnoj Gori

https://vijesti.ba/clanak/505838/saraje ... -crne-gore


Bošnjaci Crne Gore :sega

Bošnjaci CG, Bošnjaci KiM, Bošnjaci Srbije, ima li Bošnjaka u Makedoniji? Bugarskoj? :sega

Kao da Bošnjaci Hercegovine nije dovoljno paradoksalno i retardirano.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 21:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74041
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Planina je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Sarajevo: Kolona podrške Muslimanima u Crnoj Gori

https://vijesti.ba/clanak/505838/saraje ... -crne-gore


Bošnjaci Crne Gore :sega

Bošnjaci CG, Bošnjaci KiM, Bošnjaci Srbije, ima li Bošnjaka u Makedoniji? Bugarskoj? :sega

Kao da Bošnjaci Hercegovine nije dovoljno paradoksalno i retardirano.



Bošnjaci u Makedoniji osnovali novu političku stranku: Borićemo se za prava bošnjačke zajednice
https://www.aa.com.tr/ba/politika/bo%C5 ... ce/1098524

VAKUFI BOŠNJAKA U BUGARSKOJ
https://stav.ba/vakufi-bosnjaka-u-bugarskoj/
Citat:
Treba spomenuti da su Bugari djelimično “sačuvali” i tri bošnjačke džamije u Sofiji: dvije su pretvorene u crkvu, a jedna u muzej.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 21:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74041
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Da je Jugoslavija obuhvaćala i Bugarsku, slavenskih Muslimana bi bilo 3 milijuna, možda bi se ovi naši prozvali izvornim Bugarima, Bugaršnjaci a umjesto beogradskog Alije bio neki bugarski Alija.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 21:43 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5739
Lokacija: planina
Robbie MO je napisao/la:
Planina je napisao/la:

Bošnjaci Crne Gore :sega

Bošnjaci CG, Bošnjaci KiM, Bošnjaci Srbije, ima li Bošnjaka u Makedoniji? Bugarskoj? :sega

Kao da Bošnjaci Hercegovine nije dovoljno paradoksalno i retardirano.



Bošnjaci u Makedoniji osnovali novu političku stranku: Borićemo se za prava bošnjačke zajednice
https://www.aa.com.tr/ba/politika/bo%C5 ... ce/1098524

VAKUFI BOŠNJAKA U BUGARSKOJ
https://stav.ba/vakufi-bosnjaka-u-bugarskoj/
Citat:
Treba spomenuti da su Bugari djelimično “sačuvali” i tri bošnjačke džamije u Sofiji: dvije su pretvorene u crkvu, a jedna u muzej.


Evo ja se zajebajem kad ono gledaj stvarno.
Šta više reći za njih? Doslovno nema te ludosti koju možeš izmisliti da je previše za islamizirane.
Najluđe od svega što ih pola Hrvata i dalje zove Bošnjacima. Pogotovo sam primjetio da forumski desničari vole koristiti taj naziv. Dok dotični njih zovu kockoglavim kamenjarskim srbokatolicima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna opcina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 21:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5461
Marko80 je napisao/la:
Mene zanima kakav jezik to uce Muslimani jer primjecujem da negi govore hr, a neki sr varijantu. A neki mijesaju jedno i drugo. Zasto je to tako? Jel to od regije do regije? Od grada do grada?

Ne postojidu "hr varijanta" i "sr varijanta", nego hrvatski jezik i srpski jezik. Muslimani nigdi ne govoridu bliže Hrvatima, oni tek toliko bižidu u kroatizme da bi ispalo da se malo razlikuju od Srba.

U Jugoslaviji su se Muslimani zauvik otuđili od Hrvata, nimamo mi ništa zajedničko.

Grumpy je napisao/la:
Gazda je napisao/la:
Ovaj grumpy je očito iz Sarajeva i sad meni stvarno nije jasno kako čovjek musliman u Sarajevu zna savršeno hrvatski(ja mu još grešku nisam našao), a s druge strane sami profesori "Hrvatskog jezika" u Sarajevu većinom govore hiljadu, uopšte itd. Evo ako bi mi netko mogao objasnit


Hrvatski je nama materinski jezik. Bosanski je iskvaren hrvatski+turcizmi.
Drugo, naučio doma od pokojne bake.
Treće, ja ne znam gdje ste vi bili 70tih i 80tih, ali moji su bili poslovno vezani za Hrvatsku. Kao i mnogi drugi. Puno se surađivalo sa Hrvatskom i Slovenijom.
Četvrto, kulturno se puno surađivalo, pjevački zbor moje glazbene škole u Sarajevu imao voditeljicu iz Hrvatske, učitelja pjevanja iz Hrvatske, mi nastupali po Zagrebu sa Trešnjevačkim mališanima i nekim drugim zborovima kao djeca.
Znaš oni što su pjevali Zag, zagi, za Univerzijadu 1987. Primadona opere u Sarajevu bila Gertruda Munitić. I mnogi, mnogi drugi.
Peto, u Sarajevu nije bilo vanrednog studiranja na većini fakulteta 60, 70, 80tih, tako da su vanredni studenti išli u Zagreb da studiraju.
Pun vlak i zrakopolov JAT-a studenata iz Sarajeva išao za Zagreb petkom, vraćao se ponedjeljkom.
Svi vanredno završeni iz tih generacija je Sveučilište u Zagrebu.
Itd. itd.
Dok nisu došli divlji pa protjerali pitome, i pokvarili odnose, nama je Hrvatska i Zagreb bio prirodan gravitacijski centar.
Ako si htio vlast i političku karijeru, morao si se orijentirati ka Beogradu i Srbiji tada.


Kulturna suradnja, ali kakva? U Hrvatskoj su Hrvate iz Sarajeva smatrali odnarođenima, eutanaziranima, mutavima, koji nikad glasa pustili nisu, nisi ni zna da postojidu. Pogledaj sve do 1991., ti ni u jednoj seriji ni filmu nisi vidia da se spominju ili jasno aludira na postojanje Hrvata u Sarajevu, osim kad je bia film o drugemu svitskon ratu. Izgledalo je ka da Hrvati u Sarajevu postojidu ali ka malobrojna egzotika, ka oni inženjeri koji su došli i ostali u Šri Lanci. Zapravo, kad gledaš cilu kinematografiju i dokumentaristiku SRBiH, ispada ka da Hrvata nigdi nima, osim što ih je niki tamo cipidlačni popis stanovništva zabiližia pa ipak postojidu.

Sve te "kulturne suradnje" doživljavali smo ka nika širenja jugoslavenstva, širenja srpskog jezika i kulture. Nikad nisu čua niti jedan element hrvatske kulture da se je čua iz Sarajeva. Sve te "kulturne suradnje" doživjavali smo ka one koji su došli cino litovat po bh. i drugim odmaralištima i divjat , a sva ta bh. odmarališta su bila iz svakog piz*aškeg grada osim iz gradova di se Hrvati ćutidu Hrvatiman i di govoridu i mislidu ka Hrvati. Sve neka Sarajeva, Kalesije, Foče, Vlasenice, Glamoči, Kladuše, Han Pijesci, ku**ci palci. Nehrvatske zborove na hrvatskim se smatralo "evo guradu svoje, a hrvatski ne može bit jer su ovi "jugoslavenskiji" zazeli misto".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 21:53 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 02:28
Postovi: 5739
Lokacija: planina
Dobro kako vam ne dosadi više to lažno predstavljanje?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna opcina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5461
Bosnjak007 je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Nas teritorij je sve ono sto je u Federaciju unio HVO.

Hahaha kako da ne. Nestali ste skoro iz SB. Ono gdje vladate samostalno i imate punu kontrolu možete reći da je vaše ostalo ne. A to je dns sve manje teritorije. Uskoro ćemo riješiti i ovo preostalih miješanih općina.


Jest, iseljavadu Muslimani u Hrvatsku, Nimačku i Švedsku.
Mišanosti se nećete rišit. U čisto muslimanskobošnjačkin općinama Arapi, Pakistanci, Afganistanci, Sudanci ćedu postat većina. I prinit svoje međusobne ratove iz svojih domovina.

daramo je napisao/la:
Upravo su crnogorski Muslimani predvodili zapovjedno agresiju na Hrvate u BiH.
Šta se bunite, baš zanimljiva tema, ja eto nisam znao da su čak s teritorija CG izvodili agresiju na BiH.
Neprijatelja treba upoznati, a Hrvati veoma malo znaju i iskorištavaju činjenicu da su zločine nad njima predvodili Muslimani iz CG i Srbije.
Misliš da Hrvati ne trebaju znati tko su Safer Halilović, Selmo Cikotić, Ejub Ganić, Senad Hadžifejzović, Arif Pašalić, Zulfikar Ališpago pa i danas Reuf Bajrović i Emir Suljagić?


Gle kako je priča išla.

http://sandzacke.rs/featured/etnicko-ci ... la-u-ratu/

Ceha je napisao/la:
Trebalo se u Daytonu mijenjati BL za Tuzlu i danas ne bi imali nikakvih problema.
Lakše bi se sve raspalo, a ne da su se crtali raznorazni koridori, razvlačilo zelenu lignju od Une do Drine i Goražda...


Istina, doista je čudno kako Hrvati kad dogovaradu i prigovaradu uvik ispustidu Banju Luku. Kad smo kod nje, ona je imala vrlo visok udio Čeha dok je bila Austro-Ugarska, a i posli.
Za Tuzlu sam smatra da je to srbomuslimanski kraj i izgubljeni slučaj, a onda ispade da postoji i ondi prsten hrvatskih sela oko Tuzle i da po zemljišnin knjigama većinon je ta općina na hrvatskon zemljišću. Pa kad bi doda još ono što se oduzelo nacionalizacijon di su uvalili industrijske pogone...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 22:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5461
Kako se briše post viška? Ne vidin nigdi "obriši".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37040
Lokacija: Gl. grad regije
Čak ni ja nemam nikakve simpatije prema njima. Neka pokupe svoja *** iz BiH pa neka ih brane umjesto što nas j.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna opcina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 23773
Sokolić je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Trebalo se u Daytonu mijenjati BL za Tuzlu i danas ne bi imali nikakvih problema.
Lakše bi se sve raspalo, a ne da su se crtali raznorazni koridori, razvlačilo zelenu lignju od Une do Drine i Goražda...


Istina, doista je čudno kako Hrvati kad dogovaradu i prigovaradu uvik ispustidu Banju Luku. Kad smo kod nje, ona je imala vrlo visok udio Čeha dok je bila Austro-Ugarska, a i posli.
Za Tuzlu sam smatra da je to srbomuslimanski kraj i izgubljeni slučaj, a onda ispade da postoji i ondi prsten hrvatskih sela oko Tuzle i da po zemljišnin knjigama većinon je ta općina na hrvatskon zemljišću. Pa kad bi doda još ono što se oduzelo nacionalizacijon di su uvalili industrijske pogone...

To je do 1971. bila općina s hrvatskom (relativnom većinom).
Pa su naselili svega i svačega.
U Sarajevu, u gradu, je do ww2 bila trećina Hrvata-katolika.
Prsten je bio srpski.
Sad je to sve malo drugačije, ali i da isele svi, što će nam neke Kalesije i Kladnjevi?
Sarajevo iznad čijih se brda šepire Srbi?

Za Slavoniju bi nam dobro došao VC, koridor rijekom Bosnom, onda više ne bi bila slijepo crijevo.

Treba nam i potez pd Cetinja do Podgorice (ne za državu, nego za neki protektoratčić) da bi mogli napraviti AC prema Grčkoj i dalje na istok.
Jer prometni pravci su ono što nas zanima.
Ne želimo da je hr. slijepo crijevo.
Ako će se CG dijeliti, nama je dosta Boka, a njome sigurno neće ići AC.

To su naši interesi.
Uzeti što veći komad BiH i osigurati prometnu i sigurnosnu povezanost RH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čajniče - ključna općina za Hrvate u BiH :D
PostPostano: 04 ruj 2020, 23:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 74041
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Sokolić je napisao/la:
Kako se briše post viška? Ne vidin nigdi "obriši".


Običnim korisnicima nije dostupna ta opcija.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 610 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 25  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: dunno, Hagresor, voldemort, VUKsaJUGA i 64 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO