HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 16:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 232 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 17:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
zlatni_ljiljan je napisao/la:
caporegime je napisao/la:

koliko bi na ovom forumu trajao musliman da za nekog katoličkog blaženika kaže da je zločinac?
niti 5 minuta.
a kad malo govance srpsko pravoslavno sere ko slon po katoličkoj crkvi, papi, blaženoim i budućem svecu alojziju stepincu on je dobrodošao gost?
e moji konjušari.....najbolje ova sranja podvesti pod slobodu raspravge.

ps. patrijarh pavle je mrtva svinja koja se peče u paklu.
a spc je šovinistička organiozacija koja od zločina radi opravano ponašanje a čiji pripadnici samo prče žene srpskih seljobera dok češu guzice i okreću prasad.
log out ********

hebo ih Kachavenda nenormalne

otprilike i jesu ovakvi :zubati


Vi muslimani ste gori od Srba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 17:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
joe enter je napisao/la:
Kuku nama svima ako se oni ujedine moj Nikolaj , ja sam odustao od hrišćastva totalno , to je sve jedna žgadija najobičnija!

A papski ekumenizam koji su papisti i smislili je kao kad bi tajkun odjednom odlučio da ode protestvovati sa radnicima i sindikatom protiv samog sebe , a odmah posle toga se on vrati da svom tajkunskom poslu i tituli!

Prvi čin je ekumenizma koji je normalan i priohvatljiv je da pap ukine sam sebe u ovom obliku kakv je već vekovima i koji još danas postoji! , ništa drugo!


Ne spominjem Papu i papstvo, govorim generalno o svesti da svi hriscani trebaju stati pod istu kapu, i da to ne sme biti zasnovano na dominaciji i prevlasti nekog. Papa bi trebao biti prvi medju jednakima, nekad je bilo 5 patrijarha u istoj ravni, nominalno na celu sa Papom, iako su svi imali iste jurisdikcije... to je ustroj crkve koji me i ne zanima mnogo, akcenat treba biti na izvornom hriscanstvu, njegovim porukama, da se ljudi okupe oko tih nacela, a ne da teziste bude na tome ko ce biti koliko mocan, to je corsokak.

Posto je to uglavnom utopija, vise me zanima da srpska crkva bude ogledalo vere, a ne u najvecoj meri parapoliticka organizacija koja formira ideologiju koja malo veze ima sa religijom koju nacelno propoveda. Ajde da se izborimo da crkva oplemeni ljude svojim zivotnim porukama, a ne da gledam ljude u mantijama u politickim emisijama, gadi mi se to :001_rolleyes

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 17:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ćetnici, ustaše, papa, holokaust, Pravednici, ekumenism, plavuše, k*rci, p*čke... nejma ćega nejma.

Ja teme i govana :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 17:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
Agathonikos je napisao/la:
Ćetnici, ustaše, papa, holokaust, Pravednici, ekumenism, plavuše, k*rci, p*čke... nejma ćega nejma.

Ja teme i govana :D


Iiih koliko se tu jos moze dodat... Anti-birokratska revolucija, Dogadjanje Naroda, Mitinzi Istine, Vatikansko_kominternovska zavjera, Jednostranacki Pluralizam, Neprincipijelna Koalicija....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 17:55 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 22:08
Postovi: 347
DzoniBG je napisao/la:
Ne slazem se...

Nije se znala razmera zlocina tog rezima, ali se mogla naslutiti namera. Hica vedri i oblaci jos od 1933, Mein Campf je bilo dovoljno procitati pa znati o kakvoj se ideologiji radi... ako ne to, znalo se za Noz dugih nozeva kad je masakrirao svoje najblize ljude, Dahau koji je osnovan 1936 i u koji je trpao sve protivnike, Kristalna noc, spaljivanje knjiga, antisemitizam koji je proklamovao kao agitator vojne sluzbe za moral jos od 1919, imperijalisticki projekat koji je poceo aneksijom Austrije, Ceske, Slovacke, brutalan napad na Poljsku, Dansku, Norvesku, Francusku... niko nije bio slep da ocekuje humanizam od tog bolesnika.


Dakle slažeš se da je patrijarh Varnava bio hitlerovac budući je 37. veličao Hitlera tvrdivši da čini veliku uslugu čitavom čovječanstvu.

Ono što ne znaš je to da su već 30ih Židovi bježali iz Reicha. Neki od njih su pobjegli u Jugu a njihovo zbrinjavanje i humanitarnu pomoć je organizirao pogodi tko. Sve je to dokumentirano.

Što se tiče rata...jel Portugalce i Francuze bolio qratz kad je pao Vukovar. Naravno da jest.
Poljaci su hapnuli komad Čehoslovačke 1938. Poljska je napadnuta u kompi sa SSSR-om.
Sve su to tada bile kolonijalne sile. Kakva su bila prava Crnaca u antifašističkoj USA 40ih?

Stepinac je jasno rekao da je bio uz svoj narod a narod je pozdravio uspostavu NDH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 17:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Frankopan je napisao/la:

Iiih koliko se tu jos moze dodat... Anti-birokratska revolucija, Dogadjanje Naroda, Mitinzi Istine, Vatikansko_kominternovska zavjera, Jednostranacki Pluralizam, Neprincipijelna Koalicija....

udbaško-kosovsko-oznaško-orjunaško-englesko-francusko-masonsko-židovsko- kominternovsko-velikosrpska zavjera =))

U pravu ste, g. Frankopan :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 17:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
DzoniBG je napisao/la:
Ne spominjem Papu i papstvo, govorim generalno o svesti da svi hriscani trebaju stati pod istu kapu, i da to ne sme biti zasnovano na dominaciji i prevlasti nekog. Papa bi trebao biti prvi medju jednakima, nekad je bilo 5 patrijarha u istoj ravni, nominalno na celu sa Papom, iako su svi imali iste jurisdikcije... to je ustroj crkve koji me i ne zanima mnogo, akcenat treba biti na izvornom hriscanstvu, njegovim porukama, da se ljudi okupe oko tih nacela, a ne da teziste bude na tome ko ce biti koliko mocan, to je corsokak.

Posto je to uglavnom utopija, vise me zanima da srpska crkva bude ogledalo vere, a ne u najvecoj meri parapoliticka organizacija koja formira ideologiju koja malo veze ima sa religijom koju nacelno propoveda. Ajde da se izborimo da crkva oplemeni ljude svojim zivotnim porukama, a ne da gledam ljude u mantijama u politickim emisijama, gadi mi se to :001_rolleyes


Pa kažem ti ja da papa treba sam sebe da ukine u ovom obliku koji je već gotovo 1000 godina!
Pošto su biskupi ilitip patrijarsi naslednici apostolski , naravno da trebaju biti svi jednaki jer su i apostoli svi bili jednaci , međutim u srednjem veku je smišljena priča o "Petru i steni" gde je kao sv.Petar glavni apostol a ostali mu bili zamenici! :zubati
I naravno veliki falsifikat je u onoj priči gde je car Konstatnin kad se razboleo šatro od neke boleštine a Rimski biskup ga molitvom spasio , Konstatnim u amanet ostavio sav hrišćnski svet!

Njima kad bi ukino papu crkva bi se urušila kao da je nije ni bilo , i to upravo govori da u katoličkoj crkvi ima malo čega hrišćanskog jer se sve zasniva na papi! , čisto idolopoklonstvo!

Što se tiče ovih "naših bradonja" , mogu odmah u pakao a i zatvor što se mene tiče , sve go šljam i jad i beda od ljudi!

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Frankopan je napisao/la:

Pogledaj granice pravoslavlja prije Turaka i nakon njih. Imam prijatelje pravoslavce sa prezimenom Latinovic ( vuku podrijeklo iz Venecije). Daj mi ime jedna jedina pravoslavna samostana sa ove, zapadne strane Drine prije Turuka....
Pogledaj sto ste Makednocima uradili....prezimena su im mjenjana...sto ste ucinili Crnogorcima nakon sto su vam toliko pomogli... Sjeti se ona parkacka misica kako u vuce Lazarevu ruku kroz Knin i BIH u predvjecerje prosla rata. U ovom se ratu sve znalo..ali niti jedan jedini put se nisu mogli cuti rijeci pravoslavnih svecenika koji bi ustali i rekli da rusenje katolickih crkava i snajperiranje djece u redu za vodu u Sarajevu nije u redu. Vas je zlocin bio vas izbor. Na izborima ste izabrali ljude koji su planirali genocid Hrvata. U isto vrijeme takova paralela se ne moze povuc sa Hrvatima....Pavelic je postavljen kao kvisling, a Macek, pravi vodj Hrvata je zavrsio u Jasenovcu.

Taj bolesni, agrasivni jezik mrznje koji je printan u podrumima Udruge Srpkih Knjizevnika od 86 nadalje nazalost nanovo zazivljava kod vas. Niste se promjenili. Da Hrvatska ima malo muda sa ovokovim rjecnikom vi NIKADA ne bi postali dio EU-a. Sve dok ne priznate svoje zlocine, od terora izmedju dva rata, plana za istrebljenje muslimana i Albanaca, Juden Frei Beograda ( prvi u Europi), logora Sajmiste i Jajince, do preimenovanja Makenodaca i terora u Vojvodini nad Njemcima i Madjarima nakon II rata...nisacim se vi kao narod nikada niste suocili. A da ozdravite ....morali bi.


Mnogo si pitanja i konstatacija postavio, nisu bas povezano, ali pokusacu da odgovorim na neke stvari.

Pokrstavanje i Srba i Hrvata trajalo je u razmacima 300 godina, i vise... Rim i Konstatinopolj kao deo tadasnje jedinstvene crkve su se dogovarali oko jurisdikcije, Konstatinopolj je dobio pravo da pokrsti sve ljude do Jadrana, tadasnje pokrajine Dalmacije koja je sezala od mora do zapadne Srbije, posle je tu bilo mesanja uticaja, preklapanja, i ne treba zaboraviti da su i Srbi i Hrvati, i ostala plemena tadasnjeg Balkana bili "nekrsti" mnogo godina. Kasnije je katolicanstvo prevladalo u primorju, bilo je npr Srba koji su bili katolici, na celu sa Stafan Nemanjom, rodonacelnikom slavne porodice. Dolazi do diferencijacije posle, Srbi ostaju samo oni koji su pod uticajem vizantijskog pravoslavlja... same crkve i samostani koje pominjes su posledica tih podela, srpska drzava tad nije prelazila preko Drine uglavnom, drzana je CG, Hercegovina, u jednom trenutku Istocna Bosna... ali to sve kratkotrajno, u periodu ekspanzije Srba 12-14 vek, teziste Srba je tad bilo vezano za juzne krajeve.

Ovo oko Makedonije je jako povrsno, Makedonija kao zemlja se formirala pod uticajem Srba, Bugara i Grka, u raznim vremenima su bili deo raznih drzava, nikad samostalni, po istrazivanjima Makedonci su genetski najblizi juznosrbijancima, jezik im je nesto izmedju srpskog i bugarskog, jak je uticaj dole imala SPC mnogo vremena... i sve to svesti na neku promenu prezimena i "otimanje" crkve je bzvz.

Nosanje kosti Lazara je vrhunska budalastina, to se slazem.

Na izborima nije planiran "genocid", niko nije glasao za tako nesto.

U zavrsnici si naslagao sve fraze i opsta mesta, ne da mi se na to odgovarati...

Da se razumemo, niko i nece nesto posebno pitati Hrvate dal ce Srbija uci u EU, Hrvatska ce se ponasati onako kako naredi Berlin i ostali mocnici, zarad dobrih odnosa i mrznje koje spocitavas Srbima, a koja iz tebe kipti, mani se ovakvih pojednostavljanja, nema tu potrage za istinom, sve je to siljenje kare da su drugi odvratni a mi slatki, u tom stavu pocinje i zavrsava svako zlo.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 18:14 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 22:08
Postovi: 347
I tako...dok dežurni RTSov istoričar kritizira Vatikan zbog NDH, dotle drugi RTSov redovni gost Đorđe Vukadinović, osvjedočeni četnički nacist, piše kolumnu u kojoj Mladića uspoređuje s - Hanibalom!

-Kao i Mladića, i Hanibala su nakon poraza gonili i hvatali godinama, na kraju su ga dohvatili a on se ubio.

-Mladić je, kao i Hanibal, bio vrstan vojskovođa :sega

Veličanje osvjedočenog koljača kojemu je JNA oformila vojsku i za njega opkolila bosanske gradove pa mu predala komandu uz promjenu oznaka na kapama, je baš dostojna i u pravoj maniri RTSa.

http://www.politika.rs/pogledi/DJordje- ... as.lt.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
DzoniBG je napisao/la:
Mnogo si pitanja i konstatacija postavio, nisu bas povezano, ali pokusacu da odgovorim na neke stvari.

Pokrstavanje i Srba i Hrvata trajalo je u razmacima 300 godina, i vise... Rim i Konstatinopolj kao deo tadasnje jedinstvene crkve su se dogovarali oko jurisdikcije, Konstatinopolj je dobio pravo da pokrsti sve ljude do Jadrana, tadasnje pokrajine Dalmacije koja je sezala od mora do zapadne Srbije, posle je tu bilo mesanja uticaja, preklapanja, i ne treba zaboraviti da su i Srbi i Hrvati, i ostala plemena tadasnjeg Balkana bili "nekrsti" mnogo godina. Kasnije je katolicanstvo prevladalo u primorju, bilo je npr Srba koji su bili katolici, na celu sa Stafan Nemanjom, rodonacelnikom slavne porodice. Dolazi do diferencijacije posle, Srbi ostaju samo oni koji su pod uticajem vizantijskog pravoslavlja... same crkve i samostani koje pominjes su posledica tih podela, srpska drzava tad nije prelazila preko Drine uglavnom, drzana je CG, Hercegovina, u jednom trenutku Istocna Bosna... ali to sve kratkotrajno, u periodu ekspanzije Srba 12-14 vek, teziste Srba je tad bilo vezano za juzne krajeve.

Ovo oko Makedonije je jako povrsno, Makedonija kao zemlja se formirala pod uticajem Srba, Bugara i Grka, u raznim vremenima su bili deo raznih drzava, nikad samostalni, po istrazivanjima Makedonci su genetski najblizi juznosrbijancima, jezik im je nesto izmedju srpskog i bugarskog, jak je uticaj dole imala SPC mnogo vremena... i sve to svesti na neku promenu prezimena i "otimanje" crkve je bzvz.

Nosanje kosti Lazara je vrhunska budalastina, to se slazem.

Na izborima nije planiran "genocid", niko nije glasao za tako nesto.

U zavrsnici si naslagao sve fraze i opsta mesta, ne da mi se na to odgovarati...

Da se razumemo, niko i nece nesto posebno pitati Hrvate dal ce Srbija uci u EU, Hrvatska ce se ponasati onako kako naredi Berlin i ostali mocnici, zarad dobrih odnosa i mrznje koje spocitavas Srbima, a koja iz tebe kipti, mani se ovakvih pojednostavljanja, nema tu potrage za istinom, sve je to siljenje kare da su drugi odvratni a mi slatki, u tom stavu pocinje i zavrsava svako zlo.


Nikola pusti bre , vidiš da je od onih koji pominje Drinu kao od Boga danu granicu civilizacija , čist ustašluk i ništa više!
Čuj Drina?! :smajl049

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
DzoniBG je napisao/la:
Frankopan je napisao/la:

Pogledaj granice pravoslavlja prije Turaka i nakon njih. Imam prijatelje pravoslavce sa prezimenom Latinovic ( vuku podrijeklo iz Venecije). Daj mi ime jedna jedina pravoslavna samostana sa ove, zapadne strane Drine prije Turuka....
Pogledaj sto ste Makednocima uradili....prezimena su im mjenjana...sto ste ucinili Crnogorcima nakon sto su vam toliko pomogli... Sjeti se ona parkacka misica kako u vuce Lazarevu ruku kroz Knin i BIH u predvjecerje prosla rata. U ovom se ratu sve znalo..ali niti jedan jedini put se nisu mogli cuti rijeci pravoslavnih svecenika koji bi ustali i rekli da rusenje katolickih crkava i snajperiranje djece u redu za vodu u Sarajevu nije u redu. Vas je zlocin bio vas izbor. Na izborima ste izabrali ljude koji su planirali genocid Hrvata. U isto vrijeme takova paralela se ne moze povuc sa Hrvatima....Pavelic je postavljen kao kvisling, a Macek, pravi vodj Hrvata je zavrsio u Jasenovcu.

Taj bolesni, agrasivni jezik mrznje koji je printan u podrumima Udruge Srpkih Knjizevnika od 86 nadalje nazalost nanovo zazivljava kod vas. Niste se promjenili. Da Hrvatska ima malo muda sa ovokovim rjecnikom vi NIKADA ne bi postali dio EU-a. Sve dok ne priznate svoje zlocine, od terora izmedju dva rata, plana za istrebljenje muslimana i Albanaca, Juden Frei Beograda ( prvi u Europi), logora Sajmiste i Jajince, do preimenovanja Makenodaca i terora u Vojvodini nad Njemcima i Madjarima nakon II rata...nisacim se vi kao narod nikada niste suocili. A da ozdravite ....morali bi.


Mnogo si pitanja i konstatacija postavio, nisu bas povezano, ali pokusacu da odgovorim na neke stvari.

Pokrstavanje i Srba i Hrvata trajalo je u razmacima 300 godina, i vise... Rim i Konstatinopolj kao deo tadasnje jedinstvene crkve su se dogovarali oko jurisdikcije, Konstatinopolj je dobio pravo da pokrsti sve ljude do Jadrana, tadasnje pokrajine Dalmacije koja je sezala od mora do zapadne Srbije, posle je tu bilo mesanja uticaja, preklapanja, i ne treba zaboraviti da su i Srbi i Hrvati, i ostala plemena tadasnjeg Balkana bili "nekrsti" mnogo godina. Kasnije je katolicanstvo prevladalo u primorju, bilo je npr Srba koji su bili katolici, na celu sa Stafan Nemanjom, rodonacelnikom slavne porodice. Dolazi do diferencijacije posle, Srbi ostaju samo oni koji su pod uticajem vizantijskog pravoslavlja... same crkve i samostani koje pominjes su posledica tih podela, srpska drzava tad nije prelazila preko Drine uglavnom, drzana je CG, Hercegovina, u jednom trenutku Istocna Bosna... ali to sve kratkotrajno, u periodu ekspanzije Srba 12-14 vek, teziste Srba je tad bilo vezano za juzne krajeve.

Ovo oko Makedonije je jako povrsno, Makedonija kao zemlja se formirala pod uticajem Srba, Bugara i Grka, u raznim vremenima su bili deo raznih drzava, nikad samostalni, po istrazivanjima Makedonci su genetski najblizi juznosrbijancima, jezik im je nesto izmedju srpskog i bugarskog, jak je uticaj dole imala SPC mnogo vremena... i sve to svesti na neku promenu prezimena i "otimanje" crkve je bzvz.Nosanje kosti Lazara je vrhunska budalastina, to se slazem.

Na izborima nije planiran "genocid", niko nije glasao za tako nesto.

U zavrsnici si naslagao sve fraze i opsta mesta, ne da mi se na to odgovarati...

Da se razumemo, niko i nece nesto posebno pitati Hrvate dal ce Srbija uci u EU, Hrvatska ce se ponasati onako kako naredi Berlin i ostali mocnici, zarad dobrih odnosa i mrznje koje spocitavas Srbima, a koja iz tebe kipti, mani se ovakvih pojednostavljanja, nema tu potrage za istinom, sve je to siljenje kare da su drugi odvratni a mi slatki, u tom stavu pocinje i zavrsava svako zlo.



Pa vidis, da pitas neke Makedonce kako su se osjecali nakon sto su se probudli Hristic, a otisli u krevet kao Hristovski...mozda je to njima 'beeez veeeze'. Ljudi nisu mogli dobit posao, ic u skolu, ic u crkvu....i sve to nakon sto 'oslobodjeni' u Balkanskim ratovima od strane Srba.

Posrbljavanje Crnogoraca i fasist Amfilohije...mislis li da je to takodjer 'bezveze' Crnogorcima?

Paljenje parketa, silovanja, i zatiranje Fokls Dojecra u Vojvodini naon II rata...sto o tome mislis?

Ubijanje na desetine tusica zarobljenih vojnika NDH? Sto o tome mislimo?

Klanje muslimana na Drini u u II i ovom ratu? Teror nas Albancima? Unistavanje na stotine katolickih crkava, sve uz 'Kozaracko kolo' nakon toga od Petrinje i Gline do Slavonij i Knina, paljnje ZIVIH karolickih sestara u samostanu u Banja Luci u proslom ratu???

Vidis, zbog svega tog i vasa nepriznavanja tih cenjinica i ne kajanja zbog svih ovih zlocina, ja zbilja mislim da je i u vasem interesu da vas se u EU ne prima samo zbog toga da vas se primora da svoju zlocinacku povjest procitate...i konacno to ' ja sam bre nevin a svi ostali su protiv mene bez razloga' jednom u sebi prelomite. Mi mislim da jesmo. Vi ne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 18:24 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Vidim Djono nas beogradski bi rado u EU,al zaboravlja da nedaju usranu u potok,niste vi za Evrope, kome treba jos ganaci, dosta him je bugarskih i rumunskih gurbeta...

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
bonislav je napisao/la:
I tako...dok dežurni RTSov istoričar kritizira Vatikan zbog NDH, dotle drugi RTSov redovni gost Đorđe Vukadinović, osvjedočeni četnički nacist, piše kolumnu u kojoj Mladića uspoređuje s - Hanibalom!

-Kao i Mladića, i Hanibala su nakon poraza gonili i hvatali godinama, na kraju su ga dohvatili a on se ubio.

-Mladić je, kao i Hanibal, bio vrstan vojskovođa :sega

Veličanje osvjedočenog koljača kojemu je JNA oformila vojsku i za njega opkolila bosanske gradove pa mu predala komandu uz promjenu oznaka na kapama, je baš dostojna i u pravoj maniri RTSa.

http://www.politika.rs/pogledi/DJordje- ... as.lt.html


Sa Cedom Anticem sam razgovarao 3 sata face to face na sajmu knjiga pre 2 godine, jako obrazovan i inteligentan lik, izvorni nacionalista sa euro glazurom, vrhunski strucnjak u odnosima Srbije i Britanije.

Vukadinovic je isto obrazovan i pametan, ali do srzi kvaran i jednosmeran, klasican izdanak srpske nacionalisticke skole iz Vojvodine, veliki fan Kostunice, zajeban govornik u politickim debatama, ali premise su mu lose, pa sve sto tu nakalemi posle nije nekog kvaliteta.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
bonislav je napisao/la:
I tako...dok dežurni RTSov istoričar kritizira Vatikan zbog NDH, dotle drugi RTSov redovni gost Đorđe Vukadinović, osvjedočeni četnički nacist, piše kolumnu u kojoj Mladića uspoređuje s - Hanibalom!

-Kao i Mladića, i Hanibala su nakon poraza gonili i hvatali godinama, na kraju su ga dohvatili a on se ubio.

-Mladić je, kao i Hanibal, bio vrstan vojskovođa :sega

Veličanje osvjedočenog koljača kojemu je JNA oformila vojsku i za njega opkolila bosanske gradove pa mu predala komandu uz promjenu oznaka na kapama, je baš dostojna i u pravoj maniri RTSa.

http://www.politika.rs/pogledi/DJordje- ... as.lt.html


Da mi imamo takvog kog ja bih ga se stidio. Oni se ponose ubojstvom djece....I te ljude dovode na TV. Tako i uce svoju djecu. Na lazima i nemoralu. Poganluk. Koju je BITKU Mladic odnio kada su na drugoj stani bili hrvatski tenkovi i hrvatska naoruzana sila?? Koju ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Frankopan je napisao/la:


Pa vidis, da pitas neke Makedonce kako su se osjecali nakon sto su se probudli Hristic, a otisli u krevet kao Hristovski...mozda je to njima 'beeez veeeze'. Ljudi nisu mogli dobit posao, ic u skolu, ic u crkvu....i sve to nakon sto 'oslobodjeni' u Balkanskim ratovima od strane Srba.

Posrbljavanje Crnogoraca i fasist Amfilohije...mislis li da je to takodjer 'bezveze' Crnogorcima?

Paljenje parketa, silovanja, i zatiranje Fokls Dojecra u Vojvodini naon II rata...sto o tome mislis?

Ubijanje na desetine tusica zarobljenih vojnika NDH? Sto o tome mislimo?

Klanje muslimana na Drini u u II i ovom ratu? Teror nas Albancima? Unistavanje na stotine katolickih crkava, sve uz 'Kozaracko kolo' nakon toga od Petrinje i Gline do Slavonij i Knina, paljnje ZIVIH karolickih sestara u samostanu u Banja Luci u proslom ratu???

Vidis, zbog svega tog i vasa nepriznavanja tih cenjinica i ne kajanja zbog svih ovih zlocina, ja zbilja mislim da je i u vasem interesu da vas se u EU ne prima samo zbog toga da vas se primora da svoju zlocinacku povjest procitate...i konacno to ' ja sam bre nevin a svi ostali su protiv mene bez razloga' jednom u sebi prelomite. Mi mislim da jesmo. Vi ne.


Franko, to nisu "cinjenice", to su poluistine i falsifikati, izvuceni iz istorijskog konteksta, skupljena na gomilu municija za debate, mogli bi odsrafiti svaku od njih, ali dovoljno smo otisli u off, mozda nekom drugom prilikom.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 18:33 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 22:08
Postovi: 347
DzoniBG je napisao/la:

Sa Cedom Anticem sam razgovarao 3 sata face to face na sajmu knjiga pre 2 godine, jako obrazovan i inteligentan lik, izvorni nacionalista sa euro glazurom, vrhunski strucnjak u odnosima Srbije i Britanije.

Vukadinovic je isto obrazovan i pametan, ali do srzi kvaran i jednosmeran, klasican izdanak srpske nacionalisticke skole iz Vojvodine, veliki fan Kostunice, zajeban govornik u politickim debatama, ali premise su mu lose, pa sve sto tu nakalemi posle nije nekog kvaliteta.


E vidiš a ti ljudi su rado viđeni gosti na RTS-u kao i kolumnisti u Politici.

Kod nas ulogu Čedomira Antića na HRT-u ima Ivo Goldstein, židovski nacionalist koji su bori protiv hrvatskog nacionalizma. A pandan Vukadinoviću...hm...Puhovski. Jugoslaven, Hrvat, Židov, i čovjek koji je tisuće hrvatskih kuća koje su uništili Srbi prikazao kao srpske kuće uništene u Oluji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 18:38 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 22:08
Postovi: 347
Frankopan je napisao/la:
Da mi imamo takvog kog ja bih ga se stidio. Oni se ponose ubojstvom djece....I te ljude dovode na TV. Tako i uce svoju djecu. Na lazima i nemoralu. Poganluk. Koju je BITKU Mladic odnio kada su na drugoj stani bili hrvatski tenkovi i hrvatska naoruzana sila?? Koju ?


Uopće uspoređivati čovjeka koji je prije 2200 godina sa slonovima prešao Alpe i sa inferiornim snagama anihilirao rimske legije usred Italije....sa smećem koje je preuzelo oružje i položaje koje je zauzela "zajednička" JNA...čuj vojničkog genija: JNA-smeće Kukanjac ukopa artiljeriju oko Sarajeva dok Sarajlije mašu zastavama Juge i slikama Tita, onda preko noći ćiribućiriba promjena oznaka,ne postoji više JNA nego VRS i veliki đeneral Hanibal Mladić uspešnim manevrima opkolio Sarajevo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 18:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
DzoniBG je napisao/la:
Frankopan je napisao/la:


Pa vidis, da pitas neke Makedonce kako su se osjecali nakon sto su se probudli Hristic, a otisli u krevet kao Hristovski...mozda je to njima 'beeez veeeze'. Ljudi nisu mogli dobit posao, ic u skolu, ic u crkvu....i sve to nakon sto 'oslobodjeni' u Balkanskim ratovima od strane Srba.

Posrbljavanje Crnogoraca i fasist Amfilohije...mislis li da je to takodjer 'bezveze' Crnogorcima?

Paljenje parketa, silovanja, i zatiranje Fokls Dojecra u Vojvodini naon II rata...sto o tome mislis?

Ubijanje na desetine tusica zarobljenih vojnika NDH? Sto o tome mislimo?

Klanje muslimana na Drini u u II i ovom ratu? Teror nas Albancima? Unistavanje na stotine katolickih crkava, sve uz 'Kozaracko kolo' nakon toga od Petrinje i Gline do Slavonij i Knina, paljnje ZIVIH karolickih sestara u samostanu u Banja Luci u proslom ratu???

Vidis, zbog svega tog i vasa nepriznavanja tih cenjinica i ne kajanja zbog svih ovih zlocina, ja zbilja mislim da je i u vasem interesu da vas se u EU ne prima samo zbog toga da vas se primora da svoju zlocinacku povjest procitate...i konacno to ' ja sam bre nevin a svi ostali su protiv mene bez razloga' jednom u sebi prelomite. Mi mislim da jesmo. Vi ne.


Franko, to nisu "cinjenice", to su poluistine i falsifikati, izvuceni iz istorijskog konteksta, skupljena na gomilu municija za debate, mogli bi odsrafiti svaku od njih, ali dovoljno smo otisli u off, mozda nekom drugom prilikom.


Ne, nisu, cinjenice su koje vi ne priznajete. Izvoli, izdadji na Google i utipkaj:
Serbian Terror + Mecedonia + Vojvodina etc...i vidi sto dobijes:


Serbian terror in Macedonia and Western Outlanders

http://macedoniandocuments.blogspot.com ... stern.html

http://www.macedoniantruth.org/forum/ar ... -2756.html

..just like what Greece did in changing the Macedonians surnames, the Serbs did the same to the Macedonians in the Serbian ocupied region after the division of our country. On top of that, Just like there Greek partners, our Parents and Grand parents where forced to learn Serbian and Macedonian schools were closed...


Serbian terror against christian germans in Vojvodina

The disappearance of 98.5% of the Yugoslav Germans through expulsion, forced labour, and mass emigration..

http://www.topix.com/forum/world/serbia ... 6FD93N7K2A

I tako...nastavi...procitaj cinjenice....Nisu poluistine...vec istine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 18:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
bonislav je napisao/la:

E vidiš a ti ljudi su rado viđeni gosti na RTS-u kao i kolumnisti u Politici.

Kod nas ulogu Čedomira Antića na HRT-u ima Ivo Goldstein, židovski nacionalist koji su bori protiv hrvatskog nacionalizma. A pandan Vukadinoviću...hm...Puhovski. Jugoslaven, Hrvat, Židov, i čovjek koji je tisuće hrvatskih kuća koje su uništili Srbi prikazao kao srpske kuće uništene u Oluji.


Ni jedno ni drugo nije dobro, ni ovi Srbi koji nastupaju sa viskom srpskog DNK ni vasi impotentni govornici koji odaju utisak mekusaca.

Sanader je kao pojava i govornik podsecao na modernog politicara koji zna sta hoce, kad je on otisao pod led, caruju neki mediokriteti, posle 15 minuta iz dosade menjam kanal, malo je pravih sagovornika od kojih cujes nesto novo.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Frankopan je napisao/la:


Serbian terror against christian germans in Vojvodina

The disappearance of 98.5% of the Yugoslav Germans through expulsion, forced labour, and mass emigration..

http://www.topix.com/forum/world/serbia ... 6FD93N7K2A

I tako...nastavi...procitaj cinjenice....Nisu poluistine...vec istine.


Ovo je potpuna neistina, prvo, dobar deo Nemaca se povukao sa povlacenjem nemacke vojske 1945, a ovi ostali su pobijeni i proterani...slazem se, ali ko ih je terao, Srbi :sneaky2

Ne, nego komunisticka komanda na celu sa Titom, koja je sejala smrt od Bleiburga, Slavonije(isto oterani Nemci), do Vojvodine...to je bila zajednicka komanda i odluke koje neko kvarno pripisuje Srbima.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 18:46 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 22:08
Postovi: 347
DzoniBG je napisao/la:

Ovo je potpuna neistina, prvo, dobar deo Nemaca se povukao sa povlacenjem nemacke vojske 1945, a ovi ostali su pobijeni i proterani...slazem se, ali ko ih je terao, Srbi :sneaky2

Ne, nego komunisticka komanda na celu sa Titom, koja je sejala smrt od Bleiburga, Slavonije(isto oterani Nemci), do Vojvodine...to je bila zajednicka komanda i odluke koje neko kvarno pripisuje Srbima.


Ovo je točno. Radilo se o komunističkom režimu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 19:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Što nam je s Frankom today? Šilok?

Go, Franko, go...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
bonislav je napisao/la:
Frankopan je napisao/la:
Da mi imamo takvog kog ja bih ga se stidio. Oni se ponose ubojstvom djece....I te ljude dovode na TV. Tako i uce svoju djecu. Na lazima i nemoralu. Poganluk. Koju je BITKU Mladic odnio kada su na drugoj stani bili hrvatski tenkovi i hrvatska naoruzana sila?? Koju ?


Uopće uspoređivati čovjeka koji je prije 2200 godina sa slonovima prešao Alpe i sa inferiornim snagama anihilirao rimske legije usred Italije....sa smećem koje je preuzelo oružje i položaje koje je zauzela "zajednička" JNA...čuj vojničkog genija: JNA-smeće Kukanjac ukopa artiljeriju oko Sarajeva dok Sarajlije mašu zastavama Juge i slikama Tita, onda preko noći ćiribućiriba promjena oznaka,ne postoji više JNA nego VRS i veliki đeneral Hanibal Mladić uspešnim manevrima opkolio Sarajevo.


I na kraju ce ta odvatna nemoralna spodoba bit pod istim krovom sa hrvatskim Scipiom.

http://en.wikipedia.org/wiki/Scipio_Africanus


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
bonislav je napisao/la:
DzoniBG je napisao/la:

Ovo je potpuna neistina, prvo, dobar deo Nemaca se povukao sa povlacenjem nemacke vojske 1945, a ovi ostali su pobijeni i proterani...slazem se, ali ko ih je terao, Srbi :sneaky2

Ne, nego komunisticka komanda na celu sa Titom, koja je sejala smrt od Bleiburga, Slavonije(isto oterani Nemci), do Vojvodine...to je bila zajednicka komanda i odluke koje neko kvarno pripisuje Srbima.


Ovo je točno. Radilo se o komunističkom režimu.


Koje je u njemacke kuce naselio sprske bezemljase iz BIH. ( 'Lazarevo' u kome je spodoba uhicena je primjer posrbljavanja Vojvodine).

Procitajmo nesto o koncetracionim logorima za Njemce u Banatskom Brestovcu i Knicaninu.

http://forum.slobodnavojvodina.org/view ... &view=next

http://www.dvhh.org/history/genocide/ch ... _camps.htm

Cak je i snimljen film o njihovoj tragediji. Detalji dolaze. Samo u jednom kampu je ubijeno 13000 ljudi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cetnikadija ponovno "jede ***"
PostPostano: 07 lip 2011, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Najbolje je kad komunisti posrbljavaju Vojvodinu , a Vojvodina kao nazivlje i kao političko-narodna teritorija je nemačkog i mađarskog porekla normalno! :sega

Znači komunjare su najveći velikosrbi , a kralj Aleksandar i nije ni pipnuo Švabe koji su inače ratovali protiv njega 1914-1918 gde su Srbe prepolovili!

I što je još čudnije je da su Mađari ostali u Vojvodini , a daleko više su mađarske fašističke jedinice pobile Srba nego Nemci-folksdojčeri u Vojvodini.
Folksdojčeri su se pokazali po BiH i CG kao veliki junaci.

E kako komunisti uf pardon Srbi ne posrbiše Istru kad su proterali Talijane , već u Istru naseliše Hrvate u njihove kuće!

Znači iz nekih razloga su Srbi pohrvatili Istru! :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 232 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica, Patriota, Robbie MO i 199 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO