HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 585 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 08 lip 2014, 20:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
Da malo citiram presudu da vidite kakva je to farsa:

Citat:
Osim toga, to je zapravo pitanje zdravog razuma: svjedok koji ima svoj interes u predmetu (posebno interes da mu se smanji kazna) mogao bi nastojati okriviti druge a sebe osloboditi krivice. S druge strane, to ne mora značiti da je svjedok nesposoban da govori istinu.

Prema tome, prilikom odlučivanja o tome da li da prihvati svjedočenje svjedoka AT, Pretresno vijeće mora utvrditi u kojoj mjeri je njegovo svjedočenje potvrđeno drugim dokazima. U stvari, ne postoje nikakvi direktni dokazi koji podržavaju njegov iskaz o sastanku.

Prvo, kao što ćemo vidjeti, događaji tog dana u Ahmićima odigravali su se prema planu koji je on opisao. Drugo, takav plan ne bi se mogao sprovesti bez prethodnih sastanaka i političkog odobrenja. Zatim, tako važan sastanak političara u Lašvanskoj dolini ne bi se održao bez prisustva Darija Kordića. Te stvari same po sebi ne bi bile dovoljne da navedu Pretresno vijeće da prihvati svjedočenje tog svjedoka.

Međutim, njegov prikaz bio je suvisao i ispričan je tečno (na način osobe koja se prisjeća događaja, a ne nekoga ko ih izmišlja), te nije uzdrman unakrsnim ispitivanjem. Nekonzistentnosti na koje se oslanja odbrana nisu tako značajne da bi njegovo svjedočenje učinile nevjerovatnim. Nadalje, Pretresno vijeće je čulo i vidjelo svjedoka dok je svjedočio i imalo je prilike osmotriti njegovo držanje. Iako se on nije mogao odlučiti da kaže punu istinu o svom učešću u napadu, i Pretresno vijeće smatra da je pogriješio u iskazu o korištenju džamije u odbrambene svrhe (što ne podržavaju iskazi drugih svjedoka), Pretresno vijeće se uvjerilo da on jeste rekao istinu o pripremama za napad na Ahmiće, uključujući sastanke u hotelu “Vitez” i kasnije brifinge. U tim okolnostima, i u nedostatku suprotnih dokaza, Pretresno vijeće je uvjereno da je Dario Kordić bio prisutan na sastancima političara na kojima je odobren napad od 16. aprila 1993. On je kao viši regionalni političar učestvovao u planiranju vojne operacije i napada na Ahmiće (i druga sela Lašvanske doline), operacije kojoj je cilj bio ’čišćenje’ tih područja od Muslimana.


Pretresno vijeće zna da svjedok ima interes za lažno svjedočenje kako bi si smanjio kaznu jer je sudjelovao u pokolju, ali to ne mora značiti da ne govori istinu. Treba provjeriti da li govori istinu potvrdom preko drugih dokaza. Nema nikakvih direktnih dokaza da je bilo sastanka gdje je Kordić naredio pokolj, ali su se događaji odvijali prema planu koji je svjedok opisao (planu iznesenom nakon pokolja od svjedoka koji si želi smanjiti kaznu za pokolj prebacivanjem odgovornosti na druge).

Naravno, čak ni vijeće nije tolko bedasto da samo na temelju toga osudi Kordića pa su na temelju držanja svjedoka i na temelju njegovog suvislog i tečnog pričanja (bez obzira na očite nekonzistentnosti i očito laganje tj. ne govorenje pune istine što su riječi vijeća) odlučili da svjedok govori istinu o sastanku za napad na Ahmiće i u nedostatku suprotnih dokaza odlučili su da je Kordić kriv za planiranje pokolja u Ahmićima. slika

Jozef K. je imao poštenije suđenje, daleko poštenije suđenje. To je sad jasno. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 08 lip 2014, 20:59 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
Nemogu se otet dojmu da je zločin u Ahmićima direktno iša na ruku drugoj strani, Bošnjacima i Srbima, da je taj zloćin direktno stavija Hrvatsku pod povečalo, i praktićki smo dobili tihe sankcije i od praktički od žrtve postali agresor....
Nikako mi nije jasno da bi neko pamatan i normalan od HR strane takvo nešto moga isplanirat i odobrit i provest na terenu, nije mi jasno......


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 08 lip 2014, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24530
Lokacija: Heartbreak Hotel
pinco je napisao/la:
Nikako mi nije jasno da bi neko pamatan i normalan od HR strane takvo nešto moga isplanirat i odobrit i provest na terenu, nije mi jasno......


Zašto ne bi mogli, pa mi smo ubice i kasapi. To svi znaju.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 08 lip 2014, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
Glazbenik je napisao/la:
dijete piramide je napisao/la:
U slučaju Darija nije potreban nikakav propagandni stroj već tim stručnjaka koji će dokazati sav nesmisao haaške presude. Jednom je na ovom portalu bilo riječi o knjizi jednog američkog časnika koji je fantastično opisao ratna zbivanja i uzroke sukoba u Središnjoj Bosni. Više se ne sjećam kako se autor zove, ali je ta knjiga dobra podloga za demontažu montiranog haaškog procesa kako Dariju tako i kompletnoj tzv. Hrvatskoj šestorci koja tek očekuje pravosnažnu presudu.


Charles Shrader: Muslimansko-hrvatski građanski rat u srednjoj Bosni - Vojna Povijest 1992. - 1994., Zagreb, 2004.
http://www.hercegbosna.org/literatura/recenzije-knjiga/charles-shrader-muslimansko-hrvatski-gradanski-rat-u-srednjoj-bosni-vojna-povijest-1992-1994-1786.html

Izvornik:
http://www.scribd.com/doc/216576763/Charles-Shrader-the-Muslim-Croat-Civil-War-in-Central-Bosnia


Glazbeno ti hvala

Na žalost, u ovom malenom djeliću poštenog svijeta istina još dugo nema nikakvu šansu. Pa ipak, krivotrovitelji znaju, nitko - pa ni oni - nemaju šansu pobijediti istinu.

Doći će dan kad će oni iskreno :smajl049


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 08 lip 2014, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
pinco je napisao/la:
Nemogu se otet dojmu da je zločin u Ahmićima direktno iša na ruku drugoj strani, Bošnjacima i Srbima, da je taj zloćin direktno stavija Hrvatsku pod povečalo, i praktićki smo dobili tihe sankcije i od praktički od žrtve postali agresor....
Nikako mi nije jasno da bi neko pamatan i normalan od HR strane takvo nešto moga isplanirat i odobrit i provest na terenu, nije mi jasno......


Nemoj lupat glavu moralom, jer ako razmatraš Ahmiće onda to odradi suho vojnički (suhoparno je ali jedino ispravno), i pri tome ne opravdavam ubijanje civila ali kao vojinik, časnik, i sudionik rata, odgovorno tvrdim, nije civil samo onaj tko nije u uniformi već je vojnik i civilno našminkani #patriota# koji se kurĆi s puškom iz iz nje civilno puca.

Ahmići su trebali presjeći pupčanu vrpcu hrv. enklave u Lašvanskoj dolini i tamošnje Hrvate unaprijediti na kruban. Da su džematlije uspjeli puno bi više bilo mrtvih Hrvata nego li Bošnjaka u Ahmićima, ali o tome nitko ne bi ni pisao niti se ušupkavački zgražao. Neka Bošnje i Haag objave snimke kako su allahovi vojnici ušli u Bugojno ili Kotor Varoš. Vjerujte, Ahmići su strašni, ali su dječiji vrtić u usporedbi sto je u Bugojnu i Varešu urađeno Hrvatima od strane "temeljnih multietnićara"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 08 lip 2014, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
pinco je napisao/la:
Nemogu se otet dojmu da je zločin u Ahmićima direktno iša na ruku drugoj strani, Bošnjacima i Srbima, da je taj zloćin direktno stavija Hrvatsku pod povečalo, i praktićki smo dobili tihe sankcije i od praktički od žrtve postali agresor....
Nikako mi nije jasno da bi neko pamatan i normalan od HR strane takvo nešto moga isplanirat i odobrit i provest na terenu, nije mi jasno......


Nije bilo planirano a kad je krenulo bilo je nemoguće kontrolirati. Prije Ahmića (travanj) bilo je puno zločina muslimanske vojske koji su se još u siječnju zbili. Navest ću samo selo Dusinu i rejon Kaćuni-Bilalovac gdje je izmasakrirano na desetine Hrvatskih civila, popaljene i uništene kuće, izgnani preživjeli civili...Situacija je bila takva da su se mnogi bojovnici poveli za onom: "oko za oko, zub za zub". Osim toga Ahmići su bili legitiman cilj jer su se tamo nalazili naoružani pripadnici Armije BiH koji su, na prethodni zahtjev HVO-a odbili predat oružje. Nije mi namjera pravdati zločin ali to sve treba promatrati u kontekstu vremena. Dario Kordić nije uopće sudjelovao ni u planiranju a kamoli u izvođenju akcije. Akciju su vodili ljudi koji su i osuđeni po komandnoj odgovornosti. Kordiću su se Ahmići natovarili na leđa, s jedne strane da bi ovi prvi dobili manje kazne a s druge strane da bi se udovoljilo bošnjačkoj strani koja je na Kordića imala poseban "pik".

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 08 lip 2014, 23:50 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
Jasno mi je da civil koji ima oružje nije civil, ali ispada kada se jedva ćekalo sa suprotne strane da se nešto takvo dogodi, kada je sve bilo spremno, samo da dođu novinari UN isl, i da se dokaže teza kakvi su Hrvati, i koje tu žrtva....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 08 lip 2014, 23:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
Jopa je napisao/la:
Citat:
To što predlažeš je linija manjeg otpora koja cementira Darijevu navodnu krivicu. Istina, Darijo osobno ne može puno učiniti na rehabilitaciji svoje časti i dostojanstva ali zato može, trebali bi, i morala bi hrv. akademska inteligencija kao i vojna i pravna struka.

U slučaju Darija nije potreban nikakav propagandni stroj već tim stručnjaka koji će dokazati sav nesmisao haaške presude. Jednom je na ovom portalu bilo riječi o knjizi jednog američkog časnika koji je fantastično opisao ratna zbivanja i uzroke sukoba u Središnjoj Bosni. Više se ne sjećam kako se autor zove, ali je ta knjiga dobra podloga za demontažu montiranog haaškog procesa kako Dariju tako i kompletnoj tzv. Hrvatskoj šestorci koja tek očekuje pravosnažnu presudu.

Dužnost hrv. akademske zajednice je postaviti haaške presude na znanstveno-stručnu razinu i jednom za svagda raskrinkati anglo-saxonske izopačenosti i to od Bleiburga do zadnjeg rata.


Ti stvarno vjeruješ da će HAZU i MORH potaknuti da se pitanje Haške presude proispita. Neću govoriti o državnim institucijama, jer se to neće nikada dogoditi. Nažalost poglavlje Darija Kordića je završeno, bitka se vodila prije 10 godina a on je ostavljen sam.

Ista ekipa koja je tada radila na slučaju Kordić je i danas u izvršnim, zakonodavnim ali i velikim djelom sudskim institucijama. Tada nisu pomakli prstom a vjerujem neće ni danas.


Na žalost u pravu si. Pa ipak vjerujem u neovisnu hrv. akademsku inteligenciju. Isto kao ti ni sam ne vjerujem u mušterije državnih jasala koje si naveo, ali iskreno se nadam u hrv. pamet lišenu oportunizma i karijerizma. U stvari mala je šansa u to što vjerujem i što ti NAMEĆEM, ali ako mi netko dokaže izlišnost i u tu zadnju nadu, bit ću ljut samo zato što ne posjedujem nuklearnu bombu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 00:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
pinco je napisao/la:
Jasno mi je da civil koji ima oružje nije civil, ali ispada kada se jedva ćekalo sa suprotne strane da se nešto takvo dogodi, kada je sve bilo spremno, samo da dođu novinari UN isl, i da se dokaže teza kakvi su Hrvati, i koje tu žrtva....


Kad si se već prihvatio visinske uloge protumači dokraja. Kako je netko u mogućnosti "jedva čekati" kad će onaj drugi popizdit????!!!!

Normalan čovjek i logika nemaju na to odgovor osim onih koji su prethodno sve namjestili da im kamere ne bi uzalud laufale....


Engleska pokvarenost i bošnjačka megalomanija (prepisana od Milošeića za tzv. gađansku YU), i hrvatska podijeljenost (integralna) jesmo li jedan narod s ovu i onu stranu Save, ili ne, čine čuda pa i od bošnjačkih koljača praviti žrtve rata.

Što je ONO prije bilo (?!) Trusina ili Ahmići, Dusine ili Dretelj ?!

Što su nevjernički logori a što su bošnjački objekti za prihvat "unutarnjih agresora"?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 00:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
Grunf je napisao/la:
Da malo citiram presudu da vidite kakva je to farsa:

Citat:
Osim toga, to je zapravo pitanje zdravog razuma: svjedok koji ima svoj interes u predmetu (posebno interes da mu se smanji kazna) mogao bi nastojati okriviti druge a sebe osloboditi krivice. S druge strane, to ne mora značiti da je svjedok nesposoban da govori istinu.

Prema tome, prilikom odlučivanja o tome da li da prihvati svjedočenje svjedoka AT, Pretresno vijeće mora utvrditi u kojoj mjeri je njegovo svjedočenje potvrđeno drugim dokazima. U stvari, ne postoje nikakvi direktni dokazi koji podržavaju njegov iskaz o sastanku.

Prvo, kao što ćemo vidjeti, događaji tog dana u Ahmićima odigravali su se prema planu koji je on opisao. Drugo, takav plan ne bi se mogao sprovesti bez prethodnih sastanaka i političkog odobrenja. Zatim, tako važan sastanak političara u Lašvanskoj dolini ne bi se održao bez prisustva Darija Kordića. Te stvari same po sebi ne bi bile dovoljne da navedu Pretresno vijeće da prihvati svjedočenje tog svjedoka.

Međutim, njegov prikaz bio je suvisao i ispričan je tečno (na način osobe koja se prisjeća događaja, a ne nekoga ko ih izmišlja), te nije uzdrman unakrsnim ispitivanjem. Nekonzistentnosti na koje se oslanja odbrana nisu tako značajne da bi njegovo svjedočenje učinile nevjerovatnim. Nadalje, Pretresno vijeće je čulo i vidjelo svjedoka dok je svjedočio i imalo je prilike osmotriti njegovo držanje. Iako se on nije mogao odlučiti da kaže punu istinu o svom učešću u napadu, i Pretresno vijeće smatra da je pogriješio u iskazu o korištenju džamije u odbrambene svrhe (što ne podržavaju iskazi drugih svjedoka), Pretresno vijeće se uvjerilo da on jeste rekao istinu o pripremama za napad na Ahmiće, uključujući sastanke u hotelu “Vitez” i kasnije brifinge. U tim okolnostima, i u nedostatku suprotnih dokaza, Pretresno vijeće je uvjereno da je Dario Kordić bio prisutan na sastancima političara na kojima je odobren napad od 16. aprila 1993. On je kao viši regionalni političar učestvovao u planiranju vojne operacije i napada na Ahmiće (i druga sela Lašvanske doline), operacije kojoj je cilj bio ’čišćenje’ tih područja od Muslimana.


Pretresno vijeće zna da svjedok ima interes za lažno svjedočenje kako bi si smanjio kaznu jer je sudjelovao u pokolju, ali to ne mora značiti da ne govori istinu. Treba provjeriti da li govori istinu potvrdom preko drugih dokaza. Nema nikakvih direktnih dokaza da je bilo sastanka gdje je Kordić naredio pokolj, ali su se događaji odvijali prema planu koji je svjedok opisao (planu iznesenom nakon pokolja od svjedoka koji si želi smanjiti kaznu za pokolj prebacivanjem odgovornosti na druge).

Naravno, čak ni vijeće nije tolko bedasto da samo na temelju toga osudi Kordića pa su na temelju držanja svjedoka i na temelju njegovog suvislog i tečnog pričanja (bez obzira na očite nekonzistentnosti i očito laganje tj. ne govorenje pune istine što su riječi vijeća) odlučili da svjedok govori istinu o sastanku za napad na Ahmiće i u nedostatku suprotnih dokaza odlučili su da je Kordić kriv za planiranje pokolja u Ahmićima. slika

Jozef K. je imao poštenije suđenje, daleko poštenije suđenje. To je sad jasno. :D


Svi to znaju ali krivci ne priznaju. Neće ni ubuduće osim ako ih ne natjeramo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 08:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ruj 2010, 19:54
Postovi: 161
Šokirao sam se koliko ljudi u Hrvatskoj znaju o Ahmićima, broj i struktrua žrtava, postrojbe umješane i zapovjendike.

Postavio sam isto pitanje za:
a)Križančevo selo
b)Buhine kuće
c)Uzdol
d)Grabovicu

Još mi nitko nije odgovorio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Michael.Collins je napisao/la:
Šokirao sam se koliko ljudi u Hrvatskoj znaju o Ahmićima, broj i struktrua žrtava, postrojbe umješane i zapovjendike.

Postavio sam isto pitanje za:
a)Križančevo selo
b)Buhine kuće
c)Uzdol
d)Grabovicu

Još mi nitko nije odgovorio.


To im nije što bi se reklo "vitalan nacionalni interes". Moraju se zanimati hoće li im auto-bombe početi pucati po Jadranu. Vć jesu, samo se prave mutavi da se ne sjećaju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
Oni kao da misle ako se o nečemu ne govori da se to valjda nije ni desilo ili da će, u najmanju ruku, biti zaboravljeno. E pa neće biti pokoljenjima zaboravljeno jer mi našoj djeci od malih nogu pričamo što je i kako bilo i učimo ih da zmiji nikada ne vjeruju i da joj nikada leđa ne okreću. Mi smo našu "školu" krvlju platili i nikakvi politički pamfleti, dogovori, udvoravanje nekome ili što ja znam sve, neće i ne mogu tu činjenicu krivotvoriti ili izbrisati.

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To sa Ahmićima je bio modus operandi kako su muslimani ratovali čitav rat. "Harmija" im pobjegne i ostavi civile u selu da poslije mogu kukati đemosajd i trađiti sadake u hrani i naoružanju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Klix. Veze s mozgom nema, kako oni tako i ovi koje pronađu da im daju "izjave".

Citat:
Mještani Ahmića: Kordića slave kao heroja, a našu najbližu rodbinu još nismo našli

Mještani Ahmića i Lašvanske doline ogorčeni su odlukom Međunarodnog suda u Hagu kojom je bivši potpredsjenik tzv. Hrvatske Republike Herceg-Bosne i haški osuđenik Dario Kordića pušten iz zatvora nakon što je odslužio dvije trećine 25-godišnje kazne zatvora zbog zločina nad bošnjačkim civilima.

Mještani u Lašvanskoj dolini nisu htjeli komentarisati odluku Međunarodnog suda u Haagu, ali su istakli da su ogorčeni da se nešto tako dogodilo, međutim, mještani Ahmića koji godinama još uvijek tragaju za tijelima svojih najbližih u razgovoru za Klix.ba su kazali kako je odluka o puštanju Kordića na slobodu sramotna.

Husein Ahmić iz Ahmića, 16. aprila je protjeran iz svoje kuće, a tog dana su mu ubijeni roditelji.

"Meni je 15. i 16. april kao današnji dan, jednostavno, svega se sjećam, svakog koraka koji sam napravio i gdje sam bio. Sjećanja žive, još uvijek nisu umrla, mnogi još uvijek nisu pronašli svoje najbliže, a Kordić koji je bio glavni organizator za zločin u Ahmićima i Lašvanskoj dolini već je pušten na slobodu", kazao je Husein, te dodao:

"Njega sam gledao na televiziji Busovača i prije 16. aprila kada je govorio da će formirati tvorevinu samih Hrvata, javno je to iznio na televiziji i moglo se to očekivati, ali 16. aprila niko to nije očekivao. Sama kazna od 25 godina je mala, nije zadovoljila nas koji smo izgubili familiju i komšije i oni mu još spuste na nekih 16 godina. Ljudi su ogorčeni i mislim da bi to bilo sve lakše da nije ta vijest bila javna, ali ovako nas je sve to vratilo i danas šta god da neko kaže o tome, malo je."

Husein je još dodao da je Kordić heroj samo za one koji koji i danas žive za ideju Herceg-Bosne, dok je za drugo stanovništvo u Bosni i Hercegovini on zločinac.

Šezdesetšestogodišnji Hajrudin Pezer još uvijek nije pronašao tijela svojih roditelja. U izjavi za Klix.ba je kazao kako godinama traga za tijelima svojih roditelja koji su po naredbi Kordića ubijeni te da je pitanje hoće li ih ikada i pronaći. Kako kaže, mještani u Ahmićima su umorni od priče o ratnim zločincima, ali odluka Međunarodnog suda u Haagu im je dala snagu da kažu šta misle.

"Priča o ratnim zločincima nam je na vrh glave. Kako se uopće može zamisliti situacija da su mi ubijena 23 najbliža člana obitelji, da roditelje još nisam pronašao, a Kordić je već izašao iz zatvora. Ko tu ima šta reći i šta uopće ima da se kaže? Kakav je to sud i odluka? Svi zločinci su pušteni, malo odsluže i pošalje ih kući. Kordića su u Zagrebu slavili kao heroja, slavili su ga ovdje i kod nas transparentima širom Bosne i Hercegovine, a mojih roditelja još nema. Brata sam sahranio, koji ih je tražio zajedno sa mnom, a i ja ću umrijeti, a neću ih naći vjerovatno", izjavio je Pezer.

Mještanima koji su pretrpjeli zločin 16. aprila u Ahmićima nije jasna odluka Međnarodnog suda u Haagu da se Kordić pusti na slobodu nakon odsluživanja dvije trećine zatvorske kazne, smatrajući, da su presude i svi procesi suđenja krajnje sumnjivi.

"Da je on odslužio 25 godina, čovjek bi rekao pa hajde šta bi, ali na osnovu čega da ga puste nakon dvije trećine? Veličanje Kordića je znak da je Hrvatska bila agresor na Bosnu i Hercegovinu, jer inače, šta će on u Zagrebu? Ubijao je, uradio je što je uradio, ali sigurno nije onoliko koliko je zamislio. Pričaju da nas je 60 posto poubijano, nije istina, 60 posto nas je ostalo i vratili smo se. Haški tribunal je glupost, sudi se mnogima, mnogi zločinci su umrli pred samo izricanje kazne. Da je Milošević osuđen, bila bi potvrđena agresija na BiH, a oni su sa tim 'umiranjem' prekrili to sve. Jednostavno, ogorčeni smo na odluku suda. Sjećam se Kordića da je bio mršav i nikakav, a sada kada je izašao čak se i udebljao što je samo pokazatelj koliko mu je dobro bilo tamo", dodao je Pezer.

Podsjetimo, osuđeni ratni zločinac Dario Kordić jučer je stigao u Zagreb kao slobodan čovjek. On je u petak ujutro pušten iz zatvora u Austriji, gdje je odslužio dvije trećine kazne. Kordić je izdržao 16,6 godina zatvora, od ukupno 25 godina kazne na koliko je osuđen.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 sij 2014, 18:23
Postovi: 625
Meni je interesantno kako se spinovima, mediskim ratom, lobiranjem i obavještajnim spletkama od Ahmića, Stupnog Dola, rušenje Starog Mosta, i smrt najmanje 8 ljudi (ne ubistva) u HVO logorima (ovo doslovno stoji u optužnici Prliću i ostalim)… došlo do toga da su Hrvati BiH ispali isti ili veći zločinci i od Srba i od Muslimana i to u ratu u kojem je bili skoro 100,000 mrtvih od kojih 40,000 civila i 500,000 trajno raseljenih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nema ti što biti nejasno. Oni svoj ratni cilj nisu ispunili. Uzimanje čitave srednje Bosne. Ovo treba gledati u tom kontekstu.
Iz istog razloga više energije troše na biranje hrvatskih predstavnika i zaokruživanje federacije nego na rušenje RS.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 15:00 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
koga briga što zeleni misle i govore, Dariju su smjestili levičari iz Hrvatske.

s forum.hr-a na temi o Kordiću:
Citat:
Pa buduću međunarodnu reviziju ovakva presuda ne može preživjeti.


jel zna netko više o ovome?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
PRED ZAGREBAČKOM KATEDRALOM NA KAPTOLU

Stajanje u znak sjećanja na žrtve ratnog zločina u Ahmićima

http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/stajanje-u-znak-sjecanja-na-zrtve-ratnog-zlocina-u-ahmicima

:rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
dijete piramide je napisao/la:
PRED ZAGREBAČKOM KATEDRALOM NA KAPTOLU

Stajanje u znak sjećanja na žrtve ratnog zločina u Ahmićima

http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/stajanje-u-znak-sjecanja-na-zrtve-ratnog-zlocina-u-ahmicima

:rigam


Na ovo treba istovremeno odgovoriti transparentima
...
travanj 93, Muslimani ubili 210 Hrvata, niko nije odgovarao,
lipanj 93, Muslimani ubili 213 Hrvata, niko nije odgovarao,

....

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 487&type=3

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 20:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Slobodan čovjek i hrvatski vitez.
A muslimani neka svom banditu Haliloviću i dalje daju glasove i stranku.

Citat:
Venera Kordić, supruga zatočenoga hrvatskog generala Darija Kordića: Moj je muž slobodan čovjek

Kada je 1986. godine u Busovači u Srednjoj Bosni, Venera Kordić rođ. Krilić zakoračila u bračni život s Dariom Kordićem, nije mogla niti zamisliti što će joj život nakon svega nekoliko godina donijeti. Demokratske promjene devedesetih u Hrvatskoj te Bosni i Hercegovini, a naročito borba za opstanak Hrvata u Srednjoj Bosni i ratni vihor, u potpunosti će obilježiti i promijeniti život obitelji Darija i Venere Kordić.

Primorani uključili su se u obranu

Venera Kordić (rođena 1964) diplomirala je studij psihologije i pedagogije na Sveučilištu u Sarajevu te se nakon studija zaposlila kao pedagog u OŠ-u »Kaonik« u općini Busovači i na tom radnom mjestu dočekala početak rata u Srednjoj Bosni. Njezin suprug Dario Kordić (rođen 1960), diplomirao je 1983. na Fakultetu političkih znanosti u Sarajevu kao najbolji student i dobitnik nagrade »Hasan Kikić« te se 1985. godine zaposlio u poduzeću »Vatrostalna« u Busovači. Po struci novinar, Dario je oduvijek bio izrazito talentiran za komunikaciju i stvari organizacijske naravi. Kao dopisnik, pisao je i za sarajevski list »Oslobođenje«. Dario i Venera imaju jednog sina i dvije kćeri: Vladimira, pripadnika OSRH, rođenog 1987, Mariju rođenu u ožujku 1992. i Elizabetu rođenu u srpnju 1995. godine.

Događaji koji su devedesetih zahvatili Bosnu i Hercegovinu, naročito Srednju Bosnu i rodnu Busovaču, primorali su Darija i Veneru Kordić da se svako na svoj način uključi u obranu i opstanak Hrvata na tim prostorima. Venera, kao pedagog u prosvjeti, za vrijeme trajanja organizacije društvenog života u novonastalim uvjetima bila je aktivna na području školstva. U ratnim uvjetima bila je među organizatorima stvaranja uvjeta za održavanje područne nastave za djecu. Dario u jesen 1990. godine ulazi u HDZ u Busovači te 1991. postaje predsjednik područne organizacije i započinje svoju političku karijeru služenja hrvatskom narodu u Bosni i Hercegovini. Postaje potpredsjednik Hrvatske Republike Herceg Bosne, a poslije rata i predsjednik HDZ-a BiH-a.

»Dario je bio prirodni vođa, volio je ljude i kao takav brzo je stekao povjerenje Hrvata koji su se našli ostavljeni, ugroženi i napadnuti«, rekla je Venera prisjećajući se teških godina ratnih razaranja i života u okruženju bošnjačkih snaga. Dario, nastavlja Venera, nije težio političkoj karijeri niti je želio ikakvu moć već se jednostavno našao na prvoj crti organizacije obrane te javnog i političkog života Hrvata u Srednjoj Bosni.

Otišao je na suđenje u Hag u velikom miru

Dario Kordić je 5. listopada 1997. u skupini od jedanaest Hrvata iz Srednje Bosne dragovoljno otišao u Haški sud, ne kojem je protiv njih podnesena optužnica zbog navodnog kršenja međunarodnog prava u Lašvanskoj dolini. Otada pa sve do danas general Dario Kordić nalazi se zatočen, prvo u Haškom potom u zatvoru u Grazu. »Znali smo da to neće biti kratko razdoblje. Sjećam se da mi je Dario na odlasku rekao da se neće skoro vratiti. Bio je svjestan svega što ga čeka. Bilo mi je jako teško, no Bog me očuvao od očaja. Imala sam troje male djece i čim je on otišao, imala sam posla s njima. Bogu hvala da sam imala djecu jer nisam se mogla previše uživjeti u Dariov odlazak«.

Dario je odlazio na suđenje u Hag u velikom miru te u ime cijele skupine optuženih u zračnoj luci u Splitu izgovorio poznate riječi: »Vratit ćemo se uzdignute glave.« Odvjetnica koja se nalazila u avionu u kojem se skupina vozila prema Hagu, prisjeća se Venera, primijetila je da je Dario zaspao za vrijeme leta i u tome vidjela nešto neobično za osobu koju odmah po slijetanju čeka vrlo stresno, dugotrajno i neizvjesno razdoblje života. »Čim je došao u Hag, nakon svega sat vremena, Dario mi se javio zamolivši stražare da mu dopuste telefonski poziv. Rekao mi je da je sve u redu te da se ne brinem. Od početka je u stražarima vidio samo ljude koji rade svoj posao a ne svoje neprijatelje.«

»Znala sam otići u auto i isplakati se«

Nakon što je prošlo nekoliko dana od Dariova odlaska, djeca su počela ispitivati majku kada će se otac vratiti. U tom trenutku Veneru su obuzeli osjećaji velike tuge koji su u prvi čas bili potisnuti. Premda nije skrivala emocije pred svojom djecom, nije htjela da je djeca vide kako plače. »Znala sam otići u auto i isplakati se. Nisam željela prenositi svoju žalost na djecu jer je moja žalost rađala u njima strah. Pokušala sam ih zaštititi od svojih osjećaja. Oni su proživljavali Dariov i moj križ više kroz mene nego kroz odsutnost oca. Djeca su bila mala i Dario je za njih bio negdje daleko u Hagu. Nisam ih htjela opterećivati svojim križem.« Svih ovih godina boravka Darija u zatvoru, Vladimir, Marija i Elizabeta redovito su posjećivali svoga oca te rasli s njime i proživljavali njegovo zatočeništvo. U tom prvom razdoblju najteže je bilo sinu Vladimiru koji je kao najstariji najviše bio povezan s ocem. Marija također nosi uspomene oca prije odlaska u Hag, dok Elizabeta ne poznaje svoga oca drugačije nego kao zatvorenika.

»Bilo im je teško kada bi u medijima pročitali ili čuli da im je otac zločinac. Ja sam im uvijek govorila da novine mogu pisati što žele, ali da nas to nije briga«, rekla je Venera. Nije se prepuštala očaju ni samosažaljenju, već se hrabrila riječima: »Idemo, sutra je novi dan, sve će biti dobro uz Božju pomoć.«

Reakcija okoline na Dariov odlazak u Hag bila je raznolika. »Sjećam se da je u našoj kući telefon utihnuo. Osim nekoliko ljudi, naših vjernih prijatelja koji nas nikada nisu napustili, nitko nije zvao. Više su se javljali novi ljudi s kojima se prije nismo poznavali da nam iskažu blizinu, nego neki otprije. Nekada sam mislila da su mi mnogi okrenuli leđa, ali sada shvaćam da su se jednostavno bojali ili da nisu znali kako se ponašati. i ne zamjeram im na tome.«

Onda je došao trenutak koji je obilježio život jednog čovjeka, obitelji i cijeloga hrvatskog naroda, naročito onog u Srednjoj Bosni. Sudsko vijeće Haškog suda potvrdilo je u žalbenom postupku pravomoćnu presudu protiv Darija Kordića za odgovornost u ratnom zločinu u Lašvanskoj dolini i kaznu od 25 godina zatvora. »U tom času, kad sam čula sudsku presudu, shvatila sam što znači narodna izreka 'osjećam da mi je tijesna koža'. Htjela sam izići, iskočiti, iz svoje kože. Bila sam izvan sebe. Došla sam u hotelsku sobu i jecala: Bože, zašto?«

Odgovor je došao predvečer, Gospodin joj je stavio u srce riječi utjehe i mira, prisjeća se Venera. »Shvatila sam da me Isus poziva da uzmem svoj križ«, rekla je Venera. Tih dana tjednik »Globus« objavio je naslovnicu sa slikom generala Kordića iz haške sudnice kako radostan i spokojan pozdravlja. »Nakon presude vidjela sam svoga muža radosnog. Bio je sretan što mu Haški sud nije dao mrvice. Nije htio da mu smanje presudu jer nije želio da se priča kako mu je sud iskazao milosrđe. Rekao mi je da mu nije teško malo pretrpjeti za Gospodina.«

Dario je prihvatio svoju situaciju, a svoje uzništvo prikazivao za svoju domovinu, naročito za svoj napaćeni narod u BiH-i. »U početku nepravda boli, ali ta bol i taj osjećaj nepravde prijeđu u radost. Događa se promjena perspektive. Shvati se da se može pretrpjeti nepravda i to prikazati kao žrtvu za narod. Jednom mi je Dario rekao: 'Ti ne znaš koliko ja volim svoj hrvatski narod'«, kazala je Venera.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
IGOR SOLDO
Preživio logor kao dječak u Hercegovini pa ubijen kao policajac u Americi

Otac Pero Soldo je prije rata bio šef vatrogasaca u Jablanici. Nakon rata su iskoristili mogućnost odlaska u treće zemlje jer su bili u miješanom braku. Igor je za vrijeme rata s bratom i sestrom bio u logoru koji se nalazio u Muzeju u Jablanici. Jedan je od 62 djece koji su bili tamo zatočeni u tom zloglasnom logoru. Za to vrijeme ubijeni su mu rođaci.

http://www.vecernji.hr/svijet/prezivio- ... ici-943785

P.S

Interesantno- Hrvatski mediji namjerno "zaboravljaju" navesti da je logor u Muzeju u Jablanici muslimanskobošnjački logor u kojem su nelegalno zatvarani, mučeni i ubijani Hrvati.

Je li onda čudno što svi znaju za Ahmiće, Dretelj, ali nitko za Tursinu, Grabovicu ili npr. muslimanskobošnjački logor na stadionu Iskra u Bugojnu, :smajl025


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 21:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2014, 02:07
Postovi: 751
Lokacija: Planet Zemlja
dijete piramide je napisao/la:
IGOR SOLDO
Preživio logor kao dječak u Hercegovini pa ubijen kao policajac u Americi

Otac Pero Soldo je prije rata bio šef vatrogasaca u Jablanici. Nakon rata su iskoristili mogućnost odlaska u treće zemlje jer su bili u miješanom braku. Igor je za vrijeme rata s bratom i sestrom bio u logoru koji se nalazio u Muzeju u Jablanici. Jedan je od 62 djece koji su bili tamo zatočeni u tom zloglasnom logoru. Za to vrijeme ubijeni su mu rođaci.

http://www.vecernji.hr/svijet/prezivio- ... ici-943785

P.S

Interesantno- Hrvatski mediji namjerno "zaboravljaju" navesti da je logor u Muzeju u Jablanici muslimanskobošnjački logor u kojem su nelegalno zatvarani, mučeni i ubijani Hrvati.

Je li onda čudno što svi znaju za Ahmiće, Dretelj, ali nitko za Tursinu, Grabovicu ili npr. muslimanskobošnjački logor na stadionu Iskra u Bugojnu, :smajl025


Ako netko NEĆE da zna ne možeš ga ni natjerati. Sva stratišta, svi logori i svi zločini koji su nad Hrvatima počinjeni su poznati. Tek toliko da se zna da ne bi nekada u budućnosti bilo; "žao mi je, nisam znao za to".

_________________
Došao je tiho i ušao u legendu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2014, 23:36
Postovi: 357
slika

Aktivist Zoran Scout Ivančić za Večernji list ispričao je zašto je Dariju Kordiću na dočeku povikao: "Sotono, ubojico"

http://www.vecernji.hr/hrvatska/osjecam ... cki-943749


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dario Kordić
PostPostano: 09 lip 2014, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Naš duvnjak. :D

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 585 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, Naša Kvačica i 104 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO