HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 09:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 14 pro 2018, 11:11 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Jel Nino rekao ista na to ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 14 pro 2018, 12:21 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
Robbie MO je napisao/la:
Ja inace podrzavam da se tema BiH sto vise vrti u Saboru, pa taman i da nema konsenzusa i da ima nekih kontroverzi.

Jedna od posljedica puno vece prisutnosti te teme u RH medijima se vidi i po povecanom broju ozbiljnih diskutanata iz RH na forumu (koji nemaju veze s BiH), jer je bila sramna situacija da na forumu Hrvata BiH vise imamo Srbijanaca koji se interesiraju za ovu tematiku negoli Hrvata iz RH.


Ovaj način razmišljanja se može primijeniti na cjelokupnu problematiku BiH Hrvata. Ne moramo mi ništa ni dobiti, bitno je da ne dobiju muslimani pa da ih se onda privoli za stol jedniga dana.

Što se tiče SDP-a, to je stranka praktički oteta od strane radikalne ljevice (nije jedina u Europi, negdje su lijevi radikali oteli čak i demokršćanske stranke, primjer CDU) i dok se taj problem ne riješi nemojte ništa dobroga očekivati. Ali da ima zdravih snaga u SDP-u i pogotovo oko njega, ja vam jamčim da ima. Kako rejting pada tako "mi" pomalo izlazimo iz defanzive.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 14 pro 2018, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
zaba1111 je napisao/la:
Nalazimo se u povijesnom momentu kada BH Hrvati odredjuju svoju sudbinu, opstati ili nestati , doslovno.
Od teme promjene izbornog zakona nema vaznije , nijedna druga stvar nije ni blizu i u poredjenju s time sve drugo je sporedno. I to pitanje nije samo vazno bh Hrvatima, nego cijelom hr narodu i HR drzavi.

Tu se nema sto filozofirati, kao sto rekose oni u Splitu " Ili jesi ili nisi" Na ovom se pitanju vidi ko je Hrvat i ko je ozbiljan političar, ko je uopće politcki pismen, a ko je debos.

Ovo je isto kad su udruženi neprijatelji i debosi rusili reprezentaciju i drzavu zbog nekakvog mamica , ko ovdje nije na pravoj strani jasno i glasno taj je ili neprijatelj ili debos.
S jedne strane Hasan, a s druge Plenkovic koji ovo pitanje podigao na najveci rang od Tudjmana, hrvatska diplomacija je angaziranija nego ikada prije i onda dodju debosi i hvale Hasana, a Plenkovic je izdajnik zbog nekakve Nine Obuljen i filmova od prije 10 godina ili nekakve marakeske deklaracije na koju Hr nema nikakvog utjecaja niti ikako moze utjecati niti bilo sto mijenjati.
Ali vazno je biti debos pa kako god.


:palacgore1

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 14 pro 2018, 14:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
VUKsaJUGA je napisao/la:
Jel Nino rekao ista na to ?


Napisao je kolumnu o pok Milanu Sijerkoviću.

Zanimljiva kolumna, jer iako je tekst i fotografija o preminulom sinoptičaru, uvod, sažetak i objašnjenje fotke je o BiH situaciji. Očito je o nekoj tiskarskoj pogrješci.. Samo ne znam koje vrste. Da li je ovo ostatak neke prijašnje kolumne, da li je takova greška samo u BiH izdanju Večernjaka, da li je kolumna u zadnji moment izmjenjena pa omaško ostavljeni dijelovi planirane...?


Privitak/ci:
NINO.jpg
NINO.jpg [ 272.83 KiB | Pogledano 3618 put/a. ]

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 14 pro 2018, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Ostaci stare kolumne, vjerovatno greska.
Mada bi bilo interesantno staviti i tu kolumnu gdje govori kako briselski cato ne radi nista ili kako je HDZ Bih trebao uvjetovati prije 4 godine uspostavu vlasti promjenom IZ, nenznam samo zasto ne odmah i 3. Entitet, cemu ikakva catologija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 14 pro 2018, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
VUKsaJUGA je napisao/la:
Jel Nino rekao ista na to ?


Je. Rekao je "Ne valja ovo".
Ti kao da si iz neke bajke izašao.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 14 pro 2018, 18:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35611
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Usvojena deklaracija 81 ZA i 11 protiv.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 14 pro 2018, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8100
daramo je napisao/la:
Usvojena deklaracija 81 ZA i 11 protiv.


Kako su nekolicina sabornika dobila povećanu medijsku pozornost mislio sam da će ih više biti protiv,
eto kako mediji mogu prenijeti krivu sliku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 14 pro 2018, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Danas gledam rezultate izbora za mjesne odbore u Zadru na kojima je HDZ pobijedio uvljerljivo, međutim bode mi oči koalicija MOST-a i stranke "naprijed Hrvatska" Ive Josipovića.

Nevjerojatno, Most i Knezović pljuju po HDZ-u i njegovim kaolicijskim partnerima, a oni sami se spetljali s Josipovićem koji po pitanju Hrvata u BiH dijeli iste stavove kao i Mesić.

MOST preko ovog Knezovića baca lijepe mamce Hrvatima u BiH, kakvi podli muljatori.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 14 pro 2018, 22:34 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Pusti MOST u pizdu materinu. Oni su gotovi na sljedecim izborima.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 14 pro 2018, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32059
Auu, što su federalni partneri zapjenili... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 14 pro 2018, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
i_jopet je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Usvojena deklaracija 81 ZA i 11 protiv.


Kako su nekolicina sabornika dobila povećanu medijsku pozornost mislio sam da će ih više biti protiv,
eto kako mediji mogu prenijeti krivu sliku.

Bit ce da su leftardi opet napustili sjednicu...

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 14 pro 2018, 23:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Mar-kan je napisao/la:
Auu, što su federalni partneri zapjenili... :zubati


Bojkotirat će uvoz krmetine. :D

Promijenilo se zadnjih godina puno toga a Bošnjama je u glavi još ona Hrvatska, kandidat za EU.

Nije im jasno da je RH član EU, samim tim ima zastupnike u EU parlamentu, a ti zastupnici odlučuju o zakonima gdje EU dijeli pare, a Bošnje nemaju zastupnika. Ameri su im držali leđa, pretpostavljam zbog čega ali RH kupuje avione od njih a Bošnje ne.

Zapad je najzajebaniji kad je para u pitanju.

@Graničar Mislim da griješiš, nisu svi lijevi Stazić. Milanović je bio sasvim O.K. a Bernardić jamčim još bolji.

Sviđa mi se da su svi za bh. Hrvate. I HDZ i SDP i MOST i HSS i Hasanovi i Bandićevi. To treba njegovat i ubuduće. Ne treba nam dijeljenje po ovom pitanju.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 15 pro 2018, 09:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
Junuz Djipalo je napisao/la:

@Graničar Mislim da griješiš, nisu svi lijevi Stazić. Milanović je bio sasvim O.K. a Bernardić jamčim još bolji.

Sviđa mi se da su svi za bh. Hrvate. I HDZ i SDP i MOST i HSS i Hasanovi i Bandićevi. To treba njegovat i ubuduće. Ne treba nam dijeljenje po ovom pitanju.


https://net.hr/danas/hrvatska/sabor-izg ... u-glasali/

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/sa ... vata-u-bih

Zipa Bauka.

što je je, zajedno smo skupa.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 15 pro 2018, 10:07 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
robelec je napisao/la:
Danas gledam rezultate izbora za mjesne odbore u Zadru na kojima je HDZ pobijedio uvljerljivo, međutim bode mi oči koalicija MOST-a i stranke "naprijed Hrvatska" Ive Josipovića.

Nevjerojatno, Most i Knezović pljuju po HDZ-u i njegovim kaolicijskim partnerima, a oni sami se spetljali s Josipovićem koji po pitanju Hrvata u BiH dijeli iste stavove kao i Mesić.

MOST preko ovog Knezovića baca lijepe mamce Hrvatima u BiH, kakvi podli muljatori.


Ajde ne pričaj gluposti. :ucelo
Kakvi su stavovi HNS-a po pitanju Hrvata u BiH? Oni su u koaliciji s tvojom partijom na nacionalnoj razini, a ovdje izvlačiš nekakav lokalni ogranak kao dokaz da Most nije nacionalno pouzdan.

Da su Bog do sve oporbene stranke jednako "nepouzdane" kao i Most, i HDZ bi se tada morao malo oštrije postaviti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 15 pro 2018, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Naljutili se Mazlums. Hoće da prave bojkot i više ne idu na Jadran. Jadni Dalmatinci, kako će preživjeti bez te bagre.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 15 pro 2018, 14:33 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Smijesna deklaracija jos smijesnije drzave koja iz petnih zila zapinje da se prikaze kao neka europska i svijetska velesila.

Ovu deklaraciju mozete okaciti macku o rep. Cuj, oni donijeli deklaraciju da je brojnost Bosnjaka i njihovo postojanje i to sto su prezivjeli neprihvatljivo. =))

Ka'e Bulj da Hrvati moraju imati isto sto i Srbi u BiH. Eh Buljo moja, pa probali ste imati i krahiralo je. Nikada nije ni zazivjela kako treba. A za ponovnu vaspostavu trebati ce ponovo dobro gace nakrviti. Da, da Zekanovicu.

Problem Hrvata je jednostavan. Jednostavno ih ima premalo da budu bilo kakav faktor u BiH koja je dugorocno bosnjacko-srpski konglomerat. A to sto vas ima premalo trebate zahvaliti sluzbenom Zagrebu. Ne moze biti pariteta. A ugrozeni niste jer imate realno i vise nego proporcionalno. Pa dovoljno je samo pogledati ovaj forum. Cas kmecidba o navodnoj ugrozbi, cas bahacenje sto ste u svim porama vlasti i u BiH i u FBiH. Budite doslijedni vec jednom jer kao narod bolujete od dvostruke licnosti. Vi zelite starateljstvo nad Bosnjacima, da kao povlastena kasta vladate istima. Sve ste resurse stavili u tu funkciji. A to nikada nece proci. Dzaba vam.

Kao sto sam vise puta rekao, cijena ste koju je RH platila za serbfrei nacionalnu drzavu hrvatskog naroda u svojim punim granicama.

Vrijeme je se pomiriti s sudbinom podstanarstva u vec sada vecinski bosnjackoj Federaciji BiH, koja je trenutno a i dugorocno nacionalna drzava bosnjackog naroda.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 15 pro 2018, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kažu u Zagrebu da će deklaraciju izmjeniti poslije protesta bošnjačke dijaspore u Skandinaviji. Ladno, mračno, neće ljudima da otežavaju život.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 15 pro 2018, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4236
Na N1 su nesta kukali o mijesanju u BIH poslove pa o tome kako su i hrvati i srbi naoruzani a time krše daytonski sporazum :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 15 pro 2018, 15:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Amiđa je napisao/la:
Smijesna deklaracija jos smijesnije drzave koja iz petnih zila zapinje da se prikaze kao neka europska i svijetska velesila.





Zašto onda toliko pjenite na nju?



Citat:
Problem Hrvata je jednostavan. Jednostavno ih ima premalo da budu bilo kakav faktor u BiH koja je dugorocno bosnjacko-srpski konglomerat. A to sto vas ima premalo trebate zahvaliti sluzbenom Zagrebu. Ne moze biti pariteta. A ugrozeni niste jer imate realno i vise nego proporcionalno. Pa dovoljno je samo pogledati ovaj forum. Cas kmecidba o navodnoj ugrozbi, cas bahacenje sto ste u svim porama vlasti i u BiH i u FBiH. Budite doslijedni vec jednom jer kao narod bolujete od dvostruke licnosti. Vi zelite starateljstvo nad Bosnjacima, da kao povlastena kasta vladate istima. Sve ste resurse stavili u tu funkciji. A to nikada nece proci. Dzaba vam.



Problem BiH muslimana je taj što misle da su neka sila koja može majorizirati one druge. A šaka su jada od jada. I misle da su većina... 1,2 milijuna muslimana okruženih 12 milijuna Srba i Hrvata misle da su većina.... koji luđaci....

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 15 pro 2018, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4236
Taman da svi hrvati odsele i u BIH ostane samo NK-Zrinski,jedno kulturnoumjetnicko drustvo,2 poduztnika te HDZ BIH opet bi hrvati dominirali u sportu,kulturi,financijama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 15 pro 2018, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32059
Bobovac je napisao/la:

Problem BiH muslimana je taj što misle....

Njihov problem je što ne misle. :zubati


Btw, ne pada snijeg da prekrije snijeg...
https://www.dnevnik.ba/vijesti/sda-ovac ... o-polozaju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 15 pro 2018, 18:41 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Amiđa je napisao/la:
Smijesna deklaracija jos smijesnije drzave koja iz petnih zila zapinje da se prikaze kao neka europska i svijetska velesila.

Ovu deklaraciju mozete okaciti macku o rep. Cuj, oni donijeli deklaraciju da je brojnost Bosnjaka i njihovo postojanje i to sto su prezivjeli neprihvatljivo. =))

Ka'e Bulj da Hrvati moraju imati isto sto i Srbi u BiH. Eh Buljo moja, pa probali ste imati i krahiralo je. Nikada nije ni zazivjela kako treba. A za ponovnu vaspostavu trebati ce ponovo dobro gace nakrviti. Da, da Zekanovicu.

Problem Hrvata je jednostavan. Jednostavno ih ima premalo da budu bilo kakav faktor u BiH koja je dugorocno bosnjacko-srpski konglomerat. A to sto vas ima premalo trebate zahvaliti sluzbenom Zagrebu. Ne moze biti pariteta. A ugrozeni niste jer imate realno i vise nego proporcionalno. Pa dovoljno je samo pogledati ovaj forum. Cas kmecidba o navodnoj ugrozbi, cas bahacenje sto ste u svim porama vlasti i u BiH i u FBiH. Budite doslijedni vec jednom jer kao narod bolujete od dvostruke licnosti. Vi zelite starateljstvo nad Bosnjacima, da kao povlastena kasta vladate istima. Sve ste resurse stavili u tu funkciji. A to nikada nece proci. Dzaba vam.

Kao sto sam vise puta rekao, cijena ste koju je RH platila za serbfrei nacionalnu drzavu hrvatskog naroda u svojim punim granicama.

Vrijeme je se pomiriti s sudbinom podstanarstva u vec sada vecinski bosnjackoj Federaciji BiH, koja je trenutno a i dugorocno nacionalna drzava bosnjackog naroda.



Svjetska, ne "svijetska". Veliki je problem što ste vi kao narod prilično zaostali, zatucani, neobrazovani (odnosno, još i gore, loše obrazovani) i očito polupismeni (nigdje nema toliko primitivizma s jedne strane a opet s druge toliko gramatičkih brljotina kao recimo na Klixu i sl. portalima po kojim ugl. obitava muslimanska populacija. Ako i bude kakav pismen komentar to je ugl.komentar Hrvata ili Srbina). Takvim ljudima mi nikad nećemo prepustiti BiH, niti bi takav narod bio u stanju išta voditi, jer država nije GRAS i sl. muslimanske firme koje su ogledalo vašeg stanja i vaših sposobnosti.

Mi ne želimo starateljstvo nad vama, ono je nama nametnuto, upravo iz gore navedenih razloga (jer toga je svjesna i MZ), i zato Federacija tzv. BiH nikad neće biti vaša, nekakva i nečija deklaracija je tu najmanje bitna.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 15 pro 2018, 18:53 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
Mar-kan je napisao/la:
Auu, što su federalni partneri zapjenili... :zubati

znaci da je dobra deklaracija, eno onaj Kulenovic 99 hoce da bojkotuju Hr proizvode i firme hahah pukli su


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Deklaracija o položaju Hrvata u BiH
PostPostano: 15 pro 2018, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
ledolomac je napisao/la:
robelec je napisao/la:
Danas gledam rezultate izbora za mjesne odbore u Zadru na kojima je HDZ pobijedio uvljerljivo, međutim bode mi oči koalicija MOST-a i stranke "naprijed Hrvatska" Ive Josipovića.

Nevjerojatno, Most i Knezović pljuju po HDZ-u i njegovim kaolicijskim partnerima, a oni sami se spetljali s Josipovićem koji po pitanju Hrvata u BiH dijeli iste stavove kao i Mesić.

MOST preko ovog Knezovića baca lijepe mamce Hrvatima u BiH, kakvi podli muljatori.


Ajde ne pričaj gluposti. :ucelo
Kakvi su stavovi HNS-a po pitanju Hrvata u BiH? Oni su u koaliciji s tvojom partijom na nacionalnoj razini, a ovdje izvlačiš nekakav lokalni ogranak kao dokaz da Most nije nacionalno pouzdan.

Da su Bog do sve oporbene stranke jednako "nepouzdane" kao i Most, i HDZ bi se tada morao malo oštrije postaviti.



HNS je dao podršku ovoj deklaraciji, dok su mostaši bili suzdržani, a SDP-ovci protiv. HNS bez Pusićke, Anke partizanke je nova stranka, Hrvatska stranka. SDP-ovci i mostaši se najviše toga boje, pročišćenog HNSa bez radikalnih ljevičara i projugoslavena.

Plenković je strateški odlično odigrao kada je rasturio SDP i HNS savez te ušao u koaliciju s HNS-om! SDP bez HNS-a je raspala stranka koja u Zadru samostalno osvaja 9,7%, u Osijeku 7.4%, Otočcu 1%. HNS je npr. u Osijeku dobio 19% prošli vikend na izborima za mjesne odbore i samo se potvrdilo da su oni preko Vrdoljaka u Slavoniji bili nositelji većine glasova za lijevu koaliciju na izborima 2015. i 2016.. Isto vrijedi i za Međimurje, Varaždinsku županiju te Krapinsko-zagorsku županiju gdje će SDP bez HNS gadno stradati.

Plenkovićevi potezi iz 2017. daju već rezultate , pa tako HDZ na izborima za mjesne odbore zadnjih tjedana i mjeseci u Osijeku, Splitu, Dubrovniku, Zadru osvaja preko 45%, dok partije nema nigdje kao i MOST-a. Ni u Rijeci nije loše jer je HDZ prva stranka s 53 vijećnika, a SDP drugi s 35 vijećnika u mjesnim odborima.

Premijer Plenković je odigrao šahovsku mega partiju 2017. kada je pokazao zube MOST-u i svima u HDZ-u koji su mislili odvesti stranku Hasanbegovićevim putem.

1. Političke diletante iz MOST-a je izbacio iz ozbiljne nacionalne politike, a za to su si zapravo mostaši sami krivi jer MOST naprosto ne može funkcionirati ako je suradnja sa HDZ-om dobra jer u tom slučaju za njihovo postojanje nema potrebe, a kroz sukob koji su stalno poticali naprosto nije bilo prostora za kvalitetnu suradnju. MOST je imao povijesnu priliku da bude reformska snaga, pri tome i nevjerojatan kredit kod javnosti i medija, međutim oni jednostavno nisu znali što bi sa sobom kao što i po pitanju BiH Hrvata pušu toplo, hladno.

2. Metastaze hrvatske političke scene, Vesnu Pusić, Anku Mrak Taritaš, Gorana Tahirović - Beus - Richenberga, je poslao u ropotarnicu povijesti.

3. Rasturio je HNS i omogućio da se HNS razvija kao ozbiljna liberalna stranka neopterećena ideologijom.

4. Rasturio je licemjere, političke amatere i neznalice Hasanbegovića i Esih kojima ništa ne preostaje nego da nastavljaju putem svojih prethodnika Čorića i Đapića ostvarivati svoj politički program zaostao u povijesnim temama

5. Uzeo je SDP strateškog partnera bez kojeg SDP neće ni blizu ostvarivati rezultate kao prije te zato i pucaju danas po svim šavovima.

6. Omogućio je HDZ-u da na sjeveru širi svoj koalicijski potencijal i već na sljedećim lokalnim izborima zavlada u koaliciji s HNS-om Međimurjem, Varaždinskom i Krapinsko-zagorskom županijom.

Plenković je genije kojeg nikakva Hasanova i MOST-ova tzv. desnica s istanbulskim i marakeš sranjima ne može uzdrmati jer Plenković gradi svoju poziciju kroz uspjeh u gospodarstvu i preraspodijeli proračunskih sredstava na što više građana.

150 tisuća više djece ima pravo na dječji doplatak, porodiljne naknade su s 2.600 kn narasle na 3.900 kn, smanjuje se broj blokiranih, povećane su mirovine za više od 6%, državnim službenicima su povećane plaće i općenito Marićevom reformom početkom 2017. su rasle plaće svima, a i dignut je minimalac i to dva puta. Što mislite kome će sve te kategorije ljudi dati glas?

To je Plenkovićeva politika koju provodi jer imamo rast BDP-a i višak (suficit) proračuna konsolidirane opće države. Nezaposlenost iznosi 9%. a prema HZMO-u u 9. mjesecu imamo 1.560.000 osiguranika i općenito imamo 100 tisuća više osiguranika i zaposlenih po DZS-u u odnosu na 2015. godinu. Prosječna neto plaća iznosi 6.250 kuna i samo raste. Udio duga u BDP-u pada i iznosit će 70% 2020. godine, a 2015. nam je javni dug iznosio 90% BDP-a.

Novom poreznom reformom, početkom 2019. će opet rasti plaće, a PDV na svježe meso, ribu, voće i povrće bit će skoro duplo manji u odnosu na 2018.. očekuje se rast BDP-a od 3% i dok imamo rast BDP-a i dobro stanje javnih financija preko kojih HDZ vlada može subvencionirati građane, spašavati Uljanik, Plenkovića nikakvi napadi s lijeva i desna ne ugrožavaju.

To je moja analiza odnosno realnost.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Robbie MO, Tomba17 i 428 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO