HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 04:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36797 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 587, 588, 589, 590, 591, 592, 593 ... 1472  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 tra 2019, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ja mislim da ti ne znaš o čemu pričaš čim si odvalio da se karabinski metak od 5.56mm koristi u automatima. Automati ne koriste karabinsku municiju. Automati koriste pištoljsku municiju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 tra 2019, 11:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
:zubati

Sad cu ti jos odgovoriti zbog pristojnosti i opšte diskusije, tebe je najbolje ignorisati, ajde sto si na svakom loncu poklopac, nego sad i uviđam zasto te pojedini ignorišu, i zašto malo pa malo imaš forumske konflikte, pa i sa našim forumašima ...

Kalibar 5.56 je najveci kalibar automatske puške, uz sve ostale manje koje si naveo, da je tako možeš na netu naći i već navedeni model FN SCAR model L, klasicnu automatsku pušku koja koristi navedeni kalibar, dakle automatska puška a kalibar 5.56

Da ti ja dalje nebi objašnjavao, crtao i držao školske casove, jer to košta, imaš na netu sve, pa istraži, pronađi i nauci nesto pametno, ako vec visak vremena provodiš uz đojnt i poeziju, mozes malo vremena odvojiti i za kalibre o kojima pišeš

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 tra 2019, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Automat M21

https://www.zastava-arms.rs/sr/militaryproduct/automat-m21

Kalibar 5.56

Jurišna puška M05 E1

https://www.zastava-arms.rs/sr/militaryproduct/automatska-pu%C5%A1ka-m05-e1

Kalibar 7.62

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 tra 2019, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Alo stručnjače, to su sve jurišne puške, ne automati, i one koriste karabinsku municiju. Kao npr Ak-47, AR-15 itd.

Automati su druga vrsta oružja i koriste pištoljsku municiju, kao npr HK MP5, HK UMP, Škorpion, Tompson itd.

Jurišna puška i automat se razlikuju po municiji koju koriste, ne po dužini cevi.

Osnovne stvari ne znaš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 tra 2019, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Markane, pošto znam da se razumeš, ajde molim te objasni ovom ekspertu razliku između jurišne puške i automata, pošto meni očigledno ne veruje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 tra 2019, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Ma ajde ...

Citat:
Kovač: Mektić saradnik AID-a i OBA

Dragi moji ratni drugovi Cicko, Vasiću i drugi, poslah haber Glavnom odboru o izdajnicima Mektiću, Bosiću, Petroviću, Čaviću. I šta bi na današnji dan? Sve je tačno, samo njega nema, ali ima novi Govedarica, što znači da ste vi gotovi te da ste za praistoriju, kako izjavi mlađani Mektić, piše u svom tekstu ratni general Policije Srpske, Tomo Kovač.

Tekst prenosimo u cijelosti:

Meni ostaje samo da djeci objasnim šta je moderni Muslimani u liku i djelu Dragana Mektića.

Sada već davne 1993, 1994, 1995. godine, meni kao šefu Policije Republike Srpske predložiše Mektića, prvo za komandanta Posebnih jedinica za Prnjavor. Za mlade, koji ne znaju, to je rezervni sastav policije, koji su proizveli rat, kako Mektić objasni bosanskoj javnosti.

Čovjek se isticao u toj djelatnosti vodeći rezervni sastav policije. Ponovo mi predložiše unapređenje za šefa Policije i ja potpisah rješenje.

Dođe vrijeme da se sultanu moraju polagati računi za srpsku pobunu i Dragan Mektić promijeni vjeru za večeru i postade ministar, a po Bakiru još i kadija. Blagodeti Muslimani su da možeš biti ustanik, glup i papak, ali si vlah pa im to i ne smeta da talambasa po čaršiji kao ciganska mečka. Kao što to čini ovih dana.

Ubačen je u SDS, strašnu nacionalnu stranku, tako da djeca steknu sliku kako i ustanik hajduk može biti dobar za sultana samo da vjeru promijeni, ovo je za djecu za slikovnicu.

Sada za moje ratne drugove, pripadnike rezervnog sastava Policije Republike Srpske iz 1992. godine.
Hvala vam što ste viteški spasili srpski narod i napravili prostor da se oformi vojska i vlast Republike Srpske.
Znam dobro da su u komandnom sastavu bili Srbi komunjare, kao što sam i ja sam, ali smo prihvatili SDS kao pokret, a evo i danas ga moramo braniti.

Nemojte da vas razočara Mektićeva tvrdnja da je rezervni sastav policije proizveo rat. Kao komadant i policijski general kažem - to je apsolutno tačno.

Upravo oko ovih dana 1992. godine u Sarajevu, da nije bilo srpske policije, ne bi bilo rata, ali ne bi bilo ni Srba.
Svi bi završili u Kazanima ili Silosima. I njihov put bi odredio general Јuka Prazina i Mektićev drug Osmica.

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=333036

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 08 tra 2019, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Citat:
Ma ajde ...

Ekspertu, ti mi kao dokaz za tvoju netačnu tvrdnju prilažeš link skraćene jurišne puške, koju su u Kragujevcu nazvali automat.. Mogli su da je nazovu i sportska jahta, to i dalje nije automat, to je jurišna puška sa skraćenom cevi. MP-5 i oružja te klase su automati, i automati su zbog toga što koriste pištoljsku municiju, ne zbog dužine. Prestani da budeš tvrdoglava mazga, ja kad nisam u pravu, ja uvek priznam, to može da ti potvrdi bilo ko na ovom forumu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 09 tra 2019, 16:39 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Mektic se pravo raspistoljio. Samo neka se kuha u manjoj teritorijalno-administrativnoj jedinici. :)

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 09 tra 2019, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Muslimani, tradicionalno, kite kuže.

Citat:
Specijalci iz RS-a završili obuku u Americi
VIJESTI
tra 09, 2019

Pripadnici Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ) Ministarstva unutarnjih poslova Republike Srpske (MUPRS) su. zajedno s predstavnicima 25 zemalja, sudjelovali u obuci „Pravni aspekti borbe protiv terorizma”, koja je realizirana u američkom gradu Newport, od 11. ožujka do 5. travnja ove godine, u organizaciji Instituta za internacionalne pravne studije.

Iz entitetske policije pojašnjavaju da su polaznici kroz obuku stekli znanja i vještine iz oblasti međunarodnog ratnog prava, ljudskih prava i sloboda, te o UN konvencijama koje tretiraju oblast terorizma.

-Poseban dio obuke odnosio se na izučavanje studija slučaja terorističkih činova koji su se dogodili na teritoriju SAD-a, zatim na specifičnosti borbe protiv terorizma u Engleskoj i Francuskoj, te na rad obavještajnih službi i upravljanje kriznim situacijama - navodi se u priopćenju MUPRS-a.

Tijekom obuke sudionici su posjetili zgradu Ujedinjenih naroda, mornaričku policiju New Yorka i druge institucije Savezne države New York.

Dnevnik.ba

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 09 tra 2019, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Amiđa je napisao/la:
Mektic se pravo raspistoljio. Samo neka se kuha u manjoj teritorijalno-administrativnoj jedinici. :)


MeHtić.
Kao, Meha, Mehmed, Mehmedalija.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 09 tra 2019, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čuj "Ministarstvo pravde i uprave Kantona Sarajevo". Majke ti oni su prolupali totalno, gas do daske u pizdu materinu.

Citat:
Ministrica Lejla Brčić od sudova u RS-u zatražila zabranu 16 udruženja

prije 5h 51m

Ministarstvo pravde i uprave Kantona Sarajevo, kako je i najavljeno prilikom podnošenja krivične prijave protiv pripadnika Ravnogorskog pokreta Višegrad zbog obilježavanja godišnjice hapšenja Dragoljuba Draže Mihajlovića, danas je uputilo zahtjeve prema registarskim sudovima u Republici Srpskoj za zabranu rada 16 udruženja koji u svom nazivu imaju odrednicu ravnogorski ili četnički pokret.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 09 tra 2019, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
slika

RS na sajmu u Mostaru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 11 tra 2019, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Moli muslimanija Dodika da uđe vlast, čak i formiranje novih ministarstva nude kako bi se zadovoljili apetiti raspodjele resora :smijeh

Citat:
SDA predložila SNSD-u osnivanje novog ministarstva u Vijeću ministara BiH

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 11 tra 2019, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
LakePlacid je napisao/la:
Moli muslimanija Dodika da uđe vlast, čak i formiranje novih ministarstva nude kako bi se zadovoljili apetiti raspodjele resora :smijeh

Citat:
SDA predložila SNSD-u osnivanje novog ministarstva u Vijeću ministara BiH


Ovaj spor se ne rjesava dodavanjem, nego ukidanjem jednog ministarstva, cime broj pozicija postaje djeljiv sa 3.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 11 tra 2019, 12:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Pa ne nude SNSD-u taj resor odnosno ministarstvo, vec da bi svoje licne stvari rijesili između sebe ...

Citat:
On je rekao da SDA jeste predlagala osnivanje novog ministarstva u Vijeću ministara BiH, ali da je to za SNSD neprihvatljivo.

"Informacija jeste tačna. Mi to ne prihvatamo jer to nije u skladu sa Dejtonom i Ustavom BiH. Praviti matematiku da bi tamo neki Bošnjak iz SDA ostao u Vijeću ministara BiH ili da neko iz reda Ostalih iz DF-a uđe u Vijeće ministara BiH, a pri tome kršiti Ustav BiH, za to moraju tražiti druge partnere", kazao je Košarac.

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 11 tra 2019, 13:01 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Robbie MO je napisao/la:
LakePlacid je napisao/la:
Moli muslimanija Dodika da uđe vlast, čak i formiranje novih ministarstva nude kako bi se zadovoljili apetiti raspodjele resora :smijeh



Ovaj spor se ne rjesava dodavanjem, nego ukidanjem jednog ministarstva, cime broj pozicija postaje djeljiv sa 3.

Ne,nego se poštuje kao što je i do sad bilo.Do sad su muslimani imali 3 ministra+predsedavajućeg ,sad Srbi treba da imaju 3 ministra+predsedavajućeg.Sad se pokušava napraviti presedan.Sad lopovi ono što su imali u prošlom mandatu ne daju,sad bi da menjaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 11 tra 2019, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Muslimani se zajebavaju.
Znaju da po Ustavu tzv. BiH 2/3 ministara dolazi iz FBiH a 1/3 iz RS, dakle 6 iz FBiH, 3 iz RS. Predsjedavajuci VM nije ministar.
Jedino ako zaista misle da cemo mi DFu dati jedno mjesto iz RS onda nisu normalni.
Realno i njima je dosadilo ovo sranje od BiH i hoće da se što prije raspadne. Zato više neće biti ni VM, ni Parlamentarne skupštine ni ničega. BiH ulazi u fazu raspada.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 11 tra 2019, 16:08 
Offline

Pridružen/a: 27 sij 2019, 20:22
Postovi: 204
Jos jedan pokusaj da se ojaca BIH i njene nadlzensoti,odavno pokusavaju da uvedu jos jedno ministarstvo poljoprivrede na savezni nivo i da se savjet minisatara pretvore u vladu BIH
Inace usatv BIH poznaje samo 2 ministarstva spoljnih poslova i vanjeske trgovine plus predsjedavajuci savjeta ministara ...... savjet ministara je po ustavu pomocni organ predsjednistva a ne vlada bih kako to zele da prikazu

Znaci trenutno imamo 7 neustavnih ministara

_________________
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 11 tra 2019, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Erdogan ima višak ministarstava.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 11 tra 2019, 20:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
chubura je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Ovaj spor se ne rjesava dodavanjem, nego ukidanjem jednog ministarstva, cime broj pozicija postaje djeljiv sa 3.

Ne,nego se poštuje kao što je i do sad bilo.Do sad su muslimani imali 3 ministra+predsedavajućeg ,sad Srbi treba da imaju 3 ministra+predsedavajućeg.Sad se pokušava napraviti presedan.Sad lopovi ono što su imali u prošlom mandatu ne daju,sad bi da menjaju.


Kad je Špirić bio predsjedavajući, Srbi su imali još dva ministarstva.
U ovom sazivu muslimani su imali trojicu jer je Jusko zamijenio nekog Hrvata.
Mislim da je pod Špirićem to riješeno tako što je jedan musliman iz RS bio ministar, jer po ustavu ne smije biti više od 2/3 ministara iz Federacije.

1. NIKOLA ŠPIRIĆ predsjedatelj
2. DRAGAN VRANKIĆ zamjenik predsjedatelja i ministar financija i
trezora
3. TARIK SADOVIĆ zamjenik predsjedatelja i ministar sigurnosti
4. SVEN ALKALAJ ministar vanjskih poslova
5. SLOBODAN PUHALAC ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa
6. BOŽO LJUBIĆ ministar komunikacija i prometa
7. SREDOJE NOVIĆ ministar civilnih poslova
8. SAFET HALILOVIĆ ministar za ljudska prava i izbjeglice
9. BARIŠA ČOLAK ministar pravde
10. SELMO CIKOTIĆ ministar obrane
11. FUAD KASUMOVIĆ zamjenik ministra financija i trezora
12. MIJO KREŠIĆ zamjenik ministra sigurnosti
13. ANA TRIŠIĆ-BABIĆ zamjenica ministra vanjskih poslova
14. VILIM PRIMORAC zamjenik ministra vanjske trgovine i ekonomskih
odnosa
15. SLAVKO MARIN zamjenik ministra za ljudska prava i izbjeglice
16. SRĐAN ARNAUT zamjenik ministra pravde
17. MARINA PENDEŠ zamjenica ministra obrane

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 11 tra 2019, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
Metemma je napisao/la:
chubura je napisao/la:
Ne,nego se poštuje kao što je i do sad bilo.Do sad su muslimani imali 3 ministra+predsedavajućeg ,sad Srbi treba da imaju 3 ministra+predsedavajućeg.Sad se pokušava napraviti presedan.Sad lopovi ono što su imali u prošlom mandatu ne daju,sad bi da menjaju.


Kad je Špirić bio predsjedavajući, Srbi su imali još dva ministarstva.
U ovom sazivu muslimani su imali trojicu jer je Jusko zamijenio nekog Hrvata.
Mislim da je pod Špirićem to riješeno tako što je jedan musliman iz RS bio ministar, jer po ustavu ne smije biti više od 2/3 ministara iz Federacije.


To je bio Hrvat iz DF, tako da su muslimani cijelo vrijeme imali trojicu.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 11 tra 2019, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Metemma je napisao/la:
chubura je napisao/la:
Ne,nego se poštuje kao što je i do sad bilo.Do sad su muslimani imali 3 ministra+predsedavajućeg ,sad Srbi treba da imaju 3 ministra+predsedavajućeg.Sad se pokušava napraviti presedan.Sad lopovi ono što su imali u prošlom mandatu ne daju,sad bi da menjaju.


Kad je Špirić bio predsjedavajući, Srbi su imali još dva ministarstva.
U ovom sazivu muslimani su imali trojicu jer je Jusko zamijenio nekog Hrvata.
Mislim da je pod Špirićem to riješeno tako što je jedan musliman iz RS bio ministar, jer po ustavu ne smije biti više od 2/3 ministara iz Federacije.


To je bilo nesrecne 2006. kad je RS bila pod 100% pritiskom a Dodik u koaliciji sa Muslimanima u RS.
Muslimani dobili jednog ministra iz RS, Tarika Sadovica (gdje je sad taj lik?).
Situacija trenutno nije ni slucna i smjesno je ocekivati da Muslimani dobiju jednog ministra iz RS.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 11 tra 2019, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Naša Kvačica je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Kad je Špirić bio predsjedavajući, Srbi su imali još dva ministarstva.
U ovom sazivu muslimani su imali trojicu jer je Jusko zamijenio nekog Hrvata.
Mislim da je pod Špirićem to riješeno tako što je jedan musliman iz RS bio ministar, jer po ustavu ne smije biti više od 2/3 ministara iz Federacije.


To je bio Hrvat iz DF, tako da su muslimani cijelo vrijeme imali trojicu.


Kako su pod Bevandom imali četvoricu?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 12 tra 2019, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Neka im je vječna slava i hvala im !

Citat:
DANAS OBILJEŽAVANjE DANA RUSKIH DOBROVOLJACA

U Višegradu će danas biti obilježen Dan ruskih dobrovoljaca koji je uvršten u kalendar značajnih istorijskih događaja Republike Srpske u znak sjećanja na ruske borce stradale u proteklom odbrambeno-otadžbinskom ratu.

U 11.00 časova biće služen parastos na vojničkom groblju Megdan u Višegradu, a u 11.15 časova kod Spomenika poginulim ruskim dobrovoljcima biće položeni vijenci, saopšteno je iz Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite Srpske.

Obraćanje zvaničnika planirano je za 12.00 časova u Domu kulture u Višegradu, a u 12.30 časova biće prikazan ruski dokumentarni film "Nema tuđeg rata", koji govori o ruskim dobrovoljcima u proteklom odbrambeno-otadžbinskom ratu.

Obilježavanju će prisustvovati predstavnici Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske.

Dan ruskih dobrovoljaca obilježava se 12. aprila, na dan kada su 1993. godine kod Višegrada poginula tri ruska dobrovoljca - Konstantin Bogoslovski, Vladimir Safonov i Dmitrij Popov, a više njih je ranjeno.

Od 1992. do 1995. godine, prema podacima opštinske Boračke organizacije, u odbrambeno-otadžbinskom ratu u Srpskoj poginulo je 37 ruskih dobrovoljaca.

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 12 tra 2019, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Јован, глава 15

12. Ово је заповест моја да имате љубав међу собом, као што ја имадох љубав к вама.
13. Од ове љубави нико веће нема, да ко душу своју положи за пријатеље своје.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36797 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 587, 588, 589, 590, 591, 592, 593 ... 1472  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 27 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO