HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 16:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36840 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 535, 536, 537, 538, 539, 540, 541 ... 1474  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 06 lis 2018, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Mićo Mićić napravio trinaesti kružni tok u Bijeljini. Tako da nije baš ni SDS bez aktivnosti. :) U taj kružni tok ulazi ulica Raja Banjičića, što je lepo saznanje da Bijeljina ima ulicu posvećenu njemu. A bliži se godišnjica događaja vezanih za njega.
Citat:
Značajan doprinos ovome je dao i Rajo Banjičić i time ustaška noga praktično nije ni kročila u sela Semberije. Od pogibije Drage Gligića, Rajo Banjičić je bio komandant bataljona. Veći vojni uspjeh Raje Banjičića desio se 10. oktobra 1942. godine u periodu nakon prolaza partizanskih jedinica iz Šekovića za Srem. Tada su ustaše pod izgovorom čišćenja terena od komunista htjele da uđu u sela Semberije, na šta nisu imali pravo po pomenutom mirovnom ugovoru. Pomislili su da su već dovoljno jaki da nastave svoja zlodjela po srpskih selima i toga 10. oktobra ustaše iz Bijeljine pokušale su da uđu upravo u Crnjelovo, najveće selo Semberije i rodno mjesto Raje Banjičića. Rajini borci, 10. oktobra zajedno sa brdskim četnicima koji su tu bili na odmoru hrabro su dočekali neprijatelja, a u toj borbi poginuo je 21 ustaša, dok je 13 ranjeno, a četnici su imali neuporedivo manje posljedica.

https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A0%D ... 0%B8%D1%9B
https://glassacera.files.wordpress.com/2010/11/rajo.jpg
https://glassacera.files.wordpress.com/ ... drazom.jpg
http://www.pogledi.rs/wp-content/upload ... -njega.jpg
Pozdrav mojoj Bijeljini, ali rekao bih da od SDS-a nema leba na ovim izborima. :)

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 lis 2018, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Po dijaspori Dodik je novi Srpski član predsjedništva ... :palacgore1

slika

https://www.izbori.ba/rezultati_izbora_2016/?resId=24&langId=2#/1/2/0/0/703

Izlaznost u Srpskoj mnogo veca nego u FBIH, patriotizam i gradjanska duznost na zavidnom nivou ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 lis 2018, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
LakePlacid je napisao/la:
Po dijaspori Dodik je novi Srpski član predsjedništva ... :palacgore1

slika

https://www.izbori.ba/rezultati_izbora_2016/?resId=24&langId=2#/1/2/0/0/703

Izlaznost u Srpskoj mnogo veca nego u FBIH, patriotizam i gradjanska duznost na zavidnom nivou ...


Ovo mi je neverovatno. Zar je moguće da neko u inostranstvu uopšte zna za Kličkovića i ovu gospođu i da im da, jednom skoro šest, a drugom skoro pet hiljada, glasova?!

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 lis 2018, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Zasto nebi bilo moguce? bio je aktivni politicar u najgore vrijeme, clan kriznog staba Krupa na Uni, pa predsjednik vlade od 1996 do 1998, ne zaboravi da su ga hapsili itd., poznat i vidjen politicar u periodu kada je mnogo naroda upravo otislo vani, ratni i postratni period, odatle i glasovi ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 07 lis 2018, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
LakePlacid je napisao/la:
Po dijaspori Dodik je novi Srpski član predsjedništva ... :palacgore1

slika

https://www.izbori.ba/rezultati_izbora_2016/?resId=24&langId=2#/1/2/0/0/703

Izlaznost u Srpskoj mnogo veca nego u FBIH, patriotizam i gradjanska duznost na zavidnom nivou ...


Izlaznost je kao i uvijek otprilike ista samo su u FBIH vise lazirani glasacki spiskovi.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 09 lis 2018, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Eno *** vice da je pokraden, i opet kaže režim, a tek ljudi izglasali vlast =)) :smijeh

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 09 lis 2018, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Bošnjaci gotovo izbrisani iz Narodne skupštine Republike Srpske




Trend pada broja glasova, omjera s drugim strankama i naposljetku broja mandata većinski bošnjačkih stranaka u Narodnoj skupštini Republike Srpske je evidentan kroz sve godine nakon rata. Donosimo podatke o statusu SDA, SDP-a i SBiH u NSRS od 1996. do danas.

Počnimo od aktuelnih općih izbora. Prema posljednjim podacima Centralne izborne komisije BiH, koalicija "Zajedno za BiH" (SDA, SBiH i BPS) jedva da je prešla izborni prag sa 20.000 glasova, čime će zauzeti tri poslanička mjesta. Druga koalicija "Proevropski blok" (SDP BiH, DF, SBB, NB, HS BiH i Radom za boljitak) osvojila je jedva jedan posto glasova, čime ove partije neće biti u NSRS. 


Pogledajmo kako izgleda nedavna historija.

Na prvim poslijeratnim izborima većinski bošnjačke partije osvojile su ukupno 18 mjesta u Skupštini Republike Srpske. Dvije godine kasnije taj broj je pao na 17, a još dvije godine kasnije većinski bošnjačke partije u klupama NSRS-a imale su 10 poslanika. 

Kako bismo imali u vidu i omjer u parlamentu, bitno je napomenuti da u entitetsku skupštinu ulaze ukupno 83 delegata.

U vrijeme prvih navedenih poslijeratnih općih izbora na sceni su bile dvije koalicije, Koalicija za cjelovitu i demokratsku BiH (SDA i SBiH), dok je SDP u jednom navratu koalirao sa MBO-om, UBSD-om, HSS-om.

Već 2002. godine koalicije su se raspale, a spomenute stranke su osvojile ukupno 13 mandata - SDA šest, SBiH četiri, a SDP tri mjesta. Time je broj poslanika ovih stranaka skočio prvi i jedini put od 1996. do danas.

Narodna skupština Republike Srpske je 2006. godine u svoje klupe primila osam poslanika iz većinski bošnjačkih partija - četiri mandatara SBiH, tri iz SDA i jednog iz SDP-a. Usporedbe radi, SNSD je tada osvojio 41 mjesto, a SDS 17 mjesta.

Narodna skupština Republike Srpske četiri godine kasnije, većinski bošnjačke stranke osvojile su samo pet mjesta. S koalicijom "Domovina", koja je 2014. godine okupila sve probosanske partije, taj broj je ostao isti.



https://www.klix.ba/vijesti/bih/bosnjac ... /181009013


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 09 lis 2018, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
LakePlacid je napisao/la:
Eno *** vice da je pokraden, i opet kaže režim, a tek ljudi izglasali vlast =)) :smijeh

kaže čovjek da je on predsjednik RS :sega
https://www.nezavisne.com/novosti/bih/G ... aci/501836
kako žalosno. trebao je nešto naučiti od pere bukejlovića, kad je ljudski ustupio mjesto dodiku.
možda ipak više boli kad zasjedneš negdje u mislima, pa ti se omakne fotelja,a ni probao je nisi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 09 lis 2018, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Stigla ih ISTINA I PRAVDA. :laugh

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 09 lis 2018, 15:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
nema veze je napisao/la:
LakePlacid je napisao/la:
Eno *** vice da je pokraden, i opet kaže režim, a tek ljudi izglasali vlast =)) :smijeh

kaže čovjek da je on predsjednik RS :sega
https://www.nezavisne.com/novosti/bih/G ... aci/501836
kako žalosno. trebao je nešto naučiti od pere bukejlovića, kad je ljudski ustupio mjesto dodiku.
možda ipak više boli kad zasjedneš negdje u mislima, pa ti se omakne fotelja,a ni probao je nisi


Ja sam Predsjednik RS! :zubati

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 09 lis 2018, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Kažu da se Govedarica sinoć na Trgu Krajine potukao sa Suzanom oko toga ko je predsjednik Srpske. Govedarica kaže da je on, a Suzana da je Davor. Dolazio MUP RS da ih razvađa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 09 lis 2018, 15:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
Citat:
BANJALUKA - Portparol SNSD-a Radovan Kovačević rekao je da SNSD moli predstavnike opozicije da prestanu da se brukaju i obmanjuju građane Republike Srpske, siju mržnju među građanima i da konačno poslije 12 godina prihvate realnost da oni nisu i nikada neće biti izbor građana Srpske.

Na pitanje Srne da prokomentariše tvrdnje predsjendika SDS-a Vukote Govedarice "da je on predsjednik Srpske jer su izbori pokradeni", Kovačević je rekao da na to može samo da kaže da je od članova SDS-a čuo da on više nije ni predsjednik svoje partije, a ne Republike.

:sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 11 lis 2018, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
bobanovski je napisao/la:
Gospodine Vlado ja bi se zabrinuo na vašem mjestu da me neka bula brani, isto vrijedi i za Mektića.

Mislim Aga je za Jednu i Jedinu nedjeljivu ali vi gospodine ste iznad toga!!

Ne smeta mi. Sarajka je fina cura koja ne da na sebe te stoga ima posebno mjesto u mom sta god.

Mene samo zanima da mi mog precjednika ne dira.

:D

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 11 lis 2018, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Čiča je napisao/la:
Smrt toga mladića je prema svim indicijama nesretni slučaj, nije BL Beograd pa da svaki dan imaš neko ubistvo.
Opet očita je licemjernost federalnih medija, NVO sektora i nekih njima bliskih medija u RS. Imate slučaj gdje je onaj pokupio velikom brzinom dvije djevojke u Sarajevu, pobjegao, pa vraćen nazad iz Srbije, pušten na slobodu čini mi se, izgleda da će biti oslobođen u suđenju. Isto tako neke druge slučajeve i tu se gore pomenuta zabrinuta demokratska javnost uopšte ne brine niti NVO sektor organizuje demonstracije zbog nepravde.
Ko vas ne zna, skupo bi vas platio.
Narod u RS ipak nije toliko lud da nasjedne na talibanska podmetanja.

Jelo dijete burek i slucajno palo u plitku rijecicu koja ga je izubijala kao od majke rodjenog.

Ja mogu da razumijem Bosnjake kako se nasladjuju, ako se nasladjuju, ali ne mogu da razumijem ove moje koji u svemu napad na rezim. To ujedno govori o tome da je isti u banani jer u normalnoj drzavi svako radi svoj posao, samo ovdje vlast preko svojih botova ispira mozak narodu koji umije sam da donosi zakljucke.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 12 lis 2018, 11:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Da, da ...

Citat:
Pola SDS-a bi sa SNSD-om, Govedarica sazvao Predsjedništvo

Vukota Govedarica, predsjednik SDS-a, naredne sedmice će sazvati sjednicu Predsjedništva stranke kako bi im predstavio svoje viđenje izbornih rezultata i daljih poteza.

Nakon toga, izvještaj bi trebalo da bude predstavljen Glavnom odboru stranke, a onda će se znati i da li će biti sazvana sjednica Skupštine za izbor novog stranačkog rukovodstva.

Saznajemo da se u SDS-u već formiraju dva suprotstavljena bloka, od kojih bi se jedan zalagao da stranka uopšte ne preuzme mandate koje su osvojili dok se ne utvrdi da li je bilo izbornih prevara, dok je drugi blok za priznavanje rezultata izbora i saradnju sa SNSD-om.

Dok su prvi za to da Govedarica ostane predsjednik stranke, drugi bi da se umjesto njega na čelu SDS-a nađe “patriotskiji” kandidat, koji će biti otvoreniji za saradnju s novom vlasti u RS.

Prvi smatraju da bi ulazak u vlast s najjačom strankom u RS samo ugušio SDS i onemogućio da na narednim izborima, za koje priželjkuju da bi mogli biti prijevremeni, preuzmu vlast na svim nivoima, dok drugi misle da je prioritet odbrana interesa RS i ujedinjavanje svih srpskih snaga na nivou BiH formiranjem prosrpskog bloka. U ovoj drugoj grupi postoji i dio članstva koji bi da se koalicija sa SNSD-om proširi na sve nivoe vlasti, odnosno da i Vladu RS čine SDS-ovi kadrovi zajedno sa SNSD-om i socijalistima, a možda i Ujedinjenom Srpskom.

Prvi, pak, misle da je moguće da opozicioni blok na nivou BiH formira vlast zahvaljujući glasovima koje su osvojili, a da se ni na koji način ne ulazi u koaliciju sa SNSD-om. U drugoj grupi, takođe, smatraju da bi premijer u RS trebalo da bude iz njihove stranke, dok se u SNSD-u čvrsto opredjeljuju da to ipak bude njihov kandidat.

Po svemu sudeći, loptica je sada u rukama SNSD-a i njegovog šefa Milorada Dodika, koji odlučuje, ako u SDS-u zaista prevlada struja koja je za saradnju s njima, da li će ući u koaliciju s njima ili će zadržati dosadašnju koaliciju, za koju je i sam prije izbora govorio da je najdugovječnija koalicija na Balkanu.

Sudeći prema njegovom nastupu u srijedu, Dodik je postavio ultimatum Marku Paviću, predsjedniku DNS-a, da se oslobodi “mangupa” koji su u njihovoj kampanji, kako tvrdi Dodik, radili za “drugu stranu”.

http://www.srpskacafe.com/2018/10/pola-sds-a-bi-sa-snsd-om-govedarica-sazvao-predsjednistvo/

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 21 lis 2018, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Svjetske šampionke!

:zivili

slika

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 lis 2018, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425


Od malene Lukavice razvio se pravi srpski grad.
Biće zadovoljstvo pratiti njegov dalji razvoj. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 lis 2018, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Vujadin je napisao/la:


Od malene Lukavice razvio se pravi srpski grad.
Biće zadovoljstvo pratiti njegov dalji razvoj. :palacgore1


:palacgore1

Da, prije rata vecina Sarajevskih Srba u Lukavici imala je vikendice, rijetko ko je i živio tu, ledine i poljane na sve strane, osim kasarne JNA, Enorgoinvesta i kasnije produženog Elektrotehničkog fakulteta praktično da ništa nije i bilo, moja baba je poslije govorila eto kao gradili su vikendice kao da su znali da ce jednog dana morati preci zivjeti tu, a tako i bi za vrijeme rata i u poslijeratnom periodu ...

Za 22.g praktično se izgradio cijeli jedan moderan grad, sa svim pratecim sadrzajima, tako danas imamo situaciju da slobodno mogu reci da je Srpsko Sarajevo grad ugodnog življenja, naravno tu ulogu igra i blizina federalnog Sarajeva, blizina aerodroma i sl. bitnih sadržaja

Sa druge strane cijena kvadrata stana koji ne prelazi iznad 1.350 KM po kvadratu je bukvalno mamac za sve, od mladih bracnih parova, dijasporaca pa do federalaca, klasicni gradjevinski bum koji i danas traje, a to sve fino prati i komunalna i ostala infrastruktura, sto je uistinu rijetkost, federalci masovno kupuju stanove, primjerice jedan Alija Delimustafic je ako se ne varam preko svoje agencije imao preko 20.tak kupljenih stanova, tu je i malo niži standard nego u federalnom Sarajevu, pa ovi masovno dolaze i kupuju šta prije stignu, sve po devizi "Fedaralci dolaze i kupuju, Srpsko Sarajevo se gradi" :zubati

Svakako bitne stvake za razvoj grada, uzme li se u obzir takodje i širina grada, mogucnost novogradnje, mnogo slobodnog gradjevinskog zemljista, vjerujem da ce u naredne 22.g Srpsko Sarajevo dostici velicinu vise od polovine sadasnjeg federalnog Sarajeva, sto je uistinu jedinstvena prica ne samo u Srpskoj nego i u regionu ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 lis 2018, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2018, 14:32
Postovi: 562
Tacno, proljetos sam bila u Lukavici prvi put u zivotu. Ja sam mislila da je to neko malo neugledno mjesto. Rijetko se spominje u mojim krajevima. Lijep je gradic, dosta novogradnje i prodavnica, u prirodnom okruzenju, sve u svemu jako mi se dopalo. I Pale su lijepo mjesto.

_________________
Nemoj se raspravljati niti sa rječitim, niti sa glupim; rječiti će te nadvladati u priči, dok će te glupi vrijeđati!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 24 lis 2018, 06:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
LakePlacid je napisao/la:
...
Svakako bitne stvake za razvoj grada, uzme li se u obzir takodje i širina grada, mogucnost novogradnje, mnogo slobodnog gradjevinskog zemljista, vjerujem da ce u naredne 22.g Srpsko Sarajevo dostici velicinu vise od polovine sadasnjeg federalnog Sarajeva, sto je uistinu jedinstvena prica ne samo u Srpskoj nego i u regionu ...

Samo se pitam odakle misliš naseliti 200.000 stanovnika?

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 24 lis 2018, 07:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Sandalj je napisao/la:
LakePlacid je napisao/la:
...
Svakako bitne stvake za razvoj grada, uzme li se u obzir takodje i širina grada, mogucnost novogradnje, mnogo slobodnog gradjevinskog zemljista, vjerujem da ce u naredne 22.g Srpsko Sarajevo dostici velicinu vise od polovine sadasnjeg federalnog Sarajeva, sto je uistinu jedinstvena prica ne samo u Srpskoj nego i u regionu ...

Samo se pitam odakle misliš naseliti 200.000 stanovnika?


Bliskoistocno Sarajevo cak i po laznom popisu ima tek 275.524 stanovnika sto znaci da nema ni 250.000.
Sami sebe lazete.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 24 lis 2018, 08:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
novovrijeme je napisao/la:
Bliskoistocno Sarajevo cak i po laznom popisu ima tek 275.524 stanovnika sto znaci da nema ni 250.000.
Sami sebe lazete.

Ma kada bi Tebe pitali nema ni 100.000.
Drugo, pitanje je šta je Sarajevo? Ovo sadašnje stanje gdje npr. općina Ilidža nije dio grada je totalni apsurd. Realno gledano u FBiH bi "Grad Sarajevo" trebali brojiti 6 općina tj. uz postojeće 4 još i Ilidžu i Vogošću.

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 24 lis 2018, 08:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Sandalj je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Bliskoistocno Sarajevo cak i po laznom popisu ima tek 275.524 stanovnika sto znaci da nema ni 250.000.
Sami sebe lazete.

Ma kada bi Tebe pitali nema ni 100.000.
Drugo, pitanje je šta je Sarajevo? Ovo sadašnje stanje gdje npr. općina Ilidža nije dio grada je totalni apsurd. Realno gledano u FBiH bi "Grad Sarajevo" trebali brojiti 6 općina tj. uz postojeće 4 još i Ilidžu i Vogošću.


Ne znam ja sta bi trebalo i sta vi brojite. Na odredjujemo vam mi tamo administrativne granice gradova nego vi sami sebi. Znam samo da ste lazirali popis i da ste po tako laziranom popisu rekli da vas u Sarajevu zivi 275 hiljada. Sta sad hoces? Da zaokruzis tih 275 hiljada na 400 hiljada?
Iskomplekirani Zagrebom i Beogradom ne mozete sebi da priznate kako zivite u malom (prakticno jedna ulica), ruznom, prljavom i zagadjenom gradu (bez pitke vode).

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 24 lis 2018, 08:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
novovrijeme je napisao/la:
Ne znam ja sta bi trebalo i sta vi brojite. Na odredjujemo vam mi tamo administrativne granice gradova nego vi sami sebi. Znam samo da ste lazirali popis i da ste po tako laziranom popisu rekli da vas u Sarajevu zivi 275 hiljada. Sta sad hoces? Da zaokruzis tih 275 hiljada na 400 hiljada?
Iskomplekirani Zagrebom i Beogradom ne mozete sebi da priznate kako zivite u malom (prakticno jedna ulica), ruznom, prljavom i zagadjenom gradu (bez pitke vode).

Pa pitanje je ko je iskompleksiran kada razvoj "svog" grada uspoređuje koliko će stići Sarajevo. :zubati

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 24 lis 2018, 08:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Sandalj je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Ne znam ja sta bi trebalo i sta vi brojite. Na odredjujemo vam mi tamo administrativne granice gradova nego vi sami sebi. Znam samo da ste lazirali popis i da ste po tako laziranom popisu rekli da vas u Sarajevu zivi 275 hiljada. Sta sad hoces? Da zaokruzis tih 275 hiljada na 400 hiljada?
Iskomplekirani Zagrebom i Beogradom ne mozete sebi da priznate kako zivite u malom (prakticno jedna ulica), ruznom, prljavom i zagadjenom gradu (bez pitke vode).

Pa pitanje je ko je iskompleksiran kada razvoj "svog" grada uspoređuje koliko će stići Sarajevo. :zubati


Ja ga ne poredim.
Nikad ne bih poredio srpski grad sa muslimanskim gradom.
To je neuporedivo. Dovoljno je pogledati video.
Malo ali cisto, uredno, planski gradjeno sa puno zelenila... i vode, čiste vode sa naše Jahorine.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36840 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 535, 536, 537, 538, 539, 540, 541 ... 1474  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6, crni_bombarder i 460 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO