HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 12:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36840 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 638, 639, 640, 641, 642, 643, 644 ... 1474  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 16 stu 2019, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ako je neko privilegovan na ovom forumu, onda je to on. Ni moderatorima se toliko ne gleda kroz prste njemu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 16 stu 2019, 16:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30080
Vratite se na temu molim, sve u vezi Republike Srpske.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 21 stu 2019, 01:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Čestitke braći u Banjaluci!

slika

Citat:
Povjereništvo Udruženja Kraljevina Srbija vas poziva na osnivačku skupštinu Gradskog odbora Udruženja Kraljevina Srbija u Banja Luci, koja će se održati u subotu, 23. novembra 2019.


http://kraljevinasrbija.rs/najave-dogad ... i/?lng=lat

Širimo se, širimo!

Da imamo normalne političare, ili da sam ja u Otadžbini, pa da mogu da ih ubeđujem, mogli bi da urade veliku stvar za narod.

Jednostavno da barem u Skupštinama Srbije i Srpske usvoje identičan Zakon o značaju Kraljevskog doma za srpski narod, koji bi pripremili zajednički ministarstva kulture.
Onda napraviti Rezidencijalni objekat Kraljevske porodice u Banjaluci, a da NJKV Aleksandar II imenuje nekog od Karađorđevića za predstavnika Kraljevskog doma za Banjaluku, kojeg bi narod zvao knezom. Pa da on boravi u Banjaluci.

Ne moraju da diraju republičke institucije, a Srpska i Srbija bi bile u personalnoj uniji. Niko ne bi mogao ništa da prigovori, jer bi sve bilo u domenu kulture i tradicije, ali neinstitucionalna simbolika bila bi ogromna.

Banjaluka bi dobila novi sjaj. Knez bi, kao i Prestolonaslednik u Beogradu, sastajao se sa diplomatama, slavio rođendan i pozivao krunisane glave iz Evrope, dodeljivao nagrade za razne doprinose i sl. Cela BiH bi imala tako jednu ličnost nad političarima, a ona bi bila Srbin, izaslanik srpskog Dvora i Kraljevske porodice.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 21 stu 2019, 04:09 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Srbi iz RS,nisu ljubitelji Karađorđevića. Uglavnom je negativno mišljenje prema njima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 21 stu 2019, 06:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Mozda bi bila ok ideja za trolat baliye


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 21 stu 2019, 06:45 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
NiceBoyZg je napisao/la:
Mozda bi bila ok ideja za trolat baliye


HB isto proglasi simbolično hercega/bana i zajedno s kneževstvom RS trolanje Sarajeva. Oni su tamo ionako odavno uveli kalifat :zubati .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 22 stu 2019, 13:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Danas slavimo naše Solunce i oslobodjenje Banja Luke. :zivili

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

https://www.klix.ba/vijesti/bih/glumci- ... /191122090

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 22 stu 2019, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Zašto svi nose kraljevske standarte sa velikim grbom, kada je zastava Kraljevine Srbije bila identična današnjoj zastavi RS. Crveno, plavo i belo bez ikakvog grba. Ova kockasta sa velikim grbom na sredini se kačila samo tamo gde je bio kralj. Npr, ako je u dvoru, na stubu visi standarta, ako nije, visi tamo gde jeste. Ovde svi istripovali da su kralj Petar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 22 stu 2019, 16:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Carmello Šešelj je napisao/la:
Zašto svi nose kraljevske standarte sa velikim grbom, kada je zastava Kraljevine Srbije bila identična današnjoj zastavi RS. Crveno, plavo i belo bez ikakvog grba. Ova kockasta sa velikim grbom na sredini se kačila samo tamo gde je bio kralj. Npr, ako je u dvoru, na stubu visi standarta, ako nije, visi tamo gde jeste. Ovde svi istripovali da su kralj Petar.

Kad se već o zastavama govori, negdje sam pročitao da ste prije koju godinu mijenjali zastavu Srbije? Navodno kako bi bila heraldički ispravnija.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 22 stu 2019, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Jeste nešto minimalno menjano na grbu. Orlu je malo skraćen i podebljan kljun, i možda još neke sitnice za koje ne znam, ali stvarno vrlo, vrlo minimalno, ne znam čak da li bih bio u stanju da prepoznam da li je stari ili novi grb na zastavi ako bi stavio jednu od te dve ispred mene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 22 stu 2019, 17:05 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
weasel je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Zašto svi nose kraljevske standarte sa velikim grbom, kada je zastava Kraljevine Srbije bila identična današnjoj zastavi RS. Crveno, plavo i belo bez ikakvog grba. Ova kockasta sa velikim grbom na sredini se kačila samo tamo gde je bio kralj. Npr, ako je u dvoru, na stubu visi standarta, ako nije, visi tamo gde jeste. Ovde svi istripovali da su kralj Petar.

Kad se već o zastavama govori, negdje sam pročitao da ste prije koju godinu mijenjali zastavu Srbije? Navodno kako bi bila heraldički ispravnija.

Menjana je 2006.godine kad je izglasan novi ustav,posle odlaska Crne Gore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 22 stu 2019, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
novovrijeme je napisao/la:
slika


Jahači vješti kao oni na terapijskom jahanju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 22 stu 2019, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
chubura je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Kad se već o zastavama govori, negdje sam pročitao da ste prije koju godinu mijenjali zastavu Srbije? Navodno kako bi bila heraldički ispravnija.

Menjana je 2006.godine kad je izglasan novi ustav,posle odlaska Crne Gore.

Tada je stavljen grb. Do tada je bila bez grba. Menjana je kasnije još jednom, minimalnim promenama na grbu.

Inače, mi imamo narodnu zastavu (bez grba) koju niko ne jebe dva posto, državnu zastavu sa grbom koju svi koriste, mada ne bi trebali, ta zastava bi trebalo da stoji samo na državnim ustanovama, i predsedničku standartu, kockastu sa velikim grbom, skoro identičnu kao ovu koju nose ovi "kraljevi" na paradi u Banja Luci (ko je organizovao to i podelio im te kraljevske standarte umesto zastava Kraljevine Srbije je nepismena seljačina i treba ga išamarati i maknuti sa posla koji obavlja.)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 22 stu 2019, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Robbie MO je napisao/la:
Vladimire pravilo o maksimalno 3 posta za redom (anti aktivističko pravilo) nije ukinuto, taj zakon još uvijek vrijedi.

Dao sam ti upozorenje.

To ti je treće upozorenje, taman dovoljno za odmor.

Dragi Robi, to pravilo je ad hoc i odnosi se samo na temu "Klinac u getu". Koji je smisao toga da vazi za sve teme na forumu?! Osim toga, u ovih mojih 13 godina iskustva po forumima nisam vidio da se uskladjuje pravilo zbog jednog forumasa, da ne kazem da ovo sto ti radis, nema u pravilima foruma, tako da ovo sto radis, nema nikakvog smisla.

I jos nesto, "pravilo minimalne intervencije", koje si vise puta spomenuo, takodje je besmisleno, jer niti si ti komadant antiteroristicke policije, niti sam ja terorista koji drzi ljude za taoce.

Zamolio bih te da se vratis na izvorna pravila foruma, da ne izmisljas pravila u hodu i to samo zbog mene, a neki tvrde da sam ja zasticen forumas. Eto, toliko sam zasticen, da se osmisljaju pravila (da mi se "pakuje"), kako bi bio banovan. Toliko o mom zasticenom statusu. Cak skroz obrnuto. Dakle, Robi, prestani primjenjujes nepostojeca pravila i principe. Unaprijed hvala!

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 22 stu 2019, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Vladimir RUS je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Vladimire pravilo o maksimalno 3 posta za redom (anti aktivističko pravilo) nije ukinuto, taj zakon još uvijek vrijedi.

Dao sam ti upozorenje.

To ti je treće upozorenje, taman dovoljno za odmor.

Dragi Robi, to pravilo je ad hoc i odnosi se samo na temu "Klinac u getu". Koji je smisao toga da vazi za sve teme na forumu?! Osim toga, u ovih mojih 13 godina iskustva po forumima nisam vidio da se uskladjuje pravilo zbog jednog forumasa, da ne kazem da ovo sto ti radis, nema u pravilima foruma, tako da ovo sto radis, nema nikakvog smisla.

I jos nesto, "pravilo minimalne intervencije", koje si vise puta spomenuo, takodje je besmisleno, jer niti si ti komadant antiteroristicke policije, niti sam ja terorista koji drzi ljude za taoce.

Zamolio bih te da se vratis na izvorna pravila foruma, da ne izmisljas pravila u hodu i to samo zbog mene, a neki tvrde da sam ja zasticen forumas. Eto, toliko sam zasticen, da se osmisljaju pravila (da mi se "pakuje"), kako bi bio banovan. Toliko o mom zasticenom statusu. Cak skroz obrnuto. Dakle, Robi, prestani primjenjujes nepostojeca pravila i principe. Unaprijed hvala!


Upozorenje radi 5-og posta za redom. (Max=3)

Posebna pravila će se ukinuti onda kada budu nepotrebna, i kada ne budeš posao 10 postova za redom. Kao skidanje pomoćnih tockova s bicikla.

Rekao sam ti vec da je to za tvoje dobro, jer je jedina alternativa ban.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 11:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 17:55
Postovi: 245
Lokacija: Banja Luka
Banja Luka je svake godine sve ljepsa i vec danas je ubjedljivo najljepsi i najprijatniji grad za zivot u BiH.

No to je tek pocetak. Nabrojacu projekte koji su ili u toku, ili treba da pocnu, koji ce Banja Luku pomjeriti na jedna novi nivo:

U toku:

- veliko uredjenje centra, iznad danasnje "Rupe". Ukljucuje stvaranje zatvorene siroke pjesacke zone od hrana Hrista Spasitelja do zgrade Autoputeva RS. Ukljucuje centralno setaliste, trg, prosirenje parka kod spomenika banu Milosavljevicu, centralni spomenik palim borcima VRS i zgrade i posloevne objekte u stilu kako izgleda Gospodska danas.
- uredjenje parkinga kod Krasa, poplocavanje i pretvaranje u trg sa spomenikom Stepi Stepanovicu
- zavrsetak poplocavanje mermerom centralnog setalista i centra grada do pozorista do 2021; sadnja ukrasnog drveca u ovoj zoni
- novi veliki most na Dolcu, viseci sa centralnim stubom
- uredjenje obale od kastela do mosta venecija
- izgradnja prve faze kolektora otpadnih voda za taj dio Vrbasa
- Grand poslovni i stambeni centar
- zavrsetak istocnog bulevara i spajanje sa zapadnim bulevarom, izgradnja novog mosta u toplicama, i nova spojnica kod Tropika sa 4 trake
- izgradnja ruske crkve i duhovnog centra, kopija hrama iz Kremlja u centru kod zgrade Vlade RS. Kamen temeljac je prosle godine polozio Lavrov, a crkva i cijeli kompleks su zaista monumentalni. Rade se od nekog preskupog kamena koji se dovozi iz Rusije.
- izgradnja velikog poslovnog centra kod Delte, izgradnja zgrade opere u sklopu ovog objekta
- izgradnja nove zgrade NS RS kod Delte
- saobracajnica izmedju Lausa i Paprikovca i izgradnja novog modernog naselja
- pretvaranje sume kod Slatine u park prirode, uredjenje u sportsko-rekreativnu zonu
- zavrsetak uredjenja Kastela

Planirani projekti, uz zavrsetak u narednih 5-10 god (zavisno od projekta):

- izgradnja 3 + 3 moderna staklena solitera. Prva tri ce biti preko puta grand centra, a ostala tri po sirem centru
- izgradnja velikog hotela u modernoj staklenoj athitekturi sa 4 zvjezdice kod zgrade vlade RS-a
- izmjestanje stadiona Borca iz centra
- izmjestanje srednje tehnicke skole
- izgradnja velikog parka na mjestu danasnjeg dugackog parkinga kod Krasa
- potpuni zavrsetak sistema kolektora otpadnih voda i revitalizacije Vrbasa od Toplica do ostrva Ada uz sportske i rekreativne sadrzaje
- izgradnja obilaznice oko BL (nastavak auto puta ka Mrkonjicu), sa 2 nove petlje na obodima grada
- potppuno zatvaranje saobracajnice od hotela Bosna (pretvaranje u setaliste), i izgradnja podzemne saobracajnice za vozila
- spajanje pjesackom zonom Kastela i centra

Ovo je onako samo iz glave, i pobrojani su samo krupni infrastrukturni objekti. Pored toga, desava se masa sitnih stvari, tipa ozeljenjavanja grada, mali spomenici, kruzni tokovi, nove fasade, stambene zgrade itd.

Da Banja Luka postoje ozbiljno pozeljno mjesto za zivot svjedoce i cijene stanova: trenutno je cijena m2 u Grand centru 3.300 KM/ m2, 2.800 po centru u obicnim zgradama, 2.400 u sirem centru, a 2.000-2.200 KM/m2 van centra.

I jedan od primjera ovog sto se gradi, vec spominjani Grand centar kad bude gotov, trenutno je zavrseno recimo oko 30 %:

slika

Ruska crkva:

slika

_________________
Venac besmrtne slave
srpska ti vila plete,
nad tvojim grobom, Vojo,
komitske plaču čete.

Voja Tankosić 1880-1915


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 13:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Naša Kvačica je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
SDS i Sarovic su odigrali partiju saha, u kojoj su nadmudrili Dodika i SNSD.


To je možda točno, u to ne bih htio ni ulaziti, recimo da je tako kako kažeš, ali nije u tome problem.

Problem je što bi SDS i Šarović trebali igrati za RS, a ne protiv Dodika i SNSD. Možda su nadmudrili Dodika i SNSD ali to im ne bi trebao biti cilj. Cilj bi im trebao biti borba za srpski interes, a ne borba protiv suparničke stranke.

Podsjećaju me na Jandrokovića iz HDZ-a. Kad su jednom prilikom SDP i Milanović počeli spominjati prava Hrvata u BiH, Jandroković je na sastanku HDZ-a to iznio kao problem :rolleyes , i kao izazov "na koji HDZ mora odgovoriti". Da je kojim slučajem dobronamjeran, trebalo bi mu biti drago da se sve stranke iz RH brinu o položaju Hrvata u BiH. Ali ne, ovom stranačkom uposleniku je to kao da mu kruh otimaš iz usta.

Na isti način SDS je stavio interes svoje stranke iznad svega, najbitnije je naštetiti Dodiku pa makar RS bila kolateralna šteta. Ono ili ćemo mi biti vlast ili nek sve propadne. Što uopće komentirati na traženje da se izbjegnu blokade i BiH učini "funkcionalnijom", to je kao da slušam SDA.

Nijedna stranka u RS nije duzna slijediti politiku druge stranke, pa tako ni SDS SNSD-ovu politiku, koja se uz to uskladjuje u skladu sa prilikama. Naime, SNSD je do juce bio najjaci u zagovaranju zastite nacionalnih interesa RS, dok u posljednjih nekih godinu i kusur, a narocito u zadnjih nekoliko dana, maltene skroz neka druga prica, kada je u pitanju zastita interesa RS na nivou BiH. Doduse, to nista nije novo, kada je u pitanju SNSD, vec samp nastavak one politike iz doba kada je Dodik na tenkovima SFOR-a i spomocu dva poslanika dosao na vlast krajem 90-ih.

I kako sad slijediti takvu politiku? Pa to je nemoguce! Jedina politika koju SDS konstantno ima jeste politika zastite interesa RS, nekad na tvrdji nacin, a nekad na meksi. To je jedino sto se mijenja kod SDS-a, dok SNSD vodi politiku u kojoj cim postanu vlast na drzavnom nivou,.zaborave na Republiku Srpsku, stave je u drugi plan i rade na stetu iste. SNSD je godinama preko rezimskog RTRS-a i ATV-a forsirao pricu kako SDS radi protiv interesa Srpske, doku tih 4-5 gpdina SDS nije nijednu nadleznost sa nivoa RS prenio na BiH, dok sa druge strane SNSD je prije njih je prenosio nadleznosti.

Stoga, takvu politiku tj. SNSD-ovu politiku, SDS nikada nece slijediti, vec samo i iskljucivo politiku ocuvanja RS, koju je ta ista stranka i stvorila. Mozda se neka vremena mijenjaju, ali osnova i osnovna ideja ostaje ista, sto se bas ne moze reci za SNSD i SNSD-ovu politiku.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Robbie MO je napisao/la:

Upozorenje radi 5-og posta za redom. (Max=3)

Posebna pravila će se ukinuti onda kada budu nepotrebna, i kada ne budeš posao 10 postova za redom. Kao skidanje pomoćnih tockova s bicikla.

Rekao sam ti vec da je to za tvoje dobro, jer je jedina alternativa ban.


Predložio bih drugo posebno pravilo: da se za Vladimira napravi posebna tema, i da ta bude jedina na kojoj ima pravo da piše. Da bude smeštena na chat.
Možda izgleda prestrogo, ali ima i benefit - može da piše, citira i komentariše šta hoće, i koliko hoće, koliko želi uzastopnih postova.
Usput će da vidi koliko njegova diskusija privlači druge da učestvuju.

Nemam protiv Vladice ništa lično, ali kad vidim da je on ostavio upis na temi, odmah izgubim volju da kliknem na istu. Mislim da nisam jedini.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Dakle, PDP i SDS su odigrali partiju šaha sa SNSD...
Da vidimo redoled poteza.
Prvo su zapeli da se odblokira Parlement BiH! Pitanje: zašto bi nekoj stranci iz RS bilo stalo da se PBiH odblokira?
Zatim su predložili izmenu poslovnika kojim se slabi mehanizam blokade iz RS u PBiH. Pitanje: zašto jačaju centralnu instituciju? Kako nekome iz RS to može da bude cilj?
Dodika navode da potpiše Program reformi! Pitanje: zašto im je bio cilj da ga navedu na taj potpis, umesto npr. da ga navedu da bude istrajniji prema Sarajevu?
Nakon sporazuma o Savetu ministara, oni potpisuju izmenu Poslovnika. Pitanje: šta je sad razlog za to? Kako to drugačije označiti nego kao izdaju?

Juče Svetlana Cenić kod Hadžifejzovića, ili sam Senad u toku njenog gostovanja, citira Mektića, koji se nakon sporazuma o Savetu ministara obraća Bošnjacima rečima - parafraziram: E moji Bošnjaci, niste ni svesni kakvo zlo dolazi. Pitanje: zašto se on toliko brine za Biošnjake?

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
aleksije radicevic je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Upozorenje radi 5-og posta za redom. (Max=3)

Posebna pravila će se ukinuti onda kada budu nepotrebna, i kada ne budeš posao 10 postova za redom. Kao skidanje pomoćnih tockova s bicikla.

Rekao sam ti vec da je to za tvoje dobro, jer je jedina alternativa ban.


Predložio bih drugo posebno pravilo: da se za Vladimira napravi posebna tema, i da ta bude jedina na kojoj ima pravo da piše. Da bude smeštena na chat.
Možda izgleda prestrogo, ali ima i benefit - može da piše, citira i komentariše šta hoće, i koliko hoće, koliko želi uzastopnih postova.
Usput će da vidi koliko njegova diskusija privlači druge da učestvuju.

Nemam protiv Vladice ništa lično, ali kad vidim da je on ostavio upis na temi, odmah izgubim volju da kliknem na istu. Mislim da nisam jedini.

Kada krene vas hvalospijev Dodiku, u statistici vidim jaku statistiku posjecenosti, vidim i podosta hrvatskih nickova i 1-2 srpska i upravo ta dva pisu, dok svi ostali cute, kad vec pricamo o gubitku volje za pisanjem.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Vladimir RUS je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Predložio bih drugo posebno pravilo: da se za Vladimira napravi posebna tema, i da ta bude jedina na kojoj ima pravo da piše. Da bude smeštena na chat.
Možda izgleda prestrogo, ali ima i benefit - može da piše, citira i komentariše šta hoće, i koliko hoće, koliko želi uzastopnih postova.
Usput će da vidi koliko njegova diskusija privlači druge da učestvuju.

Nemam protiv Vladice ništa lično, ali kad vidim da je on ostavio upis na temi, odmah izgubim volju da kliknem na istu. Mislim da nisam jedini.

Kada krene vas hvalospijev Dodiku, u statistici vidim jaku statistiku posjecenosti, vidim i podosta hrvatskih nickova i 1-2 srpska i upravo ta dva pisu, dok svi ostali cute, kad vec pricamo o gubitku volje za pisanjem.


Vladice, moj predlog i nije tako loš za tebe. Da sa, na tvom mestu, čak bih sam insistirao na tome. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
aleksije radicevic je napisao/la:
Dakle, PDP i SDS su odigrali partiju šaha sa SNSD...
Da vidimo redoled poteza.
Prvo su zapeli da se odblokira Parlement BiH! Pitanje: zašto bi nekoj stranci iz RS bilo stalo da se PBiH odblokira?
Zatim su predložili izmenu poslovnika kojim se slabi mehanizam blokade iz RS u PBiH. Pitanje: zašto jačaju centralnu instituciju? Kako nekome iz RS to može da bude cilj?
Dodika navode da potpiše Program reformi! Pitanje: zašto im je bio cilj da ga navedu na taj potpis, umesto npr. da ga navedu da bude istrajniji prema Sarajevu?
Nakon sporazuma o Savetu ministara, oni potpisuju izmenu Poslovnika. Pitanje: šta je sad razlog za to? Kako to drugačije označiti nego kao izdaju?

Juče Svetlana Cenić kod Hadžifejzovića, ili sam Senad u toku njenog gostovanja, citira Mektića, koji se nakon sporazuma o Savetu ministara obraća Bošnjacima rečima - parafraziram: E moji Bošnjaci, niste ni svesni kakvo zlo dolazi. Pitanje: zašto se on toliko brine za Biošnjake?

Svjesni su Bosnjaci itekako sta dolazi. Zato ce Dodik u toj vlasti biti ikebana, sto vec i jeste, cim je pristao na uslove koje diktira Bakir i zapadne ambasade, a to je NATO put kao uslov za formiranje vlasti na nivou BiH, na sta je Dodik pristao. Zato je nova vlast tako brzo odjednom postala realnost, nakon 13 mjeseci potpuno suprostavljenih stavova na relaciji izmedju vlasti u Banja Luci i vlasti u Sarajevu. Ovakav potpuni obrt je posljedica Dodikovog ruskog ruleta i igre sve ili nista. Na kraju, ta politika ce zavrsiti na nista, posto Dodik je vec odavno prigrabio sve, zahvaljujuci sve manje sebi, a sve vise papcima, preletacima i drugim politickim zivotinjama. Takva politika brzo ce dati rezultate opoziciji, koja je u zamahu, dok rezim koji po drugi put ide putem izdaje, dosegao je tacku poslije koje nema dalje, vec obrnuto, a sto se vec desava, s obzirom da je, nakon povratka Sarovica na tronu SDS-a, rejting te stranke vec skocio. Za Bosnjake zlo dolazi, toga su Bosnjaci pretpostavljam veoma svijesni, sudeci po komentarima na bosnjackim portalima povodom ovog obrta u formiranju nove vlasti na nivou BiH, no isto tako, vidljivo je da je politicka elita vrlo dobro primila Dodika, cim su ga potpuno "razoruzali" i natjerali da pristane na sve sto je Sarajevo trazilo od njega. Da podsjetim, SNSD i Dodik su godinama trubili o Dzaferovicevoj ratnoj proslosti, dok Dodiku nije smetalo da se rukuje sa njim, Dodik je godinama gradio svoju politicku karijeru na prici o zastiti srpskih nacionalnih interesa, da bi to sve pogazio u jednom danu, kada je pristao na NATO put BiH, cime ce na kraju zapecatiti svoju politicku karijeru i sudbinu svoje stranke sa njom i to na nacin da ce ta stranka nestati kako je i nastala (izdajom).

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
aleksije radicevic je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Kada krene vas hvalospijev Dodiku, u statistici vidim jaku statistiku posjecenosti, vidim i podosta hrvatskih nickova i 1-2 srpska i upravo ta dva pisu, dok svi ostali cute, kad vec pricamo o gubitku volje za pisanjem.


Vladice, moj predlog i nije tako loš za tebe. Da sa, na tvom mestu, čak bih sam insistirao na tome. :D

Tvoj prijedlog je los koliko i zvuci da je los, a posto je los, to znaci da nije dobar. :D

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Vladimir RUS je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Dakle, PDP i SDS su odigrali partiju šaha sa SNSD...
Da vidimo redoled poteza.
Prvo su zapeli da se odblokira Parlement BiH! Pitanje: zašto bi nekoj stranci iz RS bilo stalo da se PBiH odblokira?
Zatim su predložili izmenu poslovnika kojim se slabi mehanizam blokade iz RS u PBiH. Pitanje: zašto jačaju centralnu instituciju? Kako nekome iz RS to može da bude cilj?
Dodika navode da potpiše Program reformi! Pitanje: zašto im je bio cilj da ga navedu na taj potpis, umesto npr. da ga navedu da bude istrajniji prema Sarajevu?
Nakon sporazuma o Savetu ministara, oni potpisuju izmenu Poslovnika. Pitanje: šta je sad razlog za to? Kako to drugačije označiti nego kao izdaju?

Juče Svetlana Cenić kod Hadžifejzovića, ili sam Senad u toku njenog gostovanja, citira Mektića, koji se nakon sporazuma o Savetu ministara obraća Bošnjacima rečima - parafraziram: E moji Bošnjaci, niste ni svesni kakvo zlo dolazi. Pitanje: zašto se on toliko brine za Biošnjake?

Svjesni su Bosnjaci itekako sta dolazi. Zato ce Dodik u toj vlasti biti ikebana, sto vec i jeste, cim je pristao na uslove koje diktira Bakir i zapadne ambasade, a to je NATO put kao uslov za formiranje vlasti na nivou BiH, na sta je Dodik pristao. Zato je nova vlast tako brzo odjednom postala realnost, nakon 13 mjeseci potpuno suprostavljenih stavova na relaciji izmedju vlasti u Banja Luci i vlasti u Sarajevu. Ovakav potpuni obrt je posljedica Dodikovog ruskog ruleta i igre sve ili nista. Na kraju, ta politika ce zavrsiti na nista, posto Dodik je vec odavno prigrabio sve, zahvaljujuci sve manje sebi, a sve vise papcima, preletacima i drugim politickim zivotinjama. Takva politika brzo ce dati rezultate opoziciji, koja je u zamahu, dok rezim koji po drugi put ide putem izdaje, dosegao je tacku poslije koje nema dalje, vec obrnuto, a sto se vec desava, s obzirom da je, nakon povratka Sarovica na tronu SDS-a, rejting te stranke vec skocio. Za Bosnjake zlo dolazi, toga su Bosnjaci pretpostavljam veoma svijesni, sudeci po komentarima na bosnjackim portalima povodom ovog obrta u formiranju nove vlasti na nivou BiH, no isto tako, vidljivo je da je politicka elita vrlo dobro primila Dodika, cim su ga potpuno "razoruzali" i natjerali da pristane na sve sto je Sarajevo trazilo od njega. Da podsjetim, SNSD i Dodik su godinama trubili o Dzaferovicevoj ratnoj proslosti, dok Dodiku nije smetalo da se rukuje sa njim, Dodik je godinama gradio svoju politicku karijeru na prici o zastiti srpskih nacionalnih interesa, da bi to sve pogazio u jednom danu, kada je pristao na NATO put BiH, cime ce na kraju zapecatiti svoju politicku karijeru i sudbinu svoje stranke sa njom i to na nacin da ce ta stranka nestati kako je i nastala (izdajom).


Dodikov potez je došao posle inicijative SDS-a i PDP-a da se odblokira Parlament BiH. Dakle, zašto im je stalo, tj. kojem patrioti u RS je stalo da PBiH bude odblokiran?
A kako su (SDS i PDP) želeli da odblokiraju Parlament? - Tako što su umanjili mehanizam blokade iz RS u tom Parlementu!

Dodikov potez je iznuđen. I ja bih psotupio isto kao i on. Čak bi prihvatio i ANP, jer je to manje zlo od jačanja centralnih organa na koje su SDS i PDP demonstrirali spremnost.

Nadao sam se da će Šarović biti patriotski lider, ali ispostavilo se da su Govedarica i Bosić za njega giganti. Treba da tražite nekog normalnog, ili SDS nema budućnost.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 stu 2019, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Vladimir RUS je napisao/la:
Tvoj prijedlog je los koliko i zvuci da je los, a posto je los, to znaci da nije dobar. :D


Ali vidi, samo tvoja tema. Pišeš koliko hoćeš, pa kad ostali nagrnu da učestvuju, onda ti kažeš: In your face Robbie, vidiš da ljudi vole moja pisanija. :D
Osim toga, ja bih ti dao pravo da isključuješ ljude sa tvoje teme. Npr. kada bata Carmello dođe da zvoca, ti ga samo oteraš uz pomoće moderatora. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36840 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 638, 639, 640, 641, 642, 643, 644 ... 1474  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Eradicator, iprodano, Tomba17 i 420 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO