HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 20:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 122 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 00:35 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Real gone je napisao/la:
mateb je napisao/la:

Ma da, ali ako je tamo Deripaska kao Putinov dvorski tajkun teško da se može govoriti o američkoj marioneti.



Nema značajnijeg političkog uticaja Rusije još uvek tamo, nije CG nikad pominjana kao ključ regiona..za bilo šta.
Te "trofeje" redovno uvaljuju Srbiji i Hrvatskoj, ujedno im bacajući kosku za dalje gloženje.

Uglavnom, Milo je pre nekih mesec dana bio na raportu u Vašingtonu, nakon šuškanja o njegovom povlačenju i fizičkog napada na Medojevića (počinioc se sam prijavio odmah.. :D), jednog od lidera opozicije u CG.


Ma Milo je oportunist, mislim da se on ograđuje od Srbije zato što je to nužno za opstanak CG identiteta, a samim tim i njegove vlasti. Za to koristi koga treba, ali pričati o nekoj ključnoj američkoj ulozi je pretjerano. Amerika je ionako na zalazu.

Sad slijedi svađa, nažalost, sa RG. Za Hrvatsku je samostalnost CG najpovoljniji geopolitički događaj od Oluje, iz dva razloga.

1. Pristup moru, koji je, što god se pričalo, najvažniji uzrok ratova na ovijem prostorima zadnjih desetljeća i stoljeća. Dugoročni geopolitički pritisak na hrvatsku obalu iz unutrašnjosti je sad slabiji.

2. Pruža se, prvi put od Rima, prilika za integraciju po horizontalnoj obalnoj liniji (Hrvatska, zajedno s HB-CG-Albanija-Grčka), umjesto po vertikalnoj (unutrašnjost-obala). Krajevi koji su geografski vrlo blizu, a nikad nisu bili međusobno kvalitetno povezani zbog povijesno-političko-religijskih prepreka, sad se imaju priliku dobro povezati prometno (JJAC, odnosno Jadransko-egejska autocesta), gospodarski i politički. Za Hrvatsku odlično.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 00:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Robbie MO je napisao/la:
Tadić dolazi da otvori Osnovnu školu "Hrvatska" u Mostaru? :smajl007

slika

Ovako su ga dočekali na Palama pri otvaranju osnovne škole "Srbija" :D

http://images.google.ba/imgres?imgurl=h ... s%3Disch:1

U Mostaru očekujmo mahanje šahovnicama. Nadam se da će i Capo nazočiti tom nesvakidašnjem događaju i da će prvi skočiti u naručje gospodinu Borisu slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 00:44 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Real gone je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Jel se konačno zna kud ide Južni tok?


Ovo je bila osnovna mapa..

slika

Sad čekamo da se svi naknadni ugovori potpišu..a mi mali u "regionu" nadamo se krakovima, čak i to bi zadovoljilo naše potrebe.


Postoji nekoliko varijanti za RH.

1. Od talijanskog kraka uz obalu prema sjeveru.

2. Od Mađarske do RH

3. Od Srbije preko RH prema Italiji. Ta je najaktualnija.

Ovo sa Sanaderom ti pokazuje da je on bio obična anglosaksonska marioneta, koja nije baš brinula za hrvatske državne interese. S druge strane, kitu bi RH sad bila u NATO-u da nije bilo takve politike prema Rusiji i South Streamu. Što je važnije, neka svatko prosudi sam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 00:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2009, 22:01
Postovi: 354
Ministry of Sound je napisao/la:
teranova je napisao/la:
Ja mislim da se Dodo zajebava.

Koliko znam svaki entitet ima mogućnost pravljenja "specijalnih veza" sa susjednim zemljama, možda misli da ovim jača "državnost" i traži saveznike nakon odlaska Mesića. Uostalom ima primjera sa druge strane, zemlja sponzor mostarskog velesajma 2010 je Srbija, stiže i Tadić.


Milorad Dodik, premijer RS, se nimalo ne zahebava. On ima taktiku pet koraka napred, pa sve i ako mora ona dva koraka da se vrati u nazad to nije tako strašno.

Ideja je odlična, potrebni su što bolji odnosi na relaciji Republika Hrvatska - Republika Srpska - Republika Srbija. Tu će se, nadamo se što pre, pojaviti i Hrvatska Republika Herceg Bosna. Šta bi falilo da sve četiri istog dana uđu u EU? :zubati

Koliko vidim i novi predsednik RH Ivo Josipović ima i više nego dobre ideje kako da se reši ono što je preostalo od problema, tako da ne bi trebalo da bude bilo kakvih teškoća u budućnosti. Sad, ne znam kako će "mali zeleni" reagovati otvori li srpski predsednik Boris Tadić osnovnu školu "Hrvatska" u Mostaru? :sega Ja mislim da bi i to bila dobra ideja. :palacgore1

:zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 00:51 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Real gone je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Jel se konačno zna kud ide Južni tok?


Ovo je bila osnovna mapa..

slika

Sad čekamo da se svi naknadni ugovori potpišu..a mi mali u "regionu" nadamo se krakovima, čak i to bi zadovoljilo naše potrebe.


Karta je kriva u samo jednoj stvari. Južni tok će ići od Plavog toka, kroz turske vode (mislim kroz gospodarsku zonu) do Bugarske, dakle južnije. Tako je bar bilo prije pobjede Janukovića, sad ćemo vidjeti.

Rusi i Turci, čini se, dijele interesne sfere i sve više surađuju. I Azerbejdžan je kooperativniji prema Rusiji u zadnje vrijeme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 00:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
mateb je napisao/la:
Ma Milo je oportunist, mislim da se on ograđuje od Srbije zato što je to nužno za opstanak CG identiteta, a samim tim i njegove vlasti. Za to koristi koga treba, ali pričati o nekoj ključnoj američkoj ulozi je pretjerano. Amerika je ionako na zalazu.


A zalaz će trajati još par decenija.. :zubati
De, budimo ozbiljni. Još uvek razvaljuje EU u većini stvari. Nažalost.
Citat:
Sad slijedi svađa, nažalost, sa RG. Za Hrvatsku je samostalnost CG najpovoljniji geopolitički događaj od Oluje, iz dva razloga.


Ne svađa mi se trenutno..slika

Ne, bez šale, ovim razlozima si samo potvrdio moju teoriju o nadmetanju i podmetnutim koskama.
Nikad od tebe potpuni realističar.. :zubati

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 00:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Kiza je napisao/la:
:sega Ja mislim da bi i to bila dobra ideja. :palacgore1


Ne bi.
Kao prvo, to Hrvati nikad ne bi dozvolili.
Kao drugo, Tadić bi u srpskim očima ispao takva šupčina da bi djeca pljuvala za njim na ulici.
S jedne strane imaš izjavu hrvatskog predsjednika Dikobraza, bivšeg, ali ipak predsjednika u to vrijeme, da bi napao R. Srpsku a s druge strane bi imao Tadića koji otvara hrvatsku školu. Mislim, to bi bio njegov najveći promašaj u životu :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 00:59 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Real gone je napisao/la:
mateb je napisao/la:
Ma Milo je oportunist, mislim da se on ograđuje od Srbije zato što je to nužno za opstanak CG identiteta, a samim tim i njegove vlasti. Za to koristi koga treba, ali pričati o nekoj ključnoj američkoj ulozi je pretjerano. Amerika je ionako na zalazu.


A zalaz će trajati još par decenija.. :zubati
De, budimo ozbiljni. Još uvek razvaljuje EU u većini stvari. Nažalost.
Citat:
Sad slijedi svađa, nažalost, sa RG. Za Hrvatsku je samostalnost CG najpovoljniji geopolitički događaj od Oluje, iz dva razloga.


Ne svađa mi se trenutno..slika

Ne, bez šale, ovim razlozima si samo potvrdio moju teoriju o nadmetanju i podmetnutim koskama.
Nikad od tebe potpuni realističar.. :zubati


Pa ne znam što smeta slobodna trgovina, logistika i transport između navedenih država? To pridonosi civiliziranju cjelokupnog prostora. Uostalom, zašto bi od Trsta do Istanbula bio samo jedan kopneni koridor, kad su moguća dva? Opet se spuštaš ispod svoje razine argumentacije, što je šteta.

Što se Amerike i EU tiče, to je kompleksno pitanje, koje zaslužuje posebnu temu. Recimo da je problem EU paranoja od Rusije koju potiče korumpirana elita koja svoj položaj duguje Amerima nakon WW2. A da se samo zna koji kompleks znanstvena i politička zajednica u Zapadnoj Europi imaju prema Americi, a iracionalan strah od Rusije... Naši botaničari su mila majka prema tome, a ovima ovdje Rusi nikad ništa nisu konkretno skrivili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2009, 22:01
Postovi: 354
Agathonikos je napisao/la:
Kiza je napisao/la:
:sega Ja mislim da bi i to bila dobra ideja. :palacgore1


Ne bi.
Kao prvo, to Hrvati nikad ne bi dozvolili.
Kao drugo, Tadić bi u srpskim očima ispao takva šupčina da bi djeca pljuvala za njim na ulici.
S jedne strane imaš izjavu hrvatskog predsjednika Dikobraza, bivšeg, ali ipak predsjednika u to vrijeme, da bi napao R. Srpsku a s druge strane bi imao Tadića koji otvara hrvatsku školu. Mislim, to bi bio njegov najveći promašaj u životu :D


Što bre? Pa otvaranje škole je dobro delo, to je prosvetiteljstvo, zar ne? :zubati

Boris Tadić bi takvim gestom samo pokazao koliko drži do Mesićevih izjava. Uzgred, ja mislim da su svi već i zaboravili šta je bilo dotično majmunče. Nemoj da zaboraviš da je Tadić veliki majstor u tome da svoje promašaje pretvara u "šmekerske" gestove. Nikad ne podcenjuj moć Srđana Šapera. :001_cool


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
mateb je napisao/la:

Ovo sa Sanaderom ti pokazuje da je on bio obična anglosaksonska marioneta, koja nije baš brinula za hrvatske državne interese. S druge strane, kitu bi RH sad bila u NATO-u da nije bilo takve politike prema Rusiji i South Streamu. Što je važnije, neka svatko prosudi sam.


Baš anglosaksonska!?

A za NATO, pa pretpostavljam da je vama važan, iako je bilo dosta oprečnih mišljenja o ulasku i neraspisanom referendumu, ...na kraju, još uvek jedan deo gradjana raspravlja o korisnosti/štetnosti tog članstva, iako ne mogu da procenim koji je to procenat.

Kod nas je tu situacija potpuno obrnuta, što je i razumljivo.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Kiza je napisao/la:
Što bre? Pa otvaranje škole je dobro delo, to je prosvetiteljstvo, zar ne? :zubati

Boris Tadić bi takvim gestom samo pokazao koliko drži do Mesićevih izjava. Uzgred, ja mislim da su svi već i zaboravili šta je bilo dotično majmunče. Nemoj da zaboraviš da je Tadić veliki majstor u tome da svoje promašaje pretvara u "šmekerske" gestove. Nikad ne podcenjuj moć Srđana Šapera. :001_cool

Ma ok, ima tu i toga, ali tolikog klovna ne bi smio glumiti. Mislim da bi mu se to obilo o glavu.

Neka bude "šmeker" i neka otvori srpsku školu u Peći, na KiM.
Neka svoje "šmekerstvo" pokazuje tamo gdje treba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2009, 22:01
Postovi: 354
Agathonikos je napisao/la:
Kiza je napisao/la:
Što bre? Pa otvaranje škole je dobro delo, to je prosvetiteljstvo, zar ne? :zubati

Boris Tadić bi takvim gestom samo pokazao koliko drži do Mesićevih izjava. Uzgred, ja mislim da su svi već i zaboravili šta je bilo dotično majmunče. Nemoj da zaboraviš da je Tadić veliki majstor u tome da svoje promašaje pretvara u "šmekerske" gestove. Nikad ne podcenjuj moć Srđana Šapera. :001_cool

Ma ok, ima tu i toga, ali tolikog klovna ne bi smio glumiti. Mislim da bi mu se to obilo o glavu.

Neka bude "šmeker" i neka otvori srpsku školu u Peći, na KiM.
Neka svoje "šmekerstvo" pokazuje tamo gdje treba.


Pokazao je na Palama. Šta bi ti više? Da sedne u tenk i odveze se u Prištinu? Ljudi budimo realni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:08 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
Pa svi nasi politicari su marionete zapada. Cak je to bio Mesic, iako je pokusao glumiti nesto drugo. Uz Sanadera posebno treba izdvojiti americkog lobista Zuzula, koja je to ljiga bila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Ima ko da otvara OŠ "Hrvatska", ali neće.
Naši nemaju šta da traže u federacijskim zavrzlamama, ispašće opet neki hegemonisti.
A mi nećemo da budemo hegemonisti, od sada smo separatisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Kiza je napisao/la:

Pokazao je na Palama. Šta bi ti više? Da sedne u tenk i odveze se u Prištinu? Ljudi budimo realni.

A što bi sjedao u tenk? Neka iskoristi taj svoj "šmek" :001_rolleyes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
teranova je napisao/la:
Ima ko da otvara OŠ "Hrvatska", ali neće.
Naši nemaju šta da traže u federacijskim zavrzlamama, ispašće opet neki hegemonisti.
A mi nećemo da budemo hegemonisti, od sada smo separatisti.

Tako je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:14 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Real gone je napisao/la:
mateb je napisao/la:

Ovo sa Sanaderom ti pokazuje da je on bio obična anglosaksonska marioneta, koja nije baš brinula za hrvatske državne interese. S druge strane, kitu bi RH sad bila u NATO-u da nije bilo takve politike prema Rusiji i South Streamu. Što je važnije, neka svatko prosudi sam.


Baš anglosaksonska!?

A za NATO, pa pretpostavljam da je vama važan, iako je bilo dosta oprečnih mišljenja o ulasku i neraspisanom referendumu, ...na kraju, još uvek jedan deo gradjana raspravlja o korisnosti/štetnosti tog članstva, iako ne mogu da procenim koji je to procenat.

Kod nas je tu situacija potpuno obrnuta, što je i razumljivo.


NATO i EU su nam, s ovakvom vrhuškom, u interesu, jer je rizik (a i potencijalna dobit) manji nego u slučaju istraživanja nekog alternativnog puta.

Što se Drive tiče, čini se ipak anglosaksonska, a ne njemačka, što se vidi po tome što je EPH, bilten haaškog tužiteljstva (koji je, pak, anglosaksonski instrument), s Drivom slizan od početka. Njemačka teško, budući da Njemačka ipak vodi relativno balansiranu politiku prema Rusiji i Anglosaksoncima (Nord Stream odobren, počinje gradnja za mjesec dana), mada ne kao za Schrődera.

Kad kažem anglosaksonska, mislim prvenstveno VB.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:15 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
Nemoj zezat da ste neku skolu u Bosni nazvali OS Srbija? Koji likovi. Zsto bi uopce nazvali skolu Hrvatska? Sto to nikome ne zvuci stupidno?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
mateb je napisao/la:
Pa ne znam što smeta slobodna trgovina, logistika i transport između navedenih država? To pridonosi civiliziranju cjelokupnog prostora.


Apsolutno ništa. Nisi to tako predstavio, argumentacija je bila "ratna", i takmičarska, ne glumi.

Citat:
Opet se spuštaš ispod svoje razine argumentacije, što je šteta.


Naravno, nisam na poslu, a forum mi je dosadan kad je previše uštogljen.

Citat:
Što se Amerike i EU tiče, to je kompleksno pitanje, koje zaslužuje posebnu temu. Recimo da je problem EU paranoja od Rusije koju potiče korumpirana elita koja svoj položaj duguje Amerima nakon WW2. A da se samo zna koji kompleks znanstvena i politička zajednica u Zapadnoj Europi imaju prema Americi, a iracionalan strah od Rusije... Naši botaničari su mila majka prema tome, a ovima ovdje Rusi nikad ništa nisu konkretno skrivili.


A ovo je potpuno tačno. Čak je ta paranoja i potpuno institucionalizovana, i u medijima praktično poželjna.
Kod nas je odrađuju takođe - SE, WOA, većina NGO-ova i neke domaće medijske kuće.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
A što se teme tiče?
Kakve specijalne veze R. Srpske i Hrvatske?
Što bi se Srbi iz R. Srpske specijalno vezali za Hrvatsku?

Može li neko zamisliti specijalne veze HRHB sa Srbijom?
Mislim da Dodik lupa bez potrebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:19 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
Agathonikos, bez uvrede, ali koliko ti imas godina? Kladim se ispod 15.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
divlja svinja je napisao/la:
Agathonikos, bez uvrede, ali koliko ti imas godina? Kladim se ispod 15.

A koliko ih imaš ti?

Reci mi razlog, zašto bi se mi specijalno vezali za Hrvatsku ili vi iz HB za Srbiju?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Agathonikos je napisao/la:
A što se teme tiče?
Kakve specijalne veze R. Srpske i Hrvatske?
Što bi se Srbi iz R. Srpske specijalno vezali za Hrvatsku?

Može li neko zamisliti specijalne veze HRHB sa Srbijom?
Mislim da Dodik lupa bez potrebe.



Ili specijalne veze Fildžan-republike sa Slovenijom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2009, 22:01
Postovi: 354
Agathonikos je napisao/la:
Može li neko zamisliti specijalne veze HRHB sa Srbijom?


Ja mogu, super bi to bilo. Srbija u specijalnim vezama sa Herceg Bosnom a Hrvatska sa Republikom Srpskom a svi zajedno u EU.

I vuk sit i ovce na broju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dodo nudi specijalne odnose RS i Republike Hrvatske?
PostPostano: 14 ožu 2010, 01:26 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
22. Opcenito mi djeluju naivno tvoji postovi, puni smajlija i raznih forica. A vezanje za Hrvatsku vam je bitno zbog prometnih, gospodarskih i geostrateskih razloga. Znas i sam da treba rjesiti puno otvorenih pitanja, najprije izbjeglice s obje strane, pa povrat imovine i slicno. A suradnja nikad ne moze stetiti.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 122 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Robbie MO, Srpsčanin i 273 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO