|
|
Stranica: 1241/1361.
|
[ 34005 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
Vladimir RUS
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 18:27 |
|
Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01 Postovi: 19704
|
Rutinerr je napisao/la: Vladimir RUS je napisao/la: Imate jedino ako je Tvrtko bio Bosnjak musliman.  A jel? Citat: Ne radi se o pravoslavlju, kojega u srednjem vijeku, osim u rubnom istočnom dijelu i (nakon Tvrtkovih osvajanja nekih srpskih područja) u Bosni i nije bilo. Isto tako, ne radi se ni o islamu, koji dobiva pristalice tek s turskim osvajanjem. Radi se samo o dvije vjere ili crkve: o općoj Katoličkoj i o tzv. Bosanskoj crkvi, čije predstavnike Dubrovčani (ali i drugi) redovno nazivaju patarenima. Znači da sigurno nije bio Srbin. I ako iko nema prava da prigovara nekom za Bosnu, onda ste to većinski vi. Znaci, utvrdili smo da Tvrtko nema veze sa Bosnjacima muslimanima.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Vladimir RUS
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 18:31 |
|
Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01 Postovi: 19704
|
Rutinerr je napisao/la: novovrijeme je napisao/la: Pa zato što ste je vi opoganili. Mrzli bi i današnju Travuniju da ste je dignuli sa smetljišta istorije i nazvali muslimanskom.
Napravili ste od Bosne svastiku.
Bosna vas primila, a vi je ko maćehu gledate. Neće završiti na dobro, po vas naravno. Nije Bosna kriva što ste naopaki. Ko ste vi da biste istupali u ime Bosne? Vi Bosnjaci muslimani ne mozete da istupate ni u ime Bosne, koju niste osnovali, a kamoli u ime Bosne i Hercegovine.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rutinerr
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 18:33 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21 Postovi: 7071
|
Vladimir RUS je napisao/la: Rutinerr je napisao/la: Bosna vas primila, a vi je ko maćehu gledate. Neće završiti na dobro, po vas naravno. Nije Bosna kriva što ste naopaki.
Ko ste vi da biste istupali u ime Bosne? Vi Bosnjaci muslimani ne mozete da istupate ni u ime Bosne, koju niste osnovali, a kamoli Bosnu i Hercegovinu. A kako bi nam vi to osporili? Vi koji radite na tome da je uništite? Vi koji ste sve uradili da nema Bosne? Nemate to pravo. Niko vam ga nije dao. Vi ga ni po kojem osnovu niste zaslužili.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rutinerr
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 18:34 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21 Postovi: 7071
|
Vladimir RUS je napisao/la: Rutinerr je napisao/la: A jel?
Znači da sigurno nije bio Srbin. I ako iko nema prava da prigovara nekom za Bosnu, onda ste to većinski vi.
Znaci, utvrdili smo da Tvrtko nema veze sa Bosnjacima muslimanima. Ja pa? To ti daje argument za šta? Niste ni vi nekad bili Srbi, pa šta ja sad tu trebam pisati?
|
|
| Vrh |
|
 |
|
novovrijeme
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 18:36 |
|
Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10 Postovi: 36464
|
Rutinerr je napisao/la: novovrijeme je napisao/la: Tako bi kmečao i u Bugarskoj, Grčkoj, Srbiji, Hrvatskoj, Mađarskoj...cijelom Balkanu da vas nisu davnih dana riješili. Cijeli Balkan se davno riješio nasljeđa okupatora. Da imate i malo obraza rekli bi hvala što smo rekli "Ostajte ovdje!" I trebate nas jebati kad smo budale. Bili.
Ja u Bugarskoj i Grčkoj nisam domaći. Ovdje jesam. A ti si ovdje doselijo. Sljego na Grmeč, a sa Grmeča u prošlom ratu profitirao i dočepao se asfalta. No, ne riješava se divljine tako lako. Vidi se ta divlja crta. Čuj hvala što ostajemo u svojoj zemlji? Ti baš kad upreš ne popustaš ko pravi rudonja. Tek ćemo vas jebati ako se ne opametite.Samo da kažem unaprijed, pošto znam šta ćeš reći: to nije ono sa klanjem i ubijanjem. To ne smijete više. Nećemo se opametiti. Ako to niste shvatili za 33 godine shvatićete u Njemačkoj. Idite odavde!
_________________ Srbi su mali narod sa karakterom super sile.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rutinerr
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 18:37 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21 Postovi: 7071
|
novovrijeme je napisao/la: Rutinerr je napisao/la: Ja u Bugarskoj i Grčkoj nisam domaći. Ovdje jesam. A ti si ovdje doselijo. Sljego na Grmeč, a sa Grmeča u prošlom ratu profitirao i dočepao se asfalta. No, ne riješava se divljine tako lako. Vidi se ta divlja crta. Čuj hvala što ostajemo u svojoj zemlji? Ti baš kad upreš ne popustaš ko pravi rudonja. Tek ćemo vas jebati ako se ne opametite. Samo da kažem unaprijed, pošto znam šta ćeš reći: to nije ono sa klanjem i ubijanjem. To ne smijete više. Nećemo se opametiti. Ako to niste shvatili za 33 godine shvatićete u Njemačkoj. Idite odavde! A ja eto očekivao da hoćete. Znam da nećete. Šta da ti kažem...nabavi vazelin da manje boli 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
novovrijeme
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 18:39 |
|
Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10 Postovi: 36464
|
Rutinerr je napisao/la: novovrijeme je napisao/la: Nećemo se opametiti. Ako to niste shvatili za 33 godine shvatićete u Njemačkoj. Idite odavde!
A ja eto očekivao da hoćete. Znam da nećete. Šta da ti kažem...nabavi vazelin da manje boli  Gledaš li ti vijesti? Pali ste Muslimane. Danas je veliki dan za hrišćanstvo. 
_________________ Srbi su mali narod sa karakterom super sile.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rutinerr
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 18:41 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21 Postovi: 7071
|
novovrijeme je napisao/la: Rutinerr je napisao/la: A ja eto očekivao da hoćete. Znam da nećete. Šta da ti kažem...nabavi vazelin da manje boli  Gledaš li ti vijesti? Pali ste Muslimane. Danas je veliki dan za hrišćanstvo.  Jest, jest. Jel u sportskom dijelu bilo da ste osvojili Svjetsko prvenstvo u fudbalu 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Vladimir RUS
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 18:45 |
|
Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01 Postovi: 19704
|
Rutinerr je napisao/la: Vladimir RUS je napisao/la: Ko ste vi da biste istupali u ime Bosne? Vi Bosnjaci muslimani ne mozete da istupate ni u ime Bosne, koju niste osnovali, a kamoli Bosnu i Hercegovinu. A kako bi nam vi to osporili? Vi koji radite na tome da je uništite? Vi koji ste sve uradili da nema Bosne? Nemate to pravo. Niko vam ga nije dao. Vi ga ni po kojem osnovu niste zaslužili. Nema ko BiH osporiti, samo nemojte vi Bosnjaci muslimani svojatati ono sto niste vi osnovali, niti imate pravo da se ponasate kao jedini vlasnici iste, te stoga ne mozete govoriti drugima da nisu BiH zasluzili, narocito ne kada smo je branili od Turaka i Austrougara.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
storarare
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 18:46 |
|
Pridružen/a: 01 lip 2021, 10:38 Postovi: 8641 Lokacija: Tu negde
|
Rutinerr je napisao/la: novovrijeme je napisao/la: Džamija je zadnja došla. Okupacijom, krvlju i smrću. Ne možete Mujo očigledno lagati.
I donijela tebe sa sobom. Sad bi ti da otjeraš džamiju, a ti ostaneš. E ne može! Vama krv i smrt utkana u tu upravnu jedinicu i nekom nešto govoriš. Da imaš bar malo stida i obraza. To su džamijske laži . Oduvek nas je bilo u Hercegovini i Podrinju ,.
_________________ Popis 2022-ge 99,99%Srbendi . "Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage". "Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rutinerr
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 18:46 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21 Postovi: 7071
|
Vladimir RUS je napisao/la: Rutinerr je napisao/la: A kako bi nam vi to osporili? Vi koji radite na tome da je uništite? Vi koji ste sve uradili da nema Bosne? Nemate to pravo. Niko vam ga nije dao. Vi ga ni po kojem osnovu niste zaslužili. Nema ko BiH osporiti, samo nemojte svojatati ono sto niste vi osnovali, niti imate pravo da se ponasate kao jedini vlasnici iste, te stoga ne mozete govoriti drugima da nisu BiH zasluzili, narocito ne kada smo je branili od Turaka i Austrougara. Kažem nemate pravo da osporavate. Vi se treba da dogovorite jel želite pravo na BiH ili ne želite. Stvari su jednostavne. BiH pripada svim narodima koji tu žive, ali onaj ko misli da može uzeti samo komad, to nije opcija niti će biti.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Vladimir RUS
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 18:49 |
|
Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01 Postovi: 19704
|
Rutinerr je napisao/la: Vladimir RUS je napisao/la: Znaci, utvrdili smo da Tvrtko nema veze sa Bosnjacima muslimanima.
Ja pa? To ti daje argument za šta? Niste ni vi nekad bili Srbi, pa šta ja sad tu trebam pisati? Vijekovima smo Srbi, dok vi ste Bosnjaci muslimani od 1993.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
novovrijeme
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 18:58 |
|
Pridružen/a: 08 srp 2017, 11:10 Postovi: 36464
|
Rutinerr je napisao/la: Vladimir RUS je napisao/la: Nema ko BiH osporiti, samo nemojte svojatati ono sto niste vi osnovali, niti imate pravo da se ponasate kao jedini vlasnici iste, te stoga ne mozete govoriti drugima da nisu BiH zasluzili, narocito ne kada smo je branili od Turaka i Austrougara. Kažem nemate pravo da osporavate. Vi se treba da dogovorite jel želite pravo na BiH ili ne želite. Stvari su jednostavne. BiH pripada svim narodima koji tu žive, ali onaj ko misli da može uzeti samo komad, to nije opcija niti će biti. Ma jel? Kažeš nama koji smo uzeli pola BiH i nazvali Republika Srpska. A vi potpisali. 
_________________ Srbi su mali narod sa karakterom super sile.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Vladimir RUS
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 19:02 |
|
Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01 Postovi: 19704
|
Rutinerr je napisao/la: Vladimir RUS je napisao/la: Nema ko BiH osporiti, samo nemojte svojatati ono sto niste vi osnovali, niti imate pravo da se ponasate kao jedini vlasnici iste, te stoga ne mozete govoriti drugima da nisu BiH zasluzili, narocito ne kada smo je branili od Turaka i Austrougara. Kažem nemate pravo da osporavate. Vi se treba da dogovorite jel želite pravo na BiH ili ne želite. Stvari su jednostavne. BiH pripada svim narodima koji tu žive, ali onaj ko misli da može uzeti samo komad, to nije opcija niti će biti. Ko osporava BiH, ako izuzmemo dnevnu politiku i dnevno-politicka prepucavanja? Pravo na BiH je propisano Dejtonom i Ustavom BiH, koji se bazira na isti. BiH pripada Srbima, Hrvatima i Bosnjacima i drugim ljudima koji tu zive. BiH je sastavljena od entiteta i kantona. Nemate pravo da govorite u ime citave BiH. Buducnost BiH zavisi od postovanja prava sva tri naroda. Ne moze jedan narod, da bude iznad svih.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
storarare
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 19:32 |
|
Pridružen/a: 01 lip 2021, 10:38 Postovi: 8641 Lokacija: Tu negde
|
|
Manastir Đurđevac srušen za vreme Turak tj 1538. Toliko o tome da Srba nije bilo u Bosni pre turskih osvajanja .
_________________ Popis 2022-ge 99,99%Srbendi . "Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage". "Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Vladimir RUS
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 19:39 |
|
Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01 Postovi: 19704
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Kum Bečo
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 25 sij 2023, 19:54 |
|
Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22 Postovi: 5970
|
|
To su Grčke crkve
_________________ Neki Fadil
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Srpsčanin
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 26 sij 2023, 01:02 |
|
Pridružen/a: 02 tra 2013, 18:46 Postovi: 7423 Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
|
Rutinerr je napisao/la: Vladimir RUS je napisao/la: Nema ko BiH osporiti, samo nemojte svojatati ono sto niste vi osnovali, niti imate pravo da se ponasate kao jedini vlasnici iste, te stoga ne mozete govoriti drugima da nisu BiH zasluzili, narocito ne kada smo je branili od Turaka i Austrougara. Kažem nemate pravo da osporavate. Vi se treba da dogovorite jel želite pravo na BiH ili ne želite. Stvari su jednostavne. BiH pripada svim narodima koji tu žive, ali onaj ko misli da može uzeti samo komad, to nije opcija niti će biti. Rutavi,B i H su geografski pojmovi.Kao politički pojam BiH ne postoji.Muslimani pa i Hrvati osporavaju Miloradu Dodiku da je gospodar Bosne i gospodar Hercegovine ili da je njen suveren.Isto tako Srbi osporavaju Šmitu da je suveren BiH ali Srbi priznaju Šmitu da je padišah Pothuristana.
_________________ Bošnjaci su dejtonska kategorija
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Srpsčanin
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 26 sij 2023, 01:07 |
|
Pridružen/a: 02 tra 2013, 18:46 Postovi: 7423 Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
|
Vladimir RUS je napisao/la: Rutinerr je napisao/la: Kažem nemate pravo da osporavate. Vi se treba da dogovorite jel želite pravo na BiH ili ne želite. Stvari su jednostavne. BiH pripada svim narodima koji tu žive, ali onaj ko misli da može uzeti samo komad, to nije opcija niti će biti. Ko osporava BiH. Osporavamo je mi koji smo većina u Srpskoj.Ne osporava je opozicija jer su opozicinari Bakirove podguzne muve.
_________________ Bošnjaci su dejtonska kategorija
|
|
| Vrh |
|
 |
|
mirusvijetu
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 26 sij 2023, 08:57 |
|
Pridružen/a: 20 ruj 2014, 13:08 Postovi: 4619 Lokacija: Bosna
|
Vladimir RUS je napisao/la: mirusvijetu je napisao/la: Bošnjaci.
Kakve veze vi Bosnjaci imate sa istorijskom Bosnom? Kakve vi veze imate. Nas veže -ime -simboli -osjećaj pripadnosti bosanskoj državi Šta vas veže, ništa.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rutinerr
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 26 sij 2023, 09:05 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21 Postovi: 7071
|
novovrijeme je napisao/la: Rutinerr je napisao/la: Kažem nemate pravo da osporavate. Vi se treba da dogovorite jel želite pravo na BiH ili ne želite. Stvari su jednostavne. BiH pripada svim narodima koji tu žive, ali onaj ko misli da može uzeti samo komad, to nije opcija niti će biti. Ma jel? Kažeš nama koji smo uzeli pola BiH i nazvali Republika Srpska. A vi potpisali.  Pa kad ste uzeli, što niste odvojeni? Što nemate svoj novac? Svoje tablice? Svoj pasoš? Ha?
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rutinerr
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 26 sij 2023, 09:07 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21 Postovi: 7071
|
Vladimir RUS je napisao/la: Rutinerr je napisao/la: Kažem nemate pravo da osporavate. Vi se treba da dogovorite jel želite pravo na BiH ili ne želite. Stvari su jednostavne. BiH pripada svim narodima koji tu žive, ali onaj ko misli da može uzeti samo komad, to nije opcija niti će biti. Ko osporava BiH, ako izuzmemo dnevnu politiku i dnevno-politicka prepucavanja? Pravo na BiH je propisano Dejtonom i Ustavom BiH, koji se bazira na isti. BiH pripada Srbima, Hrvatima i Bosnjacima i drugim ljudima koji tu zive. BiH je sastavljena od entiteta i kantona. Nemate pravo da govorite u ime citave BiH. Buducnost BiH zavisi od postovanja prava sva tri naroda. Ne moze jedan narod, da bude iznad svih. Manje više se slažem. S tim da bih ja rekao da mi imamo pravo da govorimo u ime čitave BiH, kao što imate i vi ili Hrvati. BiH posmatram kao cjelinu.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rutinerr
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 26 sij 2023, 09:08 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21 Postovi: 7071
|
storarare je napisao/la: Manastir Đurđevac srušen za vreme Turak tj 1538. Toliko o tome da Srba nije bilo u Bosni pre turskih osvajanja . U istočnoj Bosni nije bilo. Drinski sliv naselili vas Turci.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rutinerr
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 26 sij 2023, 09:10 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21 Postovi: 7071
|
Srpsčanin je napisao/la: Rutinerr je napisao/la: Kažem nemate pravo da osporavate. Vi se treba da dogovorite jel želite pravo na BiH ili ne želite. Stvari su jednostavne. BiH pripada svim narodima koji tu žive, ali onaj ko misli da može uzeti samo komad, to nije opcija niti će biti. Rutavi,B i H su geografski pojmovi.Kao politički pojam BiH ne postoji.Muslimani pa i Hrvati osporavaju Miloradu Dodiku da je gospodar Bosne i gospodar Hercegovine ili da je njen suveren.Isto tako Srbi osporavaju Šmitu da je suveren BiH ali Srbi priznaju Šmitu da je padišah Pothuristana. Ali BiH zajedno nije geografski pojam nego naziv naše države. Naravno da postoji. To šta ko kome osporava je nebitno. Bosna i Hercegovina je fiksna kategorija. Priče iz Jagomira ili sa Sokoca ne mijenjaju ništa. Jaka terapija propisana, treba mijenjati sedative.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rutinerr
|
Naslov: Re: Događanja u Republici Srpskoj Postano: 26 sij 2023, 09:11 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21 Postovi: 7071
|
Srpsčanin je napisao/la: Vladimir RUS je napisao/la: Ko osporava BiH. Osporavamo je mi koji smo većina u Srpskoj.Ne osporava je opozicija jer su opozicinari Bakirove podguzne muve. Dobro i? Ne možete ništa. Ruke su vam vezane. Možete samo da pričate. Bla bla bla. Konkretno - ništa.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|