HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 11:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4858 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 195  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2009, 18:40
Postovi: 669
Lokacija: ŠB
Mar-kan je napisao/la:
kikx_sb je napisao/la:

vrlo dobro odradio svoje. treći entiet - DA, sad je i to izrečeno na hrt-u :zubati


Mogao je i malo brže prevaliti preko usta tu rečenicu :zubati


pa, za početak je dobro da je ona izrečena, da više nije 'fantomska ideja' već stvaran pojam. i ja kažem da je možda s malo većim elanom trebao reći, no dobro je i ovo :D

_________________
oj široki u srcu te nosim


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 17:54 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Kako sam i najavio,za sve koji nisu gledali emisiju i one koji žele ponovo pogledati

http://hercegovina.info/vijesti/vijesti ... #news_view

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 19:18 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:40
Postovi: 278
Nino je bio standardan, već sam navikao da je briljantan svaki put kad nastupi tako da iznenađenja nema.
Čovjek je obrazovan , upućen , angažiran i to mu daje veliko samopouzdanje koje mu onda otvara put nesmetanom misaonom procesu i verbalnom automatizmu.

Stanković je naravno u UDBA-škoj maniri izbjegavao konfrontaciju protiv prirodno inteligentnijeg, pa je emisija možda djelovala monotono, međutim upravo u jednostavnosti leži sva zamršenost i složenost Ninovog znanja.

Druga stvar kod Raspudića koju sam primjetio jest da nije prihvatio Stankovićevo umilno smješkanje i prijateljsku retoriku nego je prilično hladno odbacio bilo kakvu prijateljsku razmjenu dijaloga. Vjerojatno Nino dijeli našu gadljivost prema jugonovinarčiću ili ga možda samo stavlja na njegovo mjesto koje mu u nekoj intelektualnoj klasifikaciji determinira njegova inteligencija.

Sve u svemu , Bravo Nino!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=wUvnedzHJqM&feature=channel_page


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Hvala "Jaki" pregledah ja ovo. Da, pomalo sterilno, pogotovo od strane Ace, jer je ocigledno znao da izravna konfrontacija sa Ninom vodi u propast i samounistenje.. Nino je ipak mogao malo vise o "trecem" , malo zivlje, zesce, ali dobro je, zadovoljan sam

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 20:21 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
:palacgore1 za markana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 20:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Bez prenošenja animoziteta sa drugih tema i foruma ovdje, neće nitko uništiti ovu temu.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
caporegime je napisao/la:
sjajno, usporedio bih mu nastup sa vicom iz filma "boje nasilja" koji robert duvall priča seanu pennu.
dakle, stoje na brijegu tata bik i sin junac i sin kaže tati;-gle ono stado krava dolje u dolini, ajmo se sjurit i sprčit jednu kravu.
a tata bik će mudro-ne sine, ajmo se polagano spustit i sve ih iskarat.
u ovoj priči ja ne bih možda imao smirenost za polagano spušztanje nego bi bio za opciju sjurenje i odrađivanje jedne krave.
zirdum bi vjerojatno isto, s tim da bi se on sapleo niz brijeg i samo dokotrljao do krava pa od seksa ne bi bilo ništa.
mislim da je ovim nastupom pokazao taktiku koja nam svima pomalo treba.
kladim se da onaj ljigavaqc stanković nije bio zadovoljan što ga nije imao za što uhvatiti pa da ga lomi na svoj način.
upravo zbog toga je naglasio kako se vodi medijska svađa između "hercegovaca" i "zagrepčana" između dva portala nadajući se da će više ljudi moći doći u dodir sa zrikavčevom netaktičnošću.


Capo je kriv za sve! :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Dobro se Nino i jednom tokom emisije poigrao riječima, nešto u smislu "možda Mesić u(d)baci nekog savjetnika..." :pepam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 20:32 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 08:53
Postovi: 609
nema sta , sjajan i pametan je taj Nino :palacgore1

_________________
Zadar glavni grad Hrvatske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
MRSHO je napisao/la:
Dobro se Nino i jednom tokom emisije poigrao riječima, nešto u smislu "možda Mesić u(d)baci nekog savjetnika..." :pepam


Jedna od boljih mu je-kad su momci dragovoljci iz Hercegovine išli u rat u Hrvatsku,a nisu plaćali porez.. :smajl007


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Hehehe, uvalio je par dobrih folova ....

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 21:33 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
"Možda Mesić UDBAci nekog savjetnika" hahahahah kakav kralj

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Mar-kan je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:
Dobro se Nino i jednom tokom emisije poigrao riječima, nešto u smislu "možda Mesić u(d)baci nekog savjetnika..." :pepam


Jedna od boljih mu je-kad su momci dragovoljci iz Hercegovine išli u rat u Hrvatsku,a nisu plaćali porez.. :smajl007


I ovo je Zirdumova fora sa poreskim karticama.. :zubati :palacgore2

Inače Nino odličan ko i uvek, slažem se skoro potpuno sa Easternborderovom analizom, s tim što je osetno i da do Stankovića dolaze neki drugi vetrovi..još od one sete posle emisije sa Kustom. :zubati
Hvala Poskoku. :wink

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Real gone je napisao/la:
I ovo je Zirdumova fora sa poreskim karticama.. :zubati :palacgore2

Inače Nino odličan ko i uvek, slažem se skoro potpuno sa Easternborderovom analizom, s tim što je osetno i da do Stankovića dolaze neki drugi vetrovi..još od one sete posle emisije sa Kustom. :zubati
Hvala Poskoku. :wink


Slažem se. Žestoki osvrti i britko pero dobro dođe s vremena na vrijeme. Zriki, majstore. Dubok potez. :palacgore2
Niti je itko iz Hrvatske, tko je imao pozitivan stav isti promijenio, a neutralni i plitki stavovi (koji su uvijek većina) malo mućnu glavom. Ta neutralna većina, koja ne ulazi u srž problema su uvijek predmet medijskog spina.

Ljepše je sada i pisati po hrvatskim forumima i osjetno se hrvatski mainstream mijenja po HB pitanju. Proces je počet ima neko vrijeme, ali žestina ga nekad ubrzava. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2010, 21:02
Postovi: 4
Drago mi je što konačno neko reče koliko Hrvatska dobija,a ne samo daje i ulaže u Hrvate iz BiH.Nino,svaka čast,bilo je lijepo slušati,ali i gledati "Nedjeljom u 2".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 23:22 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
jedno glupavo pitanje nevezano uz Ninu...akumulacija Busko blato ..gdje ta voda otice ..na koju HE u Hrvatskoj???
na peruču nije posto peruča je sjverenije i ima vlastitu akumulaciju...

zna netko??

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 23:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2009, 18:40
Postovi: 669
Lokacija: ŠB
west je napisao/la:
jedno glupavo pitanje nevezano uz Ninu...akumulacija Busko blato ..gdje ta voda otice ..na koju HE u Hrvatskoj???
na peruču nije posto peruča je sjverenije i ima vlastitu akumulaciju...

zna netko??


Citat:
Buško blato (jezero) prirodni je nastavak Livanjskog polja. Nalazi se na 716 m n/v, a samo jezero ima površinu od 55,8 km². Ukupna zapremina je 782 milijuna m³. Jedna trećina površine jezera nalazi se u općini Livno, a dvije trećine u općini Tomislavgrad. Svojom površinom ovo je jezero jedno od najvećih akumulacija u Europi.

Projekt su zajednički 1970-ih godina izvele tadašnje vlasti Hrvatske i BiH, s tim da je u Hrvatskoj (mjesto Ruda, općina Otok) izgrađena hidroelektrana "HE Orlovac" (instalirana snaga 237 MW, prosječna godišnja proizvodnja 366 GWh), dok je na teritoriju BiH izgrađena akumulacija na površini od oko 50-ak četvornih kilometara.


wikipedia.

_________________
oj široki u srcu te nosim


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 pro 2009, 22:59
Postovi: 247
Lokacija: HRHB
west je napisao/la:
jedno glupavo pitanje nevezano uz Ninu...akumulacija Busko blato ..gdje ta voda otice ..na koju HE u Hrvatskoj???
na peruču nije posto peruča je sjverenije i ima vlastitu akumulaciju...

zna netko??

HE Orlovac kod Sinja. P.S. sad vidim da je već odgovoreno.

_________________
Da je sloboda i demokracija, bila bi Herceg Bosna a ne Federacija


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 23:47 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
po instaliranoj snagi jaca od HE RAMA inace najjace HE u JP EPHZ HB ....
HE RAMA turbine instalirane snage 160 MW
mada po godisnjsoj proizvodnji HE RAMA nadilazi HE Orlovac za blizu duplo

HE RAMA 650 GWh

a zapremina Ramskog jezera je 487 milijuna metara kubnih vode....

jebote..potopili visestruko vecu povrsinu, imaju jacu elektranu po instaliranoj snazi...i opet ih Rama sije za duplo po proizvodnji el.enrgije...

dobra projektanata za ovaj HE Orlovac...za poprilicno nesikoristneu snagu elektranme napravio najvecu vjestacku akumulaciju u Europi ....

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 23:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Raspudić je bio izvrstan.
Povratak Sanadera je oduzeo 15-ak minuta emisije, što je šteta, ali taj događaj (koji se dogodio 2 sata prije emisije) je sigurno privukao i veći broj gledatelja za ekran. Tako da je to možda čak i plus.

Iako sam mislio da će spomenut još poneke stvari (Mesića), mislim da je dozirao teme točno kako treba.
A Mesića je možda najbolje zaboravit. Jednostavno zatvorit tu stranicu i ne vraćat se više na to. I ne nabijat ga građanima RH na nos. Možda treba gradit odnose ispočetka, na čelu s potpuno novim ljudima - poput Raspudića. (a takvih ljudi itekako ima još, recimo na Poskoku i našem portalu)
Emisija je bila vrlo ugodna, argumentirana i pitka.
On što je dobro, je da nije pretjerao u nabrajanju argumenata (iako sam siguran da je imao mnogo sugestija :zubati ), jer to ima kontraefekt po prijemčivost poruke.
Ne treba dosađivat i zapilavat gledatelje sa svim mogućim arugmentima koji se mogu reć, jer to nije sudnica pa da se porota zaspe s dokazima.
Vrlo dobro dozirano, sadržajno, efektno, sve teme pokrivene, najvažnije stvari rečene, pokazao je široke poglede, gledatelji su odlično reagirali (sve same pozitivne SMS poruke), sam Stanković je rekao "nekon ove emisije ćete sigurno postat slavni".
Dakle, emisija je sigurno jedna od najboljih i najzanimljivijih.

Ono što je super, je da ovakve emisije kod gledatelja ostanu urezane u pamćenje; sat vremena i samo jedan gost - gledatelji se već nakon 20-ak minuta poistovjete s gostom (slično kao kad se poistovjećuješ s glavnim glumcem u filmu), i prihvate poruku.
Za razliku od emisija tipa Otvoreno, gdje 10 ljudi međusobno grakće, a emisija se zaboravi za 2 dana.
Ili da budem slikovit: Otvoreno je poput dnevnih novina- kad ih pročitaš baciš ih, a NU2 poput National Geographica, njega ne bacaš.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 23:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Bravo Robbie, prava analiza :palacgore2

A, Nino je spomenuo Mesića u najboljem mogućem kontekstu :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 03 sij 2010, 23:59 
Offline

Pridružen/a: 27 pro 2009, 12:35
Postovi: 983
Robbie MO je napisao/la:
da budem slikovit: Otvoreno je poput dnevnih novina- kad ih pročitaš baciš ih, a NU2 poput National Geographica, njega ne bacaš.


:palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 04 sij 2010, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Robbie MO je napisao/la:
Raspudić je bio izvrstan.
Povratak Sanadera je oduzeo 15-ak minuta emisije, što je šteta, ali taj događaj (koji se dogodio 2 sata prije emisije) je sigurno privukao i veći broj gledatelja za ekran. Tako da je to možda čak i plus.

Iako sam mislio da će spomenut još poneke stvari (Mesića), mislim da je dozirao teme točno kako treba.
A Mesića je možda najbolje zaboravit. Jednostavno zatvorit tu stranicu i ne vraćat se više na to. I ne nabijat ga građanima RH na nos. Možda treba gradit odnose ispočetka, na čelu s potpuno novim ljudima - poput Raspudića. (a takvih ljudi itekako ima još, recimo na Poskoku i našem portalu)
Emisija je bila vrlo ugodna, argumentirana i pitka.
On što je dobro, je da nije pretjerao u nabrajanju argumenata (iako sam siguran da je imao mnogo sugestija :zubati ), jer to ima kontraefekt po prijemčivost poruke.
Ne treba dosađivat i zapilavat gledatelje sa svim mogućim arugmentima koji se mogu reć, jer to nije sudnica pa da se porota zaspe s dokazima.
Vrlo dobro dozirano, sadržajno, efektno, sve teme pokrivene, najvažnije stvari rečene, pokazao je široke poglede, gledatelji su odlično reagirali (sve same pozitivne SMS poruke), sam Stanković je rekao "nekon ove emisije ćete sigurno postat slavni".
Dakle, emisija je sigurno jedna od najboljih i najzanimljivijih.

Ono što je super, je da ovakve emisije kod gledatelja ostanu urezane u pamćenje; sat vremena i samo jedan gost - gledatelji se već nakon 20-ak minuta poistovjete s gostom (slično kao kad se poistovjećuješ s glavnim glumcem u filmu), i prihvate poruku.
Za razliku od emisija tipa Otvoreno, gdje 10 ljudi međusobno grakće, a emisija se zaboravi za 2 dana.
Ili da budem slikovit: Otvoreno je poput dnevnih novina- kad ih pročitaš baciš ih, a NU2 poput National Geographica, njega ne bacaš.


Nešto si mislim...a da je tebe poslati u NU2, ne bi ni ti podbacio :smajl007

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 04 sij 2010, 00:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
MRSHO je napisao/la:
Bravo Robbie, prava analiza :palacgore2

A, Nino je spomenuo Mesića u najboljem mogućem kontekstu :zubati


Raspudiću sam i napisao to gore, jer znam da ovo čita.
Pozivam ga nek se registira ovdje (ako već nije), ne mora se otkrivat ako ne želi, i nek baci koji post tu i tamo.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 04 sij 2010, 00:24 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Robbie MO je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:
Bravo Robbie, prava analiza :palacgore2

A, Nino je spomenuo Mesića u najboljem mogućem kontekstu :zubati


Raspudiću sam i napisao to gore, jer znam da ovo čita.
Pozivam ga nek se registira ovdje (ako već nije), ne mora se otkrivat ako ne želi, i nek baci koji post tu i tamo.


A ja mu predlažem nick "Draža" :laugh

_________________
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4858 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 195  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Jean Luc Picard, mrnjav, Naša Kvačica, Ronaldinho i 315 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO