HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4858 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 195  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 ruj 2019, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Ministry of Sound je napisao/la:
kiler je napisao/la:

nije bola on,nego novopečeni jugoslaven,Goran Bogdan sa Širokog...
ljetos je na Mediteran Filmski festival doveo prvu Jovanu u historiji koja je boravila na Brijegu... :wub


Znam da je kod RH desnice koja živi u Hercegovini nizak prag za proglasiti nekoga Jugoslavenom, ali ajde molim te mi reci konkretno što je Bogdan napravio? Predpostavljam da je riječ da se određenima ne sviđaju gosti koji dolaze na WHFest, ali može li nešto konkretnije? Je li netko od pozvanih za vrijeme manifestacije govorio nešto protiv RH, Međugorja, HB?

Nije riječ o festivalu zavičajne glazbe, ipak se lik potrudio dovesti malo drukčije goste i publiku tu. Je li misliš da je vaša ZH omladina toliko krhka u svojoj vjeri i nacionalnim uvjerenjima da će ih neka "ličnost" na festivalu subverzivno pretvoriti u Martine ili slične?

Po tebi, treba li postojati WHFest, i ako treba, koga je po tebi prihvatljivo pozvati? Ako se radi o piscima, glumcima, glazbenicima, ako izrotiraš njih tucet desno-domoljubnih, ko će dolaziti svake godine?



Nisi uopće shvatio,po običaju,moj post...
Da ti budem iskren,niti znam kad bude taj WHFestival,a nisam upratio ni tko je nastupio na njemu ove godine kao niti prijašnjih,niti me to puno zanima...isto kao ni kontroverzni Evergreen fest u Čitluku,vezano za Martinu Mlinarević npr...

U skladu s tim,ne bih nikome zabranjivao da nastupi pa čak niti te neke provokacije u vidu viceva o Međugorju ,ali da isto tako bude reciprocitet i sloboda govora ako ja vičem Za dom spremni ili pričam viceve o Srbima ili Židovima npr...

ovo sa Jovanom je bila mala šala,pa me čudi da ti ,kao progresivni liberal sa smislom za humor nisi shvatio šalu,ali dobro,to je nebitno...

Naglasak je bio na Goranu Bogdanu i njegovoj transformaciji u regionalnog glumca,ali ne na način na koji su to srpski glumci učinili da biraju uloge i ne ismijavaju svoje korijene i tradiciju ,nego se on, baš kao Rene Bitorajac npr.,trudi što više dokazati kao podobni za region,ponajprije Beograd pa tako daju izjave tipa da nije fair da su Srbi u stranim filmovima uvijek prikazani kao negativci i slične...

GLUMAC GORAN BOGDAN: Srbi su večiti negativci, muka mi je od toga!

https://www.kurir.rs/zabava/pop-kultura ... /komentari

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 ruj 2019, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Hebali vas brakovi. Ili braci ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 11 ruj 2019, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
kiler je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Znam da je kod RH desnice koja živi u Hercegovini nizak prag za proglasiti nekoga Jugoslavenom, ali ajde molim te mi reci konkretno što je Bogdan napravio? Predpostavljam da je riječ da se određenima ne sviđaju gosti koji dolaze na WHFest, ali može li nešto konkretnije? Je li netko od pozvanih za vrijeme manifestacije govorio nešto protiv RH, Međugorja, HB?

Nije riječ o festivalu zavičajne glazbe, ipak se lik potrudio dovesti malo drukčije goste i publiku tu. Je li misliš da je vaša ZH omladina toliko krhka u svojoj vjeri i nacionalnim uvjerenjima da će ih neka "ličnost" na festivalu subverzivno pretvoriti u Martine ili slične?

Po tebi, treba li postojati WHFest, i ako treba, koga je po tebi prihvatljivo pozvati? Ako se radi o piscima, glumcima, glazbenicima, ako izrotiraš njih tucet desno-domoljubnih, ko će dolaziti svake godine?



Nisi uopće shvatio,po običaju,moj post...
Da ti budem iskren,niti znam kad bude taj WHFestival,a nisam upratio ni tko je nastupio na njemu ove godine kao niti prijašnjih,niti me to puno zanima...isto kao ni kontroverzni Evergreen fest u Čitluku,vezano za Martinu Mlinarević npr...

U skladu s tim,ne bih nikome zabranjivao da nastupi pa čak niti te neke provokacije u vidu viceva o Međugorju ,ali da isto tako bude reciprocitet i sloboda govora ako ja vičem Za dom spremni ili pričam viceve o Srbima ili Židovima npr...

ovo sa Jovanom je bila mala šala,pa me čudi da ti ,kao progresivni liberal sa smislom za humor nisi shvatio šalu,ali dobro,to je nebitno...

Naglasak je bio na Goranu Bogdanu i njegovoj transformaciji u regionalnog glumca,ali ne na način na koji su to srpski glumci učinili da biraju uloge i ne ismijavaju svoje korijene i tradiciju ,nego se on, baš kao Rene Bitorajac npr.,trudi što više dokazati kao podobni za region,ponajprije Beograd pa tako daju izjave tipa da nije fair da su Srbi u stranim filmovima uvijek prikazani kao negativci i slične...

GLUMAC GORAN BOGDAN: Srbi su večiti negativci, muka mi je od toga!

https://www.kurir.rs/zabava/pop-kultura ... /komentari


Nema tih novaca koji bi mene natjerali da se pojavim na WHFestu, Evergreenima ili sličnim manifestacijama, ali poštujem činjenicu da ima ljudi kojima je to cool, i da je općenito dobra stvar za bilo koju okolinu da ima raznovrsnost sadržaja. Zato, neka i Thompsona, neka i WHFesta.

Mene je konkretno samo zanimalo zašto si (nisi jedini) proglasio Bogdana Jugoslavenom. Nije mi jasno objašnjenje - kao šalio si se (Jugoslaven je zbog Jovane), ali usprkos šali, ubacuješ ipak kao krunski dokaz jugoslavenstva to što je Srbima "bacio kost" kroz kurtoazne izjave u rangu srpskih Hrvatima "Imate najlepšu obalu na svetu, gde se osećam kao kod kuće". To na stranu, slažem se s njim da bi Hollywood malo trebao ohladiti s Rusima i malim Rusima (Srbima) u ulozi negativaca...Hollywoodu uvijek CIA i Deep state kroje kapu (za navodnu tržišnu industriju, zastrašujuće velik je postotak filmova koje financira Department of Defense, Department of State etc).

OK, nema svrhe cjepidlačiti...ako nema nekih novih dokaza, za sada su te "optužbe" na račun Bogdana samo na račun cure i kurtoaznih izjava za šire tržište. Ako ga uhvatiš u izjavi gdje se vidi da je možda iskompleksiran porijeklom ili Mlinarević-Sopta u nastajanju, slobodno podijeli.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 11 ruj 2019, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Dosta osobnih naklapanja. Moje mišljenje o Raspudiću, na temelju istupa i napisa u novinama (ne zanima me njegov osobni život) je:

* on je odličan polemičar, ima talent za debatu. Neki ljudi su sjajni znalci, no nemaju energiju u nastupu. Raspudić ju ima

* no ima neke fiksideje, a jedna od njih je Plenković. Npr. ovdje ga je obrisao kao nekog bijednog bruxelleskog ćatu jer nije skočio na Slovence oko Pirana: https://www.braniteljski-portal.com/nin ... kom-barkom

A Plenković je sredio slovenske pretenzije potezima iza kulisa, posve srušivši Raspudićevu konstrukciju. Dobro je kritizirao Plenkovića oko manipulacija referendumom o promjeni izbornoga zakona- no od te Istanbulske konvencije su svi digli takvu dreku kao da će nam nametnuti 10 rodova i spolova, što je bez veze. Bura u čaši vode.

* Raspudić, rekao bih, ne razumije kompleksnosti ekonomije, operativne politike, zakulisne igre, realnu snagu i prividnu.... On je bazično ideolog, a to nije dostatno za operativnu politiku. Iako osobno držim Plenkovića mješavinom svega, s dosta mana, ipak je on umješan političar koji je daleko više ostvario u okvirima mogućeg nego što mu se priznaje

* kod Raspudića je dobra ta polemička nota, sposobnost posebno da bosanskomuslimanske tuljane spusti na pravu razinu. Takvi ljudi su potrebni za ideološko izoštravanje (npr. takav je bio Karl Radek za Staljina). No, oni često ne razumiju složenosti društveno-ekonomsko-kulturne zbilje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 11 ruj 2019, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Hroboatos je napisao/la:
Dosta osobnih naklapanja. Moje mišljenje o Raspudiću, na temelju istupa i napisa u novinama (ne zanima me njegov osobni život) je:

* on je odličan polemičar, ima talent za debatu. Neki ljudi su sjajni znalci, no nemaju energiju u nastupu. Raspudić ju ima

* no ima neke fiksideje, a jedna od njih je Plenković. Npr. ovdje ga je obrisao kao nekog bijednog bruxelleskog ćatu jer nije skočio na Slovence oko Pirana: https://www.braniteljski-portal.com/nin ... kom-barkom

A Plenković je sredio slovenske pretenzije potezima iza kulisa, posve srušivši Raspudićevu konstrukciju. Dobro je kritizirao Plenkovića oko manipulacija referendumom o promjeni izbornoga zakona- no od te Istanbulske konvencije su svi digli takvu dreku kao da će nam nametnuti 10 rodova i spolova, što je bez veze. Bura u čaši vode.

* Raspudić, rekao bih, ne razumije kompleksnosti ekonomije, operativne politike, zakulisne igre, realnu snagu i prividnu.... On je bazično ideolog, a to nije dostatno za operativnu politiku. Iako osobno držim Plenkovića mješavinom svega, s dosta mana, ipak je on umješan političar koji je daleko više ostvario u okvirima mogućeg nego što mu se priznaje

* kod Raspudića je dobra ta polemička nota, sposobnost posebno da bosanskomuslimanske tuljane spusti na pravu razinu. Takvi ljudi su potrebni za ideološko izoštravanje (npr. takav je bio Karl Radek za Staljina). No, oni često ne razumiju složenosti društveno-ekonomsko-kulturne zbilje.


Dobar opis Raspudića, dijelim stav. Mada nisam sto posto siguran dolaze li njegove političke nelogičnosti i teze koje su ispod njegove lucidne razine iz proste netalentiranosti za politiku ili je uzrok u njegovoj taštini i tome da on ne podnosi ljude koji su efiaksniji od njega i gdje bi on u srazu s njima izgubio moć vladanja situacijom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 11 ruj 2019, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
s one strane dinare je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:

Kako ne pomaže ako ova Selak ima 37 godina, to joj je zadnji vlak. Da nije Raspudića, bilo bi 0 ovako je 1.

A inače je smiješno ovo znanstveno analiziranje njegovog morala ili nemorala. Pa skoro svi katolici u Europi žive nešto drugo ili treće od onog što propovijedaju. Na ljestvici nataliteta u EU, među 10 najlošijih država po tom pitanju, 8 je katoličkih (7 dominantno i Švicarska djelomično).

Jedino na što se sadržajno sveo zapadno europski tradicionalizam je prijezir prema islamu.

Zato neka nove djece, makar i s različitim ženama.


Nema sanse da katolici u europi imaju gori natalitet od protestanta, to po drzavama nista ne znaci jer je zapadna europa puna imigranata koji stancaju po 10 komada, jebo se ja ako domicilni bijeli protestanti imaju iti 1.0 fertilitet...
Istina je da i domicilni katolici ocajno stoje ali tesko mi je povjerovat da su gori od protestanata.


gori su malo sutra, katolici su u Švicarskoj prije par desetljeća protutnjali ispred protestanata iako je tradicionalno Švicarska bila većinski protestantska.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 11 ruj 2019, 21:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
zaba1111 je napisao/la:

Dobar opis Raspudića, dijelim stav. Mada nisam sto posto siguran dolaze li njegove političke nelogičnosti i teze koje su ispod njegove lucidne razine iz proste netalentiranosti za politiku ili je uzrok u njegovoj taštini i tome da on ne podnosi ljude koji su efiaksniji od njega i gdje bi on u srazu s njima izgubio moć vladanja situacijom.


Vjerojatno oboje. Raspudić je ono što se kolokvijalno zove "javni intelektualac", dakle obrazovana osoba koja (i) promišlja, no poglavito je za estradni nastup. Najbolji primjer je J.P. Sartre.

Ti ljudi moraju biti i tašti i nelogični jer je to preduvjet da budu pod svjetlima pozornice. Generalno, oni nisu jako kreativni na svojim poljima, iako mogu biti i kreativni i uspješni, svjetski poznati.

Takav je na svjetskoj razini bio Umberto Eco, iznimni erudit i elokventni profesor, svjetski poznat kao pisac. No on nije uopće značajan književnik, a kao filozof- nazovimo to tako- to je široka erudicija, no plitko. Pročitavši 3-4 njegove nefikcionalne knjige, mogu reći- to je plitko, slabo. A romani su isto razmetanje i konstrukcija, pa on nije ni rasni pisac.

To je estrada, zabava, a prototip takvih ljudi su bili grčki sofisti u kasnoj fazi.

Kod Raspudića je najbolje što je penicilin za naše cvijeće, a što one iole razumnije dovodi u stanje šoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 stu 2019, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
Predsjednički kandidat?

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 stu 2019, 20:40 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
nadam se, ima moj glas


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 stu 2019, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
bobanovski je napisao/la:
nadam se, ima moj glas

Može jedino Škori odlomiti koji postotak... Bolje mu se ne blamirati kao Dalija Orešković...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 stu 2019, 21:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27117
Ne.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 stu 2019, 21:29 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
neretvanin je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
nadam se, ima moj glas

Može jedino Škori odlomiti koji postotak... Bolje mu se ne blamirati kao Dalija Orešković...

Uzet će on i Kolindi, uz dobru potporu ima on šanse na izborima.

Kolindu ne žele ljudi, Škoro im se gadi jer je dezerter a Nino je simpatičan svima.
Zamisli njega na čelu Hrvatske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 stu 2019, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Da i on kao papiga ponavlja da podržava euro-atlantski put BiH. Nek to rade oni koji diplomatski lažu ali im ljepše leži.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 stu 2019, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
https://www.bljesak.info/vijesti/politi ... dat/287735


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 09 stu 2019, 23:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68230
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
S obzirom da je ispravan i informiran o BiH, kad bi imao realne šanse podržao bi ga, i pregrizao to što smo ideološki na suprotnim polovima i što se s njime ne slažem oko većine pitanja, osim hrvatskog pitanja u BIH i pitanja imigracije.

Ali, ne bi imao realne šanse.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 10 stu 2019, 00:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Bolje da preuzme HDZ BiH.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 10 stu 2019, 02:25 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
nino ne slušaj ove udbaše, samo jako i za predsjednika i sve ostalo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 10 stu 2019, 02:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Mislim da bi postavljanje plakata u svrhu političke kampanje bilo ilegalno. Zato ne vjerujem da je ovo realna mogućnost, vjerojatno je vezano uz promociju neke knjige.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 10 stu 2019, 08:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Valjda neću ispasti glup za par dana, ali ne dajem ni 1% šanse mogućnosti da je ovo ulazak u utrku za predsjedničke izbore. Ne ulazeći u legalnost postavljanja plakata prije objave službene kandidature (potrebno 10.000 potpisa).

Nino ne bi ulazio u nepotreban rizik, niti bi se ubacivao u nešto ovako tek stihijski, niti mu u CV-u treba predsjednička kapmanja (s osvojenih par postotaka). A i kad bi, ne bi ulazak uspio sačuvati u tajnosti.

S toga, preostaje mogućnost da su plakati u svrhu promocije nečega. S obzirom na background i opus, najvjerojatnije je riječ o nekoj emisiji ili medijskom projektu. Plakati bi baš bili "overkill" za neku knjigu ili novu kolumnu.

Marketinški jako dobro izvedeno, odlično korištenje ambiguoznosti u svrhu medijske pažnje (besplatne). Uobičajena matrica je suhoparni press release.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 10 stu 2019, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Koliko sam cuo promovira neku knjigu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 10 stu 2019, 11:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68230
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Dobar marketing, svakako.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 17 stu 2019, 00:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Fora


Privitak/ci:
74802025_1289082401264271_4844964027488534528_o.jpg
74802025_1289082401264271_4844964027488534528_o.jpg [ 91.53 KiB | Pogledano 5524 put/a. ]

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 24 stu 2019, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ministry of Sound je napisao/la:
Valjda neću ispasti glup za par dana, ali ne dajem ni 1% šanse mogućnosti da je ovo ulazak u utrku za predsjedničke izbore. Ne ulazeći u legalnost postavljanja plakata prije objave službene kandidature (potrebno 10.000 potpisa).

Nino ne bi ulazio u nepotreban rizik, niti bi se ubacivao u nešto ovako tek stihijski, niti mu u CV-u treba predsjednička kapmanja (s osvojenih par postotaka). A i kad bi, ne bi ulazak uspio sačuvati u tajnosti.

S toga, preostaje mogućnost da su plakati u svrhu promocije nečega. S obzirom na background i opus, najvjerojatnije je riječ o nekoj emisiji ili medijskom projektu. Plakati bi baš bili "overkill" za neku knjigu ili novu kolumnu.

Marketinški jako dobro izvedeno, odlično korištenje ambiguoznosti u svrhu medijske pažnje (besplatne). Uobičajena matrica je suhoparni press release.


Misterij je riješen. Plakati su postavljeno tjedan-dva prije Interlibera u ZG. Ostala mi je zbunjoza oko plakata za promoviranje knjige (što je neuobičajeno), ali je i to sad jasnije. Naime, to je usporedno i reklama za Franck kavu, čime su plakati opravdani.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 17 vel 2020, 01:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Intervju Novom Listu: http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/VELIKA-ISPOVIJEST-NINE-RASPUDICA-Sto-mi-se-sve-ne-svida-u-Rijeci-danas-i-zasto-mi-je-to-problematicno

Dva zanimljiva dijela (za nas):

Citat:
Slijedi nam i inauguracija novog predsjednika. Iz vaših javnih nastupa mogao se steći dojam da ste, nakon što je Miroslav Škoro ispao u prvom krugu, više navijali za Milanovića?

- Pa nisam. Da sam imao jasnu preferenciju, bio bih to javno rekao. Unatoč tome što je Zoran Milanović bio predsjednik stranke koja pripada dijelu političkog spektra koji meni nije blizak, i što sam neke njegove odluke kritizirao, ja sam neke i pohvalio. Prije svega promjenu politike prema BiH i potpori tamošnjim Hrvatima, koju je dao u vrlo dramatičnom trenutku. Mislim da je korektno, i ljudski i intelektualno, pri komentiranju političke scene prema djelima i kuditi i hvaliti. Ja sam iskreno najsretniji kada mogu pohvaliti. Bio sam sretan što sam mogao pohvaliti Zorana Milanovića za potporu Hrvatima u BiH, ali kao što sam rekao, bilo je i puno drugih stvari u kojima se s njim nisam slagao. Kao izabrani predsjednik, koji još nije stupio na dužnost, mislim da do sad ni u čemu nije pogriješio. Decentan je, ne nameće se u javnosti, svjestan je ovlasti predsjednika Republike i mislim da je donio dobru odluku o skromnijoj inauguraciji. Time je izbjegao startne probleme. Pisati o tome koga hoće ili neće pozvati na inauguraciju sada je postalo deplasirano. Izbjegao je početne zamke i vidi se da je kroz desetljeća u politici naučio neke stvari.


Citat:
Hoćete li se jednog dana angažirati u politici?

- Kao što bi rekao dr. Miroslav Škoro: »Ako moj narod od mene to bude tražio...«

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 17 vel 2020, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ministry of Sound je napisao/la:
Intervju Novom Listu: http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/VELIKA-ISPOVIJEST-NINE-RASPUDICA-Sto-mi-se-sve-ne-svida-u-Rijeci-danas-i-zasto-mi-je-to-problematicno

Dva zanimljiva dijela (za nas):

Citat:
Slijedi nam i inauguracija novog predsjednika. Iz vaših javnih nastupa mogao se steći dojam da ste, nakon što je Miroslav Škoro ispao u prvom krugu, više navijali za Milanovića?

- Pa nisam. Da sam imao jasnu preferenciju, bio bih to javno rekao. Unatoč tome što je Zoran Milanović bio predsjednik stranke koja pripada dijelu političkog spektra koji meni nije blizak, i što sam neke njegove odluke kritizirao, ja sam neke i pohvalio. Prije svega promjenu politike prema BiH i potpori tamošnjim Hrvatima, koju je dao u vrlo dramatičnom trenutku. Mislim da je korektno, i ljudski i intelektualno, pri komentiranju političke scene prema djelima i kuditi i hvaliti. Ja sam iskreno najsretniji kada mogu pohvaliti. Bio sam sretan što sam mogao pohvaliti Zorana Milanovića za potporu Hrvatima u BiH, ali kao što sam rekao, bilo je i puno drugih stvari u kojima se s njim nisam slagao. Kao izabrani predsjednik, koji još nije stupio na dužnost, mislim da do sad ni u čemu nije pogriješio. Decentan je, ne nameće se u javnosti, svjestan je ovlasti predsjednika Republike i mislim da je donio dobru odluku o skromnijoj inauguraciji. Time je izbjegao startne probleme. Pisati o tome koga hoće ili neće pozvati na inauguraciju sada je postalo deplasirano. Izbjegao je početne zamke i vidi se da je kroz desetljeća u politici naučio neke stvari.


Citat:
Hoćete li se jednog dana angažirati u politici?

- Kao što bi rekao dr. Miroslav Škoro: »Ako moj narod od mene to bude tražio...«


Pa da, samo ajde ti ognjništarcima objasni da je Zoki vrlo dobar izbor za predsjednika. Iako dobivam grčeve kad vidim tko mu sve suflira ali proslava pobjede s Florence i Coldplayem je ono što sam htio čuti. Ajmo malo naprijed, odmaknut se od 2. milenija.

Uzgred, jako je zanimljiv ovaj podcast s Ninom.


_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4858 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 195  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Hagresor, Naša Kvačica i 273 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO