HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4858 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 195  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 00:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 kol 2009, 10:51
Postovi: 110
Lokacija: među cmiljem, rudeljom i dračom
Evo par intervjua i crtica, o trenutno vjerojatno najpoznatijem filozofu Hrvatske. :zubati

Rođen u Mostaru 3. studenog 1975. godine. Osnovnu školu završio je u rodnom gradu. Maturirao u Trevisu (Italija). Na Filozofskom fakultetu u Zagrebu 1999. godine diplomirao filozofiju i talijanski jezik i književnost, a 2004. godine i magistrirao radnjom «'Slaba misao' i postmodernistička poetika u suvremenoj talijanskoj prozi». Znanstveni novak na katedri za talijansku književnost od 2000. godine. Bavi se suvremenom talijanskom književnošću u horizontu postmodernog mišljenja. Prevodi s talijanskog jezika književnost i teoriju (Eco, Ammaniti, Vattimo, Pareyson i dr.), objavljuje književnu kritiku i esejistiku. U pripremi mu je knjiga «'Slaba misao' i jaki pisci: Postmoderna i talijanska književnost.».

http://www.ffzg.hr/talijan/nino_raspudic.htm

A i još par linkova, odnosno intervjua:

http://www.poskok.info/index.php?Itemid ... &task=view

http://www.glas-koncila.hr/rubrike_inte ... s_ID=16752

http://www.jetset.cro.net/clanak.asp?cl=156&id=88


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
evo i bloga> http://blog.vecernji.hr/nino-raspudic/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 12:09 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 12:19
Postovi: 596
Njega bih volio vidjeti kao vođu jedne stranke u BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Zepce Jugend je napisao/la:
Njega bih volio vidjeti kao vođu jedne stranke u BiH.


Mogla bi se složit i neka peticija, no sumnjam da je zainteresiran, politika je za ljudski ološ. :ujko

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 12:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Ministry of Sound je napisao/la:
Zepce Jugend je napisao/la:
Njega bih volio vidjeti kao vođu jedne stranke u BiH.


Mogla bi se složit i neka peticija, no sumnjam da je zainteresiran, politika je za ljudski ološ. :ujko


Njekoliko opasaka:

*vidio sam Raspudića na TV i bio je odličan, demaskirao je sarajstanske mufljuze.No, čovjek je po vokaciji povjesničar književnosti i književni kritik.

*ono što se gledateljima dopalo u toj emisiji je informiranost plus verbalna agresivnost. To je dobitna kombinacija za javnu polemiku- no nije baš važna, a kamoli presudna za vođenje politike. Npr. među boljševicima taj su spoj imali neki vođe židovskoga podrijetla (Trocki, Zinovjev,..)- no sve ih je sredio genijalni paranoik Staljin koji je u usporedbi s njima djelovao sivo i dosadno, no majstorski je vodio politiku koja u 95% nije polemika, nego težak i naporan posao u sjeni.

*još je kvalificiraniji za polemike toga tipa povjesničar Mladen Ančić, kojega ne zovu baš- jednom sam vidio samo da su ga pitali za mišljenje u jednom prilogu. Ili- najkvalificiraniji polemičar od svih je Slobodan Praljak, no od daleko nadilazi razinu polemike jer je i borac za istinu i pravdu, u ovom slučaju u Haagu.

Kao zaključak- treba poraditi na tom da imamo reprezentativne ljude i za javni nastup, i za mukotrpni i dosadni rad u praktičnoj politiici, i stručnjake koji će znati i ostaviti dojam, i podkrijepiti svoj nastup stručnošću s pokrićem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Već sam napisao da je Raspudić dobar teoretičar,ali da nedostaju operativci raznih kalibara.Borba za opstojnost naroda je sprega svega toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Sviđa mi se kako govori. :thumbup1 A zamijetio sam ga u jednoj emisiji prije koji mjesec, o Hercegovcima se govorilo, odnosno stereotipima o njima.

Razbio je Ćiru i Emira. :klanjam Draža Mihailović. :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 12:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Ne znam može li se ovdje razgovarati o emisiji i nastupu? "Draža" ih je razbucao ko svinja masan džak :biceovodobro
To su direktno priznali i naši cijenjeni Federalni partneri, psujući Hadžihafiz...nešto sve po spisku, zovu ga ulizicom zbog love, psuju ovog Šumana itd itd.

Ono što mene zanima je ovaj nazovi prohrvatski nastup hrvatskih medija koji je doveo do rasta broja i članova Facebook grupa kreiranih of strane Bošnjaka gdje se energično zahtijeva bojkot HRT i Nove :zivili

Tu su pale sve maske, Bošnjaci tradicionalno vole tvrditi kako nas ovi u HR mrze, kako smo mi za njih "Bosanci", zatim kako oni vole Hrvatsku, samo mrze ove naše "hercegovačke ustaše" itd itd...kad ono hik prc, "poustašili" se i "pravi" Hrvati. :palacgore1

Dakle, je li mislite da su hrvatski mediji stali na našu stranu, ili su pak samo profesionalno prenijeli istinu, a mi koji smo inače naviknuti na osude i pljuvanje, to protumačili kao hrvatsku solidarnost :neznam

U svakom slučaju, Hrvatska :tt1

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Nino. :klanjam

Nino je prva lasta.
Val mladih visokoobrazovanih Hercegbosanaca koji će razbucat levičare po Hrvatskoj i zmijolike multietniĆare u BiH tek dolazi... :wink

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Bravo za Raspudića. Konačno imamo pravog čovjeka da nas zastupa u hrvatskim medijima.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Robbie MO je napisao/la:
Nino je prva lasta.
Pravi val mladih visokoobrazovanih Hercegbosanaca koji će razbucat levičare po Hrvatskoj i zmijolike multietniĆare u BiH tek dolazi... :wink


Vaš image bi se puno popravio kad bi on bio više medijski eksponiran, govoreći sa stajališta običnog građana RH. :palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Cort0 Maltese je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Nino je prva lasta.
Pravi val mladih visokoobrazovanih Hercegbosanaca koji će razbucat levičare po Hrvatskoj i zmijolike multietniĆare u BiH tek dolazi... :wink


Vaš image bi se puno popravio kad bi on bio više medijski eksponiran, govoreći sa stajališta običnog građana RH. :palacgore2



Jasno je to meni.
Trebaju bit eksponirani ljudi poput Raspudića, a ne kreature koje su se do sada pojavljivale na TV.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 13:16 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Ciro je ispao izrazito tumpast, sa onim Drazom, a malo prije toga hvali Nemanju. Sta on misli da se Nemanji dopadaju te sprdacine sa Drazom Mihajlovicem?

Mozda Nemanja nece reci "cuj Ciro, nije red" ali ce sigurno u sebi pomisliti jebote za koga ja igram. Ali to je vec njegov problem, ipak se karijera gradi i kroz neku reprezentaciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Crni bombarder je napisao/la:
Ciro je ispao izrazito tumpast, sa onim Drazom, a malo prije toga hvali Nemanju. Sta on misli da se Nemanji dopadaju te sprdacine sa Drazom Mihajlovicem?

Mozda Nemanja nece reci "cuj Ciro, nije red" ali ce sigurno u sebi pomisliti jebote za koga ja igram. Ali to je vec njegov problem, ipak se karijera gradi i kroz neku reprezentaciju.


Ćiro je ispao glup kad je pomislio da ovaj govori protiv Tuđmana. Nije uopće shvatio poantu onoga što je ovaj htio reći. Draža, gubljenje živaca i ostalo samo su bonus.

I glupa mu je fora o tome kako se u Zenici skandira Nemanji. Pa šta s tim, i u Beogradu se skandiralo Prosinečkom. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 13:31 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
I kada bi previše izživcirao multietničare i njihove mecene iz medjunarodne mafije, neki novi Petrich bi mu zavalio zabranu djelovanja i bavljenja politikom.
Frajer je odličan ali on samo javno govori ono sto svi mislimo i to na izvrstan,jezgrovit i neuvijen način ali u prakticnoj politici na politickoj sceni BiH vjerojatno bi mu brzo dohakali.
Takav covjek bi mogao djelovati jedino ako bi sva populacija bila uz njega i spremna na sve pa da medjunarodni šupci shvate da ako mu pokušaju nauditi da bi imali posla sa općom pobunom Hrvata i općim neposluhom u hrvatskim većinskim krajevima kao i spremnošću da se i razvale sve strukture državne i federalne ako treba.
Takav status je donekle izgradio Dodik kojem ne smiju za sada ništa jer su svjesni da je on u stanju pokrenuti kaos i raspad Daytonskog čudovišta ako budu previse stiskali i što znaju da je cijela srpska populacija u BiH uz njega ako zatreba. Ali treba reći da je i ustavno politicki status Srba ipak povoljniji od položaja Hrvata.
Nije to tako lako ali treba ići na sve samo da se ovo neodrživo stanje promijeni. Meni je osobno pun qrac i Čovića i Ljubića i ostalih koji su se nakrali pa ih medjunarodni ucjenjuju kako hoće. I također mi pun qrac da nas Hrvate u Hrvatskoj predstavljaju karikature poput Rojsa i na osnovu takvih se tamo stvaraju stereotipi o nama Hrvatima iz BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Pa eto formule za nekog novog nadahnutog politicara uz kojeg bi se stalo...

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
Ministry of Sound je napisao/la:
Zepce Jugend je napisao/la:
Njega bih volio vidjeti kao vođu jedne stranke u BiH.


Mogla bi se složit i neka peticija, no sumnjam da je zainteresiran, politika je za ljudski ološ. :ujko


Ne u ova presudna vremena. Ako nam sada nije vazno tko nas vodi ..ne ocekujmo nista dobro. Svaki narod dobije vlast koju zasluzuje. Ukoliko je tebi OK da nase ljude ubijaju u njihovim domoviima jer su 'Ustase' i OK ti je da te predstavlja netko poput ona mesara Lijanovica i Jurisica koji pustaju na slobodu islamo-fastite a hapse nase policajce...onda smo *ebena, nemisleca raja koju slobodu nije zasluzila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 15:50 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 15:13
Postovi: 199
Frankopan je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Mogla bi se složit i neka peticija, no sumnjam da je zainteresiran, politika je za ljudski ološ. :ujko


Ne u ova presudna vremena. Ako nam sada nije vazno tko nas vodi ..ne ocekujmo nista dobro. Svaki narod dobije vlast koju zasluzuje. Ukoliko je tebi OK da nase ljude ubijaju u njihovim domoviima jer su 'Ustase' i OK ti je da te predstavlja netko poput ona mesara Lijanovica i Jurisica koji pustaju na slobodu islamo-fastite a hapse nase policajce...onda smo *ebena, nemisleca raja koju slobodu nije zasluzila.




Na žalost nema prave ekipe na vidiku još uvijek. A Bože oprosti mi, ali od onih Čovića i Ljubića dobijem mučninu u stomaku ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
Ringo59 je napisao/la:
Frankopan je napisao/la:

Ne u ova presudna vremena. Ako nam sada nije vazno tko nas vodi ..ne ocekujmo nista dobro. Svaki narod dobije vlast koju zasluzuje. Ukoliko je tebi OK da nase ljude ubijaju u njihovim domoviima jer su 'Ustase' i OK ti je da te predstavlja netko poput ona mesara Lijanovica i Jurisica koji pustaju na slobodu islamo-fastite a hapse nase policajce...onda smo *ebena, nemisleca raja koju slobodu nije zasluzila.




Na žalost nema prave ekipe na vidiku još uvijek. A Bože oprosti mi, ali od onih Čovića i Ljubića dobijem mučninu u stomaku ...


Isto i ja mislim. No, mora im se pokazat da ce od Hrvata daleko gore proc ako popuste no ako ne popuste od muslimana i MZ-a. Kada stvari krenu, iz mase ce izac prave, rodjene vodje. Na sljedecim izborima treba kanditirat ljude poput ovih momaka u Poskoku, vidjenije , neovisne intelektualce koji je imat ugleda da u narodu prozovu izdajnike, i konacno pocnu podizat razinu nasa politicke kulture.

Pa sjeti se, cak su i komunisti sa Racanom izasli sa kongresa u SKJ u Beogradu. Nemojmo sebe nazivat Ustasama kada smo vece kukavice od zena i dozvoljavamo nasim zlotvorima da nas *ebu. I ne reagiramao kada nasi izdajnici smjesta popuste.

Sutra na prosvjede!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
RajvoSa je napisao/la:
Ne znam može li se ovdje razgovarati o emisiji i nastupu? "Draža" ih je razbucao ko svinja masan džak :biceovodobro
To su direktno priznali i naši cijenjeni Federalni partneri, psujući Hadžihafiz...nešto sve po spisku, zovu ga ulizicom zbog love, psuju ovog Šumana itd itd.

Ono što mene zanima je ovaj nazovi prohrvatski nastup hrvatskih medija koji je doveo do rasta broja i članova Facebook grupa kreiranih of strane Bošnjaka gdje se energično zahtijeva bojkot HRT i Nove :zivili

Tu su pale sve maske, Bošnjaci tradicionalno vole tvrditi kako nas ovi u HR mrze, kako smo mi za njih "Bosanci", zatim kako oni vole Hrvatsku, samo mrze ove naše "hercegovačke ustaše" itd itd...kad ono hik prc, "poustašili" se i "pravi" Hrvati. :palacgore1

Dakle, je li mislite da su hrvatski mediji stali na našu stranu, ili su pak samo profesionalno prenijeli istinu, a mi koji smo inače naviknuti na osude i pljuvanje, to protumačili kao hrvatsku solidarnost :neznam

U svakom slučaju, Hrvatska :tt1


Rekao bih da:

1. svima je jasno da su Hrvati (govorim o RH) in toto nacionalno svjesni i
da imaju svoju vizuru prošlosti, sadašnjosti itd.

2. sadašnja medijska vlast odraz je želja i volje m.z., a ne
građana. Ili- TV je bila u skladu s većinom narodnoga mnijenja
u doba Tuđmana, a od 2000 nije. I posthdzovska vlada, i ona "reformiranoga" HDZ-a,
u neke razlike, nisu uzele glavne medije u svoje ruke, nego su ih prepustile
stranim vlasnicima koji bi najradije sve strpali u balkanski lonac i izjednačili sve i svakoga.

3. no, u toj situaciji jasno je da se protivštine pretvaraju u frakcije,
a nezadovoljstvo naroda je jedini faktor koji mijenja stvar.
Kako se približavaju izbori, mediji uvijek postaju "nacionalniji"-
što je obična manipulacija jer znaju da njihove EUnuške opcije
nitko ne šljivi.

4. za sada mislim da je to samo predizborno titranje, jer
da se radi o povratku na autentičniju politiku- onda bi definitivno dobili
nogu svi Latini, Stankovići itd.

To će se ozbiljnije početi rješavati tek s pravom ekonomskom krizom u Hrvatskoj,
kad ljudi popizde i artikuliraju se nove opcije. Dotle- samo oscilacije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Crni bombarder je napisao/la:
Ciro je ispao izrazito tumpast, sa onim Drazom, a malo prije toga hvali Nemanju. Sta on misli da se Nemanji dopadaju te sprdacine sa Drazom Mihajlovicem?

Mozda Nemanja nece reci "cuj Ciro, nije red" ali ce sigurno u sebi pomisliti jebote za koga ja igram. Ali to je vec njegov problem, ipak se karijera gradi i kroz neku reprezentaciju.


:palacgore2
Inače, Raspudić je skroz simpa. slika

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
Nino je odlican.
Skidam mu kapu.

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
RajvoSa je napisao/la:
Dakle, je li mislite da su hrvatski mediji stali na našu stranu, ili su pak samo profesionalno prenijeli istinu, a mi koji smo inače naviknuti na osude i pljuvanje, to protumačili kao hrvatsku solidarnost :neznam
Evo što se dogodilo s "hrvatskim" medijima nakon 2000. godine.
http://hakave.org/index.php?option=com_ ... &Itemid=22

Od njih ne treba očekivati ništa dobro.

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Ringo59 je napisao/la:
I kada bi previše izživcirao multietničare i njihove mecene iz medjunarodne mafije, neki novi Petrich bi mu zavalio zabranu djelovanja i bavljenja politikom.
Frajer je odličan ali on samo javno govori ono sto svi mislimo i to na izvrstan,jezgrovit i neuvijen način ali u prakticnoj politici na politickoj sceni BiH vjerojatno bi mu brzo dohakali.
Takav covjek bi mogao djelovati jedino ako bi sva populacija bila uz njega i spremna na sve pa da medjunarodni šupci shvate da ako mu pokušaju nauditi da bi imali posla sa općom pobunom Hrvata i općim neposluhom u hrvatskim većinskim krajevima kao i spremnošću da se i razvale sve strukture državne i federalne ako treba.
Takav status je donekle izgradio Dodik kojem ne smiju za sada ništa jer su svjesni da je on u stanju pokrenuti kaos i raspad Daytonskog čudovišta ako budu previse stiskali i što znaju da je cijela srpska populacija u BiH uz njega ako zatreba. Ali treba reći da je i ustavno politicki status Srba ipak povoljniji od položaja Hrvata.
Nije to tako lako ali treba ići na sve samo da se ovo neodrživo stanje promijeni. Meni je osobno pun qrac i Čovića i Ljubića i ostalih koji su se nakrali pa ih medjunarodni ucjenjuju kako hoće. I također mi pun qrac da nas Hrvate u Hrvatskoj predstavljaju karikature poput Rojsa i na osnovu takvih se tamo stvaraju stereotipi o nama Hrvatima iz BiH.


Ovo je ključno, a i tema za razmišljanje. Realno, mogu se pojednostavljeno
opisati dva stava:

a) Srbi u BH (RS) zbog veće homogenosti i ustavnih okvira uspjeli su
izgraditi manevarski prostor takav da su gospodari svoje sudbine (u većem dijelu)

b) Srbima u RS to je, realno, darovano, i oni nisu pokazali neku veću homogenost, nego
su imali sreću, kao Tito 1948. (da je Staljin napao, Tito bi ispušio i ne bi bilo "povijesnog ne"). Njihova stabilnija pozicija nije rezultat njihove bolje politike, nego naklonosti
pravih čimbenika m.z. (SAD), dok je retorika oko ujedinjenja BH samo dimna zavjesa.

Ne iduću u ekstreme, osobno mislim da je opcija b) glavna, a da je a) kao neka dopuna.
Ili- Dodik ne bi ništa mogao da su ga odlučili pričepiti u bilo kojem trenutku. Da sada
SAD preko svojih pasa naprave agresiju u Banjoj Luci kao što je bila pljačka Hercegovačke banke, s trnspoerterima i dinamitom, te uhite Dodika- Srbi ne bi ništa poduzeli. Baš ništa.
Jer sljedeći korak je ulaz u rat, a to se nikomu ne će. Pogledajmo što je bilo nakon pravog pogroma Srba na Kosovu pred koju godinu ?
Ništa.

Dakle, iako cijenim primitivno-lukavu muljažu Dodikovum, držim da
bi bio brzo sređen da međunarodni ljigavci imaju oštar kurs prema RS.
A ne ovo cigančenje gdje se želi Kosovo "prelomiti" preko ustupaka u BH,
a s Muslimanima se ne zna ni što ni kako, nakon svih prijeloma
(SAD je podupirao, sjetimo se, i mudžahedine u Afganistanu).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 07 lis 2009, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 svi 2009, 10:46
Postovi: 181
Lokacija: Texas-Mostar-Široki-Vietnam
Ma jašta Bruce Lee je čudo :palacgore1

_________________
Mr. T pities the fool. Chuck Norris rips the fool's head of.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4858 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 195  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, Naša Kvačica i 151 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO