HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 09:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 272 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 14 lis 2020, 21:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I pred njima 8 auta x 20 minuta. Pa ti čekaj na svojih 20 minuta.
Ako kreneš za Božić ili kad Italijani krenu na Jadran, onda čekaj 65 x 20 minuta.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 14 lis 2020, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ako se ne varam Teslu možeš i doma puniti.

Struja je posvuda, pa će i tih punjača biti posvuda, pokraj svakog marketa, daleko više nego benzinskih pumpi.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 14 lis 2020, 21:20 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10431
Osim toga onaj tko ima električno auto na putovanja od 1000 km vjerojatno ide avionom a ne autom.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 14 lis 2020, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ignat je napisao/la:
VUKsaJUGA je napisao/la:
Ovo sam ja spominjao prije godinu i pol, prvi BBC onda i dosta ostali su se smijali da to nema nigdje veze.
Inace radim u razvoju u jednoj njemackoj auto kompaniji, nazalost nista vezano za "E-mobility"
Auta uopste nisu problem dovoljno su razvijena,problem su punjaci na putevima koji je jos uvjek premalo.
Ali upravo zato su Hybridi jos uvjek najjaca fora.


Ne bi ni hibridi postojali bez političkog pritiska, subvencija za hibride i dodatnih poreza za dizelaše.

Kupuju ljudi jer moraju, tako vlada odlučila. Opet bolje hibrid nego čistokrvni EV kojeg moraš punit 10h nakon pređenih 200km.

Kinezi rade EV sa zamjenjivom baterijom. To ima smisla. Cilj je zamjena za manje od 15 min. U usporedbi s nekoliko sati koliko treba za punjenje nezamjenjive baterije.

Zamišljam kako izgleda put iz Njemačke do Jadrana u Tesli. Moraš unaprijed isplanirat gdje ćeš se zaustavit i provest pola dana dok se auto puni. Tri dana jahanja. Nahrani konja, daj mu odspava, e tek onda možeš dalje. Dizelaši nemaju taj problem.

No dobro, kapacitet baterija raste. Nakon 1000km ne treba ti više jer nakon toga ograničavajući faktor postaje čovjek koji mora odspavati.



Nema razloga da se iz Njemačke ne ide na struju općenito. Sve to treba na vlakove. :D

Koliko bi nas išlo do Splita s autom na vlaku kad bi vlak bio jeftin i brži?

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 14 lis 2020, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 ruj 2020, 14:04
Postovi: 234
Robbie MO je napisao/la:
Ako se ne varam Teslu možeš i doma puniti.

Struja je posvuda, pa će i tih punjača biti posvuda, pokraj svakog marketa, daleko više nego benzinskih pumpi.


Troškovi prelaska na EV su ogromni, a korist nikakva. Zato kažem da će države koje odjebu eko-sektaše i ne podlegnu pritiscima da uvode subvencije profitirati.

Ako i kada se tehnologija u toj mjeri razvije da postane tržišno isplativo graditi stanice za punjenje i voziti EV umjesto trenutno još uvijek daleko superiornijih ICEV, e onda će ionako do zamjene doći spontano. Nikakve subvencije neće biti potrebne.

Potpuno slobodno tržište najadekvatnije alocira resurse. Svaka subvencija nanosi dvostruku štetu. Prvo jer usmjerava resurse tamo gdje tržište ne bi tj. suboptimalno pa oportunitetni trošak raste preko poželjne granice. Drugo, subvencije netko mora platiti, a to se također negativno odražava na gospodarstvo u cjelini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 14 lis 2020, 22:15 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Ignat je napisao/la:
VUKsaJUGA je napisao/la:
Ovo sam ja spominjao prije godinu i pol, prvi BBC onda i dosta ostali su se smijali da to nema nigdje veze.
Inace radim u razvoju u jednoj njemackoj auto kompaniji, nazalost nista vezano za "E-mobility"
Auta uopste nisu problem dovoljno su razvijena,problem su punjaci na putevima koji je jos uvjek premalo.
Ali upravo zato su Hybridi jos uvjek najjaca fora.


Ne bi ni hibridi postojali bez političkog pritiska, subvencija za hibride i dodatnih poreza za dizelaše.

Kupuju ljudi jer moraju, tako vlada odlučila. Opet bolje hibrid nego čistokrvni EV kojeg moraš punit 10h nakon pređenih 200km.

Kinezi rade EV sa zamjenjivom baterijom. To ima smisla. Cilj je zamjena za manje od 15 min. U usporedbi s nekoliko sati koliko treba za punjenje nezamjenjive baterije.

Zamišljam kako izgleda put iz Njemačke do Jadrana u Tesli. Moraš unaprijed isplanirat gdje ćeš se zaustavit i provest pola dana dok se auto puni. Tri dana jahanja. Nahrani konja, daj mu odspava, e tek onda možeš dalje. Dizelaši nemaju taj problem.

No dobro, kapacitet baterija raste. Nakon 1000km ne treba ti više jer nakon toga ograničavajući faktor postaje čovjek koji mora odspavati.


Fulao si, Tesla se napuni od 0% do 100% za manje od sat stim da do 80% dodje za manje od pola sata.
Vozio sam ga jedno vrijeme, dobio od firme i to pola sata zvuci mnogo ali dok odes na Wc i tamo vamo to ti prodje.
A normalnim danima i ne stajes da ga punis, nego punis ga dok si na poslu ili kod kuce, znaci da ti to punjenje treba samo kad si na nekom duzem putovanju.
Punjenje baterije moras zamislit kao da punis stadion, na pocetku ide brzo kad ljudi ulaze u pun stadion, gdje god dodje ima mjesto i odma sjedau i brzo se puni a sad zamisli u stadionu od 80.000 ljudi, gdje nemas brojeve na sjdalima, oni zadnji 2-3 tisuce, udju pa prvo traze to slobodno mjesto. Nikad da ga nadju .

To sa mjenjanjem baterija je "starija ideja" ali zamisli koliko ti mjesta treba da zadrzavas toliko baterija?
I stvar su ljudi, ja prvi nebi htjeo da kupim novo auto i kad treba da mi negdje zamjenu bateriju oni mi ubace neku staru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 14 lis 2020, 22:22 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Ovo sam davno spominja. Da navijam za elektricna auta, ne zbog eko geeky trendova, nego da se dokrajci arape.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 14 lis 2020, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 ruj 2020, 14:04
Postovi: 234
Na službenoj stranici kaže da punjenje do 100% traje do 12h. Za razliku od tebe nemam osobnog iskustva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 14 lis 2020, 22:36 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Ignat je napisao/la:
Na službenoj stranici kaže da punjenje do 100% traje do 12h. Za razliku od tebe nemam osobnog iskustva.


Da traje, ali kad ga punis kuci na obicnu struju. Punjaci na autoputevima su drugacij.
Tesla Supercharger ti ga napuni do kraja ispod sat vremena.
Ne reklamiram auto nemam nista od toga ali radim u tom segmentu i vozio sam ga tako da mozes da mi vjerujes.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 14 lis 2020, 22:48 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2019, 15:28
Postovi: 246
Sve litijum baterije imaju oko 300 ciklusa praznjenja/ punjenja, nakon cega gube kapacitet drasticno. Svakako se mora baterija mijenjati ako je recimo punis svaki drugi dan, za dvije godine. Zavisi isto i kako je punis. Ako je punis sa puno wati, baterije krace traju. Isto i praznjenje. Jedino rjesenje je da se napravi standard za baterije, i da na pumpama ti mjenjaju baterije, kao module.

_________________
Izučavaći budalizma su budalisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 14 lis 2020, 23:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20710
Lajte vi na mjesec ali EL Auti dolaze to je očit trend pa kom krivo pa kom pravo. Umjesto prepiranja da li je to dobro ili ne usmjerimo diskusiju na to kako se što bolje pripremiti za tranziciju.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 15 lis 2020, 08:54 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Trenutno stanje s baterijama nije na pravoj razini ugl, mora doci do drasticnog poboljsanja i baterija i infrastrukture. Neki dan yugo pretice Teslu jer ovaj mora voziti 40 na sat da mu baterija izdrzi do sljedece uticnice.

Tesko cete vidjeti Teslu da vozi iznad 120 na autocesti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 15 lis 2020, 09:01 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Citat:
Električna vozila činila su osam odsto prodaje automobila u Evropi u prvoj polovini godine, što je na talasu podsticaja za kupovinu otvorilo put utrostručenju njihovog tržišnog prodajnog udela ove godine, pokazuje analiza nevladine organizacije Transport&Environment (T&E).

Iako je pandemija novog korona virusa srezala prodaju automobila, porasla je prodaja elektromobila, koje je T&E definisao kao one koje pokreću baterije i hibridni modeli.

Tako su električni automobili više nego utrostručili svoj tržišni udeo u Evropskom ekonomskom prostoru (EEA), u poređenju sa prvom polovinom prošle godine, pokazuju podaci T&E-a.

Očekuje se da će se direktna prodaja takvih vozila ove godine približno udvostručiti, na milion jedinica, navodi se u analizi, prenosi Index.hr.

Povećanje prodaje T&E pripisuje strožim standardima za emisije izduvnih gasova u Evropskoj uniji, koji su stupili na snagu ove godine, te podsticajima za kupovinu u Nemačkoj i Francuskoj.

Evropsko udruženje proizvođača automobila (ACEA) smatra da je prodaja električnih vozila podstaknuta nacionalnim programima podrške za podsticanje ekonomskog oporavka od pandemije covida-19, ali da taj trend ne mora nužno biti dugoročan.

Pored toga što ne zagađuju životnu sredinu, e-automobili su i znatno isplativiji od klasičnih benzinaca ili dizelaša, manje troše, a i jeftiniji su za servisiranje od klasičnih automobila.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 15 lis 2020, 09:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
VUKsaJUGA je napisao/la:
Ignat je napisao/la:
Na službenoj stranici kaže da punjenje do 100% traje do 12h. Za razliku od tebe nemam osobnog iskustva.


Da traje, ali kad ga punis kuci na obicnu struju. Punjaci na autoputevima su drugacij.
Tesla Supercharger ti ga napuni do kraja ispod sat vremena.
Ne reklamiram auto nemam nista od toga ali radim u tom segmentu i vozio sam ga tako da mozes da mi vjerujes.


Daj malo više infoa. Meni se Tesla 3 čini kao auto koji zadovoljava sve moje potrebe, čak nije ni preskup.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 15 lis 2020, 09:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 kol 2020, 20:26
Postovi: 1779
Ja sam probno vozio Hyundai Konu Electric.
To je takav gušt voziti po gradu, instant ubrzanje, tišina.
Većina ljudi koja proba elekrika navuče se....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 15 lis 2020, 18:20 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
useless je napisao/la:
Trenutno stanje s baterijama nije na pravoj razini ugl, mora doci do drasticnog poboljsanja i baterija i infrastrukture. Neki dan yugo pretice Teslu jer ovaj mora voziti 40 na sat da mu baterija izdrzi do sljedece uticnice.

Tesko cete vidjeti Teslu da vozi iznad 120 na autocesti.


Jbg ja pisem iz i o zapadnoj evropi a ti o Balkanu.
A rekao sam da je infrastruktura jos uvjek problem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 15 lis 2020, 18:25 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Junuz Djipalo je napisao/la:
VUKsaJUGA je napisao/la:

Da traje, ali kad ga punis kuci na obicnu struju. Punjaci na autoputevima su drugacij.
Tesla Supercharger ti ga napuni do kraja ispod sat vremena.
Ne reklamiram auto nemam nista od toga ali radim u tom segmentu i vozio sam ga tako da mozes da mi vjerujes.


Daj malo više infoa. Meni se Tesla 3 čini kao auto koji zadovoljava sve moje potrebe, čak nije ni preskup.


Koristio sam Tesla S, stvar je sto je bilo sluzbeno auto pa se nisam zajebavao sa servisima itd.
Koliko sam skontao ti si u ZG i neces imat problema stim ali neko ko zivi u nekoj vukojebini mora da se raspita ocel mu dolazit serviser kuci (mislim da za Teslu 3 to ne rade) ili mora auto vozit u ZG.
Isto nemam pojma kakva je infrastruktura u HR, u njemackoj supermarketi kao Kaufland itd nude ti 1-2 sata bezplatno punjene dok si u kupovini i imas mnogo takvi mogucnosti.
Inace Tesla model S mi je bio zvjer, iznenadjen sam bio. Kao sto "tucepi" spominje to ubrzavanje je bas specificno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 15 lis 2020, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovo su električna auta danas. Bi li kupili ovo ?

slika

I sad treba čekati koliko se čekalo na ovo. Tek onda će električna vozila neku kitu vrijediti. Danas su rupa bez dna za novac i samo glavobolja.

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 15 lis 2020, 19:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30402
BBC je napisao/la:
Ovo su električna auta danas. Bi li kupili ovo ?

slika


Neugodno mi je priznati, ali i sad imam ovo. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 15 lis 2020, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Je, kad ideš u noćni ribolov misliš se jesi li dovoljno novčano situiran za toliko rezervnih baterija.
I pored toga štednja pri korištenju maksimalna. Upravo kao električna auta. :laugh

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 15 lis 2020, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ne znam zasto ste se toliko skoncentrirali na aute. Jedna od najvećih stvari koju zamjeram Bandiću je nedostatak prave bicikkističke staze s istoka Zagreba u centar. Bila bi masa ljudi s biciklima i električnim romobilima. Fali nekih 3 km. A hvali se s 400 km staza... jbm im mater.

Meni auto skoro da i ne treba. Treba mi za otići na g.o. i s njega. Na g.o. mi ne treba. I kad idem u Bosnu. U principu mi auto baš treba 2 tjedna godišnje. Teretni bicikl može puno toga.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 16 lis 2020, 00:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Robbie MO je napisao/la:
Ako se ne varam Teslu možeš i doma puniti.

A šta ako živiš u stanu na osmom spratu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 16 lis 2020, 00:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
VUKsaJUGA je napisao/la:
Kao sto "tucepi" spominje to ubrzavanje je bas specificno.

Zato što dobijaš maksimalni obrtni momenat odmah i bez čekanja da motor nasvira obrtaje kao kod automobila sa unutrašnjim sagorevanjem. Zbog tog nenormalnog obrtnog momenta osećaš da ti spljošti organe dok ubrzavaš. Jedina mana kod toga je što ne možeš da ugradiš menjač, jer bi ga jačina obrtnog momenta smrvila, pa svi elekrtični automobili imaju direktan prenos i jednu brzinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 16 lis 2020, 05:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
BBC je napisao/la:
I pred njima 8 auta x 20 minuta. Pa ti čekaj na svojih 20 minuta.
Ako kreneš za Božić ili kad Italijani krenu na Jadran, onda čekaj 65 x 20 minuta.

Nece oni to da cuju nista. Kaze se, amateri misle o bitkama a majstori o logistici.

Ti spominjes logistiku a to ekipisSa ne zeli znat... kvari im optimizam. Misle buducnost, futurizam, arapi u suzama.

Nema nista od el auta. To je doslovno nemoguce primjenit na vise od 20ak% ljudi. Zasada tiha vecina (i to zbilja dobro koristenje ove rici) trpi ovaj moralni egzibicionizam zapadnjackih dusebriznika.

Ista ekipa koja je za egalitarizam, otvorene granice je i za veganstvo i eko fasizam.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Elektricni auti ce dokrajciti vanjskopoliticku poziciju bosanskih muslimana?
PostPostano: 16 lis 2020, 06:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
Ignat je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Neće se čekati da nafte nestane.
Norveška koja sama naftaška zemlja prva je prešla 49% na električne automobile. Do 2025 vlada im je zacrtala 100% električnih auta i praktički zabranu benzinskih automobila.


Zapad neće čekati. Jer Zapadom drma eko-sekta i sve je podložno njenim dogmama.

One države koje budu čekale i u medjuvremenu iskoriste prednosti jeftinije nafte će profitirati. RH koja se povodi za eko-manijacima će ispušit. Osim pojedinaca, “investitora” u vjetroelektrane, ekskluzivnih uvoznika EV i sl. lopova.

Fascinantno kako si svisan eko sekte a ne i da su to imenon i prezimenin isti ljudi koji guraju egalitarizam, otvorene granice i ostala libtard sranja.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 272 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 294 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO