HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 12:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 2718 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 109  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 25 stu 2009, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
blacky je napisao/la:
Iskreno, ne znam jer nisam nikada radio, ali mislim da se može na ovaj način koji sam predložio, pite posebno po općinama, a legenda tj. boje uz objašnjenja u jedan kut ili ispod karte.
Samo naprijed, bitan je trud, već ćeš nekako napraviti. Na kraju i ovako ti je krenulo :palacgore1


Legendu sam po preporučenom načelu dobrim dijelom i napravio za kartu izbora za načelnike USK, ali sada imam problem uploadati je - prevelika je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 25 stu 2009, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
@Der_Stürmer

Molio bih te za link na Ultrasovu kartu koju spominješ kao izvor za mjesne zajednice. Hvala!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napravio sam kartu s rezultatima izbora za načelnike općina u Unsko-sanskoj županiji. Mislim da će biti dovoljno vidljivo, premda je ova karta veličine 1,03MB, a original je 9,9MB (pa ga nisam uspio uploadati na Imageshack).

Karta služi za upoznavanje političke scene u USŽ. A premda je politička, a ne etnička, ipak mislim da rezultati za Veliku Kladušu i Cazin održavaju podjelu na Bošnjake i Muslimane, a u slučaju Bosanskog Petrovca odnos između Bošnjaka i Srba, pa je u skladu s naslovom ove teme.

U gornjem lijevom kutu karte su potrebna objašnjenja (naslov, napomene, objašnjenje kratica), a za povećanje treba kliknuti na plus u gornjem lijevom kutu.

Uz ime svake općine stoji i broj glasača koji su glasali (a ne ukupan broj registriranih birača s pravom glasa). Boje nisu dosljedno provedene (osim za SDA).

slika

http://img230.imageshack.us/img230/1356/uskizborikarta2.png


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 25 stu 2009, 15:09 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Glazbenik je napisao/la:
@Der_Stürmer

Molio bih te za link na Ultrasovu kartu koju spominješ kao izvor za mjesne zajednice. Hvala!


Imaš je na prvoj stranici ove teme, drugi post.
Ali ima nekih nedostataka, pa bi ti ja preporučio da kombiniraš sa ovom Hercovom kartom
http://www.heberger-image.fr/images/32471_EK_BiH_91_Entiteti.gif.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 25 stu 2009, 21:58 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
Glazbenik je napisao/la:
oliver je napisao/la:


Pa koliko si to puta bio u Jajcu ako si prosao samo 2 puta tom cestom ? Da nisi u ostale posjete stigao preko tog "koridora uz rub opcine Donji Vakuf " pa izbjegao da se vozis obicnim putem ? Vidim da si ekspert za Jajce pa si sigurno dolazio vise od 2 puta .

Pravis karte za puteve koji ce ici preko teritorija gdje su Bosnjaci vecina a ti ce putevi trebati da budu potrebni ako budu zategnuti odnosi sa Bosnjacima :confused1 Kazem ti ja , bolje je da pocnes skupljati pare za tunele a sta je to vama, vi ste puni ko i brod, jos da vas Bosnjaci ne pljackaju mogli bi i most da napravite.


1.) Zašto stalno postavljaš pitanja na koja imaš odgovore u box-u u kojem me citiraš?

2.) Rekao sam ti da nisam planinario potezom Kupres-Donji Vakuf-Jajce.

3.) Travnik-Donji Vakuf nije jedini smjer dolaska u Jajce, koristio sam još dva smjera (via Donji Vakuf-Bugojno i via Bočačka klisura-Banja Luka).

4.) Bio sam u Jajcu više puta, ali sam se na dolasku uglavnom divio prirodi i razmišljao o općem dojmu koji ostavljaju naselja (grad i sela) i nisam obraćao pažnju na industrijske pogone, a sela su često slabo označena.

5.) Upravo u interesu Bošnjaka provodim putove kroz sela umjesto kroz bošnjačke gradove. Što može postići 15 bošnjačkih seljaka u jedinici s hrvatskom policijom? Dizati barikade?

P.S. Tebi ću odgovarati na pitanja samo na podforumu Srednja Bosna -> tema Jajce, pa ne moraš ovdje više voditi temu u OT.



1) Pitam te jer mi se nimalo ne cini logicnim to sto pises pa se uvijek nadam da si nenamjerno pogrijesio
2-3) Pa bilo kako bilo moras proci relacijom Donji Vakuf- Jajce ako dolazis sa juga a to je upravo onaj dio za koji kazes da treba da vam ide koridor ( tj ona brda sa lijeve stane kad ides iz D. Vakufa ) pa ne treba da budes vrhunski planinar ili gradzevinac da skonatas koliko je realisticno to sto pises.
4) Znaci ekspert nema pojma inace o Jajcu vec o flori i fauni
5) Pa to je upravo to sto te pitam. Zasto bi Bosnjaci dali bilo koje selo da tuda prolazi put koji bi se koristio bas u slucaju zategnutih odnosa ? Ili mislis da se to uradi u paketu : Bosnjaci vama koridor tamo gdje je vama potreban a vi Bosnjacima gdje je njima ?
I ako vec potenciras to reci mi sta nudis u zauzvrat ? Vama treba put koji ce povezati vase enklave pa si sigurno skontao da ce i Bosnjaci zeljeti nesto slicno npr povezati Stari Vitez sa Travnikom. De mi reci onda kad pravis te karte : Koje selo u okolini Viteza gdje su BiH Hrvati vecina dajes u Bosnjacki entitet kao koridor Stari Vitez - Travnik ? Pitam te ozbiljno , uvijek govorite kako su Bosnjaci nerazumni i nece nikakav dogovor pa evo , cekam .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 25 stu 2009, 23:13 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
oliver je napisao/la:
Glazbenik je napisao/la:

1.) Zašto stalno postavljaš pitanja na koja imaš odgovore u box-u u kojem me citiraš?

2.) Rekao sam ti da nisam planinario potezom Kupres-Donji Vakuf-Jajce.

3.) Travnik-Donji Vakuf nije jedini smjer dolaska u Jajce, koristio sam još dva smjera (via Donji Vakuf-Bugojno i via Bočačka klisura-Banja Luka).

4.) Bio sam u Jajcu više puta, ali sam se na dolasku uglavnom divio prirodi i razmišljao o općem dojmu koji ostavljaju naselja (grad i sela) i nisam obraćao pažnju na industrijske pogone, a sela su često slabo označena.

5.) Upravo u interesu Bošnjaka provodim putove kroz sela umjesto kroz bošnjačke gradove. Što može postići 15 bošnjačkih seljaka u jedinici s hrvatskom policijom? Dizati barikade?

P.S. Tebi ću odgovarati na pitanja samo na podforumu Srednja Bosna -> tema Jajce, pa ne moraš ovdje više voditi temu u OT.



1) Pitam te jer mi se nimalo ne cini logicnim to sto pises pa se uvijek nadam da si nenamjerno pogrijesio
2-3) Pa bilo kako bilo moras proci relacijom Donji Vakuf- Jajce ako dolazis sa juga a to je upravo onaj dio za koji kazes da treba da vam ide koridor ( tj ona brda sa lijeve stane kad ides iz D. Vakufa ) pa ne treba da budes vrhunski planinar ili gradzevinac da skonatas koliko je realisticno to sto pises.
4) Znaci ekspert nema pojma inace o Jajcu vec o flori i fauni
5) Pa to je upravo to sto te pitam. Zasto bi Bosnjaci dali bilo koje selo da tuda prolazi put koji bi se koristio bas u slucaju zategnutih odnosa ? Ili mislis da se to uradi u paketu : Bosnjaci vama koridor tamo gdje je vama potreban a vi Bosnjacima gdje je njima ?
I ako vec potenciras to reci mi sta nudis u zauzvrat ? Vama treba put koji ce povezati vase enklave pa si sigurno skontao da ce i Bosnjaci zeljeti nesto slicno npr povezati Stari Vitez sa Travnikom. De mi reci onda kad pravis te karte : Koje selo u okolini Viteza gdje su BiH Hrvati vecina dajes u Bosnjacki entitet kao koridor Stari Vitez - Travnik ? Pitam te ozbiljno , uvijek govorite kako su Bosnjaci nerazumni i nece nikakav dogovor pa evo , cekam .


U budučem ustroju naše domovine Bosne i Hercegovine, Jajce Vitez, Travnik su dio buduće Veležupe Lašva i Pliva tako da
nema potrebe za nekim koridorima, svi putevi su slobodni za protok ljudi robe i kapitala...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 25 stu 2009, 23:24 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
sioux111 je napisao/la:
oliver je napisao/la:


1) Pitam te jer mi se nimalo ne cini logicnim to sto pises pa se uvijek nadam da si nenamjerno pogrijesio
2-3) Pa bilo kako bilo moras proci relacijom Donji Vakuf- Jajce ako dolazis sa juga a to je upravo onaj dio za koji kazes da treba da vam ide koridor ( tj ona brda sa lijeve stane kad ides iz D. Vakufa ) pa ne treba da budes vrhunski planinar ili gradzevinac da skonatas koliko je realisticno to sto pises.
4) Znaci ekspert nema pojma inace o Jajcu vec o flori i fauni
5) Pa to je upravo to sto te pitam. Zasto bi Bosnjaci dali bilo koje selo da tuda prolazi put koji bi se koristio bas u slucaju zategnutih odnosa ? Ili mislis da se to uradi u paketu : Bosnjaci vama koridor tamo gdje je vama potreban a vi Bosnjacima gdje je njima ?
I ako vec potenciras to reci mi sta nudis u zauzvrat ? Vama treba put koji ce povezati vase enklave pa si sigurno skontao da ce i Bosnjaci zeljeti nesto slicno npr povezati Stari Vitez sa Travnikom. De mi reci onda kad pravis te karte : Koje selo u okolini Viteza gdje su BiH Hrvati vecina dajes u Bosnjacki entitet kao koridor Stari Vitez - Travnik ? Pitam te ozbiljno , uvijek govorite kako su Bosnjaci nerazumni i nece nikakav dogovor pa evo , cekam .


U budučem ustroju naše domovine Bosne i Hercegovine, Jajce Vitez, Travnik su dio buduće Veležupe Lašva i Pliva tako da
nema potrebe za nekim koridorima, svi putevi su slobodni za protok ljudi robe i kapitala...


Bas ti hvala ma odgovoru. Reci to jos i ovome koji se satra crtajuci karte da se ne umara bez veze kad si ti vec nasao rjesenje a i ovima koji ga podrzavaju u tome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 25 stu 2009, 23:33 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
oliver je napisao/la:
sioux111 je napisao/la:

U budučem ustroju naše domovine Bosne i Hercegovine, Jajce Vitez, Travnik su dio buduće Veležupe Lašva i Pliva tako da
nema potrebe za nekim koridorima, svi putevi su slobodni za protok ljudi robe i kapitala...


Bas ti hvala ma odgovoru. Reci to jos i ovome koji se satra crtajuci karte da se ne umara bez veze kad si ti vec nasao rjesenje a i ovima koji ga podrzavaju u tome.


Kako je planirano sjedište Veležupe u Travniku i Župan bi trebao biti iz Travnika (Hrvat-Katolik) dok bi Dožupan trebao biti iz Jajca (Hrvat Muslimanske vjeroispovijesti) i da živimo i radimo ko u stara dobra vremena... puno pozz iz TR i imaš piče kad budeš prolazio ovim krajem da vidiš da smo mi Hrvati uvijek za prave stvari... pravaši pravi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 25 stu 2009, 23:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32062
Stari Vitez je hrvatski-Mahala je ono sto ti spominjes.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
oliver je napisao/la:
1) Pitam te jer mi se nimalo ne cini logicnim to sto pises pa se uvijek nadam da si nenamjerno pogrijesio
2-3) Pa bilo kako bilo moras proci relacijom Donji Vakuf- Jajce ako dolazis sa juga a to je upravo onaj dio za koji kazes da treba da vam ide koridor ( tj ona brda sa lijeve stane kad ides iz D. Vakufa ) pa ne treba da budes vrhunski planinar ili gradzevinac da skonatas koliko je realisticno to sto pises.
4) Znaci ekspert nema pojma inace o Jajcu vec o flori i fauni
5) Pa to je upravo to sto te pitam. Zasto bi Bosnjaci dali bilo koje selo da tuda prolazi put koji bi se koristio bas u slucaju zategnutih odnosa ? Ili mislis da se to uradi u paketu : Bosnjaci vama koridor tamo gdje je vama potreban a vi Bosnjacima gdje je njima ?
I ako vec potenciras to reci mi sta nudis u zauzvrat ? Vama treba put koji ce povezati vase enklave pa si sigurno skontao da ce i Bosnjaci zeljeti nesto slicno npr povezati Stari Vitez sa Travnikom. De mi reci onda kad pravis te karte : Koje selo u okolini Viteza gdje su BiH Hrvati vecina dajes u Bosnjacki entitet kao koridor Stari Vitez - Travnik ? Pitam te ozbiljno , uvijek govorite kako su Bosnjaci nerazumni i nece nikakav dogovor pa evo , cekam .


Odgovori na sva oliverova pitanja su na primjerenijoj temi (podforum Srednja Bosna-> tema Jajce):
http://www.hercegbosna.org/forum/viewtopic.php?f=17&t=105&p=66489#p66489

Der_Stürmer je napisao/la:
Imaš je na prvoj stranici ove teme, drugi post.
Ali ima nekih nedostataka, pa bi ti ja preporučio da kombiniraš sa ovom Hercovom kartom
http://www.heberger-image.fr/images/32471_EK_BiH_91_Entiteti.gif.html


Hvala! Ultrasove karte sam skinuo, ali Hercovu ne mogu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 15:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Glazbenik je napisao/la:
Evo dva priloga:

Karta 1.) Pokušaj povezivanja općina Jajce i Travnik u budući kotar (dio SBŽ) s hrvatskom većinom.
Bitni elementi:
1.) Isključenje većinski bošnjačkih područja iz sadašnje općine jajce u općinu Vinac.
2.) Uvažavanje trenutačne granice prema RS (dio predratne općine Jajce već pripada općini Jezero, a navodno baš 2/3 hrvatskih Gornjih Korićana pripada RS, koliko sam to pravilno prikazao na karti - ne znam)
3.) Oslanjao sam se na podjelu općine Travnik su skladu s Washingtonskim sporazumom (bošnjačke općine Mehurići, Turbe i Stari Grad) s tim da sam općini Turbe oduzeo mjesta potrebna za koridor Jajce-Travnik (Vitovlje, Mudrike, Sažići), a do neke mjere sam mijanjao granice općina Mehurići i Stari Grad.
4.) Plavom bojom su poništene granice (sadašnje ili iz 1991.)
slika
http://img148.imageshack.us/img148/6402/jajcetravnikkoridor.jpg
Karta 2.) Etnička karta s naznačenim promjenama općina planiranih po Washingtonskom sporazumu u svrhu osiguranja cestovne veze (pravac označen crvenom bojom) Jajce - Travnik.
slika
http://img148.imageshack.us/img148/4440/travnikpromet.jpg

Majstorski posao, samo si trebao Liskovicu ubrojiti u hrv Jajce :ujko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Evo, nova karta.

Rezultati izbora za načelnika općine Novi Travnik 2008.g. Karta je prilično velika (oko 2,5MB). Mukotrpno sam napravio kartu općine po naseljima (čisteći kartu od Ultras1986), a zatim sam primijenio granice biračkih mjesta (zahvaljujući linku koji je postao frane), a na kraju nalijepio pite. Hvala im obojici kao i Der_Stürmer-u na uputama koje mi je dao. Također, hvala svim kartografima na inspiraciji.

U legendi (donji lijevi kut) su navedena imena stranaka/koalicija koje stoje iza kandidata, a Marko Vidak je bio neovisni kandidat, pa stoji njegovo prezime. Sve se može provjeriti na izbori.ba.

Nisam zbrajao rezultate za cijeli grad Novi Travnik već sam prikazao odvojeno rezultate za biračka mjesta Novi Travnik 1-6 te Kalinska 1-4 jer oni odražavaju podjelu grada na dva dijela: hrvatski i bošnjački. Izračunati za cijeli grad zajedno nije problem, samo zatražite.

Može biti da sam poneko naselje krivo ubicirao, ali to se da ispraviti i ne utječe na rezultate biračkih mjesta.

slika

http://img99.imageshack.us/img99/6156/novitravnikizbornejedin.jpg


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Ceha je napisao/la:
Majstorski posao, samo si trebao Liskovicu ubrojiti u hrv Jajce :ujko


Hvala. Ovaj put sam je namjerno izostavio jer je ovo ponuđeno kao hitno rješenje u slučaju raspada Federacije :zubati , ali naravno da Liskovicu imam na umu, a vjerojatno i tebi nakon puno truda oko kartiranja tih malih mjesta ona prirastu srcu, kao što je Liskovica meni. :wub


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
sioux111 je napisao/la:
U budučem ustroju naše domovine Bosne i Hercegovine, Jajce Vitez, Travnik su dio buduće Veležupe Lašva i Pliva tako da
nema potrebe za nekim koridorima, svi putevi su slobodni za protok ljudi robe i kapitala...


Veležupa Lašva i Pliva. :palacgore1

A ja baš bio počeo planirati Veležupu Pliva i Završje sa sjedištem u Jajcu, što bi, vjerujem, dovelo do naseljavanja nekoliko stotina Hrvata, javnih službenika, u veležupsko središte -Jajce.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 17:22 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
[quote="Glazbenik"]Evo, nova karta.

Rezultati izbora za načelnika općine Novi Travnik 2008.g. Karta je prilično velika (oko 2,5MB). Mukotrpno sam napravio kartu općine po naseljima (čisteći kartu od Ultras1986), a zatim sam primijenio granice biračkih mjesta (zahvaljujući linku koji je postao frane), a na kraju nalijepio pite. Hvala im obojici kao i Der_Stürmer-u na uputama koje mi je dao. Također, hvala svim kartografima na inspiraciji.

U legendi (donji lijevi kut) su navedena imena stranaka/koalicija koje stoje iza kandidata, a Marko Vidak je bio neovisni kandidat, pa stoji njegovo prezime. Sve se može provjeriti na izbori.ba.

Nisam zbrajao rezultate za cijeli grad Novi Travnik već sam prikazao odvojeno rezultate za biračka mjesta Novi Travnik 1-6 te Kalinska 1-4 jer oni odražavaju podjelu grada na dva dijela: hrvatski i bošnjački. Izračunati za cijeli grad zajedno nije problem, samo zatražite.

Može biti da sam poneko naselje krivo ubicirao, ali to se da ispraviti i ne utječe na rezultate biračkih mjesta.


Prijatelju posljednji lokalni Izbori u Novom Travniku su posebna prića... jednostavno više od tisuču Bošnjaka glasalo za pokojnog Marka Vidaka
tako da pored toga i evidentnog broja Srba i Jugoslovena (mješanj brakovi i ideološki partizani) dat če ti netoćn podatke... Ja sam iz TR radio i radim u NT... aktivano pratim i sudjelujem u političkom životu pa mi nije jasno baš sve... a teško da ti tom metodom dobiješ rezultat o nacionalnoj slici u NT....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 17:29 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
REGISTRIRANI BIRAČI 2008 godine.

slika

:kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 17:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
sioux111 je napisao/la:
Prijatelju posljednji lokalni Izbori u Novom Travniku su posebna prića... jednostavno više od tisuču Bošnjaka glasalo za pokojnog Marka Vidaka
tako da pored toga i evidentnog broja Srba i Jugoslovena (mješanj brakovi i ideološki partizani) dat če ti netoćn podatke... Ja sam iz TR radio i radim u NT... aktivano pratim i sudjelujem u političkom životu pa mi nije jasno baš sve... a teško da ti tom metodom dobiješ rezultat o nacionalnoj slici u NT....


Znam. Zato sam Vidaka i označio crvenom bojom, za razliku od preostalih troje hrvatskih kandidata.

A upravo činjenica da dobiva glasove u čisto bošnjačkim sredinama potvrđuje to što kažeš, ali napravio sam kartu kako bih si to bolje predočio.

Inače, stavio sam na Novi Travnik, ali valjda nije previše u off-topic postaviti i ovdje na središnjem mjestu za mape koje se odnose na BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 17:42 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Ovo je najdetaljnija karta koju sam radio i drago mi je da je uspjela.

PS Glazbenik, ja tvoju kartu ne vidim. (u gornjem lijevom kutu mi je crveni "x")


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Glazbenik je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Majstorski posao, samo si trebao Liskovicu ubrojiti u hrv Jajce :ujko


Hvala. Ovaj put sam je namjerno izostavio jer je ovo ponuđeno kao hitno rješenje u slučaju raspada Federacije :zubati , ali naravno da Liskovicu imam na umu, a vjerojatno i tebi nakon puno truda oko kartiranja tih malih mjesta ona prirastu srcu, kao što je Liskovica meni. :wub

Baš tako prijatelju :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 20:35 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
sioux111 je napisao/la:
oliver je napisao/la:

Bas ti hvala ma odgovoru. Reci to jos i ovome koji se satra crtajuci karte da se ne umara bez veze kad si ti vec nasao rjesenje a i ovima koji ga podrzavaju u tome.


Kako je planirano sjedište Veležupe u Travniku i Župan bi trebao biti iz Travnika (Hrvat-Katolik) dok bi Dožupan trebao biti iz Jajca (Hrvat Muslimanske vjeroispovijesti) i da živimo i radimo ko u stara dobra vremena... puno pozz iz TR i imaš piče kad budeš prolazio ovim krajem da vidiš da smo mi Hrvati uvijek za prave stvari... pravaši pravi...



Super onda , samo nek je Bosnjak Katolik i Bosnjak Musliman na vrhu a za ostalo cemo se dogovoriti :aleale


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Ultras1986 je napisao/la:
PS Glazbenik, ja tvoju kartu ne vidim. (u gornjem lijevom kutu mi je crveni "x")


Još uvijek ne vidiš? Ako ne, mogu je probati postaviti preko megauploada.

Meni se otvara i na ovoj temi i na temi Novi Travnik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 22:36 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Ovaj Ljubuški je pretvrd orah, ne mogu nikako naselja poredat. :001_unsure
Glazbeniče kad mogneš pošalji Čitluk, njega ću sutra obradit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Još Novog Travnika:

1.) Izborna karta u manjem (spretnijem formatu):

slika

http://img228.imageshack.us/img228/6156/novitravnikizbornejedin.jpg

2.) Općina Novi Travnik po naseljima:

slika

http://img228.imageshack.us/img228/8650/novitravnikizboribijela.jpg

Čitluk slijedi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Der_Stürmer je napisao/la:
Ovaj Ljubuški je pretvrd orah, ne mogu nikako naselja poredat. :001_unsure
Glazbeniče kad mogneš pošalji Čitluk, njega ću sutra obradit.


slika

http://img228.imageshack.us/img228/192/itlukresize.jpg


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 23:08 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Glazbenik samo nastavi tako, samo uloži malo više truda u same karte, jer ovako uložiš dosta truda u računanje a karte nedovoljno obradiš. Ovako vala ružno izgledaju kao da je djete crtkalo po papiru (vizualno mislim ne suštinski), znam da je naporno briskat stalno po rubovima naselja primjerice, ali nekako osobno više volim kvalitet neko kvantitet.

Evo primjerice jedna karta Mostara po naseljima koju sam pravio prije nekog vremena, a također je iz one velike karte iz koje i ti uzimaš granice.

No hard feelings :HercegBosanac


Privitak/ci:
Mostar 19.PNG
Mostar 19.PNG [ 90.56 KiB | Pogledano 8983 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 stu 2009, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Ultras1986 je napisao/la:
Glazbenik samo nastavi tako, samo uloži malo više truda u same karte, jer ovako uložiš dosta truda u računanje a karte nedovoljno obradiš. Ovako vala ružno izgledaju kao da je djete crtkalo po papiru (vizualno mislim ne suštinski), znam da je naporno briskat stalno po rubovima naselja primjerice, ali nekako osobno više volim kvalitet neko kvantitet.

Evo primjerice jedna karta Mostara po naseljima koju sam pravio prije nekog vremena, a također je iz one velike karte iz koje i ti uzimaš granice.

No hard feelings :HercegBosanac


Cijenim svaku sugestiju. Hvala. :palacgore1

Tek mi je prvi tjedan rada.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 2718 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 109  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, Teuton, Tomba17 i 414 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO