HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 06:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 2718 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 109  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 kol 2009, 22:29 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Na ovu temu stavljajte sve etničke karte koje se tiču BIH kao i Herceg-Bosne.

Nemojte stavljati karte koje su loše kvalitete i koje su površne, i naravno nemojte stavljati karte Slovačke, Mađarske i ostalih zemalja, dakle samo BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 kol 2009, 22:37 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Za početak mapa koju je stavio Mapmaher na jednom drugom forumu i svaka mu čast za trud.

Hrvati po naseljima 1991 godine.
http://www.sendspace.com/file/8gkgkl

Srbi po naseljima 1991 godine.
http://www.sendspace.com/file/40fzjv

Muslimani po naseljima 1991 godine.
http://www.sendspace.com/file/k1z3g6

Bosna i Hercegovina po naseljima 1991 godine.
http://www.sendspace.com/file/8871wq


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 kol 2009, 22:44 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Također jedna drama karta BiH:

http://img91.imageshack.us/i/malakarta.jpg/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 kol 2009, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Jako dobre mape.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 kol 2009, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 20:30
Postovi: 462
Lokacija: desno kod placa
Robbie MO je napisao/la:
Jako dobre mape.



Slazem se.

_________________
Gotovina i Markač Hrvatski heroji domovinskog rata, p.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 kol 2009, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Evo da ja priložim dvije mape koje sam prije par mjeseci izradio, i stavio na jedan konkurentski forum kojeg nećemo reklamirat.

Etnička izmješanost stanovništva prije građanskog rata:
http://img17.imageshack.us/img17/7289/e ... st1991.png

Etnička izmješanost 2009.
http://img17.imageshack.us/img17/3884/e ... t2009c.png

Dakle BiH je danas potpuno etnički homogena.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2009, 02:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Da bacim kratak komentar.

Sve predispozicije za formiranje etničkih pokrajina u BiH (po uzoru na sve druge višeetničke europske zemlje) su ostvarene- etničke grupe u BiH su jasno razdijeljene kao što su razdijeljeni Flamanaci i Valonaci u Belgiji, ili Škoti, Irci, Englezi i Welšani u UK. Tako će biti dovijeka.

BiH se danas sastoji 98% od čistih srpskih, hrvatskih i bošnjačkih naselja.
Od oko 120 općina, tek njih 15-ak je do neke mjere "mješovito". A zapravo su i te općine duboko podijeljene, na 2 dijela, i de facto žive zasebne živote, mali Belfasti, i sinonim su za etničke trzavice. Bilo bi najbolje neke od tih općina jednostavno podijelit na dvije, i time bi se značajno smanjili incidenti koji opterećuju cijelu BiH, i usporavaju uspostavljanje korektnih odnosa među 3 etničke grupe.
95% incidenata se događa u ovih 15 općina. To je činjenica koja nešto govori.

Visoka etnička homogenost nastala prije evo već skoro 20 godina, bit će ključni činitelj u budućnosti BiH.
Sada se može reći da je BiH vrlo homogena država - narodi su odvojeni ko ulje i voda.
To nije ništa nužno negativno- vidimo da Škoti i Englezi sasvim lijepo žive odvojeno a u zajedničkoj državi, ili Flamanci i Valonci- svaki u svojoj pokrajini.
Ni u jednoj takvoj državi (Španjolska, UK, Belgija, Švicarska) ne postoji Haris koji dobija glasove pričom da će ukinut Škotsku :zubati i buncanjem o ekonomskim regijama u UK, kojima treba razbit "štetne etničke pokrajine" Škotsku i Wels. :ucelo Takve politike koje nužno vode u raspad, ne postoje u Europi, ali zato postoje u Iraku i Afghanistanu koje su isto višeetničke zemlje, a očito i uzor pojedinim sunnitskim političarima u BiH.
Zato će UK i Španjolska opstati, a BiH se vjerojatno raspasti.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2009, 09:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Robbie MO je napisao/la:
Evo da ja priložim dvije mape koje sam prije par mjeseci izradio, i stavio na jedan konkurentski forum kojeg nećemo reklamirat.

Etnička izmješanost stanovništva prije građanskog rata:
http://img17.imageshack.us/img17/7289/e ... st1991.png

Etnička izmješanost 2009.
http://img17.imageshack.us/img17/3884/e ... t2009c.png

Dakle BiH je danas potpuno etnički homogena.


Točno se vidi, da Hrvati i Muslimani još žive u tim izmiješanim općinama. Ugrubo mostarsko područje i Središnja Bosna.

A trend je znakovit.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2009, 11:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Općinama da, ali naseljima ne. Ostalo je vrlo malo miješanih naselja. U najboljm slučaju svako ima svoje kvartove.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2009, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
lider30 je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Evo da ja priložim dvije mape koje sam prije par mjeseci izradio, i stavio na jedan konkurentski forum kojeg nećemo reklamirat.

Etnička izmješanost stanovništva prije građanskog rata:
http://img17.imageshack.us/img17/7289/e ... st1991.png

Etnička izmješanost 2009.
http://img17.imageshack.us/img17/3884/e ... t2009c.png

Dakle BiH je danas potpuno etnički homogena.


Točno se vidi, da Hrvati i Muslimani još žive u tim izmiješanim općinama. Ugrubo mostarsko područje i Središnja Bosna.

A trend je znakovit.


Zaboravio si spomenuti Stolac i područje Dubrava :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2009, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Robbie MO je napisao/la:
Da bacim kratak komentar.

Sve predispozicije za formiranje etničkih pokrajina u BiH (po uzoru na sve druge višeetničke europske zemlje) su ostvarene- etničke grupe u BiH su jasno razdijeljene kao što su razdijeljeni Flamanaci i Valonaci u Belgiji, ili Škoti, Irci, Englezi i Welšani u UK. Tako će biti dovijeka.

BiH se danas sastoji 98% od čistih srpskih, hrvatskih i bošnjačkih naselja.

Od oko 120 općina, tek njih 15-ak je do neke mjere "mješovito". A zapravo su i te općine duboko podijeljene, na 2 dijela, i de facto žive zasebne živote, mali Belfasti, i sinonim su za etničke trzavice. Bilo bi najbolje neke od tih općina jednostavno podijelit na dvije, i time bi se značajno smanjili incidenti koji opterećuju cijelu BiH, i usporavaju uspostavljanje korektnih odnosa među 3 etničke grupe.
95% incidenata se događa u ovih 15 općina. To je činjenica koja nešto govori.

Visoka etnička homogenost nastala prije evo već skoro 20 godina, bit će ključni činitelj u budućnosti BiH.
Sada se može reći da je BiH vrlo homogena država - narodi su odvojeni ko ulje i voda.
To nije ništa nužno negativno- vidimo da Škoti i Englezi sasvim lijepo žive odvojeno a u zajedničkoj državi, ili Flamanci i Valonci- svaki u svojoj pokrajini.
Ni u jednoj takvoj državi (Španjolska, UK, Belgija, Švicarska) ne postoji Haris koji dobija glasove pričom da će ukinut Škotsku :zubati i buncanjem o ekonomskim regijama u UK, kojima treba razbit "štetne etničke pokrajine" Škotsku i Wels. :ucelo Takve politike koje nužno vode u raspad, ne postoje u Europi, ali zato postoje u Iraku i Afghanistanu koje su isto višeetničke zemlje, a očito i uzor pojedinim sunnitskim političarima u BiH.
Zato će UK i Španjolska opstati, a BiH se vjerojatno raspasti.


Očigledno da nisi dovoljno upoznat sa stvarnim stanjem na terenu...Okani se surfanja i malo prohodaj, pa ćeš vidjeti da nije tačno to što tvrdiš, a ta cifra od 98% je više nego smiješna...Kao primjer ti navodim opštinu Mostar, Stolac, veći dio Srednje Bosne...Sve je to jarane izmiješano :smajl007

Al ovo ti je najjače : Bilo bi najbolje neke od tih općina jednostavno podijelit na dvije, i time bi se značajno smanjili incidenti koji opterećuju cijelu BiH, i usporavaju uspostavljanje korektnih odnosa među 3 etničke grupe. :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2009, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
De prestani stalno koristit velika slova. Već sam te upozorio.

Pod naselja mislim i na kvartove, to sam gore i napisao. Mostar je podijeljen na hrvatske/nehrvatske kvartove, u Brčkom postoje srpski kvartovi i muslimanski, a Hrvati su raspoređeni u 2 grupe sela. Novi Travnik je podijeljen grad na veći (hrvatski) i manji (muslimanski) dio, u Livnu muslimani žive u getu (Gornji Grad), u općinama Orašje i Odžak muslimani žive u čaršiji (to doduše nije posljedica rata al uklapa se u moju izjavu), općina Žepče je jasno podijeljena na sjeverni i južni dio (izuzetak je Žepče), Kiseljak, Fojnica, Travnik i Kreševo imaš dijelove koje je držala Harmija i koje je držao HVO...
Itd., itd.

A to moj sultan što se smiješ oko podjele općina, pa zar niste upravo vi u Stocu tražili da vam formiraju novu općinu, stalno plačete kako su vam naselili Hrvate oko grada. :kava

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2009, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Robbie MO je napisao/la:
Prestani koristit velika slova. Već sam te upozorio.

Pod naselja mislim i na kvartove, to sam gore i napisao. Mostar je podijeljen na hrvatske/nehrvatske kvartove, u Brčkom postoje srpski kvartovi i muslimanski, a Hrvati su raspoređeni u 2 grupe sela. Novi Travnik je podijeljen grad na veći (hrvatski) i manji (muslimanski) dio, u Livnu muslimani žive u getu (Gornji Grad), u općinama Orašje i Odžak muslimani žive u čaršiji (to doduše nije posljedica rata al uklapa se u moju izjavu), općina Žepče je jasno podijeljena na sjeverni i južni dio (izuzetak je Žepče), Kiseljak, Fojnica, Travnik i Kreševo imaš dijelove koje je držala Harmija i koje je držao HVO...
Itd., itd.


Kažem bi bolan, prohodaj malo :smajl005
:wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2009, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ma dobro kod tebe itekako ima miješanih naselja, (tipa Rotimlja i ta sela na potezu prema Stocu, Domanovići i Počitelj kod ČP...) u općini Stolac istina ima miješanja, al to ne mijenja činjenicu da takvih naselja ima valjda 2% u BiH.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2009, 13:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Zanimljiva karta, objavljena na jednom drugom forumu

slika

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2009, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Robbie MO je napisao/la:
Ma dobro naravno da ima miješanih naselja, (eto dole kod tebe Rotimlja i ta sela na potezu prema Stocu, Domanovići i Počitelj kod ČP...) u općini Stolac istina ima više miješanja, al to ne mijenja činjenicu da takvih naselja ima valjda 2% u BiH.

Vratimo se na temu. ;)


Što se tiče opštine Stolac, jedina naselja koja su 99% nacionalna jesu ona naselja koja su poslije rata sagrađena doseljenicima iz srednje Bosne.

Što se tiče grada Stoca , jedino takvo naselje jeste naselje u Vidovu polju gdje stanuju "bosanci" iz Kaknja, Vereša. A ostali dio grada jeste kompletno izmješan (možda jedini čini izuzetak u gradu jeste naselje Uzinovići gdje skoro 99% stanovništva čine bošnjaci)

Općina Stolac: Rotimlja, Hodovo, Borojevići, Pješivac, Aladinići, Prenj... sve manje-više izmješano...
Slična situacija je i u mnogim drugim opštinama.
Jednostavno, mi (bošnjaci i hrvati) smo previše izmješani po opštinama (pola federacije) da bi mogli pričati o nekim "nacionalnim torovima" i nekim granicama i razdvajanjima.Znam ja da bi neki voljeli da je stanje drugačije, al na njihovu žalost nije :smajl025


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2009, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Iako grafički lijepo izgleda, ne znam koliko je ta karta urađena profesionalno rajvo.
Vidiš da je ovaj blijedocrveni dio, koji bi trebao označavati to što je već u kućici definirano, on uopće nije rukom unošen, već je automatski bačen kao magličasta sjenka oko crvenih područja.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2009, 18:04 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Evo jedna moja mapa trenutnog stanja u BiH po općinama, i tako će stanje vjerojatno izgledati 2011. na popisu stanovništva, jedina nepoznanica je Busovača, ali mislim da će tu muslimani postat većina do 2011. ako nisu već sad većina.

http://img525.imageshack.us/img525/9057/bih2009.png

No sve su te općine etnički podijeljene, pa u Busovači Hrvati su većina na nekih 60% općine, ali ne i u samoj općini.
Novi Travnik Hrvati većina u samom gradu nekih 85-90%
Jajce nisam siguran vjerojatno je sjeverni dio pretežito hrvatski.
U Vitezu će postotak Hrvata samo rasti, što zbog iseljavanja muslimana, što zbog doseljavanja Hrvata iz susjednih općina, Kiseljak i Kreševo ne treba ni komentirati, Dobretiće također.
U Žepču će postotak Hrvata polagano padati, ali muslimani ako će postati neka većina tek za nekih 30-40 godina, 'ko zna što će do tada biti. Žepče inače također etnički podijeljeno, muslimani se drže na jugu općine i tamo im je većina stanovništva, Hrvati većina na sjeveru.
Usora 90% Hrvati.
Mostar također podijeljen na zapad i istok.

I Sultan tvrdi da općine nisu etnički podijeljene. :laugh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2009, 19:14 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 08:53
Postovi: 609
[quote="Sultan
Što se tiče opštine Stolac, jedina naselja koja su 99% nacionalna jesu ona naselja koja su poslije rata sagrađena doseljenicima iz srednje Bosne.

Što se tiče grada Stoca , jedino takvo naselje jeste naselje u Vidovu polju gdje stanuju "bosanci" iz Kaknja, Vereša. A ostali dio grada jeste kompletno izmješan (možda jedini čini izuzetak u gradu jeste naselje Uzinovići gdje skoro 99% stanovništva čine bošnjaci)

Općina Stolac: Rotimlja, Hodovo, Borojevići, Pješivac, Aladinići, Prenj... sve manje-više izmješano...
Slična situacija je i u mnogim drugim opštinama.
Jednostavno, mi (bošnjaci i hrvati) smo previše izmješani po opštinama (pola federacije) da bi mogli pričati o nekim "nacionalnim torovima" i nekim granicama i razdvajanjima.Znam ja da bi neki voljeli da je stanje drugačije, al na njihovu žalost nije :smajl025[/quote]

jesu mjesana sela.. al sa 70 do 80% Hrvata
opcina sa upola manje Bosnjaka nego prije rata,Bosnjaci se vratili uglavnom u sam grad a mali je povratak po okolnim selima.
Rotimlja je danas 60-70% etnicki hrvatska (izgradeno 30-etak novih kuca za doseljenike)
Hodovo 90% (oko stotinu novih kuca)
Borojevici pola/pola ?
Pjesivac 70-80%
Aladinici 70-80% (50-etak)
Prenj 70-80%
ima tu bosnjaka i dzamije .. ali Hrvata danas ima ipak mnogo vise,a jos se i iseljavate .. opcina kani postati jednonacionalna ...pitanje vrimena kad ce Hrvati ciniti 80-90% opcine.

Mostar :pola/pola ,no ipak je Hrvata znatno vise u gradu

_________________
Zadar glavni grad Hrvatske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2009, 23:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
frane je napisao/la:
[quote="Sultan
Što se tiče opštine Stolac, jedina naselja koja su 99% nacionalna jesu ona naselja koja su poslije rata sagrađena doseljenicima iz srednje Bosne.

Što se tiče grada Stoca , jedino takvo naselje jeste naselje u Vidovu polju gdje stanuju "bosanci" iz Kaknja, Vereša. A ostali dio grada jeste kompletno izmješan (možda jedini čini izuzetak u gradu jeste naselje Uzinovići gdje skoro 99% stanovništva čine bošnjaci)

Općina Stolac: Rotimlja, Hodovo, Borojevići, Pješivac, Aladinići, Prenj... sve manje-više izmješano...
Slična situacija je i u mnogim drugim opštinama.
Jednostavno, mi (bošnjaci i hrvati) smo previše izmješani po opštinama (pola federacije) da bi mogli pričati o nekim "nacionalnim torovima" i nekim granicama i razdvajanjima.Znam ja da bi neki voljeli da je stanje drugačije, al na njihovu žalost nije :smajl025


jesu mjesana sela.. al sa 70 do 80% Hrvata
opcina sa upola manje Bosnjaka nego prije rata,Bosnjaci se vratili uglavnom u sam grad a mali je povratak po okolnim selima.
Rotimlja je danas 60-70% etnicki hrvatska (izgradeno 30-etak novih kuca za doseljenike)
Hodovo 90% (oko stotinu novih kuca)
Borojevici pola/pola ?
Pjesivac 70-80%
Aladinici 70-80% (50-etak)
Prenj 70-80%
ima tu bosnjaka i dzamije .. ali Hrvata danas ima ipak mnogo vise,a jos se i iseljavate .. opcina kani postati jednonacionalna ...pitanje vrimena kad ce Hrvati ciniti 80-90% opcine.

Mostar :pola/pola ,no ipak je Hrvata znatno vise u gradu[/quote]

Čuj mi se iseljavamo??? Gdje to???

I čuj "općina kani postati jednonacionalna"???

Pa moj frane o čemu ti pričaš???Kkavo ba iseljavanje i kakav ba nestanak muslimana??? Prohodaj bolan malo po gradu pa ćeš vidjeti koga nestaje. Vaša omladima masovno odlazi na školovanje van Stoca i malo je onih koji se vrate u Stolac da bi tu živjeli i radili. I ti to dobro znaš. Zato ne prosipaj šuplje ovuda po forumu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 17 kol 2009, 06:53 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 08:53
Postovi: 609
Sultan je napisao/la:

Čuj mi se iseljavamo??? Gdje to???

I čuj "općina kani postati jednonacionalna"???

Pa moj frane o čemu ti pričaš???Kkavo ba iseljavanje i kakav ba nestanak muslimana??? Prohodaj bolan malo po gradu pa ćeš vidjeti koga nestaje. Vaša omladima masovno odlazi na školovanje van Stoca i malo je onih koji se vrate u Stolac da bi tu živjeli i radili. I ti to dobro znaš. Zato ne prosipaj šuplje ovuda po forumu...


to se odnosi na vas ,ne na Hrvate.
prohodaja sam ja dosta toga, jedini koji prosipa suplje price ovdje si ti ..
i onaj koji se iseljavaja je bosnjak.

..al ajde mozda nece biti jednonacionalna ,moze biti mjesana,multikulturna,multikonfecionalna,coktail..sto kod hoces sa udio od 90% Hrvata . :evotigana

he he ! podjecas me na tahvil pasu ,sve zna ,sve je vidio al iz pitaj koje skandinavske zemlje :biceovodobro
kolko sam ga puta banirao :gun_bandana
a da nisi njegov klon mozda ? :smajl023

_________________
Zadar glavni grad Hrvatske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 kol 2009, 07:52 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Evo još dvije (super karte):

http://img141.imageshack.us/img141/5471 ... hrvata.jpg
http://img259.imageshack.us/img259/6122 ... hr1991.jpg


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 kol 2009, 08:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
http://img259.imageshack.us/img259/6122 ... hr1991.jpg

Ova Sturmerova je dobra. Pokazuje da su na 52% BiH Srbi činili većinu od 71%; na 29% BiH Bošnjaci su činili 91%; i na 18% Hrvati su činili 69%. Tako da se današnjom podelom u BiH niko ne može baš mnogo osećati oštećenim zbog gubitka teritorije.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 kol 2009, 09:13 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 13:28
Postovi: 32
Citat:
No sve su te općine etnički podijeljene, pa u Busovači Hrvati su većina na nekih 60% općine, ali ne i u samoj općini.


Nauci se pisati.Kazes vecina Hrvati na 60% opcine.Upravo suprotno, Armija Bih je drzala 65% opcine, i neka naselja Busovace koja su tad bila katolicka, sad su Bosnjacka.Hoces detaljne cifre o broju stanovnika Busovace danas, i ta neka naselja

Citat:
Novi Travnik Hrvati većina u samom gradu nekih 85-90%


Objasni mi ovo.Evo, molim te objasni mi ovo.E, cuj.Molim te jos jednom.Objasni mi ovo

Ali, pritom, pogledaj u ovo

111 111A005 NOVI TRAVNIK 1 OSNOVNA ŠKOLA - NOVI TRAVNIK 899
111 111A006 NOVI TRAVNIK 2 OSNOVNA ŠKOLA - NOVI TRAVNIK 889
111 111A007 NOVI TRAVNIK 3 OSNOVNA ŠKOLA - NOVI TRAVNIK 870
111 111A008 NOVI TRAVNIK 4 OSNOVNA ŠKOLA - NOVI TRAVNIK 857
111 111A009 NOVI TRAVNIK 5 OSNOVNA ŠKOLA NOVI TRAVNIK 860
111 111A010 NOVI TRAVNIK 6 OSNOVNA ŠKOLA - NOVI TRAVNIK 846


111 111A013 KALINSKA 1 SREDNJA ŠKOLA KALINSKA 795
111 111A014 KALINSKA 2 SREDNJA ŠKOLA KALINSKA 747
111 111A015 KALINSKA 3 SREDNJA ŠKOLA KALINSKA 742
111 111A024 KALINSKA 4 SREDNJA ŠKOLA KALINSKA 648


Zadnji broj je ukupan broj registrovanih biraca.Kao sto se vidi.Novi Travnik ima Hrvatsku vecinu kao grad.Ali, grad je podjeljen.Moze se reci Hrvatski dio grada ima cirka 60% u stanovnistvu.Bosnjacki oko 40%

Kalinska je dio grada sto su Bosnjaci drzali.Zadnji broj je ukupan broj redovnih biraca.


Citat:
Jajce nisam siguran vjerojatno je sjeverni dio pretežito hrvatski.


Ja ne bih rekao nikako.Pogledaj zadnje izbore, izlaznost u Jajcu je bila 63%.Apsolutna izlaznost, broj Bosnjaka i Bosanskih stranaka je za 1500+ visa odd Hrvatskih.Ako ti i mislis na izlaznosti tolikoj da su Hrvati vecina.Onda slobodno


Citat:
U Vitezu će postotak Hrvata samo rasti, što zbog iseljavanja muslimana, što zbog doseljavanja Hrvata iz susjednih općina, Kiseljak i Kreševo ne treba ni komentirati, Dobretiće također.


Dobretici danas nemaju ni 1000 stanovnika, a nekad 4500
Kresevo ima manje od 5000 stanovnika uz tendenciju pada


Citat:
U Žepču će postotak Hrvata polagano padati, ali muslimani ako će postati neka većina tek za nekih 30-40 godina, 'ko zna što će do tada biti. Žepče inače također etnički podijeljeno, muslimani se drže na jugu općine i tamo im je većina stanovništva, Hrvati većina na sjeveru.
Usora 90% Hrvati.


A, imas podatke

Sta rece Novi Travnik 80% Hrvatski


Citat:
Mostar također podijeljen na zapad i istok.


Samo sto Istocni Mostar ima 2/3 povrsine bivse opcine Mostar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 26 kol 2009, 10:57 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 08:53
Postovi: 609
Jackz je napisao/la:
Citat:
No sve su te općine etnički podijeljene, pa u Busovači Hrvati su većina na nekih 60% općine, ali ne i u samoj općini.


Nauci se pisati.Kazes vecina Hrvati na 60% opcine.Upravo suprotno, Armija Bih je drzala 65% opcine, i neka naselja Busovace koja su tad bila katolicka, sad su Bosnjacka.Hoces detaljne cifre o broju stanovnika Busovace danas, i ta neka naselja

.

ajde navedi koja su to naselja sad bosnjacka i .. naravno dokazi

_________________
Zadar glavni grad Hrvatske


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 2718 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 109  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 376 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO