HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 srp 2024, 08:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 2718 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 109  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 ruj 2009, 00:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
čovjek treba da stremi idealizmu, u suprotnom očekuje ga kaos. Govorimo o gruntu tj zemljisnim cesticama, koje se olako daju i pripisuju drugima.

Sto se tice stanova ili ti katova, ti si mikro cestica i odlucujes kome ces placati porez isto kao sto sam odlucujes za koga ces glasovati. Tvoje je apsolutno pravo da raspolazes sa imovinom i niko nesmije da dira u tvoje bez odobrenja, jer bi to znacilo kriminalnu radnju.

Mikro cestice se udruzuju u mini zajednicu, npr opcinu, a one opet u makro zajednicu, ako su ti tvoji katovi kako vec spomenu, onda vi sigurno imate neke zajednicke interese i probleme, te morate suradjivati, izdvajati za dizalo, stubište. itd

No ako se bude i dalje zagovarala HB na etničkom čišenju i obespravljivanu pojedinaca, onda od nje nema nista.

Treba napraviti jedanput rez i krenuti iz početka, takodje treba odstraniti sve političke elemente koji su na ovaj ili onaj nacin nastetili hrvatima i njihovoj casti, treba provesti lustraciju, odstraniti gospodarstvenike kriminalce. Tada nam niko nemoze zabraniti da ostvarimo svoj cilj.

Teritorijalna nepovezanost nebi prestavljala nikakav problem, jer je svijet do 1 sr prakticki bio bez granica, putovao je gdje je ko htio, tako ce biti i u buducnosti. Mi se trebamo politicki, gospodarski, obrazovno i kulturno povezati i jacati, a za to su sve zaduzene institucije.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 ruj 2009, 13:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
ManInBlack je napisao/la:

No ako se bude i dalje zagovarala HB na etničkom čišenju i obespravljivanu pojedinaca, onda od nje nema nista.



Izgleda da je stanje alarmantno, no nije ni čudo da su vam u okruženju gore Muslimani isprali mozak sa spikom o zlim Hercegovcima :biceovodobro

No hercegbosna.org ipak probija medijsku blokadu, zrakni malo po sadržaju sajta :palacgore2

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 ruj 2009, 14:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31526
RajvoSa je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:

No ako se bude i dalje zagovarala HB na etničkom čišenju i obespravljivanu pojedinaca, onda od nje nema nista.



Izgleda da je stanje alarmantno, no nije ni čudo da su vam u okruženju gore Muslimani isprali mozak sa spikom o zlim Hercegovcima :biceovodobro

No hercegbosna.org ipak probija medijsku blokadu, zrakni malo po sadržaju sajta :palacgore2


"... ako se bude i dalje zagovarala HB na etničkom čišćenju i obespravljivanju pojedinaca..."

ma vidi ti to :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

893 of 2558 - 34.91%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 ruj 2009, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Naša Kvačica je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Izgleda da je stanje alarmantno, no nije ni čudo da su vam u okruženju gore Muslimani isprali mozak sa spikom o zlim Hercegovcima :biceovodobro

No hercegbosna.org ipak probija medijsku blokadu, zrakni malo po sadržaju sajta :palacgore2


"... ako se bude i dalje zagovarala HB na etničkom čišćenju i obespravljivanju pojedinaca..."

ma vidi ti to :zubati


Ja ne osuđujem niti pravim neke zaključke - on je kao da gledam u sebe kakv bi bio da sam ostao u Sarajevu - najbolje namjere, no ne može se protiv okoline. :neznam

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 ruj 2009, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
RajvoSa je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:

No ako se bude i dalje zagovarala HB na etničkom čišenju i obespravljivanu pojedinaca, onda od nje nema nista.



Izgleda da je stanje alarmantno, no nije ni čudo da su vam u okruženju gore Muslimani isprali mozak sa spikom o zlim Hercegovcima :biceovodobro

No hercegbosna.org ipak probija medijsku blokadu, zrakni malo po sadržaju sajta :palacgore2


Pogresno, nisu nama muslimani isprali mozak, jer za njih i ne postojimo, ne trose oni rijeci na nas, niti mi smatramo hercegovce zlim, jer bi u tom slucaju pljuvali na svoj rod. Rekao sam vec da smo mi svi u sjevernoj bosni porijeklom iz hercegovine (najvise istocne), crnegore (boka), dalmacije,..

Ja samo realno razmisljam i pitam vas do kada ce se hrvati odricati teritorija u korist drugih? Maček, Pavelić, Broz, Tuđman, Boban,.. ko je sljedeci???

Za mene u mom kraju kazu da sam teski extremista, a jebiga po vama sam mekusac

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 ruj 2009, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59470
Lokacija: DAZP HQ
ManInBlack je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Izgleda da je stanje alarmantno, no nije ni čudo da su vam u okruženju gore Muslimani isprali mozak sa spikom o zlim Hercegovcima :biceovodobro

No hercegbosna.org ipak probija medijsku blokadu, zrakni malo po sadržaju sajta :palacgore2


Pogresno, nisu nama muslimani isprali mozak, jer za njih i ne postojimo, ne trose oni rijeci na nas, niti mi smatramo hercegovce zlim, jer bi u tom slucaju pljuvali na svoj rod. Rekao sam vec da smo mi svi u sjevernoj bosni porijeklom iz hercegovine (najvise istocne), crnegore (boka), dalmacije,..

Ja samo realno razmisljam i pitam vas do kada ce se hrvati odricati teritorija u korist drugih? Maček, Pavelić, Broz, Tuđman, Boban,.. ko je sljedeci???

Za mene u mom kraju kazu da sam teski extremista, a jebiga po vama sam mekusac


znaš kako kažu, traži maksimalno, pa da dobiješ realno. za početak, distrikt tuzla :zubati

jel nas ima u samom gradu kako?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 ruj 2009, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
ManInBlack je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Izgleda da je stanje alarmantno, no nije ni čudo da su vam u okruženju gore Muslimani isprali mozak sa spikom o zlim Hercegovcima :biceovodobro

No hercegbosna.org ipak probija medijsku blokadu, zrakni malo po sadržaju sajta :palacgore2


Pogresno, nisu nama muslimani isprali mozak, jer za njih i ne postojimo, ne trose oni rijeci na nas, niti mi smatramo hercegovce zlim, jer bi u tom slucaju pljuvali na svoj rod. Rekao sam vec da smo mi svi u sjevernoj bosni porijeklom iz hercegovine (najvise istocne), crnegore (boka), dalmacije,..

Ja samo realno razmisljam i pitam vas do kada ce se hrvati odricati teritorija u korist drugih? Maček, Pavelić, Broz, Tuđman, Boban,.. ko je sljedeci???

Za mene u mom kraju kazu da sam teski extremista, a jebiga po vama sam mekusac


Ne kontam kakve veze ovo što si napisao ima sa tvojom originalnom tvrdnjom:
Citat:
No ako se bude i dalje zagovarala HB na etničkom čišenju i obespravljivanu pojedinaca, onda od nje nema nista.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 ruj 2009, 17:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
Pa ima veze jer neki sugovornici ovdje govore o herceg bosni koja bi bila sastavljena od sadasnjih opcina sa hrvatskom vecinom, pitanje je dali bi se manjina slozila da bude u hercegbosni?? Očito je da se se manjine nista ne pita. A ta manjina ima dobru zaledjinu u vecini na razini drzave. Drugo granice opcina su iscrtane za vrijeme srbih određene tako da nacionalno budu izmijesane, prirodne etnicke granice nisu uzete u obzir. Navescu primjer samo iz nasih krajeva, gdje su potoci ili sume razdvajale muslimanska, hrvatska i srpska naselja. Iako smo 300 m zracne linije jedni od drugih, nikada se nasa i njihova djeca (hr-mus) nisu igrala zajedno, pogotovo u vrijeme tite. Jedni druge smo postovali, i drzali se one parole, nediraj me, necu te dirati.

Ja zagovaram maximum, a to su cisto hrvatska naselja tj hrvatski grunt, od kojih bi se formirale opcine buduce herceg bosne. Kud ces vise?? Pokusava se pobjeci od muslimana i srba, a u isto vrijeme se njihova naselja ukljucuju u projekt herceg bosne. Mozda se racuna na ono karadzicevo humano preseljenje??

@ dudu, tuzla kao naselje jos nema status grada, vrlo malo hrvata živi u gradu, uglavnom su to doseljenici u novogradnju, a koji su iz nekog razloga morali napustiti svoja imanja, npr za potrebe povrsinskog kopa dubrave iseljeno je selo gornja mala i petrovici, za pk Visca, iseljeno je selo visca, za PK sicki brod iseljen je dio bistarca zajedno sa grobljem. itd Oni su se naselili u živinice, lukavac i tuzlu. Zbog blizine 'grada' i industrije nije bilo potrebe da se naseljavaju u tuzlu, kao sto su to recimo cinili muslimani iz udaljenih podrucja kalesije, zvornika, majevice. Nama je iz najudaljenijih sela potrebno pola sata voznje do centra grada ili posla. Meni 5 minuta ;)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 ruj 2009, 17:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 15:47
Postovi: 886
ManInBlack je napisao/la:
Pa ima veze jer neki sugovornici ovdje govore o herceg bosni koja bi bila sastavljena od sadasnjih opcina sa hrvatskom vecinom, pitanje je dali bi se manjina slozila da bude u hercegbosni?? Očito je da se se manjine nista ne pita. A ta manjina ima dobru zaledjinu u vecini na razini drzave. Drugo granice opcina su iscrtane za vrijeme srbih određene tako da nacionalno budu izmijesane, prirodne etnicke granice nisu uzete u obzir. Navescu primjer samo iz nasih krajeva, gdje su potoci ili sume razdvajale muslimanska, hrvatska i srpska naselja. Iako smo 300 m zracne linije jedni od drugih, nikada se nasa i njihova djeca (hr-mus) nisu igrala zajedno, pogotovo u vrijeme tite. Jedni druge smo postovali, i drzali se one parole, nediraj me, necu te dirati.

Ja zagovaram maximum, a to su cisto hrvatska naselja tj hrvatski grunt, od kojih bi se formirale opcine buduce herceg bosne. Kud ces vise?? Pokusava se pobjeci od muslimana i srba, a u isto vrijeme se njihova naselja ukljucuju u projekt herceg bosne. Mozda se racuna na ono karadzicevo humano preseljenje??

@ dudu, tuzla kao naselje jos nema status grada, vrlo malo hrvata živi u gradu, uglavnom su to doseljenici u novogradnju, a koji su iz nekog razloga morali napustiti svoja imanja, npr za potrebe povrsinskog kopa dubrave iseljeno je selo gornja mala i petrovici, za pk Visca, iseljeno je selo visca, za PK sicki brod iseljen je dio bistarca zajedno sa grobljem. itd Oni su se naselili u živinice, lukavac i tuzlu. Zbog blizine 'grada' i industrije nije bilo potrebe da se naseljavaju u tuzlu, kao sto su to recimo cinili muslimani iz udaljenih podrucja kalesije, zvornika, majevice. Nama je iz najudaljenijih sela potrebno pola sata voznje do centra grada ili posla. Meni 5 minuta ;)


Nitko ovdje ne govori o tome da bi entitet morao enticki cist. Ljudi drugih nacionalnosti se moraju ne samo tolerirat vec im se moraju dat sva prava kao i vecinskom narodu. No, u BIH su se ljudi nakon rata koncentrirali, i tamo gdje su manjina zive u mikro-vecinskom okruzju...kao sto i sam kazes, tako je bilo i ranije. ( Livno -gornji grad, Vitez, mahala itd...).

Entitet je potreban da bi se ostvarila strateska ravnopravnost sa druga dva naroda i da bi se konacno vise mogli okrenut ekonomiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 ruj 2009, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
ManInBlack je napisao/la:
Pa ima veze jer neki sugovornici ovdje govore o herceg bosni koja bi bila sastavljena od sadasnjih opcina sa hrvatskom vecinom, pitanje je dali bi se manjina slozila da bude u hercegbosni?? Očito je da se se manjine nista ne pita. A ta manjina ima dobru zaledjinu u vecini na razini drzave. Drugo granice opcina su iscrtane za vrijeme srbih određene tako da nacionalno budu izmijesane, prirodne etnicke granice nisu uzete u obzir. Navescu primjer samo iz nasih krajeva, gdje su potoci ili sume razdvajale muslimanska, hrvatska i srpska naselja. Iako smo 300 m zracne linije jedni od drugih, nikada se nasa i njihova djeca (hr-mus) nisu igrala zajedno, pogotovo u vrijeme tite. Jedni druge smo postovali, i drzali se one parole, nediraj me, necu te dirati.

Ja zagovaram maximum, a to su cisto hrvatska naselja tj hrvatski grunt, od kojih bi se formirale opcine buduce herceg bosne. Kud ces vise?? Pokusava se pobjeci od muslimana i srba, a u isto vrijeme se njihova naselja ukljucuju u projekt herceg bosne. Mozda se racuna na ono karadzicevo humano preseljenje??

Mislim da većina na ovom forumu i zagovara u principu vrlo sličan koncept buduće hrvatske federalne jedinice (HB) , gdje bi osnova za njezino formiranje bila naselja i teritorijalni diskontinuitet, s minimumom onih teritorija koje je hrvatska strana unijela u Federaciju BIH, odnosno teritorijima koji su bili pod kontrolom HVO-a prilikom potpisivanja Daytonskog sporazuma 1995. godina. Za sebe sam siguran, a stekao sam dojam da je većina bliska takvom konceptu.
Iako sam i sam razmišljao o ovom konceptu s gruntom, koji predlažeš, mislim da je on ipak malo preidealistički i realno neostvariv, ali te i razumijem, s obzirom da bi svim srcem htio da i tvoj kraj uđe u tu buduću hrvatsku federalnu jedinicu. Unatoč svemu, treba se i za to boriti pa što bude, bude. :palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 15 ruj 2009, 23:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
Pessimus dux je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
Pa ima veze jer neki sugovornici ovdje govore o herceg bosni koja bi bila sastavljena od sadasnjih opcina sa hrvatskom vecinom, pitanje je dali bi se manjina slozila da bude u hercegbosni?? Očito je da se se manjine nista ne pita. A ta manjina ima dobru zaledjinu u vecini na razini drzave. Drugo granice opcina su iscrtane za vrijeme srbih određene tako da nacionalno budu izmijesane, prirodne etnicke granice nisu uzete u obzir. Navescu primjer samo iz nasih krajeva, gdje su potoci ili sume razdvajale muslimanska, hrvatska i srpska naselja. Iako smo 300 m zracne linije jedni od drugih, nikada se nasa i njihova djeca (hr-mus) nisu igrala zajedno, pogotovo u vrijeme tite. Jedni druge smo postovali, i drzali se one parole, nediraj me, necu te dirati.

Ja zagovaram maximum, a to su cisto hrvatska naselja tj hrvatski grunt, od kojih bi se formirale opcine buduce herceg bosne. Kud ces vise?? Pokusava se pobjeci od muslimana i srba, a u isto vrijeme se njihova naselja ukljucuju u projekt herceg bosne. Mozda se racuna na ono karadzicevo humano preseljenje??

Mislim da većina na ovom forumu i zagovara u principu vrlo sličan koncept buduće hrvatske federalne jedinice (HB) , gdje bi osnova za njezino formiranje bila naselja i teritorijalni diskontinuitet, s minimumom onih teritorija koje je hrvatska strana unijela u Federaciju BIH, odnosno teritorijima koji su bili pod kontrolom HVO-a prilikom potpisivanja Daytonskog sporazuma 1995. godina. Za sebe sam siguran, a stekao sam dojam da je većina bliska takvom konceptu.
Iako sam i sam razmišljao o ovom konceptu s gruntom, koji predlažeš, mislim da je on ipak malo preidealistički i realno neostvariv, ali te i razumijem, s obzirom da bi svim srcem htio da i tvoj kraj uđe u tu buduću hrvatsku federalnu jedinicu. Unatoč svemu, treba se i za to boriti pa što bude, bude. :palacgore2

Oprosti, ali ja sam se kao dvadesetogodisnji dragovoljac u HVO borio za to da moj kraj bude dio hrvatske republike HB, kao i vecina poginulih suboraca, druga stvar sto je politika na visem nivou odlucila drukcije, no da se slusalo generale iz gruda, mi smo trebali zajedno sa brčacima preko srpske teritorije preci u orasje ili slavoniju. Ipak sacuvali smo zivote i domove, a sad je na nama da se politicki borimo ;)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 ruj 2009, 00:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 71352
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Iskoristit ću jednu analogiju, naime često se ističe razlika između Crkve i crkve- jedna je institucija i zajednica vjernika a druga je "građevina od kamena".
Kad govorimo o ideologiji Hercegbosne, mislim da isto tako možemo definirati 2 pojma Hercegbosne koji se međusobno nadopunjuju.

1) *Hercegbosna kao zajednica Hrvata bez obzira u kojem dijelu BiH žive (pa čak i izvan BiH), kao gospodarska solidarnost među Hrvatima, kao zajednička kulturna i obrazovna sfera, Zajednica kao lobij, interes, kao ekonomski, kulturni, obrazovni, politički faktor.

2) *Hercegbosna kao teritorijalna autonomija (pod kojim god federalnim imenom)- u kojoj će biti uključeni dijelovi BiH koji to mogu i moraju.


Kad se uspostavi hrvatska teritorijalna autonomija ("HB kao teritorijalna autonomija"), HB kao Zajednica tek onda dobija potvrdu da će vječno biti faktor u BiH (i šire).
Zahvaljujući osjećaju HB Zajednice, koja se proteže na cijeli teritorij BiH gdje ima iole značajan broj Hrvata, Hrvati se neće osjećati usamljeni nigdje u BiH, već bi se trebali osjećati svoj na svome, poduprti iz jakih hvatskih dijelova BiH, a nakon uspostave teritorijalne autonomije se mogu osjećati i kao faktor - bilo gdje u BiH.
Neki su pitali jednog Hrvata zašto podržava hrvatsku autonomiju ako u njoj neće biti?
Odgovor je bio, da je uspostavljanje hrvatske jedinice pitanje osjećaja ravnopravnosti, bez obzira da li on živio u toj federalnoj jedinici ili ne.
Kad si generalno faktor, onda te poštuju i tamo gdje si manjina.
Nakon uspostave hrvatske federalne jedinice, 1) prestaju nacionalne tenzije, 2) nikome neće padati na pamet da te zajebava ni u Zenici ili Varešu, Sarajevu i Tuzli, jer ako zajebavaju te Hrvate tim činom guraju hrvatsku federalnu jedinicu iz BiH, i ugrožavaju ugodan život Bošnjaka/Srba u hrvatskoj jedinici.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 ruj 2009, 00:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
ManInBlack je napisao/la:
Oprosti, ali ja sam se kao dvadesetogodisnji dragovoljac u HVO borio za to da moj kraj bude dio hrvatske republike HB, kao i vecina poginulih suboraca, druga stvar sto je politika na visem nivou odlucila drukcije,

S ovim se dijelom apsolutno slažem. :palacgore2 No, ovakvu propagandu (bošnjačku, jugokomunističku) jednostavno ne pušim:
ManInBlack je napisao/la:
no da se slusalo generale iz gruda, mi smo trebali zajedno sa brčacima preko srpske teritorije preci u orasje ili slavoniju.

ManInBlack je napisao/la:
Ipak sacuvali smo zivote i domove, a sad je na nama da se politicki borimo ;)

Apsolutno, tu se opet slažem, samo naprijed! :palacgore2
Sva moguća podrška vam treba biti pružena!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 ruj 2009, 01:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
Pessimus dux je napisao/la:
No, ovakvu propagandu (bošnjačku, jugokomunističku) jednostavno ne pušim:
ManInBlack je napisao/la:
no da se slusalo generale iz gruda, mi smo trebali zajedno sa brčacima preko srpske teritorije preci u orasje ili slavoniju.



Pušio ne pušio, plan je bio iseliti nas, o tome postoje dokumenti, mogu se naci i online, mislim da ima na stranici generala praljka, naše je zapovjedništvo primilo preporuku od glavnog stožera HVO-a da se pripremi evakuacija pučanstva i vojske, to su činjenice.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 ruj 2009, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 12:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
ManInBlack je napisao/la:
Pessimus dux je napisao/la:
No, ovakvu propagandu (bošnjačku, jugokomunističku) jednostavno ne pušim:



Pušio ne pušio, plan je bio iseliti nas, o tome postoje dokumenti, mogu se naci i online, mislim da ima na stranici generala praljka, naše je zapovjedništvo primilo preporuku od glavnog stožera HVO-a da se pripremi evakuacija pučanstva i vojske, to su činjenice.


Bilo je takvih preporuka i za Usoru, pošto se očekivalo da će Muslimani udarit na ostale hrvatske enklave kao što su to učinili ranije u Srednjoj Bosni, Varešu... Pa je bilo normalno da se preporuči evakuacija na područja koja su bila sigurnija (sa hrvatskim zaleđem - Posavina, Hercegovina) i taktički obranljivija (u slučaju napada). Nije niko tjerao nikoga sa svojih prostora, to je bit, samo preporuka o evakuaciji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 ruj 2009, 18:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4409
ManInBlack je napisao/la:

Pušio ne pušio, plan je bio iseliti nas, o tome postoje dokumenti, mogu se naci i online, mislim da ima na stranici generala praljka, naše je zapovjedništvo primilo preporuku od glavnog stožera HVO-a da se pripremi evakuacija pučanstva i vojske, to su činjenice.



daj nam te dokumente na uvid.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 ruj 2009, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
Inkvizitor je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:

Pušio ne pušio, plan je bio iseliti nas, o tome postoje dokumenti, mogu se naci i online, mislim da ima na stranici generala praljka, naše je zapovjedništvo primilo preporuku od glavnog stožera HVO-a da se pripremi evakuacija pučanstva i vojske, to su činjenice.



daj nam te dokumente na uvid.

potrazi na stranici g.praljka, on se tu brani da je to muslimanska podvala, no poznavao sam covjeka koji je bio veza sa RH kao unproforov djelatnik, koji je zapečaćenu kovertu sa naredbom donio iz Orašja.

97 taj isti covjek je tragicno zavrsio 'otkazale mu kocnice'

vratimo se mi na etničke mape :ujko

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 ruj 2009, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23491
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
ManInBlack je napisao/la:
potrazi na stranici g.praljka, on se tu brani da je to muslimanska podvala, no poznavao sam covjeka koji je bio veza sa RH kao unproforov djelatnik, koji je zapečaćenu kovertu sa naredbom donio iz Orašja.

97 taj isti covjek je tragicno zavrsio 'otkazale mu kocnice'

vratimo se mi na etničke mape :ujko


Samo polako. Naučit ćeš se ti ovdje oslanjati samo na vlastitu dedukciju. Naravno, ako bude dobre volje s tvoje strane. :zubati

S druge strane i sve da je istina, zašto nikad ne pomisliš da je netko vrlo dobro anticipirao stvari u budućnost.

Jedini proces, koji je siguran od Daytona je da lokalne zajednice postaju sve više etnički čistije i u područjima sa većinom jednog naroda, ta većina postaje sve izraženija. Zašto je tomu tako - ne znam. :neznam
Moramo taj trend uzeti u obzir, kao činjenicu i parametar pri svakoj priči.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 16 ruj 2009, 19:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32441
lider30 je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
potrazi na stranici g.praljka, on se tu brani da je to muslimanska podvala, no poznavao sam covjeka koji je bio veza sa RH kao unproforov djelatnik, koji je zapečaćenu kovertu sa naredbom donio iz Orašja.

97 taj isti covjek je tragicno zavrsio 'otkazale mu kocnice'

vratimo se mi na etničke mape :ujko


Samo polako. Naučit ćeš se ti ovdje oslanjati samo na vlastitu dedukciju. Naravno, ako bude dobre volje s tvoje strane. :zubati

S druge strane i sve da je istina, zašto nikad ne pomisliš da je netko vrlo dobro anticipirao stvari u budućnost.

Jedini proces, koji je siguran od Daytona je da lokalne zajednice postaju sve više etnički čistije i u područjima sa većinom jednog naroda, ta većina postaje sve izraženija. Zašto je tomu tako - ne znam. :neznam
Moramo taj trend uzeti u obzir, kao činjenicu i parametar pri svakoj priči.


Zato što svaka ptica svome jatu leti...

Čovjekov nagon za teritorijem je isti kao i želja za disanjem.Prirodan.Nagon samoodržanja.Ljepši osjećaj kad si sa svojima, na svome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 17 ruj 2009, 10:55 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 13:34
Postovi: 3774
imam jedno pitanje za sve ovdje. je li još tko primijetio zanimljiv fenomen?
kad netko predloži preseljenje hrvata iz krajeva gdje čine težu manjinu u krajeve u kojim su većina ili u kojima treba još malo ljudi da postanu čvrsta većina, da bi osigurali prostor na koji pretendiraju kao neku buduću federalnu jedinicu, reakcije budu najčešće kritičke, zato jer se eto ljude odvodi s vjekovnih ognjišta samo iz političkih razloga, zašto bi napuštalo ono što je njihova djedovina već stoljećima, treba ostati...bla bla
s druge strane kad ljudi iz takvih istih krajeva odlaze u njemačku, zagreb, ameriku, puno manje reakcija izaziva takva vrsta migracije, jer eto odoše ljudi u bolji život...
a sadržajno je isto, ljudi odoše.
osobno smatram da hrvati dobro mogu živjeti samo u srdinama gdje ih je znatan borj, prvenstveno u postotku.
jednostavno u takvim sredinama neć biti zaobilaženi samo zato što su hrvati a što se, mora se priznati, itekako događa.
kladim se da je život u mostaru u svakom slučaju bolji nego u tuzli ili u zenici, ili u vitezu nego u kladnju ili u lukavcu.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 17 ruj 2009, 11:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
caporegime je napisao/la:
imam jedno pitanje za sve ovdje. je li još tko primijetio zanimljiv fenomen?
kad netko predloži preseljenje hrvata iz krajeva gdje čine težu manjinu u krajeve u kojim su većina ili u kojima treba još malo ljudi da postanu čvrsta većina, da bi osigurali prostor na koji pretendiraju kao neku buduću federalnu jedinicu, reakcije budu najčešće kritičke, zato jer se eto ljude odvodi s vjekovnih ognjišta samo iz političkih razloga, zašto bi napuštalo ono što je njihova djedovina već stoljećima, treba ostati...bla bla
s druge strane kad ljudi iz takvih istih krajeva odlaze u njemačku, zagreb, ameriku, puno manje reakcija izaziva takva vrsta migracije, jer eto odoše ljudi u bolji život...
a sadržajno je isto, ljudi odoše.
osobno smatram da hrvati dobro mogu živjeti samo u srdinama gdje ih je znatan borj, prvenstveno u postotku.
jednostavno u takvim sredinama neć biti zaobilaženi samo zato što su hrvati a što se, mora se priznati, itekako događa.
kladim se da je život u mostaru u svakom slučaju bolji nego u tuzli ili u zenici, ili u vitezu nego u kladnju ili u lukavcu.


Na stranu moraliziranja od strane pametnjakovića, razmjene stanova i kuća su bila stvarno masovna pojava poslije rata...sjećam se vrlo dobro klasike "mijenjam stan u strogom centru Sarajeva za odgovarajući u zapadnom Mostaru" i sl. Bog zna koliko se ljudi preselilo na taj način, a ne može se reći da ih je itko osuđivao zbog selidbe.

Druga stvar su prijedlozi masovne razmjene stanovništva, to u svima budi nelagodu.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 17 ruj 2009, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 15:44
Postovi: 2447
caporegime je napisao/la:
imam jedno pitanje za sve ovdje. je li još tko primijetio zanimljiv fenomen?
kad netko predloži preseljenje hrvata iz krajeva gdje čine težu manjinu u krajeve u kojim su većina ili u kojima treba još malo ljudi da postanu čvrsta većina, da bi osigurali prostor na koji pretendiraju kao neku buduću federalnu jedinicu, reakcije budu najčešće kritičke, zato jer se eto ljude odvodi s vjekovnih ognjišta samo iz političkih razloga, zašto bi napuštalo ono što je njihova djedovina već stoljećima, treba ostati...bla bla
s druge strane kad ljudi iz takvih istih krajeva odlaze u njemačku, zagreb, ameriku, puno manje reakcija izaziva takva vrsta migracije, jer eto odoše ljudi u bolji život...
a sadržajno je isto, ljudi odoše.
osobno smatram da hrvati dobro mogu živjeti samo u srdinama gdje ih je znatan borj, prvenstveno u postotku.
jednostavno u takvim sredinama neć biti zaobilaženi samo zato što su hrvati a što se, mora se priznati, itekako događa.
kladim se da je život u mostaru u svakom slučaju bolji nego u tuzli ili u zenici, ili u vitezu nego u kladnju ili u lukavcu.


Masovno preseljenje stanovnista iz jednog kraja u drugi strateski i politicki ne bi bilo lose, sama zamisao ima nesto pozitivno po Hrvate, al je tesko izvediva!

Naici ce se na dosta ljudi kojima je voda dosla do grla, koji ne zele trpjeti nepravednost radi manjiskog polozaja, al ti ljudi, kao sto si vec naveo, radije odu u druge krajeve, bila to Hrvatska ili jedna od zapadnih zemalja.

Ima tu jedan veliki psiholoski problem koji prati takav potez. Svatko tko je otisao sa svoje rodne grude zna koliko je to bolno, koliko zavicaj zove. Svakodnevni zivot covjeka okupira pa ne misli stalno na to da je stranac, al kad je sam u sjetnom trenutku bol ga obuhvati radi ceznje za rodnim krajem.

Tesko je izbrisati stoljecima pisanu povjest! Ne veze nikoga od nas neki zid, rusili i palili su nam zidove, bez obzira bile to kuce, crkve itd. al smo ih opet sagradili. Vezu nas grobovi i uspomene a na taj nacin i obaveza!

Lakse je pokupit putovnicu i otici trbuhom za kruhom u neki "bolji" zivot sa zamisli, da imas uvijek rodnu grudu, ma koliko te drugi u njoj smatrali strancem, tvoja je, nego otici zauvijek s ognjista i prepustiti ga dusmaninu kojem je to bio zivotni san!

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 17 ruj 2009, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32441
Činjenica je da danas preovladava ekonomsko seljenje , jer zbog rata i sl. je odselio tko je htio-morao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 17 ruj 2009, 13:23 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 13:34
Postovi: 3774
dakle s ekonomske strane, bi li hrvatima u sarajevu i u tuzlanskoj okolici bi bilo bolje gdje su sada ili ako bi se grupirali oko hrvatskih centara u drugim dijelovima bih?

nisam baš siguran hoće li u idućih 30-50 godina uopće ostati hrvata u područjima gdje su manjina.
nešto će se potiho odseliti okolo naokolo, nešto će umrijeti, ostalo će se pomiješati sa većinom....
osobno znam a mnogi sarajlije preziru mostar smatrajući mostarce malograđanima a sebe stanovnicima metropole, ali ne bi li i mostar postao metropola kada bi se u njemu našlo još 20-25 000 ljudi hrvata više iz cijele bih?
postao bi i veći i raznolikiji i s više sadržaja.
ista stvar je npr. s vitezom na mikrorazini.
mislim da nije neizvedivo da uslijed dolaska ljudi kao i resursa koji će ti ljudi povlačiti sa sobom stvoriti konurbaciju n.travnik-vitez-busovača

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Etničke mape Bosne i Hercegovine
PostPostano: 17 ruj 2009, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32441
U svemu tome ima paradoksa - svi mi nešto zatežemo u smislu naš teritorij i sl. , ali nemoguće je zaustaviti ekonomske migracije.Primjer - Herceg Bosna kao entitet postoji ,šiba privreda , u RS problemi ili u muslimanskom entitetu (no name trenutno).Dolaze ljudi , traže posla , dobiju posao , sele se u HB.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 2718 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 109  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica, Tomba17 i 33 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO