HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 15:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 02:17 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
Moji politički stavovi u vezi BiH.
Nezavisna država pod svaku cijenu.
Nakon potpisivanja Dejtona to je bila gorka pilula za nas.
Ukidanjem ministarstava RS i prebacivanje na državni nivo je gutanje knedli. Nakon formiranje zajedničkih institucija i to mi je donekle prihvatljiva opcija postala jer zapošljava veliki broj ljudi u RS.
Jedno vrijeme sam počeo smatrati da je bolje imati neku državu u državi.... i prihvatiti BiH kao konfederaciju. Međutim to je iluzija.
Ova država nema budućnost.
Nema fabrika,nema investicija. Nema novih radnih mjesta.
Trokutistan je rob prošlosti. Danas nakon 25 godina od rata BH je skoro zemlja trećeg svijeta ako nije već. Bivša Jugoslavija 1970 je bila lokomotiva napretka u tim godinama po stopi rasta i industrijskoj proizvodnji.
Ovo danas što imamo je živo blato.
Defenitvno je najbolji razlaz ova dva entiteta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 03:54 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
I onda i sad sam mislio da je BiH nemoguca drzava ciji je raspad pitanje vremena.
Pre 10 godina sam Hrvate smatrao za glavne srpske neprijatelje medju okolnim narodima. Danas mislim da nemamo vise oko cega da se sukobljavamo, osim kafanskih svadja oko istorije, pod uslovom da se prihvati da Srbi politicki nemaju vise sta da traze u Hrvatskoj i FBiH i obrnuto. Meni ne smeta Hrvatska dobije pola ili celu FBiH, ako Hrvatima ne smeta Srbija na Uni.
Isto i sa Muslimanima mada oni tesko da bi tako nesto prihvatili.
Nevezano sa BiH sve isto, sem sto se neki procesi koji su bili predvidjeni odvijaju mnogo brze. Na primer pad uticaja geopolitickog zapada (manje-vise NATO drzave), i demografski pad muslimanske populacije, i na Balkanu i u svetu van crne Afrike. Kako je srpska pozicija izgledala pre 20 godina ovo je odlicno, uprkos velikoj nesreci u vidu Vucica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 08:34 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Najveci wishful thinking svih Bosnjaka je da ce BiH nekad uci u NATO, haha, pa vec sam vam objasnio da to je potpuno nemoguce.

Sva 3 naroda se moraju sloziti za tako nesto, donesi li se neka odluka, skupstina RS ima ustavno pravo da je ponisti, tako sam citao negde.

Znaci skroz nemoguce, Dodik vam je 100 puta rekao neutralnost i to je minimum minimuma, inace ide odmah ocepljenje. Ne bih rekao da se salio.

Eno anketa bila 70-80% ljudi u RS su protiv NATO-a, znaci nema vam od toga nista. I opozicija i vlast u RS - protiv toga.

Kao sto Vucic, ili opozicija, ne sme da potpise nezavisno Kosovo, tako ni Dodik ne sme NATO, jer bi im to politcki, a mozda i biolski kraj.

Za kraj da kazem, pa Rusija se vise pita ekonomski, u celoj BiH, nego SAD, pogledaj ko drzi najvece banke, energetski sektor, rudni, rafinerije, i td...

Btw, novi Nemacki visoki predsedstavnik je za ocuvanje status-quo, ja stvarno ne znam cemu se ovi ludi Mosnjaci nadaju vise.

I ako se Bajden bude angazovao, to ce biti po platformi mini-Sengena za Balkan, nista novo, cim se malo upozna sa situacijom.

Nisu ovo 90-te pa da moze da ide samo protiv Srba. Pritisne li nas, eto mu Kineske i Ruske vojne baze u srcu Evrope, u Srbiji. Nije mu pametno.

A ima i 500 unutrasnjih problema, i 100 spoljasnjih, Jemen, Libiju, Lebanon, Filipine da ubedi da im ostave baze, Tursku, Iran, Kinu, i jos mnogo toga.

Cak ni da osvojio taj drugi mandat tamo ne verujem da bi vam pomogao. Dzabe se zanosite ljudi moji. Srbi nisu nikad bili u boljoj poziciji.

Geopoliticki, vojno, Srbija nikad jaca, cak jaca i iz doba JNA neki govore. Sa ovakvom namenskom, sa ovim novim kineskim dronovima, FK-3, Pancirima, i tako dalje.

Sto se tice demografije u RS, evo da vam kazem, moze da ostane i 100.000 Srba u RS, ali to je opet nasa teritorija.

Dokle god vi Bosnjaci ne postanete demografska vecina u RS, ne mozete nam nista, a to necete postati nikad. Jer bez muljanja nema vas vise od 5%.

A u RS da poklopite Srbe, pa to ne biste mogli ni za 300 godina. Takva je matematika. Znaci uzimajte 24% dokle jos mozete pod Bajdenom, jer posle nece ni moci to vise!

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 09:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
tucepi je napisao/la:
K:M je napisao/la:
Ja sam tu strategiju promovira pre 5 god pa se sukobljavao sa nekim napaljenim Srbima.

Objašnjavao da Srbiji NIJE INTERES HITNA DISOLUCIJA BiH.
Već kada se uvjeti stvore 20 do 50 g.

Već sistematsko KOČENJE, MALTRETIRANJA, DEMOGRAFSKI ODRON, KRAH I RASELJAVA Je muslimana i dovođenja u pozicije pre GROZA 1931 44% Sr, musl 33% Hr 22%..

Ako je nepromišljeno ujedinjenje dobijaš amalgam i mržnju u sinergiji 4,5 mil H i 1,5 mil muslimana... spram 1 mil Srba RS sa neobranjivim granicama. Već pustiti vremenom da

PUKNE VAŠ PROTIVPRIRODNI BLUD (dodrinaški).
Srbija će za tu strategiju "spržene i raseljene zemlje", žrtvovati i Srbe, koji će isto curiti, ali manje, jer Srbija dotira i ulaže.

Ta strategija je i na Kim gde 7% Srba kontrolira sve procese (tko Hrvati) i uvek je jezičac na vagi. Ok šiptari lude i masovno sele.


To čak nije ni srpska igra, to je i američka, britanska, njemačka, ruska...hrvatska
Namjerno se velike sile poigravaju sa Bosnom, cilj je do 2050 da Bih ima maksimalno milijun i sto tisuća.. Da su htjeli da BiH izgleda normalno napravili bi to. Ima dobrih primjera višenacionalnih država u Europi i Africi. Pola država u Africi su višenarodne i to ok funkcionira. Ništa nisu napravili funkcionalno, mislim da je u igri skriveni antiislamski sentiment velikih sila...

Moguće, osobno mislim da je Dejton predah, pred DRUGO POLUVREME. Potpalili neki veći sukob sa Turskom. Klopka.

Neki novi berlinski kongres, ili DOGOVORENI FINGIRANI RAT.

Pre toga dogovorene linije granica. Znakovito je da se,

NAJVIŠE PRAZNI regija Slavonija i Prijedor. Možda slučajno...

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 10:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Krilnik je napisao/la:
Došli Emir i Refu na forum (kakti Lars i Thomas) pa prosipaju velikobošnjačku pamet :sega

Dobri naši Bošnjani, dok je i jednog Srbina, i jednog Hrvata u BiH, mi smo konstitutivni narodi i podjela vlasti je 33% svakome, znači nema ništa od jedne jedine, unitarne Alijine...


Amen.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 10:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mišljenja se mijenjaju ovisno o tome kako se dobro upoznaješ sa islamom.
Kad naučiš šta je islam i da se kroz tolika stoljeća stvari samo ponavljaju u islamu znaš što je i Varta.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 10:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 sij 2021, 15:29
Postovi: 147
Jussi je napisao/la:
Najveci wishful thinking svih Bosnjaka je da ce BiH nekad uci u NATO, haha, pa vec sam vam objasnio da to je potpuno nemoguce.

Sva 3 naroda se moraju sloziti za tako nesto, donesi li se neka odluka, skupstina RS ima ustavno pravo da je ponisti, tako sam citao negde.

Znaci skroz nemoguce, Dodik vam je 100 puta rekao neutralnost i to je minimum minimuma, inace ide odmah ocepljenje. Ne bih rekao da se salio.

Eno anketa bila 70-80% ljudi u RS su protiv NATO-a, znaci nema vam od toga nista. I opozicija i vlast u RS - protiv toga.

Kao sto Vucic, ili opozicija, ne sme da potpise nezavisno Kosovo, tako ni Dodik ne sme NATO, jer bi im to politcki, a mozda i biolski kraj.

Za kraj da kazem, pa Rusija se vise pita ekonomski, u celoj BiH, nego SAD, pogledaj ko drzi najvece banke, energetski sektor, rudni, rafinerije, i td...

Btw, novi Nemacki visoki predsedstavnik je za ocuvanje status-quo, ja stvarno ne znam cemu se ovi ludi Mosnjaci nadaju vise.

I ako se Bajden bude angazovao, to ce biti po platformi mini-Sengena za Balkan, nista novo, cim se malo upozna sa situacijom.

Nisu ovo 90-te pa da moze da ide samo protiv Srba. Pritisne li nas, eto mu Kineske i Ruske vojne baze u srcu Evrope, u Srbiji. Nije mu pametno.

A ima i 500 unutrasnjih problema, i 100 spoljasnjih, Jemen, Libiju, Lebanon, Filipine da ubedi da im ostave baze, Tursku, Iran, Kinu, i jos mnogo toga.

Cak ni da osvojio taj drugi mandat tamo ne verujem da bi vam pomogao. Dzabe se zanosite ljudi moji. Srbi nisu nikad bili u boljoj poziciji.

Geopoliticki, vojno, Srbija nikad jaca, cak jaca i iz doba JNA neki govore. Sa ovakvom namenskom, sa ovim novim kineskim dronovima, FK-3, Pancirima, i tako dalje.

Sto se tice demografije u RS, evo da vam kazem, moze da ostane i 100.000 Srba u RS, ali to je opet nasa teritorija.

Dokle god vi Bosnjaci ne postanete demografska vecina u RS, ne mozete nam nista, a to necete postati nikad. Jer bez muljanja nema vas vise od 5%.

A u RS da poklopite Srbe, pa to ne biste mogli ni za 300 godina. Takva je matematika. Znaci uzimajte 24% dokle jos mozete pod Bajdenom, jer posle nece ni moci to vise!


Citat:
To pitanje je u isključivoj nadležnosti države, odnosno eventualna vojna neutralnost može se odrediti samo na nivou BiH. Entiteti tu nemaju nikakve nadležnosti.


Citat:
A referendum was held in the Republic of Macedonia on 30 September 2018, with voters asked whether they supported EU and NATO membership by accepting the Prespa agreement between Macedonia and Greece in June 2018, which aimed to settle the 27-year naming dispute,[1][2] which had prevented Macedonia from joining both the European Union and NATO.[3] Despite 94% of voters voting in favour, voter turnout was around 37%, less than the 50% threshold required to validate the results.[4]


Cini mi se da je u Crnoj Gori u anketi manje od 40% ljudi bilo za ulazak u NATO. Na kraju i Mkd i Crna Gora u skupstinama izglasali pristupanje.

U BiH bankarski sektor drze uglavnom Austrijanci i Italijani. Raiffeisen i UniCredit su najvece banke. Sberbank ne znam ni je li u top 5. U FBiH je energetski sektor jos uvijek u vlasnistvu drzave, u RS cini mi se dio u vlasnistvu drzave a dio su prodali Rusima, Cesima i Kinezima. Dodik je vec davno prodao telecom, usput strovalio nekoliko domacih banaka. Repovi tih afera se jos vuku. Sam Stevandic koji je jedan od njegovih najlojalnijih ljudi je pred zadnje izbore stidljivo izjavio da je eto Dodik sjebao industriju kod njih. RS nema neku znacajnu namjensku industriju, montiraju oklopnjake u Bratuncu.

Za Srbiju znam da se naoruzava ali cemu spominjanje PZO. Nijedna regionalna zemlja nema nikakvu znacajnu avijaciju da ih napadne time, a ako bi NATO krenuo to bi poskidali u roku 24h. Da se vojne baze prave tek tako eto da istjeras svoje pa napravila bi USA svoju bazu u Ukrajini. Ovo je NATO more gdje je Srbija jedno ostrvce.

Americi ne treba nikakav visoki predstavnik u BiH da sprovodi svoju politiku. Imaju svog visokog predstavnika u Njemackoj a ime mu je Donald Trump. Od 20. januara Joe Biden. Tamo imaju svoju vojsku i ustav koji je nakon WWII nametnut Njemackoj. Kad dodje do stani-pani EU ce uvijek biti uz USA. Carki i nestabilnosti ce biti ali to je jedan blok. Francuska je bila istupila iz NATO-a pa se vratila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 10:35 
Online

Pridružen/a: 22 vel 2013, 10:02
Postovi: 715
Moji stavovi vezano za BiH. Prvo "background". HR Hrvat, djed po ocu ubijen kao civil od strane Srba u dr.svj.ratu još prije efektivne uspostave NDH, djed po majci najprije bio u NDH oružništvu, poslije kapitulacije Italije prešao u partizane (vrlo rijetka situacija). Jedna članica moje šire obitelji se udala za HR Srbina i to je sav kontakt koji imamo s njima. Sa muslimanima doslovno nisam nikad imao posla, poslje rata sam ih sporadično sretao vezano za posao. Moji su, naravno, govorili da su Srbi neprijatelji, a o muslimanima nisu imali nikakvo mišljenje.
Moj prvi dojam prije domovinskog rata o muslimanima je bio negativan, jer sam uočio da je pred rat crna kronika Slobodne Dalmacije bila puna muslimanskih imena koji su ovdje krali i činili nasilna djela, objave su bile doslovno svaki dan i po više njih, nije mi jasno kako to nitko javno primjećivao kao fenomen ili pravilo. Prije početka rata je jedan musliman zaklao Trogiranina na kućnom pragu, pa su zatim počele ovdje na obalu dolaziti muslimanske izbjeglice koje smo primili, a neki su u pijanom stanju izazivali i tome slično da sad ne duljim.
Moj početni poslijeratni politički stav vezano za BiH je da u potpunosti prihvaćam Dayton u smislu da Hrvati, Srbi i muslimani imaju vlast po 33% posto na razini saveznih institucija BiH, na razini FBiH da Hrvati i muslimani dijele vlast po 50%, a u županijama/kantonima ovisno o tome tko ima većinu. Što se tiče Srba, mislio sam da će poslije rata smiriti obzirom da su 1995. jedva spasili svoj zapadni dio, a Daytonom i formiranjem Brčkog, u tom dijelu ostali u obruču. A za muslimane sam mislio da će poštivati duh Daytona i da će im u interesu biti veća povezanost sa Hrvatima u BiH, a pogotovo u Hrvatskoj.
No od samog početka je bilo jasno da se jedino Hrvati žele držati Daytona, a da s druge strane imamo srpsku politiku odcjepljenja i dovođenja Srbije na Unu i muslimansku politiku majorizacije hrvatskog naroda.
Obzirom da je ovakva BiH, produkt vanjskih sila, a ne volje naroda u njoj, u takvoj situaciji mi se činilo da je za BiH Hrvate taktički bilo najbolje boriti se za dosljednju primjenu Daytona, uz izmjene diskriminatorskih izbornih zakona i postizanje što veće financijske neovisnosti. U strateškom smislu sam bio za jačanje gospodarskog utjecaja RH u hrvatskim djelovima BiH i za demografsko potiskivanje Srba i muslimana od južnih hrvatskih granica (DGG, Stolac, Mostar),
U međuvremenu sam promijenio stavove i to tek posljednjih par godina, zahvaljujući promjenama u međunarodnoj politici i u položaju RH kao članice EU i NATO, te promjenama u muslimanskoj demografiji. Naime, po meni je očito da je Tuđman bio donekle u pravu kad je govorio o sukobu civilizacija, imamo sukob zapadne civilizacije sa islamskom (migranti, terorizam) i sa ruskopravoslavnom civilizacijom. Moj je stav da u BiH imamo šansu iskoristiti superiornost zapadne civilizacije i da nije slučajno da Hrvati imaju znatno veći BDP od istočnjaka. Bit će spore promjene, mi to nećemo ni doživjeti, ali definitivno mislim da je strateški USŽ izgubljena za muslimane, a zapad RS za Srbe, sve da ih tamo ima i 150%.
To treba stavljati pod naš utjecaj "takijom" (genijalan pojam), a ako tako ne ide, gušenjem.

_________________
lifetime ignore: 3 members (reason: personal insults). Since 24.11.2021. one less


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 10:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Musliman, prestani glumiti.
To je nešto što vi niste promijenili svih tih 30 godina. Islamsku takiju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2020, 18:26
Postovi: 5220
Thomas Anderson je napisao/la:
Cini mi se da je u Crnoj Gori u anketi manje od 40% ljudi bilo za ulazak u NATO. Na kraju i Mkd i Crna Gora u skupstinama izglasali pristupanje.


Porediti uređenja BiH, CG i Rep. Sj. Mkd. je politički analfabetizam...sjeti se...3 konst. naroda...dva entiteta...
Sretno vam bilo i izglasavanje ulaska u NATO u skupštini Republike Srpske...kad već pominješ izglasavanja u skupštinama.

_________________
Sponzor lige hokejaških prvaka, brzog klizanja i ostalih zimskih sportova - vaš Gazprom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 11:02 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Thomas Anderson je napisao/la:
Jussi je napisao/la:
Najveci wishful thinking svih Bosnjaka je da ce BiH nekad uci u NATO, haha, pa vec sam vam objasnio da to je potpuno nemoguce.

Sva 3 naroda se moraju sloziti za tako nesto, donesi li se neka odluka, skupstina RS ima ustavno pravo da je ponisti, tako sam citao negde.

Znaci skroz nemoguce, Dodik vam je 100 puta rekao neutralnost i to je minimum minimuma, inace ide odmah ocepljenje. Ne bih rekao da se salio.

Eno anketa bila 70-80% ljudi u RS su protiv NATO-a, znaci nema vam od toga nista. I opozicija i vlast u RS - protiv toga.

Kao sto Vucic, ili opozicija, ne sme da potpise nezavisno Kosovo, tako ni Dodik ne sme NATO, jer bi im to politcki, a mozda i biolski kraj.

Za kraj da kazem, pa Rusija se vise pita ekonomski, u celoj BiH, nego SAD, pogledaj ko drzi najvece banke, energetski sektor, rudni, rafinerije, i td...

Btw, novi Nemacki visoki predsedstavnik je za ocuvanje status-quo, ja stvarno ne znam cemu se ovi ludi Mosnjaci nadaju vise.

I ako se Bajden bude angazovao, to ce biti po platformi mini-Sengena za Balkan, nista novo, cim se malo upozna sa situacijom.

Nisu ovo 90-te pa da moze da ide samo protiv Srba. Pritisne li nas, eto mu Kineske i Ruske vojne baze u srcu Evrope, u Srbiji. Nije mu pametno.

A ima i 500 unutrasnjih problema, i 100 spoljasnjih, Jemen, Libiju, Lebanon, Filipine da ubedi da im ostave baze, Tursku, Iran, Kinu, i jos mnogo toga.

Cak ni da osvojio taj drugi mandat tamo ne verujem da bi vam pomogao. Dzabe se zanosite ljudi moji. Srbi nisu nikad bili u boljoj poziciji.

Geopoliticki, vojno, Srbija nikad jaca, cak jaca i iz doba JNA neki govore. Sa ovakvom namenskom, sa ovim novim kineskim dronovima, FK-3, Pancirima, i tako dalje.

Sto se tice demografije u RS, evo da vam kazem, moze da ostane i 100.000 Srba u RS, ali to je opet nasa teritorija.

Dokle god vi Bosnjaci ne postanete demografska vecina u RS, ne mozete nam nista, a to necete postati nikad. Jer bez muljanja nema vas vise od 5%.

A u RS da poklopite Srbe, pa to ne biste mogli ni za 300 godina. Takva je matematika. Znaci uzimajte 24% dokle jos mozete pod Bajdenom, jer posle nece ni moci to vise!


Citat:
To pitanje je u isključivoj nadležnosti države, odnosno eventualna vojna neutralnost može se odrediti samo na nivou BiH. Entiteti tu nemaju nikakve nadležnosti.


Citat:
A referendum was held in the Republic of Macedonia on 30 September 2018, with voters asked whether they supported EU and NATO membership by accepting the Prespa agreement between Macedonia and Greece in June 2018, which aimed to settle the 27-year naming dispute,[1][2] which had prevented Macedonia from joining both the European Union and NATO.[3] Despite 94% of voters voting in favour, voter turnout was around 37%, less than the 50% threshold required to validate the results.[4]


Cini mi se da je u Crnoj Gori u anketi manje od 40% ljudi bilo za ulazak u NATO. Na kraju i Mkd i Crna Gora u skupstinama izglasali pristupanje.

U BiH bankarski sektor drze uglavnom Austrijanci i Italijani. Raiffeisen i UniCredit su najvece banke. Sberbank ne znam ni je li u top 5. U FBiH je energetski sektor jos uvijek u vlasnistvu drzave, u RS cini mi se dio u vlasnistvu drzave a dio su prodali Rusima, Cesima i Kinezima. Dodik je vec davno prodao telecom, usput strovalio nekoliko domacih banaka. Repovi tih afera se jos vuku. Sam Stevandic koji je jedan od njegovih najlojalnijih ljudi je pred zadnje izbore stidljivo izjavio da je eto Dodik sjebao industriju kod njih. RS nema neku znacajnu namjensku industriju, montiraju oklopnjake u Bratuncu.

Za Srbiju znam da se naoruzava ali cemu spominjanje PZO. Nijedna regionalna zemlja nema nikakvu znacajnu avijaciju da ih napadne time, a ako bi NATO krenuo to bi poskidali u roku 24h. Da se vojne baze prave tek tako eto da istjeras svoje pa napravila bi USA svoju bazu u Ukrajini. Ovo je NATO more gdje je Srbija jedno ostrvce.

Americi ne treba nikakav visoki predstavnik u BiH da sprovodi svoju politiku. Imaju svog visokog predstavnika u Njemackoj a ime mu je Donald Trump. Od 20. januara Joe Biden. Tamo imaju svoju vojsku i ustav koji je nakon WWII nametnut Njemackoj. Kad dodje do stani-pani EU ce uvijek biti uz USA. Carki i nestabilnosti ce biti ali to je jedan blok. Francuska je bila istupila iz NATO-a pa se vratila.


"Naime, prema Ustavu BiH, Predsjedništvo BiH nadležno je za vođenje vanjske politike pa tako, primjerice, i za imenovanje diplomatsko-konzularnih predstavnika, a ne Ministarstvo vanjskih poslova. Osim toga, Predsjedništvo BiH nadležno je i za predstavljanje BiH u međunarodnim i evropskim organizacijama i institucijama i, kako je izričito navedeno, traženje članstva u onim međunarodnim organizacijama i institucijama u kojima BiH nije član. Jedna od nadležnosti je i vođenje pregovora za zaključenje međunarodnih ugovora BiH, otkazivanje i, uz suglasnost Parlamentarne skupštine BiH, ratificiranje takvih ugovora kao i predlaganje godišnjeg budžeta Parlamentarnoj skupštini BiH, uz preporuku Vijeća ministara BiH. Odluke se u Predsjedništvu moraju donijeti jednoglasno. U slučaju da je srpski član Predsjedništva BiH preglasan, on se može pozvati na “štetnost po vitalni interes Republike Srpske (RS)” i o toj njegovoj izjavi o štetnosti, odnosno odluci Predsjedništva BiH se glasa i u Narodnoj skupštini RS-a.

Ako Narodna skupština RS-a dvotrećinskom većinom podrži izjavu srpskog člana Predsjedništva BiH, odluka za koju su glasovali bošnjački i hrvatski član Predsjedništva je nevažeća.

Jednako tako, ako je preglasan bošnjački ili hrvatski član Predsjedništva BiH, on se izjavom obraća bošnjačkom, odnosno hrvatskom klubu u Domu naroda Federacije BiH. Ako klub dvotrećinskom većinom podrži takvu izjavu bošnjačkog, odnosno hrvatskog člana Predsjedništva BiH, ona je također nevažeća.

Milorad Dodik se već koristio tim mehanizmom, čak i po pitanjima kao što su PISA testiranje učenika u školama, tako da Predsjedništvo BiH trenutno bez glasa Milorada Dodika ne može donijeti ni godišnji nacionalni plan BiH o integraciji u NATO, niti Program reformi kakav je donesen 2019. godine."

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 sij 2021, 15:29
Postovi: 147
Jussi je napisao/la:
Thomas Anderson je napisao/la:





Cini mi se da je u Crnoj Gori u anketi manje od 40% ljudi bilo za ulazak u NATO. Na kraju i Mkd i Crna Gora u skupstinama izglasali pristupanje.

U BiH bankarski sektor drze uglavnom Austrijanci i Italijani. Raiffeisen i UniCredit su najvece banke. Sberbank ne znam ni je li u top 5. U FBiH je energetski sektor jos uvijek u vlasnistvu drzave, u RS cini mi se dio u vlasnistvu drzave a dio su prodali Rusima, Cesima i Kinezima. Dodik je vec davno prodao telecom, usput strovalio nekoliko domacih banaka. Repovi tih afera se jos vuku. Sam Stevandic koji je jedan od njegovih najlojalnijih ljudi je pred zadnje izbore stidljivo izjavio da je eto Dodik sjebao industriju kod njih. RS nema neku znacajnu namjensku industriju, montiraju oklopnjake u Bratuncu.

Za Srbiju znam da se naoruzava ali cemu spominjanje PZO. Nijedna regionalna zemlja nema nikakvu znacajnu avijaciju da ih napadne time, a ako bi NATO krenuo to bi poskidali u roku 24h. Da se vojne baze prave tek tako eto da istjeras svoje pa napravila bi USA svoju bazu u Ukrajini. Ovo je NATO more gdje je Srbija jedno ostrvce.

Americi ne treba nikakav visoki predstavnik u BiH da sprovodi svoju politiku. Imaju svog visokog predstavnika u Njemackoj a ime mu je Donald Trump. Od 20. januara Joe Biden. Tamo imaju svoju vojsku i ustav koji je nakon WWII nametnut Njemackoj. Kad dodje do stani-pani EU ce uvijek biti uz USA. Carki i nestabilnosti ce biti ali to je jedan blok. Francuska je bila istupila iz NATO-a pa se vratila.


"Naime, prema Ustavu BiH, Predsjedništvo BiH nadležno je za vođenje vanjske politike pa tako, primjerice, i za imenovanje diplomatsko-konzularnih predstavnika, a ne Ministarstvo vanjskih poslova. Osim toga, Predsjedništvo BiH nadležno je i za predstavljanje BiH u međunarodnim i evropskim organizacijama i institucijama i, kako je izričito navedeno, traženje članstva u onim međunarodnim organizacijama i institucijama u kojima BiH nije član. Jedna od nadležnosti je i vođenje pregovora za zaključenje međunarodnih ugovora BiH, otkazivanje i, uz suglasnost Parlamentarne skupštine BiH, ratificiranje takvih ugovora kao i predlaganje godišnjeg budžeta Parlamentarnoj skupštini BiH, uz preporuku Vijeća ministara BiH. Odluke se u Predsjedništvu moraju donijeti jednoglasno. U slučaju da je srpski član Predsjedništva BiH preglasan, on se može pozvati na “štetnost po vitalni interes Republike Srpske (RS)” i o toj njegovoj izjavi o štetnosti, odnosno odluci Predsjedništva BiH se glasa i u Narodnoj skupštini RS-a.

Ako Narodna skupština RS-a dvotrećinskom većinom podrži izjavu srpskog člana Predsjedništva BiH, odluka za koju su glasovali bošnjački i hrvatski član Predsjedništva je nevažeća.

Jednako tako, ako je preglasan bošnjački ili hrvatski član Predsjedništva BiH, on se izjavom obraća bošnjačkom, odnosno hrvatskom klubu u Domu naroda Federacije BiH. Ako klub dvotrećinskom većinom podrži takvu izjavu bošnjačkog, odnosno hrvatskog člana Predsjedništva BiH, ona je također nevažeća.

Milorad Dodik se već koristio tim mehanizmom, čak i po pitanjima kao što su PISA testiranje učenika u školama, tako da Predsjedništvo BiH trenutno bez glasa Milorada Dodika ne može donijeti ni godišnji nacionalni plan BiH o integraciji u NATO, niti Program reformi kakav je donesen 2019. godine."


"Opozicija i bošnjačke političke stranke tvrde suprotno - da Program reformi nema ništa s rezolucijom koju je donijela entitetska skupština i ukazuju da to da se u tom dokumentu navodi da će "'konačnu odluku' o članstvu donijeti Predsjedništvo i Parlamentarna skupština BiH”, a ne niži nivoi vlasti poput entitetskih parlamenata."

Citao sam bas taj clanak sa Slobodne Europe. I naveo sam ti slucaj Makedonije gdje su organizovali referendum koji nije prosao zbog niske izlaznosti, izgledalo je kao da je stvar propala i na kraju su ih ugurali u NATO. Dodik je 2019, iako tada na njega nije bilo nekog veceg vanjskog pritiska, potpisao dokument za pomicanje zemlje ka NATO. Sjeti se Draska i mahanje NATO zastavicama u NSRS. Fokus USA na BiH ce biti veci 5x nego sto je tada bio.

Ko ce biti u predsjednistvu u 2022 i gdje ce tada biti Dodik ostaje da se vidi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zaključajte temu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 11:19 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Thomas Anderson je napisao/la:
Jussi je napisao/la:

"Naime, prema Ustavu BiH, Predsjedništvo BiH nadležno je za vođenje vanjske politike pa tako, primjerice, i za imenovanje diplomatsko-konzularnih predstavnika, a ne Ministarstvo vanjskih poslova. Osim toga, Predsjedništvo BiH nadležno je i za predstavljanje BiH u međunarodnim i evropskim organizacijama i institucijama i, kako je izričito navedeno, traženje članstva u onim međunarodnim organizacijama i institucijama u kojima BiH nije član. Jedna od nadležnosti je i vođenje pregovora za zaključenje međunarodnih ugovora BiH, otkazivanje i, uz suglasnost Parlamentarne skupštine BiH, ratificiranje takvih ugovora kao i predlaganje godišnjeg budžeta Parlamentarnoj skupštini BiH, uz preporuku Vijeća ministara BiH. Odluke se u Predsjedništvu moraju donijeti jednoglasno. U slučaju da je srpski član Predsjedništva BiH preglasan, on se može pozvati na “štetnost po vitalni interes Republike Srpske (RS)” i o toj njegovoj izjavi o štetnosti, odnosno odluci Predsjedništva BiH se glasa i u Narodnoj skupštini RS-a.

Ako Narodna skupština RS-a dvotrećinskom većinom podrži izjavu srpskog člana Predsjedništva BiH, odluka za koju su glasovali bošnjački i hrvatski član Predsjedništva je nevažeća.

Jednako tako, ako je preglasan bošnjački ili hrvatski član Predsjedništva BiH, on se izjavom obraća bošnjačkom, odnosno hrvatskom klubu u Domu naroda Federacije BiH. Ako klub dvotrećinskom većinom podrži takvu izjavu bošnjačkog, odnosno hrvatskog člana Predsjedništva BiH, ona je također nevažeća.

Milorad Dodik se već koristio tim mehanizmom, čak i po pitanjima kao što su PISA testiranje učenika u školama, tako da Predsjedništvo BiH trenutno bez glasa Milorada Dodika ne može donijeti ni godišnji nacionalni plan BiH o integraciji u NATO, niti Program reformi kakav je donesen 2019. godine."


"Opozicija i bošnjačke političke stranke tvrde suprotno - da Program reformi nema ništa s rezolucijom koju je donijela entitetska skupština i ukazuju da to da se u tom dokumentu navodi da će "'konačnu odluku' o članstvu donijeti Predsjedništvo i Parlamentarna skupština BiH”, a ne niži nivoi vlasti poput entitetskih parlamenata."

Citao sam bas taj clanak sa Slobodne Europe. I naveo sam ti slucaj Makedonije gdje su organizovali referendum koji nije prosao zbog niske izlaznosti, izgledalo je kao da je stvar propala i na kraju su ih ugurali u NATO. Dodik je 2019, iako tada na njega nije bilo nekog veceg vanjskog pritiska, potpisao dokument za pomicanje zemlje ka NATO. Sjeti se Draska i mahanje NATO zastavicama u NSRS. Fokus USA na BiH ce biti veci 5x nego sto je tada bio.

Ko ce biti u predsjednistvu u 2022 i gdje ce tada biti Dodik ostaje da se vidi.


Makedonija nema 2 entiteta, 3 konstitutivna naroda, covece, niti su Rusija i Srbija bile toliko investirane tamo.

Nema sanse da BiH udje u NATO, pritisak moze da bude veci, ali lepo kazu i Vucic i Dodik i Lavrov da od toga nema nista

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 11:26 
Online

Pridružen/a: 22 vel 2013, 10:02
Postovi: 715
BBC je napisao/la:
Musliman, prestani glumiti.
To je nešto što vi niste promijenili svih tih 30 godina. Islamsku takiju.

Daj čovječe sjaši. Je li ti razumiješ hrvatski? Već sam ti otpisao jednom da si efektivno na ignore, samo ne znam na koji način se ta opcija aktivira i kako djeluje.
Može li moderatura brisati postove ovog čudaka koji su vezani za mene, uključujući i ovaj moj?

_________________
lifetime ignore: 3 members (reason: personal insults). Since 24.11.2021. one less


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23305
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Thomas Anderson je napisao/la:
Za BH Hrvate i BH Srbe je tabu tema reci da su vanjski toksicni uticaji takodjer krivi za tenzije. Nezamislivo da se prizna da Tudjman jeste vidio historijsku priliku da Hrvatska bude veca nego ikad na stetu Bosnjaka naravno. Bosnjaci znaju sta je bilo, BH Hrvati znaju sta je bilo, ali zasto potonji da daju prethodnim jos municije u raspravama? I lokalni Srbi i Hrvati su dovoljno sabijeni uz zid haskim presudama. Svaka rasprava se zavrsi mahanjem sa UZP i genocidom.

Ovo 10 godina iz naslova je bas indikativno jer je prije 10 godina iz Beograda dosao dokument strategije kako rasturiti zemlju. Kako da se konopac zategne do pucanja. Strateski njima najvise odgovara status quo ovdje. Bez ikakvih emocija, Beogradu je ovo odlican asset u pregovorima oko Kosova. Ko bi to na forumu priznao? Propagandnu masineriju imaju, motiv je tu, dobro nas znaju, tenzija je bilo i prije. Njihov je stari spin to. Alija kriv za sve. Sto ste se bre otcepljivali. Politicko Sarajevo. Bukvalno se svaka losa politika koja pogadja bioloski sve narode fakturise politickom Sarajevu.


Takodjer je s ove vremenske distance jasno da Muslimani nikad nisu željeli multietničku drzavu. Odbijanjem Kutiljerovog plana, odbijanjem svih planova u predvečerje građanskog rata, slanje izaslanstava u Beograd (bez Hrvata) izražava jasan cilj Muslimana za BiH kao svojim ekskluzivnom državom nadajući se da će se demografski trendovi nastaviti, gdje je tada bila vidljiva 2/3 većina u bliskoj budućnosti.

Hrvati, nažalost, iz straha prema Srbima ovih iz Hrvatske (a oni su vecina u nacionalnom korpusu i određuju smjer) nisu željeli raspad BiH i definitivno nama u BiH zapečatili sudbinu. Jer Međunarodna zajednica moderira konfliktne situacije na način da se nađu sredine
prohtjeva konfliktnih strana.
Dakle, Tuđman htio ovo- ono s BiH jednostavno nije istina. To je bila baš rezervna varijanta ili prije zadnja linija ako raspad bude neminovnost. Istu opciju je i Alija imao kao zadnju liniju. I Međunarodna zajednica. Tako da te vaše mitomanije i ispranost mozga je teško liječiti. I naravno tebi od ovoga nece ništa ući u mozak jer su 25 godina sarajevski mediji na tome radili da naprave ekvidistancu prema Srbiji i Hrvatskoj.

Ne očekujem da će uhvatiti. Više radi drugi forumaša.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 sij 2021, 15:29
Postovi: 147
lider30 je napisao/la:
Thomas Anderson je napisao/la:
Za BH Hrvate i BH Srbe je tabu tema reci da su vanjski toksicni uticaji takodjer krivi za tenzije. Nezamislivo da se prizna da Tudjman jeste vidio historijsku priliku da Hrvatska bude veca nego ikad na stetu Bosnjaka naravno. Bosnjaci znaju sta je bilo, BH Hrvati znaju sta je bilo, ali zasto potonji da daju prethodnim jos municije u raspravama? I lokalni Srbi i Hrvati su dovoljno sabijeni uz zid haskim presudama. Svaka rasprava se zavrsi mahanjem sa UZP i genocidom.

Ovo 10 godina iz naslova je bas indikativno jer je prije 10 godina iz Beograda dosao dokument strategije kako rasturiti zemlju. Kako da se konopac zategne do pucanja. Strateski njima najvise odgovara status quo ovdje. Bez ikakvih emocija, Beogradu je ovo odlican asset u pregovorima oko Kosova. Ko bi to na forumu priznao? Propagandnu masineriju imaju, motiv je tu, dobro nas znaju, tenzija je bilo i prije. Njihov je stari spin to. Alija kriv za sve. Sto ste se bre otcepljivali. Politicko Sarajevo. Bukvalno se svaka losa politika koja pogadja bioloski sve narode fakturise politickom Sarajevu.


Takodjer je s ove vremenske distance jasno da Muslimani nikad nisu željeli multietničku drzavu. Odbijanjem Kutiljerovog plana, odbijanjem svih planova u predvečerje građanskog rata, slanje izaslanstava u Beograd (bez Hrvata) izražava jasan cilj Muslimana za BiH kao svojim ekskluzivnom državom nadajući se da će se demografski trendovi nastaviti, gdje je tada bila vidljiva 2/3 većina u bliskoj budućnosti.

Hrvati, nažalost, iz straha prema Srbima ovih iz Hrvatske (a oni su vecina u nacionalnom korpusu i određuju smjer) nisu željeli raspad BiH i definitivno nama u BiH zapečatili sudbinu. Jer Međunarodna zajednica moderira konfliktne situacije na način da se nađu sredine
prohtjeva konfliktnih strana.
Dakle, Tuđman htio ovo- ono s BiH jednostavno nije istina. To je bila baš rezervna varijanta ili prije zadnja linija ako raspad bude neminovnost. Istu opciju je i Alija imao kao zadnju liniju. I Međunarodna zajednica. Tako da te vaše mitomanije i ispranost mozga je teško liječiti. I naravno tebi od ovoga nece ništa ući u mozak jer su 25 godina sarajevski mediji na tome radili da naprave ekvidistancu prema Srbiji i Hrvatskoj.

Ne očekujem da će uhvatiti. Više radi drugi forumaša.


Pa i vama vasi mediji peru mozak. Procitao sam onaj veliki intervju Davora Marijana (vaseg covjeka) za koji sad vidim da je izvor vecine vasih tvrdji vezanih za taj sukob.

Hrvatska je imala svoje interese isto kao sto ih i sada ima. Htjela je po svaku cijenu da izbjegne osudu za UZP i morala je da ima pricu kojom ce da se brani. Ono gdje sam vidio paralelu izmedju vas i Srbije je da kada je u pitanju sukob u Hrvatskoj sasvim su vam relevantni strani izvori za vasu verziju price. Pobunjeni Srbi i Srbija izvrsili agresiju na Hrvatsku. Tacka. Medjutim kada se povede prica o BiH odjednom ti strani izvori vise nisu relevantni, pikaju se samo domaci. Potezanje Kutiljerovog plana i svaljivanje krivice na Aliju je omiljena tema ekipe koja dolazi kod Marica u Cirlilicu. Kao da bi Slobo stao da je potpisan taj plan. Malo morgen!

Strani izvori a i sami situacioni dokazi (manja strana izazvala sukob sa druge dvije vece strane iako je to strateski suicid) naginju na nasu stranu price. Kako to da je:

Agresija na Hrvatsku: strani izvori OK
Agresija na BiH: strani izvori nije OK, imamo mi svoje izvore i price

Kako to da su nase mitomanije potvrdjene stranim izvorima a vase ne? Arapi placali zapadu da se laze? Pa to isto govori ekipa iz Cirilice. I da ste vi njih napali u Hrvatskoj i da ste spremali novi genocid.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23305
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Thomas Anderson je napisao/la:
lider30 je napisao/la:

Takodjer je s ove vremenske distance jasno da Muslimani nikad nisu željeli multietničku drzavu. Odbijanjem Kutiljerovog plana, odbijanjem svih planova u predvečerje građanskog rata, slanje izaslanstava u Beograd (bez Hrvata) izražava jasan cilj Muslimana za BiH kao svojim ekskluzivnom državom nadajući se da će se demografski trendovi nastaviti, gdje je tada bila vidljiva 2/3 većina u bliskoj budućnosti.

Hrvati, nažalost, iz straha prema Srbima ovih iz Hrvatske (a oni su vecina u nacionalnom korpusu i određuju smjer) nisu željeli raspad BiH i definitivno nama u BiH zapečatili sudbinu. Jer Međunarodna zajednica moderira konfliktne situacije na način da se nađu sredine
prohtjeva konfliktnih strana.
Dakle, Tuđman htio ovo- ono s BiH jednostavno nije istina. To je bila baš rezervna varijanta ili prije zadnja linija ako raspad bude neminovnost. Istu opciju je i Alija imao kao zadnju liniju. I Međunarodna zajednica. Tako da te vaše mitomanije i ispranost mozga je teško liječiti. I naravno tebi od ovoga nece ništa ući u mozak jer su 25 godina sarajevski mediji na tome radili da naprave ekvidistancu prema Srbiji i Hrvatskoj.

Ne očekujem da će uhvatiti. Više radi drugi forumaša.


Pa i vama vasi mediji peru mozak. Procitao sam onaj veliki intervju Davora Marijana (vaseg covjeka) za koji sad vidim da je izvor vecine vasih tvrdji vezanih za taj sukob.

Hrvatska je imala svoje interese isto kao sto ih i sada ima. Htjela je po svaku cijenu da izbjegne osudu za UZP i morala je da ima pricu kojom ce da se brani. Ono gdje sam vidio paralelu izmedju vas i Srbije je da kada je u pitanju sukob u Hrvatskoj sasvim su vam relevantni strani izvori za vasu verziju price. Pobunjeni Srbi i Srbija izvrsili agresiju na Hrvatsku. Tacka. Medjutim kada se povede prica o BiH odjednom ti strani izvori vise nisu relevantni, pikaju se samo domaci. Potezanje Kutiljerovog plana i svaljivanje krivice na Aliju je omiljena tema ekipe koja dolazi kod Marica u Cirlilicu. Kao da bi Slobo stao da je potpisan taj plan. Malo morgen!

Strani izvori a i sami situacioni dokazi (manja strana izazvala sukob sa druge dvije vece strane iako je to strateski suicid) naginju na nasu stranu price. Kako to da je:

Agresija na Hrvatsku: strani izvori OK
Agresija na BiH: strani izvori nije OK, imamo mi svoje izvore i price

Kako to da su nase mitomanije potvrdjene stranim izvorima a vase ne? Arapi placali zapadu da se laze? Pa to isto govori ekipa iz Cirilice. I da ste vi njih napali u Hrvatskoj i da ste spremali novi genocid.

Govorim o tome da su Hrvati htjeli raspad BiH. Ta priča je deplasirana. I BiH je vršila agresiju na Hrvatsku i Hrvatska je čuvala svoje Interesse u BiH. Jer su Muslimani 1/3 BiH, a ne = BiH. Svatko to može kvalificirati kako hoće.
Dakle Hrvati i njihova službena politika (na veliku žalost i povijesna greška) nisu htjeli raspad BiH.
Ostalo je stvar kvalifikacije. Tvojima logikom svakodnevna granatiranja Slavonskog Broda iz BiH je agresija BiH na Hrvatsku. RS je naime priznat kao integralni dio BiH i tada i kasnije u Daytonu. Te stvari dopuštaju širok raspon kvalifikacija. S obzirom na konfiguraciju međusobnih granica i imaju svoj narod s druge strane - ludilo bi bilo da Hrvatska nije intervenirala. Još bi Mostar i Stolac bili u RS-u da nije bilo intervencija.
Ali nemamo šta razgovarati. Imaš unaprijed zadana mišljenja i sve činjenice i argumente ćeš žrtvovati tome.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 sij 2021, 15:29
Postovi: 147
lider30 je napisao/la:
Thomas Anderson je napisao/la:

Pa i vama vasi mediji peru mozak. Procitao sam onaj veliki intervju Davora Marijana (vaseg covjeka) za koji sad vidim da je izvor vecine vasih tvrdji vezanih za taj sukob.

Hrvatska je imala svoje interese isto kao sto ih i sada ima. Htjela je po svaku cijenu da izbjegne osudu za UZP i morala je da ima pricu kojom ce da se brani. Ono gdje sam vidio paralelu izmedju vas i Srbije je da kada je u pitanju sukob u Hrvatskoj sasvim su vam relevantni strani izvori za vasu verziju price. Pobunjeni Srbi i Srbija izvrsili agresiju na Hrvatsku. Tacka. Medjutim kada se povede prica o BiH odjednom ti strani izvori vise nisu relevantni, pikaju se samo domaci. Potezanje Kutiljerovog plana i svaljivanje krivice na Aliju je omiljena tema ekipe koja dolazi kod Marica u Cirlilicu. Kao da bi Slobo stao da je potpisan taj plan. Malo morgen!

Strani izvori a i sami situacioni dokazi (manja strana izazvala sukob sa druge dvije vece strane iako je to strateski suicid) naginju na nasu stranu price. Kako to da je:

Agresija na Hrvatsku: strani izvori OK
Agresija na BiH: strani izvori nije OK, imamo mi svoje izvore i price

Kako to da su nase mitomanije potvrdjene stranim izvorima a vase ne? Arapi placali zapadu da se laze? Pa to isto govori ekipa iz Cirilice. I da ste vi njih napali u Hrvatskoj i da ste spremali novi genocid.

Govorim o tome da su Hrvati htjeli raspad BiH. Ta priča je deplasirana. I BiH je vršila agresiju na Hrvatsku i Hrvatska je čuvala svoje Interesse u BiH. Jer su Muslimani 1/3 BiH, a ne = BiH. Svatko to može kvalificirati kako hoće.
Dakle Hrvati i njihova službena politika (na veliku žalost i povijesna greška) nisu htjeli raspad BiH.
Ostalo je stvar kvalifikacije. Tvojima logikom svakodnevna granatiranja Slavonskog Broda iz BiH je agresija BiH na Hrvatsku. RS je naime priznat kao integralni dio BiH i tada i kasnije u Daytonu. Te stvari dopuštaju širok raspon kvalifikacija. S obzirom na konfiguraciju međusobnih granica i imaju svoj narod s druge strane - ludilo bi bilo da Hrvatska nije intervenirala. Još bi Mostar i Stolac bili u RS-u da nije bilo intervencija.
Ali nemamo šta razgovarati. Imaš unaprijed zadana mišljenja i sve činjenice i argumente ćeš žrtvovati tome.


Srbi isto tako imaju svoje argumente. Dezulovic je pisao da postoji svjedocanstvo da je Gojko Susak organizovao napad na Srbe u Borovom Selu da bi se isprovocirao rat. Medjutim, zvanicna prica je da je bila srpska agresija. Poput tebe mogao bih reci da je Srbija samo cuvala svoje interese u Hrvatskoj. Kako Srbija nema pravo da brani svoj narod a Hrvatska ima? Valjda se suverenitet pika za nesto.

Interes je bas dobra rijec. Hrvatskoj jednostavno nije u interesu da ima bilo kakvu drugu verziju price. Ne mogu nista dobiti a mogu samo izgubiti. Sto da bacaju ljagu na oca svoje moderne nacije a i da rizikuju bilo kakvo moguce placanje odstete. Tako da:

Hrvatska = agresija Srbije.
BiH = gradjanski rat.

Rat je bio haotican i potpunu historiju znat cemo za 30 godina. Teska i komplikovana tema. Tamo gdje nema konflikta interesa sve se razrijesi. Crna Gora je priznala svoju krivicu i ispricala se Hrvatskoj. Tako da je barem to poglavlje rata zatvoreno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Shvati da nas ne zanimaju vaše osobne takije i naprdivanja. Gledamo šta vaši politički, vjerski i "Intelektualni" lideri rade i pričaju i to je sve. Prema tome se ravnamo.
Ako imaš nekih problema obrati se HNS-u i hrvatskim demokratskim liderima. Pošalji im pismo i svoje ideje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 13:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15785
Thomas Anderson je napisao/la:
Hrvatska = agresija Srbije.
BiH = gradjanski rat.

Naravno da je tako, Hrvatska je nacionalna država Hrvata
BiH je država Srba, Muslimana i Hrvata

Ne znam što nije jasno i što je čudno tu.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 sij 2021, 15:29
Postovi: 147
Rika sv Vida je napisao/la:
Thomas Anderson je napisao/la:
Hrvatska = agresija Srbije.
BiH = gradjanski rat.

Naravno da je tako, Hrvatska je nacionalna država Hrvata
BiH je država Srba, Muslimana i Hrvata

Ne znam što nije jasno i što je čudno tu.


Znaci sad svako moze pocistiti svoju nacionalnu manjinu bez ikakvih problema. Madjari mogu protjerati Rumune jer je Madjarska nacionalna drzava Madjara. Mocno.

I u svojim pricama navodite sami sebe kao izvore. To je cirkularna logika. Ne ide to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 14:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15785
Thomas Anderson je napisao/la:

Znaci sad svako moze pocistiti svoju nacionalnu manjinu bez ikakvih problema. Madjari mogu protjerati Rumune jer je Madjarska nacionalna drzava Madjara. Mocno.

I u svojim pricama navodite sami sebe kao izvore. To je cirkularna logika. Ne ide to.


Ne znam šta lupaš. Tko je protjeran? Srbi su ustali u terorističku pobunu uz vojnu pomoć Srbije i pobjegli prije nego naša vojska oslobodila okupiran teritorij.
Dakle, da Mađari ustanu u Rumunjskoj u oružanu separatisčku terorističku pobunu uz pomoć mađarske vojske, Rumunjska ima svako pravo vratit odmetnut teritorij pod svoju kontrolu. Mađari koji bi u tom slučaju pobjegli nije rumunjska ''krivnja''.
Nisu Hrvati ulazili Srbima u kuće i izbacivali ih na cestu kao što je teroristička Armija BiH radila po Bugojnu, Travniku, Kaknju, Varešu itd, već su sami Srbi organizrali ''evakuaciju'' prije dolaska hrvatske vojske.
S druge strane u BiH, muslimanska manjina predvođena Alijom Živkovićem je u njegovom čuvenom govoru u Kladuši izjavila ''BiH će bit onakva kakva mi kažemo ili ćemo se dignit na oružje u krvavi građanski rat'' što ste i uradili.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Visi u zraku ali nema muda da kaže, to radi na muslimanskim portalima i forumima.
Reci Turčine, ponovi za mnom: "BiH je država muslimana-Bošnjaka! Srbi i Hrvati su manjine i gosti."

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 16 sij 2021, 14:08 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Kao i mnogi bio sam više fokusiran na srbe a virova san da je moguce da muslimani budu normalni i racionalni i da se postigne neka ravnoteža i posten dogovor s dugorocno jasnom perspektivom da jednog povoljnog dana naši krajevi pripadnu nama.

Sada je sve jasnije da je sa srbima sve odigrano sta se imalo odigrat. Neke gorke pilule smo i mi i oni progutali i jasno je da se više nemamo realno oko cega svadat. Ostalo je samo kulturoško svađanje i tipicna balkansko prepišavanje čiji je veći. No to je odavno simbolička stvar a realno na terenu je vise manje jasno. Osim toga geopolitički nema smisla jer su od tog potomci anadolskih pasa rata profitirali. Jugoslavenska ideja je hvala Bogu pokopana pa više nema iluzija da smo braća već samo daleki rođaci i mrzovoljni susjedi koji si možda nisu najbolji al eto kimnut ćemo si glavom u prolazu. Velikosrpska ideja je prerasla bar u odnosu na RH u folklor koji nema realnu podlogu kao i dodrinaštvo u nas. Napokon je moguće da svak gleda svoja posla uz nekad prešutnu suradnju. Vraćamo se na predturske postavke.

Kad su anadolci pak u pitanju, uvidio sam da nikad nece postat racionalni, da nisu prava nacija već islamisti. Nemoguće se dogovorit s njima i nemoguće je da nas prestanu mrzit. Jer stvar nije tu lokalna nacionalna već vjerska i kulturoloska, što je puno veći stupanj. Mujo nije simpatični dovitljivac kojeg su eto neke nesretne okolnosti okrenule protiv nas, Mujo je zagriženi islamist koji nas želi istrijebiti i sve nemuslimansko mu je nepodnošljivo osim kao podložna raja.

Bih samo triba pustiti da stoji u ovom limbu ni na nebu ni na zemlji. Da se zemlja izmuči do kraja, vrati kulturološki u doba tamnog vilajeta i malo po malo istruli. Tu nema perspektive ni normalnog života. Nema tuđih para i tuđeg rada na kojemu su se muslimani švercali i bolesno rasli dok smo se mi i srbi trošili i iscrpljivali. Oni su sve luđi i zatucaniji čime sve više okreću protiv sebe sve susjede. Idealan scenarij za njihovu propast. Neće to doć još tako brzo, nitko od nas neće to doživit i neće se dogodit ratom. Bit će mirno i skoro neprimjetno.

Prije sam mislio da im ostaje bar trokutistan, al su toliko bezobrazni da ne zaslužuju ni to.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 384 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO