HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u RH
PostPostano: 19 svi 2009, 11:23 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Tema je ista na (od jednog drugog forumasa) na Forumu.hr, Politika expresno izbrisana.

Svaki komentar je mislim suvisan, samo se nadam da ce ih netko od nadleznih u BiH tuzit za ugrozavanje sigurnosti u prometu.

Uff, umalo zaboravih link :-zubati


http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=17130:foto-kolone-hercegovakih-automobila-na-putu-za-biralita-u-imotskom&catid=124:komsiluk&Itemid=2

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Ovi don Kihoti sa Poskoka stvarno vode neki privatni rat protiv Hrvatske. Jeste da su gadljivim novinarima dobro suknuli sa ovim slikama, ali brate šta napriča o Hrvatskoj ("protjerani Srbi")??? :-ucelo :-ucelo

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
RajvoSa je napisao/la:
Ovi don Kihoti sa Poskoka stvarno vode neki privatni rat protiv Hrvatske. Jeste da su gadljivim novinarima dobro suknuli sa ovim slikama, ali brate šta napriča o Hrvatskoj ("protjerani Srbi")??? :-ucelo :-ucelo

Apsolutno se slažem. Je da su potpuno u pravu s ovakvim i sličnim člancima, no na kraju uvijek sve debelo zaseru s nekakvim nebulozama o, valjda, neprijateljskoj Hrvatskoj. Pa koja je onda uopće razlika između njih s naše strane i antihercegovačkih "novinara" iz Hrvatske?

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Mislim da ne bi trebali ni zauzimati totalno podređeni stav prema Hrvatskoj. Pa da mi razni debili od tamo sole pamet. Ima tu masa super ljudi iz Hrvatske i na njih se isto ne odnosi, ali zašto bih se ja tu jednoj cijeloj bulimenti ispranih mozgova morao stalno pravdati i da im stalno objašnjavam situejšn kod mene.

Jer stari, ono oni ne mogu skužiti da Muslimani nisu tako supač, kako se prikazuju po Hrvatskoj. Netko tko se ne unosi u dubinu problema (čitaj: veći dio hrvatskih građana), redovito puši multietniĆarske fore.

Vjerojatno bi svatko od nas da živi u Zagrebu, Rijeci, Karlovcu i Varaždinu slično razmišljao, jer su jednostavno problemi i okolnosti s kojima se susreće Hrvat u Hrvatskoj, totalno drukčije prirode od okolnosti u BiH.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 18:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
lider30 je napisao/la:
Mislim da ne bi trebali ni zauzimati totalno podređeni stav prema Hrvatskoj. Pa da mi razni debili od tamo sole pamet. Imatu masa supšer ljudi iz Hrvatske i na njih se to ne odnose, ali zaštom da je tu jednoj cijeloj bulimentiu ispranih mozgova da se stalno pravdam i da im stalno objašnjavam situejšn kod mene.
.

Ne razumijem o kakvom podređenom stavu govoriš! Isti debili sole pamet i nama u Bih i u Hrvatskoj, takozvani antifašisti! Jugonostalgičari koji ne podnose ni Hrvatsku , a pogotovo hrvatski konzervativni stup, Hercegovce!
I to nije slučajno, nego upravo iz tog razloga, žele oslabiti hrvatsku nacionalnu svijest i zato napadaju Hercegovce, branitelje i crkvu, da bi oslabili HR kao državu hr naroda! I što , sad bi takvi, trebali nas okrenuti protiv HR!?
Mi Hrvati u BIH imamo jednake interese kao i HR, i nema nikakvog sukoba interesa, i jedino sa hrvatskom podrškom možemo ostvariti svoj entitet!

I ovo što radi poskok je vrlo štetno jer pokušava nas odhrvatiti , a identificirati nas kao Hercegovce, što na kraju vodi bosnohercegovizaciji i unitarizaciji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
zaba1111 je napisao/la:
jedino sa hrvatskom podrškom možemo ostvariti svoj entitet!


Apsoltno netočno!

Dobijanje entiteta uz podršku Hrvatske se zove iredentizam, i za to nećeš dobit podršku Europe. Hrvatska se ne smije direktno miješat u BiH.
Dobijanje entiteta kao politička potreba suverenog naroda jedne višenacionalne države, je normalna stvar i pitanje vremena.
Bošnjaci se neće vječno ljutit, rat će s zaboravit (već danas im se jebe i za Stolac i za Mostar, i za cijelu istočnu bosnu), a BiH će izgledat kao i sve ostale višenacionalne države u Europi: Belgija, Švicarska, UK. Pa taman za 50 godina.
BiH je etnički homogenizirana, i stvorene su sve dugoročne predispozicije za uređenje po etničkom teritorijalnom principu, kao i sve višeetničke EU zemlje.

Nama treba samo da nam Hrvatska ne odmaže, da ne bira Mesiće koji otvoreno mrze Hrvate u BiH i potkapaju njihove interese itd.
Sve ostalo možemo sami.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
zaba1111 je napisao/la:
Ne razumijem o kakvom podređenom stavu govoriš! Isti debili sole pamet i nama u Bih i u Hrvatskoj, takozvani antifašisti! Jugonostalgičari koji ne podnose ni Hrvatsku , a pogotovo hrvatski konzervativni stup, Hercegovce!
I to nije slučajno, nego upravo iz tog razloga, žele oslabiti hrvatsku nacionalnu svijest i zato napadaju Hercegovce, branitelje i crkvu, da bi oslabili HR kao državu hr naroda! I što , sad bi takvi, trebali nas okrenuti protiv HR!?
Mi Hrvati u BIH imamo jednake interese kao i HR, i nema nikakvog sukoba interesa, i jedino sa hrvatskom podrškom možemo ostvariti svoj entitet!

I ovo što radi poskok je vrlo štetno jer pokušava nas odhrvatiti , a identificirati nas kao Hercegovce, što na kraju vodi bosnohercegovizaciji i unitarizaciji!


Ma ne moramo imati iste interese, niti imamo iste interese sa Hrvatima u Hrvatskoj. Pogotovo neke kratkoročne. Jedan Hrvat iz Zagreba brine totalno drukčiju brigu od Hrvata u Vitezu. Dijametralno suprotnu. Ovaj u Zagrebu je nacionalne probleme riješio Olujom, pa kasnije integracijom Vukovara. Mi još boj bijemo oko fundamentalnih nacionalnih interesa i to prosječan AVNOJ-evski Hrvat teško može skužiti. Nije niti prirodno da se netko vraća na nešto što je već riješeno ili da prosječni građani stalno promišljaju neke strateške interese. Ta ne misliš da će preko 90% građana Hrvatske zalaziti u dubine strateških smjerova poltike hrvatskog naroda? Ma nigdje veze.

Ipak sve to dobra medijska kampanja može riješiti. Isto, kao što smo bili svjedoci negativističke medijske kampanje prema BH Hrvatima, slični efekti bi se mogli postići sa pozitivstičkom. To mediji znaju odraditi fenomenalno.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 18:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Robbie MO je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
jedino sa hrvatskom podrškom možemo ostvariti svoj entitet!


Apsoltno netočno!

Dobijanje entiteta uz podršku Hrvatske se zove iredentizam, i za to nećeš dobit podršku Europe. Hrvatska se ne smije direktno miješat u BiH.
Dobijanje entiteta kao politička potreba suverenog naroda jedne višenacionalne države, je normalna stvar i pitanje vremena.
Bošnjaci se neće vječno ljutit, rat će s zaboravit (već danas im se jebe i za Stolac i za Mostar, i za cijelu istočnu bosnu), a BiH će izgledat kao i sve ostale višenacionalne države u Europi: Belgija, Švicarska, UK. Pa taman za 50 godina.
BiH je etnički homogenizirana, i stvorene su sve dugoročne predispozicije za uređenje po etničkom teritorijalnom principu, kao i sve višeetničke EU zemlje.

Nama treba samo da nam Hrvatska ne odmaže, da ne bira Mesiće koji otvoreno mrze Hrvate u BiH i potkapaju njihove interese itd.
Sve ostalo možemo sami.


Promašaj. Jedino uz potporu RH. Bez Srbije (i SAD) Mile Ronhil bi odavno bio pluskvamperfekt.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 18:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Vrlo trezveno razmišljenje, lider. :-top

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 19:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ne znam na što misliš Hroboatos, kako to HR može bit presudna da dođe do 3. entiteta?

Ključ 3. entiteta se nalazi u:

- MZ, koja se trenutno kreće u pozitivnom smjeru za nas (ko misli da nije tako, neka se sjeti MZ u vrijeme Ashdovna)
- Federaciji koja krepava, i financijski propada, dok RS šiba pokraj.

Srbija može pomoći Dodiku jer oni već imaju svoj entitet. Srbija samo podržava ono što već postoji.
A imaju i argument Kosova, mogu reć da su oštećeni pa RS dođe da im namiri gubitke.
A što Hrvatska može, sklopit ugovor o posebnim odnosima sa hercegbosnom?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 19:11 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Lider :-top , Naravno u RH nacionalno pitanje je rjeseno 90"-ih, i sad tamo ljude brine kako ce otplatit kredit za auto i sl, te nas polozaj mnogi bas i ne razumiju, uostalom nitko ne vrijedja, nego samo treba imati svoje ja i ne dat da ti netko kaka na glavu, sto nazalost mnogi iskoristavaju da bi onda jos vise, tj, ti sto bolji on gori.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Robbie MO je napisao/la:
Ne znam na što misliš Hroboatos, kako to HR može bit presudna da dođe do 3. entiteta?

Ključ 3. entiteta se nalazi u:

- MZ, koja se trenutno kreće u pozitivnom smjeru za nas (ko misli da nije tako, neka se sjeti MZ u vrijeme Ashdovna)
- Federaciji koja krepava, i financijski propada, dok RS šiba pokraj.

A Srbija može pomoći Dodiku jer oni već imaju svoj entitet. Srbija samo podržava ono što već postoji.


Ne radi se samo o entitetu, nego o svemu- financijama, mirovinama,... Sada vlada izdvaja više novca za Hrvate (npr. Sve-Mo), nego 98 ili 99 Franjo.

Ne zaboravite da je pred neke 3 godine Sanader probao pokrenuti proces oko preuređenje Bh u hrvatsku korist, pa su na njega svi skočili, od SAD i EU do muslimanskih tupsona. Znam da don Ivo nije neka mila gera, no nerealno je i netočno poimanje njega kao automatskoga slugana koj istalno šteti BH Hrvatima. U medijskoj i inoj halabuci gubi se niz stvari koje je probao- uspio & promašio- promijeniti u položaju Hrvata u BH.

Nego se samo skače na svaku dikobrazovu provalu kao da je to stav RH prema BH Hrvatima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 19:22 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Samo, to o protjeranim Srbima je glupost, uostalom ti u RH Srboljupci su manje vise isti sto pljuju BiH Hrvate, a i da nisu koga briga za Srbe.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Naravno da je financijska podrška Hrvatske važna. To se podrazumjeva.
Ne znam koliko pratite demografske teme, ali izgradnja Sveučilišta, nove bolnice na BB itd. su jako bitni u cijelom tom kontekstu. Mi Hrvati smo u Hercegovini ti koji su u demografskoj, ekonomskoj i svakoj drugoj ofanzivi.

Znači financijska podrška da, ali politička podrška HR je ograničena, recimo Sanadeov posjet Mostaru umjesto npr. Sarajevu ili nešto slično.
U Sarajevo ide Mrzitelj i tamo se muva po Bošnjačkim Institutima.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Aztec je napisao/la:
Tema je ista na (od jednog drugog forumasa) na Forumu.hr, Politika expresno izbrisana.

Svaki komentar je mislim suvisan, samo se nadam da ce ih netko od nadleznih u BiH tuzit za ugrozavanje sigurnosti u prometu.

Uff, umalo zaboravih link :-zubati


http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=17130:foto-kolone-hercegovakih-automobila-na-putu-za-biralita-u-imotskom&catid=124:komsiluk&Itemid=2



Ma daj nemoj kvariti sliku vrlih nam Hrvata o tim sirokolubanjskim Hrvatima iz BiH koji dolaze masnovno glasovati :-rigam

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 20:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30054
Robbie MO je napisao/la:
Apsoltno netočno!

Dobijanje entiteta uz podršku Hrvatske se zove iredentizam, i za to nećeš dobit podršku Europe. Hrvatska se ne smije direktno miješat u BiH.
Dobijanje entiteta kao politička potreba suverenog naroda jedne višenacionalne države, je normalna stvar i pitanje vremena.
Bošnjaci se neće vječno ljutit, rat će s zaboravit (već danas im se jebe i za Stolac i za Mostar, i za cijelu istočnu bosnu), a BiH će izgledat kao i sve ostale višenacionalne države u Europi: Belgija, Švicarska, UK. Pa taman za 50 godina.
BiH je etnički homogenizirana, i stvorene su sve dugoročne predispozicije za uređenje po etničkom teritorijalnom principu, kao i sve višeetničke EU zemlje.

Nama treba samo da nam Hrvatska ne odmaže, da ne bira Mesiće koji otvoreno mrze Hrvate u BiH i potkapaju njihove interese itd.
Sve ostalo možemo sami.


Ne znam je li točno ili netočno, ali apsolutno se slažem i potpisujem. :-top

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Robbie MO je napisao/la:
Naravno da je financijska podrška Hrvatske važna. To se podrazumjeva.
Ne znam koliko pratite demografske teme, ali izgradnja Sveučilišta, nove bolnice na BB itd. su jako bitni u cijelom tom kontekstu. Mi smo u Hercegovini ti koji su u demografskoj, ekonomskoj i svakoj drugoj ofanzivi.

Znači financijska podrška da, ali politička podrška HR je ograničena, recimo Sanadeov posjet Mostaru umjesto npr. Sarajevu ili nešto slično.
U Sarajevo ide Mrzitelj i tamo se muva po Bošnjačkim Institutima.


? Predpostavljam da je ovo ilustracija, jer znamo da je Sanader bio u Mostaru.
No, oko same teme- rekoh da je Sanader pokušao pred 3 godine (ili tako nešto) s prijedlogom radikalne promjene odnosa snaga u BH i popljuvan je od strane SAD (State Dept), EU, gubernatora u BH, ...praktički cijeloga svijeta.

Doista ne razumijem ovo ignoriranje činjenica i po meni skoro sljepilo oko ponašanja službene politike RH prema BH i Hrvatima. Mogu shvatiti ozlojeđenost i ljutnju zbog ljigave politike mesića, zbog protuhrvatske kampanje UDBAških medija, zbog Dionisija Ćirilova i njegovih laži.....no jednostavno mi ne ide u glavu kako gro Hrvata u BH ne može pojmiti da im Hrvatska- prije 2000. naravno više, ali i sada- pomaže i pomaže i da je bez te pomoći opstanak Hrvata u BH ako ne upitan, a ono itekako otežan.

Ne mogu shvatiti kako netko ne može shvatiti da su ruke RH vezane sa 100 niti, i da položaj Srba u RS i Srbije nije isti, i nije bio isti, i neće biti isti u dogledno vrijeme, bar što se tiče BH. Kao da većina ljudi ne kuži da je politika - stara fraza- umijeće mogućega.

Ne ulazeći u sve detalje- pa kako to da ljudi ne vide trud ove vlade koja se mora zajebavati i s grotesknim mostom kako bi povezala svoje dvije strane, a pri tom joj podmeću klipove i Muslimani, i međunarodna zajebnica, i domaći izdajnici ? A to je samo kap u moru.

I stalno apostrofirate te posrane Srbe. OK- što su oni uspjeli oko Kosova i njegove neosvisnosti ? Ništa. Zato što je u nizu situacija takva stvar da što god poduzeo, ovako-onako, ne možeš ostvariti ciljeve zbog sklopa okolnosti.

Ja vjerujem da ćemo uspjeti, no iz ove pozicije vjerujem više u konačni raspad BH, i u to da trebamo graditi pozicije da ga što bolje iskoristimo. Sve je ostalo u međuvremenu dobrodošlo, no život nije tako jednostavan kako misli nemali dio forumaša da bi s hrvatskim entitetom bilo sve riješeno i došlo rajsko stanje.

Mnogi suu Hrvatskoj mislili 92, kad su nas priznali, da je sve nekako- riješeno. A znamo da je to bio tek početak daljnjih zapleta....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 21:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Hroboatos je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Naravno da je financijska podrška Hrvatske važna. To se podrazumjeva.
Ne znam koliko pratite demografske teme, ali izgradnja Sveučilišta, nove bolnice na BB itd. su jako bitni u cijelom tom kontekstu. Mi smo u Hercegovini ti koji su u demografskoj, ekonomskoj i svakoj drugoj ofanzivi.

Znači financijska podrška da, ali politička podrška HR je ograničena, recimo Sanadeov posjet Mostaru umjesto npr. Sarajevu ili nešto slično.
U Sarajevo ide Mrzitelj i tamo se muva po Bošnjačkim Institutima.


? Predpostavljam da je ovo ilustracija, jer znamo da je Sanader bio u Mostaru.
No, oko same teme- rekoh da je Sanader pokušao pred 3 godine (ili tako nešto) s prijedlogom radikalne promjene odnosa snaga u BH i popljuvan je od strane SAD (State Dept), EU, gubernatora u BH, ...praktički cijeloga svijeta.


Naravno.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 21:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Hroboatos je napisao/la:

? Predpostavljam da je ovo ilustracija, jer znamo da je Sanader bio u Mostaru.
No, oko same teme- rekoh da je Sanader pokušao pred 3 godine (ili tako nešto) s prijedlogom radikalne promjene odnosa snaga u BH i popljuvan je od strane SAD (State Dept), EU, gubernatora u BH, ...praktički cijeloga svijeta.

Doista ne razumijem ovo ignoriranje činjenica i po meni skoro sljepilo oko ponašanja službene politike RH prema BH i Hrvatima. Mogu shvatiti ozlojeđenost i ljutnju zbog ljigave politike mesića, zbog protuhrvatske kampanje UDBAških medija, zbog Dionisija Ćirilova i njegovih laži.....no jednostavno mi ne ide u glavu kako gro Hrvata u BH ne može pojmiti da im Hrvatska- prije 2000. naravno više, ali i sada- pomaže i pomaže i da je bez te pomoći opstanak Hrvata u BH ako ne upitan, a ono itekako otežan.

Ne mogu shvatiti kako netko ne može shvatiti da su ruke RH vezane sa 100 niti, i da položaj Srba u RS i Srbije nije isti, i nije bio isti, i neće biti isti u dogledno vrijeme, bar što se tiče BH. Kao da većina ljudi ne kuži da je politika - stara fraza- umijeće mogućega.

Ne ulazeći u sve detalje- pa kako to da ljudi ne vide trud ove vlade koja se mora zajebavati i s grotesknim mostom kako bi povezala svoje dvije strane, a pri tom joj podmeću klipove i Muslimani, i međunarodna zajebnica, i domaći izdajnici ? A to je samo kap u moru.

I stalno apostrofirate te posrane Srbe. OK- što su oni uspjeli oko Kosova i njegove neosvisnosti ? Ništa. Zato što je u nizu situacija takva stvar da što god poduzeo, ovako-onako, ne možeš ostvariti ciljeve zbog sklopa okolnosti.

Ja vjerujem da ćemo uspjeti, no iz ove pozicije vjerujem više u konačni raspad BH, i u to da trebamo graditi pozicije da ga što bolje iskoristimo. Sve je ostalo u međuvremenu dobrodošlo, no život nije tako jednostavan kako misli nemali dio forumaša da bi s hrvatskim entitetom bilo sve riješeno i došlo rajsko stanje.

Mnogi suu Hrvatskoj mislili 92, kad su nas priznali, da je sve nekako- riješeno. A znamo da je to bio tek početak daljnjih zapleta....


Potpisujem. A ovi s poskoka su pogubili razum. Uostalom perjanica im je zrikavac a taj divani ko da ga je Rato Dugonjić instruirao. Malo, sitno, kravarsko rezoniranje.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
U svemu napisanome ima istine. No ono na što ja mislim je da ljudima u Hrvatskoj treba objasniti stanje Hrvata u BiH. Oni to ne znaju, a i ne mogu znati. Otkud će znati? S indexa, iz Nacionala, Jutarnjeg ili Ferala?
Ovaj gornji link s poskoka je klasičan primjer. U biti odlična kontra onima koji nas mrze, no čemu na kraju provocirati i vrijeđati i one ostale? Zašto uvijek i stalno dolijevati ulje na vatru? A poskok to radi. Uz iznimno dobre tekstove, često Hrvatsku tretiraju kao Srbiju, a Hrvate iz Hrvatske skoro pa ko četnike. Jebiga.

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 22:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Robbie MO je napisao/la:
Dobijanje entiteta uz podršku Hrvatske se zove iredentizam, i za to nećeš dobit podršku Europe.


Hrvatsaka se itetkako miješa(zdravstvo , sveućilište, mirovine, invalidnine,kultura...) i to radi iz svojih tj. naših interesa, a to je jačanje Hrvata u Bih i jačanja hrvatske pozicije u bih!
Naš interes je i što jača HR koja će se bolje izboriti za naš politički položaj!
Normalno je da prosječan Purger ne zna BIH problematiku, a nije ni potrebno da ju zna, ne zna ju ni prosječan Hrvat iz BIH! Važno je da HR dugoročna politika zna svoje interese i radi na njihovom ostvarivanju, a svakim danom sve više radi!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 19 svi 2009, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
zaba1111 je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Dobijanje entiteta uz podršku Hrvatske se zove iredentizam, i za to nećeš dobit podršku Europe.


Hrvatsaka se itetkako miješa(zdravstvo , sveućilište, mirovine, invalidnine,kultura...) i to radi iz svojih tj. naših interesa, a to je jačanje Hrvata u Bih i jačanja hrvatske pozicije u bih!
Naš interes je i što jača HR koja će se bolje izboriti za naš politički položaj!
Normalno je da prosječan Purger ne zna BIH problematiku, a nije ni potrebno da ju zna, ne zna ju ni prosječan Hrvat iz BIH! Važno je da HR dugoročna politika zna svoje interese i radi na njihovom ostvarivanju, a svakim danom sve više radi!


To da, naravno! ;)

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 20 svi 2009, 16:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
zaba1111 je napisao/la:


Hrvatsaka se itetkako miješa(zdravstvo , sveućilište, mirovine, invalidnine,kultura...) i to radi iz svojih tj. naših interesa, a to je jačanje Hrvata u Bih i jačanja hrvatske pozicije u bih!
Naš interes je i što jača HR koja će se bolje izboriti za naš politički položaj!
Normalno je da prosječan Purger ne zna BIH problematiku, a nije ni potrebno da ju zna, ne zna ju ni prosječan Hrvat iz BIH! Važno je da HR dugoročna politika zna svoje interese i radi na njihovom ostvarivanju, a svakim danom sve više radi!


Ja nisam ljubitelj toga da nam oni šalju lovu. Volio bih ja da smo mi zadržali Herceg-Bosnu, do sada ništa manje ne bi bili razvijeni od njih. Dapače.

Ovako, ko fol ti nešto daju i sutra će ti uvijek to spomenuti. Tako da i budućnosti, ako bude stani - pani, lakše se nas proda.
Daleko od toga, da će netko nekoga ostaviti an cjedilu, ali nisu ni ovo sretna rješenja.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 20 svi 2009, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
lider30 je napisao/la:

Ja nisam ljubitelj toga da nam oni šalju lovu. Volio bih ja da smo mi zadržali Herceg-Bosnu, do sada ništa manje ne bi bili razvijeni od njih. Dapače.

Ovako, ko fol ti nešto daju i sutra će ti uvijek to spomenuti. Tako da i budućnosti, ako bude stani - pani, lakše se nas proda.
Daleko od toga, da će netko nekoga ostaviti an cjedilu, ali nisu ni ovo sretna rješenja.


Iako se teoretski slažem- koliko znam prošlost, Hrvati iz BH nisu baš previše pridonijeli samom hrvatskom životu. Dvije autentične veličine razbježale se- Andrić u Srbe, Prelog u Švicarce. Kad usporedim koliko su za hrvatstvo u zadnjih 200 godina- ne prije, 1600-1800, dali Hrvati- Bosanci i Hercegovci, to je dosta manje od stanovništva drugih makroregija. Goovrim o poljima ekonomije, vojske, kulture, politike, znanosti, tehnologije, umjetnosti, religije,...

Šteta što je tako. Pogotovo jer s ovim pobjeguljom Andrićem dobijamo savršenu reprezentaciju hrvatskoga bića:

Krleža- srednjoeuropski krug (banska Hrvatska i Slavonija)

Ujević- mediteranski krug (Dalmacija)

Andrić- balkansko-orijentalni krug (BH)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: FOTO: Kolone hercegovačkih automobila na putu za birališta u
PostPostano: 20 svi 2009, 22:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Hroboatos je napisao/la:
lider30 je napisao/la:

Ja nisam ljubitelj toga da nam oni šalju lovu. Volio bih ja da smo mi zadržali Herceg-Bosnu, do sada ništa manje ne bi bili razvijeni od njih. Dapače.

Ovako, ko fol ti nešto daju i sutra će ti uvijek to spomenuti. Tako da i budućnosti, ako bude stani - pani, lakše se nas proda.
Daleko od toga, da će netko nekoga ostaviti an cjedilu, ali nisu ni ovo sretna rješenja.


Iako se teoretski slažem- koliko znam prošlost, Hrvati iz BH nisu baš previše pridonijeli samom hrvatskom životu. Dvije autentične veličine razbježale se- Andrić u Srbe, Prelog u Švicarce. Kad usporedim koliko su za hrvatstvo u zadnjih 200 godina- ne prije, 1600-1800, dali Hrvati- Bosanci i Hercegovci, to je dosta manje od stanovništva drugih makroregija. Goovrim o poljima ekonomije, vojske, kulture, politike, znanosti, tehnologije, umjetnosti, religije,...

Šteta što je tako. Pogotovo jer s ovim pobjeguljom Andrićem dobijamo savršenu reprezentaciju hrvatskoga bića:

Krleža- srednjoeuropski krug (banska Hrvatska i Slavonija)

Ujević- mediteranski krug (Dalmacija)

Andrić- balkansko-orijentalni krug (BH)



Antun Branko Šimić?

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Naša Kvačica, Teuton i 289 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO