HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 18:05.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 67 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 19 lip 2019, 08:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35988
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Sta specificno zamjerate bosanskim franjevcima? To sto su tokom cetiri stoljeca osmanlijske vladavine pod najtezim uslovima sacuvali svoju vjeru? To sto tokom tog perioda nisu imali nikakvog kontakta sa Vatikanom te su de fakto djelovali kao samostalni bogumili? To sto su sacuvali tokom tog citavog perioda hrvatski zivalj po Posavini srednjoj Bosni i Sarajevu dok ih HDZ svojom iracionalnom politikom nije rastjerao sa vijekovnih ognjista? To sto vjerno implementiraju Kristov nauk te vole svoje bliznje? To sto ih lokalni muslimani ne mrze?


Niko krupno, ka Turčin ne laže!

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 19 lip 2019, 12:45 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Kačamak je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Sta specificno zamjerate bosanskim franjevcima? To sto su tokom cetiri stoljeca osmanlijske vladavine pod najtezim uslovima sacuvali svoju vjeru? To sto tokom tog perioda nisu imali nikakvog kontakta sa Vatikanom te su de fakto djelovali kao samostalni bogumili? To sto su sacuvali tokom tog citavog perioda hrvatski zivalj po Posavini srednjoj Bosni i Sarajevu dok ih HDZ svojom iracionalnom politikom nije rastjerao sa vijekovnih ognjista? To sto vjerno implementiraju Kristov nauk te vole svoje bliznje? To sto ih lokalni muslimani ne mrze?
HDZ rasterao Hrvate?
A što si đubre?Ozbiljno te pitam.Što tako odvratno lažeš?
I kakva je to iracionalna politika koju vodi HDZ tkz.BiH?
Šta ti konkretno smeta u toj politici?
Ne mrze ih lokalni muslimani zato što bi ovi da i dalje uživaju u-ahdnami?A koga mrze lokalni muslimani?Hrvatski narod koji ne bi da uživa u ahdnami nego je eto umislio da treba da ima ista prava kao age i begovi?
Jel' tako?
Tako je.


Vi svakim svojim postom.Svakom svojom rečju i delom samo potvrđujete apsolutnu ispravnost srpske politike prema vama.Znaš? :001_smile


Bosanski fratri su zadrzali vjeru, dostojanstvo, integritet i izvorne narodne obicaje na ovim prostorima vise od cetiri stoljeca pod najgorom osmanlijskom okupacijim a vi ih sada optuzujete da su prodane duse i prelivode?!

Ko je tokom tog perioda pod najgorim pritiscima i asimilacijim odrzao hrvatski narod na ovim prostorima, bez ikakvog HDZ-a, u Posavini, Srednjoj Bosni, tuzlanskom regionu, sarajevskoj kotlini?

Komunisti, partizani, srpski kralj, habsburska kruna, osmanlijski sultan?!

A ko je stvorio HDZ?

Nekadasnji partizan, komunista, JNA general, predsednik FK "Partizan"...

Mozete samo zamisliti koliko je Milosevic glup. Kada je Francek osnovao HDZ u sred mracnog Udbinog vilajeta, niko nije pomislio da ga uhapsi na vrijeme?! Vozd koji je etnicki pocistio Hrvate iz Posavlja je bio suosjecajan prema nekadasnjem komunisti?!

I kako se Vozdu oduzio taj nekadasnji general JNA?

Pa pokrenuo je sukob sa Muslimanima kojim je uveo Hrvatsku u rat tri strane, svih protiv sviju.

Sta mislite da se Amerika nije ukljucila u sukob i prisilila Zagreb i Sarajevo da pocnu suradjivati Washingtonskim Sporazumom , ko bi dobio taj rat?

Mozda najjaca strana koja je Franceku pred nosom pokupila kompletan arsenal JNA...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 19 lip 2019, 12:57 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
daramo je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Sta specificno zamjerate bosanskim franjevcima? To sto su tokom cetiri stoljeca osmanlijske vladavine pod najtezim uslovima sacuvali svoju vjeru? To sto tokom tog perioda nisu imali nikakvog kontakta sa Vatikanom te su de fakto djelovali kao samostalni bogumili? To sto su sacuvali tokom tog citavog perioda hrvatski zivalj po Posavini srednjoj Bosni i Sarajevu dok ih HDZ svojom iracionalnom politikom nije rastjerao sa vijekovnih ognjista? To sto vjerno implementiraju Kristov nauk te vole svoje bliznje? To sto ih lokalni muslimani ne mrze?


Niko krupno, ka Turčin ne laže!


Mozda jedino vi.

Po vama su Osmanlije dopustile Vatikanu da nesmetano komunicira sa bosanskim franjevcima da bi odrzali kriscanstvo u Bosni.

Pa ovakvu odu osmanlijskoj tolerantnosti ne mozete cuti ni od Alije, Bakira i reisa...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 19 lip 2019, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
HDZ rasterao Hrvate?
A što si đubre?Ozbiljno te pitam.Što tako odvratno lažeš?
I kakva je to iracionalna politika koju vodi HDZ tkz.BiH?
Šta ti konkretno smeta u toj politici?
Ne mrze ih lokalni muslimani zato što bi ovi da i dalje uživaju u-ahdnami?A koga mrze lokalni muslimani?Hrvatski narod koji ne bi da uživa u ahdnami nego je eto umislio da treba da ima ista prava kao age i begovi?
Jel' tako?
Tako je.


Vi svakim svojim postom.Svakom svojom rečju i delom samo potvrđujete apsolutnu ispravnost srpske politike prema vama.Znaš? :001_smile


Bosanski fratri su zadrzali vjeru, dostojanstvo, integritet i izvorne narodne obicaje na ovim prostorima vise od cetiri stoljeca pod najgorom osmanlijskom okupacijim a vi ih sada optuzujete da su prodane duse i prelivode?!

Ko je tokom tog perioda pod najgorim pritiscima i asimilacijim odrzao hrvatski narod na ovim prostorima, bez ikakvog HDZ-a, u Posavini, Srednjoj Bosni, tuzlanskom regionu, sarajevskoj kotlini?

Komunisti, partizani, srpski kralj, habsburska kruna, osmanlijski sultan?!

A ko je stvorio HDZ?

Nekadasnji partizan, komunista, JNA general, predsednik FK "Partizan"...

Mozete samo zamisliti koliko je Milosevic glup. Kada je Francek osnovao HDZ u sred mracnog Udbinog vilajeta, niko nije pomislio da ga uhapsi na vrijeme?! Vozd koji je etnicki pocistio Hrvate iz Posavlja je bio suosjecajan prema nekadasnjem komunisti?!

I kako se Vozdu oduzio taj nekadasnji general JNA?

Pa pokrenuo je sukob sa Muslimanima kojim je uveo Hrvatsku u rat tri strane, svih protiv sviju.

Sta mislite da se Amerika nije ukljucila u sukob i prisilila Zagreb i Sarajevo da pocnu suradjivati Washingtonskim Sporazumom , ko bi dobio taj rat?

Mozda najjaca strana koja je Franceku pred nosom pokupila kompletan arsenal JNA...
Samo i dalje potvrđuješ ispravnost srpske politike prema vama.
Ja ti postavim pitanja ti odgovaraš pitanjima i praviš konstrukcije i iznosiš nove laži.
Neće to spasiti tkz.BiH.Neće je spasiti ni SAD a kamo li franjevci,NATO i ostale slamke za koje se hvatate.
Ništa je neće spasiti. :D
Baš,ništa.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 19 lip 2019, 14:04 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Kačamak je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Bosanski fratri su zadrzali vjeru, dostojanstvo, integritet i izvorne narodne obicaje na ovim prostorima vise od cetiri stoljeca pod najgorom osmanlijskom okupacijim a vi ih sada optuzujete da su prodane duse i prelivode?!

Ko je tokom tog perioda pod najgorim pritiscima i asimilacijim odrzao hrvatski narod na ovim prostorima, bez ikakvog HDZ-a, u Posavini, Srednjoj Bosni, tuzlanskom regionu, sarajevskoj kotlini?

Komunisti, partizani, srpski kralj, habsburska kruna, osmanlijski sultan?!

A ko je stvorio HDZ?

Nekadasnji partizan, komunista, JNA general, predsednik FK "Partizan"...

Mozete samo zamisliti koliko je Milosevic glup. Kada je Francek osnovao HDZ u sred mracnog Udbinog vilajeta, niko nije pomislio da ga uhapsi na vrijeme?! Vozd koji je etnicki pocistio Hrvate iz Posavlja je bio suosjecajan prema nekadasnjem komunisti?!

I kako se Vozdu oduzio taj nekadasnji general JNA?

Pa pokrenuo je sukob sa Muslimanima kojim je uveo Hrvatsku u rat tri strane, svih protiv sviju.

Sta mislite da se Amerika nije ukljucila u sukob i prisilila Zagreb i Sarajevo da pocnu suradjivati Washingtonskim Sporazumom , ko bi dobio taj rat?

Mozda najjaca strana koja je Franceku pred nosom pokupila kompletan arsenal JNA...
Samo i dalje potvrđuješ ispravnost srpske politike prema vama.
Ja ti postavim pitanja ti odgovaraš pitanjima i praviš konstrukcije i iznosiš nove laži.
Neće to spasiti tkz.BiH.Neće je spasiti ni SAD a kamo li franjevci,NATO i ostale slamke za koje se hvatate.
Ništa je neće spasiti. :D
Baš,ništa.


Vi ste mi pitali koja je to iracionalna politika HDZ-a.

Ja vam odgovorim da su u trenutku kada ih je napala do zuba naoruzana Vozdova vojska pomislili da bi im otvaranje drugog fronta protiv Muslimana moglo vojno pomoci.

U pravu ste. To nije iracionalno nego potpuno otkaceno.

Isto tako je ludo bilo prepustiti kontrolu naoruzanja federalne vojske u Slobine ruke bez ikakve borbe...

Dati nekome oklopne jedinice, artiljeriju, avijaciju i mornaricu fore je mnogo gore nego iracionalna politika.

U pravu ste. Nije bilo nikakve iracionalne HDZ odluke.

To je bilo cisto samoubistvo.

Samo totalno nesposobni ljudi sjebu i tako nesto pa ni krivi ni duzni dobiju rat jer ih podrze i Amerika i Njemacka po prvi put u historiji.

Cinik bi rekao Bozija Volja, mozda zbog bogumila...

Po vama nista Bosnu nece spasiti.

Cak ni Isus?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 19 lip 2019, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Ni Isus Hrist.
Овим словима ти то потврђујем na ovom forumu.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 19 lip 2019, 15:00 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Kačamak je napisao/la:
Ni Isus Hrist.
Овим словима ти то потврђујем na ovom forumu.


Drago mi je da sam vas ispovijedio te da ste nam posteno rekli sta mislite i u sta vjerujete.

Posto je vjera dobrovoljna ne mogu reci ama bas nista sto bi vam pomoglo jer te argumente svjesno odbacujete.

Pitanje je da li je ono sto je milo cetnicima dobro i za Hrvate.

Tragicno je da Covic i HDZ misle da jeste. Misle i vjeruju njihovom glavom te pljuju po bosanskim franjevcima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 19 lip 2019, 15:03 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
ja i dalje nemam pojma o čemu priča ovaj sarajlija. pročitam mu post ali ko da sam arapski pročitao. podsjeća na junuza.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 19 lip 2019, 15:04 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
s one strane dinare je napisao/la:
ja i dalje nemam pojma o čemu priča ovaj sarajlija. pročitam mu post ali ko da sam arapski pročitao. podsjeća na junuza.


Nije lako vjeru razumjeti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 20 lip 2019, 00:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Ni Isus Hrist.
Овим словима ти то потврђујем na ovom forumu.


Drago mi je da sam vas ispovijedio te da ste nam posteno rekli sta mislite i u sta vjerujete.

Posto je vjera dobrovoljna ne mogu reci ama bas nista sto bi vam pomoglo jer te argumente svjesno odbacujete.

Pitanje je da li je ono sto je milo cetnicima dobro i za Hrvate.

Tragicno je da Covic i HDZ misle da jeste. Misle i vjeruju njihovom glavom te pljuju po bosanskim franjevcima.
Čemu se ti nadaš?Čemu?Da možeš da izađeš iz svoje ljušture a ne možeš,video bi da nade nikakve nema.Meni ne vredi da ti to govorim jer mi ne veruješ.
Živite u zabludama u koje su vas doveli strani ambasadori.U tim zabludama,opijeni,pokazali ste svoje pravo lice,ne Srbima,njima je svejedno,o vama znaju sve,pokazali ste ga Hrvatima i MZ.
Uradili ste apsolutno sve suprotno od onoga što ste trebali da uradite dok ste bili na vrhuncu moći.Sada kada je прича готова,ти се хваташ некаквих фрањеваца.
Готово је.
Види.Да ти то објасним сликовито.
slika

slika
slika


Nema Bosne.
Gotova je.
Jeli shvataš da je gotova?
Znam da ne shvataš.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 20 lip 2019, 03:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 sij 2014, 18:23
Postovi: 625
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
HDZ rasterao Hrvate?
A što si đubre?Ozbiljno te pitam.Što tako odvratno lažeš?
I kakva je to iracionalna politika koju vodi HDZ tkz.BiH?
Šta ti konkretno smeta u toj politici?
Ne mrze ih lokalni muslimani zato što bi ovi da i dalje uživaju u-ahdnami?A koga mrze lokalni muslimani?Hrvatski narod koji ne bi da uživa u ahdnami nego je eto umislio da treba da ima ista prava kao age i begovi?
Jel' tako?
Tako je.


Vi svakim svojim postom.Svakom svojom rečju i delom samo potvrđujete apsolutnu ispravnost srpske politike prema vama.Znaš? :001_smile


Bosanski fratri su zadrzali vjeru, dostojanstvo, integritet i izvorne narodne obicaje na ovim prostorima vise od cetiri stoljeca pod najgorom osmanlijskom okupacijim a vi ih sada optuzujete da su prodane duse i prelivode?!

Ko je tokom tog perioda pod najgorim pritiscima i asimilacijim odrzao hrvatski narod na ovim prostorima, bez ikakvog HDZ-a, u Posavini, Srednjoj Bosni, tuzlanskom regionu, sarajevskoj kotlini?

Komunisti, partizani, srpski kralj, habsburska kruna, osmanlijski sultan?!

A ko je stvorio HDZ?

Nekadasnji partizan, komunista, JNA general, predsednik FK "Partizan"...

Mozete samo zamisliti koliko je Milosevic glup. Kada je Francek osnovao HDZ u sred mracnog Udbinog vilajeta, niko nije pomislio da ga uhapsi na vrijeme?! Vozd koji je etnicki pocistio Hrvate iz Posavlja je bio suosjecajan prema nekadasnjem komunisti?!

I kako se Vozdu oduzio taj nekadasnji general JNA?

Pa pokrenuo je sukob sa Muslimanima kojim je uveo Hrvatsku u rat tri strane, svih protiv sviju.

Sta mislite da se Amerika nije ukljucila u sukob i prisilila Zagreb i Sarajevo da pocnu suradjivati Washingtonskim Sporazumom , ko bi dobio taj rat?

Mozda najjaca strana koja je Franceku pred nosom pokupila kompletan arsenal JNA...


Daidže ili veliko Muslimanski kolaboracionisti su uvjerljiva manjina među Bosanskim fratrima!

Muslimani su uzurpirali zajednički medijski prostor u širenju svoje mržnje i propagande protiv druga 2 naroda i dali mikrofon slovom i brojem 3 trojici Daidža koji su zbog svojih sebičnih razloga u službi Muslimanske nacionalističke propagande.

Njihovo mišljenje je irelevantno jer je skoro 90% u totalnoj suprotnosti sa većinskim mišljenjem Hrvata (koji su skoro 90% ti isti katolici).

Stalno se iz srednjeg vjeka vraćaš u 1990 a u u međuvremenu se svijet jako puno promijenio pa i Hrvati Herceg-Bosne koji su (vjerovao ili ne) danas ipak više sekularno društvo nego neka zatucana fundametalistička vjerska zajednica…

Reći da je HDZ i Tuđman kriv za protjerivanje Hrvata srednje Bosne i sjeverne Hercegovine je isto kao kad neki Srbi za Srebrenicu optuže SDA i Izetbegovića… copy/paste. Ali to je negiranje odgovornsti i trivijalizacija teških ratnih zločina.

Ako su Srbi započeli rat, BiH Muslimani su ga defintivno produbili u želji da povrate životni prostor od brojčano manjih i slabijih Hrvata. Dovoljno je pogledati kronologiju sukoba tzv. Armije BiH i HVO u Srednjoj Bosni od kraja 1992 paralelno sa mirovnim pregovorima koji su se vodili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 20 lip 2019, 07:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Vično fala sincima Bosne Srebrene, sklanjali nas od Turaka pa doveli Tatarima pokatoličenim na kolina. Ne znaš ko je gori...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 20 lip 2019, 12:24 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Kačamak je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Drago mi je da sam vas ispovijedio te da ste nam posteno rekli sta mislite i u sta vjerujete.

Posto je vjera dobrovoljna ne mogu reci ama bas nista sto bi vam pomoglo jer te argumente svjesno odbacujete.

Pitanje je da li je ono sto je milo cetnicima dobro i za Hrvate.

Tragicno je da Covic i HDZ misle da jeste. Misle i vjeruju njihovom glavom te pljuju po bosanskim franjevcima.
Čemu se ti nadaš?Čemu?Da možeš da izađeš iz svoje ljušture a ne možeš,video bi da nade nikakve nema.Meni ne vredi da ti to govorim jer mi ne veruješ.
Živite u zabludama u koje su vas doveli strani ambasadori.U tim zabludama,opijeni,pokazali ste svoje pravo lice,ne Srbima,njima je svejedno,o vama znaju sve,pokazali ste ga Hrvatima i MZ.
Uradili ste apsolutno sve suprotno od onoga što ste trebali da uradite dok ste bili na vrhuncu moći.Sada kada je прича готова,ти се хваташ некаквих фрањеваца.
Готово је.
Види.Да ти то објасним сликовито.
slika

slika
slika


Nema Bosne.
Gotova je.
Jeli shvataš da je gotova?
Znam da ne shvataš.


Prijatelju,

tebi je sve nemoguce a meni sve moguce.

To je kljucna razlika u svjetonazorima izmedju nevjernika i vjernika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 20 lip 2019, 12:34 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
buenos aires je napisao/la:
Vično fala sincima Bosne Srebrene, sklanjali nas od Turaka pa doveli Tatarima pokatoličenim na kolina. Ne znaš ko je gori...


Prijatelju, znam sta zelis reci i slazem se, ali bih malo preformulisao.

Nisu oni nas sklanjali od Turaka. To su radili pravoslavni patrijarsi time sto su Srbe odveli sa Kosova u Krajine i Vojvodinu.

Fratri Bosne Srebrene su ostali, u svom i na svom, pod osmanlijskim jarmom i zulumom puna cetiri stoljeca.

E to je snaga vjere.

Kacamak bi rekao da je to prosto nemoguce ostvariti ali on nikada nije razumio snagu vjere.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 20 lip 2019, 13:10 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Fela Kuti je napisao/la:


Daidže ili veliko Muslimanski kolaboracionisti su uvjerljiva manjina među Bosanskim fratrima!

Muslimani su uzurpirali zajednički medijski prostor u širenju svoje mržnje i propagande protiv druga 2 naroda i dali mikrofon slovom i brojem 3 trojici Daidža koji su zbog svojih sebičnih razloga u službi Muslimanske nacionalističke propagande.

Njihovo mišljenje je irelevantno jer je skoro 90% u totalnoj suprotnosti sa većinskim mišljenjem Hrvata (koji su skoro 90% ti isti katolici).

Stalno se iz srednjeg vjeka vraćaš u 1990 a u u međuvremenu se svijet jako puno promijenio pa i Hrvati Herceg-Bosne koji su (vjerovao ili ne) danas ipak više sekularno društvo nego neka zatucana fundametalistička vjerska zajednica…

Reći da je HDZ i Tuđman kriv za protjerivanje Hrvata srednje Bosne i sjeverne Hercegovine je isto kao kad neki Srbi za Srebrenicu optuže SDA i Izetbegovića… copy/paste. Ali to je negiranje odgovornsti i trivijalizacija teških ratnih zločina.

Ako su Srbi započeli rat, BiH Muslimani su ga defintivno produbili u želji da povrate životni prostor od brojčano manjih i slabijih Hrvata. Dovoljno je pogledati kronologiju sukoba tzv. Armije BiH i HVO u Srednjoj Bosni od kraja 1992 paralelno sa mirovnim pregovorima koji su se vodili.


U pravu ste da je BiH sekularno drustvo.

Vjernika nema, radi toga se i ne mozete dogovoriti. Vama je ljubav prema vasim bliznjim kolaboriranje i izdaja. Radi toga te fratre i ne mozete razumjeti.

Medjutim, ni matematika vam nije jaca strana pa mislite da su Muslimani zeljeli da se prosire na racun brojcano manjih i slabijih Hrvata. Po popisu iz 1991 godine, prvih je bilo samo 2.3 milliona a drugih 4.6 miliona. Prvi broj je duplo manji od drugog, zar ne?


Sami ste sebi kontradiktorni. Tvrdite da su Hrvati istovremeno i 90% katolici i sekularni. Jedno iskljucuje drugo.

Zasto se vracam u srednji vijek i devedesete? Da bih razumio gdje i kako smo pogrijesili. Samo budale ne uce na sopstvenim greskama i stalno ih ponavljaju.

Da je lako biti vjernik, svi bil bili. Preduslov je izuzetna snaga i hrabrost. E sada tesko je zakljuciti da li je vjernik onaj ko je i snazan i hrabar i pametan ili su to plodovi vjere. Ko ce ga znati sta je starije, kokos ili jaje.

Vjernik ne mrzi druge. Za njega nema ni cetnika ni ustasa ni ****** jer mu nista nije neostvarivo. Upravo mu vjera propisuje da takve svoje bliznje pretvori u vjernike.

Kako mozes tvrditi da je nesto nemoguce ako je Bog svemoguci?

Vjernik uvijek prvo krivi sebe licno za sve lose sto mu se desi. Uvijek prvo trazi sopstvenu gresku.

Po tom principu Alija i SDA su krivi za stradanje muslimana u Srebrenici a Tudjman i HDZ za protjerivanje Hrvata iz BiH.

Vjernik bi zastitio i jedne i druge.

Kako?

Pa da bih ti objasnio moramo se vratiti u kasne osamdesete i rane devedesete.

Pravi vjernik ne zudi da bude otac nacije i prvi predsjednik nego samo dobar covjek koji voli svoje bliznje. Takav nije nikada u zurbi nego redom cisti prvo ispred svoje kuce pa niz sokak.

Ako je Milosevicev plan glasio "Oj Srbijo iz tri dela, uskoro ces biti cela" onda bi pravi vjenrik rekao "nema problema" pa cim to postignete ukinucemo vam tri glasa u predsjednistvu SFRJ i dati jedan ceo.

Tako bi bilo samo sest clanova u predsjednistvu SFRJ. Slovenija, Hrvatska, BiH i Makedonija bi kontrolisali cetiri glasa pa bi kao Vrhovna Komanda mogli uvesti nacionalnu ravnopravnost u komandni kadar JNA.

Normalno treba nekoliko godina da se to manevrisanje zavrsi, ali bi rezultat bio transformirana JNA koja sluzi sve narode podjednako.

A takva Armija ne bi bila u Milosevicevim rukama, te on ne bi mogao nikoga ni napasti.

U tom trenutku modernizirate i reformirate Jugoslaviju da bude po evropskim standardima.

Da li sam pri ovome molio ikoga za pomoc ili ocekivao milost od njih?

Pravi vjernik uvijek cvrsto drzi svoju sudbinu u sopstvenim rukama te time stiti svoje bliznje or ratnih stradanja, progona, pljacke, ubistava i silovanja...

U vjeri vremena i strpljenja za ostvarenje bilo kakvog plana ima na pretek... Vjernik nikada nije u zurbi niti se hvata u kolo sa djavolom niti sa takvima tikve sadi jer zna da ce mu se na kraju o glavu razbijati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 20 lip 2019, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:
Vično fala sincima Bosne Srebrene, sklanjali nas od Turaka pa doveli Tatarima pokatoličenim na kolina. Ne znaš ko je gori...


Prijatelju, znam sta zelis reci i slazem se, ali bih malo preformulisao.

Nisu oni nas sklanjali od Turaka. To su radili pravoslavni patrijarsi time sto su Srbe odveli sa Kosova u Krajine i Vojvodinu.

Fratri Bosne Srebrene su ostali, u svom i na svom, pod osmanlijskim jarmom i zulumom puna cetiri stoljeca.

E to je snaga vjere.

Kacamak bi rekao da je to prosto nemoguce ostvariti ali on nikada nije razumio snagu vjere.


Ta klinac ostali, sve se to vratilo u Bosnu kad su nas istovarili u kastelum subotički. Čak i Radnić koji je vodio seobu. Posli svega što sam pročito o tom, vratit smo se tribali i mi... Naše staro gnjizdo su kamenjar Hercegovine i Dalmacije, tamo di klapi Liburnija stara, di smo se Isukrstu zavitovali na virnost i krivoboga Silvana odbacili.
Idealno vrime za to je bilo pod kraljom Aleksandrom, za vrime KSHS. Turaka više nije bilo a bio je i mir među pucima iliričkim.
Mada razumim i ujake, skoro da nisi imo di... ako ćeš Mlecima, odvešće glavu porodice u svoju vojsku. Pa će te mater i dica kleti. Turci su opet dicu uzimali. Sakatio svit sinovima šake samo da ostanu... Za svačiji račun smo išli prangijat u prazno, ako je nika pravda viša svi su oni zube polomili na ovoj nespokojnoj zemlji. Žilav tu svit živi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Franjevci i BH Hrvati
PostPostano: 20 lip 2019, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Citat:
Medjutim, ni matematika vam nije jaca strana pa mislite da su Muslimani zeljeli da se prosire na racun brojcano manjih i slabijih Hrvata. Po popisu iz 1991 godine, prvih je bilo samo 2.3 milliona a drugih 4.6 miliona. Prvi broj je duplo manji od drugog, zar ne?
:001_smile hahahahah..kakvo si ti đubre. :D

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 67 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Tomba17 i 389 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO