HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 13:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 102 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 14 svi 2009, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
DaniKU je napisao/la:
Aztec je napisao/la:
Evo, doznah da je taj sudac Srbin, sto bi dosta tog objasnilo, al to ne bi trebalo proc jer se nase pravo temelji na zakonu,( a zakon je tu vrlo jasan) za razliku od anglo-saksonskog tj UK i njihove bivse kolonije gdje se temelji na presedanima, ali opet ovdje je svasta moguce.


Mislim da je i tužitelj Srbin.



Cetnik sine, cetnik iz Srbca!



:-hrvatinic

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 14 svi 2009, 18:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23304
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Je li moguće da je Sanader malo telefonski popričao sa svojom ekspoziturom u BiH, je li Meske multetnićarima namignuo ili je stvarno zadržavanje u pritvoru zbog sumnje u način stjecanja BiH državljanstva?

Ne znam kako ide BH zakon o stjecanju državljanstva, ali činjenica da su mu oba roditelja rođena u BiH (Drinovci), mislim da mu daje pravo na BH državljanstvo.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 14 svi 2009, 23:12 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
mara99 je napisao/la:
Aztec je napisao/la:
Glavasu odredjen extradicijski pritvor! Nije mi jasno po kojem osnovu?



Kao sto ti vec rekoh po osnovi sto se cetniku Barasinu tako cefnilo!


Dobro mare, ovo sam postavio prije nego sto si mi ti rekla da je Srbin, od tebe sam to i doznao.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 14 svi 2009, 23:18 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
lider30 je napisao/la:
Je li moguće da je Sanader malo telefonski popričao sa svojom ekspoziturom u BiH, je li Meske multetnićarima namignuo ili je stvarno zadržavanje u pritvoru zbog sumnje u način stjecanja BiH državljanstva?

Ne znam kako ide BH zakon o stjecanju državljanstva, ali činjenica da su mu oba roditelja rođena u BiH (Drinovci), mislim da mu daje pravo na BH državljanstvo.


Naravno da mu daje, al oni idu na to da ga je nedavno dobio samo zato da bi utekao od RH pravosudja, sto je veoma prozirno, jer zakon je tu sasvim jasan, sudac ide mimo zakona da bi zadovoljijo svoje ili necije zelje.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 14 svi 2009, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Aztec je napisao/la:
mara99 je napisao/la:


Kao sto ti vec rekoh po osnovi sto se cetniku Barasinu tako cefnilo!


Dobro mare, ovo sam postavio prije nego sto si mi ti rekla da je Srbin, od tebe sam to i doznao.



Ma nisam te mislila napasti :-ujko

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 15 svi 2009, 07:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
lider30 je napisao/la:
Je li moguće da je Sanader malo telefonski popričao sa svojom ekspoziturom u BiH, je li Meske multetnićarima namignuo ili je stvarno zadržavanje u pritvoru zbog sumnje u način stjecanja BiH državljanstva?

Ne znam kako ide BH zakon o stjecanju državljanstva, ali činjenica da su mu oba roditelja rođena u BiH (Drinovci), mislim da mu daje pravo na BH državljanstvo.


Ma papiri su OK,...ali ko to još u BIH gleda.

Ne mogu se načuditi Glavašu i njegovim izljevima nostalgije spram "druge domovine", jer graniči sa glupošću i samodestrukcijom da on misli da će ga Barašin, Nović i ostala karadžićeva klika uvaljena u BiH aparat pustiti na slobodu, a osudila ga Hrvatska za zločine nad Srbima.

Pametnije bi mu bilo da je otišao u Beograd, ako se već neće kriti u HB...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 15 svi 2009, 07:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
bumbar92 je napisao/la:

Ne mogu se načuditi Glavašu i njegovim izljevima nostalgije spram "druge domovine", jer graniči sa glupošću i samodestrukcijom da on misli da će ga Barašin, Nović i ostala karadžićeva klika uvaljena u BiH aparat pustiti na slobodu, a osudila ga Hrvatska za zločine nad Srbima.

Pametnije bi mu bilo da je otišao u Beograd, ako se već neće kriti u HB...




Kakvo razočarenje !

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 15 svi 2009, 07:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
pjosip je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:

Ne mogu se načuditi Glavašu i njegovim izljevima nostalgije spram "druge domovine", jer graniči sa glupošću i samodestrukcijom da on misli da će ga Barašin, Nović i ostala karadžićeva klika uvaljena u BiH aparat pustiti na slobodu, a osudila ga Hrvatska za zločine nad Srbima.

Pametnije bi mu bilo da je otišao u Beograd, ako se već neće kriti u HB...




Kakvo razočarenje !


Pa i nije, ja sam se dosta puta uvjerio da Hrvati iz Hrvatske, a posebno iz dijaspore, ne kuže situaciju u BiH i "naše" unutarnje prilike...ne samo po pitanju Glavaša, nego općenito.

Sada sjest, gledati i čuditi se.... :-bicedobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 15 svi 2009, 09:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
On kao on lupeta idiotarije, o Bih kao svojoj domovini. Pa ovi ovdje Srbi i muslimani ne mogu smislit ni ovo Hrvata u BiH a kamoli su potrebni još jednog ustaše koji je još osuđen za ratni zločin nad Srbima.

da se preko njega ne blati ionako maksimalno oblaćeni hrvatski vojnik, ne bi me ni brigalo njegovo samoproduciranje. Uostalom, dovoljno se sjetiti kakvu je ulogu odigrao na onom prijelomnom saboru HDZ-ea. nema u njemu puno časti. A to upravo pokazuje ovim uvlačenjem, samo ne znam kome će se uvući.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 15 svi 2009, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32129
Nisam baš upućen o slučaju Glavaš , što je tu u pozadini sve?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 15 svi 2009, 11:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9544
Lokacija: HR HB
Mar-kan je napisao/la:
Nisam baš upućen o slučaju Glavaš , što je tu u pozadini sve?


Ko bi to znao...ali je jedno sigurno: sudska presuda od 10 godina, za ratni zločin nad Srbima.
Sada i mi možemo kao i svi pričati o mitu, korupciji, (ne)ovisnosti, tromosti i ostalom u hrvatskom sudstvu koje je donijelo tu presudu, ali ona je tu. Po tome je Glavaš osuđeni ratni zločinac, bjegunac koji bježi u BiH u ruke Srbima, što iskače iz neke logike, jedino ako nije osjetio preveliku "grižnju savjesti" pa odlučio da grijehe okaje kod "žrtve". Originalno u svakom slučaju.

Glavaš kao akter cijepanja/čišćenja HDZa se danas "zamjerio" istom tome hadezeju, iliti Sanader-Šeks ex-pobratimima, zaboravljajući da je BiH domovina i Pašalića, :-utege , i da tu ima i nekih Srba u vlasti...

...ako nije ponio poveću kesu para bit će mu klizavo.... :?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 15 svi 2009, 18:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23304
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Prihvaćena žalba Glavaševih odvjetnika i Glavaš je danas popodne na slobodi. Šta će sad od ovog praviti sapunicu?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 15 svi 2009, 23:00 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
mara99 je napisao/la:
Aztec je napisao/la:

Dobro mare, ovo sam postavio prije nego sto si mi ti rekla da je Srbin, od tebe sam to i doznao.



Ma nisam te mislila napasti :-ujko



Ma ok. :-zivio

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 19 svi 2009, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69023
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Glavaš dobio bh. osobnu iskaznicu i kupuje kuću u Hercegovini
slika

U ovih gotovo dva tjedna boravio sam na više lokacija u Herceg-bosanskoj i Zapadnohercegovačkoj županiji u kojoj mislim riješiti i svoje stambeno pitanje.

http://www.pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=66001

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 20 svi 2009, 07:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Robbie MO je napisao/la:
Glavaš dobio bh. osobnu iskaznicu i kupuje kuću u Hercegovini
slika

U ovih gotovo dva tjedna boravio sam na više lokacija u Herceg-bosanskoj i Zapadnohercegovačkoj županiji u kojoj mislim riješiti i svoje stambeno pitanje.

http://www.pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=66001


:-top

Nas Branimir je svoj na svome, pa gdje bio u tom kraju!

Neka mu je sretno!

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 14 lip 2009, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
malo bi podigao ovu temu jer gosn. Glavaš špancira po našim krajevima. Nastranu to što mislim da mu je proces montiran i što je sam po sebi apsurdan jer nitko sa srpske strane nije odgovarao za 1260 mrtvih Osječana.

No to što on sad izigrava dole, to je bljutavo. Davanje lekcija ondašnjim Hrvatima, on koji dok nije demisionirao i bio izbačen iz HDZ-ea, nije riječ rekao po tom pitanju.

Sad se sjetio.

I to se producira po Tomislvgradu, ne znam je li on vuče korijene od dole, koliko ja znam Glavaša u TG nema to je hercegovačko prezime, uvijek su se spominjali Drinovci i Grude kao domicil.

No to je nebitno, groteska se sastoji u tome da se producira po duvanjskom kraju, on koji je prijetnjama, batinašima i spletkama spriječio izbor jednog drugog duvnjaka za predsjednika HDZ-a, Pašalića na onom poznatom saboru HDZ-ea koji je HDZ preveo iz domoljubne stranke u stranku-mućkuriš liberalno-anacionalnu, tj "proeuropsku".

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 14 lip 2009, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Kad si već spomenuo Herr Flicka. Koje je tvoje mišljenje o njemu i ima li puno Hrvata u vašem kraju sa prezimenom Pašalić?

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 14 lip 2009, 13:31 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Tacno, Glavasi su iz Drinovaca.

Simici, Pandzici, Tomasi, Nuici takodje. Svi porijeklo vuku iz Drinovaca, mada ih ima i u susjednim Sovicima, i okolnim selima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 14 lip 2009, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
RajvoSa je napisao/la:
Kad si već spomenuo Herr Flicka. Koje je tvoje mišljenje o njemu i ima li puno Hrvata u vašem kraju sa prezimenom Pašalić?


Čuj Herr Flicka. Mislim.. :?

Pašalića ima dosta u Šujici, odakle je on ima ih u još par duvanjskih sela.

Pašalić je najoblaćeniji lik u Hrvatskoj.

kad je on maknut nitko više nije stajao na putu Manolić-Mesić kliki i udbaškoj bulumenti. Jedini igrač koji se usudio uhvatiti u koštac s udbaškim gremijom, tj hobotnicom koja i danas kontrolira svaki bitni segment hrvatskog društva.

A Sanader je projekt te ekipe koja mu je dala i financijsku i medijsku podršku da slomi Pašalića. Uz Glavaševe batinaše.

Dakle, Pašalić može bit i ovakav i onakav ali njegovim slomom u Hrvatskoj je prevladalo jednoumlje i batinaši iz mračnih podruma su opet preuzeli Hrvatsku.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 14 lip 2009, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Inkvizitor je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Kad si već spomenuo Herr Flicka. Koje je tvoje mišljenje o njemu i ima li puno Hrvata u vašem kraju sa prezimenom Pašalić?


Čuj Herr Flicka. Mislim.. :?

Pašalića ima dosta u Šujici, odakle je on ima ih u još par duvanjskih sela.

Pašalić je najoblaćeniji lik u Hrvatskoj.

kad je on maknut nitko više nije stajao na putu Manolić-Mesić kliki i udbaškoj bulumenti. Jedini igrač koji se usudio uhvatiti u koštac s udbaškim gremijom, tj hobotnicom koja i danas kontrolira svaki bitni segment hrvatskog društva.

A Sanader je projekt te ekipe koja mu je dala i financijsku i medijsku podršku da slomi Pašalića. Uz Glavaševe batinaše.

Dakle, Pašalić može bit i ovakav i onakav ali njegovim slomom u Hrvatskoj je prevladalo jednoumlje i batinaši iz mračnih podruma su opet preuzeli Hrvatsku.


Herr Flick ga je prvi prozvao Hroboatos (i to od milja). Ima sličnosti. Ne znam dovoljno o njemu ali je sotoniziran preko svake mjere. Genijalni gospodar zla. Svako izdanje Globusa kasnih 90ih je bilo posvećeno njemu.

Ja ga se sjećam samo oko gospodarskih tema.

Je li on bio od ikakve koristi za državotvornu politiku i za Hrvate BiH? Ili bar za svoj rodni kraj?

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 14 lip 2009, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
RajvoSa je napisao/la:

Herr Flick ga je prvi prozvao Hroboatos (i to od milja). Ima sličnosti. Ne znam dovoljno o njemu ali je sotoniziran preko svake mjere. Genijalni gospodar zla. Svako izdanje Globusa kasnih 90ih je bilo posvećeno njemu.

Ja ga se sjećam samo oko gospodarskih tema.

Je li on bio od ikakve koristi za državotvornu politiku i za Hrvate BiH? Ili bar za svoj rodni kraj?


Her Flickom su ga prozvali Fekal, Globus i ostale novine koje kontroliraju Manolićevi žbiri.

Naravno da je bio sotoniziran, do te mjere da je i meni bio najomraženiji lik.

Dok nisam počeo povezivati logički. Zašto, zašto njega, zašto toliko njega, tko, s kojim motivima, ko to radi, ko vuče konce, kome je u interesu.

za državotvornu politiku nije bilo boljeg, Tuđman mu je vjerovao bezgranično, dovoljno je reći da se u sukobu između njega i Šarinića, svoje desne ruke, odlučio za njega.

za svoj kraj je li šta napravio, nikad se to nije spominjalo, čak ni u lešinarskim medijima. Duvnjake inače prati glas, jel to pozitivno il negativno, to im hercegovci prigovaraju, da brinu samo za interese RH, da im je bitnija pozicija Hrvatske nego vlastita regija ili kraj. Oni nemaju taj regionalni osjećaj ponosa, kao npr hercegovci, prvo iz razloga jer i nisu hercegovci, drugo oni su onako prostiji tipovi,..samo 'Rvatska.

zato Duvno i je ostalo isto ako ne i gore nego prije 20 godina dok se Široki npr preporodio, Grude, o Posušju da ne pričam. To je bilo selo. Obično selo a sad mislim da ima više stanovnika od Duvna. Mislim sve su to gradići mali, 6-7000 stanovnika ali Duvno je imalo neku infrastrukturu malog grada, ono od davnina.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 14 lip 2009, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Inkvizitor je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Herr Flick ga je prvi prozvao Hroboatos (i to od milja). Ima sličnosti. Ne znam dovoljno o njemu ali je sotoniziran preko svake mjere. Genijalni gospodar zla. Svako izdanje Globusa kasnih 90ih je bilo posvećeno njemu.

Ja ga se sjećam samo oko gospodarskih tema.

Je li on bio od ikakve koristi za državotvornu politiku i za Hrvate BiH? Ili bar za svoj rodni kraj?


Her Flickom su ga prozvali Fekal, Globus i ostale novine koje kontroliraju Manolićevi žbiri.

Naravno da je bio sotoniziran, do te mjere da je i meni bio najomraženiji lik.

Dok nisam počeo povezivati logički. Zašto, zašto njega, zašto toliko njega, tko, s kojim motivima, ko to radi, ko vuče konce, kome je u interesu.

za državotvornu politiku nije bilo boljeg, Tuđman mu je vjerovao bezgranično, dovoljno je reći da se u sukobu između njega i Šarinića, svoje dene ruke, odlučio za njega.

za svoj kraj je li šta napravio, nikad se to nije spominjalo, čak ni u lešinarskim medijima. Duvnjake inače prati glas, jel to pozitivno il negativno, to im hercegovci prigovaraju, da brinu samo za interese RH, da im je bitnija pozicija Hrvatske nego vlastita regija ili kraj. Oni nemaju taj regionalni osjećaj ponosa, kao npr hercegovci, prvo iz razloga jer i nisu hercegovci, drugo oni su onako prostiji tipovi,..samo 'Rvatska.

zato Duvo i je ostalo isto ako ne i gore nego prije 20 godina dok se Široki npr preporodio, Grude, o Posušju da ne pričam. To je bilo selo. Obično selo a sad mislim d aima više stanovnika od Duvna. Mislim sve su to gradići mali, 6-7000 stanovnika ali Duvno je imalo neku infrastrukturu malog grada, ono od davnina.


OK, ma nisam rekao da se slažem sa sotoniziranjem. Kod mene je logika uvijek bila neprijatelj Fekala, Globusa i Nacionala = moj prijatelj.

Pitao sam samo o njegovom tajanstvenom angažmanu oko ratnih i državotvornih pitanja. Koju je on uopće ulogu imao tokom rata?

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 14 lip 2009, 14:13 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Inkvizitor je napisao/la:
malo bi podigao ovu temu jer gosn. Glavaš špancira po našim krajevima. Nastranu to što mislim da mu je proces montiran i što je sam po sebi apsurdan jer nitko sa srpske strane nije odgovarao za 1260 mrtvih Osječana.

No to što on sad izigrava dole, to je bljutavo. Davanje lekcija ondašnjim Hrvatima, on koji dok nije demisionirao i bio izbačen iz HDZ-ea, nije riječ rekao po tom pitanju.

Sad se sjetio.

I to se producira po Tomislvgradu, ne znam je li on vuče korijene od dole, koliko ja znam Glavaša u TG nema to je hercegovačko prezime, uvijek su se spominjali Drinovci i Grude kao domicil.

No to je nebitno, groteska se sastoji u tome da se producira po duvanjskom kraju, on koji je prijetnjama, batinašima i spletkama spriječio izbor jednog drugog duvnjaka za predsjednika HDZ-a, Pašalića na onom poznatom saboru HDZ-ea koji je HDZ preveo iz domoljubne stranke u stranku-mućkuriš liberalno-anacionalnu, tj "proeuropsku".


Primjetih isto, potpis, osobito boldano.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 14 lip 2009, 21:22 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
bio sam preksinocu duvnu na koncertu potpore Glavasu...i kod Hotela Tomisalv se skupilo poprilicno svijeta...
neznam je li bilo to kolko u medijima ali bile su kamere RTL, HTVa, tv slavonije i baranje itd..

doslo je 5-6 autobusa mladjarije uglavnom iz osijeka..koji su kolko sam skonto pomajicama mladez HDSSB...

sve u svemu fin koncert ko koncert ( Kico slabinac, Kolonija, itd)..mada je ikonografija bila..malo kao sa pocetka 90tih...zastave slavonije ( crvena podloga sa grbom slavonije )..dijelili se kakceti HDSSB..pjeca par puta....dizao raju na noge sa "ajmo sad svi ..HA-DE-ES-ES-BE...BRA-NI-MIR GLA-VAŠ"...


dok je govor Šišljagica, Bubala i na kraju samog Glavaša bilo ulizivacko slatkorjecivo...ali sasvim razumljivo...

Šišljagić je šišljao o onima koji su branili Hrvatsku u austrijskim skijalistima...i da bi na kraju zavrsio sa uzvikom ZIVJELA BOSNA I HERCEGOVINA... :-umirem

Glavas je odma udario o tome kako je dosao u pravi hrvatski kraj i kako to nije slucajno jer tu je krunjen prvi hrvatski kralj...sto je naislo na odusveljenje kod Duvnjaka...i onda jos udario po HEP o sramotnoj naknadi koju placa za Busko blato,,

i kako bi HEP za busko balto trebao dublje odrijesiti kesu...

mislim nista to nije lose receno cak je i na mjestu....ali nekako mi...suplje...

jer da ga nije naceralo..ne bi vidio ni DUvna ni Hercegovine....


i onda cujes od njega hlavospjeve : "ZIVJELA ZAPADNO-HERCEGOVACKA zupanija, ZIVJELA HERCEG_BOSANSKA zupanija...pa mu se pomjesa pa kaze za HB zupanjiu BOSANSKO HERCEGOVACKA zupanija.-....


ono doslovno veze oni nemaju sta i kako je u nas....

ali eto,,,,nije mu zamjerit jer njega druge brige more :-kava

i da,,,,kolko sam primjetio...svi su dosta puta spominjali kako se dobro osjecaju u Hercegvovinii da pozdravljaju hercegovce i zahvaljuju hercegovicma na gostoprimstvu...i ne vijdeh da se netko pobunio na to..
daklem...po vidjenom u petak..duvnjaci su definitivno hercegovci :-oleole

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Glavaš dobio deset godina
PostPostano: 14 lip 2009, 21:45 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Ja sam isto bio na koncertu ui slažem se sa svime što si rekao, dojam je bio da šišljagić nema pojma o situaciji ovdje! Kad se zahvaljivao na gostoprimstvu, onda je kurtoazno uzviknuo Žvjela Slavonija, a narod odobrava , onda Živjela Herc, narod odobrava , onda živj, HR, narod uzvraća, kad odjednom na opće iznanađenje povuće paralelu i uzviknu živjela BiH i tako zbuni narod koji nije zna što da odgovori!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 102 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, Patriota i 392 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO