HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 lip 2026, 14:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9654 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359 ... 387  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 07:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Radman : Hrvatska je izgradila vjernu repliku Starog mosta metar nizvodno, a izgradit će i Kazalište


Citat:
Hrvatski ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman boravi u Mostaru povodom obilježavanja obljetnice obnove Starog mosta, Istaknuo je kako je Hrvatska igrala ključnu ulogu u njegovoj rekonstrukciji kroz financijsku, stručnu i tehničku potporu. Uz to, potvrdio je nastavak snažne potpore projektima od strateškog značaja za Hrvate u BiH, među kojima je i izgradnja zgrade Hrvatskog narodnog kazališta u Mostaru, za što je izdvojeno 2 milijuna eura.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 07:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Kad su već pravili, mogli su napravit 3 mosta za cijenu 2, bilo bi više turista. :zubati

Dodatne replike nizvodno, ne bi umanjile vrijednost prve replike.

Ionako je ovaj most skoro 1 metar nizvodno jer baza nije bila dovoljno čvrsta za originalnu lokaciju. Odustalo se i od originalne lokacije i od korištenja dijela originalnog materijala, zbog oštećenosti.

Ne kažem da je novi most Disneyland, to nisam rekao - replika je vrlo uvjerljiva na prvi pogled, čak i mnogim starim Mostarcima.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 08:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 29405
Lokacija: Heartbreak Hotel
Fakat, nitko da vikne da je car gol.

Da li će se naći neki dječak na mjestu gdje je nakoć bio Stari most i viknuti okupljenima (turistima, skakaćima, prodavačima suvenira, slučajnim prolaznicima...): - "Koga vi zajebavate??! Ovo nije Stari most. Ovo je samo njegova replika. Potpuno drugi most! Zašto lažete?! Zašto obmanjujete??!!"

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 08:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Bobovac je napisao/la:
Fakat, nitko da vikne da je car gol.

Da li će se naći neki dječak na mjestu gdje je nakoć bio Stari most i viknuti okupljenima (turistima, skakaćima, prodavačima suvenira, slučajnim prolaznicima...): - "Koga vi zajebavate??! Ovo nije Stari most. Ovo je samo njegova replika. Potpuno drugi most! Zašto lažete?! Zašto obmanjujete??!!"


Postoji ipak razlika između jeftine replike, i luksuzne, skupe replike, gdje se armirani beton uopće ne vidi od izuzetno kvalitetne kamene fasade.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 08:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Naša Vlada Federacije odobrila prošli tjedan 1.2 milijuna KM za završetak Hrvatskog Narodnog Kazališta.

Najobilnije od svih projekata :yes


Privitak/ci:
IMG_9723.png
IMG_9723.png [ 488.82 KiB | Pogledano 2139 put/a. ]

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 08:38 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 14229
Lokacija: ZG
ZA ovakve situacije molim da se napravi HB verziju meme onog pogrbljenog nosatog Židova što se šeretski smije i trlja ruke.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 09:09 
Offline

Pridružen/a: 26 ožu 2024, 22:43
Postovi: 2244
Kako sada preraditi čuveni deseterac o Hitu?

Herceg-Bosno moja si do kazališta
poslije kazališta ne briga me ništa

_________________
A sad je mrak i zaraza, a ti i ja od asfalta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 09:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64256
Lokacija: DAZP HQ
Robbie MO je napisao/la:
Radman : Hrvatska je izgradila vjernu repliku Starog mosta metar nizvodno, a izgradit će i Kazalište


Citat:
Hrvatski ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman boravi u Mostaru povodom obilježavanja obljetnice obnove Starog mosta, Istaknuo je kako je Hrvatska igrala ključnu ulogu u njegovoj rekonstrukciji kroz financijsku, stručnu i tehničku potporu. Uz to, potvrdio je nastavak snažne potpore projektima od strateškog značaja za Hrvate u BiH, među kojima je i izgradnja zgrade Hrvatskog narodnog kazališta u Mostaru, za što je izdvojeno 2 milijuna eura.


Ovo danas nije turski negi hrvatski most, Hrvati su ga financirali i gradili, to što sliči Starom mostu je fusnota.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 7670
Robbie MO je napisao/la:
Naša Vlada Federacije odobrila prošli tjedan 1.2 milijuna KM za završetak Hrvatskog Narodnog Kazališta.

Najobilnije od svih projekata :yes

Tuzla radi, HNK Mostar se gradi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 09:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64256
Lokacija: DAZP HQ
Rudnici rade, hrvatske insitutucije se grade.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 09:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
dudu je napisao/la:
Rudnici rade, hrvatske insitutucije se grade.


Dajte mi još veću lopatu, da bude što veće Kazališe.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 11:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Neka i muftija dođe popit kavu, u Kazališnoj kavani na Španjolskom trgu.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 29405
Lokacija: Heartbreak Hotel
dreamteam je napisao/la:
Kako sada preraditi čuveni deseterac o Hitu?

Herceg-Bosno moja si do kazališta
poslije kazališta ne briga me ništa



Oj Hrvatu brate mio,
Tvoj Zapadni je Mostar cio,
Haj Zapadni ti Mostar cio,
Cio, cio...

I Istočnog jedan dio.

:D

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 29405
Lokacija: Heartbreak Hotel
dudu je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Radman : Hrvatska je izgradila vjernu repliku Starog mosta metar nizvodno, a izgradit će i Kazalište




Ovo danas nije turski negi hrvatski most, Hrvati su ga financirali i gradili, to što sliči Starom mostu je fusnota.



Jeste i u tom smislu imam nešto za dodati.

Kao što su Hrvati gradili tj financirali most u Mostaru tako i danas radnici i seljaci Tuzle i Zenice, rudari Kaknja i Breze, malinari Željeznog polja itd velikim dijelom financiraju gradnju Hrvatskog narodnog kazališta u Mostaru.
Sto bi bio red, iz zahvalnosti bošnjačkom radnomm čovjeku koji svojim odvajanjem od usta pomaže gradnju ove važne hrvatske institucije, da im se odužimo nekom posebnom plaketom za bar najzaslužnije od njih.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 vel 2024, 23:34
Postovi: 2550
Ja se veselim izgradnji brze ceste Mostar - Grude.
I to ce financirat nasa Federacija.

_________________
"...to work together to pursue local solutions that have the support of all constituent peoples." - Sincerely, Donald J. Trump.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 8401
Robbie MO je napisao/la:
Neka i muftija dođe popit kavu, u Kazališnoj kavani na Španjolskom trgu.


Mozda i dodje ako ga mrznja prije ne dohaka

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 20 svi 2025, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2023, 10:49
Postovi: 3528
Lijepa najava na vijestima danas, Radman Grlić upozorava BiH i Konakovića o važnosti europskog puta. :)
Nešto je tu još nadodao o multietničnom Mostaru i kako to može biti primjer ostalim gradovima u BiH.

Valjda fali selefijskih streljana i maloljetnih međuetničkih sukoba i u ostalim gradovima agonije. :neznam

_________________
Thiel je odselio u Patagoniju. Odselimo Patagoniju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 22 svi 2025, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64256
Lokacija: DAZP HQ


Ala gušta je ovo slušat, aktivirao se jer se ne da durat koliko H faktor pritišće u Mostaru i Hercegovini.

:zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 22 svi 2025, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2013, 22:28
Postovi: 2621
Odslušah Safeta, boji se Safa HB :zubati bilo bi lijepo u starosti da ju doživi i bude dio nje :D
Kaže Bošnjaci vode normalnu politiku i drže se ustava i zakona, dok drugi jok


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 23 svi 2025, 09:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64256
Lokacija: DAZP HQ
Ovu simfoniju za uši bih mogao još jednom poslušati, radi se o hitu.

Unutra je sve, sva patnja i bol.

Ako Hrvatska da novce u Stolac, onda i naša država treba dati.
Ako Hrvatska da novce sveučilište, onda Sarajevo treba dati isti iznos univerzitetu.
Ako daju novac Zrinjskom, onda isti iznos Veležu.

Tri minute poslije: H komponenta ne samo da prima novce od Hrvatske, nego su okupirali sve budžete. :D

Nemoć i jad, ali kad je rekao za muftijinu knjigu:

slika

Tose nisam nado.

Krikovi umiruće zvijeri iz Hercegovine, šta im radimo braćo moja mila pa krikove nismo imali u sred rata u najvećim mogućim neprilikama, a ovi kriče u ljeto Gospodnje 2025.

Što im točno radite braćo draga pa da kriče? Čujete li noću te krikove?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 23 svi 2025, 09:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Muftija misli da može održati muslimansku mahalu u moru hrvatske i srpske Hercegovine.

Pa susjedna općina Široki Brijeg ima 380 rođenih, što je više od Muslimana Mostara u 2024.

Neka se integriraju u većinsku sredinu, umjesto turpijanja po svojim frustracijama.

Nema krikova kada svi rade za Hrvate. Ustvari muftija jedini ne radi za Hrvate, pa ima luksuz kričati.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 23 svi 2025, 09:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Oručeviću je 70 godina.

Najradikalniji su im oni preko 70 godina. Što je duboka starost kod Muslimana, malo tko kod njih doživi 80, od silnih “zdravstvenih benefita” jednomjesečne dehidracije i izgladnjivanja.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 23 svi 2025, 09:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 90177
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Tko bira mostarske muftije i zašto stalno radikala SDA šalje?

Vrijeme je da se sa Srbima nagazi zvanična džamija, i počne istraživati s kime sve imaju konekcije i gdje dobijaju inspiraciju za radikalni islam.

_________________
Bošnjaci su primali 30 godina ogromnu političku pomoć, da ne liče na potpuni kurac.

Pomoć je presahla nažalost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 23 svi 2025, 09:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 21:00
Postovi: 3549
Može li netko bit ljubazan pa da stavi točnu liniju "razgraničenja"?

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Grad Mostar
PostPostano: 23 svi 2025, 09:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64256
Lokacija: DAZP HQ
Robbie MO je napisao/la:
Oručeviću je 70 godina.

Najradikalniji su im oni preko 70 godina. Što je duboka starost kod Muslimana, malo tko kod njih doživi 80, od silnih “zdravstvenih benefita” jednomjesečne dehidracije i izgladnjivanja.


On se aktivirao sad sa 70 godina da zaustavi nalet hrvatske mladeži jer koliko sam ga razumio, tko će ako on neće, jedini pomaže muftiji da se čuje njegov krik.

Konstatirao je da su dobili sve izbore u Mostaru, osim zadnjih. I svih budućih.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9654 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359 ... 387  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Tomba17 i 52 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO